Czy wiesz, że...
WĘGORZ
Rekord Polski - 6,43 kg
Złoty medal - od 2,50 kg
Srebrny medal - od 2,00 kg
Br±zowy medal - od 1,50 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 193
 Zalogowani 0
 Wszyscy 193

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(135871) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135871) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135871) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135871) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135871) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135871) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(614098) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(614098) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(614098) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614098) Apr 26, @ 00:02:06


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2284
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2066
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2178
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2313
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2145
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2109
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2153
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2519
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2338
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - regulamin
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
regulamin
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
gutek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Oct 22, 2006
Posty: 196

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 7:18 pm    Temat postu: regulamin Odpowiedz z cytatem

Mam tak± sprawe.Mój kolega wyrobił swojemu pięcioletniemu dziecku karte.Twierdzi że będzie łowił na swoim stanowisku na dwie wędki a dziecko na stanowisku obok też na dwie wędki i że obowi±zuje każdego z nich normalny limit dobowy i że jego opieka z s±siedniego stanowiska wystarczy. Czy to prawda.
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, tak jest.
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chciałbym być nieuprzejmy Kolego, ale skoro masz dostęp do internetu, a nie masz ksi±żeczkowego Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, to jaki problem znaleĽć taki regulamin w sieci i zanim zadasz takie pytanie - poczytać! Owszem regulamin dopuszcza tak± możliwo¶ć - cyt: "Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następuj±cymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilo¶ciowym i wagowym, wył±cznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki." Regulamin

Ostatnio zmieniony przez Gargamel dnia Czw Lut 21, 2008 9:17 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że chodziło o legitymację członkowsk±:

" Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następuj±cymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilo¶ciowym i wagowym, wył±cznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki."

Gargamel mnie uprzedził.
gutek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Oct 22, 2006
Posty: 196

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 5:47 pm    Temat postu: do gargamel Odpowiedz z cytatem

Ja wiem że tak jest w regulaminie, ale moje pytanie czy w tym samym czasie jego opiekun może wędkowac na dwie wędki?
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zastanawia co¶ innego...

W jaki sposób pięciolatek zdał egzamin na kartę wędkarsk±?

A no tak, tata dziecku "wyrobił" lol .
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
Mnie zastanawia co¶ innego...

W jaki sposób pięciolatek zdał egzamin na kartę wędkarsk±?

A no tak, tata dziecku "wyrobił" lol .


Jak dziecku to pół biedy, ale po co 5-latkowi karta? Może przecież łowić bez karty pod opiek± tatusia...
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezier napisał:
ZIPPO napisał:
Mnie zastanawia co¶ innego...

W jaki sposób pięciolatek zdał egzamin na kartę wędkarsk±?

A no tak, tata dziecku "wyrobił" lol .


Jak dziecku to pół biedy, ale po co 5-latkowi karta? Może przecież łowić bez karty pod opiek± tatusia...

No wła¶nie, po co?

Dowiem się w końcu, co też ten kolega wyrobił swojemu pięcioletniemu dziecku?
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy! Suchy przepis Regulaminu nie pozostawia złudzeń, a Wasze w±tpliwo¶ci s± jak najbardziej słuszne. Dla mnie również jest nie do pomy¶lenia sytuacja opisana przez Gutka. Może kto¶ z Zarz±du Głównego PZW czytaj±c te posty sam się zastanowi nad takimi absurdami (b±dĽ nieuczciwo¶ci± urzędników - obym się mylił).
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie że się mylisz!!
My¶lisz Przyjacielu kategoriami XX wieku, a to już pokolenie XXI!! Dzieci szybciej się rozwijaj±!! zly:
Dzepetto: sprawdż - może Twoja Córeńka już ¶miga przebiegi zmienno¶ci funkcji!! wink:
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowość: ¦l±sk (Zagłębie)
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież tu chodzi o dwa limity, można wtedy do domu przytargać wiecej ryb a łowił będzie tylko tata zly: Przecież musiał już za syna podrobić podpis, chyba, że bardzo zdolne dziecko. Ciekawe jak wpisuje w rejestr :?:
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.


