Czy wiesz, że...
Prawie wszystkie ryby słodkowodne są krótkowidzami. Ich zdolność ostrego widzenia ograniczona jest przeważnie do 1 – 2 metrów.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 297
 Zalogowani 0
 Wszyscy 297

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(136971) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136971) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136971) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136971) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136971) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136971) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(136971) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(136971) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(721886) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(721886) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2082
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2195
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2359
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Nad brzegiem...!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Nad brzegiem...!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2549

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Paż 08, 2006 8:30 am    Temat postu: Nad brzegiem...! Odpowiedz z cytatem

Wędkuję z łódki więc brzeg widzę tylko przy wodowaniu. Wczoraj ze względu na niepewne warunki postanowiłem pospiningować z brzegu. Wybrałem jezioro wielkości ok. 60ha. Moje emocje jednak nie były spowodowane tym co złowiłem, ale tym co ujrzałem na brzegu. Panowie tony śmieci wykrzyknik i to nie śmieci "jakichś tam", ale naszych - wędkarskich. Wszelkie puszki po kukurydzy, pudełka po robalach, wielkie plastykowe torby po zanętach karpiowych i co tam jeszcze się da, do tego pojemniki po napojach i puszki po piwku. Makabra. Stosując się do regulaminu, by przejść parę kilometrów nad brzegiem - musiałbym mieć TIR-a na zbieranie tych śmieci. Tego nie zrobił jakiś "ufoludek" lecz jest to nasza robota. Mówimy tu na tym forum o kulturze nad wodami, o zamiłowaniu do ochrony ryb i szeroko pojętej ochronie przyrody - a póżniej, no cóż, póżniej to już tylko sama proza życia.
NowaHuta
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Sep 05, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Nowa Huta Kraków
PostWysłany: Nie Paż 08, 2006 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie zjawisko obserwuje od dawien dawna. I już wiem kto to robi!! Mianowicie dziadki wykrzyknik W zimie obserwowałem tych wszystkich złoto-odznakowców PZW przy przeręblach, i ze zdumieniem w oczach obserwowałem jak koło przerębla zostawiali kilogramy śmieci, poprostu było widać czarno na białym kto i co zostawia! Ba, nawet widziałem jak jeden weteran PZW naśmieciwszy przy przeręblu, wyrzucił kilkanaście okonków takich około 10cm na brzeg i udał sie do domu 8O
_________________
Wolne Miasto Nowa Huta
radek1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 16, 2006
Posty: 442

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Paż 08, 2006 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam tez takich gości co tępią okonki zabijaja każdego małego czy duzego. Mało tego emeryci i renciści maja ulgę płacą połowę za karty a łapią dwa albo i więcej razy tyle co ja czy inni pracujący wędkarze bo są codziennie nad wodą u mnie mówi sie na nich tępiciele bo sprzedaja ryby w końcu ile mozna zjeść.Tak na marginesie to nie jeden jest zdrowszy niż ja ach ci renciści.
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Nie Paż 08, 2006 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chłop żywemu nie przepuści, jak już złapie to nie puści. Tak byli przez lata nauczeni. Mój tato łapał jeszcze na sznury w Odrze, kiedy było to dozwolone - a przynajmniej nie zabronione. Mimo wprowadzonych wymiarów zawsze brał wszystko co złapał. To dla kotka, to dla zjedzenia, a maluchy do wyrzucenia na brzeg. Nigdy nie akceptował tego, że ja ryby wypuszczam. Na nic tłumaczenia. Co do śmieci, jest to myślę ogólnopolska plaga. Śmiecimy zawsze i wszędzie. Łowiska, ulice (gumy do żucia, słonecznik, popcorn, foliówki), domy, grafiti. Między innymi dlatego wybrałem spining. Co ze sobą przywożę to zabieram, nie ma puszek, zanęt. Natomiast śmiecą tak samo młodzi jak i dziadki tylko każde pokolenie ma swoją niszę do śmiecenia, jedni kino i ulice, inni łowiska.
NowaHuta
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Sep 05, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Nowa Huta Kraków
PostWysłany: Nie Paż 08, 2006 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze zapomniałem dodać, iż w często uczęszczanym Zalewie Zesławickim, nie tylko przez wędkarzy i kłusowników dopiero teraz wykrzyknik zamontowano śmietniki (czarne worki przywiązane do drzew, coś a`la śmietnik) Przez lat X czegoś takiego nie było usmiech
_________________
Wolne Miasto Nowa Huta
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Nie Paż 08, 2006 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smutny W Lubelskiem tak samo, do dokoła jezior straszny śmietnik :placz i dobra ściągawka dla następnych wędkarzy, widać, jakiej zanęty i przynęty w danym miejscu poprzedni wędkarz używał. :x
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

