Czy wiesz, że...
Produkcja czterech wylęgarni gospodarstwa Ruciane-Nida to 800 do 1000 kg materiału zarybieniowego, z czego ok. 300 kg stanowi± zakupy ZO PZW.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 285
 Zalogowani 0
 Wszyscy 285

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136106) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136106) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136106) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136106) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136106) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136106) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136106) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136106) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721859) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721859) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2302
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2358
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Egzorcysta i skazany strażnik.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Egzorcysta i skazany strażnik.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 12:46 pm    Temat postu: Egzorcysta i skazany strażnik. Odpowiedz z cytatem

Tego w Polskim więziennictwie jeszcze nie było. 8O
KLIKNIJ
Oby tylko po takim seansie inni skazani nie zażyczyli sobie takiej sesji, jak znam życie to po tym numerze obrońcy groĽnych przestępców będ± kombinowali podobnie.
Jestem bardzo ciekawy jak to wszystko się zakończy. :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moich stronach (to tylko dwadzie¶cia kilometrów od Bodex-u) zaraz po tej strzelaninie można było usłyszeć plotkę, że strażnik został wynajęty przez mafię do zlikwidowania niewygodnego ¶wiadka i policjantów, którzy rozpracowali t± sprawę. Dla mnie, co najmniej dziwnym jest, że policjantów, którzy najbardziej byli zaangażowani w sprawę zatrudniono jako zwykłych konwojentów. Strażnik w wiezieniu zacz±ł ¶wirować jednak psychiatrzy zgodnie twierdza, że wszystko z nim w porz±dku i może odpowiadać za swoje czyny. To, że z jego umysłem wszystko w porz±dku jak widać nie znaczy jeszcze, że nie jest opętany! Reasumuj±c sprawa może zakończyć się w ten sposób, że s±d jako opętanego nie skaże go, a egzorcysta wypędzi z niego złego i facet będzie zdrów jak ryba a i bogaty za spraw± mafii jeszcze będzie.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sk±d wiesz, że nie było?
Być może było i w sumie nie widzę w tym nic dziwnego. W naszym kraju działa ponad 70 egzorcystów (piszę tylko o egzorcystach katolickich), za¶ same egzorcyzmy, nie s± czym¶ egzotycznym czy rzadko spotykanym.
Odprawia się je na całym ¶wiecie a te najbardziej znane doczekały się nawet swoich ekranizacji.
Filmy takie jak Egzorcysta czy Egzorcyzmy Emily Rose oparte s± na faktach.

Czy za¶ przestępcy będ± udawali opętanych? Może, je¶li tak, to szansa powodzenia, jest mniej więcej taka jak przy udawaniu zawału serca.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
Czy za¶ przestępcy będ± udawali opętanych? Może, je¶li tak, to szansa powodzenia, jest mniej więcej taka jak przy udawaniu zawału serca.

No chyba większa. Tu wystarczy do swego opętania przekonać tylko egzorcystę. My¶lę, że za stosown± opłat± da się przekonać a i uzdrowi jeszcze opętanego delikwenta. wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:

No chyba większa. Tu wystarczy do swego opętania przekonać tylko egzorcystę.


Jest to równie prawdopodobne jak przekonanie kardiologa, że wła¶nie przechodzi się ciężki zawał serca.

Jarpo napisał:

My¶lę, że za stosown± opłat± da się przekonać a i uzdrowi jeszcze opętanego delikwenta. wink:


Mylisz się. Choć teoretycznie nie ma rzeczy niemożliwych, ale o ile nie dziwi mnie przekupienie lekarza, by wydał korzystn± dla skazanego opinię, o tyle nie widzę możliwo¶ci przekupienia duchownego, egzorcysty. To nie s± przypadkowe osoby.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie już nic w życiu nie zdziwi wink: a gdy jeszcze w grę wchodz± pieni±dze to wszystko jest możliwe.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Mnie już nic w życiu nie zdziwi wink: a gdy jeszcze w grę wchodz± pieni±dze to wszystko jest możliwe.


