Czy wiesz, że...
Sandacz w Jeziorze Licheńskim już w 3 roku przekracza wymiar ochronny, osi±gaj±c 48 cm przy masie ok. 0,7 kg. W Zalewie Szczecińskim 4 latek ma ok. 51 cm przy wadze 0,85 kg. W Gople dla osi±gnięcia 50 cm potrzebuje...8 lat!

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 245
 Zalogowani 0
 Wszyscy 245

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136102) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136102) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136102) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136102) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136102) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136102) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136102) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136102) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721852) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721852) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2302
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2130
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2357
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Zakup pontonu
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Zakup pontonu
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 2:22 pm    Temat postu: Zakup pontonu Odpowiedz z cytatem

Witam!Mam zamiar kupić ponton na ten sezon(lato,jesień).Przejrzałem parę ofert i znalazłem To.Poszukuje pontonu dla max 4 osób(wtedy we dwóch jako tako da się łowić,dla jednej osoby-pełna wygoda)za cenę max 300zł.Czy kto¶ z pogawędkowiczów korzysta z takich pływadeł usmiech :?: .Za wszelkie sensowne propozycje będę wdzięczny.Pozdrawiam!
Wichura
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2003
Posty: 895

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam ten. Mogę go polecić. Można do niego dokupić "uchwyt" na silnik.
_________________
pzdr
Krętacz drobiu
wuda85
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 07, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pontonie ważne jest wg mnie aby był z gumy a nie z "ceraty". Łatwiej wtedy skleić dzióre. Poza tym jest mniej podatny na przebicie. Dobre pontony były produkcji ZSRR
_________________
Nocne połowy to moje życie
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wichura napisał:
Ja mam ten. Mogę go polecić. Można do niego dokupić "uchwyt" na silnik.


Ogl±dałem i ten.Długo go masz?Zależy mi na czym¶ co będzie służyć dobrze,a nie żebym się na to wkurzał wesoly .Wiem że za tę cenę rewelacji nie będzie ale.... wink:
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fishmaniac napisał:
Wichura napisał:
Ja mam ten. Mogę go polecić. Można do niego dokupić "uchwyt" na silnik.


Ogl±dałem i ten.Długo go masz?Zależy mi na czym¶ co będzie służyć dobrze,a nie żebym się na to wkurzał wesoly .Wiem że za tę cenę rewelacji nie będzie ale.... wink:


Powiem Ci tak: do 300 zł lepszego pontonu nie kupisz. Nie jest to co¶ rewelacyjnego, ale da się z tego łowić. Jak go kupisz, pierwsze co zrób, to pozaklejaj otwory w dnie lol . Swoj± drog±, po co je tam Chińczycy umie¶cili, naprawdę nie mam pojęcia... wink:

Wichura - może Ty lepiej rozumiesz naród chiński? lol
_________________
luk750
bartek_15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 06, 2007
Posty: 232

Kraj: Polska
Miejscowość: My¶libórz
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze sobie co¶ z tego wybierzesz
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luk750 napisał:
. Jak go kupisz, pierwsze co zrób, to pozaklejaj otwory w dnie lol . Swoj± drog±, po co je tam Chińczycy umie¶cili, naprawdę nie mam pojęcia... wink:


Oni pewnie sami nie wiedz± lol .Dzięki za radę,chyba się zdecyduje na ten model,ze wszystkich które widziałem ten wygl±da najsensowniej...no i wasza dobra opinia wesoly .
muszkin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Skawina
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem użytkownikiem Voyagera i powiem tak niby wszystko w porz±dku , prezentuje sie okazale ale jest kilka mankamentów . Pierwszy to faktycznie otwory w podłodze ( niewiedzieć poco ) , po drugie 3,6metra (niby wygodny ale to naprawde kolos) i koniecznie pomy¶l o pompce która wypompowuje równiez powietrze bo jak w upalne dni powiedzmy nie ma problemu ze złożeniem pływadła tak w dni zimniejsze złożenie go do wymiarów minimalnych ręcznie w zasadzie jest niemożliwe . Miałem równiez niemiłe przeżycie bodaj przy trzecim pompowanie okazało się że na materiale z którego wykonany jest ponton była jakby zlewka i w tym miejscu zrobiła się dziurka ( jako że byłem na wakacjach nie kombinowałem z reklamacj± i załatałem , nie pierwsza i nie ostania pewno) a pozatym wszystko jest w porz±dku .
_________________
muszkin
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszkin ma rację co do konieczno¶ći zakupu pompki wysysaj±cej powietrze. Polecam pompkę ręczn±. Pompowanie zajmuje nie więcej niż 10 minut. Wypompowywanie również tyle. Koszt około 20 zł. Ma jeszcze jedn± wadę. W ciepłe dni materiał, z którego jest zrobiony rozci±ga się niemiłosiernie, co powoduje, że wydaję się jakby ubyło powietrza w pontonie. Mankamentem jest również brak kilku komór powietrza. Znaczy się, s± trzy (zewnętrzna, wewnętrzna i podłoga), ale proporcje mieszcz±cego się w nich powietrza s± zbyt nierównomierne rozłożone(zewnętrzna 80 %, wewnętrzna 10 % i podłoga 10%) Dodatkowo musisz uważać jak będziesz korzystał w zbiornikach z kamienia (łatwo zrobić dziurę)...

W sumie delikatna i może nawet trochę niebezpieczna zabawka, ale jak już wspomniałem w tej cenie nic innego nie trafisz... wink:
_________________
luk750
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

300zł to górna granica.Od 700zł można kupić używane łódki(używane w dosłownym tego słowa znaczeniu-czyt.zajechane).Ale jak wiadomo to już grubsza inwestycja..przyczepka,hak itp.Wychodzi sporo po zsumowaniu.Co do pontonu zależy mi na tym,aby był przede wszystkim solidny.Bez niespodzianek typu uchodzenie powietrza po wypłynięciu kawałek od brzegu.Miałem taki produkcji CCCP (pomarańczowy z grubej gumy)ale zjadły go myszy lol ,był naprawdę solidny,już takich nie widziałem w sprzedaży.

A pompka rzecz ''kanieczna'' wink: .
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fishmaniac napisał:
Miałem taki produkcji CCCP (pomarańczowy z grubej gumy)ale zjadły go myszy lol ,był naprawdę solidny,już takich nie widziałem w sprzedaży.


A nie był to czasem Stomil (seria Pasat), produkowany w Grudzi±dzu? Charakteryzował się wła¶nie grub± gum±, kolorem pomarańczowym i czterema komorami powietrza....

Ech, to były pontony... wink:
_________________
luk750
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opis pasuje idealnie,ale był kupiony od kamratów na stadionie X-lecia,więc był chyba ichniejszej produkcji.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukasz, lepszego pontona nie trafisz ;)))))
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fishmaniac ten powinien Cię zainteresować KLIK pływałem na takim i moim zdaniem jest OK, jedyny mankament to to że ławeczki s± trochę nisko i niewygodnie się siedzi :placz ale zawsze można co¶ pokombinować z podwyższeniem. :roll:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm...rosyjski jak T34 lol .Niestety 530zł to dla mnie trochę za dużo :placz .
Stempel
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 38

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj o kamizelce ratunkowej i kole, bo inaczej to może być kiepsko.
chomik
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 73

