Czy wiesz, że...
Wg naukowców amerykańskich 23 % cało¶ci połowów morskich populacji zagrożonych wyginięciem stanowi połowy amatorskie. W okresie wakacyjnym w południowym Atlantyku amatorzy łapi± 38 % wszystkich łowionych ryb, wzdłuż wybrzeża Pacyfiku - 59 %, a w Zatoce Meksykańskiej aż 64 %.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 595
 Zalogowani 0
 Wszyscy 595

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198359) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198359) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198359) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198359) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198359) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198359) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198359) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198359) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198359) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198359) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Maj nad wod±
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Maj nad wod±
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Bielkiel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2009
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Rozkochów
PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 6:02 pm    Temat postu: Maj nad wod± Odpowiedz z cytatem

pozwoliłem sobie rozpocz±ć ten temat; może to tylko ja już zd±żyłem wrócić znad wody a inni koledzy poławiaj± jeszcze kaczodzioby usmiech


na pocz±tek zmagań ze spiningiem sandaczowy przyłów na wahadło. Niestety połkn±ł bardzo głeboko i mimo usilnych starań chyba nie przeżyje
:placz Sytuacja wygl±dała następuj±co : nie został okaleczony bardzo widocznie ale po powrocie do wody wygl±da na to że to mogło "wystarczyć" żeby nie przeżył. Zanurkował i mysłałem że nic mu nie będzie, ale po chwili wypłyn±ł jakie¶ 10m dalej i tak juz został na powierzchni. Uporczywie machał płetwami przy głowie ale nie mógł ponownie zanurkować. Pływał z pr±dem wody jaki¶ czas potem znikn±ł mi z oczu. Czy kto¶ z kolegów moze wyja¶nić dlaczego ryba zanurkowała a potem działo się jak opisałem :?:

PóĽniej szczupak ponad 50 również na wahadło wrócił do wody zgodnie z moj± tradycj± pierwszy maj - siatki nie zabieraj.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nareszcie, nareszcie, nareszcie, sezon szczupakowy rozpoczęty, wynik dzisiejszej wyprawy z łódeczk± i spinem na szczupłe to całe dwa szczupełki 50- do tego okoń dwudziestak i siedem brań zwalonych :oops: :oops: chyba przez zimę wyszedłem z wprawy :roll: muszę popracować nad refleksem. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

zebxxl
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 26, 2011
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Podlaskie / Hajnówka
PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tegoroczny sezon szczupakowy rozpocz±łem z sukcesem, no może nie jakim¶ okazem, ale zawsze. Jako pierwszy zameldował się szczupaczek największy w dniu dzisiejszym tj. całe 64 cm i 1,6 kg. ponadto na hakach meldowały się jeszcze 1 x 55, 3 x 54, 2 x 51, 2 x 50 i 4 krótkie. lol
Niestety okonia nie widziałem podobnie jak i kontroli. :placz
Przypuszczam, że mieli by wczoraj i dzi¶ sporo pracy oraz dodatkowych wpływów do kasy tym bardziej że bior±c pod uwagę intensywno¶ć dzisiejszego żerowania jak i przechwałki, co po niektórych, że wczoraj padło kilka trójek, czwórek i pi±tek. :evil:
honestus
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Apr 10, 2011
Posty: 21

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario a tak płakałe¶ o ten jeden jedyny dzień......
_________________
Nigdy nie mów nigdy ;)
honestus
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Apr 10, 2011
Posty: 21

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i jeszcze jedno,zastanawiam się bo tak piszecie jakie to pięćdziesi±taki targacie ,szkoda że na moich przydomowych wodach tak trudno wymiarka dostać,a też niby co roku zarybiaj±...
_________________
Nigdy nie mów nigdy ;)
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

honestus napisał:
Mario a tak płakałe¶ o ten jeden jedyny dzień......

