Czy wiesz, że...
System wodny RP charakteryzuje się niewielką ilością zbiorników zaporowych i ich małą ogólną objętością. Łączna pojemność 140 większych zbiorników wynosi ok. 2,8 km sześc., co stanowi zaledwie 5% objętości wody rocznie odpływającej z obszaru kraju.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 270
 Zalogowani 0
 Wszyscy 270

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(136104) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136104) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136104) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136104) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136104) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136104) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(136104) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(136104) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(721852) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(721852) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2302
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2130
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2357
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - jak śmiecimy na rybach
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
jak śmiecimy na rybach
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
ilbelfero
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 04, 2005
Posty: 284

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tychy
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 2:29 pm    Temat postu: jak śmiecimy na rybach Odpowiedz z cytatem

Wczoraj byłem pospinować i przy okazji poczyściłem brzegi. No cholera mnie bierze jak widzę syf, jaki zostawiają koledzy po kiju. Noż wstyd i hańba: były to trzy byteleczki piersiówki, jedna małpka wódki luksusowej, trzy puste "pety", słoik, dwa pudełeczka po robakach, torba po kupnej zanęcie, a na brzegu kilkanaście wypalonych petów. Na drugim jeziorku zazwyczaj znajduję powciskane między kamienie puszki po piwie i pudełka po papierosach. Niech każdy się teraz uderzy w piersi i spyta sam siebie, czy sprząta po sobie. Ja sprzątam po sobie i innych. Belferski nawyk.

Ostatnio zmieniony przez ilbelfero dnia Sob Mar 17, 2007 3:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
mati1112
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 26, 2006
Posty: 373


PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takiego to tylko złapać i ukatrupić zly:
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2549

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wcześniej pisałem o tym problemie. Faktem jest, że postępując zgodnie z regulaminem przeciętny spinningista idąc kilka kilometrów nad rzeką lub jeziorem musiałby mieć ze sobą TIR-a na śmieci. I właśnie przykre jest to, że są to w przeważającej większości nasze wędkarskie śmieci.
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowoœć: Nuneaton
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyne co mozemy zrobic to przypominac wszystkim spotkanym kolegom po kiju zeby nie "zapominali" sprzatac po sobie i jednoczesnie samemu dawac dobry przyklad. Takie rozwiazanie wydaje mi sie najlepsze. Sam stosuje i udalo mi sie przekonac kolege do zabierania po sobie.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Mar 17, 2007 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie śmiecę, ani na łowisku ani nigdzie indziej. Przyznam się jednak, że czasem jak sie coś poplącze i bardzo sie wkurze to żyłka lubi zostać nad wodą. Rzadko, ale jednak muszę nad tym jeszcze popracować. Łowię głównie na spina i nie zabieram nad wodę żadnych worków, przynęt z tekturkami czy innych rzeczy, do których są przyczepione. Podczas zasiadki ,,nie ze spinem" często sprzątam okolice łowiska co nie stanowi zbytniego problemu. Dodam, że tam gdzie łowię najczęściej jest porządek ale jak zawsze trafi się czarna owca, po której trzeba poprawić:)

Co ciekawe etui z woreczkami na zapięcia (nie wiem jak sie one nazywają) potrafią znacznie rozwiązać problem. Kosztuje to 5 zł, zajmuje mało miejsca a mieści dużo drobiazgów, po których często zostają niepotrzebne opakowania. Gdyby każdy wędkarz miał coś takiego na pewno byłaby widoczna poprawa niewielka ale widoczna. Wszak od czegoś trzeba zacząć.
_________________
Bieroo Paniee???
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 5:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"-Nic tak nie uczy czystości na łowisku jak duży zdrowy mandat"-
powiedział ukarany wędkarz drapiąc się w potylicę. lol lol lol
ilbelfero
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 04, 2005
Posty: 284