Ostatnio zmieniony przez J dnia Sro Lut 20, 2008 6:49 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Monk, że wła¶ciwie zawsze się z Tob± zgadzam usmiech. Wczoraj rozmawiałem z moim wnukiem ( 4 lata i 4 miesi±ce) i opowiadał mi, że w przedszkolu mieli zajęcia z języka angielskiego i że już umie liczyć do pięciu, po czym wyrecytował liczebniki po angielsku.
Co¶ w tym musi być skoro Ministerstwo Edukacji chce by dzieci szły do szkoły w wieku 6 lat.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Wiesz Monk, że wła¶ciwie zawsze się z Tob± zgadzam usmiech.

To niepokoj±ce!!! lol wink: Ale dzięki...
Cchiałbym, aby moja córa "zerówkę" zaliczyła w przedszkolu, a staje się to coraz mniej prawdopodobne. Szkoda ich dzieciństwa, choć ma to swój sens...
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie sprawa jest chyba jasna,kole¶ cierpi na niedobór rybiego białka! Poza tym,jakim cudem dziecko zdało egzamin?Jak będzie wypełniać rejestr?Najważniejsze,jak zostawić malucha nad wod± 10 metrów od siebie?
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następny "wczorajszy" - toż to dziecię chowane jest w umiłowaniu "no kill"!! lol wink:
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk Ty to szybki jeste¶ wink: Może i wczorajszy,aczkolwiek nie pamiętam abym co¶ spożywał 8O
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 7:25 pm    Temat postu: Re: regulamin Odpowiedz z cytatem

gutek napisał:
Mam tak± sprawe.Mój kolega wyrobił swojemu pięcioletniemu dziecku karte.Twierdzi że będzie łowił na swoim stanowisku na dwie wędki a dziecko na stanowisku obok też na dwie wędki i że obowi±zuje każdego z nich normalny limit dobowy i że jego opieka z s±siedniego stanowiska wystarczy. Czy to prawda.


Nie wiadomo w sumie co za "karte" wyrobił tatu¶ synkowi. Ta niewiedza skutkuje dwoma rozwi±zaniami.
1. Karta Wędkarska
Pomijaj±c aspekt prawny Karta Wędkarska pozwala pięciolatkowi na samodzielny połów ryb w ogólnodostępnych wodach powierzchniowych, na których nie obowi±zuje RAPR PZW, lub nie ma zapisu uniemożliwiaj±cego połów osobie w takim wieku. Gwarantuj± mu to dwa dokumenty: ustawa o rybactwie ¶ródl±dowym oraz rozporz±dzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyj±cych w wodzie.
Na wodach gdzie obowi±zuje RAPR PZW pięciolatek nie ma możliwo¶ci samodzielnego połowu.
2. Legitymacja członkowska PZW
Pomijaj±c aspekt etyczno-moralny oraz ewentualnie prawny, członkowstwo w PZW pozwala pięciolatkowi na połów ryb dwiema wędkami i na własnym stanowisku ale pod nadzorem prawnego opiekuna, wył±cznie w wodach, na których obowi±zuje RAPR PZW lub inny regulaimn zezwalaj±cy na taki połów przez pięciolatka.
gutek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Oct 22, 2006
Posty: 196

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyrobil i to nie synowi tylko córce legitymacje członkowsk± sory że napisałem że chodzi o karte.Poniósł opłaty takie jak osoba do 14 lat.A tak nawiasem to jest mięsiaż i niewiwmy jak go ukrucic 8O
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yankee_r napisał:
Monk Ty to szybki jeste¶ wink: Może i wczorajszy,aczkolwiek nie pamiętam abym co¶ spożywał 8O

Jak mnie pamięć nie myli to nie pamiętanie oznacza znaczne spożycie . I nie wiem - zazdro¶cić czy współczuć! wink: zly:
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowość: Pleszew
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam tak± sprawe.Mój kolega wyrobił swojemu pięcioletniemu dziecku karte.Twierdzi że będzie łowił na swoim stanowisku na dwie wędki a dziecko na stanowisku obok też na dwie wędki i że obowi±zuje każdego z nich normalny limit dobowy i że jego opieka z s±siedniego stanowiska wystarczy. Czy to prawda.


