Czy wiesz, że...
Rybami słodkowodnymi, które w Polsce osi±gaj± największe rozmiary s± sum i jesiotr zachodni. Sum może osi±gać ponad dwa metry długo¶ci i ponad sto kilogramów wagi. Jesiotr zachodni jest bjęty programem restytucji do polskich wód. Może osi±gać rozmiary jescze większe niż sum. Może dorosn±ć nawet do dwóch i pół metra długo¶ci, a jego waga może osi±gn±ć nawet trzysta kilogramów.
jjj

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 268
 Zalogowani 0
 Wszyscy 268

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(173336) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(173336) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(173336) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(173336) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(173336) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(173336) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(173336) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(173336) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721913) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721913) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2083
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2195
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2360
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - ¦wiatło na łowisku w nocy?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
¦wiatło na łowisku w nocy?
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
domel
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 20

Kraj: Polska
Miejscowość: Poznań
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 8:37 am    Temat postu: ¦wiatło na łowisku w nocy? Odpowiedz z cytatem

Witam. Zapytuję Was koledzy czy używacie na nocnych łowiskach Ľródeł ¶wiatła, a jak tak to jakich? Ja używałem zwykłej latarki w wersji ręcznej i brakuje mi do niej trzeciej ręki, a czasem i czwarta ręka by się przydała. Mam w domu jeszcze w miarę sprawny akumulator i zastanawiam się jak± lampkę do niego zmajstrować? Może mi podsuniecie jaki¶ patent. Dodatkowo zastanawiam się w jakim stopniu ¶wiatło na łowisku płoszy ryby i mam dylemat, czy w zwi±zku z tym nie podarować sobie tego całego zachodu i nie pozostać przy latarce ale w wersji czołowej. Czołem
_________________
O! Rybia, rybia, rybko!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam latarki czołowej ponieważ w nocnym spinningu tylko taka latarka pozwala mieć obie ręce wolne, kiedy¶ kiedy często wędkowałem stacjonarnie używałem czujników elektronicznych, a do federów specjalnych uchwytów na ¶wietlik mocowanych do szczytówki.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Wto Lut 05, 2008 3:56 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Denis
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Jul 25, 2007
Posty: 29

Kraj: Polska
Miejscowość: Garwolin
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rowniez moge polecic latarke czolowa, to swietny patent ktory bardzo ulatwia wykonywanie wszystkich czynnosci jak i poruszanie sie po lowisku(bezpieczenstwo i swoboda) wesoly Poza tym uzywam jeszcze wkladow do zniczy, praktycznie jezeli pogoda na to pozwoli(nie pada deszcz i nie wieje bardzo silny wiatr) to swieci przy moim fotelu przez cala noc wesoly wink:

.......a kiedy kaganka o¶wiaty do polskich znaków użyjesz :?: ; zaczynaj od tego postu. wink: Taras
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze¶ć
Ja używam latarki firmy "Sanger". dopinanej na klipsy do daszka czapki.
Lekka, poręczna, prawie nic nie waży. Zasilana na dwie bateryjki jak do zegarków. Daje bardzo jasne ¶wiatło.
Janusz JKarp
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Latarka czołowa na diody to jest to.
Podoba mi sie patent z wkładem do znicza wesoly
Zawsze lubiłem ogniska, las, jeziora ( w poprzednim wcieleniu jak nic byłem PARTYZANTEM ) ha ha ha lol
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lineczek napisał:
Latarka czołowa na diody to jest to.
Podoba mi sie patent z wkładem do znicza wesoly
Zawsze lubiłem ogniska, las, jeziora ( w poprzednim wcieleniu jak nic byłem PARTYZANTEM ) ha ha ha lol

my¶lę że znicz jest praktyczniejszy,awłaszcza z jasnym szkiełkiem wink:
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Lineczek napisał:
Latarka czołowa na diody to jest to.
Podoba mi sie patent z wkładem do znicza wesoly
Zawsze lubiłem ogniska, las, jeziora ( w poprzednim wcieleniu jak nic byłem PARTYZANTEM ) ha ha ha lol

my¶lę że znicz jest praktyczniejszy,awłaszcza z jasnym szkiełkiem wink:

