Czy wiesz, że...
BOLEŃ:
- Rekord Polski - 8,05 kg
- Złoty medal - od 5,00kg
- Srebrny medal - od 4,00 kg
- Br±zowy medal - od 3,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 620
 Zalogowani 0
 Wszyscy 620

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198357) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198357) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198357) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198357) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198357) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198357) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198357) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198357) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198357) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198357) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wypadek przy pracy - na weselszy pocz±tek tygodnia
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Wypadek przy pracy - na weselszy pocz±tek tygodnia
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 8:39 am    Temat postu: Wypadek przy pracy - na weselszy pocz±tek tygodnia Odpowiedz z cytatem

Chyba trzykrotnie miałem to w poczcie mailowej. Chyba wielu z nas miało. A wła¶nie mi się przypomniało. Podobno (?) autentyczne wyja¶nienie poszkodowanego w wypadku przy pracy, złożone do ZUS:

To było tak: na zakończenie dnia miałem jeszcze zebrać i znie¶ć na dół ok. 50 cegieł leż±cych na drugim piętrze. Więc sobie pomy¶lałem, że co będę latał po schodach. Podci±gn±łem na linie metalow± beczkę, tam zapakowałem cegły. Następnie zszedłem na dół i odpi±łem węzeł trzymaj±cy linę z beczk±. Nie wzi±łem pod uwagę, że beczka z cegłami waży ok. 200 kg, a ja tylko 70 kg. Więc lina poci±gnęła mnie do góry. Przez co spotkałem się z beczk± na wysoko¶ci 1 piętra. St±d rozbita głowa i pęknięty obojczyk.
Ale liny nie pu¶ciłem. Dlatego palce wkręciły mi się w bloczek. St±d zmiażdżone palce. Z beczki, gdy uderzyła o ziemię, wypadło dno. Cegły też wypadły. Pusta beczka bez dna waży najwyżej 20 kg, więc palce już mi wypadły z bloczka i poleciałem na dół. Znów się spotkałem z beczk± na wysoko¶ci 1 piętra. St±d złamana noga.
I spadłem na ziemię. Wtedy już nie dałem rady trzymać liny, pu¶ciłem. Szczególnie, że na skutek upadku połamały mi się ko¶ci miednicy. I wtedy beczka poleciała na dół, na mnie. St±d mam połamane 8 żeber.
Rutko
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 11, 2006
Posty: 183

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel -jeżeli chodzi o ZUS to wiesz za co najwięcej bul±? Za uszkodzenie ptaszka do 35 roku życia- niestety Nas już to nie dotyczy.
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rutko napisał:
Bombel -jeżeli chodzi o ZUS to wiesz za co najwięcej bul±? Za uszkodzenie ptaszka do 35 roku życia- niestety Nas już to nie dotyczy.



Teroretycznie moglbym sie zalapac na takie odszkodowanie, mam mniej niz 35 lat usmiech Jednak zadne pieniadze nie przekonalyby mnie ze warto ryzykowac, strat nie daloby sie wyrazic w pieniadzach wesoly
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 10:47 am    Temat postu: Re: Wypadek przy pracy - na weselszy pocz±tek tygodnia Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
Chyba trzykrotnie miałem to w poczcie mailowej. Chyba wielu z nas miało.

Ja tego nie miałem w poczcie 8O
NieĽle mnie rozbawiłoto to zaznanie z miejsca wypadku lol
Jak on to przeżył :?: :?: :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rutko napisał:
Bombel -jeżeli chodzi o ZUS to wiesz za co najwięcej bul±? Za uszkodzenie ptaszka do 35 roku życia- niestety Nas już to nie dotyczy.