wookiee
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: Jun 07, 2003
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Nie Paż 08, 2006 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze: to co losos24 napisał: mentalność. Po drugie: ogólnie system jest do dupy. Dla takiego jednego z drugim dziadka który ma 600zł renty ryby to spore źródło dochodu. Płaci kilkadziesiąt złociszy i może mieć dla siebie i na sprzedaż przez cały rok.

Gdybyśmy żyli w normalnym kraju i z normalnym PZW to bym zaproponował to: podnieść o ok. 20-30% opłate roczną za wędkowanie, z której pieniądze zostaną przeznaczone po prostu na sprzątanie nad wodą. Oczywiście nie na zawsze - jeśli pojawi sie poprawa, można by zlikwidować tą opłate nawet po roku. Jeżli nie, podnosić do oporu. Aż jedna strona polegnie (teoretycznie powinni paść ci co śmiecą). Od razu zaznaczam, iż wiem o tym, że myślicie sobie: niektorzy mieli by ten przepis gdzieś i dalej śmiecili a inni by sprzątali za nich. Otóż nie. My jak nikt inny potrafimy sie zmobilizować gdy sytuacja jest tragiczna.
_________________
jestem tutaj od 2003 i duma mne rospera
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Paż 08, 2006 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wookiee napisał:
Gdybyśmy żyli w normalnym kraju i z normalnym PZW to bym zaproponował to: podnieść o ok. 20-30% opłate roczną za wędkowanie, z której pieniądze zostaną przeznaczone po prostu na sprzątanie nad wodą.


A w jaki sposób sciągnąć kasę z innych dzierżawców.??? Bo i tacy istnieją. No i czy tylko nad wodami PZW jest bałagan ?? Zastanawiam się czemu tylko PZW jest be a o innych się nie mówi. ?? Może troszkę więcej obiektywizmu bo nie jedyne PZW jest posiadaczem wody w której w tym kraju łowimy ryby.
_________________
Łowię i zjadam ......
wookiee
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: Jun 07, 2003
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Nie Paż 08, 2006 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Była mowa o wodzie PZW to sie ustosunkowałem do wody PZW a nie prywatnego dzierżawcy.

Może troche powiewa odemnie dyktatorskimi metodami ale cóż... czasami cel uświęca środki i żeby osiągnąć coś pozytywnego niektórych trzeba trzymać krótko i prowadzić za ... jak stado bezmyślnych baranów.
_________________
jestem tutaj od 2003 i duma mne rospera
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Paż 08, 2006 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wookiee napisał:
Była mowa o wodzie PZW to sie ustosunkowałem do wody PZW a nie prywatnego dzierżawcy.

Może troche powiewa odemnie dyktatorskimi metodami ale cóż... czasami cel uświęca środki i żeby osiągnąć coś pozytywnego niektórych trzeba trzymać krótko i prowadzić za ... jak stado bezmyślnych baranów.


Przeczytałem jeszcze raz post KrzysztofCz który założył ten temat w którym dajemy swoje wypowiedzi jak i post losos 24 do którego się odniosłeś w Swojej wypowiedzi.Tam nie ma nic o tym że to woda PZW. A poza tym to Możesz powiedzieć kto to są ci których trzeba trzymać krótko to może i ja będę ich trzymał no i za co ich trzymać . ?? Bo nie wiem za co się trzyma bezmyślne barany.??
_________________
Łowię i zjadam ......
wookiee
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: Jun 07, 2003
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Nie Paż 08, 2006 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh lubisz sie droczyć lol Że jest to woda PZW kierując sie swoim niezawodnym nosem przyjąłem jako pewnik. Za co ich trzymać ? Za to za co dostałbym ostrzeżenie gdybym napisał. Dziękuje.
_________________
jestem tutaj od 2003 i duma mne rospera
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Paż 08, 2006 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wookiee napisał:
Że jest to woda PZW kierując sie swoim niezawodnym nosem przyjąłem jako pewnik..


