Czy wiesz, że...
Wg naukowców amerykańskich 23 % cało¶ci połowów morskich populacji zagrożonych wyginięciem stanowi połowy amatorskie. W okresie wakacyjnym w południowym Atlantyku amatorzy łapi± 38 % wszystkich łowionych ryb, wzdłuż wybrzeża Pacyfiku - 59 %, a w Zatoce Meksykańskiej aż 64 %.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 192
 Zalogowani 0
 Wszyscy 192

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136110) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136110) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136110) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136110) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136110) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136110) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136110) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136110) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721882) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721882) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2082
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2195
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2359
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Instrukcje gry wedkarskiej PROPILKKI2
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Instrukcje gry wedkarskiej PROPILKKI2
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 12:00 pm    Temat postu: Instrukcje gry wedkarskiej PROPILKKI2 Odpowiedz z cytatem

Już tego napisali¶cie od groma - chodzi o grę :
ProPilkki2
Potrzebna instrukcja - jak to wszystko otworzyć.
Je¶li jest kto¶ taki, który potrafi wypunktować kolejno¶ć wykonywanych czynno¶ci, aby zagrać w tę grę - byłbym bardzo wdzięczny.
Tylko nie piszcie jak fachura do fachury :-(
Piszcie wszystko, kroczek po kroczku. Co nacisn±ć, gdzie wpisać, jak otworzyć ...


Ostatnio zmieniony przez old_rysiu dnia Sro Lut 06, 2008 2:49 pm, w cało¶ci zmieniany 2 razy
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi już Ci piszę, poczekaj chwilkę, bo to trochę tekstu.

Zakł±dam, że rozpakowałe¶ i zainstalowałe¶ grę. Teraz klikasz na ikonkę i pojawia się plansza z nazw± gry i łobuziakiem na lodzie podziwiaj±cym widoki. Tu klikasz Lewym przyciskiem myszt (LPM) i przenosi cię na planszę główn±. Do wyboru masz:
Single player (gra z komputerem)
Multi player (gra sieciowa)
Settings (ustawienia)
Records (archiwum wyników)
Instructions (instrukcja - nieaktywna)
Generalnie możesz klikać na wszystko co jest na biało. Szare s± nieaktywne ponieważ to nadal gra beta, czyli nie w pełni zrobiona. Ciebie zainteresuj± zapewne ustawienia (Settings), gdzie możesz wł±czyć lub wył±czyć muzyczkę i efekty dĽwiękowe, zreszt± sam zobaczysz, nic zepsuć nie można. :-) Kolejnym krokiem będzie wybór czy chcesz grać sam (Single player) czy z innymi w sieci (Multi player). Proponuję wpierw single, gdyż wytłumaczę na jednym a reszta jest łudz±co podobna.

No to klikasz LPM na Single player i pokazuje się kolejna plansza z wyborem:
Campaign - nieaktywne
Practise (nauka)
Single game (gra z komputerem)
Short cup (seria 4 zawodów)
Quick game - nieaktywne
Arcade game - nieaktywne
Team game - nieaktywne

Kliknik LPM na Practise a pokaże się kolejna plansza gdzie masz możliwo¶ć zagrać jako go¶ć (Play as a guest). Taka nazwa ale konkretnie chodzi o to, że po tym wyborze pokazuje się pole do wpisania imienia. Jak wpiszesz to kliknij na dole OK i przenosi Cię na kolejn± planszę Select Lake (wybór jeziora). Tutaj możesz ustawić porę roku (Autumn-jesień, Winter-zima, Spring-wiosna), porę dnia (Morning-rano, Afternoon-południe, Evening-popołudnie, night-wieczór) oraz jezioro w tabeli po prawej. Wystarczy klikn±ć LPM na nazwę jeziora. Po tym wszystkim OK i już przenosi Cię nad konkretn± wodę.

Rozwi±zanie jest takie samo przy wyborze Single game lub Short cup na planszy głównej. Sama gra i wybór przynęt jest tak intuicyjne jak ksi±żeczka dla przedszkolaka. Nie ma menu pisanego tylko same obrazki, któe nie s± funkcjami tylko wyborem do zastosowania.
Miłego łowienia. :-)
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz musisz wytłumaczyć jak grać w sieci wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowość: Pleszew
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałem kilka e-maili ze skargami, że im gra sie nie chce uruchomić usmiech . Postanowię to tu rozwi±zać, a dokładnie:
1.Wchodzimy w folder gdzie mamy zapisana grę
2.Klikamy prawym przycieskiem myszy na ikonkę któr± uruchamia sie gre
3.Wchodzimy w wła¶ciowo¶ci
4.Zaznmaczamy Plik: tylko do odczytu
5.Zastosuj
6.Prubujemy uruchomić, jak nie pójdzie to uruchamiamy ponownie komputer i patrzymy jeszcze raz usmiech .

Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie ¶pi - DJ KRYSTUS czuwa!
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie maj± np.winrara,żeby rozpakować grę.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stegie napisał:
Może nie maj± np.winrara,żeby rozpakować grę.

Polecam program 7-zip. Jest darmowy i legalny.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ_Krystus napisał:
Dostałem kilka e-maili ze skargami, że im gra sie nie chce uruchomić usmiech . Postanowię to tu rozwi±zać, a dokładnie:
1.Wchodzimy w folder gdzie mamy zapisana grę
2.Klikamy prawym przycieskiem myszy na ikonkę któr± uruchamia sie gre
3.Wchodzimy w wła¶ciowo¶ci
4.Zaznmaczamy Plik: tylko do odczytu
5.Zastosuj
6.Prubujemy uruchomić, jak nie pójdzie to uruchamiamy ponownie komputer i patrzymy jeszcze raz usmiech .

