Czy wiesz, że...
OKOŃ:
- Rekord Polski - 2,69 kg
- Złoty medal - od 2,00 kg
- Srebrny medal - od 1,50 kg
- Br±zowy medal - od 1,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 401
 Zalogowani 0
 Wszyscy 401

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198361) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198361) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198361) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198361) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198361) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198361) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198361) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198361) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198361) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198361) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jakie wyniki?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Jakie wyniki?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid0
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 71

Kraj: Polska
Miejscowość: Wadowice
PostWysłany: Wto Paż 10, 2006 8:15 pm    Temat postu: Jakie wyniki? Odpowiedz z cytatem

Czy wy też macie tak słabe tegoroczne wyniki? Moja najwieksza ryba tegoroczna to leszcz 38cm. I czym to jest spowodowane?
Anguiler83
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Jan 19, 2006
Posty: 39

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Paż 10, 2006 8:57 pm    Temat postu: Jakie wyniki? Odpowiedz z cytatem

Niestety tak. Nawet 10 % zeszłorocznych wyników smutny Na dobrych kilkadziesi±t wędkarskich wyjazdów - kilka leszczy do 1 kg, płoć około 0,4 - 0,5 kg, kilka ¶rednich kr±pi i okoni, ponadkilogramowy karpik, dorsz 2-2,5 kg, okołowymiarowy szczupak, węgorz około 60-65 cm...

Mnóstwo drobnicy - płotek, kr±pi, jelców, uklejek.

I trochę karpi do 3,5 kg, ale to na łowisku specjalnym.

I to wszystko...
_________________
Ganiać mazurskie i mazowieckie dzikie ryby!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Paż 11, 2006 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W spinningu wyniki w porównaniu z ubiegłym sezonem w moim przypadku s± słabsze, co najmniej o 50% :placz nie wiem, z czego to wynika, jeĽdziłem spinningować regularnie, zaliczyłem prawie tyle samo wyjazdów, co w ubiegłym sezonie, ale wyniki sporo słabsze zwłaszcza w kontaktach z sandaczami. smutny Może przyszły sezon będzie lepszy, usmiech ale póki, co nie rezygnuję jeszcze jest trochę czasu na wykonanie paru tysięcy rzutów. 8)
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Paż 11, 2006 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy wy też macie tak słabe tegoroczne wyniki? Moja najwieksza ryba tegoroczna to leszcz 38cm. I czym to jest spowodowane?


To zależy gdzie łowiłe¶. U mnie rozczarowaniem były zbiorniki zaporowe w lecie i Wisła w porze dziennej (też w lecie), co sobie tłumaczę wink: upałami (niski stan wody, zakwity itd.). Było jednak kilka przyjemnych momentów, do których zaliczę: 2 medalowe klenie, 3 medalowe jazie, 1 medalowy lin... Spo¶ród innych ryb trafiło się: kilka szczupaków (największy 60 cm), kilka leszczy (do 1,5 kg), naprawdę piękne jelce (30-32 cm), z okoni max. do 27 cm, kilka pstr±gów potokowych, parę ładnych płoci. Nie mogę natomiast pochwalić się wymiarowym sumem, sandaczem, węgorzem.... Nie byłem też w tym roku jeszcze na boleniach ale spróbuję w t± sobotę. Niestety bardzo niski stan Wisły zupełnie nie rokuje wyników smutny Dla mnie największym problemem jest do tej pory brak woderów czy spodniobutów oraz łódki (posiadam jedynie ponton) co znacznie ogranicza wędkarskie możliwo¶ci - kasa :placz . Aha i jeszcze najlepsze przynęty tego roku: groch i woblerek pływaj±cy 3 cm. Dominuj±ca ryba (oprócz drobnicy): zdecydowanie kleń
muszkin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Skawina
PostWysłany: Sro Paż 11, 2006 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie ten rok nie należy dla mnie do najlepszych , nie mogę narzekać jedynie na klenie . Ja jednak jeszcze nie zamykam tego roku , póki co pażdziernik mamy piękny i warto spędzić troche czasu nad wod± , być może wła¶nie teraz przyszła pora na "żniwo" . Szczupak zaczyna gryżć (szkoda że drobny ale i te większe sztuki zaczn± się meldować) , w niedzielę w końcu trafił się miarowy sandacz , generalnie coraz lepiej .