Nie przypominam sobie żebym płakał zly:

Zadowolony był by¶ gdyby szef skrócił Ci urlop wypoczynkowy o jeden dzień bo stwierdził że już wypocz±łe¶ :?: :?:

honestus napisał:
zastanawiam się bo tak piszecie jakie to pięćdziesi±taki targacie, szkoda że na moich przydomowych wodach tak trudno wymiarka dostać,a też niby co roku zarybiaj±...

bo ryby to trzeba umieć łowić zly: wink:

Ps. Możesz nie klepać w jednym temacie posta pod postem :?: Jest taka zakładka"zmień" dzięki niej możesz dopisać lub zmienić swój ostatni post.
Miej to na uwadze.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Artgur
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Dec 01, 2010
Posty: 178

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pływałem w Serocku i okonie ładnie brały a szczupaczki tylko wkurzały mnie bo wieszały się tylko maluszki z kwietniowego zarybienia. Wszystkie wróciły do wody.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jadę zaraz ze swoimi dziewczynami i oczywi¶cie z bacikiem ósemk± nad lubelski zalew, po powrocie zdam relację. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 maja fajny dzionek, przy połowie płoteczek na żywczyki przyłowiły się 2 ładne liny i karaski. Do tego jeden szczupaczek.

A dzi¶ czyli 2-go kicha totalna, wszyscy na stawie dookoła łowili karpie a ja zszedłem o kiju.
_________________
jak chcesz być szczesliwy jeden dzien to sie upij jak chcesz byc szczesliwy jeden rok to się ożeń a jak chcesz byc szczesliwy cale zycie to zostań wędkarzem
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Jadę zaraz ze swoimi dziewczynami i oczywi¶cie z bacikiem ósemk± nad lubelski zalew, po powrocie zdam relację. wink:


Wła¶nie wróciłem, od 13,00 do 17,30 na pinkę złowiłem około 5 kilo drobnicy, tylko leszcze i płotki, ale przeważał drobny leszczyk.
Zabawa była super. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
1 maja fajny dzionek, przy połowie płoteczek na żywczyki przyłowiły się 2 ładne liny i karaski. Do tego jeden szczupaczek.

A dzi¶ czyli 2-go kicha totalna, wszyscy na stawie dookoła łowili karpie a ja zszedłem o kiju.


Zbyszek nie zawsze będziesz miał się dobrze w braniach .Pamiętaj karp jest też ryb± chimeryczn± . lol lol
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Nareszcie, nareszcie, nareszcie, sezon szczupakowy rozpoczęty, wynik dzisiejszej wyprawy z łódeczk± i spinem na szczupłe to całe dwa szczupełki 50- do tego okoń dwudziestak i siedem brań zwalonych :oops: :oops: chyba przez zimę wyszedłem z wprawy :roll: muszę popracować nad refleksem. wink:


Mario ty zawsze masz refleks, tylko ryby s± sprytniejsze od nas. wesoly lol
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rom71 napisał:
mario_z napisał:
Nareszcie, nareszcie, nareszcie, sezon szczupakowy rozpoczęty, wynik dzisiejszej wyprawy z łódeczk± i spinem na szczupłe to całe dwa szczupełki 50- do tego okoń dwudziestak i siedem brań zwalonych :oops: :oops: chyba przez zimę wyszedłem z wprawy :roll: muszę popracować nad refleksem. wink:


Mario ty zawsze masz refleks, tylko ryby s± sprytniejsze od nas. wesoly lol

... a już my¶lałem że się starzeję. :roll: wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wczoraj po raz pierwszy od niepamiętnych czasów (bardzo możliwe że wogóle po raz pierwszy) udanie rozpocz±łem sezon, tzn; złowiłem rybę. A tak złowiłem. Na Percha Salmo 14-kę połakomił się szczupły 60+. Dwa fajne filety wyszły usmiech usmiech usmiech.
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też złapałem dzi¶/wczoraj - anginę :evil: A już wszystko było gotowe na łódeczkę.
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema chłopaki. Rzadko piszę bo mnóstwo zajęć... ale nadal często zagl±dam usmiech
A majówka to było ogl±danie Turawy i brodzenie ze spinem na Poraju usmiech Łowiłem brodz±c do 1,5m od pólnocnej strony od rybaczówki do słupów i lipa czyli 0.
Pewnie po drugiej stronie chłopaki połowili heh. Ja łowiłem i młod3go uczyłem usmiech

Pozdrawiam przy okazji chłopaków, z którymi łowiłem na wszystkich poprzednich majówkach wykrzyknik
pozdro
_________________
I gdzie ta metrówa ???
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na wodzie spędziłem osiem godzin, oczywi¶cie ze spinem :P , na pocz±tku trochę zmarzłem, ale w sumie warto było trochę przemrozić tyłek by póĽniej nie narzekać na brak zajęcia.

