Czy wiesz, że...
Podstawowym elementem wyposażenia łodzi wędkarskiej s±:
- pasy/kamizelki ratunkowe w ilo¶ci odpowiadaj±cej ilo¶ci ludzi na łódce;
- koła ratunkowe /z link± o ¶rednicy 8-10 mm i długo¶ci 25 m/- łódĽ z napędem mechanicznym - 1
bez napędu mechanicznego - 2
- ga¶nice - gdy łódĽ nie przekracza 10 m - ga¶nica proszkowa 2 kg /1 dla silników 5-100 kW + 1 na każde następne 100 kW/

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 407
 Zalogowani 0
 Wszyscy 407

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198363) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198363) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198363) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198363) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198363) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198363) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198363) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198363) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198363) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198363) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Co nowego Kupili¶cie?!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Co nowego Kupili¶cie?!
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adalin napisał:
Za rady dziękuję usmiech
Ech, chyba przestanę żartować, bo co to za żarty, które bawi± tylko mnie ;)

Pozdrawiam.

Adalin, nie tylko Ciebie wink:
Mam radę dla Ciebie, odno¶nie żółknięcia tego szfa, szwu czy jak mu tam :?:
Wymień sprężynkę w "zwieraczu" a przez jaki¶ czas będziesz miał spokój z odbarwianiem (żółknięciem). lol wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
5 letni± Toyotę Corollę kombi wesoly ale jestem zaniepokojony spalaniem bo żadna z moich poprzednich Toyot tyle nie paliła

Nie przypadkowo to napisałem bo teraz mogę już podj±ć temat a w zasadzie mam do Was pytanie :? byłem w serwisie i na komputerze pokazuje że jest wszystko w porz±dku a pali 10,5l/100km po mie¶cie smutny
Czy to normalne przy motorze 1,4l 8O Niewiele więcej paliła mi Camry więc co jest grane :?: :roll:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
sacha napisał:
5 letni± Toyotę Corollę kombi wesoly ale jestem zaniepokojony spalaniem bo żadna z moich poprzednich Toyot tyle nie paliła

Nie przypadkowo to napisałem bo teraz mogę już podj±ć temat a w zasadzie mam do Was pytanie :? byłem w serwisie i na komputerze pokazuje że jest wszystko w porz±dku a pali 10,5l/100km po mie¶cie smutny
Czy to normalne przy motorze 1,4l 8O Niewiele więcej paliła mi Camry więc co jest grane :?: :roll:


Sacha sprawdĽ termostat. Ostatnio to przerabiałem.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
byłem w serwisie i na komputerze pokazuje że jest wszystko w porz±dku a pali 10,5l/100km po mie¶cie smutny Czy to normalne przy motorze 1,4l 8O

Zacznij jezdzic mniej agresywnie i wtedy zobacz.
_________________
Badr Hari
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badr_Hari napisał:
sacha napisał:
byłem w serwisie i na komputerze pokazuje że jest wszystko w porz±dku a pali 10,5l/100km po mie¶cie smutny Czy to normalne przy motorze 1,4l 8O

Zacznij jezdzic mniej agresywnie i wtedy zobacz.


No własnie Sacha - Ty piracie!!!!
_________________
Pijawka z wiochy....
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko sprawdzone komputerowo-norma.
Agresywnie nie jeżdżę-wyrosłem z tego dosyć dawno.
I wychodzi na to że na zaplanowany wyjazd do Norwegii trzeba szukać innego auta :?
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
sacha napisał:
5 letni± Toyotę Corollę kombi wesoly ale jestem zaniepokojony spalaniem bo żadna z moich poprzednich Toyot tyle nie paliła

Nie przypadkowo to napisałem bo teraz mogę już podj±ć temat a w zasadzie mam do Was pytanie :? byłem w serwisie i na komputerze pokazuje że jest wszystko w porz±dku a pali 10,5l/100km po mie¶cie smutny
Czy to normalne przy motorze 1,4l 8O Niewiele więcej paliła mi Camry więc co jest grane :?: :roll:


Brat ma Corolle, t± garbat±. Silnik 1,4 w mie¶cie 7,5 do 8,3 jak stoi w korkach i klima działa.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
sacha napisał:
sacha napisał:
5 letni± Toyotę Corollę kombi wesoly ale jestem zaniepokojony spalaniem bo żadna z moich poprzednich Toyot tyle nie paliła

Nie przypadkowo to napisałem bo teraz mogę już podj±ć temat a w zasadzie mam do Was pytanie :? byłem w serwisie i na komputerze pokazuje że jest wszystko w porz±dku a pali 10,5l/100km po mie¶cie smutny
Czy to normalne przy motorze 1,4l 8O Niewiele więcej paliła mi Camry więc co jest grane :?: :roll:


Brat ma Corolle, t± garbat±. Silnik 1,4 w mie¶cie 7,5 do 8,3 jak stoi w korkach i klima działa.