Pozdrowienia 8)


Ale bałagan!!
Super wytłumaczenie Dociowe!!! Tak - udało mi sie wgrać grę i już po instrukcji byłem na pierwszym jeziorze. Ale miałem problemy z ... wyłaczeniem tej gry!! Ne wiem, czy to robie dobrze, ale na planszy w czasie gry nie widać odpowiednika, aby j± wył±czyć! Tymczasem udało mi się wyj¶ć poprzez klawisz Esc .

Dociu, proszę Cię teraz, aby¶ to Ty jak nauczyciel '' kawa na ławę '' wytłumaczył wej¶cie na lód razem z kolegami PW - jak wej¶ć w celu wspólnego łowienia :-)
( Utrzymuj tłumaczenie w kolejno¶ci - jak jest napisane - co to znaczy i co robić dalej ).

I jeszcze jedno. Wklej tutaj linka do tej gry i daj instrukcję, czy można wgrać błędnie - co¶ Ľle wybieraj±c.
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co¶ o technice łowienia mógłby kto¶ napisać ? Mam zero do¶wiadczenia z łowienia lodowego. W gierce czasem mi sie co¶ uwiesi, ale może co¶ Ľle robie z prowadzeniem przynęt cycu¶ ;)

Pozdrawiam
newrom
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

newrom napisał:
A co¶ o technice łowienia mógłby kto¶ napisać ? Mam zero do¶wiadczenia z łowienia lodowego. W gierce czasem mi sie co¶ uwiesi, ale może co¶ Ľle robie z prowadzeniem przynęt cycu¶ ;)

Pozdrawiam
newrom


Technika jest jedna,niezawodna-machaj węd±,ryby będ±!
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stegie napisał:


Technika jest jedna,niezawodna-machaj węd±,ryby będ±!


Najwięcej mam brań z zatrzymania przynęty, poza tym chciałbym ¶wiadomie polować na sandacze czy sieje :-)

Pozdrawiam
newrom
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowość: Pleszew
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi robisz to w dobrze(wył±czasz gre za pomoc± klawisza ESC ) usmiech .

Link do gry:
KLIK

Technika łowienia na poziomki(blachy z 2 hakami, ¶rodkowa zakładka):
Dobrze jest co jakis czas podszarpywać przynętę np. lekko podszarpn±ć policzyć do 10 i podszarpn±ć 2 raz i tak w kółko wesoly . Można też opuszcz±ć przynętę najniżej jak można odczekać kilka sek. i pu¶cić reszta tak jak wyżej usmiech . Podszarpujemy klikaj±c na wędkę LPM i przytrzymuj±c podnosimy j± w górę lub dół.

Jeszcze co¶ trzeba wytłumaczyć :?:
Pozdrowienia 8)

P.S. Już dobrze dobrze ziomku usmiech
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie ¶pi - DJ KRYSTUS czuwa!


Ostatnio zmieniony przez DJ_Krystus dnia Sro Sty 16, 2008 12:15 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ_Krystus napisał:
(...)(wyłanczasz gre za pomoc± klawisza ESC ) usmiech .

(...)

8O 8O Drażni mnie jak kto¶ tak mówi, ale żeby na dodatek napisać??!! 8O

WYŁˇCZASZ, a nie WYŁANCZASZ wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jeste¶cie zarazy(od słowa zarazić) lol Narazie się uczę bo na lodzie to tylko się w hokeja grało.Co¶ tam złowię czasami,czasami co¶ sie urwie.Problem w tym że nie umiem złowić pstr±gów.Ma kto¶ jaki¶ pomysł jak je przechytrzyć?
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowość: Pleszew
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale jeste¶cie zarazy(od słowa zarazić) Narazie się uczę bo na lodzie to tylko się w hokeja grało.Co¶ tam złowię czasami,czasami co¶ sie urwie.Problem w tym że nie umiem złowić pstr±gów.Ma kto¶ jaki¶ pomysł jak je przechytrzyć?


Łowisko: Niemejsarvet(jako¶ tak usmiech )
Przynęta: różne poziomki
Technika: łowimy jak pisałem wyżej podszarpuj±c
Miejsce: łowimy na "stokach" dna. Zeby zobaczyć gdzie tak owe się znajduj± wł±czmy ( :P ) globus (chyba, nie pamiętam dokładnie usmiech , a jeżeli nie to ikonke pod nim wesoly )

Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie ¶pi - DJ KRYSTUS czuwa!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 1:58 pm    Temat postu: Re: Instrukcje gry wedkarskiej Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Już tego napisali¶cie od groma - chodzi o grę :
ProPikki2
Potrzebna instrukcja - jak to wszystko otworzyć.
Je¶li jest kto¶ taki, który potrafi wypunktować kolejno¶ć wykonywanych czynno¶ci, aby zagrać w tę grę - byłbym bardzo wdzięczny.
Tylko nie piszcie jak fachura do fachury :-(
Piszcie wszystko, kroczek po kroczku. Co nacisn±ć, gdzie wpisać, jak otworzyć ...


Znalazłem w Internecie tłumaczenie podstawowych informacji o grze (podobno jest to ze strony głównej gry).

1. Co oznaczaj± symbole +/- na mierniku?
Aktualnie nie ma to większego znaczenia, nie odgrywa większej roli. W przyszło¶ci będzie pełniło to więcej funkcji, które s± bardzo zwi±zane z wędkarstwem podlodowym. Nie d±żymy do wyjawiania wszystkich szczegółów, ale te funkcje s± zwi±zane ze zdolno¶ciami gracza (tego człowieczka, którym się poruszamy) zwi±zanymi w jego zachowywaniu się w różnych okoliczno¶ciach (chodzenie po ¶niegu, szybko¶ć biegu, wytrzymało¶ć). W tej wersji beta działa tylko funkcja wytrzymało¶ciowa, (czyli po przebiegnięciu jakiego¶ dystansu "człowieczek" zaczyna się męczyć). W przyszło¶ci będzie więcej opcji (inaczej będzie się poruszał po lodzie, czy też głębokim ¶niegu)

2. Czy możliwe jest, aby lód się zarwał, je¶li jest za cienki?
Nie jest to możliwe w aktualnej wersji. Na pewno będzie to dodane w następnych wersjach.