Panowie nie mówmy jeszcze o zimie , przeraża mnie ta pora roku :placz .
_________________
muszkin
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Paż 11, 2006 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Panowie nie mówmy jeszcze o zimie , przeraża mnie ta pora roku


¶więte słowa........
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Paż 11, 2006 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie był to jakis cudowny sezon, ale z jednego powodu nie mogę narzekać... Mam najlepszy sezon szczupakowy w historii, niestety głównie łowiłem takie w przedziale 35-49 cm i co prawda tylko 4 wymiarki, ale jeden przerósł moje naj¶mielsze oczekiwania (50, 51, 60, 99 cm wesoly ). Po raz pierwszy w tym roku próbowałem łowić na spinning w nocy, na jakich¶ 6 wyjazdów, 3 razy miałem kontakt z ryb±, 1 sandacz - wyjęty (60 cm), dwa spadały mi z haka. Je¶łi chodzi o okonie - powiem krótko - tragedia, jeszcze 3 lata temu nie mialem problemu ze złowieniem 25-tek, dzi¶ mam problem w ogole ze złapaniem tej ryby. Ale sezon się jeszcze nie skończył ;) A pasiaki teraz będ± brały najlepiej...
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Sro Paż 11, 2006 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest sezon się jeszcze nie skończył. Raczej kiepska wiosna, suche lato i jesienna niżówka na Odrze. Pocz±tek sezonu przeciętny trochę białej ryby, ale bez okazów. W lipcu i sierpniu prawie nie łowiłem jeżeli już to bez konkretów. We wrzesniu dokładniej 7 po raz pierwszy wybrałem się na nocny spining, jego efekt jest w galerii, Moja życiowa ryba sum 15 kg, 135cm. Sezon taki sobie ale ten dzień i ta ryba rewelacja.
piotr1987
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jul 31, 2006
Posty: 41

Kraj: Polska
Miejscowość: Klucze
PostWysłany: Czw Paż 12, 2006 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie czerwiec byl piękny(3 medalowe Sandacze)a pożniej cisza hehe , same maluchy.No a z Białej ryby to tylko drobnica-kilka karpików nie przekraczaj±cych 40cm a to co najbardziej mnie boli to słabe brania dużych leszczy:(szczupaczki zaczynaja dobrze żerować i mnie to cieszy:)tylko zastanawiam się co jest z tymi Sandałami.Jak juz jakiego¶ skusze do brania to spina się zaraz po zacięciu albo okazuje sie mał± 50.A jak u was z Sandaczami??
_________________
!!!!!!!!!!!!!!!!SANDACZ!!!!!!!!!!!!!!!
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Paż 12, 2006 7:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie czerwiec też był rewelacyjny. Na trupka miałem sporo sandaczy. Były i pi±teczki, było kilka sumów(oczywi¶cie uszanowałem ich prawa!). Niestety, potem jedna wielka bryndza. Dopiero dwa tyg temu zaczęły gryĽć szczupaki. Jednego dnia miałem 6 szt, ale wszystkie wychudzone. Największy 70 cm, a pewnie nie miał nawet 2 kg. Nawet okonie odmówiły w tym sezonie „współpracy”. Co dziwne, nie miałem w ogóle brań okoni poniżej 25 cm – jakby ich nie było.
Sezon 2006 uważam za bardzo słaby… smutny
lordi_86
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Apr 11, 2006
Posty: 67

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Czw Paż 12, 2006 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Jotes: łowiłe¶ okonie w rzece czy jeziorze?
@Sqza: jak duże były Twoje klenie i ,je¶li można wiedzieć z jakich rzek?
Na jakie przynęty łowiłe¶ te kleniska? usmiech
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Paż 12, 2006 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lordi_86 napisał:
@Jotes: łowiłe¶ okonie w rzece czy jeziorze?


