Czy wiesz, że...
Sandacz w Jeziorze Licheńskim już w 3 roku przekracza wymiar ochronny, osiągając 48 cm przy masie ok. 0,7 kg. W Zalewie Szczecińskim 4 latek ma ok. 51 cm przy wadze 0,85 kg. W Gople dla osiągnięcia 50 cm potrzebuje...8 lat!

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 623
 Zalogowani 0
 Wszyscy 623

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198358) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie coś przed nami ukrywasz :hihi ...(198358) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198358) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198358) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(198358) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198358) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198358) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198358) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198358) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198358) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - strażnik...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
strażnik...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
marcin2012
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Aug 08, 2012
Posty: 3

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 08, 2012 10:59 am    Temat postu: strażnik... Odpowiedz z cytatem

Krzysztof D. znakomity kontroler człuchowski z dużymi osiągnieciami i zasługami, kontrolując nasze jeziora zapomniał o ukaraniu kolegów z WOPR, którzy czyszczą i wylewają mu wode z łódki, mandatem za wykroczenie z art 27 WOR...niewiedzałem że jest paragraf który umożliwia połów ryb bez zezwolenia za przysługe i tak mnie to zastanawia dlaczego tak sie dzieje, czy jeśli pójde mu też wylać wodę to będę miał jakieś specjalne względy u tego Pana??? a możę opłaci mi mandat?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Sro Sie 08, 2012 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój drogi Marcinie z tego roku. Nie jesteśmy userami tego portalu, aby wyrażać opinię nad słusznością postępowania straznika X gdzies tam znanego w światku człuchowskim. Jesteśmy userami, niosącymi pomoc w tematach wędkarskich. Chętnie też podpowiemy gdzie składać zażalenia ale żeby wydawać opinie - wybacz ja się na to nie piszę.
Z doświadczenia wiem, że rozżaleni są Ci, którzy mieli z tym strażnikiem konflikt prawny ( regulaminowy ) i teraz za wszelką cenę, chcą wytknąć jakieś błędy w pracy owego kontrolera. Nie tłucze naczyń ten, który naczyń nie zmywa. Są grupy ludzi, którzy coś tam dla wszystkich robią i przeważnie darmo lub za pieniądze, które nie oddają wielkości wynagrodzenia za ich pracę. Już pominę owego strażnika - sam sie zgłoś na strażnika to zrozumiesz. Przejdźmy na tych ludzi pracujących w WOPR. Żałujesz im złowienia kilku rybek? Może właśnie któryś z nich będzie Cię ratować. No a życie kogokolwiek jest więcej warte niż te ryby.
Tak, powiesz - a gdzie to prawo, które On ( kontroler ) powinien stosować?
Powiesz to w wielkich emocjach. Zgadzam się z Tobą. Jednak prawo i sprawiedliwość to dwa różne tematy, które ze sobą nie maja nic wspólnego. Jedni walczą o prawo inni o sprawiedliwość. Ty też możesz wybierać. Człowieka jednak sądzą po tym wyborze.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sie 08, 2012 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Mój drogi Marcinie z tego roku. Nie jesteśmy userami tego portalu, aby wyrażać opinię nad słusznością postępowania straznika X gdzies tam znanego w światku człuchowskim. Jesteśmy userami, niosącymi pomoc w tematach wędkarskich. Chętnie też podpowiemy gdzie składać zażalenia ale żeby wydawać opinie - wybacz ja się na to nie piszę.
Z doświadczenia wiem, że rozżaleni są Ci, którzy mieli z tym strażnikiem konflikt prawny ( regulaminowy ) i teraz za wszelką cenę, chcą wytknąć jakieś błędy w pracy owego kontrolera. Nie tłucze naczyń ten, który naczyń nie zmywa. Są grupy ludzi, którzy coś tam dla wszystkich robią i przeważnie darmo lub za pieniądze, które nie oddają wielkości wynagrodzenia za ich pracę. Już pominę owego strażnika - sam sie zgłoś na strażnika to zrozumiesz. Przejdźmy na tych ludzi pracujących w WOPR. Żałujesz im złowienia kilku rybek? Może właśnie któryś z nich będzie Cię ratować. No a życie kogokolwiek jest więcej warte niż te ryby.
Tak, powiesz - a gdzie to prawo, które On ( kontroler ) powinien stosować?
Powiesz to w wielkich emocjach. Zgadzam się z Tobą. Jednak prawo i sprawiedliwość to dwa różne tematy, które ze sobą nie maja nic wspólnego. Jedni walczą o prawo inni o sprawiedliwość. Ty też możesz wybierać. Człowieka jednak sądzą po tym wyborze.

