Czy wiesz, że...
Od 1 stycznia 2007 roku, na wodach nizinnych, znajduj±cych się na terenie działania okręgu PZW Katowice zostaj± wprowadzone następuj±ce zmiany w zasadach wędkowania:
- podwyższa się wymiar ochronny dla następuj±cych gatunków ryb:
- szczupak: 50 cm
- sandacz: 50 cm
Ogranicza się ponadto dobowy limit szczupaka i sandacza do 2 szt. ł±cznie.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 268
 Zalogowani 0
 Wszyscy 268

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136107) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136107) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136107) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136107) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136107) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136107) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136107) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136107) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721867) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721867) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2359
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Tanie wędkowanie
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Tanie wędkowanie
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 10:29 pm    Temat postu: Tanie wędkowanie Odpowiedz z cytatem

S± głosy że wędkarstwo jest tanie.Z ciekawo¶ć policzyłem przykładowo:
PZW Suwałki:200+100 za trolling
PZW Mazowsze:94+200 trolling
PZW Wł-Płocki:150+30 spining
PZW B.Podlaska:71
Jako że mieszkam w centrum wzi±łem dwa s±siednie okręgi z którym Mazowsze nie ma porozumienia i jeziora na które trzeba jechać bo w/g działaczy jest ¶wietnie.Roczna składka to 845 pln.
Je¶li spędzam na rybach ok.40-45dni w roku to wychodzi po jakie¶ 20pln/dziennie.Czy może ja co¶ Ľle liczę :?: :roll:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tam opłaty! W wędkarstwie najdroższa jest benzyna! Jak policzyć ile wydaje się na dojazdy na łowiska to dopiero wychodz± koszty! Wszystko przez to, że ryb coraz mniej i trzeba ich szukać coraz dalej od miejsca zamieszkania. Jestem skłonny zapłacić pięć razy tyle, co obecnie za zezwolenie na wędkowanie pod warunkiem, że będ± ryby (i będzie woda w Warcie) i spokojnie połowię bez konieczno¶ci cotygodniowych wyjazdów 100km na ryby!
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
baltasar
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Sep 08, 2006
Posty: 172

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego ja siedzę na d... i pozostaję przy okolicznych rzekach i innych bajorkach wydaj±c na wszystko około 160 zł. I powiem szczerze, że jak na razie nie narzekam, bo "przerobić tego nie idzie".
Jako¶ nie przypominam sobie, aby za przyjemno¶ci nie trzeba było płacić.... Przecież nikt nie każe Ci wykupić składek na wszystkie możliwe okręgi z którymi nie masz porozumienia, a podobno łowiska s± super.
Ile to razy się zawiodłem bo kto¶ mi polecił wypad na jakie¶ jeziorko, gdzie dopłata i koszty dojazdu odchudziły mój portfel, a po trzech dniach pobytu mieli¶my we dwóch po okonku i to takim że ho ho.
A na miejscu około 300m od domciu mam rzekę, której 2km odcinek daje możliwo¶ć spokojnego połowienia.
Inn± spraw± jest jak będę chciał poganiać za pstr±giem lub troci±. I jestem ¶wiadomy tego, że będę musiał zabulić dodatkow± kasę.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baltasar napisał:
Przecież nikt nie każe Ci wykupić składek na wszystkie możliwe okręgi z którymi nie masz porozumienia, a podobno łowiska s± super.

Na jakie wszystkie okręgi :?: :roll: raptem 2 a pozostało jeszcze ok.40 wykrzyknik Przykładowo wzi±łem dwa s±siaduj±ce z Mazowszem.A zwróć uwagę że z innym s±siadami Mazowsze ma podpisane porozumienie a z tymi akurat nie. :?
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 9:27 am    Temat postu: Re: Tanie wędkowanie Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
S± głosy że wędkarstwo jest tanie.Z ciekawo¶ć policzyłem przykładowo:
PZW Suwałki:200+100 za trolling
PZW Mazowsze:94+200 trolling
PZW Wł-Płocki:150+30 spining
PZW B.Podlaska:71
Jako że mieszkam w centrum wzi±łem dwa s±siednie okręgi z którym Mazowsze nie ma porozumienia i jeziora na które trzeba jechać bo w/g działaczy jest ¶wietnie.Roczna składka to 845 pln.
Je¶li spędzam na rybach ok.40-45dni w roku to wychodzi po jakie¶ 20pln/dziennie.Czy może ja co¶ Ľle liczę :?: :roll:


Zapłać członkowsk± i wykupuj okresowe pozwolenia. Wyjdzie Ci dużo taniej.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
prusak
Łowca Klenia