3. Czy będzie dodane więcej gatunków ryb w następnych wersjach?
Tak, planujemy dodać wszystkie gatunki ryb, jakie s± możliwe do złowienia z lodu na finlandzkich wodach. Powoli będziemy dodawać nowe gatunki z każd± następn± aktualizacj±, ale dopiero przy wydaniu finalnej wersji będ± dostępne wszystkie gatunki. Dodaj±c nowy gatunek ryby trzeba zaktualizować każde dostępne łowisko.

4. Czy możliwe jest to, że będzie więcej łowisk?
Tak. Aktualnie wydanych jest tylko kilka łowisk, ale dużo więcej łowisk będzie wydanych w przyszło¶ci. Ostateczna- pełna wersja zawierała będzie około 30-50 łowisk.

5. Dlaczego jest tyle wolnych miejsc na przynęty a dostępnych jest tylko kilka??
W pustych miejscach będ± przynęty, wędki, sztuczne przynęty itp. Aktualnie mamy już utworzon± grafikę do wszystkiego, ale nie chcemy jeszcze tego wszystkiego publikować. Będzie naprawdę ogromna możliwo¶ć wyboru sprzętu a przynęty od malutkich po wielkie

6. Ile będzie kosztowała gra Pro Pikki 2?
Wersja beta jest darmowa. Pełna wersja najprawdopodobniej także będzie dostępna za darmo. Nie zaczęli¶my tworzyć tego projektu dla jakiego¶ zysku, więc utrzymamy t± grę darmow±. Kwestii reklam i sponsorów jeszcze nie ustalili¶my, ale je¶li już to będzie ona na bardzo nisk± skalę.

7. Je¶li gra jest darmowa to może można jako¶ wam pomóc np. dotacj± na rzecz gry ?
(nie chce mi się tłumaczyć, bo to mało ważne, ale parę zdań przetłumaczę, bo fajnie chłopaki my¶l±)

Nie chcemy żadnych pomocy finansowych. Je¶li kto¶ z was ma za dużo pieniędzy to proponujemy wspomóc jak±¶ fundację charytatywn±

8. Czy w grze s± jakie¶ kody, tipsy albo czy będ± przyszło¶ci?
Nie, nie ma, nie było i nie będzie
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowość: Pleszew
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Znalazłem w Internecie tłumaczenie podstawowych informacji o grze (podobno jest to ze strony głównej gry).

1. Co oznaczaj± symbole +/- na mierniku?
Aktualnie nie ma to większego znaczenia, nie odgrywa większej roli. W przyszło¶ci będzie pełniło to więcej funkcji, które s± bardzo zwi±zane z wędkarstwem podlodowym. Nie d±żymy do wyjawiania wszystkich szczegółów, ale te funkcje s± zwi±zane ze zdolno¶ciami gracza (tego człowieczka, którym się poruszamy) zwi±zanymi w jego zachowywaniu się w różnych okoliczno¶ciach (chodzenie po ¶niegu, szybko¶ć biegu, wytrzymało¶ć). W tej wersji beta działa tylko funkcja wytrzymało¶ciowa, (czyli po przebiegnięciu jakiego¶ dystansu "człowieczek" zaczyna się męczyć). W przyszło¶ci będzie więcej opcji (inaczej będzie się poruszał po lodzie, czy też głębokim ¶niegu)

2. Czy możliwe jest, aby lód się zarwał, je¶li jest za cienki?
Nie jest to możliwe w aktualnej wersji. Na pewno będzie to dodane w następnych wersjach.

3. Czy będzie dodane więcej gatunków ryb w następnych wersjach?
Tak, planujemy dodać wszystkie gatunki ryb, jakie s± możliwe do złowienia z lodu na finlandzkich wodach. Powoli będziemy dodawać nowe gatunki z każd± następn± aktualizacj±, ale dopiero przy wydaniu finalnej wersji będ± dostępne wszystkie gatunki. Dodaj±c nowy gatunek ryby trzeba zaktualizować każde dostępne łowisko.

4. Czy możliwe jest to, że będzie więcej łowisk?
Tak. Aktualnie wydanych jest tylko kilka łowisk, ale dużo więcej łowisk będzie wydanych w przyszło¶ci. Ostateczna- pełna wersja zawierała będzie około 30-50 łowisk.

5. Dlaczego jest tyle wolnych miejsc na przynęty a dostępnych jest tylko kilka??
W pustych miejscach będ± przynęty, wędki, sztuczne przynęty itp. Aktualnie mamy już utworzon± grafikę do wszystkiego, ale nie chcemy jeszcze tego wszystkiego publikować. Będzie naprawdę ogromna możliwo¶ć wyboru sprzętu a przynęty od malutkich po wielkie

6. Ile będzie kosztowała gra Pro Pikki 2?
Wersja beta jest darmowa. Pełna wersja najprawdopodobniej także będzie dostępna za darmo. Nie zaczęli¶my tworzyć tego projektu dla jakiego¶ zysku, więc utrzymamy t± grę darmow±. Kwestii reklam i sponsorów jeszcze nie ustalili¶my, ale je¶li już to będzie ona na bardzo nisk± skalę.