Wybacz ale mam wrażenie, że nie bardzo się orientujesz o jakiej grupie ludzi piszesz. Je¶li się mylę, wybacz. Proponuję jednak zaczerpn±ć nieco wiedzy na temat egzorcystów.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
Jarpo napisał:
Mnie już nic w życiu nie zdziwi wink: a gdy jeszcze w grę wchodz± pieni±dze to wszystko jest możliwe.


Wybacz ale mam wrażenie, że nie bardzo się orientujesz o jakiej grupie ludzi piszesz. Je¶li się mylę, wybacz. Proponuję jednak zaczerpn±ć nieco wiedzy na temat egzorcystów.

Niestety ale to tylko ludzie.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, zakładaj±c ten temat, nie było moj± intencj± wywoływanie sprzeczki.
:placz
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
...Filmy takie jak Egzorcysta czy Egzorcyzmy Emily Rose oparte s± na faktach....

8) A Ty jeste¶ tego pewien :?: 8)
_________________
Mnie bior± zawsze.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Panowie, zakładaj±c ten temat, nie było moj± intencj± wywoływanie sprzeczki.
:placz

To nie sprzeczka tylko wymiana pogl±dów. Tylko w ten sposób człowiek może się czego¶ nauczyć. Mnie bardziej w tym wszystkim interesuje w jaki sposób może zareagować s±d gdy okaże się, że oskarżony był opętany, a dzięki pomocy egzorcysty jego dusza została od szatana uwolniona.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, proszę nie dajcie się zwie¶ć SZATANOWI. lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 1:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
mario_z napisał:
Panowie, zakładaj±c ten temat, nie było moj± intencj± wywoływanie sprzeczki.
:placz

Mnie bardziej w tym wszystkim interesuje w jaki sposób może zareagować s±d gdy okaże się, że oskarżony był opętany

Jarpo, nie chciał bym być wyroczni± w tej sprawie, ale wynik końcowy może być bardzo zaskakuj±cy a nawet szokuj±cy. 8O
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Jarpo napisał:
mario_z napisał:
Panowie, zakładaj±c ten temat, nie było moj± intencj± wywoływanie sprzeczki.
:placz

Mnie bardziej w tym wszystkim interesuje w jaki sposób może zareagować s±d gdy okaże się, że oskarżony był opętany

Jarpo, nie chciał bym być wyroczni± w tej sprawie, ale wynik końcowy może być bardzo zaskakuj±cy a nawet szokuj±cy. 8O

Czyli tak jak napisałem w pierwszym po¶cie? wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
mario_z napisał:
Jarpo napisał:
mario_z napisał:
Panowie, zakładaj±c ten temat, nie było moj± intencj± wywoływanie sprzeczki.
:placz

Mnie bardziej w tym wszystkim interesuje w jaki sposób może zareagować s±d gdy okaże się, że oskarżony był opętany

Jarpo, nie chciał bym być wyroczni± w tej sprawie, ale wynik końcowy może być bardzo zaskakuj±cy a nawet szokuj±cy. 8O

Czyli tak jak napisałem w pierwszym po¶cie? wink:

Jest to prawdopodobne, nie napiszę w ilu procentach, ale jednak.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie ta sprawa jest hmmm...lekko szokuj±ca. Nigdy nie spotkałem się z przypadkiem badania oskarżonego przez egzorcystę.

W sensie prawnym nic nie stoi na przeszkodzie aby dopu¶cić do takiego badania, ale...czy tego typu precedens nie będzie służył innym bandziorom w innych sprawach? Przes±dzić sie tego nie da smutny

Polskie prawo przewiduje wył±czenie odpowiedzialno¶ci karnej za popełniony czyn. Najbardziej znanym przykładem takiego wył±czenia jest instytucja obrony koniecznej. Inne przypadki to niepoczytalno¶ć i ograniczona poczytalno¶ć (nadzwyczajne złagodzenie kary). Powstaje pytanie, czy opętanie przez diabła może być uznane za niepoczytalno¶ć/ograniczon± poczytalno¶ć? Trudno mi jest to oceniać, ale moim zdaniem takie opętanie można uznać za tożsame z niepoczytalno¶ci±/ograniczon± poczytalno¶ci±. Innymi słowy opinia egzorcysty będzie tu równa (chyba?) z opini± lekarza psychiatry.