...noszony na czole;)
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Zenon napisał:
Lineczek napisał:
Latarka czołowa na diody to jest to.
Podoba mi sie patent z wkładem do znicza wesoly
Zawsze lubiłem ogniska, las, jeziora ( w poprzednim wcieleniu jak nic byłem PARTYZANTEM ) ha ha ha lol

my¶lę że znicz jest praktyczniejszy,awłaszcza z jasnym szkiełkiem wink:

...noszony na czole;)

...przybity 2,5" gwożdziem
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Lineczek napisał:
Latarka czołowa na diody to jest to.
Podoba mi sie patent z wkładem do znicza wesoly
Zawsze lubiłem ogniska, las, jeziora ( w poprzednim wcieleniu jak nic byłem PARTYZANTEM ) ha ha ha lol

my¶lę że znicz jest praktyczniejszy,awłaszcza z jasnym szkiełkiem wink:

A co Ty Zenon łowisz na cmentarzu?
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
tomgrab
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jan 31, 2008
Posty: 7

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdynia
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ja również polecam latarkę diodow± na głowę, a przy stanowisku biały znicz lub wkład do znicza w słoiku ( nie ga¶nie na wietrze).
_________________
pozdrowienia z Gdyni
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomgrab napisał:
Witam
Ja również polecam latarkę diodow± na głowę, a przy stanowisku biały znicz lub wkład do znicza w słoiku ( nie ga¶nie na wietrze).

Niech mi kto¶ wytłumaczy do czego potrzebne Wam jest o¶wietlenie stanowiska przez cały czas (znicz)? Noc ma swoje prawa, swój klimat, a przy takich wędkarzach to czuję się jak na cmentarzu. Stanowisko o¶wietlone i co parę metrów radyjko gra! Zgroza!!!!
Może wędkujcie tylko w dzień.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
tomgrab napisał:
Witam
Ja również polecam latarkę diodow± na głowę, a przy stanowisku biały znicz lub wkład do znicza w słoiku ( nie ga¶nie na wietrze).

Niech mi kto¶ wytłumaczy do czego potrzebne Wam jest o¶wietlenie stanowiska przez cały czas (znicz)? Noc ma swoje prawa, swój klimat, a przy takich wędkarzach to czuję się jak na cmentarzu. Stanowisko o¶wietlone i co parę metrów radyjko gra! Zgroza!!!!
Może wędkujcie tylko w dzień.


