Czy wiesz, że...
W latach 60 – 70 choroba wrzodowa zabiła w Anglii 99% okoni.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 199
 Zalogowani 0
 Wszyscy 199

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136110) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136110) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136110) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136110) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136110) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136110) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136110) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136110) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721882) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721882) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2082
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2195
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2359
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Pro¶ba o artykuł(Sum)
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Pro¶ba o artykuł(Sum)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtala
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 23, 2006
Posty: 96

Kraj: Polska
Miejscowość: Sulechów
PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 7:52 pm    Temat postu: Pro¶ba o artykuł(Sum) Odpowiedz z cytatem

Mam pro¶be do wszystkich sumiarzy(a tacy napewno tu s±) jakby mógł kto¶ napisać recenzje na temat połowu suma w rzece na spining.
Nie będe za¶miecał forum ogólne takim tematem to napisałem na off.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj dotrzeć do W¦ z ostatnich 2 lat. Marek Szymański popełnił kilka ¶wietnych artykułów.
Czy dostępne s± na stronie www "wuesiów" - nie wiem. Nie chce mi się szukać wink:
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
Spróbuj dotrzeć do W¦ z ostatnich 2 lat. Marek Szymański popełnił kilka ¶wietnych artykułów.
Czy dostępne s± na stronie www "wuesiów" - nie wiem. Nie chce mi się szukać wink:
Lepiej nab±dĽ " Wędkarstwo rzeczne" wyżej wymienionego- fachowa literatura, polecam.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mojego największego suma (około 10 kg) złowiłem w rzece Cisa na Węgrzech. Złowiłem go przez nieostrożno¶ć w jedzeniu. Byli¶my na wakacjach w podróży do Grecji i zatrzymali¶my się na kampingu nad Cis±. Piękne miejsce. Rozbili¶my namiot pod starym dębem po¶rodku między rzek± i basenami. Przyszła pora posiłku i na stoliku turystycznym pojawiły się kanapeczki z domowym pasztetem. Pycha. Wyci±gnięty w fotelu jak rekin na piach przez Don Mega, kontemplowałem upalne popołudnie roskoszuj±c podniebienie pajd± ¶wieżego chleba. Nagle pasztet tak tak mnie użarł w język, że wrzasn±łem co¶ o jędzy na literę "k". Nie zauważyłem, że na kanapce usiadła osa i zanim przegryzłem j± na pół zd±żyła mnie uż±dlić w paszczę. Język spuchł jak bania, że nawet przeklinać nie mogłem wyrażnie. O doktorze nie było mowy, bo węgierski znałem trochę gorzej od szwedzkiego. Sięgn±łem zatem do apteczki domowej w bagażniku samochodu. Dzień wcze¶niej byli¶my w Bułgarii i zostały się 2 koniaki pod tytułem "Słoneczny Brzeg". Pierwszy wypiłem duszkiem na znieczulenie. Wiecie jak boli uż±dlony język polski ? Trochę mniej od uż±dlonego ptaka ... wink:
Kiedy druga butelka ¶rodka na znieczulenie padła z wyczerpania zapragn±łem trafić do namiotu. Niestety moja połowica nie reagowała na dzwonek do drzwi i powiedziała, że nie otworzy suwaka. Noc była ciepła więc wzi±łem wędki, fotelik i poszedłem nad brzeg Cisy. Zarzuciłem w kierunku przeciwnym do namiotu i zasn±łem wreszcie całkowicie znieczulony. ¦niło mi się, że ¶pię w namiocie a tu nagle dzwoni telefon. Od razu wiedziałem, że co¶ nie tak, bo to było 20 lat temu i jeszcze nie wynależli telefonów komórkowych. Odbieram więc telefon a on nadal dzwoni. Budzę się, rozgl±dam ... ciemno dookoła, rzeka płynie ... a telefon nadal dzwoni. Jeszcze raz patrzę ... a ja mam oczy zamknięte. Wtedy przypomniało mi się, że jestem na nocnym wędkowaniu i to dzwonek na wędce tak dzwoni. Tak zaci±łem, że aż się spociłem. Po kilku minutach walki z utrzymaniem się na brzegu wyrwałem z wody suma. Duży był więc postanowiłem pokazać go mojej ¶pi±cej królewnie. Była dopiero 2 w nocy. Tu zrobię przerwę do rana, bo tyle trwał zachwyt mojej kobiety nad wielkim sumem. Takich słów podziwu nie znajdziecie na PW przez następne 10 lat. wink:
Obudziłem się z jęzorem jak kołek (to przez osę na pewno) z sumem w ¶piworze. Od tamtego czasu uważam na kanapki z pasztetem ... dlatego nie łowię więcej sumów. lol
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

8O hahaha lol lol lol Piwoniusz, oj potrafisz rozbawić lol wesoly
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."