7. Je¶li gra jest darmowa to może można jako¶ wam pomóc np. dotacj± na rzecz gry ?
(nie chce mi się tłumaczyć, bo to mało ważne, ale parę zdań przetłumaczę, bo fajnie chłopaki my¶l±)

Nie chcemy żadnych pomocy finansowych. Je¶li kto¶ z was ma za dużo pieniędzy to proponujemy wspomóc jak±¶ fundację charytatywn±

8. Czy w grze s± jakie¶ kody, tipsy albo czy będ± przyszło¶ci?
Nie, nie ma, nie było i nie będzie


1. Fajnie, fajnie.... usmiech
2. I dobrze wesoly wykrzyknik Większy realizm poprawi grywalno¶ć :P
3. Szuper, to co dla nas najważniejsze wesoly
4. -ll-
5. I bardzo dobrze wesoly
6. Hehe dobrze, będzie więcej na przynęty w RL
7. Bardzo dobrze chłopcyki mówi± usmiech
8.No i dobrze wykrzyknik
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie ¶pi - DJ KRYSTUS czuwa!
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo a gdzie że¶ Ty zawędrował za tym tłumaczeniem, widzę że znalazłe¶ stronkę chyba najlepszego symulatora wędkarskiego Fishing Simulator 2 a w zasadzie forum dotycz±ce tego symulatora. Niestety ta gierka jest do kupienia tylko na Wyspach.

Tłumaczenie faktycznie jest z tekstu zamieszczonego na stronce dotycz±cej ProPilkki2.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy jestem czy będzie co¶ zrobione,jeżeli chodzi o hol ryby.Czy gracz będzie miał jaki¶ wpływ na ten hol.Bo póki co to nic nie można zrobić smutny
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto na chłopski rozum wytłumaczy, jak Wy się zbieracie do tej gry i łowicie razem? Czy można otworzyć jaki¶ serwer z mojego komputera?
Czy kto¶ łowi rano? ( Piszę o realnym czasie ) Kto¶ taki, który m.ógłby ten serwer otworzyć i za pomoc± skype wprowadzić do gry?
Wgrałem już tę gierkę. Trochę połazilem po lodzie. Ta barierka +/- ( Plus i minus ) to faktycznie zmęczenie zawodnika. Pobiegnik daleko i zobaczysz na skali plusa, jak w ¶rodku ro¶nie biały wskaĽnik. Im wyższy, tym słabszy zawodnik.
Raz udało mi się wygrać jakie¶ zawody ( 4 jeziora ). W nagrodę otrzymałem błystkę - klikn±łem na ni± i w ten sposób powiększyłem o jedn± przynętę zasób w pojemnikach. Tak więc te puste miejsca można zapełnić nagrodami z zawodów :-)
Jak reaguje kiwok?
To bez znaczenia. Kiwoka lepiej nie poprawiać. Łowić ciagle zacinaj±c. Jak wyholujemy rybke a mamy przynętę z robakiem - lepiej wymieniać na nowy. Nie ma to znaczenia je¶l chodzi o brania, ale program gry reaguje pozytywnie na taki manewr, dokładaj±c nam do otworu coraz to inne gatunki ryb ( to z mojego doswiadczenia ).
Troć - miałem ich kilka - jedna była niemiarowa i wpadła spowrotem do otworu. Inne w różnych rozmiarach - 1200 - 1800 gram ( około ). Na liscie złowionych ryb miałem nawet dwa różne gatunki troci. Jest kupa ryb, których nie potrafię rozpoznać. Co¶ podobnego do palii. Jakie¶ gigantyczne uklejopodobne ( sielawa? ). Z białych ryb, prócz leszcza 850 g, złowiłem jakie¶ inne - ni to wzdręga, ni kr±p. Najwiecej jest ryb takich małych - br±zowych ( okoniopodobne - jest możliwe, że jazgarz ).
Z przynet trociowych - w pudełku, gdzie jest seledynowa mormyszka z dwoma naprzeciwleglymi hakami - jest taka srebrnoniebieska rybka, z prawej strony obok imitacji rybki okoniopodobnej. Mamy też slizga miedzianego, który zbroi się niebiesk± mad±.
Jakie¶ palie - czy co¶ podobnego - mała mormyszka żółta z czerwonym robaczkiem.
Okonie - s± i małe i duże te duże to od 200 - 600 g ( seledynowa mormyszka z dwoma hakami - duże jak s± w otworze, żólta mormyszka z robaczkami różnych kolorów - małe okoniki).
Acha - zapomniałem napisać -jest szczupak wzdłuż brzegów - złowiłem dwa około 800 - 1200 g ( szczupak atakuje ostro, wyginaj±c kiwok do końca i trzyma oczekuj±c zacięcia. Prowadziłem przynętę na wzrok obijaj±c linkę o otwór, to prawy, to lewy bok. )
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak¶ ryba zerwała mi linkę ( nie wyczepiła się - to przypadki częste ). Jak sie okazało, nie ma już drugiej takiej przynęty w pudełku :-)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Tymczasem udało mi się wyj¶ć poprzez klawisz Esc .

Dociu, proszę Cię teraz, aby¶ to Ty jak nauczyciel '' kawa na ławę '' wytłumaczył wej¶cie na lód razem z kolegami PW - jak wej¶ć w celu wspólnego łowienia :-)
( Utrzymuj tłumaczenie w kolejno¶ci - jak jest napisane - co to znaczy i co robić dalej ).

I jeszcze jedno. Wklej tutaj linka do tej gry i daj instrukcję, czy można wgrać błędnie - co¶ Ľle wybieraj±c.


Fakt. Zapomniałem napisać, że z Practise wychodzi się poprzez naci¶nięcie Esc. W normalnej grze indywidualnej gra sama się wył±cza po wcze¶niej ustalonym czasie. Ustawienia s± banalne i nie widzę potrzeby ich dokł±dnego opisywania.