8O Dociu, to już grubo poniżej normy. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
SSG napisał:
sacha napisał:
sacha napisał:
5 letni± Toyotę Corollę kombi wesoly ale jestem zaniepokojony spalaniem bo żadna z moich poprzednich Toyot tyle nie paliła

Nie przypadkowo to napisałem bo teraz mogę już podj±ć temat a w zasadzie mam do Was pytanie :? byłem w serwisie i na komputerze pokazuje że jest wszystko w porz±dku a pali 10,5l/100km po mie¶cie smutny
Czy to normalne przy motorze 1,4l 8O Niewiele więcej paliła mi Camry więc co jest grane :?: :roll:


Brat ma Corolle, t± garbat±. Silnik 1,4 w mie¶cie 7,5 do 8,3 jak stoi w korkach i klima działa.

8O Dociu, to już grubo poniżej normy. wink:


Ja się nie znam, ja tylko widzę wynik komputera pokładowego, który brata nie oszukuje, bo wielokrotnie sprawdzany był przy tankowaniu. Jak się rozliczamy z dłuższych tras to na podstawie komputera. A wła¶nie. W trasie komputer podaje 6,5-6,7l. Różnice s± też gdy paliwo jest kiepskie. Wtedy spalanie zdecydowanie ro¶nie, ale to naprawdę rzadko. Brat ma "swoje" stacje, gdzie jest pewny paliwa, niemniej czasem zmuszony jest tankować w trasie.
matiii
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Mar 09, 2008
Posty: 41

Kraj: PL
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha to kup sobie Camry, będziesz miał duż±, porz±dn± brykę ;)
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trza zainwestować 2,5 tysiaka w sekwencję i nawet 12l/100 mniej będzie bolało. :P
Ps. Co nie zmienia faktu że jako¶ dużo przy takim silniczku. :roll:
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Trza zainwestować 2,5 tysiaka w sekwencję i nawet 12l/100 mniej będzie bolało. :P
Ps. Co nie zmienia faktu że jako¶ dużo przy takim silniczku. :roll:

za duża bryka ,jak na taki mały motorek :placz s± 1,4 4V i 1,4 16V zmiana mocy , a co za tym idzie zmiana apetytu,być moze tak jest i w TOM YOOCIE :lol
Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
sacha napisał:
5 letni± Toyotę Corollę kombi wesoly ale jestem zaniepokojony spalaniem bo żadna z moich poprzednich Toyot tyle nie paliła

Nie przypadkowo to napisałem bo teraz mogę już podj±ć temat a w zasadzie mam do Was pytanie :? byłem w serwisie i na komputerze pokazuje że jest wszystko w porz±dku a pali 10,5l/100km po mie¶cie smutny
Czy to normalne przy motorze 1,4l 8O Niewiele więcej paliła mi Camry więc co jest grane :?: :roll:


Filtr powietrza był wymieniany ?

*Nie wiem czemu ale my¶lałem, że o gaz chodzi. Sorry.
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl


Ostatnio zmieniony przez Maniek_N dnia Czw Mar 20, 2008 3:35 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Trza zainwestować 2,5 tysiaka w sekwencję i nawet 12l/100 mniej będzie bolało. :P
Ps. Co nie zmienia faktu że jako¶ dużo przy takim silniczku. :roll:

Toyota brzydzi się gazem :roll: Dużo szybciej pada układ paliwowy,katalizator i sonda lambda.Innym markom to jakby mniej przeszkadza.
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
farti napisał:
Trza zainwestować 2,5 tysiaka w sekwencję i nawet 12l/100 mniej będzie bolało. :P
Ps. Co nie zmienia faktu że jako¶ dużo przy takim silniczku. :roll:

za duża bryka ,jak na taki mały motorek :placz s± 1,4 4V i 1,4 16V zmiana mocy , a co za tym idzie zmiana apetytu,być moze tak jest i w TOM YOOCIE :lol

yyy 1,4 16V znam, widziałem. Ale silnika 1,4 4V czyli jak sie domyslam 4 zaworowego nie widziałem ;) S±dze ze chodziło o 1,4 8V.
A co do spalania to moim skromnym zdaniem to jest możliwe. To jest kombi, wiec raczej nie jest lekkie a 1,4 silnik potrzebuje troszke obrotów by rozbujać ten autobus. Wynikiem czego może być takie spalanie, a nie inne. WeĽ również pod uwage ze mamy zime i zanim autko osiagnie odpowiednia temperature jedzie na ssaniu.
Pozdr.
_________________
...::: Gutek :::...
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gucio2020 napisał:
Zenon napisał:
farti napisał:
Trza zainwestować 2,5 tysiaka w sekwencję i nawet 12l/100 mniej będzie bolało. :P
Ps. Co nie zmienia faktu że jako¶ dużo przy takim silniczku. :roll:

za duża bryka ,jak na taki mały motorek :placz s± 1,4 4V i 1,4 16V zmiana mocy , a co za tym idzie zmiana apetytu,być moze tak jest i w TOM YOOCIE :lol

yyy 1,4 16V znam, widziałem. Ale silnika 1,4 4V czyli jak sie domyslam 4 zaworowego nie widziałem ;) S±dze ze chodziło o 1,4 8V.
A co do spalania to moim skromnym zdaniem to jest możliwe. To jest kombi, wiec raczej nie jest lekkie a 1,4 silnik potrzebuje troszke obrotów by rozbujać ten autobus. Wynikiem czego może być takie spalanie, a nie inne. WeĽ również pod uwage ze mamy zime i zanim autko osiagnie odpowiednia temperature jedzie na ssaniu.
Pozdr.

jeste¶ pewien że nie był to dwugarowy motorek wink: ... głowy nie dam , Japońcy mogli wykombinować jednozaworowy silnik lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gucio2020 napisał:
WeĽ również pod uwage ze mamy zime i zanim autko osiagnie odpowiednia temperature jedzie na ssaniu.

Biorę,i jeszcze to że do roboty mam trochę lepiej jak 4km.
Ale i tak to małe pocieszenie bo w takiej sytuacji po trasie będzie paliła 8 :evil: nawet latem a przy spalaniu 8/100 staje pod znakiem zapytania wyjazd
do Norwegii :roll:
Dawid0
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 71

Kraj: Polska
Miejscowość: Wadowice
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwie tuby na wędki Cormorana.
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
gucio2020 napisał:
WeĽ również pod uwage ze mamy zime i zanim autko osiagnie odpowiednia temperature jedzie na ssaniu.

Biorę,i jeszcze to że do roboty mam trochę lepiej jak 4km.
Ale i tak to małe pocieszenie bo w takiej sytuacji po trasie będzie paliła 8 :evil: nawet latem a przy spalaniu 8/100 staje pod znakiem zapytania wyjazd
do Norwegii :roll:

Zalej do pełna Toy'ke zrób wycieczke stukilometrow± za miasto póĽniej znów zalej do pełna i bedziesz miał obraz spalania i z komputera i faktyczny usmiech My¶le że 7/100 powiniene¶ osi±gn±ć.
Dla porównania powiem ze moja Asterka z silnikiem 1,4 o¶miozaworowym na pełnej szprycy pali w lekko zimowych warunkach i przy kręceniu sie wokół komina 9 litrów, gazu ;)
_________________
...::: Gutek :::...
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha, a ile koników ma ta Twoja Toyotka?
JeĽdziłem Audi A4; 1,8 ok. 120 koników. W Norwegii paliła ósemkę, w Szwecji około dyszki.
Wcze¶niej miałem Nissana Primere tyle że diesel'a; 2,0 litry, ale niewiele ponad 70 KM. Palił 7/100 tyle, że pod górki na czwórce nie poszedł chyba, że było miejsce żeby się rozbujać (co było trudne z uwagi na to, że często jeĽdzi się w ogonku za norwegami).
Ale my¶lę, że wiesz jak to tutaj jest usmiech .

Tak że my¶lę, co by silniczek 1.4, w górzystym terenie nie był czasem za słaby...
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
gucio2020 napisał:
WeĽ również pod uwage ze mamy zime i zanim autko osiagnie odpowiednia temperature jedzie na ssaniu.