Udawanie choroby psychicznej to bardzo powszechny "zwyczaj" w¶ród przestępców. Przypomnę tu choćby tak niebezpiecznego bandytę jak "Krakowiak". Czy w razie precedensu w sprawie strażnika, przestępcy nie zaczn± uciekać się do udawania opętania? Tego nie wiem. Nie wiem bowiem jak wygl±daj± egzorcyzmy i czy egzorcyzmy mozna do końca porównywać z badaniami psychiatrycznymi, a w zasadzie ich wiarygodno¶ć.
Watpliwo¶ci pozostaj±. Być może na te w±tpliwo¶ci składa się brak wiedzy o egzorcystach i egzorcyzmach, ale...
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
... Dla mnie, co najmniej dziwnym jest, że policjantów, którzy najbardziej byli zaangażowani w sprawę zatrudniono jako zwykłych konwojentów. Strażnik w wiezieniu zacz±ł ¶wirować jednak psychiatrzy zgodnie twierdza, że wszystko z nim w porz±dku i może odpowiadać za swoje czyny. To, że z jego umysłem wszystko w porz±dku jak widać nie znaczy jeszcze, że nie jest opętany! .


Kto¶ kto nie zna realiów tej służby może wła¶nie tak pomy¶leć. Konwojowany był bardzo ważnym ¶wiadkiem w sprawie grupy przestępczej trudni±cej się bodaj kradzież± samochodów. Osobi¶cie też nie do końca zaufałbym konwojentom, którzy specjalnie nie przejmuj± się zachowaniem procedury konwojowania. Zreszt± na taki konwój trzeba wcze¶niej złożyć zamówienie. A postępowanie procesowe czasami bywa na tyle dynamiczne, że czynno¶ci wypadaj± z dnia na dzień i nie ma czasu na załatwianie konwoju. To jest jedna kwestia.
Druga dot. opinii biegłych. Opinia biegłych jest jednoznaczna, je¶li obrona j± podważy, zawsze można powołać drugi zespół biegłych.
Nie ma takiej jednostki chorobowej jak opętanie. To, że go¶ć się ¶lini, liczy czy inne cuda wyczynia to tylko dobrze ¶wiadczy o jego stanie umysłu. Wie co go czeka, robi to co robi, bo tylko mu symulka pozostała. Taka jest prawda.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sprawie samych egzorcyzmów nie wypowiadam się. Nie znam się i nie wypowiadam się na ten temat. Mniej więcej wiem, o co chodzi, ale nie wiem czy mniej czy więcej. Jednak twardo obstaje przy swoim, że egzorcy¶ci to też ludzie.

Mnie w tej sprawie zastanawia jeszcze jedno. Dlaczego policjanci, którzy prowadzili i rozwi±zali sprawę mafii naczepowej zostali tu sprowadzeni do roli konwojentów. Czy taka jest procedura czy w tym przypadku było co¶ nie tak? Zginęli policjanci najwięcej wiedz±cy w tej sprawie, prawie zgin±ł oskarżony, który zdecydował się na współprace z policj±. Czy macie jeszcze jakie¶ pytania?
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:

Powstaje pytanie, czy opętanie przez diabła może być uznane za niepoczytalno¶ć/ograniczon± poczytalno¶ć? Trudno mi jest to oceniać, ale moim zdaniem takie opętanie można uznać za tożsame z niepoczytalno¶ci±/ograniczon± poczytalno¶ci±. Innymi słowy opinia egzorcysty będzie tu równa (chyba?) z opini± lekarza psychiatry.


Czy opinia będzie równa, nie wiem, choć zdziwił bym się gdyby tak było i gdyby którykolwiek sędzia sięgn±ł po tak± opinię. Wszak opętanie to rodzaj choroby (o ile dobrze pamiętam z tej samej grupy co schizofrenia). Po co więc kierować się opini± egzorcysty ("zawodu" b±dĽ co b±dĽ egzotycznego), skoro w tej samej sprawie zeznawać może po prostu lekarz.