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tychy
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie mogę połączyć w jedno, że korzystam z wody i za chwilę rzucam do niej puszkę, peta lub coś podobnego.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mundi napisał:
"-Nic tak nie uczy czystości na łowisku jak duży zdrowy mandat"- powiedział ukarany wędkarz drapiąc się w potylicę. lol lol lol


ilbelfero napisał:
Jakoś nie mogę połączyć w jedno, że korzystam z wody i za chwilę rzucam do niej puszkę, peta lub coś podobnego


Czy jest to dziełem tylko wędkarzy? Popatrzcie na nasze lasy -nawet w bezpośrednim sąsiedztwie posesji - pobocza naszych dróg, parkingi. Ile razy widzieliście jadąc samochodem wypadające z innego samochodu pety, ogryzki, torebki z McDonalda?
Jesteśmy narodem brudasów i prostaków, czy nam się to podoba, czy nie. Oczywiście nie można generalizować, ale fakty są niestety nieubłagane. :evil:
Nadzieja w normalnych i kształtowaniu dzieci w przedszkolach, szkołach, zanim same dostrzegą, że akcja sprzątania świata jest syzyfową pracą, bo za chwilę ktoś rozsypie worki ze zgromadzonymi śmieciami, albo w ogóle nikt ich nie usunie. :oops:
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

„Jesteśmy narodem brudasów i prostaków, czy nam się to podoba, czy nie.”
To zdanie Maćku można było by przetłumaczyć na wiele języków i nie
było by w tym żadnej pomyłki. wesoly
Rzecz w tym by naprawiać i uczyć.Do kiedy?Do skutku!

Tu też mam dowody na to ze brudasów jest wszędzie dużo.
Jeżdżąc trochę po Europie napatrzyłem się tego sporo
Piszesz, co prawda ze nie generalizujesz, ale czuć w tym wyrzut w kierunku całego społeczeństwa to chyba nie jest tak. wesoly

Kiedy będąc w Szwajcarii w dużym mieście(Zurych) zobaczyłem brud w pewnej dzielnicy,stracilem na chwilę wiarę.
Ale przecież generalnie to jedno z najczystszych państw w Europie!

Dobrym rozwiązaniem mogą pochwalić sie u nas władze miejskie Marckolsheim.
Wzdłuż setek metrów reńskiego brzegu,przed wejściem na łowisko ustawionych jest
dziesiątki beczek po oleju. Straciły już swoją wartość jako naczynia na olej. Zyskały nową rolę.
Pomalowane na zielono stanowią doskonałe pojemniki na śmieci.
Wiem,wiem. Już o tym zresztą kiedyś pisałem Polsce zniknęły by itd.itp.
Ale dlaczego nie zaryzykować?Moze ludzie opamiętają się i zaczną przestrzegać podstawowych zasad kultury i dobrego wychowania.

wesoly
pepek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 21, 2005
Posty: 997

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Chorzów
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem mile zaskoczony tym co się stało w Chorzowskim
parku na stawie,byłem sześć razy na rybkach,ludzi sporo,
a śmieci nie było. 8O
Nareszcie coś drgnęło i oby tak zostało. wykrzyknik wesoly
_________________
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowoœć: Nuneaton
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mundi napisał:
"-Nic tak nie uczy czystości na łowisku jak duży zdrowy mandat"-
powiedział ukarany wędkarz drapiąc się w potylicę. lol lol lol


Popieram, wtedy zaczyna sie myslenie przy kazdym papierku do wyrzucenia. Milo by bylo gdyby pieniadze z tych mandatow przeznaczyc na kosze na smieci lub zarybienia, jedno i drugie wyjdzie na dobre.


Monk napisał:
Jesteśmy narodem brudasów i prostaków, czy nam się to podoba, czy nie. Oczywiście nie można generalizować, ale fakty są niestety nieubłagane.