W Zalewie Sulejowskim.
wisla
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 28, 2006
Posty: 262

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Czw Paż 12, 2006 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie jak narazie sezon ten jest najlepszym na przestrzeni 10 lat. Nie mogę powiedzieć nic negatywnego rybki dopisły i cały czas dopisuj±. Największe osi±gniecia: sum 108cm sandacz 72cm szczupak 79cm
okoń 34cm płoć 0,82kg leszcz 4,23kg jaĽ 54cm i 51cm ale leszczy około 3kg złowiłem 32szt. no i karp 82cm (sazan) z Wisły. Sezon się nie skończył więc my¶lę ze szczupaki,sandacze i miętusy dopisz± dzi¶ znów jadę nad Wisłę w celu złowienia dorszowatego. Zobaczymy w tym tygodniu złowiłem już 4 sztuki.
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Paż 12, 2006 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
@Sqza: jak duże były Twoje klenie i ,je¶li można wiedzieć z jakich rzek?
Na jakie przynęty łowiłe¶ te kleniska?



Największe przekraczały b±dĽ były równe 50 cm, ale mniejsze niż 60 cm. Nie zgłaszałem ich więc nie znam dokładnej wagi.

Przynęty:
1. woblerek pływaj±cy np. Siek osa na przelewach wi¶lanych wieczorem b±dĽ o ¶wicie (rzeka Wisła)
2. groch - spławiczek, kilkudniowe nęcenie rzeka Czarna Staszowska

Ps. W Czarnej miałem też na haku naprawdę dużego klenia (ok. 3 kg) ale nie byłem w stanie go zatrzymać (żyłka 0,16 mm)
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Czw Paż 12, 2006 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ten sezon uważam za dobry ( z tym, że jest to dopiero moj 3 sezon usmiech). Na wiosne na Odrze kilkadziesi±t płoci od 30 do 36cm+ tyle samo jazi w granicach 35-46cm. Na zaporówkach dobrze brał leszcz (do 35cm) i boleń(ok.34 sztuk w granicach 35-46cm na robaki wesoly w 3 wyjazdach). W czerwcu na 3 wyjazdy za sandaczem trafiłem 2 (61 i 73cm)Lato było gorsze na rzece. W dzień brała ploć, głównie nieduża (do 25cm), sporadycznie trafiał się jaż i kleń (największy 42,5cm). W nocy można było połowić ¶rednie leszcze (35-55cm).Na pinke trafił się sum 74cm. Na żywca brał mały sandacz i szczupak. Jesień jest dla mnie o wiele gorsza. Trafiło się kilka wymiarowych sandaczy i okoń 35cm. Reszta to same niewymiarki. Ale niezapominajmy ze sezon wci±ż trwa usmiech
_________________
Pozdrawiam
muzik21
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Paż 12, 2006 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W porównaniu do poprzedniego sezonu , ten sezon uważam za lepszy.
Mimo iż wędkuję na Zalewie Zegrzyńskim (jest on poddany ogromnej presji wędkarskiej). Do dnia dzisiejszego złowiłem 60 szczupaków z czego wymiarowych 20 - w czerwcu spora sztuka 89 cm., od lipca do teraz 2 po 63 cm., 65 cm., tydzień temu 75 cm. pozostałe od 45cm do 60cm.
Metoda połowu głównie troling i spinning.
Z sandaczami znacznie gorzej wszystkich 21, wymiarowych 13 z czego największy tylko 58 cm.
Metoga połowu- w nocy na ogonek uklei.
Ponadto 2 sumki 97 cm. i 87 cm. i sporo okoni największy 33 cm.
Zobaczymy co będzie dalej jeszcze sporo godzin wędkowania do 31.12.
radek1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 16, 2006
Posty: 442

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Paż 12, 2006 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biała ryba najlepszy sezon od kilku lat okoń ,szczupak , sandacz najgorszy rok od wielu lat.
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowość: Chorzów
PostWysłany: Czw Paż 12, 2006 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć, u mnie jak narazie najgorszy sezon ale jeszcze się nie poddaje,
w czerwcu zaczeło sie dobrze 4 wieczory 3 sadały apotem
cieniutko :evil:
Gebek
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 2