Dodatkowym problemem mogło by być to, że z tego co wiem, nie ma w Polsce biegłego mog±cego występować w s±dzie w sprawach dotycz±cych egzorcyzmów.
Podobnie brak jakiejkolwiek definicji egzorcyzmu czy egzorcysty.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, nie chciałbym nikogo obrażać, ale w swej mentalno¶ci niektórzy ocieraj± się o głębokie ¶redniowiecze. Tylko patrzeć, jak jeszcze zaczn± stosy płon±ć.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
Czez napisał:

Powstaje pytanie, czy opętanie przez diabła może być uznane za niepoczytalno¶ć/ograniczon± poczytalno¶ć? Trudno mi jest to oceniać, ale moim zdaniem takie opętanie można uznać za tożsame z niepoczytalno¶ci±/ograniczon± poczytalno¶ci±. Innymi słowy opinia egzorcysty będzie tu równa (chyba?) z opini± lekarza psychiatry.


Czy opinia będzie równa, nie wiem, choć zdziwił bym się gdyby tak było i gdyby którykolwiek sędzia sięgn±ł po tak± opinię. Wszak opętanie to rodzaj choroby (o ile dobrze pamiętam z tej samej grupy co schizofrenia). Po co więc kierować się opini± egzorcysty ("zawodu" b±dĽ co b±dĽ egzotycznego), skoro w tej samej sprawie zeznawać może po prostu lekarz.

Dodatkowym problemem mogło by być to, że z tego co wiem, nie ma w Polsce biegłego mog±cego występować w s±dzie w sprawach dotycz±cych egzorcyzmów.
Podobnie brak jakiejkolwiek definicji egzorcyzmu czy egzorcysty.

Biegłego "z listy" może nie być, ale w charakterze biegłego może wsystepować każdy kto posiada wiedzę specjalistyczn± (tzw. biegły ad hoc), więc nic nie stoi na przeszkodzie by wnosić przed s±dem o powołanie egzorcysty na biegłego.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:

Mnie w tej sprawie zastanawia jeszcze jedno. Dlaczego policjanci, którzy prowadzili i rozwi±zali sprawę mafii naczepowej zostali tu sprowadzeni do roli konwojentów. Czy taka jest procedura czy w tym przypadku było co¶ nie tak? Zginęli policjanci najwięcej wiedz±cy w tej sprawie, prawie zgin±ł oskarżony, który zdecydował się na współprace z policj±. Czy macie jeszcze jakie¶ pytania?

Jarpo, w tej sprawie jest wiele niewiadomych i nie sadzę żeby one się wyja¶niły. :?:
Dla prokuratury sprawa jest jasna, strzelał bo miał kłopoty w domu (chyba się nie mylę) :?: , jednak moje zdanie jest takie, w to zdarzenie na pewno jest jeszcze zamieszanych kilka osób, być może nawet z tego aresztu w którym doszło do strzelaniny, ale to już s± tylko moje podejrzenia.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedy¶ słyszałem, że na opętanie dobrze robi± elektrowstrz±sy. W tym przypadku to bym go¶ciowi ich nie żałował. My¶lę, że taki zabieg należałoby przeprowadzić raz a dobrze. wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Ja kiedy¶ słyszałem, że na opętanie dobrze robi± elektrowstrz±sy. W tym przypadku to bym go¶ciowi ich nie żałował. My¶lę, że taki zabieg należałoby przeprowadzić raz a dobrze. wink:

W Stanach Zjednoczonych maj± to opanowane do perfekcji. Pomaga raz na zawsze.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Jarpo napisał:
Ja kiedy¶ słyszałem, że na opętanie dobrze robi± elektrowstrz±sy. W tym przypadku to bym go¶ciowi ich nie żałował. My¶lę, że taki zabieg należałoby przeprowadzić raz a dobrze. wink:

W Stanach Zjednoczonych maj± to opanowane do perfekcji. Pomaga raz na zawsze.

No wła¶nie o to mi chodziło. wink:
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ostatniego KS`a wykonano w Polsce w 1987 roku. Dożywotka jest dla go¶cia niezmiernie uci±żliwa, więc wie o co walczy. Choć nie wiem czy nie lepszy ZK aniżeli zamknięty szpital psychiatryczny, gdzie będ± z niego wypędzać demony wesoly
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyobrażacie sobie spędzić resztę życia w miejscu pracy? A wiecie co z takimi jak on robi± pod cel±? Choć on może mieć dyspensę bo odstrzelił tych, których pensjonariusze "hoteli" przy najdłuższych ulicach ¶wiata zwykle nie lubi±.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Wyobrażacie sobie spędzić resztę życia w miejscu pracy?

