Czy wiesz, że...
PSTRĄG POTOKOWY
Rekord Polski - 5,525 kg
Złoty medal - od 3,00 kg
Srebrny medal - od 2,00 kg
Brązowy medal - od 1,50 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 453
 Zalogowani 0
 Wszyscy 453

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198360) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie coś przed nami ukrywasz :hihi ...(198360) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198360) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198360) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(198360) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198360) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198360) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198360) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198360) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198360) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Narty i skręcone kolano
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Narty i skręcone kolano
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
grzegorz_0108
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 14, 2005
Posty: 292

Kraj: Polska
Miejscowoœć: WARSZAWA
PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 11:28 am    Temat postu: Narty i skręcone kolano Odpowiedz z cytatem

Witam
właśnie wróciłem z Zieleńca z „nart” – bo tylko jeden dzień jeździłem. Niestety skręciłem lewą nogę w kolanie – i po przyjemnościach.
Na pogotowiu orzekli – naciągniecie ścięgien zginaczy kolana, kazali założyć ortezę i dali 21 dni L4.
Ale … kolano mnie boli, zwłaszcza jak krzywo stanę na stopę – ból promieniujący z lewej strony jakby ktoś mi gwoździa w środku wbijał.

Zastanawiam się czy nie mam czegoś innego spierniczonego w kolanie. Jutro chyba wybiorę się jeszcze raz do specjalisty.

Jest tu może między nami ortopeda, albo mąż ortopedy ???? Proszę o podpowiedź. Może ktoś miał coś podobnego????

A w duchu zastanawiam się czy uzyskam jakieś choć malutkie odszkodowano dwóch polis – może na jakąś wędkę starczy????
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 12:13 pm    Temat postu: Re: Narty i skręcone kolano Odpowiedz z cytatem

grzegorz_0108 napisał:
Witam
właśnie wróciłem z Zieleńca z „nart” – bo tylko jeden dzień jeździłem. Niestety skręciłem lewą nogę w kolanie – i po przyjemnościach.
Na pogotowiu orzekli – naciągniecie ścięgien zginaczy kolana, kazali założyć ortezę i dali 21 dni L4.
Ale … kolano mnie boli, zwłaszcza jak krzywo stanę na stopę – ból promieniujący z lewej strony jakby ktoś mi gwoździa w środku wbijał.

Zastanawiam się czy nie mam czegoś innego spierniczonego w kolanie. Jutro chyba wybiorę się jeszcze raz do specjalisty.

Jest tu może między nami ortopeda, albo mąż ortopedy ???? Proszę o podpowiedź. Może ktoś miał coś podobnego????

A w duchu zastanawiam się czy uzyskam jakieś choć malutkie odszkodowano dwóch polis – może na jakąś wędkę starczy????

Ja za skręcone kolano dostałem ~600 zł ze szkolnego ubezpieczenia, jakoś 2 lata temu. Tyle, że u mnie wyglądało to tak, że jak przy chodzeniu nie było problemów, tak o graniu w piłkę (nie wytrzymałem nawet 2 tygodni wink: ) nie było mowy (strasznie przy starcie do piłki rwało).
A jeżeli masz wątpliwości co do jednego ortopedy, to co Ci szkodzi pójść do drugiego, albo udać się prywatnie? usmiech
Tutaj na pw, nikt Cie przez internet nie zbada i nie wyda opinii, a jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to chyba nie warto ryzykować (tym bardziej, że chodzi o kolana :? )
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia usmiech)).
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś ja staromodny jestem :placz , wiem, że polisy ubezpieczeniowe są po to by ubezpieczać takie okoliczności, ale jakoś kłóci się to z moim pojęciem "solidarności społecznej". Wielkie słowa, ale… lol lol
Oświećcie mnie, czy za swoją powiedzmy sobie łagodnie nieostrożność można domagać się pieniędzy wink: . Fakt, też jestem wystawiony na rożne sytuacje grożące przykrymi skutkami i ubezpieczony jestem na okoliczność. Jednak to nie to samo. Przynajmniej tak mi się wydaje wink: .
To dość skomplikowane, bo trudno mi znaleźć w przyjemności, sporcie, granice zdrowego rozsądku. Wiem, wiem żaden z was nie przekroczył limitu wesoly , i nieszczęśliwy wypadek nosi swoje miano zasłużenie. Jednak z założenia, wyjazd na narty dyktowany jest chęcią przyjemnego spędzenia czasu. I w konkluzji za tę przyjemność ktoś ponosi koszty 8O .
Chyba sam sobie odpowiem. "Gupi" jestem i stary i w ogóle nie rozumiem życia lol .
Aha i nie doznałem jeszcze przyjemności zjeżdżania z góry na "deskach" to chyba najlepsza z odpowiedzi lol .
kefaspirit
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2008
Posty: 407