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Czw Paż 12, 2006 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, a u mnie ostatnio całkiem całkiem. Przełom wrze¶nia i paĽdziernika - 4 weekendy około 30 szczupaków. Połowa takich po 30-45 cm, 1/4 tak około 60 cm i kilka takich po 75-85 cm. Wszystko na jednym małym jeziorku zapomnianym przez spinningistów. Jezioro ma tak pewnie ze 100x100 metrów. Niestety po tych 4 tygodniach pojawiłem się w 5 weekend i co?.... Trzeba było uważać, żeby blach± w głowę nie dostać, mała wioska, małe jezioro, a na spinning co krok kto¶ rzucał... uff, mam nadzieję, że te które złowiłem już tak łatwo się nie skusz±...
Roxen
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 420

Kraj: Polska
Miejscowość: Brodnica
PostWysłany: Sob Paż 14, 2006 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj złowiłem 2 szczupaki jeden 1,40 kg i 1 kg. Szczupaki wzieły na Alge nr 2 złot± wesoly
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Nie Paż 15, 2006 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqza napisał:
Cytat:
@Sqza: jak duże były Twoje klenie i ,je¶li można wiedzieć z jakich rzek?
Na jakie przynęty łowiłe¶ te kleniska?



Największe przekraczały b±dĽ były równe 50 cm, ale mniejsze niż 60 cm. Nie zgłaszałem ich więc nie znam dokładnej wagi.

Przynęty:
1. woblerek pływaj±cy np. Siek osa na przelewach wi¶lanych wieczorem b±dĽ o ¶wicie (rzeka Wisła)
2. groch - spławiczek, kilkudniowe nęcenie rzeka Czarna Staszowska

Ps. W Czarnej miałem też na haku naprawdę dużego klenia (ok. 3 kg) ale nie byłem w stanie go zatrzymać (żyłka 0,16 mm)


Czy masz jakies zdjęcia z tymi dużymi kleniami? Gdzie wędkujesz na Wi¶le? Jaki rejon?
_________________
Ginel
hanibal_lekter
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Oct 09, 2006
Posty: 131

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Nie Paż 15, 2006 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie co wy gadacie mam ponad 30 sandaczy w tym roku i 8 szczupaków. Gdzie wy łowicie :?: Nie mówi±c o leszczach i płociach przez jeden wekend dokładnie od czwartku do niedzieli w sierpniu we dwóch złapali¶my ponad 70 kilo leszcza (grubego do 1,5kg)
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Nie Paż 15, 2006 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hanibal_lekter napisał:
Panowie co wy gadacie mam ponad 30 sandaczy w tym roku i 8 szczupaków. Gdzie wy łowicie :?: Nie mówi±c o leszczach i płociach przez jeden wekend dokładnie od czwartku do niedzieli w sierpniu we dwóch złapali¶my ponad 70 kilo leszcza (grubego do 1,5kg)

Łoooo, ale numer 8O wink:
_________________
Ginel
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Nie Paż 15, 2006 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hanibal_lekter napisał:
Panowie co wy gadacie mam ponad 30 sandaczy w tym roku i 8 szczupaków. Gdzie wy łowicie :?: Nie mówi±c o leszczach i płociach przez jeden wekend dokładnie od czwartku do niedzieli w sierpniu we dwóch złapali¶my ponad 70 kilo leszcza (grubego do 1,5kg)


Też bym tak chciał. 8O
Major
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 21, 2004
Posty: 343

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Nie Paż 15, 2006 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten sezon gorszy jest je¶li chodzi o leszcze, złowiłem ich dużo mniej i były mniejsze. Jedyne ryby jakie pozostały mi w pamięci to płoć 32cm i kara¶ srebrzysty 30 cm. Teraz zacz±łem łowić sandacze i jak na razie jest 2:0 dla nich. Dwie nocki i po kilka brań na każdej, jednak z różnych przyczyn żadna ryba nie wyci±gnięta. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu wyrównam z nimi rachunki. S±dzę, że w tym roku jeszcze będę miał się czym pochwalić.
_________________
Sen i praca czas łowienia skraca.