Teraz klient wpadnie w pracoholizm lol lol 24h na dobę w pracy, na dodatek w asy¶cie diabła. lol
PRZEGWIZDANE.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby miał zainteresowanie wędkarskie mógłby np. robić jigi lub woblery ;). Nie wiem tylko, kiedy by na to łowił.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Jakby miał zainteresowanie wędkarskie mógłby np. robić jigi lub woblery ;). Nie wiem tylko, kiedy by na to łowił.

Mógł by sprzedawać na allegro 8O trzeba przecież zarobić na spłacenie grzywny. lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem w tym, że skazani nie maj± dostępu do internetu. Ale skoro Dochnal grał na giełdzie będ±c aresztowanym, to i taki problem nie jest problemem.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Problem w tym, że skazani nie maj± dostępu do internetu. Ale skoro Dochnal grał na giełdzie będ±c aresztowanym, to i taki problem nie jest problemem.

Jak widać Polak potrafi, więc i w tym przypadku pewnie dał by sobie radę, zwłaszcza gdy ma w sobie rogacza.
Pewnie i jemu poroże powoli wyrasta. :?: :?:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mario_z, temat poważny, ocieraj±cy się o wędkarstwo, a Ty jakie¶ w±tki "my¶liwskie" wprowadzasz ;) O zwierzynie płowej było w innym temacie wesoly
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Mario_z, temat poważny, ocieraj±cy się o wędkarstwo, a Ty jakie¶ w±tki "my¶liwskie" wprowadzasz ;) O zwierzynie płowej było w innym temacie wesoly

Oj przepraszam, zagalopowałem się jak ten Jeleń na rykowisku. lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od razu widać, że wiosna nadchodzi!!! wesoly
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li go¶ć twierdzi że opetał go szatan należałoby sprawdzić czy tak jest faktycznie.W/ ksi±żki "Kaci i ich ofiary" w której s± opisane dzieje przesłuchań,dochodzeń,sposoby wydobywania zeznań w wiekach XIII do XVII ma na pewno pieprzyki lub brodawki na ciele co jest pewnikiem opetania przez diabła zly: Powinien opowiedzieć od kiedy i opisać diabła który go opętał i w jakich okoliczno¶ciach.Ówcze¶ni pracownicy wymiaru sprawiedliwo¶ci znali setki sposobów na to by opetany wszystko dokładnie opisał.Po przyznaniu się do winy może zostac łamany kołem czy żywcem spalony na stosie(czego zapewne życz± mu rodizny zamordowanych).
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Od razu widać, że wiosna nadchodzi!!! wesoly

Gargamel, jak by mogło być inaczej :?: po zimie zawsze przychodzi wiosna, o tym wie nawet Marek, ten od pogody z Polsatu. lol dlatego nie jest dziwne chyba dla nikogo, że mi gody w głowie.
lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Czw Mar 06, 2008 4:26 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
...Ówcze¶ni pracownicy wymiaru sprawiedliwo¶ci znali setki sposobów na to by opetany wszystko dokładnie opisał.Po przyznaniu się do winy może zostac łamany kołem czy żywcem spalony na stosie(czego zapewne życz± mu rodizny zamordowanych).

Dać mu piwa, dobrze gada wesoly
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
.W/ ksi±żki "Kaci i ich ofiary" w której s± opisane dzieje przesłuchań,dochodzeń,sposoby wydobywania zeznań w wiekach XIII do XVII ma na pewno pieprzyki lub brodawki na ciele co jest pewnikiem opętania przez diabła.