Albo mi się wydaje albo członek PZW do lat 16 może łowić tylko na jedn± wędkę usmiech . (napewno może łowić na jedn± wędkę :P ) .

Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie ¶pi - DJ KRYSTUS czuwa!
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
yankee_r napisał:
Monk Ty to szybki jeste¶ wink: Może i wczorajszy,aczkolwiek nie pamiętam abym co¶ spożywał 8O

Jak mnie pamięć nie myli to nie pamiętanie oznacza znaczne spożycie . I nie wiem - zazdro¶cić czy współczuć! wink: zly:


farti to zależy do którego grona miło¶ników należysz?Je¶li nie przeszkadza Ci choroba filipińska to możesz zazdro¶cić,natomiast jeżeli z alkoholem masz do czynienia tylko na mszy w niedziele to możesz współczuć. wink:
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ_Krystus napisał:

Albo mi się wydaje albo członek PZW do lat 16 może łowić tylko na jedn± wędkę usmiech . (napewno może łowić na jedn± wędkę :P ) .
)


A możesz podać gdzie znalazłe¶ taki przepis? :roll: Na jedn± to się zgodzę, ale spinninguj±c lub łowi±c na muchę. ;) Ale żeby nie mógł mieć dwóch gruntówek? :roll:

A co do tego człowieka: szczerze mówi±c nie rozumiem oburzenia. Ma prawo więc zrobił dziecku legitymację. Padły tutaj słowa jak ono wpisuje do rejestru albo zdało egzamin. A dlaczego miałby nie zdać? Dziecko w wieku 5 lat jest w stanie opanować takie wiadomo¶ci. A nawet je¶li nie do końca to przecież ojciec z nim będzie wędkował to pomoże. Czy żaden z Was nie chciałby łowić ze swoim małym dzieckiem i wpajać mu od małego zasady wędkarstwa? I nawet bez wyrabiania legitymacji będzie miało prawo do swojego stanowiska, swojego limitu itp. Dlaczego od razu wychodzicie z założenia, że człowiek ten miał na celu sianie spustoszenia w wodzie? :roll:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Dzepetto: sprawdż - może Twoja Córeńka już ¶miga przebiegi zmienno¶ci funkcji!! wink:


Jak na razie zdołała zrobić na mnie kupkę lol lol lol . Do funkcji przejdziemy w przyszłym tygodniu, a za dwa omówimy sobie macierze lol . Acha zapominałem wspomnieć, że już umie mówić 8)
gutek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Oct 22, 2006
Posty: 196

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 7:02 pm    Temat postu: regulamin Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie panowie.Wiem że będzie to polegało na tym że ojciec będzie łowił na cztery wędki a dziecko będzie biernym obserwatorewm. Jak można mu nato nie pozwolic.Czy dziecko mósi samo holowac ryby i zarzucac zestawy wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Jak na razie zdołała zrobić na mnie kupkę lol lol lol . Do funkcji przejdziemy w przyszłym tygodniu, a za dwa omówimy sobie macierze lol . Acha zapominałem wspomnieć, że już umie mówić 8)


XXI wiek!!! wink:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż temat drażliwy jest ale zapisy s± jakie s±. Mi osobi¶cie i nie tylko mi znany jest jeden delikwent, że tak go nazwę który specjalnie żonie wyrobił kartę żeby móc łowić na 4. Zona nie rozróżnie dolnika od szyczytówki, ale z mężem zawsze na rybach jest, i zawsze 2 wędki s± żony. i nawet je¶łi to on wyholuje rybę ale na wędkę żony, to zawsze twierdzi że to żony ryba bo na jej wędkę i to ona złowiła, a on tylko pomógł holować.
Wantek
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Feb 23, 2008
Posty: 16

Kraj: Polska
Miejscowość: Przemków
PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to tez całkiem cikawy przypadek z żon± hehe. tez znam podobny przypadek tylko żona jest troszke bardziej "kumata"



A wracaj±ć do głównego tematu to z tego co pamiętam to dziecko do lat 14 posiadajęce legitymacje członkowsk± opłacon± według ulg dla dzieci pozniej 14 roku życia moze wędkować tylko na jedn± wędkę, i przy opiece opiekuna.
ale nie będę sie na chama kłócił bo tak było na 100% kilka lat temu a czy tak dalej jest to nie mam pojęcia wydaje mi sie ze tak
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzepetto gratulacje córeczki.