Nie jestesmy jedynym narodem brudasow w Europie. Kiedy obserwuje Brytyjskie ulice i sposob myslenia tych ludzi mozna sie zalamac. Normalne jest wyrzucanie smieci na ulice, nawet obok kosza. Powszechny jest poglad ze tym samym ktos bedzie mial prace. Nie da sie jednak ukryc ze bardzo czesto mozna spotkac sluzby porzadkowe sprzatajace na ulicach.
Troche gorzej to wyglada poza centrum miasta ...
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedynym, nie jedynym. A jakie to ma znaczenie? Bliższa koszula ciału, a świadomość, że są większe trole od nas jakoś niewiele wnosi. wink:
Pamiętam czasy, kiedy do lasu można było iść z przyjemnością. Dzisiaj te same wyglądają jak Łubna II* /* - wysypisko śmieci warszawskich/.
Amitaf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 14, 2006
Posty: 335

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Szczecin-Police
PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zdarzy mi się być nad rzeką czy kanałem i nie łowię na spinning, to zaczynam od sprzątnięcia tego, co zostawili nasi „KOLEDZY PO KIJU” niestety. A bywa tego sporo, zwłaszcza po majowych długich weekendach. Muszę powiedzieć jeszcze, że bywając, co roku w górach, a konkretnie w Tatrach, sytuacja bywa podobna, jeśli chodzi o czystość szlaków w TPN. Chusteczki higieniczne, butelki PET, opakowania po papierosach i różnego rodzaju wafelkach czy batonikach to codzienność! Powciskane jest to wszystko w szczeliny skalne lub kosodrzewiny. WSTYD :oops: :oops: O czystości samego miasta i okolic Zakopanego nie wspomnę!!
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jesteśmy narodem brudasów i prostaków, czy nam się to podoba, czy nie. Oczywiście nie można generalizować, ale fakty są niestety nieubłagane. :evil:

To dość niefortunne sformułowanie. Robert w swoim komentarzu oddał to co ja chciałem powiedzieć, więc nie będe się powtarzał. Dodam tylko, że po zwiedzeniu paru róznych krajów, wcale nie uważam aby Polacy śmiecili więcej lub mniej (generalizuję, gdyż w wielu wypadkach śmiecą więcej, a wielu mniej usmiech ) od innych nacji. Szczególnie widać to na południu Europy, gdzie śmiecenie jest czynnością równie naturalną, co oddychanie. Po czym rozpoznać dobry lokal w Hiszpanii? wie każdy kto tam był i takie lokale odwiedzał...po tym, że przy barze w godzinach wieczornych śmieci jest po kolana. To wcale nie jest żart. Różnica jest jednak taka, że tam NIE TYLKO ŚMIECĄ, ale i SPRZĄTAJĄ. W Polsce z tym drugim jest jednak zdecydowanie gorzej niż z tym pierwszym smutny To z kolei powoduje, że jak południowcy wyrzucą 100 papierków, to następnego dnia nie ma ani jednego papierka. Polacy w ciągu dnia wyrzucą 10 papierków, powinno być czyściej, ale ponieważ nikt tego nie sprząta to w ciągu 10 dni bijemy na głowę południowców...a jak ktos przyjedzie 30 dnia od daty wyrzucenia pierwszego papierka to zastaje to co zastaje i ma wrażenia takie, a nie inne :evil:

Każdy zapewne był nad polskim morzem. Ile razy widzieliście sprzątanie plaży i jak ono wyglądało :?: Sprzątać też trzeba umieć i miec do tego sprzęt, którego ja np. w Polsce nie widziałem.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarku Drogi - nie chcę wdawać się w dyskusję, ale swoimi przykładami opisałeś to, co miałem na myśli, wyrażajac swoje zdanie.
A zaczynająca się pojawiać - a może o tym się tylko teraz wiecej mówi - w przedszkolach i szkołach np. wszawica raczej splendoru nam nie przynosi.
Też bym wolał, aby rzeczywistośćwyglądała "nieco" inaczej, ale jakoś larwa jedna nie chce!! wink:
nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Poznań
PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:

(...)
Każdy zapewne był nad polskim morzem. Ile razy widzieliście sprzątanie plaży i jak ono wyglądało :?: Sprzątać też trzeba umieć i miec do tego sprzęt, którego ja np. w Polsce nie widziałem.