Dołączył: Jan 23, 2006
Posty: 508

Kraj: Polska
Miejscowość: Krupski Młyn
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baltasar napisał:
Dlatego ja siedzę na d... i pozostaję przy okolicznych rzekach i innych bajorkach wydaj±c na wszystko około 160 zł.
Ty to sobie żyjesz, ja na swoje ulubione łowiska mam koło 100 km, a paliwo coraz droższe :?
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opłaty to w moim wypadku 151zł. Nad wod± jestem około 30-40 razy w sezonie czyli płacę około 5zł za jeden wypad na ryby. Do tego dochodz± oczywi¶cie zanęty, przynęty i sprzęt ale i to stosunkowo niewielkie koszty. Za paliwo raczej nie płacę bo zwykle na ryby chodzę na piechotę. W sumie nie jest tak drogo, kiedy na inne przyjemno¶ci typu: bar, kawiarnia, kino, mecz piłkarski trzeba wydać jednorazowo około 50 zł. W moim przypadku wędkarstwo to stosunkowo tanie hobby 8) .
_________________
Aquila non capit muscas!
loki
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jan 15, 2008
Posty: 113

Kraj: Polska
Miejscowość: Przemy¶l
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy¶ można było zapłacić składkę na cały kraj , ale nie wiem czy jeszcze taka opłata istnieje 8)
psulek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 23, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Puławy/Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Co tam opłaty! W wędkarstwie najdroższa jest benzyna! Jak policzyć ile wydaje się na dojazdy na łowiska to dopiero wychodz± koszty! Wszystko przez to, że ryb coraz mniej i trzeba ich szukać coraz dalej od miejsca zamieszkania. Jestem skłonny zapłacić pięć razy tyle, co obecnie za zezwolenie na wędkowanie pod warunkiem, że będ± ryby (i będzie woda w Warcie) i spokojnie połowię bez konieczno¶ci cotygodniowych wyjazdów 100km na ryby!


Nie wspominaj±c już o tym, ile trzeba narwać przynęt żeby co¶ z wody wymęczyć. Osobićie byłbym skłonny zapłacić nawet tysiaka - pod warunkiem że ryby będ±, a woda będzie co dwa dni sprawdzana o losowej porze i nie będę musiał jechać dalej jak 30 km.

Pozdrawiam

Paweł
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowość: Pleszew
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam dobrze bo płace składkę 35zł+wody górskie(nie wiem ile dokładnie) usmiech .Staro¶ć nie rado¶ć wesoly

Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie ¶pi - DJ KRYSTUS czuwa!
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w sumie za składki tez nie płacę dużo jako, że studiuję to wychodzi mi na nizinne 73zł, mój okręg podpisał do¶ć dużo porozumień dlatego na to też nie mogę narzekać. Ale jak w temacie wędkarstwo nie jest tanie, na benzynie w tamtym sezonie prawie zbankrutowałem, dlatego w tym sezonie kupuje gazownika ;) Dwa, że zawsze w sprzęcie czego¶ brakuje, jak to mówi moja pani, że jestem kolekcjonerem a nie wędkarzem. Karpiowy sezon też zacznie się od zmian w sprzęcie w kwocie lekko ponad 1ty¶ zł, i sk±d biedny student ma na to wszystko brac wesoly 8)
_________________
www.carpholic.pl
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najtaniej wychodzi wędkarstwo nizinne, najdroższe jest wędkarstwo górskie jeszcze do tego w moim przypadku po za rzeczkami górskimi dochodzi pływanie łodzi± po zatoce Gdańskiej to koszta za paliwko strasznie rosn±. Nad rzekę Redę mam 50km w jedna stronę , w ci±gu roku jestem nad ni± około 60ciu razy nie liczę innych rzek i wypadów.
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
Najtaniej wychodzi wędkarstwo nizinne, najdroższe jest wędkarstwo górskie .

...nie wspimnę o wysokogórskim i wspinaczkowym lol
leżenie na trawce jest znacznie tansze ,zaiwestujesz w ewentualny kocyk :P :P i krem uv 8)
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li przeliczać wysoko¶ć składki na zasobno¶ć łowiska to najlepszy jest Bałtyk. Ja płace 142zł na sezon[w okręgu gorzowskim] 142 dlatego że jestem uczniem i mam 50% zniżki. Na ryby dojerzdżam rowerem ok 10km. W wędkarstwie drogi jest też sprzęt i zanęt. Ale jako fanatyk wedkowania je¶li mam kase, jestem gotów wydać duże pieni±dze.
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że mówienie o tym, czy co¶ jest tanie czy drogie jest możliwe WYŁˇCZNIE w odniesieniu do tego, co otrzymujemy za zapłacon± cenę.
(Przykład: 40 zł to drogi abonament za 20 programów, za 100 ekwiwaletny do ceny, a za 300 kanałów jest już tani)

Dlatego, to czy płacę za kartę 200 czy 600 złotych to dla mnie nie dużo, nie mało, tylko NIEWIADOMO. Marzę o transparentno¶ci w finansach PZW, o tym abym płac±c składki otrzymał biznesplan (budget-prognozowane przychody ze składek, zakładane wydatki, przepływ gotówki uwzględniaj±cy wpłaty składek do końca marca oraz sezonowe licencje-zimowe na rzekach trociowych, letnie na mazurach)
Wiedziałbym wtedy ile procent mojej opłaty znajdzie odzwierciedlenie w zarybieniach, ile w ochronie wód, a ile zostanie przeznaczone na koszty postępowaniań s±dowych prowadzonych przeciwko truj±cym i kradn±cym ryby. Ile wreszcie na utrzymanie struktury.