Gra sieciowa.
Odpalasz grę i pokazuje się główna plansza z człowieczkiem podziwiaj±cym widoki. Klikasz LPM (lewy przycisk myszki) i przenosi Cię do planszy wyboru. Tutaj jest:
Single player (gra z komputerem)
Multi player (gra sieciowa)
Settings (ustawienia)
Records (archiwum wyników)
Instructions (instrukcja - nieaktywna)

Wybierasz (LPM) Multi player i otwiera się kolejna plansza, na której do wyboru jest:
Internet game (nieaktywne)
Join network (doł±cz do gry)
Create network (stwórz grę sieciow±)

Jak łatwo się domy¶lić wybierasz Join network. Po wybraniu pokazuje się kolejna plansza zatytuowana Address of the network game (adres gry sieciowej). W tym długim okienku jest kursor w postaci poziomoj kreseczki i wpisujesz tu IP jakie kto¶ podaje na forum PW. Konieczne jest wpisanie całego IP czyli cyfr i kropek w odpowiednich miejscach. Te kropki s± naprawdę ważne i nie mog± to być przecinki. Je¶li wpiszesz z klawiatury IP to klikasz (LPM) OK i gra próbuje się połaczyć. Niezależnie od uzyskanego komunikatu (mog± być dwa) zawsze będziesz musiał nacisn±ć pojawiaj±cy się w oknie komunikatu OK. Je¶li Cię połaczy to wskoczy kolejna plansza gdzie program poprosi Cię o podanie imienia (nicka) potrzebnego do gry a po wpisaniu niezmiennie klikasz na OK i znów Cię przenosi na planszę, gdzie w oknie po lewej jest okno czatu, po prawej lista osób, na dole pasek do wpisywania ale uwaga, pasek nie ma kursora, pisze się bezpo¶rednio. U góry natomiast mog± być różna dane z zegarem odliczaj±cym do tyłu, czyli podaje ile czasu jeszcze pozostało z danej gry je¶li wszedłes w trakcie rozgrywki. Je¶li nic nie widzisz to napisz w pasku czatu "cze¶ć pacany" a na pewno chłopy się ujawni± :-) mimo, że nie widzisz listy obecno¶ci. Listę zobaczysz dopiero po rozgrywce, gdyż wtedy prowadz±cy grę ma możliwo¶ć doł±czenia Ciebie do składu grupy. Je¶li nie połaczysz się z serwerem to i tak otrzymasz komunikat, w którego oknie będziesz musiał klikn±ć OK (LPM) aby sprawdzić poprawno¶ć wpisu IP. Je¶li wpis jest poprawny to po prostu ten serwer nie działa, już, jeszcze, lub wcala. :-)
Wgrać błędnie można tylko IP ale już wiesz na co zwrócić uwagę. Linka nie mogę podać bo takowego nie ma. Ten kto stawia serwer podaje IP, które należy wpisać tam gdzie pisałem.

Po grze niezmiennie naciskasz (LPM) Back aż do wyj¶cia z gry. Samo wyj¶cie ma napis quite.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
Jarpo a gdzie że¶ Ty zawędrował za tym tłumaczeniem, widzę że znalazłe¶ stronkę chyba najlepszego symulatora wędkarskiego Fishing Simulator 2 a w zasadzie forum dotycz±ce tego symulatora. Niestety ta gierka jest do kupienia tylko na Wyspach.

Tłumaczenie faktycznie jest z tekstu zamieszczonego na stronce dotycz±cej ProPilkki2.

Google wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łoł - Dociu - chyba wszystko jasne - ale ide teraz to sprawdzic, czy czasem nie ma kogos na ostatnim IP :-)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza wersja Multiplayer chyba jasna. Mam kłopot z tym ustawieniem drugim - stwórz grę sieciow±. Wlazłem tam i owszem jest ok. Moge wybrać jezioro o jestem tam jako Old_rysiu. Mam zakładkę ''czat''. Klikn±łem na niego i podobnie jak nasz czat pisze i przenosi na plansze.
Jest jeden problem. Sk±d wiecie jakie to ma być to IP ??
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Pierwsza wersja Multiplayer chyba jasna. Mam kłopot z tym ustawieniem drugim - stwórz grę sieciow±. Wlazłem tam i owszem jest ok. Moge wybrać jezioro o jestem tam jako Old_rysiu. Mam zakładkę ''czat''. Klikn±łem na niego i podobnie jak nasz czat pisze i przenosi na plansze.
Jest jeden problem. Sk±d wiecie jakie to ma być to IP ??


Je¶li sam tworzysz grę sieciow± to potrzeba nieco więcej zachodu z komputerem i jego ustawieniami. Potrzeba ponieważ mimo, że wszystko pójdzie dobrze, to jednak nikt nie będzie mógł do Ciebie na serwer doł±czyć.
Swoje IP możesz odczytać wchodz±c na stronę.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jestem upierdliwy :-(
Dociu jeszcze jedno. Czy w czasie gry, można jako¶ przej¶ć na skype i graj±c rozmawiać z innymi? W czasie gry nie widzę możliwo¶ci przej¶cia na g-g czy skype bez ingerencji Esc . Ta za¶ wył±cza zawodnika - tak mi sie wydaje . Jak grać i komunikować się z innymi z zewn±trz - np zapraszaj±c ich do gry ...itp.
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie Ameryki nie odkryje ale....jak się przechodzi z miejsca na miejsce to nie wyci±gam przynęty z przerębla tylko wstaje i idę,jak siadam na nowym miejscu to robaczka mam ¶wieżutkiego,nie tracę czasu na jego zmianę.
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Ale jestem upierdliwy :-(
Dociu jeszcze jedno. Czy w czasie gry, można jako¶ przej¶ć na skype i graj±c rozmawiać z innymi? W czasie gry nie widzę możliwo¶ci przej¶cia na g-g czy skype bez ingerencji Esc . Ta za¶ wył±cza zawodnika - tak mi sie wydaje . Jak grać i komunikować się z innymi z zewn±trz - np zapraszaj±c ich do gry ...itp.