Kraj: Polska
Miejscowość: Kętrzyn
PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na niedzielne splawikowanie pewnie i starczy ale na spina nim to bym sie nie odwazyl
awili
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Nov 19, 2006
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowość: Piekary ¦l±skie
PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja obstawał bym przy propozycji Wichury. Sam posiadam ponton SEVYLOR XRB i to już od 6 lat. Niby plażówka, a spisuje się znakomicie. Nawet po dotkliwym pogryzieniu przez szczeniaka( ok 30 dziur) i poklejeniu podbijał mazurskie wody wesoly .
A moim zdaniem dla dwóch łowi±cych osób powinien mieć 3,60m długo¶ci- to dla wygody, a przy odrobinie zdolno¶ci można do takiego pływadła dorobić sztywn± podłogę- zdecydowanie podnosi komfort łowienia.
bodzio51
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 14, 2006
Posty: 64

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze wszystkich proponowanych tu Ufimka jest najlepsza.Ja mam Ufimkę 1 już 15 rok. Do tej pory nie było problemów. W tym roku zacz±ł trochę puszczać powietrze .My¶lę ,że te wszystkie plastiki tak długo nie wytrzymaj±.
dam
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: May 28, 2006
Posty: 131

Kraj: Polska
Miejscowość: Z.G.
PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od 3 lat mam voyagera 500.
Ponton jest naprawde duży, cieżko go napompować - musisz mieć dobr± pompkę.
Ale jak zrobuisz do niego jak±¶ fajn± sztywn± podłogę to masz chłopie prawdziw± amfibięusmiech
Kolor zielony też jest przyjemny.
Tylko lepiej wez kamizelkę bo to zawsze warto mieć.

Jak na 300zł to sprzęt jest ok.
bodzio51
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 14, 2006
Posty: 64

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A,propos łowienia z pontonu,czy łowi±cy na pontonie musi posiadać jakie¶ ¶rodki ratunkowe typu koło ,kamizelka ratunkowa ?S± różne opinie na ten temat ,a jak jest naprawdę? Czy kto¶ wie?
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bodzio51 napisał:
A,propos łowienia z pontonu,czy łowi±cy na pontonie musi posiadać jakie¶ ¶rodki ratunkowe typu koło ,kamizelka ratunkowa ?S± różne opinie na ten temat ,a jak jest naprawdę? Czy kto¶ wie?


A czemu łowienie z pontonu miałoby się różnić od łowienia z łodzi?
Robertus1964
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 07, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Szczecin
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam Ci ponton który zakupiłem niedawno na alledrogo , nazywa się Marine pro , koszt 450 złoty ale jest o dwie klasy lepszy od tego co chcesz nabyc.Ma dulki mocowane obrotowo , wiosła nie lataj± jak szalone , jest dobrze wykonany i co ważne ma 3 warstwy PCV , dodatkowo jest lepiej klejony i wykonany z grubszego materiału.Długo¶c 275 cm styka na dwóch napalonych rybołowców lol
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robertus1964 napisał:
Polecam Ci ponton który zakupiłem niedawno na alledrogo , nazywa się Marine pro , koszt 450 złoty ale jest o dwie klasy lepszy od tego co chcesz nabyc.Ma dulki mocowane obrotowo , wiosła nie lataj± jak szalone , jest dobrze wykonany i co ważne ma 3 warstwy PCV , dodatkowo jest lepiej klejony i wykonany z grubszego materiału.Długo¶c 275 cm styka na dwóch napalonych rybołowców lol


To ten w kolorze szarym? Je¶li ten, to miałem go okazję "pomacać" i je¶li znajdę w dobrej cenie, będzie to chyba mój następny ponton wink:. Sprawia wrażenie naprawdę solidnego.
_________________
luk750
Robertus1964
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 07, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Szczecin
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to ten szary z niebieskimi liniami , naprawde dobra jako¶c , poż±dnie zgrzany , z tych tanich s±dzę że jest najlepszy.
noidemm
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 01, 2005
Posty: 201

Kraj: Polska
Miejscowość: Opoczno
PostWysłany: Pią Cze 08, 2007 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luk750 napisał:
fishmaniac napisał:
Miałem taki produkcji CCCP (pomarańczowy z grubej gumy)ale zjadły go myszy lol ,był naprawdę solidny,już takich nie widziałem w sprzedaży.