Ostatnio zmieniony przez Major dnia Nie Paż 15, 2006 7:25 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
lowca
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Aug 25, 2005
Posty: 170

Kraj: Polska
Miejscowość: Czudec
PostWysłany: Nie Paż 15, 2006 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja największa ryba do karp 52 cm a tak do same płotki okonie i ukleiki do 25 cm
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Nie Paż 15, 2006 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hanibal_lekter pomyliłe¶ nicki powiniene¶ używać "szczę¶ciarz_szczę¶ciarz", nie każdy ma wodę i to tak± jak ty pod nosem. Dzisiaj nad Odr± spotkałem znajomego po kiju, widujemy się na łowisku. Na rybki jeĽdzi rowerkiem drobne 15 km. Paczków z tak± pustyni± się nie kojarzy?! 8O
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 16, 2006 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Ginela:

Cytat:
Czy masz jakies zdjęcia z tymi dużymi kleniami? Gdzie wędkujesz na Wi¶le? Jaki rejon?



W zasadzie zdjęć z największymi kleniami nie mam smutny , co może budzić w±tpliwo¶ci, co do mojej prawdomówno¶ci wink: , ale wierz mi - nie kłamię. Mam kilka zdjęć, ale największy na nich kleń to chyba 45 cm (nawet s± tu na PW). Najbardziej żałuję, że nie miałem aparatu w kwietniu nad Czarn±, ale po prostu nie liczyłem na jakie¶ wyniki smutny Co do Wisły, to spinninguję najczę¶ciej w: ¦wierżach Górnych k/ Kozienic. Minusem jest konieczno¶ć przeprawy promowej (pierwszy o 6:20) albo objazd przez Dęblin. S± tam poprzerywane główki. Jeżeli jest ¶redni stan wody (250 cm) to idę w górę rzeki, jak niski (180 i mniej) to idę w dół rzeki. Drugim miejscem jest Zajezierze (niestety oblegane przez wędkarzy gruntowych non stop). Jeżdżę też do Kolonii Raj powyżej Solca n/Wisł± - to już bliżej Twojego rejonu chyba usmiech . CHętnie bym natomiast połaził w rejonie Nidy i jej uj¶cia do Wisły (czasami przejeżdżam przez Korczyn), ale nie znam tych terenów smutny
Ps. Byłem w sobotę w Zajezierzu ale tylko jeden boleń i jeden szczupak - czyli bez rewelacji. Boleń na woblerka z Lublina, szczupak na żółtego dużego Mann'sa
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Pon Paż 16, 2006 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqza napisał:
Do Ginela:

Cytat:
Czy masz jakies zdjęcia z tymi dużymi kleniami? Gdzie wędkujesz na Wi¶le? Jaki rejon?



W zasadzie zdjęć z największymi kleniami nie mam smutny , co może budzić w±tpliwo¶ci, co do mojej prawdomówno¶ci wink: , ale wierz mi - nie kłamię. Mam kilka zdjęć, ale największy na nich kleń to chyba 45 cm (nawet s± tu na PW). Najbardziej żałuję, że nie miałem aparatu w kwietniu nad Czarn±, ale po prostu nie liczyłem na jakie¶ wyniki smutny Co do Wisły, to spinninguję najczę¶ciej w: ¦wierżach Górnych k/ Kozienic. Minusem jest konieczno¶ć przeprawy promowej (pierwszy o 6:20) albo objazd przez Dęblin. S± tam poprzerywane główki. Jeżeli jest ¶redni stan wody (250 cm) to idę w górę rzeki, jak niski (180 i mniej) to idę w dół rzeki. Drugim miejscem jest Zajezierze (niestety oblegane przez wędkarzy gruntowych non stop). Jeżdżę też do Kolonii Raj powyżej Solca n/Wisł± - to już bliżej Twojego rejonu chyba usmiech . CHętnie bym natomiast połaził w rejonie Nidy i jej uj¶cia do Wisły (czasami przejeżdżam przez Korczyn), ale nie znam tych terenów smutny
Ps. Byłem w sobotę w Zajezierzu ale tylko jeden boleń i jeden szczupak - czyli bez rewelacji. Boleń na woblerka z Lublina, szczupak na żółtego dużego Mann'sa