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro i tak jesteś już na zwolnieniu to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby dokuśtykać na wizyte-kontrolną. Jak to mówią strzeżonego....
Gdzie byłeś na pogotowiu w Dusznikach Zdr.?
Bo jeśli tak to powiem Ci że mi po "złożeniu" złamanej ręki w Szpitalu w Dusznikach musieli po dwóch tygodniach na nowo łamać operacyjnie i gwoździować....już w kłODZKU
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radziłbym nie bagatelizować sprawy. W październiku ubiegłego roku zwichnąłem sobie kolano w szkole, efektem było zerwane więzadło krzyżowe przednie i uszkodzona łąkotka. Sześć tygodni w ortezie, potem artroskopia z rekonstrukcją więzadła i tak już od połowy listopada kulam się z tytanem w kolanie. Cały sezon jesienny z głowy oczywiście smutny

Proponowałbym udać się do ortopedy, nie leczone uszkodzenie powoduje znacznie szybszą degenerację stawu :?

pozdrawiam
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Oświećcie mnie, czy za swoją powiedzmy sobie łagodnie nieostrożność można domagać się pieniędzy wink: . Fakt, też jestem wystawiony na rożne sytuacje grożące przykrymi skutkami i ubezpieczony jestem na okoliczność. Jednak to nie to samo. Przynajmniej tak mi się wydaje wink: .


Robuś - czym innym jest wyciąganie ubezpieczenia w związku z wyreżyserowaną kolizją drogową, czym innym ubezpieczenie, wynikające z uszczerbku na zdrowiu. Nigdzie nie jest - o ile wiem - powiedziane, że takie świadczenie nie przysługuje osobie, która świadomie bądź nie doznała kontuzji. Polisa na ogółokreśla wysokość odszkodowania w zależności od uszczerbku na zdrowiu, czy też pobycie szpitalnym.
A że nasz Kolega zapewne nie pomyślał o właściwym przygotowaniu - kondycyjnym i rozgrzewce - do "nartowania", to inna para kaloszy. ;)

Z całą pewnością warto skoczyć do dobrego lekarza - konsultacja z pewnością nie zaszkodzi, bo każde uszkodzenie kolana jest cholernie niewdzięczne i często odzywa się czkawką po latach. Zdrówka życzę!!!
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda Maćku, nie przemyślałem wszystkich aspektów usmiech .
W sumie nawet nie znam okoliczności, w jakich Grześ doznał kontuzji.
W takim razie wypada mi tylko przeprosić i obiecać poprawę usmiech .
Firmy ubezpieczeniowe mimo wszystko taksują nieźle za swoje usługi.
Najważniejsze jednak by Grzegorz odwiedził lekarza, zwlekać nie powinien wink: .
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 5:38 pm    Temat postu: Re: Narty i skręcone kolano Odpowiedz z cytatem

grzegorz_0108 napisał:
bo tylko jeden dzień jeździłem.