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, chodzi Ci o minimalizację gry? Jeżeli tak to wci¶nij Alt+Escape. wink: A co do rozmów - przez skype można chyba rozmawiać nawet przy zminimalizowanych programie i uruchomionej grze? Przynajmniej tak to działało w Conter Strike. wink:

yankee_r napisał:
Pewnie Ameryki nie odkryje ale....jak się przechodzi z miejsca na miejsce to nie wyci±gam przynęty z przerębla tylko wstaje i idę,jak siadam na nowym miejscu to robaczka mam ¶wieżutkiego,nie tracę czasu na jego zmianę.


A może odkryłe¶? :roll: wink: Ja, szczerze mówi±c, o tym nie wiedziałem. :oops:

P.S. Kiedy¶ może doł±czę do gry online. wink: Jeżeli nie macie nic przeciwko, oczywi¶cie. wink:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ostatnim czasie mnoż± się tematy dotycz±ce Propilkków. W tej chwili mamy już:
Pogawędkowy turniej w grze ProPikki2
ProPilkki 2 - Wasze rekordy
P r o P i l k k i 2 - serwery
Instrukcje gry wędkarskiej PROPILKKI2

Bardzo proszę o nie otwieranie nowych tematów. Nowe tematy będ± usuwane.

Proponuję, aby w temacie Instrukcje gry wędkarskiej PROPILKKI2
oprócz informacji o tym jak grać, pisać również o przygotowaniach do „Międzynarodowego Drużynowego Turnieju w PROPILKKI2”. Wszystkie inne w±tki będ± usuwane.

W temacie P r o P i l k k i 2 - serwery podajemy wył±cznie godzinę otwarcia serwera i numer IP. Wszystkie inne w±tki będ± usuwane.

Tematy Pogawędkowy turniej w grze ProPikki2 i ProPilkki 2 - Wasze rekordy jak dla mnie nic nie wnosz± i w zasadzie nie s± potrzebne. Zobaczymy, w jakim kierunku będ± się rozwijały i co z tego wyniknie.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yankee_r napisał:
Pewnie Ameryki nie odkryje ale....jak się przechodzi z miejsca na miejsce to nie wyci±gam przynęty z przerębla tylko wstaje i idę,jak siadam na nowym miejscu to robaczka mam ¶wieżutkiego,nie tracę czasu na jego zmianę.


Wstawać bez wyjmowania wędki - można. Niestety robaczek je¶li był zniszczony w łowionym otworze, będzie zniszczony po zmianie otworu :-(
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
yankee_r napisał:
Pewnie Ameryki nie odkryje ale....jak się przechodzi z miejsca na miejsce to nie wyci±gam przynęty z przerębla tylko wstaje i idę,jak siadam na nowym miejscu to robaczka mam ¶wieżutkiego,nie tracę czasu na jego zmianę.


Wstawać bez wyjmowania wędki - można. Niestety robaczek je¶li był zniszczony w łowionym otworze, będzie zniszczony po zmianie otworu :-(


Nie.Je¶li wstaniesz od razu,nie wyci±gaj±c wedki i pójdziesz na nowy wywiert robak jest ¶wierzy.Gdyby¶ jednak najpierw podniósł wędkę,robal byłby "flak" i na nowym otworze musiałby¶ zakładać nowego,aby był ruchliwy.Yankee_r ma rację.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, w czasie łowienia, nie wyjmuję wędki i od razu daję klik na długiej strzałce. Pokazuje się moja sylwetka na lodzie. Teraz zaznaczam miejsce przejscia i klikam wędkę - Zaznaczone miejsce robi sie n czerwono. Wedkarz podchodzi, siada, pokazuje si.ę otwór i potargany robaczek - tak jest u mnie. Może co¶ robię Ľle? Acha - aby to sprawdzić, zobaczcie robaczka czy juz jest zmartretowany. Wpu¶cie taki strzęp do wody i teraz wykonajcie przej¶cie bez wyjmowania wędki. No i ciekawe, czy robaczek będzie żywy.
Bziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 01, 2005
Posty: 398

Kraj: Polska
Miejscowość: Suwałki
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowałem, tak jak mówiłe¶. Wrzuciłem najpierw strzęp, wyszedłem z diury bez wyjmowania przynęty i wywierciłem now±. Robaczek był nowy.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wła¶nie odkryłem inn± rzecz usmiech Powiedzcie mi w jaki sposób zmieniacie, nieżywego, wymemlanego robaka?????? Otóż, nie wiem czy wszsytkim wiadomo, ale gdy w okienku, w którym widzimy haczyk z robakiem ów robak nie rusza sie, wystarczy klikn±ć na tym okienku prawym przyciskiem myszy i robak automatycznie zmieniany jest na ¶wieżego oczywi¶cie w tym samym kolorze!!!!!!!!!!
Bziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 01, 2005
Posty: 398

Kraj: Polska
Miejscowość: Suwałki
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom, to jest dobra sprawa. Szybko i sprawnie
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bziomek napisał:
Próbowałem, tak jak mówiłe¶. Wrzuciłem najpierw strzęp, wyszedłem z diury bez wyjmowania przynęty i wywierciłem now±. Robaczek był nowy.


No niestety, u mnie to nie działa.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Bziomek napisał:
Próbowałem, tak jak mówiłe¶. Wrzuciłem najpierw strzęp, wyszedłem z diury bez wyjmowania przynęty i wywierciłem now±. Robaczek był nowy.


No niestety, u mnie to nie działa.


U mnie też nie, bziomek co¶ ¶ciemnia ;)
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
A ja wła¶nie odkryłem inn± rzecz usmiech Powiedzcie mi w jaki sposób zmieniacie, nieżywego, wymemlanego robaka?????? Otóż, nie wiem czy wszsytkim wiadomo, ale gdy w okienku, w którym widzimy haczyk z robakiem ów robak nie rusza sie, wystarczy klikn±ć na tym okienku prawym przyciskiem myszy i robak automatycznie zmieniany jest na ¶wieżego oczywi¶cie w tym samym kolorze!!!!!!!!!!