Ostatnio zmieniony przez Darek144 dnia Nie Sty 14, 2007 5:55 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Sty 13, 2007 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Obudziłem się z jęzorem jak kołek (to przez osę na pewno) z sumem w ¶piworze. Od tamtego czasu uważam na kanapki z pasztetem ... dlatego nie łowię więcej sumów. lol


To nie kanapki, wszystko przez ¶piwór lol
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel, ¶piwór sprzedałem w Jugosławii ... to były wakacje turystyczno-handloznawcze. Mimo zapachu opyliłem go za parę milionów ¶mierdz±cych dinarów. lol
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
opyliłem go za parę milionów ¶mierdz±cych dinarów. lol


No nie żartuj! Pecunia non olet wesoly

Tylko... gdzie Ty teraz będziesz kolejnego suma przechowywać? :o
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 wiem że uwielbiasz teksty Piwoniusza, ja też go lubię czytać ale cytowanie jego wypowiedzi w cało¶ci uwżam za grubo przesadzone - chyba nie my¶lisz że kto¶ będzie to czytał w cało¶ci po raz enty, zwłaszcza że tekst jest tuż nad twoim cytowanym. Lenistwo ? A może uważasz nas za niedorozwiniętych ? Pogawędkowy twardziel powinien już umieć się zachować na forum i wiedziec co i jak się cytuje. Mnie się to nie podoba i wnioskuje do adminów o piętnowanie takich zachowań. Na innych forach już dawno otrzymal by¶ upomnienie a post byłby w cało¶ci wycięty jako niepotrzebne ładowanie bitów na serwer.
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Niestety moja połowica nie reagowała na dzwonek do drzwi i powiedziała, że nie otworzy suwaka.

wesoly wesoly wesoly Miałem kolegę w pracy (go¶ć około 50-tki,teraz już ¶p.),pamiętam jak opowiadał, gdy pewnego razu wracał do domu po paru głębszych i jego połowica nie chciała mu otworzyć zamka (w drzwiach). Jego odpowiedz była taka, ''Jak nie otworzysz to idę do komórki po siekierkę'' połowicy było żal drzwi, a więc otwierała wesoly wesoly wesoly
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Darek144 wiem że uwielbiasz teksty Piwoniusza, ja też go lubię czytać ale cytowanie jego wypowiedzi w cało¶ci uwżam za grubo przesadzone (...)


Post wyedytowałem. :oops: Przyjmuję uwagę z pokor±, przepraszam i obiecuję poprawę wink:

wolff napisał:
Mnie się to nie podoba i wnioskuje do adminów o piętnowanie takich zachowań. Na innych forach już dawno otrzymal by¶ upomnienie a post byłby w cało¶ci wycięty jako niepotrzebne ładowanie bitów na serwer.


Skoro tak uważasz, to proszę Adminów o przyznanie mi ostrzeżenia. :oops: idea:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Mnie się to nie podoba i wnioskuje do adminów o piętnowanie takich zachowań. Na innych forach już dawno otrzymal by¶ upomnienie a post byłby w cało¶ci wycięty jako niepotrzebne ładowanie bitów na serwer.


W pełni podzielam. Ten przypadek dowodzi, że admin też człowiek i dopada go "weekendowe spowolnienie".;)
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak więc ponawiam pro¶bę o ostrzeżenie, ponieważ nie chcę, aby kto¶ my¶lał, że ominęła mnie kara :P 8)
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek sam poprawił więc ostrzeżenie jest zbędne (z reszt± słuszna uwaga Wolffa była jak ostrzeżenie).
Ze swojej strony obiecuję nie pisać więcej ... ani mniej. wink: lol
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek, jak koniecznie chcesz karę to przepiszesz moje opowiadanie 100 razy na forum. wink: lol lol lol
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
nie chcę, aby kto¶ my¶lał, że ominęła mnie kara :P 8)


Spokojnie, jeszcze pewnie zd±żysz sucharka zarobić wesoly To nie piekarnia, nie pali się lol

I nie drażnij Monka, bo go dopadło "weekendowe spowolnienie" wesoly
Takie naciskanie to jakby podrapać lwa po... no, po czymkolwiek. Przyjemno¶ć żadna, a ryzyko ogromne wesoly
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
Tak więc ponawiam pro¶bę o ostrzeżenie, ponieważ nie chcę, aby kto¶ my¶lał, że ominęła mnie kara :P 8)


Oj bo się doigrasz lol Będziesz tak usilnie błagał to w końcu Monk się zlituje i Ci jakiego¶ bana wykroi z limitownej puli.
Uważam że już zostałe¶ ostrzeżony i w zupełno¶ci wystarczy. Zwłaszcza że zrozumiałe¶, poprwiłe¶, i przeprosiłe¶ za swój bł±d.
Ps. I proszę mi się tu nie kreować na jakiego¶ cierpiętnika z własnej i nie przymuszonej woli. lol lol
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Darek, jak koniecznie chcesz karę to przepiszesz moje opowiadanie 100 razy na forum. wink: lol lol lol


Ta kara byłaby zbyt surowa wykrzyknik :P wesoly To już bym wolał 2 ostrzeżenia. wink: 8) Ewentualnie mogę 100 razy skopiować Twoje opowiadanie wink: wesoly
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Darek, jak koniecznie chcesz karę to przepiszesz moje opowiadanie 100 razy na forum.