Dokładnie tak! Zawsze dziwi mnie widok pal±cych się zniczy nad wod±. Wydaje mi się, że znicz jest zupełnie zbędny. Po pierwsze nie widze potrzeby o¶wietlania stanowisko non-stop, a po drugie znicz daje tak blade ¶wiatło, ktore pada na tak mała przestrzeń, że moim zdaniem praktycznie nic ono nie daje. Co do Ľródła ¶wiatła to przy łowieniu gruntowym jako¶ nie bardzo przepadam za latark± czołow±- poprostu czuje pewien dyskomfort maj±c j± cały czas założon± na głowie usmiech Używam takiej małej, 5-diodowej latareczki, któr± w razie potrzeby wkładam do ust usmiech Choć przyznam, że gdy ryby bior± przez cał± czerwcow± noc tak, że nie można dwóch wędek rzucić staje się to troche uci±żliwe usmiech Napewno warto też mieć ze sob± jak±¶ duż±, mocn± latarke, żeby w radzie jaki¶ spl±tań itp. móc szybko się z nimi uporać.
_________________
Pozdrawiam
muzik21
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem tych uwag dot. znicza. Nawet to jego słabe ¶wiatło pozwala na kontrolę wędek podczas ciemnej nocy. Większo¶ć wędkuj±cych w mojej okolicy korzysta z takiego do¶wietlenia stanowiska. Ponadto widoczny znicz pozwala orientować się ilu i gdzie s± wędkarze. Ma to nawet pewien aspekt bezpieczeństwa.
Ja korzystam z jasnego wkładu do znicza, który umieszczam w spreparowanej puszce po piwie. Rozcinam puszkę wzdłuż jej wysoko¶ci zostawiaj±c 2 cm. marginesy u góry i u dołu, a następnie równolegle do dolnej i górnej krawędzi puszki robie nacięcie, rozchylaj±c blaszkę na zewn±trz. W ten sposób znicz ma dobr± ochronę przed wiatrem, wnętrze doskonale odbija ¶wiatło, a blask znicza nie razi po oczach. Ponadto mam dwie latarki diodowe. Jedn± czołow±, drug± ręczn±. Uzupełnieniem tego jest ręczny reflektor akumulatorowy 6 Volt. Jedyn± przeróbk± w nim jest wymiana żarówki z 55 W na 10 W, przez co akumulator dłużej służy.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma przymusu, nie chcesz ,nie używaj ,mi osobi¶cie ¶wiatełko znicza pozwala doskonale orientować się gdzie mam postawić stopę na główce usypanej z kamieni , pozwala mi na konrole zestawu założenie robala na haczyk i swobodne załadowanie koszyka kiedy łowię na DSa
Czołow± diodówk± już nie ¶wiecę -zginęła tragicznie pod kołami samochodu muszę kupić now± :placz
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarpo, jak chcesz mieć na łowisku egipskie ciemno¶ci to zawsze możesz łowić w ...jaskini ;) Dla mnie wła¶nie te delikatne ¶wiatełka zniczy stanowi± nierozł±cznie o klimacie nocki. Muzik, blade ¶wiatło znicza wystarczy do o¶wietlenia dwóch bombek i do nałożenia robaka i wła¶nie do tego służy. Nikt nie oczekuje od znicza, ze mu o¶wietli cał± miejscówkę. Pierwszy raz spotykam się żeby kogo¶ denerwowały znicze. Owszem mnie denerwuj±, ale wypalone wkłady pozostawione na brzegu. Swoj± drog± ja to zawsze rozpalam ze 30 zniczy, ustawiam jakie¶ lampiony, na drzewach wi±że baloniki, lubię takie dyskotekowo-bożonarodzeniowe klimaty. Jak ryba nie bierze to sie bawię w szamana, jakie¶ duchy wywołam itp. itd.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:

Niech mi kto¶ wytłumaczy do czego potrzebne Wam jest o¶wietlenie stanowiska przez cały czas (znicz)?

Jarpo a jak niby rybki maj± znaleĽć drogę do brzegu :?: :?: albo przynętę po ciemku :?: :?:
Trzeba im rozja¶nić trochę :roll: To taka mała latarenka jeziorkowa wink: praprawnuczka latarenki morskiej. lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
...noszony na czole;)

Dobre Tomku, dobre, i w czoło ciepło lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

tomgrab
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jan 31, 2008
Posty: 7

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdynia
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie używam elektronicznych sygnalizatorów tylko zwykłe bombki i wkład od znicza stawiam pomiędzy wędkami.O¶wietla mi to sygnalizatory, oraz pomaga przy napełnianiu koszyczków i wymianie przynęty.Latarki używam tylko w momencie podebrania ryby.
_________________
pozdrowienia z Gdyni
konrad13
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Feb 03, 2008
Posty: 5

Kraj: Polska
Miejscowość: Skierniewice
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedy¶ w jednym ze sklepów dostałem ¶wieczki z zapachem odstraszaj±cym komary , naprawde działało więc czemu nie dwa w jednym
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konrad13 napisał:
kiedy¶ w jednym ze sklepów dostałem ¶wieczki z zapachem odstraszaj±cym komary , naprawde działało

które siadały na Tobie wink:
Te wszystkie cudeńka maja wabić nie odstraszać !!!
Takiego wabia wystawiasz dziesięć metrów od stanowiska i niech Tam sobie używaj± Ty masz spokój wink:
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:

Te wszystkie cudeńka maja wabić nie odstraszać !!!
Takiego wabia wystawiasz dziesięć metrów od stanowiska i niech Tam sobie używaj± Ty masz spokój wink:


A nie prawda, że wszystkie. :P Sam miałem takie odstraszaj±ce i co muszę przyznać - działaj±ce. ;) Taki "znicz" jest okr±gły, ma żółty wosk (chyba wosk :roll: ) i duży, br±zowy (bez skojarzeń :P) knot. usmiech Do¶ć mocno się dymi, ale jest ok. ;)
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Swoj± drog± ja to zawsze rozpalam ze 30 zniczy, ustawiam jakie¶ lampiony, na drzewach wi±że baloniki, lubię takie dyskotekowo-bożonarodzeniowe klimaty. Jak ryba nie bierze to sie bawię w szamana, jakie¶ duchy wywołam itp. itd.