Biorę,i jeszcze to że do roboty mam trochę lepiej jak 4km.
Ale i tak to małe pocieszenie bo w takiej sytuacji po trasie będzie paliła 8 :evil: nawet latem a przy spalaniu 8/100 staje pod znakiem zapytania wyjazd
do Norwegii :roll:

Sacha, a czy po przejechaniu tych 4 km masz już optymaln± temperaturę? Je¶li nie to dajesz cały czas na ssaniu. Ja tak miałem (mam) ale już wiem, że mam termostat do wymiany. W tej chwili więcej jak 60 -70 stopni nie udaje mi sie osi±gn±ć, a to niestety za mało.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Mar 20, 2008 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Sacha, a czy po przejechaniu tych 4 km masz już optymaln± temperaturę? Je¶li nie to dajesz cały czas na ssaniu.

Chyba tak :roll: PojeĽdziłem teraz i zrobiłem ponad 20km po mie¶cie i panika mi trochę spadła bo spalanie wychodzi poniżej 9l/100km.
My¶lę że może po trasie w granicach 7 będzie paliła co i tak przy 6 Nissana
jest więcej niż my¶lałem.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pią Mar 21, 2008 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo nie doczytałem albo nikt jeszcze nie zwrócił na to uwagi usmiech .
Nie podejrzewam, że Sacha mógłby przeoczyć taki szczegół, ale bardzo istotne jest ci¶nienie powietrza w kołach (opory toczenia). Przepompowanie też nie jest najlepsze (zużycie ¶rodkowej partii opony), jednak auto staje się mniej łakome. Przepompowanie opon jest trochę (albo bardziej trochę wesoly ) niebezpieczne na nawierzchniach ¶liskich. Ale o tym wszyscy chyba wiedz± wesoly .
Jeżeli Sacha byłe¶ w serwisie i sprawdzano auto pod k±tem zużycia paliwa, drobny a istotny szczegół mógł zostać pominięty. Geometria kół. Niezmiernie ważna sprawa. W autach ze wspomaganiem kierownicy można tego nie zauważyć. Ponad wszystko, co zostało już zauważone, 1,4 to silniczek tylko pozornie oszczędny. Je¶li wzi±ć pod uwagę wszystkie urz±dzenia, z którymi musi sobie radzić (pompa wspomagania ukł. kier, pompa klimatyzacji, nawet, kiedy ta jest wył±czona) i nie wiem, co tam jeszcze producent dołożył wesoly .

Poza tym nic nie kupiłem wesoly .
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Sacha - zwróc tez uwage, gdzie tankujesz. To równie dobrze moglo byc kiepskie paliwo.
Nizej 9l/100 po miescie Corolla kombi nie zejdziesz raczej. Od czegos musi jechac usmiech
_________________
Badr Hari
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, może na sprzętowym załóżcie temat: spalanie w toyocie? lol
Nierobiga
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowość: Brodnica
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha czym ty się martwisz jak ja bym chciał mieć spalanie 10,5 litra po mie¶cie wink:
_________________
WĘDKARSTWO & BMW KLUB POLSKA MOJE ŻYCIE
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
Wcze¶niej miałem Nissana Primere tyle że diesel'a; 2,0 litry, ale niewiele ponad 70 KM. Palił 7/100 tyle, że pod górki na czwórce nie poszedł chyba, że było miejsce żeby się rozbujać (co było trudne z uwagi na to, że często jeĽdzi się w ogonku za norwegami).

To byl diesel wolnossacy czy common rail? Mam teraz common rail 2,2 i ten nie chce byc przesadnie oszczedny - dycha w miescie i 9 za miastem. Inna rzecz ze mam ciezka noge. Pewnie w Norwegii mniej by spalil, bo tam sie nie pojezdzi, takze 1,4 kolegi da rade.
_________________
Badr Hari
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badr_Hari napisał:
ZIPPO napisał:
Wcze¶niej miałem Nissana Primere tyle że diesel'a; 2,0 litry, ale niewiele ponad 70 KM. Palił 7/100 tyle, że pod górki na czwórce nie poszedł chyba, że było miejsce żeby się rozbujać (co było trudne z uwagi na to, że często jeĽdzi się w ogonku za norwegami).