Szkoda że szufladkujesz metodą "na nos" bez żadnych konkretnych faktów, którymi można się konkretnie podeprzeć. Można niesłusznie kogoś skrzywdzić. Może lepiej jak Masz taki dobry ten organ zagraj w lotto.

wookiee napisał:
Za co ich trzymać ? Za to za co dostałbym ostrzeżenie gdybym napisał. Dziękuje.


Tu zakończę jak to Nazwałeś "droczenie".

Życzę Ci kilka hektarów wody do upilnowania(społecznie) a jak tego dokonasz wtedy porozmawiamy.pozdrawiam ja ten nie trzymany jeszcze za - no właśnie dalej nie wiem za co prezes koła Miejsko - Gminnego PZW w Morągu Zbyszek Orzoł vel zamker.
_________________
Łowię i zjadam ......
radek1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 16, 2006
Posty: 442

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 5:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker każdy odnosi sie do PZW bo ma ta organizacja najwięcej wody w naszym kraju i nie jest w stanie ani chronić tego , ani dbać o czystość .W moim kole raz na jakiś czas organizujemy sprzątanie brzegów często z młodzikami w ramach edukacjii.Może to pokolenie sie czegoś nauczy i nie będzie śmiecić nad wodami i w lasach bo tam jest jeszcze więcej śmieci.pozd.
NowaHuta
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Sep 05, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Nowa Huta Kraków
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 6:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wookiee napisał:
Po pierwsze: to co losos24 napisał:
Gdybyśmy żyli w normalnym kraju i z normalnym PZW to bym zaproponował to: podnieść o ok. 20-30% opłate roczną za wędkowanie, z której pieniądze zostaną przeznaczone po prostu na sprzątanie nad wodą.


To ja się pytam, na co te składki idą, że chciałbyś je jeszcze podwyższać na niby "sprzątanie"? Na "moich" wodach nie uświadczysz ani zarybiania, ani kontroli, ani nic, co miało by coś wspólnego z jakimkolwiek działaniem Polskiego Związku Wędkarskiego. Więc zapytam się jeszcze raz: na co idą składki płacone do PZW :?:
_________________
Wolne Miasto Nowa Huta
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NowaHuta napisał:
wookiee napisał:
Po pierwsze: to co losos24 napisał:
Gdybyśmy żyli w normalnym kraju i z normalnym PZW to bym zaproponował to: podnieść o ok. 20-30% opłate roczną za wędkowanie, z której pieniądze zostaną przeznaczone po prostu na sprzątanie nad wodą.


To ja się pytam, na co te składki idą, że chciałbyś je jeszcze podwyższać na niby "sprzątanie"? Na "moich" wodach nie uświadczysz ani zarybiania, ani kontroli, ani nic, co miało by coś wspólnego z jakimkolwiek działaniem Polskiego Związku Wędkarskiego. Więc zapytam się jeszcze raz: na co idą składki płacone do PZW :?:

A ja się zapytam ile tych składek płacisz :?: Rocznie ile płacisz :?:
Jak sobie pomyślisz, że za dużo, to podziel sobie przez 365 dni w roku, a jak już podzielisz i Ci wyjdzie kwota, to weź sobie tą kwotę i....pomyśl...po prostu pomyśl o czym piszesz zly:
dexpert
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołšczył: May 22, 2006
Posty: 163

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wookiee napisał:
Gdybyśmy żyli w normalnym kraju i z normalnym PZW to bym zaproponował to: podnieść o ok. 20-30% opłate roczną za wędkowanie, z której pieniądze zostaną przeznaczone po prostu na sprzątanie nad wodą. Oczywiście nie na zawsze - jeśli pojawi sie poprawa, można by zlikwidować tą opłate nawet po roku. Jeżli nie, podnosić do oporu. Aż jedna strona polegnie (teoretycznie powinni paść ci co śmiecą). Od razu zaznaczam, iż wiem o tym, że myślicie sobie: niektorzy mieli by ten przepis gdzieś i dalej śmiecili a inni by sprzątali za nich. Otóż nie. My jak nikt inny potrafimy sie zmobilizować gdy sytuacja jest tragiczna.