Próbowałe¶ porozmawiać o tym z lekarzem :?: Współczesna medycyna czyni cuda ...
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eee tam Michal, dramatyzujesz!!! ;)Nocki s± po to by je celebrować usmiech A co to za celebrowanie bez kolorowych ¶wiatełek? usmiech
loniu
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Feb 23, 2007
Posty: 136

Kraj: Polska
Miejscowość: GNIEZNO
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam latarki czołowej i to mi w zupełno¶ci wystarcza , a co do pomysłu używania znicza bardzo mi to się podoba. lol
Uważam , że nie ma nic gorszego na nocnej zasiadce ( a łowię tylko i wył±cznie z łodzi ) jak używanie latarek z bardzo mocnym ¶wiatłem , gdyż takie ostre ¶wiatło straszy ryby. lol
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2549

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam lampy kampingowej o której swego czasu pisał w artykule SSG. Daje dużo rozproszonego ¶wiatła i jest w miarę długo-wieczna wink: lol
chomik
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 73

Kraj: Polska
Miejscowość: Kętrzyn
PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja ¶wiece przykladem,a czasami za kogo¶ oczami

Zdanie zaczynamy duż± liter± i kończymy kropk±. Po przecinku proszę dawaj spację i stosuj polskie litery zamker.
Denis
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Jul 25, 2007
Posty: 29

Kraj: Polska
Miejscowość: Garwolin
PostWysłany: Sro Lut 06, 2008 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Post usunięty automatycznie-brak polskich znaków.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam latarkę czołow± i nie dawno dostałem latarkę górnicz± od kolegi,produkowana jest Cieszynie w Elektrometalu.Jak macie do niej dostęp polecam przydaje sie na noc. usmiech wesoly
Wantek
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Feb 23, 2008
Posty: 16

Kraj: Polska
Miejscowość: Przemków
PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 8:15 pm    Temat postu: ¶wiatło w nocy Odpowiedz z cytatem

Post usunięty automatycznie - brak polskich znaków.
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy¶ mówiło się, że tylko Petzl, Petzl - a w Leroy Merlin w zeszłym roku był chińczyk za niecałe 20zł, 7 diod w trzech kombinacjach ¶wietlnych i trzech k±tach nachylenia. Niczego lepszego jeszcze nie znalazłem.
_________________
Badr Hari
woderek
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Mar 22, 2007
Posty: 121

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu to ¶wiatło nie znajduje się w sprzętowym.
Ale do rzeczy. Brakuje trzeciej ręki? mówisz i masz tutaj pod moim nickiem.
Nic lepszego i bardziej uniwersalnego na dzisiejszym ¶wiecie nie
znajdziesz.
¦wiatłem płynnie sterujesz tam gdzie chcesz. Precyzja ustawienia.
Czołówka niestety skazuje na kierunek ustawienia głowy, a przeważnie
potrzebne jest zerknięcie z boku, czy "z pod łba".
Co do natężenia ¶wiatła od dawna s± takie, choćby z wł±czaniem ilo¶ci diod.
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj racja lampka czołowa ... a ja nie zauważyłem mniejszej ilo¶ci brań ponieważ ryba ma bardzo słaby wzrok widzi max 2 m
siurek163
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Feb 26, 2008
Posty: 99

Kraj: Polska
Miejscowość: Pełczyce
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lampka diodowa (na czoło), 7led, 3 stopniowa regulacja swiecenia 1/3/7 , regulacja góra-dół cena jakies 25zł. nic piekniejszego na noccke nie ma usmiech