Jak będ± jakie¶ problemy z liczbami zespolonymi to chętnie pomogę. Mój mały b±bel dopiero w wieku 9 lat zaczyna je pojmować. wesoly
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
Dowiem się w końcu, co też ten kolega wyrobił swojemu pięcioletniemu dziecku?

Fakty często s± przeinaczane. Może nie tyle wyrobił, ile wybił dziecku takie pomysły? 8O
_________________
Trzeba dobić tę watahę!
xenon75
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Nov 08, 2005
Posty: 125

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 7:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najelpiej wyrobić kartę żonie i kochance. Wtedy łowimy na 6 wędek!! usmiech przyjemne z pożytecznym i oszczędzamy. Żona z kochank± plotkuj± na rybach a my łowimy na całego. Na benzynie oszczędzamy bo zabieramy obie naraz :] kobitki zawsze znajd± wspólny język :]
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xenon75 napisał:
Najelpiej wyrobić kartę żonie i kochance. Wtedy łowimy na 6 wędek!! usmiech przyjemne z pożytecznym i oszczędzamy. Żona z kochank± plotkuj± na rybach a my łowimy na całego. Na benzynie oszczędzamy bo zabieramy obie naraz :] kobitki zawsze znajd± wspólny język :]


Za żonę i kochankę trzeba ui¶cić pełn± składkę, więc interes marny...
Killerek27
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jul 04, 2006
Posty: 54

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za żonę nie trzeba
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Killerek27 owszem trzeba, chyba, że odst±pisz jej jedn± ze swoich wędek o ile metoda któr± wędkujesz zezwala na połów dwiema wędkami.
Killerek27
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jul 04, 2006
Posty: 54

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapytam dzi¶ mojego skarbnika, wieczorem dam znać
Killerek27
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jul 04, 2006
Posty: 54

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezier masz racje, sorki za zamieszanie

Pozdrawiam
Mepsik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 359

Kraj: Polska
Miejscowość: Częstochowa
PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z każdym kolejnym przeczytanym postem coraz wyraĽniej jawi± mi się postulaty forumowiczów, dotycz±ce zmian obecnego regulaminu: Na jedno polskie gospodarstwo domowe, uprawnienia do połowu ryb może posiadać tylko jedna osoba zly:
W moim odczuciu, człowiek łowi±cy na dwie i więcej wędek zasługuje bardziej na politowanie niż potępienie, bo efektywne jest łowienie tylko jedn± wędk±. Z każd± kolejn± skuteczno¶ć spada. Ja bym pozwolił nawet na las wędek. Wtedy mięsiarze zwoziliby do domu po 2-3 rybki dziennie, a nie cał± siatę.
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mepsik jakie znów postulaty? Przeczytaj spokojnie cały w±tek i nie irytuj się. Pozdrawiam. usmiech
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak odbiegaj±c od tematu czy w okresie ochronnym np. szczupaka wolno stosować stalki lub wszelakiej ma¶ci fluorocarbony ??
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peter15 napisał:
a tak odbiegaj±c od tematu czy w okresie ochronnym np. szczupaka wolno stosować stalki lub wszelakiej ma¶ci fluorocarbony ??