Czytałem twoje Art. na PW. I nie dlatego prosilem o zdjęcia, że ci nie wierzę, ale dlatego ponieważ w tym roku nie widziałem na swoich łowiskach klenia wiekszego niż 45cm. To samo tyczy się jazia.usmiech W tym sezonie co¶ się stało z kleniami i jaziami w moich stronach. Złowiłem ich setki, ale nie przekraczały 40cm:( Ja uwielbiam te rybki lowić, a jeszce bardziej na nie patrzeć!
p.s Przy uj¶ciu Nidy do Wi¶ły woda na odcinku paru km w górę po kostki.smutnysmutny Je¶li będziesz miał kiedy¶ ochotę powędkować wspólnie zapraszam wesoly
_________________
Ginel
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Paż 16, 2006 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Ginela

Cytat:
W tym sezonie co¶ się stało z kleniami i jaziami w moich stronach. Złowiłem ich setki, ale nie przekraczały 40cm:( Ja uwielbiam te rybki lowić, a jeszce bardziej na nie patrzeć!
p.s Przy uj¶ciu Nidy do Wi¶ły woda na odcinku paru km w górę po kostki. Je¶li będziesz miał kiedy¶ ochotę powędkować wspólnie zapraszam


No, no.... ja niestety nie złowiłem ich tak dużo smutny , ale też nie byłem zbyt często na rybkach smutny Wymiar powyżej 40 cm przekraczałem w zasadzie w przypadku 50% ryb (niestety nie udało mi się złowić jazia powyżej 50 cm i klenia powyżej 60 cm, choć były na kiju). Chętnie powędkuję wspólnie, ale to już pewnie w przyszłym roku :?
Ps. Widzę, że jeste¶ z Buska - znam doskonale to miasteczko, spędziłem tu wiele miłych chwil i miałem mnóstwo znajomych wesoly Ciekawe, czy mamy jakich¶ wspólnych :?: Zapewne to zależy od wieku (między 28 a 38 lat). Pozdrawiam
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Paż 16, 2006 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hanibal_lekter napisał:
Panowie co wy gadacie mam ponad 30 sandaczy w tym roku i 8 szczupaków. Gdzie wy łowicie :?: Nie mówi±c o leszczach i płociach przez jeden wekend dokładnie od czwartku do niedzieli w sierpniu we dwóch złapali¶my ponad 70 kilo leszcza (grubego do 1,5kg)


Je¶li jeste¶ z Paczkowa to zapewne łowisz na którym¶ ze 4 zbiorników zaporowych( Topola, Kozielno, Otmuchów i Głębinów). Na którym z nich złowiłes te sandacze jakiej były wielko¶ci? Co do leszcze to 70kilo na Otmuchowie przez 4dni we dwóch to raczej nic nadzwyczajnego.Sam w maju przez 5h godzin łowiłem po 6-9kg.
_________________
Pozdrawiam
muzik21
Dawid0
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 71

Kraj: Polska
Miejscowość: Wadowice
PostWysłany: Pon Paż 16, 2006 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy łowił kto¶ kiedy¶ w Spytkowicach koło Zatora?
muszkin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Skawina
PostWysłany: Pon Paż 16, 2006 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem okazję tam łowić ale było to ładne kilka lat temu . W zeszłym roku miałem stałe informacje na temat tej wody , mój s±siad zza ¶ciany łowił tam dosyć regularnie .
Trochę nie na temat przepraszam .
_________________
muszkin
Dawid0
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 71