Pierwsze pięć godzin nie działo się nic, dosłownie zero brań, nawet tych najdelikatniejszych, dopiero o dziesi±tej trzydzie¶ci zaliczyłem pierwsze branie, po nim do godziny trzynastej było jeszcze siedem walnięć w gumę niestety tylko trzy ryby (szczupaki) wyholowałem, dwa spadło podczas holu oczywi¶cie po efektownej ¶wiecy, i dwa brania spudłowałem.
Te trzy wyholowane szczupaki mierzyły kolejno 69, 69 oraz 62 cm.
Już dawno nie miałem tylu brań w tak krótkim czasie ( 2,5h) 8O

Ps. Refleks mi się znacznie poprawił. zly: wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja spędziłem weekend majowy nad j. Lubniewsko. Jezioro najpiękniejsze jakie widziałem w życiu... płycizny, głębinki, powalone drzewa, trzcinowiska, kapeleony wystaj±ce z wody... poprostu wędkarski ideał. Wyniki? Kilkana¶cie ploteczek i leszczyków i okonków. Szczupaka zero. Albo tam nie ma ryb albo ich nie potrafiłem złowić. Czas odwiedzić Odrę zly:
_________________
...::: Gutek :::...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tamtej okolicy jest cała masa równie pięknych jezior. usmiech
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po majówce mam zakwasy w ręce. Ziomek i Animal pewnie tak samo usmiech Art "Majówka z Team Zachód" niebawem usmiech
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
mediapozer
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Apr 08, 2010
Posty: 14

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 4:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

03.05 - Narew w Pogorzelcu.
Krótkie szczupaczki, takie ok - 45 - 49 cm brały wczoraj jak oszalałe, nawet na wydawałoby się bardzo selektywne przynęty.
Mi osobi¶cie przytrafiło się 8 szt. niestety żaden wymiarowy. Najdłuższy 49 cm. A potem przyszła zima ;)

Jak osoby wędkuj±ce w tych okolicach będ± przestrzegać wymiarów ochronnych, oraz zachowaj± umiar w zabieraniu złowionych ryb to za kilka lat Narew w tym miejscu może stać się ponownie bardzo fajnym łowiskiem.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Dzisiaj na wodzie spędziłem osiem godzin, oczywi¶cie ze spinem :P , na pocz±tku trochę zmarzłem, ale w sumie warto było trochę przemrozić tyłek by póĽniej nie narzekać na brak zajęcia.

Pierwsze pięć godzin nie działo się nic, dosłownie zero brań, nawet tych najdelikatniejszych, dopiero o dziesi±tej trzydzie¶ci zaliczyłem pierwsze branie, po nim do godziny trzynastej było jeszcze siedem walnięć w gumę niestety tylko trzy ryby (szczupaki) wyholowałem, dwa spadło podczas holu oczywi¶cie po efektownej ¶wiecy, i dwa brania spudłowałem.
Te trzy wyholowane szczupaki mierzyły kolejno 69, 69 oraz 62 cm.
Już dawno nie miałem tylu brań w tak krótkim czasie ( 2,5h) 8O

Ps. Refleks mi się znacznie poprawił. zly: wink:

Widzisz a pisałe¶ że się starzejesz, ryby s± sprytniejsze od nas. lol lol
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Maj 05, 2011 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak Grubyzwierz pisał, relacyjka jaka¶ pojawi się niebawem:

1. maja - spore stadko szczupaków złowili¶my, niestety brakło większych sztuk. Bolek pod 70 cm między szczupakami się zapl±tał. Animal i Zwierzu wyniki podobne. Zabawa przednia!