I to napisał Strażnik SSR, który ma bronić braci zrzeszonych w PZW, płacących składki lol lol lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
marcin2012
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Aug 08, 2012
Posty: 3

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wnioskuje z tego ze wybranym można wszystko a co niektórzy musza "bekać" .. myślałem że forum jest od wyrażania swoich opini.. ktoś stanowi prawo o wędkarstwie i ktoś jest od tego aby je egzekwować.. nie ma paragrafu który mówi i omijaniu prawa dla własnych potrzeb.. nawet jeśli się jest stażnikiem
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Z doświadczenia wiem, że rozżaleni są Ci, którzy mieli z tym strażnikiem konflikt prawny ( regulaminowy ) i teraz za wszelką cenę, chcą wytknąć jakieś błędy w pracy owego kontrolera.

I takie ich prawo wesoly. Właśnie na tym polega państwo prawa i demokracja, że nawet złodziej może "udupić" policjanta, który go aresztował a potem sam złamał prawo.

Cytat:
Przejdźmy na tych ludzi pracujących w WOPR. Żałujesz im złowienia kilku rybek? Może właśnie któryś z nich będzie Cię ratować. No a życie kogokolwiek jest więcej warte niż te ryby.

Po pierwsze WOPR jest stowarzyszeniem, a nie służba państwowa i robi co chce, a po drugie to jako górnik też nie miałeś prawa do kłusowania mimo, że dostarczłeś socjalistycznemu społeczeństwu "czarnego złota", które nam życie od zamarznięcia ratowało.

Cytat:
Jednak prawo i sprawiedliwość to dwa różne tematy, które ze sobą nie maja nic wspólnego. Jedni walczą o prawo inni o sprawiedliwość.

Akurat w Polsce to prawda, ale świadczy o patologii i trzeba z tym walczyć.
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
I to napisał Strażnik SSR, który ma bronić braci zrzeszonych w PZW, płacących składki lol lol lol

O ile się zgadzam, że strażnik nie powinien tak pisać to zupełnie nie rozumiem skąd taka teoria, że strażnik SSR ma bronić braci zrzeszonych w PZW, płacących składki. Strażnik SSR ma bronić ryb i wód wykrzyknik .
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy macie rację. Nie powinienem tak pisać. Jednak jestem człowiekiem, który widzi różnice między prawem i sprawiedliwością. Nigdy nie przegoniłem dzieciaka z łowiska, mimo, że brakowało mu konkretnego opiekuna. Nigdy nie przegoniłem dziadka bez zezwolenia, który mógłby być moim ojcem ( sam już jestem dziadkiem i dlatego to porównanie wiekowe ).
Jestem nieprawnie tolerancyjny. Moja mama mówiła mi zawsze ( jestem Ślązakiem ) '' lepiej funt zgody niż kilo niezgody''.
Wszyscy przykładem rzucają Niemców. Ich porządek prawny. Nie mógłbym tam mieszkać.
Możecie mnie tutaj zbluzgać. Jednak mnie nie zmienicie. Jeśli te moje wady są ujmą w służbie SSR, będę musiał z niej zrezygnować.
marcin2012
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Aug 08, 2012
Posty: 3