Sadysta! wesoly
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:

Ps. I proszę mi się tu nie kreować na jakiego¶ cierpiętnika z własnej i nie przymuszonej woli. lol lol


Wolff, nie kreuję się tutaj na nikogo, tylko skoro napisałe¶, że powinno być to piętnowane to nie chciałem by kto¶ pomy¶lał, że z nie wiadomo jakiego powodu nie zostałem ukarany :P 8) Chyba rozumiesz? wesoly

edit: Chyba już wystarczy tych postów nie na temat. wink:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol Różnych aparatów już przez lata tutaj widziałem, ale Darek144 bije ich na głowę!! lol wink:
Czuj się więc "silnie ostrzeżony" i nie ciepr dłużej.wykrzyknik lol
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, to że¶my znowu zboczyli z tematu. Zreszt± jak zwykle :P

Wróćmy do sumów usmiech

Od trzech lat nie złowiłem nawet jednego. Coraz ich mniej. Więc nie nastawiam się na celowe łowienie.

Byłem tylko widzem. Przed trzema laty - 205 cm na ZZ. W ub.r. 150 cm, też na ZZ. Też na ZZ, bodajże w sierpniu - nie wiadomo jaki. Ze trzy godziny walki (na do¶ć delikatnym sprzęcie), a rybsko nawet ogona nie pokazało.

Suma trzeba "wypracować". Najpierw - znaleĽć stanowisko. A potem długo katować wodę różnymi przynętami. Z nadziej±, że weĽmie wesoly

Lub liczyć na fuks lol
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raz w życiu widziałem rzeż sumów w Polsce. To było w Tykocinie nad Narwi±. Czerwiec albo lipiec około 25 lat temu. Grupa miejscowych, uzbrojonych w kije od szczotki z kołowrotkiem takim za 5 zł. (pamiętacie je ? ... takie bez mechanizmu - sama szpula), żyłk± do wieszania bielizny i blachami typu gnom i alga wyci±gnęła w jeden dzień około 40 sumów. Układali je na brzegu jeden obok drugiego. Zatem sprzęt się nie liczy. My¶lę, że sumy tarły się w tym czasie i broniły gniazd. Atakowały wszystko co przepłynęło w pobliżu. Na rzece co chwila wybuchały gejzery powodowane sumimi ogonami i natychmiast leciało tam kilka łyżek. Były w granicach 5-15 kg (sumy a nie łyżki wink: ). Nie wiem kiedy sum ma okres ochronny, nigdy nie byłem zainteresowany t± ryb±. Odniosłem wrażenie, że mieszkańcy Tykocina dokładnie znali zwyczaje sumów w tym miejscu. Połowy trwały 2 czy 3 dni i oczy¶cili rzekę.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Nie Sty 14, 2007 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:evil: Ci sami teraz stękaj±: kiedy¶ to było sumów wykrzyknik :evil:
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 15, 2007 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Pogawędkowy twardziel powinien już umieć się zachować na forum i wiedziec co i jak się cytuje. Mnie się to nie podoba i wnioskuje do adminów o piętnowanie takich zachowań. Na innych forach już dawno otrzymal by¶ upomnienie a post byłby w cało¶ci wycięty jako niepotrzebne ładowanie bitów na serwer.

Czy ty aby nie przesadzasz ??????? Może jeszcze zlustrujesz całe archiwum i szanownie doniesiesz kto jeszcze twoim zdaniem zasługuje na Monkowego sucharka. Post darka144 nie złamał regulaminu i wydaje mi się, że takie przypominanie adminom o ich uprawnieniu do ostrzeżenia innego użytkownika PW jest delikatnie mówiac niestosowne. Poza tym
swoj± drog± znam tutaj dużo gorsze przypadki niepotrzebnego ładowania bitow na serwer.

@darek144, wolff często aspiruje tutaj do roli admina, ale to nie oznacza, ze wszystko co powie należy sobie od razu wzi±ć głeboko do serca ;)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomku - dobra rada nigdy nie jest zła. Wolff chyba wie co to znaczy dodatkowy i niepotrzebny transfer. Szanuje ten kawałek Portalu i dba o niego. Nie czeka, aż admini poprosz± o takie rozwi±zania. Oni tylko pracuj± nad utrzymaniem tego portalu nie skarż±c się na nic. Jaki tam młyn, wie, kto tam na chwilkę przebywał. Niestety nie mamy ochotników, którzy pomogliby w pracach a znajacych się na PHP-NUKE czy co¶ takiego. Od ostatniego apelu o pomoc zarejestrowało się 1000 userów i na razie nie widzę, aby jaki¶ nowy nick zasilił zespół redakcyjny.
Tomeczku - niby na razie tak jest - hulaj dusza piekła nie ma. Z drugiej strony, sami musimy też troche zadbać o nasze tutaj lokum. Przyjęło się karcenie pisarzy, którzy używali jakiego¶ pisma zakodowanego. Wszyscy już pilnuja, aby tekst był czytelny. Chwała za to. Nie musimy się wstydzić naszych tutaj wypocin. ( Prócz nielicznych wyjatków - czytaj Old_rysiu ).
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.40 sekund :: Zapytania do SQL: 96