2. maja - ja w domku, chłopaki walczyli kilka godzin i podobno jakie¶ 70tki były. Prognozy pogody na 2.maja zapowiadały słońce w całej zachodniej Polsce - lało prawie cały dzień :placz

3. maja - krótki wypad przed wieczornym mrozem. Kilka szczupaczków do 60 cm i bolek - chyba nieco ponad 60cm. Zimno i cicho na wodzie, jak w listopadzie. :?

PS. Szczupaki 70+, 80+, wywędrowały z naszych miejscówek w połowie kwietnia. Tylko wydeptane ¶lady na brzegach ogl±dali¶my i historii niesionych z ust do ust wysłuchali¶my :placz Ech, szkoda słów. Tym razem nie udało się upilnować wody. :oops: smutny
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Maj 07, 2011 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj niecałe trzy godziny z bacikiem nad Zemborzyckim, pogoda paskudna, gdy tylko zd±żyłem się rozłożyć zaczęło padać, niestety deszcz i coraz silniejszy wiatr skutecznie zniechęciły mnie do dłuższego pobytu nad wod±. :placz
Wyniki tylko pięć leszczyków 20-25cm.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wypad na ryby i 4 karasie złowiłem, słonko ¶wieciło tylko wiatr wiał. usmiech usmiech
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rom71 napisał:
Dzisiaj wypad na ryby i 4 karasie złowiłem, słonko ¶wieciło tylko wiatr wiał. usmiech usmiech


Noo a gdzie¶ Ty był? Ja miałem 5 brań i 3 karpie wyci±gnięte 2 mnie pokonały.
_________________
jak chcesz być szczesliwy jeden dzien to sie upij jak chcesz byc szczesliwy jeden rok to się ożeń a jak chcesz byc szczesliwy cale zycie to zostań wędkarzem
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 6:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj byłem z rodzink± cały dzień nad Zalewem Sulejowskim. Wynik to mała, poraniona przez szczupaka chyba płoteczka. Tyle dobrego że młody poćwiczył rzuty spinem...
A honor uratowała żona ze swoim połowem usmiech zdjęcie wkrótce w galerii hehe
_________________
I gdzie ta metrówa ???
orni007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj pół dnia na podkrakowskiej Wi¶le z feederem Efekty mało imponuj±ce brzanka i kilkana¶cie kiełbi. Emocje jednak były bo zakopałem auto po progi w błocie :evil: nikomu nie życzę takich przeżyć
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj najpierw 3 godziny na Kiełpińskim, póĽniej do wieczora miejscowo¶ć popielarze na starym bugu i wyniki przez cały dzień nic.
Zakwasy mam dzisiaj od machania kijem zly: zly: zly:
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
Pike1
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Aug 06, 2007
Posty: 106

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj po południu bajecznie: wreszcie cieplutko i 4 kaczodzioby:
- 3 niewymiarowe ( 47 - 49 cm);
- 1 ( przekroczył wymiar 50 cm) i w nagrodę pojedzie dzisiaj wieczorem na patelnię. Reszta do wody marsz, unikać siatek i w paĽdzierniku spotykamy się. Pozdrowienia.
kacperos-1992
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Jan 28, 2010
Posty: 67

Kraj: Polska
Miejscowość: Okolice Lublina
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj najpierw ty¶mienica ale tylko z 5 krótkich i pare wyj¶ć.. Ludzi więcej niż wody! Przechodziłem z 5 h więc ogólnie lipa.. Po południu ruszyłem na 3 h na Wieprz ale bez brań czyli porażka.. Dzisiaj też wyskoczę na parę godzin po południu.. w nocy zdam relacje czy wkońcu wymiar sie skusi.. pozdrawiam!!
_________________
Spining...Rzeka... Czy można chcieć czego¶ więcej?
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczupaki wczoraj nie żerowały na moich przynętach, postanowiłem więc pobawić się białorybem. Wła¶ciwie żerowały, ale nie chciały się czepiać. Łowiłem na do¶ć spor± gumę, tak na oko 25 cm. "¦ledziki" w ni± waliły ale nie brały w paszczu. Wracaj±c do białorybu, złowiłem płotkę. Tak± ok. 40 cm i >1 kg. Ponadto kilka kilo płotek kalibru 20-30 cm. :roll:
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grubyzwierz wrzuć jak±¶ fotę tej płoci. My¶lę, że każdy by chętnie obejrzał taki okaz. usmiech
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyzwierz napisał:
Wracaj±c do białorybu, złowiłem płotkę. Tak± ok. 40 cm i >1 kg.