Uszkodzenie ptaszka i do tego brak piwa,to pewnie
straciłbym sens życia. wink: wesoly
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytaj±c o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca rado¶ć.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel -ogl±dałe¶ następn± czę¶c Kewina wNY lol lol lol
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh to słyszałem od brata jak mu mówili przed wyj¶ciem na przepustkę z woja. Było o tym czego nie wolno i w ogóle. Podobno zabraniaj± także wędkowania spod lodu ... :)
_________________
Bieroo Paniee???
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
ogl±dałe¶ następn± czę¶c Kewina wNY


A co tam niujork! U nas bywa weselej wesoly

Takich jajek na budowie to chyba nawet Piwoniusz nie wymy¶li lol wink:

Rutko napisał:
Za uszkodzenie ptaszka do 35 roku życia


Rutko, a które ptaszki tak długo żyj±? 8O
wink:

Chyba tylko bociany. Ale jak by mi teraz cu¶ tam ten tego, to niew±tpliwie łepetynę bym mu ukręcił wink:
Rutko
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 11, 2006
Posty: 183

Kraj: Polska
Miejscowość: Bydgoszcz
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel -ja to bym jeszcze nic nie kręcil i nie urywał - a czasem jeszcze co¶ drgnie w rajstopach? :roll:
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rutko napisał:
czasem jeszcze co¶ drgnie w rajstopach? :roll:


W kalesonach - to czasem tak wink: Oby bez póĽniejszej wizyty bociana wink:

Łomatkoboska! Poczęła¶ bez grzechu, to pozwól grzeszyć bez poczęcia! wesoly
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 2:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
A co tam niujork! U nas bywa weselej wesoly

Takich jajek na budowie to chyba nawet Piwoniusz nie wymy¶li lol wink:

Bombel, budowa to uroczy temat. Wymy¶lać nie muszę - mój zakres wspomnień sięga do czasów, kiedy spędziłem na budowie Ursynowa tzw. praktyki studenckie. To było w póżnych latach 70-tych. Do naszej grupy przyprowadzono majstra, który miał problemy z chodzeniem od podobno tygodnia. Tyle czasu czekali na materiały budowlane i robotnicy zaopatrywali się na własn± rękę ... przeważnie w materiały rozweselaj±ce. Majster wyjasnił nam pokrótce, żeby¶my nic Q-nie dotykali, żeby¶my Q-zajęli się rozwi±zywaniem Q-krzyżówek i Q-czekali aż przywioz± Q-szyby i wstawi± je do Q-okien to my je będziemy Q-czy¶cili Q-żyletkami. Czekali¶my tydzień więc z nudów zrobili¶my sobie w jednym pokoju surowego budynku stół do grania w Q-karty i pili¶my Q-piwo. Którego¶ dnia jeden kole¶ - Tomek mu było na imię przytargał z rana 4 Q-Bałtyckie i ogłosił, że będzie Q-ojcem. Wyrażnie chciał się napić ... jakby¶my co innego robili od tygodnia. Wrzucił takie tempo jak w noc po¶lubn± i po rozwaleniu dwóch Q-Bałtyków zachrapał smacznie pod stołem ... jak to w noc po¶lubn±. W tym momencie przychodzi majster i mówi, żeby¶my jeszcze bardziej zajęli się krzyżówkami bo przyszły szyby i oni będ± je wstawiać. Wstawili najpierw w naszym "pokoju", żeby¶my zaczęli praktykować na tych naszych praktykach studenckich. Tomek grzecznie spał pod stołem a my¶my patrzyli na kitowanie okien. Kiedy skończyli przyszedł majster, spocz±ł na ławeczce przy stole, ¶ci±gn±ł swoje robotnicze buty prosto pod nosem Tomka i spytał czy mamy jakie¶ Q-piwko. Poczęstowali¶my go Q-setk±. W tym momencie obudził się Tomek pod stołem, zapewne pod wpływem tajemniczej woni ze skarpetek majstra ... chwycił jego buta i z okrzykiem: "Jak wypieprzę te kamasze do betoniarki to odechce się wam głupich żartów !!!" - pizgn±ł nimi w kierunku okna. Kto¶ zawołał: "Tomek !!! Szyby wstawili !!!" ... za póżno. Brzdęk i robo-but przeleciał na drug± stronę pokoju ... tzn. na zewn±trz. Naj¶mieszniejsze było to, że nie wybił całej szyby a jedynie dziurę na kształt buta z profilu. Przez tydzień odwiedzały nas inne grupy studenckie pomodlić się przed niesamowitym zjawiskiem w szybie na kształt buta majstra. A że to był cud nie było w±tpliwo¶ci ... but rzucony pijan± ręka Tomka po przebiciu szyby wpadł prosto do betoniarki. wink: lol
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniuszu - ten Twój znajomek to rzeczywi¶cie cudotwórca jaki¶! 8O