Ja widziałem sprzątanie plaży - w Niechorzu ok. godziny 4:00 - w godzinkę czy dwie po śmieciach nie było śladu.
_________________
Łowi się po to żeby znaleźć odpowiedź, żeby zrozumieć...
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nodi napisał:
Czez napisał:

(...)
Każdy zapewne był nad polskim morzem. Ile razy widzieliście sprzątanie plaży i jak ono wyglądało :?: Sprzątać też trzeba umieć i miec do tego sprzęt, którego ja np. w Polsce nie widziałem.


Ja widziałem sprzątanie plaży - w Niechorzu ok. godziny 4:00 - w godzinkę czy dwie po śmieciach nie było śladu.

Jakich śmieciach, jeśli mozna wiedzieć? O petach, patyczkach po lodach mówisz, czy butelkach, pojemnikach leżących na wierzchu?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pepek napisał:
Ja jestem mile zaskoczony tym co się stało w Chorzowskim
parku na stawie,byłem sześć razy na rybkach,ludzi sporo,
a śmieci nie było. 8O
Nareszcie coś drgnęło i oby tak zostało. wykrzyknik wesoly

Dwadzieścia trzy lata temu ostatni raz byłem w Chorzowie na wesołym 8O
Pamiętam ten staw tylko nie wiem czy w tedy można było łowić na nim ryby :?: pamiętam też, że pływały po tym stawie takie małe statki w kształcie spodka, ciekawe czy jest jeszcze ta łódź, którą się zjeżdżało do basenu z wodą i beczka śmierci:?:
Pepek, jakie rybki można złowić teraz w tym stawie :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

nodi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 16, 2005
Posty: 269

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Poznań
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
nodi napisał:
Czez napisał:

(...)
Każdy zapewne był nad polskim morzem. Ile razy widzieliście sprzątanie plaży i jak ono wyglądało :?: Sprzątać też trzeba umieć i miec do tego sprzęt, którego ja np. w Polsce nie widziałem.


Ja widziałem sprzątanie plaży - w Niechorzu ok. godziny 4:00 - w godzinkę czy dwie po śmieciach nie było śladu.

Jakich śmieciach, jeśli mozna wiedzieć? O petach, patyczkach po lodach mówisz, czy butelkach, pojemnikach leżących na wierzchu?


Żeby posprzątać pety czy patyczki to nie wiem ilu ludzi musiałoby tą plażę sprzątać... Mówię o butelkach itp...
_________________
Łowi się po to żeby znaleźć odpowiedź, żeby zrozumieć...
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nodi napisał:
Czez napisał:
nodi napisał:
Czez napisał:

(...)
Każdy zapewne był nad polskim morzem. Ile razy widzieliście sprzątanie plaży i jak ono wyglądało :?: Sprzątać też trzeba umieć i miec do tego sprzęt, którego ja np. w Polsce nie widziałem.


Ja widziałem sprzątanie plaży - w Niechorzu ok. godziny 4:00 - w godzinkę czy dwie po śmieciach nie było śladu.

Jakich śmieciach, jeśli mozna wiedzieć? O petach, patyczkach po lodach mówisz, czy butelkach, pojemnikach leżących na wierzchu?


Żeby posprzątać pety czy patyczki to nie wiem ilu ludzi musiałoby tą plażę sprzątać... Mówię o butelkach itp...