A nie był to czasem Stomil (seria Pasat), produkowany w Grudzi±dzu? Charakteryzował się wła¶nie grub± gum±, kolorem pomarańczowym i czterema komorami powietrza....

Ech, to były pontony... wink:

Pasaty byly pomaranczowe i czarne wesoly naczarnym plywam do dzis usmiech
_________________
czasami lepiej jest spać ;)
bodzio51
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: May 14, 2006
Posty: 64

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
bodzio51 napisał:
A,propos łowienia z pontonu,czy łowi±cy na pontonie musi posiadać jakie¶ ¶rodki ratunkowe typu koło ,kamizelka ratunkowa ?S± różne opinie na ten temat ,a jak jest naprawdę? Czy kto¶ wie?


A czemu łowienie z pontonu miałoby się różnić od łowienia z łodzi?

Stawiam pytanie inaczej:
Czy łowi±cy ze ¶rodka pływaj±cego musi posiadać na pokładzie jakie¶ ¶rodki ratunkowe typu koło ratunkowe(co na pontonie jest raczej niezbyt komfortowe) ,kamizelka ratunkowa ?Kiedy¶ wystarczyła karta pływacka. S± różne opinie na ten temat ,a jak mówi± przepisy? Czy kto¶ wie?
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgłaszam zdanie odrębne usmiech
Nie ponton, a jaka¶ łajba. Fakt, droższe, lecz zdecydowanie bardziej praktyczne.
Zajechałem 3 pontony. Najlżejszy ważył ok 15 kg. Zajmował prawie pół bagażnika. Kłopot z pompowaniem - minimum 15 minut przed zwodowaniem, conajmniej tyle samo przy składaniu. Przy czym trzeba jeszcze poczekać, aż wyschnie. Je¶li dzeszczyk pokropi - trzeba suszyć po powrocie.
Małe pontony (takie po ok. 2,60 m) dobre s± jako ¶rodki przeprawowe. By dotrzeć do jakiej¶ wysepki czy na drugi brzeg. I to na niewielkich akwenach. Na Zal. Zegrzyński na takim bym nie wypłyn±ł. Chodzi o bezpieczeństwo.
Przy spinningowaniu nie nadaj± się. Postawione na kotwicy nawet przy ¶ci±ganiu wirówki nr 2 odwracaj± się. Trzeba by było stawać na dwóch kotwicach, żeby nie kręciło. Lub korzystać tylko z gumek.

Jedyny, który jako tako się sprawdzał, to był stomilowski, z pawęż± rufow± pod silnik. Długo¶ć bodajże 3,30. Ale ważył ok. 30 kg i zajmował cały bagażnik w Skodzie Favorit. Niestety, pu¶cił na ł±czeniu i żaden spec nie podj±ł się sklejenia.

Za mniej niż 1000 zyli można kupić używan± plastikow± łajbkę o długo¶ci ok. 3 m i wadze nie większej niż 40 kg. Jeden ¶rednio sprawny człowiek sam wrzuci to na bagażnik dachowy. Przyczepka niepotrzebna.
W trzy minuty daje się to zwodować. W pięć - zapakować na bagażnik.

Wolę poczekać i uciułać na plastikowe pływadło.
bonski
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 1424

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pływam pontonem Brig Baltic dł. 4,20m z tward± podłog±.
Jest to już droga rzecz za używany zapłaciłem 4500zł.
Nówka to koszt ok. 7500zł. używam silnik Tohatsu 18km.
( producent maksymalnie podaje moc silnika na 35km)
Wiadomo za taki hajs, można już kupić wypasion± łódkę
wędkarsk±. lol
Duży wybór pontonów nowych i używanych ma firma
Permateh.
_________________
Wszystkie nurty mistyczne wspominały o konieczno¶ci u¶miechu i "obowi±zku rado¶ci".Wędkarstwo nie pozostaje w tyle.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 104