Poligonowy przypadek z butami i nogami: póĽnym wieczorem, po całodniowym uganianiu się w polu, wraca do namiotu kumpel. Styrany jak koń po westernie. Kołami do góry rzuca się na s±siednie wyrko. A ja od godziny się już rozci±gam, gazetę czytaj±c.

Smętnie wzdycha Jędrek: łomatko, nóg nie czuję! Na co ja podstawiam mu własn± mówi±c: no to pow±chaj moj±.

Nie chciał wesoly

P.S. "Bałtyk"? W krajowym wydaniu był ohydny! A tymczasem w ¶p. enerdówku był relatywnie tańszy niż u nas (choć droższy od eksportowanego "żytka") i o niebo zdrowszy. Też cud jaki¶ wink:
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:

P.S. "Bałtyk"? W krajowym wydaniu był ohydny! A tymczasem w ¶p. enerdówku był relatywnie tańszy niż u nas (choć droższy od eksportowanego "żytka") i o niebo zdrowszy. Też cud jaki¶ wink:

To prawda, zreszt± w NRD dobrej czy¶ciochy nie robili, więc tylko Bałtyk pozostawał.
A zreszt± Bałtyk to rarytas na tle takiej Vistuli :evil: To był dopiero zajzajer :evil:
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A zreszt± Bałtyk to rarytas na tle takiej Vistuli


vistula- ta co zetnie wymłóci i chłopa o ziemię żuci- tak się wtedy o niej mówiło
lol
prawdziwym rarytasem to było "żytko z kłosem" z PEWEXu
wink: słodziutkie

mała zgaduj zgadula wink:
jak nazywała sie gorzała która była po czerwonej strażackiej??
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stołowa ?
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty to masz pamięć lolu nas mówi± że amerykańce maja najgorsze żarcie ,a przez to skreloze lol ale jest nadzieja że będzie lepiej bo i u nas pootwierali te ambasady i inne atachaty wink: pod tytułem MC Donald*s lol lol
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
prawdziwym rarytasem to było "żytko z kłosem" z PEWEXu


Ech, to se ne vrati!
Pół basa za dolka. A przy dziesięciu półbasówkach jedenasta dodatkowo gratis usmiech

Pomy¶leć - teraz dolki poniżej 3 zetów za sztukę. Za tyle to się nawet porz±dnej bimbrozji nie zrobi... wink:

Zenon, Piwoniusz - pewnie będziecie pamiętać: co to było luneta plus meduza? usmiech
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
Zenon, Piwoniusz - pewnie będziecie pamiętać: co to było luneta plus meduza? usmiech


Nooo bez jaj - nie musisz sięgać do prehistorii!! zly: lol
/albo ja już jestem starszy od mamuta 8O wink: /
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osiemdziesi±t pare centów -to nawet nie dolc lol
co do lunety - oczywi¶cie tez pamietam
i rolnetę równiez ...i ostrygę wink:

dbano wówczas o klienta czytaj konsumenta bez galarety nie było lunety lol

Monk - oczywi¶cie bez jaj
jak wtedy kupiłem telewizor Panasonika ,do dzisiaj gra, Pewex był gewarancj± jako¶ci :P gożała była słodka jak miód ,a Krakus tak smakował że zjadało sie go razem z opakowaniem wesoly wesoly
Malborego tylko z pewexu jak zakopciłe¶ to połowe dzielnicy okna otwierało aby się nawdychać poż±dnym zapachem lol