Jeden dzień :? Ja w czwartek rano wybierając się na 4 dni na lód zorientowałem się że cóś się kiepsko czuję, generalnie to czuję się gorzej niż źle :roll: no i faktycznie- termometr pokazał 39,4C.
motorek
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Sep 14, 2006
Posty: 115

Kraj: USA
Miejscowoœć: Seattle
PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogly zostac nadciagniete lub zerwane wiazadla boczne lub krzyzowe. Sa to najczestsze skutki w tego typu wypadkach. Problem zaczyna sie w przypadku zerwania wiazadel.
Wazne jest likwidowanie stanow zapalnych gdyz prowadza one do niszczenia chrzastki stawowej. Mozesz robic sobie zimne obklady. Starym wyprobowanym sposobem jest zmrozony groszek.
Skonsultuj sie dodatkowo z innymi specjalistami. Najwazniejsze ze masz usztywniona noge. Moze na wyleczenie potrzeba tylko czasu. Szybko wracaj do zdrowia.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Firmy ubezpieczeniowe mimo wszystko taksują nieźle za swoje usługi.

I to jest sedno sprawy lol Umowa którą zawierasz z ubezpieczycielem obejmuje także takie wypadki. Bez takich wyszczególnień nikt nie wypłaci żadnego odszkodowania. Wielu ubezpieczonych płaci niezłe pieniądze, ale nie ulega wypadkom i nikt ich za to nie premiuje, chyba, że symbolicznie, a pieniadze stają się czystym zyskiem firm. :roll:

Zerwanie więzadeł krzyżowych u młodych ludzi to poważna sprawa. Często kończy sie zabiegiem operacyjnym. Warto jeszcze pójść do lekarza niech to obejrzy jeszcze raz i może w gips ( to najlepiej unieruchamia i pozwala się trochę ustabilizować stawom, i poskracać naciągniętym więzadłom w sposob naturalny).
Jednak trzeba zachować rozsadek w myśl powiedzenia - co lekarz to choroba. :roll:
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć
Niestety miałem zerwane wiązadła w kolanach. Ogólnie na L-4 byłem prawie trzy miesiące. Strasznie nieprzyjemna kontuzja. Lekarz powiedział, że lepiej było złamać :oops:
Do dziś odczuwam skutki od 19 lat. Ostatnio odnowiło się w prawej nodze w październiku zly: Ciekawe, czy Ty też masz wrażenie jakby piszczel chciała w lewo a udo w prawo? Przy okazji ten ból
:evil:
Życzę powrotu do zdrowia.
Janusz JKarp
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 11:01 am    Temat postu: Re: Narty i skręcone kolano Odpowiedz z cytatem

grzegorz_0108 napisał:

A w duchu zastanawiam się czy uzyskam jakieś choć malutkie odszkodowanko dwóch polis – może na jakąś wędkę starczy????

Na pewno wystarczy, ale gdybyś stwierdził, że jednak za dużo CI wypłacili wesoly , to zawsze możesz pozwać właściciela stoku a wtedy trochę tej kasy stracisz.
Ostatnio takie pozwy przeciwko właścicielom stoków narciarskich są w modzie. wink:
Życzę zdrowia.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Także zdrowia i powrotu do formy życzę.

PS Jak odszkodowanie będzie uwłaczająco niskie służę pomocą. Skutecznie dołamię, połamię i wybiję coś niecoś w odpowiednim miejscu.
Satysfakcja gwarantowana. Za free. wink: wink:
_________________
Mnie biorą zawsze.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:
PS Jak odszkodowanie będzie uwłaczająco niskie służę pomocą. Skutecznie dołamię, połamię i wybiję coś niecoś w odpowiednim miejscu.
Satysfakcja gwarantowana. Za free. wink: wink:

Cóż za propozycja 8O, normalnie nie do odrzucenia. lol lol
Ledd nie znałem Cię z tej strony, myślałem że Ty tylko wędkarstwo lubisz. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:
Także zdrowia i powrotu do formy życzę.

PS Jak odszkodowanie będzie uwłaczająco niskie służę pomocą. Skutecznie dołamię, połamię i wybiję coś niecoś w odpowiednim miejscu.
Satysfakcja gwarantowana. Za free. wink: wink:

Pogawędkowy "Podziemny krąg" ?
Jestem na tak usmiech))
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 63