Jest oszczedno¶ć czasowa. Tylko oszczędzamy w wyborze robaka - otwieranie puełka z robakami i klik na wybranego robaka - to tylko te oszczędno¶ci. Zakładanie robaka ( na zegarze cały obrót koła ) i tak musimy przeczekać.
Bziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 01, 2005
Posty: 398

Kraj: Polska
Miejscowość: Suwałki
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie ja zmieniam robaka co rybę... My¶le, że mam wieksz± szansę na szybsze branie. Pozdrawiam
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOMEK79 - widzę, że od kilku dni masz problemy z cytatami w swoich postach. Zwracaj uwagę, aby przy wieszaniu ich wył±czona była opcja "Wył±cz BBCode w tym po¶cie". Innymi słowy - pod oknem edycji posta odpalony tylko jeden "ptaszek" - przy "Dodaj podpis".
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Wiem, w czasie łowienia, nie wyjmuję wędki i od razu daję klik na długiej strzałce. Pokazuje się moja sylwetka na lodzie. Teraz zaznaczam miejsce przejscia i klikam wędkę - Zaznaczone miejsce robi sie n czerwono. Wedkarz podchodzi, siada, pokazuje si.ę otwór i potargany robaczek - tak jest u mnie. Może co¶ robię Ľle? Acha - aby to sprawdzić, zobaczcie robaczka czy juz jest zmartretowany. Wpu¶cie taki strzęp do wody i teraz wykonajcie przej¶cie bez wyjmowania wędki. No i ciekawe, czy robaczek będzie żywy.

Robak będzie tylko nowy w przypadku gdy wogóle nie podniesiemy wędki i przejdziemy na nowe miejsce.Jeżeli podniesiemy wędkę i opu¶cimy j± z powrotem,a następnie zmienimy miejsce mimo,iż "wyjdziemy strzałk±"to robaczek będzie w kiepskiej formie wink:

O tym,że prawym przyciskiem myszki od razu można zmienić robaka(kolor tego co był ostatnio)wiedziałem prawie od pocz±tku nie pisałem bo my¶lałem,że wszyscy o tym wiedz± usmiech
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
TOMEK79 - widzę, że od kilku dni masz problemy z cytatami w swoich postach. Zwracaj uwagę, aby przy wieszaniu ich wył±czona była opcja "Wył±cz BBCode w tym po¶cie". Innymi słowy - pod oknem edycji posta odpalony tylko jeden "ptaszek" - przy "Dodaj podpis".

No wła¶nie zastanawiałem się co jest nie tak i jak to możliwe ze kiedy¶ mogłem bez problemu wklejać cytaty, a ostatnio nie mogę. Teraz już wiem, dzięki!!!
Bziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 01, 2005
Posty: 398

Kraj: Polska
Miejscowość: Suwałki
PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 12:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znacie jakiej¶ inne tricki w tej grze??
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bziomek napisał:
Znacie jakiej¶ inne tricki w tej grze??


Bziomek ja znam. Odlicz sto kroków od tablicy START i wywierć po dokładnie stu krokach dziurę. W takiej dziurze możesz spodziewać się brań ogromnych cierników tudzież ¶redniej wielko¶ci halibutów... wink: lol

Daj znać czy u Ciebie to działa, bo u mnie zawsze wink: usmiech
_________________
luk750
Bziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 01, 2005
Posty: 398

Kraj: Polska
Miejscowość: Suwałki
PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 1:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luk750 napisał:


Bziomek ja znam. Odlicz sto kroków od tablicy START i wywierć po dokładnie stu krokach dziurę. W takiej dziurze możesz spodziewać się brań ogromnych cierników tudzież ¶redniej wielko¶ci halibutów... wink: lol

Daj znać czy u Ciebie to działa, bo u mnie zawsze wink: usmiech



Wł±czyłem grę... Odliczyłem sto kroków i próbowałem wywiercić dziurę, ale nie mogłem bo wyszedłem za planszę. Co¶ chyba, Ľle powiedziałe¶??
100 to chyba za dużo wink:
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 1:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luk750 napisał:
Bziomek napisał:
Znacie jakiej¶ inne tricki w tej grze??


Bziomek ja znam. Odlicz sto kroków od tablicy START i wywierć po dokładnie stu krokach dziurę. W takiej dziurze możesz spodziewać się brań ogromnych cierników tudzież ¶redniej wielko¶ci halibutów... wink: lol

Daj znać czy u Ciebie to działa, bo u mnie zawsze wink: usmiech


Łukasz o ¶lizach zapomniałe¶! lol lol


Ostatnio zmieniony przez Gierek dnia Pon Lut 04, 2008 8:50 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 6:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bziomek napisał:
Znacie jakiej¶ inne tricki w tej grze??