Wtedy mógłbym powiedzieć, czy płacę dużo czy mało.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majkel napisał:
...Marzę o transparentno¶ci w finansach PZW, o tym abym płac±c składki otrzymał biznesplan (budget-prognozowane przychody ze składek, zakładane wydatki, przepływ gotówki uwzględniaj±cy wpłaty składek do końca marca oraz sezonowe licencje-zimowe na rzekach trociowych, letnie na mazurach)
Wiedziałbym wtedy ile procent mojej opłaty znajdzie odzwierciedlenie w zarybieniach, ile w ochronie wód, a ile zostanie przeznaczone na koszty postępowaniań s±dowych prowadzonych przeciwko truj±cym i kradn±cym ryby. Ile wreszcie na utrzymanie struktury.


A do kogo zwracałes się z pro¶b±/ż±daniem podania Ci tych informacji?
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem takie dane powinny być umieszczane na stronie głównej PZW. Każda uczciwa i szanuj±ca się organizacja powinna pokazywać takie informacje. Wiele innych organizacji tak robi.
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio :-) Prowadzisz edukację prawn± a to może nie podobać się " Naczalstwu" ha ha ha
Pozdrawiam lineczek

Ps. Docio szukam co¶ o jeziorze Dmitrowo w Podlaskim może masz jakie info ? Mam tam być 35 dni na wakacjach a o tej wodzie cicho ? W całej sieci tylko 2 wpisy :-)

Do zobaczenia na wiosnę, może przylezę jak zaprosisz nad Wisłę.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
Moim zdaniem takie dane powinny być umieszczane na stronie głównej PZW. Każda uczciwa i szanuj±ca się organizacja powinna pokazywać takie informacje. Wiele innych organizacji tak robi.

Finanse PZW nie s± tajne ale, to nie jest jednoznaczne z faktem publicznego ich przedstawiania. Piszesz, że wiele organizacji przedstawia publicznie swoje rachunki. Proszę podaj linki, chętnie spojrzę.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
majkel napisał:
...Marzę o transparentno¶ci w finansach PZW, o tym abym płac±c składki otrzymał biznesplan (budget-prognozowane przychody ze składek, zakładane wydatki, przepływ gotówki uwzględniaj±cy wpłaty składek do końca marca oraz sezonowe licencje-zimowe na rzekach trociowych, letnie na mazurach)
Wiedziałbym wtedy ile procent mojej opłaty znajdzie odzwierciedlenie w zarybieniach, ile w ochronie wód, a ile zostanie przeznaczone na koszty postępowaniań s±dowych prowadzonych przeciwko truj±cym i kradn±cym ryby. Ile wreszcie na utrzymanie struktury.


A do kogo zwracałes się z pro¶b±/ż±daniem podania Ci tych informacji?


I tu jest pies pogrzebany. Ja wcale nie twierdzę, że nasze pieni±dze s± dobrze wydawane, nie twierdzę też, że wszystkie trafiaj± nie tam gdzie trzeba. Pewnie gdybym ja je wydawał ani jedna złotówa nie poszłaby np na "sport wędkarski", ale do rzeczy. Większo¶ć z nas tak na dobr± sprawę nie interesuje się tym co się dzieje w zwi±zku. Wszyscy mówi±, że nie wiedz± na co id± pieni±dze, a do swojego koła zagl±daj± raz w roku- aby opłacić składki. Choć i to coraz rzadziej, bo można je opłacić niemal w każdym sklepie wędkarskim. Panowie popro¶cie zatem choć raz o sprawozdanie z tego jak zostały wydane pieni±żki i dopiero potem piszcie, że te dane s± zatajane.
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to te całe składki s±...

Jak młody ma sobie opłacić składki na pobliskie jeziora i rzeki?! :evil:

A ze starszymi to całkiem... :evil:

Po prostu ¶miech na sali...

I dodam jeszcze, że rok temu za wody nizinne z cał± inn± gromad± potrzebnych znaczków płaciłem bodajże 56zł.