______________________
siurek.
Marek_fisherman
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 30, 2007
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Więcbork/Gdańsk
PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja używam zwykłej latarki, tylko ciemn± ta¶m± zaklejam j± tak, zęby powstał w±ski snop ¶wiatła. Dobrym sposobem jest ¶wieca w przezroczystym wiaderku( oczywi¶cie jeżeli nie pada), daje dużo rozproszonego ¶wiatła. Pozdarawiam.
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
ja stosuję czołówkę - podstawa.
do tego mam zanętę w białym wiadrze, gdzie wstawiam wkład do znicza.
znakomicie o¶wietla i wiadro i najbliższ± okolicę. nie razi. uwaga tylko przy napełnianiu np koszyków - nie przepalić żyłki lol

pozdrawiam 8)
_________________
nie bˇdĽ mAneKIN JeDĽ nA RYBY
ROMEKR
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Mar 05, 2008
Posty: 5

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 12:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdecznie witam wszystkich jako zupełnie "nowy" na tym forum.
Ponieważ w zeszłym ,kiepskim dla mnie "wędkarsko"roku , największe
sukcesy odniosłem wędkuj±c na nockach , postanowiłem przestawiać się powoli na zmianę pory wędkowania.Mam już wiele lat spędzonych nad wod± , więc wiem jak ważne jest do¶wietlenie stanowiska.
Bardzo irytuj± mnie pozostawiane nad wod± ¶mieci , więc sam staram się nie używać o¶wietlenia typu -znicze , lampiony itp. Wiem , że mimo wszystko ,nie wszyscy pamiętaj± o ich uprz±tnięciu.
Co polecam - wła¶nie "czołówki "jako trzeci± i czwart± rękę oraz inne o¶wietlenie diodowe. Sam zakupiłem sobie dodatkowy akumulator i mam zamiar o¶wietlać stanowisko żarówkami diodowymi. Koszt takiej żarówki to kilkana¶cie zł , dużo ¶wiatła oraz znikomy pobór pr±du - ok. 0,5 W.
My¶lę , że się sprawdzi.Serdecznie pozdrawiam wszystkich oczekuj±cych pierwszych nocnych wyjazdów. wesoly
Kotwic
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Jun 22, 2007
Posty: 105

Kraj: Polska
Miejscowość: Giżycko
PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peter15 napisał:
... ponieważ ryba ma bardzo słaby wzrok widzi max 2 m

To ja poproszę o Ľródło tej informacji. wesoly
Tomson126p
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym że niektóre nazbyt płochliwe ryby ¶wiatło noc± może płoszyć... zdażyło mi się to dwukrotnie na wyprawach linowych
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kotwic napisał:
Peter15 napisał:
... ponieważ ryba ma bardzo słaby wzrok widzi max 2 m

To ja poproszę o Ľródło tej informacji. wesoly


No co Ty. Cały sen ma Ci opowiedzieć? ;-) :-D
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ROMEKR napisał:
Serdecznie witam wszystkich jako zupełnie "nowy" na tym forum.
Ponieważ w zeszłym ,kiepskim dla mnie "wędkarsko"roku , największe
sukcesy odniosłem wędkuj±c na nockach , postanowiłem przestawiać się powoli na zmianę pory wędkowania.Mam już wiele lat spędzonych nad wod± , więc wiem jak ważne jest do¶wietlenie stanowiska.
Bardzo irytuj± mnie pozostawiane nad wod± ¶mieci , więc sam staram się nie używać o¶wietlenia typu -znicze , lampiony itp. Wiem , że mimo wszystko ,nie wszyscy pamiętaj± o ich uprz±tnięciu.
Co polecam - wła¶nie "czołówki "jako trzeci± i czwart± rękę oraz inne o¶wietlenie diodowe. Sam zakupiłem sobie dodatkowy akumulator i mam zamiar o¶wietlać stanowisko żarówkami diodowymi. Koszt takiej żarówki to kilkana¶cie zł , dużo ¶wiatła oraz znikomy pobór pr±du - ok. 0,5 W.
My¶lę , że się sprawdzi.Serdecznie pozdrawiam wszystkich oczekuj±cych pierwszych nocnych wyjazdów. wesoly