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy macie rację. Nie powinienem tak pisać. Jednak jestem człowiekiem, który widzi różnice między prawem i sprawiedliwością. Nigdy nie przegoniłem dzieciaka z łowiska, mimo, że brakowało mu konkretnego opiekuna. Nigdy nie przegoniłem dziadka bez zezwolenia, który mógłby być moim ojcem ( sam już jestem dziadkiem i dlatego to porównanie wiekowe ).
Jestem nieprawnie tolerancyjny. Moja mama mówiła mi zawsze ( jestem Ślązakiem ) '' lepiej funt zgody niż kilo niezgody''.
Wszyscy przykładem rzucają Niemców. Ich porządek prawny. Nie mógłbym tam mieszkać.
Możecie mnie tutaj zbluzgać. Jednak mnie nie zmienicie. Jeśli te moje wady są ujmą w służbie SSR, będę musiał z niej zrezygnować. A MOŻE TAKICH KONTROLERÓW BRAKUJE KTÓRZY NIE DOSTALI FUNKCJI PO TO ABY WARIOWAC ALE PO TO ABY POMAGAĆ? A Z PRAWA NIEMIECKIEGO NIE MA CO BRAĆ PRZYKŁADU
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
the_animal napisał:
I to napisał Strażnik SSR, który ma bronić braci zrzeszonych w PZW, płacących składki lol lol lol

O ile się zgadzam, że strażnik nie powinien tak pisać to zupełnie nie rozumiem skąd taka teoria, że strażnik SSR ma bronić braci zrzeszonych w PZW, płacących składki. Strażnik SSR ma bronić ryb i wód wykrzyknik .

Tak, ale został powołany na wniosek PZW i jako wędkarz zrzeszony życzył bym sobie, by Strażnik nie uprawiał kolesiostwa. I nie chodzi mi tutaj o dzieci, które moim zdaniem obligatoryjnie powinny łowić na jedną wędkę bez opłat aż do zakończenia szkoły.
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
kot_bury napisał:
the_animal napisał:
I to napisał Strażnik SSR, który ma bronić braci zrzeszonych w PZW, płacących składki lol lol lol

O ile się zgadzam, że strażnik nie powinien tak pisać to zupełnie nie rozumiem skąd taka teoria, że strażnik SSR ma bronić braci zrzeszonych w PZW, płacących składki. Strażnik SSR ma bronić ryb i wód wykrzyknik .

Tak, ale został powołany na wniosek PZW ...

SSR-y są powoływane nie tylko na wniosek PZW, również strażnicy SSR nie muszą należć do PZW. Przestańmy stawiać znak równości między SSR, a PZW, to dwie różne organizacje.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kot_bury napisał:
the_animal napisał:
kot_bury napisał:
the_animal napisał:
I to napisał Strażnik SSR, który ma bronić braci zrzeszonych w PZW, płacących składki lol lol lol

O ile się zgadzam, że strażnik nie powinien tak pisać to zupełnie nie rozumiem skąd taka teoria, że strażnik SSR ma bronić braci zrzeszonych w PZW, płacących składki. Strażnik SSR ma bronić ryb i wód wykrzyknik .

Tak, ale został powołany na wniosek PZW ...

SSR-y są powoływane nie tylko na wniosek PZW, również strażnicy SSR nie muszą należć do PZW. Przestańmy stawiać znak równości między SSR, a PZW, to dwie różne organizacje.

Owszem masz rację, że nie sa powoływane tylko na wniosek PZW, bo sa powoływane np na wniosek gospodarstw rybackich. Jednak i w tym przypadku powołani sa tylko na wody gospodarstw, bo wiąże się z tym na ogół zwrot za przejeżdżone paliwo i inne gratyfikacje, które sobie wręczają. Jeśli PZW powołuje to na pewno nie jest zainteresowane tym, aby SSR jeździło po innych wodach niż PZW
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:

Jeśli PZW powołuje to na pewno nie jest zainteresowane tym, aby SSR jeździło po innych wodach niż PZW