W TYM SEZONIE 110zł. :x Czyli wychodzi na to, że podrożało - a dlaczego?! Czyżby był większy rybostan i większa czysto¶ć łowiska?! lol
_________________
pozdrawiam
Maciej


Ostatnio zmieniony przez wobler129 dnia Pon Lut 04, 2008 5:51 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lineczek napisał:
Docio :-) Prowadzisz edukację prawn± a to może nie podobać się " Naczalstwu" ha ha ha
Pozdrawiam lineczek

A co tu kombinować, zwi±zek daje tak± możliwo¶ć.
§13 art 3 kierować wnioski i skargi do wła¶ciwych władz i organów Zwi±zku oraz uzyskiwać odpowiedzi w terminach ustawowych, wła¶ciwych dla postępowania administracyjnego;
Potrzeba tylko nieco inicjatywy zamiast pyszczenia. A jak nie ma odpowiedzi, to wtedy jest przyczynek do robienia dymu i też zgodnie z systemem prawnym.

Lineczek napisał:

Ps. Docio szukam co¶ o jeziorze Dmitrowo w Podlaskim może masz jakie info ? Mam tam być 35 dni na wakacjach a o tej wodzie cicho ? W całej sieci tylko 2 wpisy :-)

Do zobaczenia na wiosnę, może przylezę jak zaprosisz nad Wisłę.


Mam nadzieję, że ten sezon będzie dla mnie o wiele łaskawszy. Mimo niezmiennego stanu zdrowia lub wręcz jego pogorszenia, stan ducha zdecydowanie odżył. :-)
Co do jeziorka daj mi jakie¶ bliższe namiary, miejscowo¶ć, trasa, itp. Osobi¶cie nic nie wiem na jego temat lecz mam dobrego kumpla z Podlasia. :-) A wędrowniczek z niego. :-)

A przy okazji. Proponuję wszystkim zapoznać się z nowym Statutem PZW.


Ostatnio zmieniony przez SSG dnia Pon Lut 04, 2008 5:54 pm, w cało¶ci zmieniany 2 razy
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
A do kogo zwracałes się z pro¶b±/ż±daniem podania Ci tych informacji?

No co Ty 8O ż±daniem :?: :roll: poprosiłem grzecznie. Poprosiłem ZO Mazowsze, poprosiłem ZG (jak nie dostałem odpowiedzi z Mazowsza przez 4 miesi±ce). Poprosiłem o przedstawienie kwot zarybieniowych z operatu, o szczegóły zarybień, jak,gdzie, kto kontrolował zarybienia, poprosiłem o wyniki odłowów brygad PZW na ZZ i wyniki rybaków licencjonowanych na Wi¶le,Bugu i Narwi i zapewne o co¶ jeszcze. Do ZO napisałem gdzie¶ tak w marcu lub kwietniu 2005, do ZG jako¶ latem. Jako że odpowiedzi ówczas nie otrzymałem napisałem ok. Bożego Narodzenia do RZGW sk±d dostałem odpowiedĽ że ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych takich informacji nie udzielaj± 8O. Ja przecież nie chciałem niczyich danych osobowych,chciałem tego co wyżej napisałem- czy ilo¶ć narybku lub odłowy sieciowe można podci±gn±ć pod ochronę danych osobowych :?: :roll:
Niedługo minie 3 lata :? i jak Dociu my¶lisz :?: Odpowiedz± :?: zly:
Chociaż może jest tak (o czym wędkarze nie wiedz±) że wszystkie tego typu dane maj± statut TAJNE/POUFNE zly:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
No co Ty 8O ż±daniem :?: :roll: poprosiłem grzecznie.

Sacha pamiętam. Zmienił się jednak Statut PZW. Je¶li swoje zapytanie powtórzysz i nie otrzymasz odpowiedzi, to pomogę Ci zgodnie z ustaw± o dostępie do informacji.
Wielu szuka haka na PZW. Przecież to idealne rozwi±zanie - odmowa ujawnienia finansów stowarzyszenia jego członkiwi.
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
szmundek napisał:
Moim zdaniem takie dane powinny być umieszczane na stronie głównej PZW. Każda uczciwa i szanuj±ca się organizacja powinna pokazywać takie informacje. Wiele innych organizacji tak robi.

Finanse PZW nie s± tajne ale, to nie jest jednoznaczne z faktem publicznego ich przedstawiania. Piszesz, że wiele organizacji przedstawia publicznie swoje rachunki. Proszę podaj linki, chętnie spojrzę.


Sprawozdania finansowe pokazuje na swoich stronach bardzo wiele Fundacji , Organizacji Użyteczno¶ci Publicznej itp. np Fundacja Wielkiej Orkiestry ¶wi±tecznej Pomocy i wiele wiele innych które nie maj± nic do ukrycia.
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
SSG napisał:
szmundek napisał:
Moim zdaniem takie dane powinny być umieszczane na stronie głównej PZW. Każda uczciwa i szanuj±ca się organizacja powinna pokazywać takie informacje. Wiele innych organizacji tak robi.