A ja z kolei o petach i patyczkach, gdyz butelki są po prostu oczywiste. Widziałem nad Morzem Śródziemnym czyszczenie plaż specjalnymi kombajnami, które zbierały warstwę piasku, przesiewały ją a cały syf zasysały do środka jak śmieciarki. Plaża po przejechaniu całą szerokością wyglądała jak zaorany pas graniczny pomiędzy PRL, a NRD w Świnoujściu usmiech Czyszczenie plaży publicznej odbywało się 2-3 razy w tygodniu. Podobno (tak mi powiedziano) płatne prywatne plaże czyszczą codziennie. Z kolei małymi traktorkami już codziennie czyszczono promenadę ciągnącą się wzdłuż plaży. Kombajny pracowały w nocy, traktorki od 05:00 do 07:00 (wiem bo w tym czasie przychodziłem łowić ryby usmiech ). O 07:00 zaczynali pojawiać sie pierwsi plazowicze i ...było czysto usmiech
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołšczył: Jul 01, 2006
Posty: 2549

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
nodi napisał:
Czez napisał:
nodi napisał:
Czez napisał:

(...)
Każdy zapewne był nad polskim morzem. Ile razy widzieliście sprzątanie plaży i jak ono wyglądało :?: Sprzątać też trzeba umieć i miec do tego sprzęt, którego ja np. w Polsce nie widziałem.


Ja widziałem sprzątanie plaży - w Niechorzu ok. godziny 4:00 - w godzinkę czy dwie po śmieciach nie było śladu.

Jakich śmieciach, jeśli mozna wiedzieć? O petach, patyczkach po lodach mówisz, czy butelkach, pojemnikach leżących na wierzchu?


Żeby posprzątać pety czy patyczki to nie wiem ilu ludzi musiałoby tą plażę sprzątać... Mówię o butelkach itp...

A ja z kolei o petach i patyczkach, gdyz butelki są po prostu oczywiste. Widziałem nad Morzem Śródziemnym czyszczenie plaż specjalnymi kombajnami, które zbierały warstwę piasku, przesiewały ją a cały syf zasysały do środka jak śmieciarki. Plaża po przejechaniu całą szerokością wyglądała jak zaorany pas graniczny pomiędzy PRL, a NRD w Świnoujściu usmiech Czyszczenie plaży publicznej odbywało się 2-3 razy w tygodniu. Podobno (tak mi powiedziano) płatne prywatne plaże czyszczą codziennie. Z kolei małymi traktorkami już codziennie czyszczono promenadę ciągnącą się wzdłuż plaży. Kombajny pracowały w nocy, traktorki od 05:00 do 07:00 (wiem bo w tym czasie przychodziłem łowić ryby usmiech ). O 07:00 zaczynali pojawiać sie pierwsi plazowicze i ...było czysto usmiech

lol lol lol A może wprowadżmy nową świecką tradycję i zamiast zbierać pety kombajnem - po prostu ich nie siejmy wink: Jestem plażowiczem od urodzenia więc na temat sprzątania w różnych epokach ustrojowych mam pewne spostrzeżenia lol . lol
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A ja z kolei o petach i patyczkach, gdyz butelki są po prostu oczywiste. Widziałem nad Morzem Śródziemnym czyszczenie plaż specjalnymi kombajnami,

aleś sobie "walnoł"

kombajn hehehe u nas to nawet nie mają na paliwo do traktora który przyczepę ciągnie raz w miesiącu po plaży ,a kombajniści idąc obok zbierają co bardziej widoczne... nazwijmy to śmieci
wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takiego "qńbajna" ma choćby plaża w Sopocie - przynajmniej tak twierdziła tv w ub. roku. Jest więc nadzieja, że tego typu sprzęt zacznie częściej gościć nad naszym morzem. Konkurencyjne dla Adriatyku /;)/ceny zobowiązują, a i zdobycie miana plaży spełniajacej normy UE też nobilituje.;)
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...miała ale tszonki im się w tych grabiach połamali wink: a kombajniści do GB wybyli wink:
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysztofCz napisał:
lol lol lol A może wprowadżmy nową świecką tradycję i zamiast zbierać pety kombajnem - po prostu ich nie siejmy wink:

Wyobraź sobie, że widząc "formę śmiecenia" np. facet stoi przy koszu na śmieci i wyrzuca te śmieci obok kosza i nie jest to brak celności, nie omieszkałem sie zadać kilku różnym osobom, w różnym czasie i miejscu, pytania dlaczego tak śmiecą, skoro mogą nie śmiecić?. Za każdym razem reakcja była taka sama...najpierw zdziwienie pytaniem, a potem stwierdzenie, że przecież śmiecąc dają zatrudnienie śmieciarzom, producentom wszelkiej masci machin i sprzętu do sprzątania. Oczywiście odpowiedzi przedstawiam tu w daleko idącym uproszczeniu, niektóre były bowiem bardzo rozbudowane usmiech
Nieuk
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Mar 29, 2007
Posty: 5

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to problem i to nie byle jaki .
Tych smieci coraz wiecej.
Wiec jak to sie ma do regulaminu pzw.
Wypada naprzód godzine sprzatac a potem dopiero łowienie. :?:
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Nowa Dęba
PostWysłany: Piš Mar 30, 2007 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
KrzysztofCz napisał:
:lol: :lol: :lol: A może wprowadżmy nową świecką tradycję i zamiast zbierać pety kombajnem - po prostu ich nie siejmy :wink:

Wyobraź sobie, że widząc "formę śmiecenia" np. facet stoi przy koszu na śmieci i wyrzuca te śmieci obok kosza i nie jest to brak celności...


Dokładnie to zaobserwowałem stojąc na PKSie czekając na ,,autosana BEjbe" Kolo stojąc metr od kosza, ściągnął ,,marchewę" i pstryk przed siebie cygara w kałużę zręcznym ruchem palca z misternie ułożoną dokładnością. Cela miał niebywałego chyba robią z kumplami zawody kto dalej i celniej pyknie cygara.A może by tak sie założyli kto więcej razy trafi do kosza z odległości 0,5 m??? Aż mnie zabolało, że stoję obok i nic nie powiedziałem, zabrakło odwagi:( bo ludzi tłum a może, dostałbym wsparcie ??? Inna sprawa to to jak ludzie nie mają szacunku np. dla dziewczyn zamiast puścić je na przód to tylko słychać ,, wbijaj i miejscówkę dla mnie trzymaj" chłopy siedzą a ich koleżanki stoją:) Co zauważyłem ciekawego ludzie ze wsi postępują spoko i przykładnie a ci co wołają na nich ,,Wieśniaki" sami pokazują kto tak na prawdę jest wieśniakiem. zawsze mówię, że ,,nie ten wieśniak kto ze wsi, lecz ten kto się zachowuje jak wieśniak:P" Mam nadzieję, że nie obraziłem nikogo bo nie miałem takiego zamiary i ludzie mieszkający na wsi niech nie piszą kim ja jestem i co ja mogę. Nikogo nie obrażam sam mam większość rodziny na wsi i wcale sie tego nie wstydzę a nawet cenię to sobie:) No i JA SAM nie jestem idealny ale staram się jak mogę postępować tak jak należy w wyżej opisanych przypadkach.jak mi to wychodzi to ocena należy do ludzi postronnych a nie do mnie bo każdy może sobie pisać jaki to z niego as i przykład wyjęty z najpiękniejszej bajki. Zboczyłem trochę z tematy ale czy to się nie łączy. Kultura osobista jest najważniejsza. Niech każdy zmieni swoje postępowanie na lepsze a nie będzie trzeba uczyć tego drugiego człowieka. pozdro
_________________
Bieroo Paniee???
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Selestat
PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem w jakim wieku jesteś, Milanie, ale zagadnienie ująłeś dokładnie.
Bardzo cieszę się, (bo mniemam ze człekiem młodym jesteś) ze wrażliwości starczy Ci by
rozumieć, jakimi pryncypiami należy kierować się w „nowomodnym” życiu usmiech
Popieram Twoje spostrzeżenia i mam nadzieje ze wielu z nas również wesoly
bonski
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Kwi 06, 2007 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czasie wędkowania staram się wszystkie opakowania po
zanętach, pudełka po robakch, reklamówki po kanapkach itd.
wrzucać do worka, który zawsze zabieram ze soba na ryby.
Po skończonym wedkowaniu gdy cały majdan mam już spakowany,
biorę worek i do czysta sprzątam brzeg.
Ostatnio jak byłem na nockę rano uzbierałem 200 litrowy worek
śmieci.
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczności uśmiechu i "obowiązku radości".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Piš Kwi 06, 2007 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bonski napisał:
W czasie wędkowania staram się wszystkie opakowania po
zanętach, pudełka po robakch, reklamówki po kanapkach itd.
wrzucać do worka, który zawsze zabieram ze soba na ryby.
Po skończonym wedkowaniu gdy cały majdan mam już spakowany,
biorę worek i do czysta sprzątam brzeg.
Ostatnio jak byłem na nockę rano uzbierałem 200 litrowy worek
śmieci.