Są miejsca, że jest zainteresowane, szczególnie tam gdzie wody obu podmiotów się przeplatają a kłusownicy swobodnie między nimi migrują.
Od kilku lat współpracujemy z gospodarstwem przy którym bytuje strażnik państwowy, kiedyś efekty tej współpracy wrzucałem w formie zdjęć zatrzymanych kłusoli tak na wodach związku jak i gospodarstwa.
Świadomość w świecie kłusowniczym, że strażnicy jednakowo łapią na każdej wodzie znacznie ogranicza proceder idea:
U nas się dogadujemy ale wiem, że w wielu innych miejscach państwowi strażnicy uważają się "za lepszych" i nie podejmują współpracy ze "społecznymi" a szkoda .... bo to daje dobre efekty.
_________________
Łowię i zjadam ......
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 10:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej masz rację. U nas współpraca SSR z PSR ma się raczej dobrze. Jednak nawiązuję tutaj do regilaminu SSR powołanej np przez PZW, gdzie punkt mówi
2. Terenem działania Straży są powierzchniowe wody śródlądowe w granicach terytorialnych
Gminy Miasta ...., będące w użytkowaniu Polskiego Związku Wędkarskiego -
Zarząd Okręgu w ....., zwanego „uprawnionym do rybactwa”.
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
kot_bury
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 581

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Owszem masz rację, że nie sa powoływane tylko na wniosek PZW, bo sa powoływane np na wniosek gospodarstw rybackich. Jednak i w tym przypadku powołani sa tylko na wody gospodarstw, bo wiąże się z tym na ogół zwrot za przejeżdżone paliwo i inne gratyfikacje, które sobie wręczają. Jeśli PZW powołuje to na pewno nie jest zainteresowane tym, aby SSR jeździło po innych wodach niż PZW


Zgodnie z Uustawą o rybactwie śródlądowym:
Art. 24.
1. Rada powiatu, na wniosek starosty, może utworzyć Społeczną Straż Rybacką albo wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa.
1a. Regulamin Społecznej Staży Rybackiej uchwala rada powiatu.
2. Zadaniem Społecznej Straży Rybackiej jest współdziałanie z Państwową Strażą Rybacką w zakresie kontroli przestrzegania ustawy oraz przepisów wydanych na jej podstawie.
3. Nadzór specjalistyczny nad Społeczną Strażą Rybacką sprawuje wojewoda poprzez komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Rybackiej.
4. Strażnikiem Społecznej Straży Rybackiej może być osoba posiadająca kwalifikacje strażnika Państwowej Straży Rybackiej.

Wynika z tego, że SSR jest organem powiatowym i taki ma obszar działania lub organem zainteresowanej organizacji społecznej lub uprawnionego do rybactwa (w domyśle, jej obszar działania ogranicza się do wód należacych do uprawnionego i jednocześnie leżacych w danym powiecie lub jeżeli regulamin mówi inaczej do obszaru powiatu). Jak widać SSR nie jest jednoznacznie zdefiniowana i chyba jest to jej największa wada. Trzeba zauważyć, że zaiteresowaną organizacją społeczną może być nie tylko PZW ale również Liga Ochrony Przyrody, ZHP i wiele innych.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytać umiem lol
Punkt 1 wyczerpuje naszą polemikę:
...1. Rada powiatu, na wniosek starosty, może utworzyć Społeczną Straż Rybacką albo wyrazić zgodę na utworzenie Społecznej Straży Rybackiej przez zainteresowane organizacje społeczne lub uprawnionych do rybactwa. ...
Tak się na ogół dzieje. Sam Powiat nie jest zainteresowany - po za paroma wyjątkami - na finansowanie działalnoiści SSR.
Zainteresowane organizacje społeczne - np PZW jako uprawnieni do rybactwa - tworzą regulamin SSR ( który zatwierdza Powiat ) pod siebie jako że to oni występują o powołanie SSR i opłacają jej działalność. Ogólnie wychodzi na to że strażnik działający wg regulamiinu - powołany na wniosek np PZW -nie powinien kontrolować innych wód niż wody PZW. Ustawa ustawą a regulamin narzuca swoje.
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 63