8O ale olbrzym z tej płotki, masz może jej fotki :?: wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

anglerawf
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Jun 18, 2006
Posty: 38

Kraj: Polska
Miejscowość: Otwock/Cz-Dz
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ ¦wider. 2 brania i ... prawie 2 ryby. Na pocz±tku okoń 28,5cm a potem szczupak. Bydlak nie był, ale 60 miał na pewno. Przetarł dziad żyłkę o gałęĽ. Ale nie przepuszczę mu...
kacperos-1992
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Jan 28, 2010
Posty: 67

Kraj: Polska
Miejscowość: Okolice Lublina
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj na wieprzu ale bez słabo jak na 4 h jeden krótki i kilka brań do tegovwysjcie okonia ok. 25 cm do mansa 12:)
_________________
Spining...Rzeka... Czy można chcieć czego¶ więcej?
Pike1
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Aug 06, 2007
Posty: 106

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury
PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 6:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj dwa niewymiarki szczupacze. Czekam kiedy wyjd± na żer ich mamu¶ki.
orni007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ od 4 do 8 ze spinem nad Wisł±. Efektów brak. Na płyciznach leszcze maj± walentynki lol
SIARA82
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Nov 07, 2007
Posty: 43

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wczoraj miałem życiowego bolenia na kiju.Ale cwany był. zaraz po zacięciu poszedł jak pocisk pod pr±d i kierował się w zalane krzaki na szczycie główki.Od razu wpakował się ryjkiem z woblerem w patyki.Długo się nie zastanawiaj±c rozebrałem się i z wędk± w zębach dałem nura za nim.Jak tylko się zbliżyłem wpadł w szał.Wisiał na tylnej kotwicy, za¶ przednia tkwiła w konarze.Po prostu rozprostował kotwicę.Ale woblera uratowałem wesoly
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to na pewno był boleń :?: pytam bo ostatnio chodz± słuchy ze ojciec dyrektor ma remont u siebie i musi k±pać się w Wi¶le. lol wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezła przygoda Siara, o to wła¶nie w wędkarstwie chodzi i nic to że skończyło się bez ryby...
Ja tradycyjnie mam fatalny pocz±tek sezonu szczupakowego, chociaż kombinuję bardziej niż zwykle :roll: . Zaliczyłem pięć wypraw nad Wkrę, Wisłę, starorzecza i dopiero wczoraj miałem dwa pierwsze brania. Jedno zmarnowane: szczubełek poprostu wypluł uklejkę kiedy w czasie wyci±gania żyłki ze szpuli natrafił na delikatny opór (Ľle nawinięta żyłka :evil: ), drugie udane: wyj±łem niewymiarowego ¶ledziaka który nawet nie poci±gn±ł żyłki na otwartym kabł±ku, poprostu wci±gn±ł spławik pod wodę. No cóż pierwsze koty za płoty lol .
_________________
Aquila non capit muscas!
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Czy to na pewno był boleń :?: pytam bo ostatnio chodz± słuchy ze ojciec dyrektor ma remont u siebie i musi k±pać się w Wi¶le. lol wink:

I pewnie jakie¶ zwierzaki zmutowały lol lol lol .
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj po dłuższej przerwie przesiedziałem parę godzin na ulubionym miejscu bez brania, ani rybki, rydza żadnego też nie zly:
Przyleciał natomiast goł±b pocztowy (chyba) z numerem 97 na obr±czce. Podszedł do moich butów i zacz±ł ci±gn±c za sznurówkę. Rzuciłem parę kawałków kartofka i łaskawie zjadł, podstawiłem pod dziub kubek z wod±...napił się wykrzyknik Potem poczłapał za mnie i wleciał na oparcie ze stołeczka, żeby następnie go obesrac 8O ! To naprawdę nie żart, tak± przygodę miałem dzisiaj na rybach. Niestety zadzwonił też kolega, że na naszym miejskim stawku znów kto¶ monitory porzucił, przed chwil± tam byłem i rzeczywi¶cie smutny Z takimi idiotami przyszło nam życ. Oczywi¶cie poraz kolejny zgłosiłem sprawę straży miejskiej i do wydziału ekologii w urzędzie. Poprzednim razem, zim± na lodzie były też 3 minitory, służby wzięły tylko jeden, bo pozostałe wmarzły w lód. Teraz wszystkie wytargałem na brzeg, zobaczymy. Przydało by się jakie¶ dochodzenie, żeby komu¶ dosolic tak, co by przez miesi±c głodem przymierał, ale chyba nici z tego smutny
Zastanawiaj±ce jest to, że ludzie w ogóle nie reaguj± na takie incydenty, jednemu gdy powiedziałem, że w monitorach jest rtęc, patrzył na mnie jak na wariata :?
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cztery godziny pływania za zębatym i nic. OdpowiedĽ na brak brań ukryta była w trzcinie - 10 maja i szczupak się trze 8O . Jedna widoczna około metrówka.
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 9:34 pm    Temat postu: Płoć Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
grubyzwierz napisał:
Wracaj±c do białorybu, złowiłem płotkę. Tak± ok. 40 cm i >1 kg.

8O ale olbrzym z tej płotki, masz może jej fotki :?: wink:


Tak, mam kilka. Waga pokazała 1,3 kg. Jej dziwny pofałdowany i wypukły brzuch wzbudził moje podejrzenie. Płocie już dawno były po tarle a ta miała bebzol jak rasowy piwosz. Przypomniało mi się, że takie brzuszki miały leszcze z jednego jeziora zarażone tasiemcem. Rozkrojenie brzucha potwierdziło ten fakt. Tasiemców było kilko. Bleee... Rybę i pasożyty skremowałem w piecu CO.
_________________
http://www.grubyzwierz.pl


Ostatnio zmieniony przez grubyzwierz dnia Sro Maj 11, 2011 7:29 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Pike1
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Aug 06, 2007
Posty: 106

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury
PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 6:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj 2 niewymiarki szczupacze. Odpuszczam trzciny i dzisiaj jak będę miał czas po pracy ruszę łódk± głębiej.
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pike1 napisał:
Wczoraj 2 niewymiarki szczupacze. Odpuszczam trzciny i dzisiaj jak będę miał czas po pracy ruszę łódk± głębiej.


Nie przejmuj się brakiem brań. Szczupaczy strajk dotkn±ł również moje ulubione jezioro. Przez 3 dni łowienia wyj±łem z wody 2 warte zdjęcia esoxy. Podejrzewam że większo¶ć szczupaków leży przy dnie i trawi płocie którymi się tak niedawno zajadały podczas tarła. A może zupełnie co¶ innego przeszkadza im w żerowaniu ? Nie wiem. Pozdro.
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj z kumplem 4 godzinki nad Jez.Kiełpińskim. Trochę jazi, płotek, krasnopiórek, krapi, ogólnie uzbierało się tego z pół siateczki.
Żywiec na zębatego pływał sobie wogóle nieniepokojony smutny a szkoda.
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
zebxxl
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Mar 26, 2011
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Podlaskie / Hajnówka
PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opłyn±łem łódk±, mały zbiornik zalewu Siemianówka. Poziom wody dalej niski, ale na szczę¶cie chyba już minęła tzw. "nawałnica łowców szczupaków" by nie napisać mięsiarzy.
Dzisiejsze efekty to jeden szczupak 55 cm i 1.35 kg zabrany oraz wypuszczone: 1 x 52 cm, 1 x 50 cm i 3 krótkie, jeden okoń 37 cm jego zdjęcie ponadto dwa około wymiarowe szczupaki same się uwolniły.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 7:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zebxxl napisał:
jeden okoń 37 cm jego zdjęcie


Okoń super, ale kotwiczka kolejnego holu już może nie wytrzymać wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.20 sekund :: Zapytania do SQL: 168