Ustawy, rosporz±dzenia, regulaminy nie zabraniaj±, a z etycznego punktu widzenia jest to jak najbardziej wskazane. przynajmniej na wodach w których szczupak może częstym być przyłowem.
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie w kole chodz± opinie że nie można
Mepsik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 359

Kraj: Polska
Miejscowość: Częstochowa
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peter15 napisał:
u mnie w kole chodz± opinie że nie można

Tak jak mnie parę lat temu chciano ukarać mandatem, za łowienie bocznym trokiem w kwietniu - "bo szczupak ma okres do maja". Na łowisku, ani w okręgu nie było zakazu spinningu, ale strażnik społeczny wiedział swoje zly: Nie dałem się przekonać, ani do zapłacenia kary, ani do zaprzestania połowu, ani do opuszczenia łowiska, a strażnik nie chciał dać się przekonać, że: - kontrole przeprowadza się w stanie pełnej dyspozycji psychofizycznej; - powinien przed odebraniem odznaki bardziej przyłożyć się do szkoleń; - do pełnienia tej służby potrzebna jest nie tylko bezmy¶lna znajomo¶ć przepisów, ale też umiejętno¶ć rozumnej ich interpretacji. Ostatecznie chciał wzywać policję, a ja żałuję, że tego nie zrobił, bo do dzi¶ psuje i tak nędzn± opinię SSR...
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A od kiedy to strażnik SSR ma prawo wystawić mandat??
_________________
Pijawka z wiochy....
Killerek27
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jul 04, 2006
Posty: 54

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno nie ma takiego prawa, może ewentulanie skierować sprawę do s±du koleżeńskiego albo wezwać PSR lub policję
Mepsik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 359

Kraj: Polska
Miejscowość: Częstochowa
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

argrabi napisał:
A od kiedy to strażnik SSR ma prawo wystawić mandat??

My¶lał, że ma :P
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Killerek27 napisał:
na pewno nie ma takiego prawa, może ewentulanie skierować sprawę do s±du koleżeńskiego albo wezwać PSR lub policję


Może sporz±dzić notatkę ze zdarzenia i przekazać j± do PSR. Na jej podstawie Komendant Państwowej Straży kieruje sprawę do s±du grodzkiego.
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mepsik napisał:
Tak jak mnie parę lat temu chciano ukarać mandatem, za łowienie bocznym trokiem w kwietniu - "bo szczupak ma okres do maja". Na łowisku, ani w okręgu nie było zakazu spinningu, ale strażnik społeczny wiedział swoje zly: Nie dałem się przekonać, ani do zapłacenia kary, ani do zaprzestania połowu, ani do opuszczenia łowiska, a strażnik nie chciał dać się przekonać, że: - kontrole przeprowadza się w stanie pełnej dyspozycji psychofizycznej; - powinien przed odebraniem odznaki bardziej przyłożyć się do szkoleń; - do pełnienia tej służby potrzebna jest nie tylko bezmy¶lna znajomo¶ć przepisów, ale też umiejętno¶ć rozumnej ich interpretacji. Ostatecznie chciał wzywać policję, a ja żałuję, że tego nie zrobił, bo do dzi¶ psuje i tak nędzn± opinię SSR...


A może to Ty psujesz tę opinię wypisuj±c takie historyjki ? Poproszę o namiar na tego strażnika bo chcę wyja¶nić tę sprawę.
_________________
Łowię i zjadam ......
Mepsik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 359

Kraj: Polska
Miejscowość: Częstochowa
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezier napisał:


Może sporz±dzić notatkę ze zdarzenia i przekazać j± do PSR. Na jej podstawie Komendant Państwowej Straży kieruje sprawę do s±du grodzkiego.


Nie mógł sporz±dzić notatki ze zdarzenia, bo nie miał podstaw - to po pierwsze.
Po drugie - gdyby notatkę sporz±dził - komendant PSR miałby podstawy wezwać tego strażnika w celu złożenia wyja¶nień.

2 koronne powody dla których nie lubię SSR:
Powód pierwszy: Spotykam ich niezmiernie rzadko - na prawie 25 lat mojego wędkowania byłem kontrolowany tylko 4 razy!
Powód drugi: Na 4 przeżyte w moim życiu kontrole, czterokrotnie zetkn±łem się z totaln± niekompetencj± i ignorancj± skrywanej pod płaszczykiem arogancji.
Nie lubię SSR bo organ powołany do ochrony wód, który winien wzbudzać respekt w¶ród kłusowników i szacunek w¶ród wędkarzy, tymczasem u kłusowników wywołuje drwiny, a w¶ród wędkarzy irytację...
Mepsik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 359

Kraj: Polska
Miejscowość: Częstochowa
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker napisał:

A może to Ty psujesz tę opinię wypisuj±c takie historyjki ? Poproszę o namiar na tego strażnika bo chcę wyja¶nić tę sprawę.