Bombel pamiętasz osiem dolców Wrangle
kuuupa siana ,to były bardzo wczesne lata gierkowskie.... wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Monk - oczywi¶cie bez jaj
jak wtedy kupiłem telewizor Panasonika ,do dzisiaj gra, Pewex był gewarancj± jako¶ci :P gożała była słodka jak miód ,a Krakus tak smakował że zjadało sie go razem z opakowaniem wesoly wesoly
Malborego tylko z pewexu jak zakopciłe¶ to połowe dzielnicy okna otwierało aby się nawdychać poż±dnym zapachem lol


Zenu¶ - taki ze mnie "małolat", że to wszystko pamiętam. Moje Otake też ma się jeszcze całkiem dobrze.usmiech
Podłe te wspomnienia - należało się wspinać na palce po to, po co inni się schylali. :roll:
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a facjatę masz taka małolatow±... lol
a młodzi niech się ucz±!!! ...z naszej otwartej ksi±żki historii lol lol
Kowalski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2007
Posty: 391

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombelku!
To jest made in Szmulki.
I w oryginale była "meduza z lornetk±" (dwie pięćdziesi±tki)
Ma się pamięć, a co wink:
_________________

WEST62
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Feb 25, 2007
Posty: 2

Kraj: Polska
Miejscowość: piaseczno
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 6:33 pm    Temat postu: [b]lepsze mordownie [/b] Odpowiedz z cytatem

Post usunięty automatycznie. Brak polskich znaków.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyja¶nili¶cie mi wła¶nie jedn± zagadkę. Pamiętacie ostatnie tygodnie przed zburzeniem muru berlińskiego ? Dobrzy Niemcy (bo z NRD) walili wtedy do Polski wszystkimi Trabantami jakie mieli. Pierwszym udało się zakwaterować w ambasadzie tych złych bo z RFN-u. Resztę rz±d naszego kraju zakwaterował w różnych o¶rodkach nad Zalewem Zegrzyńskim. Pocz±tkowo byłem zajęty skupywaniem ich porzucanych Warczyburgów za "cwancy¶ doicze marek" ale po paru dniach zostały same mydelniczki nie warte nawet cwancy¶. W jednym kempingu Niemcy poprosili nas żeby¶my im przywieżli trochę wódeczki bo ich nie wypuszczaj± za bramy a pić się chce. Kupili¶my z bratem 2 skrzynki "Bałtyckiej" wła¶nie. Trochę się obawiali¶my czy kupi± to od nas ... moze nie znaj± ... moze lepiej było kupić w Pewexie jakie¶ znane Napoleony. Nie tylko, że kupili ale płacili gar¶ciami wschodnich marek do których juz stracili sentyment. Przebitka była prawie jak na Trabantach ... ale to już inna historia. Kursowałem do monopolowego w Warszawie jeszcze pare razy ... tak im ten Bałtyk posmakował. Teraz już wiem, że oni go znali od Was. wink: lol [/list]
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Wyja¶nili¶cie mi wła¶nie jedn± zagadkę. Pamiętacie ostatnie tygodnie przed zburzeniem muru berlińskiego ? Dobrzy Niemcy (bo z NRD) Nie tylko, że kupili ale płacili gar¶ciami wschodnich marek do których juz stracili sentyment. Przebitka była prawie jak na Trabantach ...


No to że¶ mi teraz wyja¶nił. Piwoniuszu! - Ty ty masz łeb do interesów!

A jak u Czechów byłem, to że¶my zaopatrzyli bractwo przy ognisku (Pepiki plus enerdówkek ze wschodniego Berlina), oczywi¶cie samych siebie też wink:, w kilka krzynek Prazdroja (drogi był, qrde, po 6 koron za jeden półlitrowy podajnik). I kilka jakich¶ jakich¶ innych podajników. Takich od nas przywiezionych,

No i co? Gdzie¶ kiele północy tylko czesko - niemiecka i i czesko-polska tłumaczka nie wiedziały, o co chodzi w rozmowie. Bo im nie wolno było nawet kropelki. Studentki na praktykach. Przer±bane jak Bolka trampki.