1* Otwórz gre w multiplayer
2* Kliknij na create
3* Kliknij na play
4* Pod name - OK
5* Dwa razy kliknij w kostke RUN
6* Teraz na napis - computer hard
7* 4 razy kliknij na selekt
8* Kliknij na continue
9* No i teraz rozpocznij treningi.
10* Po starcie - nie graj a zobacz dokładne gdzie asy łowi±. Zapisz ich imiona i zaznacz miejsca gdzie łowili. Zobacz jak± rybę przynie¶li do mety. Ważne aby¶ wiedział, jakie wybieraj± głęboko¶ci i rodzaje stoków.
11* Operację obserwacji prowadĽ min 4 razy
12* Wybierz najczę¶ciej stosowane miejsca i badaj rózne przynęty - znajdĽ wła¶ciw±.
13* Zmierz się z asami.
Podałem Ci trick, jak szybko znale¶ć odpowiednie miejsca.
Pracuję jeszcze nad szczupakiem. Ta bestia - szczególnie duża, lubi zrywać zestawy. W grze przewidziano system obrony przed tym zjawiskiem. Informacje te dostępne będ± niestety tylko kadrze na mistrzostwa ¶wiata. Potrzebuję jeszcze kilka dni, aby sprawdzić skuteczno¶ć operacji.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co przestawiać wysięg kiwoka?
Z moich do¶wiadczeń wynika, że to nie jest taka beznadziejna funkcja. Sprawdziłem j± na wielkich rybach.
Kiwok przesunięty do tyłu ( zmniejszaj±c jego czuło¶ć ) w moich do¶wiadczeniach sprawia, że zestaw jest silniejszy. Oczywi¶cie - słabsza widoczno¶c brań. ale przy rybach, które wal± kiwoka do oporu, ma mniejsze znaczenie.
Działa to i odwrotnie. Kiedy dłubiemy drobiazgi i brania s± ledwo widoczne - wystawiam kiwoka. Wszystko ma swój umiar w dawkowaniu wysuwania lub wsuwania. Musimy zostawić minimalny wychył w najcięższych przynętach, aby było widać branie. Za¶ przy delikatnym łowieniu, za mocne wysunięcie, powoduje ci±głe podskoki kiwoka, nawet jak dmuchnie wiatr ( no tu przesadzam ) i trwa ten ruch zbyt długo, aby obserwować moment intenswnych brań.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tajemnice łowiska/skuteczno¶ć wędkowania.
1* Miejsce łowienia ( otwór ).
2* Stosowana przynęta.
3* Inne czynniki
AD1
Tyle razy odkryłem piękne miejsce, można powiedzieć - bankowe. Niestety system jest tutaj bardzo dobrze opracowany. Najlepsze może okazać się najgorszym a wystarczy jak będzie inna data, zmiana temperatury otoczenia, kierunek wiatru, pora roku czy nawet pora dnia. To najtrudniejszy system nawigacyjny w tej grze do opanowania.
Obserwuj±c mistrzów, którzy stworzyli tę grę, zauważyłem dziwny ich sposób łowienia. Oni przemieszczaj± się w ciagu wyprawy wędkarskiej kilkakrotnie, często odwiedzaj± tereny na całej powierzchni wody. To oczywista strata czasu, ale o dziwo, maj± znakomite efekty.
AD2
SSG, wpadł na ciekawy sposób okreslania przynęty. Tłumaczenie - przynęta podstawowa, nie zawsze okresla jaka to jest przynęta.
SSG podzielił je na bardzo prosty sposób.
Kiedy patrzymy na zaoferowane pudełko z przynętami, widzimu trzy warstwy poziome.
Pierwsza warstwa od góry dzieli sie na trzy rodzaje pakietów. Od lewej
--> 1 Przynęty w kształcie sopli lodu - podobne do pilkerów, ze skrzydełkami bocznymi ( mini stery ), bez nich jak i z obcięt± końcówk± czy nawet sopelek skręcony wzdłużnie. Te przynęty pracuj± razem z robaczkami na dodatkowym przyponie.
--> 2 Te nazywamy poziomkami - s± w wozie ustawione w poziomie i maj± dwa haczyki po jednym z każdego boku. Tym nie zakłada się robaczków.
--> 3 inne. Tutaj s± na dole mormyszki, na które zakłada sie robaczki ( rodzaj najdelikatniejszych przynęt ) jak i inne, gnomopodobne lub buzery do których też podłaczony jest robaczek.
Po otworzeniu zakadki 1, 2 lub 3, mamy do wyboru przynęty zapakowane w dwóch warstwach poziomych
--> A Górna warstwa.
--> B Dolna warstwa.
Zarówno w górnej jak i dolnej, mamy przedziałki, w których sa poukładane przynęty.
Od lewej do prawej osiem sztuk.
Aby okre¶lić rodzaj przynęty, gracz podpowiada : 1A1 +niebieski
Oznacza to, że wybrano sopelek koloru mosi±dzu i uzbrojono go niebieskim robaczkiem.
Nie wszystkie przedziałki s± pełne. Nie zawsze mamy te same przynęty. S± pewne stałe, ale jest parę, które raz s± w pudełku, innym razem ich brak.
Okre¶laj±c kolejno¶ć w rzędzie - np 7, nie liczymy siódmej przynety a siódm± przedziałkę. Nr 3 nie ozncza trzecia od lewej przynęta tylko trzecia przedziałka.
AD3
- szybko¶ć poruszania - utrzymanie prostej linii biegn±c do celu a nie biegać zygzakami
- trafno¶ć doboru przynęty ( np. łowi±c okonie, które żeruj±, założyć przynętę, gdzie nie trzeba zmieniać robaczków )
- umiejętne posługiwanie się przy wszelkiego rodzaju zmianach, oszczędzaj±c cenne sekundy ( np. nie wyjmujemy wędki, kiedy chcemy zmienić miejsce połowu).
- inne jeszcze nie poznane.
Gr± t± można się bawić nie zwracaj±c uwagi co się złowiło a jedynie cieszyć się, że przy okazji wędkowania, poklika się z Mareczkiem czy Akabarem, pożartuje a Adalinem i podenerwuje z Carlosem :-) W takim towarzystwie, jak jeden drugiemu pomoże przy łowieniu, można wytrzymać.
Zupełnie inna scenografia, to niewła¶ciwe towarzystwo, które nie potrafi wytrzymać bez wulgarnych słów czy okłamywania.
Upomnienie i prosba o spokojne zachowanie, nie zawsze dociera. My¶lę, że jedynym wła¶ciwym sposobem, jest opuszczenie tego towarzystwa. Trudno, pozbawię się przyjemno¶ci poznawania dołków i zacznę piętnować takich osobników.
Tymczasem w wolnych chwilach, obserwuję mistrzów komputerowych a obserwacjami chętnie się z Wami będę dzielił.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy kto¶ ma już swoje obserwacje, na temat samego robaczka na haku?
Dlaczego w opcji, można go przesuwać na haku?? Wszystko jest potrzebne do czego¶ tam. Po co zatem taka opcja??
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 167