Dlaczego chcesz łowić ryby w nocy skoro całe stanowisko chcesz o¶wietlić? Chcesz sobie zrobić namiastkę dziennego wędkowania? Nocne łowienie ma swoj± specyfikę. Ma być ciemno. Czołówka diodowa jak najbardziej. Zapalasz ja wtedy, gdy co¶ musisz pomajstrować przy zestawie itd. Dlaczego chcesz na siłę z nocy robić dzień? Boisz się ciemno¶ci? Wła¶nie w nocnym łowieniu o to chodzi, że ma być ciemno.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
lucek1973
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 07, 2006
Posty: 366

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już czas na nocki?Może ma juz kto¶ się czym pochwalić?
Tomson126p
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehe już czas... chyba bym z zimna zdechł ;) ja zaczynam od połowy maja je¶li woda temp nabierze...
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam w domu wypasione akwarium i taki pstryczek na ¶cianie, którego wł±czam jak robaka zakładam. Polecam.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nocki.
Ryby nie płoszone - troche ciszej niż w dzień. Mniej gapiów, spacerowiczów i pytań - ''Panie bierom? ''
Je¶li jest odpowiednio ciepło, o wiele przyjemniej niż łowienie w dzień ( nie wszędzie - s± wyjatki ). Latem, nie ma tego żaru z nieba i słońca, które spala nam karki, nogi i ręce a spod czapki leje się struga potu i w butelce brak już płynów uzupełniajacych...
Nocka to co innego. Byłoby super i ach i och, gdyby nie mały feler. KOMARY .
Pierwszy wieczorowy atak należy odczekać pod osłona preparatów ''Bzz'' i innych smarowanych czy psikanych. No i nie wiem dlaczego, ludziska aż prosz± się o te ataki, zapalaj±c przeróżne ¶wiecidełka. Zasiadki na karasie i liny, nauczyły mnie zakładania robaczków bez ¶wiatła. Na łowiskach o głęboko¶ci ponad 1,5m łowie spławikami ze ¶wietlikiem. To jedyne zdradzaj±ce moj± obecno¶ć na łowisku ¶wiatełko. Mam ze sob± lampę diodowa tak± do ładowania - cena 17 zł. Gdyby co¶ nie wyszło - zerwany lub spl±tany zestaw, zabieram wędkę i wycofuję się z łowiska i przy użyciu tej lampy robię porz±dek w zestawie.
Ot i wszystko o moim o¶wietleniu na nocnych zasiadkach. Aby tak łowić, trzeba trochę wprawy. Dlatego nocki nie s± dla adeptów sztuki wędkarskiej. No chyba, że kto¶ uwielbia naprawiać ci±gle zestawy :-)))
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rom71 napisał:
Ja używam latarkę czołow± i nie dawno dostałem latarkę górnicz± od kolegi,produkowana jest Cieszynie w Elektrometalu.Jak macie do niej dostęp polecam przydaje sie na noc. usmiech wesoly


1 A jaka jest cena takiej lampy górniczej?
2 Czym j± ładujesz ?
_________________
Mnie bior± zawsze.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Nocki.
Ryby nie płoszone - troche ciszej niż w dzień. Mniej gapiów, spacerowiczów i pytań - ''Panie bierom? ''
Je¶li jest odpowiednio ciepło, o wiele przyjemniej niż łowienie w dzień ( nie wszędzie - s± wyjatki ). Latem, nie ma tego żaru z nieba i słońca, które spala nam karki, nogi i ręce a spod czapki leje się struga potu i w butelce brak już płynów uzupełniajacych...
Nocka to co innego. Byłoby super i ach i och, gdyby nie mały feler. KOMARY .
Pierwszy wieczorowy atak należy odczekać pod osłona preparatów ''Bzz'' i innych smarowanych czy psikanych. No i nie wiem dlaczego, ludziska aż prosz± się o te ataki, zapalaj±c przeróżne ¶wiecidełka. Zasiadki na karasie i liny, nauczyły mnie zakładania robaczków bez ¶wiatła. Na łowiskach o głęboko¶ci ponad 1,5m łowie spławikami ze ¶wietlikiem. To jedyne zdradzaj±ce moj± obecno¶ć na łowisku ¶wiatełko. Mam ze sob± lampę diodowa tak± do ładowania - cena 17 zł. Gdyby co¶ nie wyszło - zerwany lub spl±tany zestaw, zabieram wędkę i wycofuję się z łowiska i przy użyciu tej lampy robię porz±dek w zestawie.
Ot i wszystko o moim o¶wietleniu na nocnych zasiadkach. Aby tak łowić, trzeba trochę wprawy. Dlatego nocki nie s± dla adeptów sztuki wędkarskiej. No chyba, że kto¶ uwielbia naprawiać ci±gle zestawy :-)))