Bonski to ile ty bierzesz tych kanapek, zanęt i robaków 8O :?: na te ryby że tyle uzbierałeś śmieci lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

bonski
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Kwi 06, 2007 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario-z napisał:
bonski napisał:
W czasie wędkowania staram się wszystkie opakowania po
zanętach, pudełka po robakch, reklamówki po kanapkach itd.
wrzucać do worka, który zawsze zabieram ze soba na ryby.
Po skończonym wedkowaniu gdy cały majdan mam już spakowany,
biorę worek i do czysta sprzątam brzeg.
Ostatnio jak byłem na nockę rano uzbierałem 200 litrowy worek
śmieci.

Bonski to ile ty bierzesz tych kanapek, zanęt i robaków 8O :?: na te ryby że tyle uzbierałeś śmieci lol


Śmieci nie były tylko moje, ale jeszcze innych wędkarzy, którzy
łowili wcześniej w tym miejscu i zostawili bałagan.
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczności uśmiechu i "obowiązku radości".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Piš Kwi 06, 2007 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

12 worów śmieci zebrane z brzegu jeziorka około 50 metrowy odcinek. Pół dnia wygrzebywania butelek i reklamówek z gęstych krzaków takie miłe zajęcia miałem w środę. Na kilku innych jeziorach którymi opiekuje się koło jest podobnie. 90% śmieci typowo wędkarskie(torby po zanętach i pudełka po robalach). Zastanawiam się kiedy wędkarze zaczną sprzątać po sobie.??
_________________
Łowię i zjadam ......
bonski
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Kwi 06, 2007 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamker napisał:
Zastanawiam się kiedy wędkarze zaczną sprzątać po sobie.??


Mom subektywnym zdanem mus minac ze 30 lat, zeby sie
w niektrych chorych mzgach pozmeniało.
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczności uśmiechu i "obowiązku radości".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Byczyna
PostWysłany: Piš Kwi 06, 2007 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie nad jeziorkiem kiedyś było bardzo źle. Teraz jest w miarę czysto. Uwierzcie mi, że kosze nad jeziorem też ważna sprawa.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
bonski
Ś.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołšczył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Kwi 06, 2007 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie na Kanale Żerańskim zauważyłem, że najwięcej śmieci
zostawiaja nad wodą wędkarze w wieku po 50-tce.
Przyjeżdzają samochodami nad samą wodę, połowią, a śmieci
zostawią. Oczywiście nie wszyscy się tak zachowują.
Wędkarze młodszego pokolenia sa bardziej uświadomieni i raczej
po łowieniu na łowisku zostawiają porządek.
Takie są moje spostrzeżenia, może ktoś u siebie zaobserwował
inne sytuacje?
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczności uśmiechu i "obowiązku radości".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 122