Gratuluję takiego podejścia do śmiecenia. Więc opłacasz składki i masz w głębokim poważaniu czystość nad wodą. Zostawiasz śmieci, bo w końcu opłaciłeś składkę na sprzątanie. PZW sprząta, teoretycznie, a Ty śmiecisz. Koło się zamyka.

Moim skromnym zdaniem to kultura nasza, śmiecimy wszędzie nad wodą, w lesie, na ulicach, w blokach (śmietniki na osiedlach to istna tragedia) itd.
Bez zmiany naszej polskiej mentalności nic nie zmienimy, choć uważam, że karanie mogłoby choć w części zniwelować "śmieciowisko".

Pozdrawiam,
Darek
NowaHuta
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Sep 05, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Nowa Huta Kraków
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
NowaHuta napisał:
wookiee napisał:
Po pierwsze: to co losos24 napisał:
Gdybyśmy żyli w normalnym kraju i z normalnym PZW to bym zaproponował to: podnieść o ok. 20-30% opłate roczną za wędkowanie, z której pieniądze zostaną przeznaczone po prostu na sprzątanie nad wodą.


To ja się pytam, na co te składki idą, że chciałbyś je jeszcze podwyższać na niby "sprzątanie"? Na "moich" wodach nie uświadczysz ani zarybiania, ani kontroli, ani nic, co miało by coś wspólnego z jakimkolwiek działaniem Polskiego Związku Wędkarskiego. Więc zapytam się jeszcze raz: na co idą składki płacone do PZW :?:

A ja się zapytam ile tych składek płacisz :?: Rocznie ile płacisz :?:
Jak sobie pomyślisz, że za dużo, to podziel sobie przez 365 dni w roku, a jak już podzielisz i Ci wyjdzie kwota, to weź sobie tą kwotę i....pomyśl...po prostu pomyśl o czym piszesz zly:


Myśle, myśle... i nic nie wymyśliłem. Na co idą moje składki? Chyba tylko na to, ażeby coś takiego jak "PZW" wogóle istniało wykrzyknik
_________________
Wolne Miasto Nowa Huta
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NowaHuta napisał:


Myśle, myśle... i nic nie wymyśliłem. Na co idą moje składki? Chyba tylko na to, ażeby coś takiego jak "PZW" wogóle istniało wykrzyknik



Przejdź do prywatnego dzierżawcy zapłać z 300 zł składki i będzie po problemie. A wogóle podzieliłeś składkę tak jak prosił Czez ??? Wątpię bo jesteś zaslepiony gniewem na podłe bo jeszcze raczące istnieć PZW gdzie rocznie płaci się 70- 80 zł . Ot podłość ludzka nie zna granic żeby takie wysokie składki płacić w tym PZW.
_________________
Łowię i zjadam ......
NowaHuta
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Sep 05, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Nowa Huta Kraków
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamker napisał:
NowaHuta napisał:


Myśle, myśle... i nic nie wymyśliłem. Na co idą moje składki? Chyba tylko na to, ażeby coś takiego jak "PZW" wogóle istniało wykrzyknik

Przejdź do prywatnego dzierżawcy zapłać z 300 zł składki i będzie po problemie. A wogóle podzieliłeś składkę tak jak prosił Czez ??? Wątpię bo jesteś zaslepiony gniewem na podłe bo jeszcze raczące istnieć PZW gdzie rocznie płaci się 70- 80 zł . Ot podłość ludzka nie zna granic żeby takie wysokie składki płacić w tym PZW.



Ja Cie rozumiem, i wiem że nie są to wielkie pieniądze, ale nie zmienia to faktu że te pieniądze idą na utrzymanie tej instytucji, a nie na gospodarowanie zbiornikami wodnymi i rzekami. Jestem prawie pewny, że gdyby nagle PZW przestało istnieć, NIC by się nie zmieniło.
_________________
Wolne Miasto Nowa Huta
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radek1 napisał:
Zamker każdy odnosi sie do PZW bo ma ta organizacja najwięcej wody w naszym kraju i nie jest w stanie ani chronić tego , ani dbać o czystość .