popieram
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 5:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:
rom71 napisał:
Ja używam latarkę czołow± i nie dawno dostałem latarkę górnicz± od kolegi,produkowana jest Cieszynie w Elektrometalu.Jak macie do niej dostęp polecam przydaje sie na noc. usmiech wesoly


1 A jaka jest cena takiej lampy górniczej?
2 Czym j± ładujesz ?


Dawno temu uzywałem lamp górniczych na zasiadki. Można je było wypożyczyć z kopalni. Ciężki i niebezpieczny akumulator - możliwo¶ć wylania się ługu. Nie zalecam osobom, którzy nie byli specjalnie przszkoleni w tym zakresie ( używanie lamp górniczych ). Muszę tutaj napisać, bo jak widzę, nie wszyscy wiedz±, że ług jest groĽniejszy od kwasu solnego!!!
Rom71 - zabraniam Ci propagowania tutaj tych lamp!!!
Dzisiaj mamy latarki ( chińskie :-) ), które ładuje się w domu i ¶wiec± żarówkami diodowymi typu Led ( czy co¶ takiego ) a kosztuj± bagatelka 17 zł - wielki egzemplarz na non-stop ¶wiecenia w nocy ( mam tak± ). Jest to bardzo bezpieczna lampa i nie droga.
migotka8
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 88

Kraj: Polska
Miejscowość: KNURÓW
PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 8:13 am    Temat postu: .... Odpowiedz z cytatem

Panowie jam górnik więc ¶wiatło na czole mam przez 5 dni w tygodniu po 7,5 h , a czasem i dłużej więć powiem tylko jedno LATARKA CZOŁOWA , nic wiecej i popieram co napisał old_rysiu co do lamp górniczych... jak kto¶ nie ma pojecia to radził bym zapomnieć o takiej lampie.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
ledd1 napisał:
rom71 napisał:
Ja używam latarkę czołow± i nie dawno dostałem latarkę górnicz± od kolegi,produkowana jest Cieszynie w Elektrometalu.Jak macie do niej dostęp polecam przydaje sie na noc. usmiech wesoly


1 A jaka jest cena takiej lampy górniczej?
2 Czym j± ładujesz ?


Dawno temu uzywałem lamp górniczych na zasiadki. Można je było wypożyczyć z kopalni. Ciężki i niebezpieczny akumulator - możliwo¶ć wylania się ługu. Nie zalecam osobom, którzy nie byli specjalnie przszkoleni w tym zakresie ( używanie lamp górniczych ). Muszę tutaj napisać, bo jak widzę, nie wszyscy wiedz±, że ług jest groĽniejszy od kwasu solnego!!!
Rom71 - zabraniam Ci propagowania tutaj tych lamp!!!
Dzisiaj mamy latarki ( chińskie :-) ), które ładuje się w domu i ¶wiec± żarówkami diodowymi typu Led ( czy co¶ takiego ) a kosztuj± bagatelka 17 zł - wielki egzemplarz na non-stop ¶wiecenia w nocy ( mam tak± ). Jest to bardzo bezpieczna lampa i nie droga.

Oblanie ługiem .inaczej sod± kaustyczn±, powoduje nieodwracalne w skutki , nie goj±ce się rany, należy pamiętać aby jak najwcze¶niej miejsce poparzenia ługiem , zmyć kwa¶nym roztworem .
Niestety poważne wypadki z ługiem które ja znam ,wszystkie skończyły się ¶mierci± , a kapnięcie kropli na but ,spowodowało przepalenie buta i ranę na stopie,któr± leczono około roku . Tak więc Oldi słusznie ostrzega przed ługiem
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old_rysiu nie ostrzega. Old_rysiu zabrania je stosować.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.21 sekund :: Zapytania do SQL: 167