To było 2 lata temu, więc raczej po sprawie. Za to mogę opisać ostatnio przeżyt± (4 w życiu kontrolę).
Połowa lutego w tym roku. Siedzę sobie nad niewielkim zalewem i wpatruję w spławik. Nagle bez żadnego dzień dobry, ani przedstawienia, widok przesłania mi biała legitymacja ze zdjęciem, podstawiona pod sam nos przez społecznego, który zaszedł mnie z tyłu i z rozdziawion± gęb± pyta: - Maaasz?
Więc zastrugałem wariata i pytam się po ichniemu: Cooo?
- Noo maaasz??
- Ale co?
Więc facet prawie wytarł mi buzię swoim glejtem i znów pyta: Maaasz?
:evil:
Szkoda mi było czasu, na przeci±gnie tej gatki, więc przed okazaniem karty pouczyłem owego zucha, że każdego funkcjonariusza - także społecznego - obowi±zuj± procedury przy legitymowaniu, do których powinno zaliczać się przedstawienie imieniem i nazwiskiem, a także podanie funkcji jak± się pełni i poinformowanie o celu w jakim się podeszło. Ponadto kultura osobista nakazuje, aby na pocz±tku powiedzieć ładnie "dzień dobry" i nie walić do dorosłej nieznajomej osoby przez "ty", bo nie przypominam sobie, by¶my zostali sobie przedstawieni.
Facet rozdziawił japę jeszcze bardziej, obejrzał dokumenty i poszedł do kolejnego wędkarza, a ja za chwilę usłyszałem z oddali głupowate: Maaasz?
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mapsik trzeba było spisać numer strażnika i złożyć na niego skargę do Starostwa, jeżeli był niekompetentny lub a stanie wskazuj±cym, a jeszcze lepiej wezwać policję (komórkę pewnie miałe¶ przy sobie) wtedy go¶ć nie psułby do dzi¶ reputacji SSR.
Nikt, Ci nie karze kochać strażników. Byłoby wprost cudowanie, gdyby SSR nie musiała istnieć, ale w naszym kraju jest tak, że każdy pilnuje swoich interesów. Władze państwowe, i terenowe nie s± zainteresowane tym, żeby Jezier, Mepsik, Zamker i inni mieli gdzie i co łowić. Więc można siedzieć bezczynnie i patrzeć jak kłusole i "wędkuj±cy inaczej" czyszcz± z resztek ryb nasze wody, lub próbować co¶ zrobić. Pewnie to "co¶" to stanowczo za mało, ale musi wystarczyć.
Może przykład z mojego podwórka.
U siebie przez 2 lata walczyłem o zawi±zanie SSR. Sporo było z tym zachodu, ale warto było, bo nad woda widać efekty. Na odcinku Odry na którym wędkuje od blisko ćwierć wieku nigdy nie miałem kontroli PSR i o ile dobrze sobie przypominam raz mnie kontrolowała SSR pewnie dobre 10 lat temu. Po kilku miesi±cach działania SSR zarówno władze okręgu, jak i komendant wojewódzki PSR dostrzegli problem. Pńastwówka bardzo chętnie przyjeżdża i wspiera nas w miarę możliwo¶ci. Z miejscowym komendantem policji, tez można było doj¶ć do porozumienia i dwa razy w miesi±cu ze społecznikami nad wodę wysyła patrol policji.
Mepsik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 05, 2004
Posty: 359

Kraj: Polska
Miejscowość: Częstochowa
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie nie jest problemem istnienie SSR. Cieszę się, że co¶ takiego funkcjonuje, tylko na lito¶ć Bosk±! Sk±d Ci ludzie się rekrutuj±? Czy po za chęci± szpanowania blach± i straszakiem w kaburze czego¶ jeszcze się od tych ludzi oczekuje?
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 167