Tak się składa że w moje koło opiekuje się kilkoma jeziorami o powierzchni około 100 ha łącznie. obok naszej(PZW) wody jest woda innego dzierżawcy gdzie samo jedno j.Narie ma powierzchnię 1260 ha. Powiedz mi czy on jest w stanie to uchronić ??? Denerwuje mnie jedno ta ciągła nagonka na PZW. Nikt nie raczy zauważyć nic poza tym. Czyli co ??? Poza PZW jest już wszystko dobrze ??? Jeżeli tak to dlaczego większość ludzi łowi na wodach PZW ?? Powiem Ci jeżeli w co wątpię dalej nie wiesz. Wysokość składek śmieszna ich wysokość wręcz niepoważna. Za kilkadziesiąt złotych można łowić cały rok z brzegu z łodzi nocą i na lodzie.Przeczytaj post Czeza i policz. Pokaż mi jakiegokolwiek prywaciarza z takimi składkami na jego wodzie.

radek1 napisał:
W moim kole raz na jakiś czas organizujemy sprzątanie brzegów często z młodzikami w ramach edukacjii.Może to pokolenie sie czegoś nauczy i nie będzie śmiecić nad wodami i w lasach bo tam jest jeszcze więcej śmieci.pozd.


W moim kole sprzątamy te śmieci ciągle.Wywozimy je własnymi samochodami i nie czekamy na żadne akcje. I powiem Ci że największą ich ilość zostawiają "wędkarze" najbardziej srający na PZW.
_________________
Łowię i zjadam ......
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobrze NowaHuto, bez zagadek...po prostu poczytaj sobie :

TUTAJ

i

TUTAJ

Jest tam mowa (w daleko idącym uproszczeniu) o pewnych kosztach....
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NowaHuta napisał:
Jestem prawie pewny, że gdyby nagle PZW przestało istnieć, NIC by się nie zmieniło.


Poza składkami które według Ciebie i tak są bezsensownie wysokie. Poza tym że tylko koła PZW organizują jakiekolwiek zajęcia dla młodzieży.Poza tym że na kilka tysięcy ha wody prywaciarz ma dwóch strażników którzy robią również odłowy sieciami u niego.Zresztą o czym ja gadam ? Najpierw trzeba słono zapłacić za coś aby nauczyć się to cenić.pozdrawiam zamker.

ps.Jeżeli łowisz w ciągu roku 30 kg ryby to pomnóż to przez cenę sklepową i wtedy może zrozumiesz ile wyciągasz z wody za kilkudziesięciozłotową składkę.
_________________
Łowię i zjadam ......
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
No dobrze NowaHuto, bez zagadek...po prostu poczytaj sobie :

TUTAJ

i

TUTAJ

Jest tam mowa (w daleko idącym uproszczeniu) o pewnych kosztach....


Dzięki Czarku bo mi słów już brakuje. Mam nadzieję że kolega poczyta i zrozumie.
_________________
Łowię i zjadam ......
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamker napisał:
I powiem Ci że największą ich ilość zostawiają "wędkarze" najbardziej srający na PZW.

A ja powiem tak...najbardziej srają na PZW, członkowie PZW wesoly Wygląda to niestety tak jakby się defekowało we własne majtki wesoly a zarazem zauważało tylko to, że śmierdzą czyjeś majtki, a nie moje wesoly
Ale cóż z drugiej strony to pewna wygoda...dniówka w granicach 1 zł, a nie 10 zł. wesoly Zupełnie jak na postojach przy autostradzie...z jednej strony zajazd z płatną toaletą, a z drugiej strony lasek, gdzie można za darmo, ale ponażekać, że zafajdany trzeba i na co my te podatki płacimy wesoly
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
A ja powiem tak...najbardziej srają na PZW, członkowie PZW wesoly


Myśląc nad tym dogłębniej i kojarząc fakty znad wody dojrzałem to tak samo teraz jak Ty napisałeś lol lol lol Bo to już chyba taka naszych wielu rodaków mądrość narodowa aby nawalić w swoje gniazdo i wine zwalić na PZW lol lol lol
_________________
Łowię i zjadam ......
wookiee
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: Jun 07, 2003
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od razu zaznaczam, iż wiem o tym, że myślicie sobie: niektorzy mieli by ten przepis gdzieś i dalej śmiecili a inni by sprzątali za nich. Otóż nie. My jak nikt inny potrafimy sie zmobilizować gdy sytuacja jest tragiczna.