Finanse PZW nie s± tajne ale, to nie jest jednoznaczne z faktem publicznego ich przedstawiania. Piszesz, że wiele organizacji przedstawia publicznie swoje rachunki. Proszę podaj linki, chętnie spojrzę.


Sprawozdania finansowe pokazuje na swoich stronach bardzo wiele Fundacji , Organizacji Użyteczno¶ci Publicznej itp. np Fundacja Wielkiej Orkiestry ¶wi±tecznej Pomocy i wiele wiele innych które nie maj± nic do ukrycia.


Fundacje mnie nie interesuj±. Przedstawianie przez nich rozliczeń jest form± reklamy i uwiarygodnienia. Poza tym fundacja opiera się na ¶rodkach publicznych i prywatnych, należeć do niej nie można. Rozmawiamy o stowarzyszeniu zgodnym i utworzonym na podstawie ustawy o stowarzyszeniach. Tak, więc zdecyduj się, czy wiesz o czym piszesz, czy tylko chcesz pohałasować.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Wielu szuka haka na PZW.

Nie szukam haka. Czy to znaczy że w 2005 w statucie było o nieudostępnianiu takich danych :?: czy może tylko statut nakazywał "olewać"
wędkarzy :?: . Mnie się nie chce, je¶li kto¶ mnie olewa odpłacam mu tym samym, i niech tak zostanie. Inna sprawa któr± zauważyłem to to że na wszystkich portalach piszę się że jest Ľle, że wal± sieciami na wodach PZW,
żeby wprowadzić zwiększone wymiary czy ograniczyć limity ilo¶ciowe.
I co tam jakie¶ byle jakie malkontenckie portale jak PW czy WCWI, nawet na prężnym zly: portalu ZG takie głosy s± na okr±gło.
I co :?: ano nic :roll: nikomu w ZG czy różnych ZO to zupełnie nie przeszkadza zly: , nieodmiennie możesz usłyszeć czy przeczytać że jest ¶wietnie, super, wody do kolan a ryb do ch :roll: :roll: i jest najlepiej od lat a będzie jeszcze lepiej :x .I tego się obawiam smutny
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha moze być lepiej, moze też być jeszcze gorzej. PZW jest na tyle rozwinięte, ze kilku wędkarzy-działaczy zawsze będzie, czyli podstawa istnienia stowarzyszenia. Wtedy tylko, faktycznie, na wodach będzie widać jedynie łodzie rybackie. Problem w tym aby znaleĽć złoty ¶rodek a narzekanie nic nie da. Jesli kto¶ naprawdę chce wiedzieć czy wszystko idzie tak jak trzeba, to niestety ale trzeba samemu się ruszyć i nie tyle robić, co sprawdzać, czy wszystkie wymogi s± spełnione.
Nie wiem czemu nie dostałe¶ odpowiedzi, finanse stowarzyszenia naprawdę nie s± tajemnic±.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Wszystko przez to, że ryb coraz mniej i trzeba ich szukać coraz dalej od miejsca zamieszkania.


A zauważyłe¶, że często jest tak, że wolimy jeĽdzić na bardziej odległe łowiska? ;) Często jest tak, że wędkarze z miejscowo¶ci X jeżdż± do miejscowo¶ci Y, a ci z Y do X. usmiech Tak to już jest, że do "najlepszych" łowisk mamy daleko. ;)

Wobler129 napisał:
W TYM SEZONIE 110zł. Czyli wychodzi na to, że podrożało - a dlaczego?! Czyżby był większy rybostan i większa czysto¶ć łowiska?!


To jakie składki opłacałe¶ w tym, a jakie w zeszłym roku? :roll: Bo ja nie zauważyłem większych zmian w cenach. :roll: Z reszt± to nie jest jaka¶ duża kwota. Wiele wymagamy a płacić nie chcemy. ;) Mi wyszło, że muszę zapłacić około 70zł. W czwartek idę zapłacić, więc wtedy wszystko będę wiedział dokładnie. ;)
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
szmundek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 199

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobi¶cie mam bardzo złe zdanie na temat naszego zwi±zku a Z.O. Gdańsk ech szkoda gadać. Zablokowali nam nawet powstanie nowego koła Dolina Redy które miało zrzeszać wędkarzy którzy s± rozproszenie po wielu kołach, klubach,i towarzystwach którzy od wielu lat dbaj± o rzekę, sprz±taj± pilnuj± tarlisk.Zebrali¶my masę podpisów złożyli¶my wniosek, dopełnili¶my wszelkich formalno¶ci i dostali¶my kopa. Ja gdybym miał inny wybór, zapisania się do konkurencyjnego towarzystwa zrobił bym to, niestety PZW jest jak monopolista. Na pewno zostanę zaraz zlinczowany, że sie zle wyrażam o naszym zwi±zku, ale jest to moje prywatne odczucie. pozdrawiam
_________________
http://www.kfe.most.org.pl/
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym roku za interesuj±ce mnie składki zapłaciłem 392 zł, w skład tego wchodz±:

Składka członkowska- 57
Wody Górskie - 150
Rzeka Reda- 80
Rzeka Wisła(dwa obwody)- 80
Łódka- 25 zł
Do dyspozycji mam 63 jeziora, 7 rzek nizinnych i kanałów, a także 17 rzek górskich. U prywaciarza za jedno łowisko płacę minimum 100 zł rocznie, więc my¶lę, że cena zaproponowana przez PZW jest bardzo atrakcyjna i jak najbardziej do przyjęcia.