Kraj: Polska
Miejscowość: Wadowice
PostWysłany: Pon Paż 16, 2006 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na jakim dokładnie stawie łowiłe¶?
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pon Paż 16, 2006 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak patrzę na i stwierdzam, że co¶ musiało się stać. W zeszłym roku miałem najgorszy sezon i mało łowiłem gdy większo¶ć wędkarzy ci±gnęła obfite plony i biła rekordy!!! Ten sezon zadowolił mnie spokojnie je¶li chodzi o wyniki. Złowiłem kilka szczupaków wymiarków- do 57 cm, trafił się przyzwoity okoń 30 cm i kilka mniejszych, karpie na które się nastawiałem tak z niechęci± brały dobrze, największy sprzed 2 -3 tyg. 2,5 kg. Jedna jedyna wyprawa na Wisłę 4 klenie 30-staki i wypięty 40 + tuż pod nogami. Nawet grzyby dopisały i nie miałem problemu, by w okolicach łowiska nazbierać reklamówkę prawdziwków i podgrzybków. Tego co budzi mój niedosyt to jest ilo¶ć wypadów na ryby... szkoda gadać... nie byłem w sumie na żadnej nocce na SUMIE ;), w ogóle nie zaliczyłem nocki. Ogólnie byłem może ze 30 razy na rybach, a na wodach PZW jak do tej pory może z 5 czy 6:(:( Na wyniki nie psioczę, bo porównuj±c do zeszłego sezonu s± dużo lepsze. Oczekuję wyj¶cia Taty ze szpitala a wtedy może ruszymy na wielkie łowy. Wciż licze na spotkanie z jednym sporaym polkiem który da się przechytrzyć. 50 cm będzie spełnieniem marzeń jak na pocz±tek:D
_________________
Bieroo Paniee???
match_ac
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Jan 28, 2006
Posty: 102

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Paż 17, 2006 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój tegoroczny sezon uważam za udany. Byłem na 2 zawodach mojego koła(Wołomin), pierwszym razem zajelem 10 miejsce (za to złowiłem największa rybe zawodów 5,22kg) a następne zawody już nie były tak szcze¶liwe ale zajełem 6miejsce. Zaliczyłem tylko jedn± nockę ale złowiłem w niej węgorza. Ponadto złowiłem sporo karpików 1,5kg-4kg, kilka ładnych płoci 30cm i chciałem pojechać jeszcze na zalew na leszczyki ale niestety kochany Tatu¶ nie ma czasu smutny
bendericus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 236

Kraj: Polska
Miejscowość: Krosno
PostWysłany: Wto Paż 17, 2006 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten sezon był dla mnie nadzwyczaj udany usmiech. Już na pocz±tku złowiłem kilka ładnych pstragów (największy 45cm), póĽniej kilkana¶cie jazi (największy 46cm), ogromne ilo¶ci kleni (głównie małe, największy miał niecałe 40cm), kilka boleni (największy 70cm), kilkana¶cie szczupaków (brak okazów, największe około 50cm) i jednego sandacza (ostatnio, gdy robiłem doroczny "rachunek sumienia" wybuchn±łem gło¶nym ¶miechem, gdy zdałem sobie sprawę z tego, że w tym roku totalnie olałem sandacze).
Moje tegoroczne wyprawy polegały głównie na testowaniu nowych modeli, moich ręcznie robionych woblerów. Czyżby były takie łowne? usmiech
tofik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Wto Paż 17, 2006 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja uważam ten sezonik na Wi¶le za udany , może nie pod wzgledem ilo¶ci rybek ale za to pobilem swoje dotychczasowe rekordy wielko¶ci węgorza(73cm) , bolenia ,jazia ,klenia ,leszcza(53cm) no i fl±dre zlapalem(20cm) usmiech
Roxen
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 420

Kraj: Polska
Miejscowość: Brodnica
PostWysłany: Wto Paż 17, 2006 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie sezon jeszcze trwa zakończego go z pierwszymi lodami nad jeziorem . Także relacje z końca sezonu zdam dużo póżniej wesoly
naja66
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 110

Kraj: Polska
Miejscowość: Prabuty
PostWysłany: Wto Paż 17, 2006 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jeszcze sezonu niezakończyłem
_________________
naja
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 137