dexpert nie moge po prostu... czytać ze zrozumieniem nie potrafisz ? Napisałem wyraźnie, że wtedy taki Kowalski czy Nowak jak mają wydać 20zł więcej na karte to już będą woleli postrzątać bo tacy już jesteśmy... Myśle, że nawet sami by sie dopytywali, czy nie będzie jakichś czynów, w których będzie można odpracować to 20zł a za karte płacić normalnie.
_________________
jestem tutaj od 2003 i duma mne rospera
dexpert
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołšczył: May 22, 2006
Posty: 163

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wookiee napisał:
Od razu zaznaczam, iż wiem o tym, że myślicie sobie: niektorzy mieli by ten przepis gdzieś i dalej śmiecili a inni by sprzątali za nich. Otóż nie. My jak nikt inny potrafimy sie zmobilizować gdy sytuacja jest tragiczna.


dexpert nie moge po prostu... czytać ze zrozumieniem nie potrafisz ? Napisałem wyraźnie, że wtedy taki Kowalski czy Nowak jak mają wydać 20zł więcej na karte to już będą woleli postrzątać bo tacy już jesteśmy... Myśle, że nawet sami by sie dopytywali, czy nie będzie jakichś czynów, w których będzie można odpracować to 20zł a za karte płacić normalnie.


Wookiee, chyba czytam bez zrozumienia 8O , ale przeczytaj dokładnie to co napisałeś, a ja cytowałem. Chcesz wprowadzić opłatę za zaśmiecanie, tak? - TAK. Teraz jeszcze piszesz 20 zł tak?-TAK. Więc czego ja nie zrozumiałem???? 8O

A poza tym sytuacja już jest tragiczna. Brzegi naszych wód i lasy to jedno duże smietnisko. I kto się mobilizuje. Odpowiedź brzmi-NIKT.

A co to jest 20 zł rocznie.
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Oława
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie sprawdza się też strare powiedzenie gdzie 2 polaków tam 3 zdania. Jestem przekonany, że nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy jest to woda PZW czy "niczyja". Jest oczywistym, że dobro jakim jest natura należy szanować. Mam natomiast wrażenie, że okazywanie szacunku i poszanowania nie leży w naszej polskiej mentalności co widać czasami na forum. Zastanawiam się ile jeszcze wody musi upłynąć, aby dotarło to do wszystkich i się utrwaliło. W pokrewnym temacie "nagonka". Też jest wiele spostrzeżeń o naszych zwyczajach. Dla których w europie nie ma przyzwolenia, a dla których my od razu szukamy usprawiedliwienia.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2549

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może teraz trochę ja - skoro zacząłem ten temat. Nieważne jakie to były wody, taka sytuacja jest jak widać prawie wszędzie. Dziwne wydaje mi się proponowanie opłaty za zezwolenie na śmiecenie. Dziwne wydaje mi się to co pisze Nowa Huta, pewnie według jego ocen wiekowych jestem też takim dziadkiem(jestem prawdziwym bo cieszę się posiadaniem wnuczki) jednak zabieram zawsze swoje śmieci ze sobą. Chociaż nie jestem na szczęście rencistą dziwne wydaje mi się to co pisze radek1, który chce prawie strzelać do tej grupy społeczeństwa.
Chciałem swoim postem zwrócić uwagę, że to my wędkarze powinniśmy dbać o kulturę nad wodą i nawet dawać przykład innym tam przebywjącym.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysztofCz napisał:
Może teraz trochę ja - skoro zacząłem ten temat...


Dziadek, trzymaj się, do góry nos. :-)
Ja jako emeryt i rencista oraz złotoodznakowiec jestem potrójnie do odstrzału a jednak mam w głębokim poważaniu ordynarne opinie "środowiska" rozwiązującego problemy dynamitem i stawiających własne ego i wygodę wyżej wszelkich norm prawnych i etycznych.