Na brak ryb nie narzekam. Co prawda łowiska się od nich nie gotuj±, ale ja na wyniki nie narzekam. W wodach mojego okręgu mogę złowić praktycznie wszystkie ryby występuj±ce w polskich wodach, prócz głowacicy, a mój sezon trwa okr±gły rok. Nad wod± jestem około 250 razy w roku, większo¶ć wypadów to krótkie godzinne maks 2 godzinne wypady przed, lub po pracy, gdybym miał za każdym razem zapłacić składkę jedno dniow± to kwota była by astronomiczna.

Dwa lata temu gdy nie opłaciłem składki w PZW, jeĽdziłem tylko na wody prywatne opłacaj±c składki jednodniowe, ¶rednio po 10-15zł za dzień. Przy około 30 wyjazdach dało mi to podobn± sumę co zapłaciłem w tym roku w PZW.
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szmundek jeste¶my z tego samego okręgu i faktycznie wiele inicjatyw ze strony wędkarzy jest blokowanych przez okręg. Szczególnie dotycz±cych Rzeki Redy. Należę do Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Redy i o wielu sprawach wiem na bież±co, ale co do samych składek niestety nie można mieć pretensji. Uważam, że za pieni±dze, które płacimy dostajemy na polskie realia naprawdę niezłe łowiska do dyspozycji.
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja w tym roku już wybuliłem 170 zł na wody GRŁ (bez jezior) i jeszcze muszę zapłacić składkę na mazowsze czyli 160 zł (w zaokr±gleniu) to razem 330.
Najlepiej okre¶liła to moja żona - JEST TO CHOROBA NIEULECZALNA KTÓRA DROGO KOSZTUJE ALE NIE JEST NIEBEZPIECZNA DLA ŻYCIA.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
Na pewno zostanę zaraz zlinczowany, że sie zle wyrażam o naszym zwi±zku, ale jest to moje prywatne odczucie. pozdrawiam

Jak za takie słowa miałby¶ być zlinczowany to ze mnie dawno już by darto pasy, sypano sól, przypalano ogniem, wyrywano paznokcie i fundowano by podobne atrakcje godne księcia Vlada z Transylwanii zly: .
Zreszt± na PW po pierwszym słowie jakie powinienem użyć wobec PZW to admini by mnie zbanowali :roll: .
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
szmundek napisał:
Na pewno zostanę zaraz zlinczowany, że sie zle wyrażam o naszym zwi±zku, ale jest to moje prywatne odczucie. pozdrawiam

Jak za takie słowa miałby¶ być zlinczowany to ze mnie dawno już by darto pasy, sypano sól, przypalano ogniem, wyrywano paznokcie i fundowano by podobne atrakcje godne księcia Vlada z Transylwanii zly: .
Zreszt± na PW po pierwszym słowie jakie powinienem użyć wobec PZW to admini by mnie zbanowali :roll: .


Sacha ale chyba sam też przyznasz że kto by nie zarz±dzał wod± to i tak będzie Ľle dla wędkarzy lol a to ile płacimy i gdzie płacimy, no cóż mamy gospodarkę wolnorynkow±, a z tego co pamiętam to chyba same koła dawno temu chciały podziału na okręgi i tak teraz niektórzy muszę płacić składki w paru okręgach, a powinno być tak że składka członkowska powinna być ogólnopolska, a dopiero za wędkowanie powinni¶my płacić w tych okręgach w których chcemy łowić.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym sezonie na razie zapłaciłem tylko kartę w PZW, całe 153 zeta, za wody nizinne,
Nad wykupowaniem dodatkowych zezwoleń się zastanawiam, nie wiem czy będę miał wystarczaj±co dużo czasu aby odwiedzać komercję :?: :?: :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co podałem to wszystko s± składki PZW 392 zł tyle płacę za wędkowanie w moim okręgu usmiech
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
A do kogo zwracałes się z pro¶b±/ż±daniem podania Ci tych informacji?


Oho zaczyna się....
Następni za chwilę dołoż± o zebraniach i pytania typu: co zrobiłe¶ w tym kierunku.
_________________
Mnie bior± zawsze.