Ale fajnie było. Aż do następnego przedpołudnia. Gdy Iwona (czyli Ivana) następnego dnia, gdzie¶ przed południem, zrzuciła mnie z wyra zapytowuj±c, o czym że¶my gadali.
A sk±d ja, qrna, miałem wiedzieć??? Skoro że¶my się porozumiewali w różnych językach, z przewag± migowego? 8O

Jedna tylko wychowaczyni porozumiewała się ze Słowakiem, młodym wówczas kotporucznikiem Czeskoslowackiej armi, po angielsku. Ale się chyba nie dogadali.
A mówiłem młodemu: gadaj po naszemu, po słowiańsku. To się dogadasz. Angielskim wolał szpanować...

No to się dogadał, jak ja ostatnio z własnym zapaleniem oskrzeli wesoly
Co prawdopodobnie skutkiem ¶nieżnej wojny polsko - kanadyjskiej, w Borsukach.
Bom poleciał na wojnę bez kapoty i czapki. I bez patrzałek. Przez co łomot ¶nieżkami dostałem z obydwu stron.

Teraz będę optował za antyrakie... UPS! za anty¶nieżkow± tarcz± wink:
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pro po eNRDówka hehehe
Przypomniał mi się kawał jak to babcia do ZBOWidu się zapisywała
Komisja ja pyta :
_babciu ,a co wy¶cie we wojne robili?
-a nosiłam jedzenie do lasu żołnierzom
Odpowiada
-a co oni babciu mówili ?
-a mówili DANKE SZEJN danke szejn
Toż to byli niemcy!
Krzyczy którys z komisji
-a tak tak , ale to byli ci z NRD ,odpowiada babcia
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon, to co¶ innego w tym gu¶cie:
zaraz po wojnie wpada na posterunek wzburzony gazda.
- Okradli mnie! - woła
- A kto was okradł?
- Amerykańce!
- Wy¶cie na głowę upadli? Sk±d by tu Amerykańce?
- A tak! Słyszałem, jak gadali. Jeden mnie pyta: ciasy u was jest'?
- Gazdo! To nie Amerykańce, to Ruskie byli!
- Aaa, to wy¶cie to powiedzieli, panie władzo, nie ja...

*
Jednego roku, gdy przyszła pierwsza burza, piorun podpalił gazdzie Jędrzejowi stodołę. Klękn±ł Jędrzej na zgliszczach, wzniół oczy do góry i załamany zapytał: za co¶ ty mnie, Pon Bucku, pokarał?

Oczywi¶cie odpowiedzi się nie doczekał. Stodołę odbudował. Kolejny rok, pierwsza burza - i sfajczyła się stodoła plu obora. Klękn±ł gazda na zgliszczach, wznioł oczy do nieba: za co, Pon Bucku? Okowitki prawie nie bijam, na sumę chodze co niedziela, na tace przykładnie daję... Oczywi¶ci znów bez odpowiedzi.

Z trudem, ale odbudował się gazda. Ale w następnym roku historia z piorunem się powtarza. Tym razem spaliło się wszystko, ł±cznie z chałup±. Ledwie familia zd±żyła wyskoczyć, w samych koszulach nocnych.
Zapłakał Jędrzej, złzawione oczy wzniósł w niebo. Za co, Pon Bucku ty mnie tak karzesz? Okowitki wcale juz nie pijam, dziecisków ni ¶lubnej ni bijam, posty zachowuje, co tydzien na sumie jestem, na tace daję, co tydzień do spowiedzi chodzę, nawet na pielgrzymce byłem trzy razy...

Naraz z góry słychać głos:
- A bo jakosik, Jędru¶, cie nie lubie!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol lol lol
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 102