Momentami jednak dochodzi do mojej świadomości takie małe marzenie. Siedzi sobie w ZG PZW kilku "smutnych panów" (pamiętasz to określenie? :-) ), patrzy w monitor, czyta fora wędkarskie i pisze do adminów o dane w celu namierzenia jednego z drugim. Druga grupa wyłuskuje ich i z uśmiechem na ustach zobowiązuje koło do wykluczenia ich ze związku.
Zaiste rozwiązanie totalitarne z jak najgorszymi skojarzeniami. Czy jednak nie nadeszła najwyższa pora aby PZW zaczęło myśleć o jakości a nie ilości? Ech, marzenia. Na razie jest to nierealne i każdy debil (nie mylić z niepełnosprawnym), rasista czy inna swołocz może zapisać się do związku.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2549

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG pocieszyłeś mnie w pierwszej cześci postu, jednak czytając dalej przeżyłem załamanie i zaczynam tracic wiarę w drugiego człowieka. A przecież miało być tak pięknie: egzaminy dla nowo wstępujących, wprowadzający którzy uczą etyki nowicjuszy itp. A cóż mamy, ano samo życie. wink:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysztofCz bądź dobrej myśli bo i ja jestem. Nie ma innej alternatywy ekonomicznej niż PZW. Co więcej nie ma najmniejszej konkurencji dla PZW. Prywatni dzierżawcy rżną słono nawet za wody, które od dawna są puste. Koszą kasę za zezwolenia na połów, gdzie kilka metrów od pomostu rozstawione są sieci wzdłuż brzegu. Wydawanych jest coraz więcej decyzji o legalności serwitutów. W końcu RZGW wywaliło takie ceny za połów w wodach przeznaczonych pod dzierżawę, że nawet niektóre "burdle" się chowają. No właśnie, pozostały prawdziwie rybne wody, czyli pospolite "burdle". Połowić można, i owszem, ale czy naprawdę można tam spotkać choć cień...dzikiej przyrody?
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2549

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzicy to są tam czasami "wędkarze" lol Ale, ale poddałes mi nową myśl, może zamienię wędkarstwo na te "burdle" - co mi tam wink:
radek1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 16, 2006
Posty: 442

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odniosę sie jeszcze do wypowiedzi Zamkera który twierdzi ,że składki takie niskie i takie tam różne ciekawe rzeczy . Kolego ja płacę ponad 300zł składki i nie jest to mało za to co w tej wodzie pływa dlatego też często jeżdzimy z kumplami jako fanatycy PZW na prywatne łowiska żeby sobie połowić . Taka jest prawda o PZW i nie jest tak ,że ludzie srają na PZW ,ale nie mozna być ślepym na problemy . Prywatny właściciel dba o swoje bo to jest jego , a PZW nie jest w stanie zaopiekować się tym co ma , ma za dużo . Ja nie widzę problemu w tym zeby każdy sprzatał po sobie pilnował kłusoli itd itd, ale trzeba chcieć a nie sadzić sie jaki to ja jestem wspaniały działacz a składki u nas tylko 70 zł , zazdroszczę mnie zezwolenie kosztuje dużo więcej i nie marudzę tylko płacę nie jak u prywatnego za rybę tylko za to że mogę sobie popływac odpocząć i takie tam rzeczy bo o wielkich rybach to nie ma co mówić, jak jadę na prywatne jezioro płacę 10 zł od kilograma i 10 zł za wstęp policz sobie ile zostawiam ile mogłoby mieć PZW??? Na marginesie u nas zaczynaja robic komercyjne łowisko łapiesz i puszczasz co z tego wyjdzie zobaczymy, moze sie to przyjmie . To by było na tyle bo odeszłem troche od tematu za co przepraszam i pozdrawiam wszystkich uczciwych członków PZW.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 09, 2006 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radek1 napisał:
Kolego ja płacę ponad 300zł składki i nie jest to mało za to co w tej wodzie pływa .



Jaki okręg ??
_________________
Łowię i zjadam ......
radek1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 16, 2006
Posty: 442

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Paż 10, 2006 5:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toruński. Najczęściej łowie w okolicach Brodnicy i Nowego Miasta ,ale zapuszczam sie czasami na Jeziorak jeszcze ładna wzdręga została, ale to już inny okręg co wiąże sie z dodadkowymi opłatami zresztą, bo mieszkam na granicy okręgów .Tak to niestety jest .315 zł płacę z łodzi i spining bez wód górskich które u nas są no jest w tym za 10zł żwirownia.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2549

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Paż 10, 2006 6:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamker napisał:
radek1 napisał:
Kolego ja płacę ponad 300zł składki i nie jest to mało za to co w tej wodzie pływa .



Jaki okręg ??

składka członkowska: 54,00 zł; wody górskie 120,00 zł. Tak jest w Kołobrzegu.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 128