8O Sacha, na pewno tak było napisane w ksi±żce o której mówisz. :?: :?:
Je¶li tak, to ja idę sprawdzić czy nie mam ogona 8O , chyba i ja będę musiał odwiedzić dobrego egzorcystę. lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doskonale opisał to Umberto Eco w ksi±żce "Imię Róży". Doskonały opis ówczesnych stosunków panuj±cych w klasztorach i na styku ko¶ciół - lud boży.
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My tu o egzorcyzmach,a w informatyce szykuje się rewolucja. Zamiast wiruj±cych dysków twardych - SSD. Tym samym eliminuje się jedno z najsłabszych ogniw w komputerach. Raz już utraciłem dane po potr±ceniu obudowy wł±czonego komputera. Nic nie pomogło. Przepraszam za zmianę tematu, ale cóż można więcej o tym powiedzieć. Je¶li wymiar sprawiedliwo¶ci dopu¶ci dowód z badania egzorcysty to będzie to kompromitacja tegoż wymiaru. Takie jest moje ostateczne zdanie w tej sprawie.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest dopiero ochrona interesów skarbu państwa.
8O KLIKNIJ 8O
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżby najpierw był aniołkiem :?:
A może tylko dobrze ukrywał swój ogonek pod biał± sukienk±. :?:
KLIK

Prawdopodobna wersja motywów działania strażnika zabójcy z sieradzkiego więzienia. 8O
Ten tekst jest z 2007 roku, ale my¶lę że warto przeczytać.
KLIKNIJ
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Sacha, na pewno tak było napisane w ksi±żce o której mówisz.

Tak,a je¶li na ciele w widocznych miejscach nie było to golono na sucho nożem wszystkie włosy żeby znaleĽć.Samo golenie na sucho było już niezł± tortur± zly: Je¶li dalej nie było dowodu winy wrzucano tak± (najczę¶ciej kobiętę) do wody.Jak miała na sobie mało ubrań to szybciutko się topiła co oznaczało pomyłkę wymiaru sprawiedliwo¶ci.Dla utopionej było to jednak obojętne :roll: Jak miała na sobie kilka halek i spódnic to warstwy powietrza pomiędzy utrzymywały j± na powierzchni co definitywnie oznaczało kontakty z siłami nieczystymi bo żadna uczciwa kobieta nie umiała by się utrzymać bez pomocy "złego".
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 06, 2008 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
mario_z napisał:
Sacha, na pewno tak było napisane w ksi±żce o której mówisz.

Tak,a je¶li na ciele w widocznych miejscach nie było to golono na sucho nożem wszystkie włosy żeby znaleĽć.Samo golenie na sucho było już niezł± tortur± zly: Je¶li dalej nie było dowodu winy wrzucano tak± (najczę¶ciej kobiętę) do wody.Jak miała na sobie mało ubrań to szybciutko się topiła co oznaczało pomyłkę wymiaru sprawiedliwo¶ci.Dla utopionej było to jednak obojętne :roll: Jak miała na sobie kilka halek i spódnic to warstwy powietrza pomiędzy utrzymywały j± na powierzchni co definitywnie oznaczało kontakty z siłami nieczystymi bo żadna uczciwa kobieta nie umiała by się utrzymać bez pomocy "złego".

O rany 8O , co Ty za horrory czytasz 8O , Mogłe¶ po czym¶ takim zasn±ć. :?: lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
Filmy takie jak Egzorcysta czy Egzorcyzmy Emily Rose oparte s± na faktach.


Blair Witch Project zaczyna się wstawk± "oparte na faktach" a tak naprawdę był to chwyt czysto marketingowy. Przyci±gnęło to tylko więcej osób do kin. W filmie Egzorcyzmy E.R. ten trik też zastosowano. W opiniach/opisach filmu mówi się o osobie psychicznie chorej a nie o osobie opętanej. Nie wi±zał bym filmów przeze mnie wymienionych z faktami z przeszło¶ci. Co do Egzorcysty - nie wiem, tematu nie zgłębiałem - ale tez nie jestem przekonany. Je¶li miały miejsca kiedykolwiek egzorcyzmy i opętania tak oczywiste jak przedstawiono to w niektórych filmach, to jestem przekonany, że ko¶ciół utrzymuje to naprawdę w głębokiej tajemnicy a filmidła z tematem opętań i egzorcyzmów to wymysł scenarzystów bazuj±cych na ksi±żkach, opowiadaniach czy wspomnieniach, niestety fikcyjnych.
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 155