Ostatnio zmieniony przez ledd1 dnia Wto Lut 05, 2008 10:11 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
Sacha ale chyba sam też przyznasz że kto by nie zarz±dzał wod± to i tak będzie Ľle dla wędkarzy

To ustalili¶my wczoraj usmiech w WiĽnie.
Podział na tak± ilo¶ć okręgów jest w/g mnie bezsensu przy takiej ilo¶ci województw.Nie tylko ja ale zdecydowana większo¶ć wędkarzy uważa tak± sytuację za chor± i uważa że twór sztucznie utrzymywany jest po to by działaczom z niepotrzebnych okręgów nie zrobić krzywdy.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
Jarpo napisał:
Wszystko przez to, że ryb coraz mniej i trzeba ich szukać coraz dalej od miejsca zamieszkania.


A zauważyłe¶, że często jest tak, że wolimy jeĽdzić na bardziej odległe łowiska? ;) Często jest tak, że wędkarze z miejscowo¶ci X jeżdż± do miejscowo¶ci Y, a ci z Y do X. usmiech Tak to już jest, że do "najlepszych" łowisk mamy daleko. ;)

Tak to może Ty tak masz. Popatrz na mapę, może Ty co¶ znajdziesz tam interesuj±cego. Jakie¶ łowiska w mojej okolicy. Widzisz tam dużo niebieskiego? Nie? No to już wiesz o czym pisałem!
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
...
Podział na tak± ilo¶ć okręgów jest w/g mnie bezsensu przy takiej ilo¶ci województw.Nie tylko ja ale zdecydowana większo¶ć wędkarzy uważa tak± sytuację za chor± i uważa że twór sztucznie utrzymywany jest po to by działaczom z niepotrzebnych okręgów nie zrobić krzywdy.


I tutaj się z Tob± muszę zgodzić w 100%, bo czy naprawdę kiedy¶ było tak Ľle jak była jedna opłata na cały kraj a teraz przecież można by zrobić to samo, no i oczywi¶cie plus do tego jak komu¶ pasuje opłaty na wody dzierżawione, tak jak w naszych okolicach np. GRŁ.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:

Tak to może Ty tak masz. Popatrz na mapę, może Ty co¶ znajdziesz tam interesuj±cego. Jakie¶ łowiska w mojej okolicy. Widzisz tam dużo niebieskiego? Nie? No to już wiesz o czym pisałem!


Oj spokojnie. ;) To nie miało się tyczyć konkretnie Ciebie. :P Ot, po prostu po przeczytaniu Twojego postu tak sobie pomy¶lałem, że często jest tak, jak napisałem. ;) I nie miałem na my¶li konkretnie Twojej osoby, więc wrzuć na luz. ;)
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Finanse s± zbyt skomplikowane, powinno się to zreformować, zrobić bardziej przejrzy¶cie. Czy PZW powinno finansować sport :?: dyscyplina rzutowa mnie roz¶miesza, ile ma to wspólnego z wędkarstwem :?: W kadrze spławikowej nie ma nikogo z koła PZW , za to s± osoby z klubów zwi±zanych z producentami. Czy kasa na treningi idzie z PZW :?: czy od producenta sprzętu czy zanęt :?: Nie ma co tr±bić o tym co się robi, wystarczyłoby powiedzieć tak-pomagamy finansowo ale nakłady zdecydowanie większe ponosz± sami zawodnicy i ich sponsorzy.Czy praca z młodzież± ma sens :?:
Czy przyci±gnie się młodzież do wód gdzie będ± pływały kr±pie i ukleje :?:
szczególnie że czytam że członków PZW ubywa.
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupowałem wszystko jak w tamtym sezonie :evil: Do dyspozycji - jedna rzeka lol Nie liczę dwóch jezior, które będę musiał opłacić - 200zł. :evil: :evil: :evil:
_________________
pozdrawiam
Maciej
Yelcyn
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Kędzierzyn-KoĽle
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 10:52 pm    Temat postu: Re: Tanie wędkowanie Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
S± głosy że wędkarstwo jest tanie.Z ciekawo¶ć policzyłem........... Czy może ja co¶ Ľle liczę :?: :roll:


Darek, bardzo Ľle liczysz...

Opłaty to bardzo mały piku¶ usmiech

W moim przypadku muszę dodać: około 40 wyj¶ć na rybki, z tego ok. 20 razy z tyczk± (minimum 50 zł l±duje w wodzie), 10 razy z feederkiem (tania zaneta, duże pinki, małe białe - ok. 20 zł), 10 razy ze spinem: łowię na czepliwej Odrze, a więc od kilku do kilkunastu przynęt urwanych. I nie s± to tylko najtańsze gumy smutny

Możemy dodać, iż jak każdy duży dzieciak 3 razy w roku kupujemy sobie now± zabawkę, w moim przypadku była to bolonka, wędka jerkowa i spin-pała do lania na sandacze. Dodatków, acz drogich, jak plecionki, zyłki, haczyki, spławiki trudno policzyć.

Yelcyn jako zwierzę towarzyskie i stadne około 4 razy w roku spędza na różnego rodzaju zlotach i wędkarskich biesiadach. Raz w roku trafia się wyjazd ciutkę dalszy niż nad polski Bałtyk. Ilo¶c pieniędzy wydawanych przypomina swoim tempem niezł± pstr±gow± rzekę. Czy wędkarstwo jest tanie? A czy musi być? Tanio to kupić tęczaka w Realu.

P.S. Odważyłem się napisać troszke prawdy, w ¶więtym przekonaniu, iż moja żona nie czyta PW.
P.S.II I bardzo proszę, aby nikt z Was nie próbował mnie podliczyć! Wolę żyć w błogiej nie¶wiadomo¶ci usmiech
_________________
Yelcyn

Z reguły nie piję. No chyba że jestem sam, albo w towarzystwie :-)
Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szmundek napisał:
Moim zdaniem takie dane powinny być umieszczane na stronie głównej PZW....


Eee, no co Ty. Tam możesz znaleĽć m.in. list od Prezesa o powołaniu dnia wędkarza wesoly Czerwono mi po prostu od zdań jakie tam padaj±. Ideały partii nasz Prezes ma chyba we krwi...aż dziw bierze (chyba, że nie zauważyłem), że nikt z userów PW nie skomentował tego niusa ze strony internetowej PZW...
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zechc± jednak choć poczytać.

PING<-TU
_________________
Mnie bior± zawsze.
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
majkel napisał:
...Marzę o transparentno¶ci w finansach PZW, o tym abym płac±c składki otrzymał biznesplan (budget-prognozowane przychody ze składek, zakładane wydatki, przepływ gotówki uwzględniaj±cy wpłaty składek do końca marca oraz sezonowe licencje-zimowe na rzekach trociowych, letnie na mazurach)
Wiedziałbym wtedy ile procent mojej opłaty znajdzie odzwierciedlenie w zarybieniach, ile w ochronie wód, a ile zostanie przeznaczone na koszty postępowaniań s±dowych prowadzonych przeciwko truj±cym i kradn±cym ryby. Ile wreszcie na utrzymanie struktury.


A do kogo zwracałes się z pro¶b±/ż±daniem podania Ci tych informacji?


Mnie nie chodzi o sprawozdanie finansowe z działalno¶ci zwi±zku za zeszły rok, tylko o plan finansowy i założenia budgetowe na rok bież±cy.
W dalszym ci±gu powtarzam, że chciałbym płac±c składkę mieć dostępny (ogólnie dostępny-tak rozumiem transparentno¶ć)dobrze skonstruowany budget, który przygotuje i będzie realizował zespół o kwalifikacjach wprost proporcjonalnych do ¶rodków pieniężnych, którymi zarz±dza.
Wtedy będę mógł zobaczyć, że np okręg Słupsk zaplanował 3 razy większe wydatki na ochronę wód od Koszalina, któe ¶rodki te przeznaczył np na sport (miasta oczywi¶cie przykładowe), że Nowy S±cz "poszalał" z lipieniami, a Tarnów z głowacic±.

Wtedy wiedziałbym co dostanę za cen± składki i dokonał wyboru.
Oczywi¶cie, że nic w tym kierunku nie zrobię, bo najzwyczajniej nie mam czasu, ale mam prawo być niezadowolony. Np z tego, że kiedy załatwiałem jedn± sprawę w Częstochowskim PZW 4 lata temu, przez cały czas mojej wizyty (ok godziny) TRZY osoby gadały o pontonach i piły kawę. Ja wolałbym, aby okręg zamiast nich, zatrudnił 3 strażników
Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majkel napisał:
Np z tego, że kiedy załatwiałem jedn± sprawę w Częstochowskim PZW 4 lata temu, przez cały czas mojej wizyty (ok godziny) TRZY osoby gadały o pontonach i piły kawę. Ja wolałbym, aby okręg zamiast nich, zatrudnił 3 strażników


Nie ma takiej opcji...nasi strażnicy maj± w budżecie 200 wykrzyknik PLN na paliwo....niektórym na kawę tyle nie starcza zly:
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maniek_N napisał:
majkel napisał:
Np z tego, że kiedy załatwiałem jedn± sprawę w Częstochowskim PZW 4 lata temu, przez cały czas mojej wizyty (ok godziny) TRZY osoby gadały o pontonach i piły kawę. Ja wolałbym, aby okręg zamiast nich, zatrudnił 3 strażników


Nie ma takiej opcji...nasi strażnicy maj± w budżecie 200 wykrzyknik PLN na paliwo....niektórym na kawę tyle nie starcza zly:


To jedynie potwierdza, że organizacja jest Ľle zarz±dzana.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 167