To byl diesel wolnossacy czy common rail? Mam teraz common rail 2,2 i ten nie chce byc przesadnie oszczedny - dycha w miescie i 9 za miastem. Inna rzecz ze mam ciezka noge. Pewnie w Norwegii mniej by spalil, bo tam sie nie pojezdzi, takze 1,4 kolegi da rade.

8O sporo , moja vectra ¶rednio z kompa wskazuje 7 ,7L z czego 90% miasto
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jakim mie¶cie mowa?
Obawiam się, że ruch w wawce jest jakby cokolwiek bardziej "specyficzny", więc i zużycie cokolwiek inne. ;)
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
O jakim mie¶cie mowa?
Obawiam się, że ruch w wawce jest jakby cokolwiek bardziej "specyficzny", więc i zużycie cokolwiek inne. ;)


Maćku zgadza się. Niemniej weĽ poprawkę, że "tubylcy" bardzo sprawnie jeżdż± po mie¶cie. Korki tworz± "przyjezdni", którzy poruszaj± się po głównych ulicach.
Z bratem lub taxi jeżdżę po wawce pomiędzy 11:00 a 14:00. Z bratem nie ma problemu ale w taxi zawsze muszę powiedzieć którędy ma jechać, aby omin±ć korki. Jedyne zatory jakie nas dopadaj±, to przy rondzie ONZ od Emili Plater i na Wybrzeżu Szczecińskim od Mostu ¦więtokrzyskiego. Normalnie taryfa ode mnie na Tward± lub z powrotem kosztuje mnie 12-15zł. Ale jak pozwolę jechać taryfiarzowi jak chce, to mam jak w banku 40zł, bo jedzie najkrótsz± drog±, która zasadniczo okazuje się najwolniejsz±.
Z reszt± sam wiesz, ze do Legionowa Modlińsk± tylko samobójcy jeżdż±. :-) Równoległa droga przez Białołękę i Wi¶niewo jest może w±ska i kręta ale przynajmniej się jedzie, i to szybko. :-D
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usmiech
Nie sposób jeĽdzić po "ubitych traktach", ale niestety nawet "objazdy" s± już tak rozpracowane, że na wielkie cuda nie ma co liczyć. Wbrew pozorom, jad±c od siebie na Żwirki /okol. Hynka/ często wolę... pojechać przez centrum, aby zyskać nawet kilkana¶cie minut. usmiech
Ale w tym wywodzie miałem na my¶li bardziej obsługę potoków pojazdów - niestety nie unikniesz bardzo częstych "hamowań i startów", a te najbardziej dostrzega komputer. ;)
Bez w±tpienia duże znaczenie maj± godziny, w jakich przyjdzie nam jechać.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie kupiłem kołowrotek firmy ''Spro'' Super Long Cast 460.A oprócz tego samochód Opla Astrę Combi. usmiech usmiech
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Badr_Hari napisał:
ZIPPO napisał:
Wcze¶niej miałem Nissana Primere tyle że diesel'a; 2,0 litry, ale niewiele ponad 70 KM. Palił 7/100 tyle, że pod górki na czwórce nie poszedł chyba, że było miejsce żeby się rozbujać (co było trudne z uwagi na to, że często jeĽdzi się w ogonku za norwegami).

To byl diesel wolnossacy czy common rail? Mam teraz common rail 2,2 i ten nie chce byc przesadnie oszczedny - dycha w miescie i 9 za miastem. Inna rzecz ze mam ciezka noge. Pewnie w Norwegii mniej by spalil, bo tam sie nie pojezdzi, takze 1,4 kolegi da rade.

To był "stary" model r. 92, nawet nie miał turbiny. W sumie silnik to była golizna usmiech , ale podczas roku użytkowania nawet mi nie kichn±ł, i oprócz wymiany płynów nie wymagał innej mojej ingerencji, a miał przejechane ok 270 000.
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro wskoczyli¶my już do samochodów i debatujemy nad ich spalaniem, to... wła¶nie zamieniłem mondziaka tdci na czarn± czterysta siódemkę sport.
No cóż, auto dużo od mondeo piękniejsze, ale:
1. ze sportu do chyba tylko oponki 225, bo powyżej szybko¶ci "nieco" powyżej dozwolonej autko "pięknie" sobie pływa
2.¶rednie 11, w mie¶cie 13.

Ale i tak bardzo zadowolony, bo dla mnie 407 to drugi najpiękniejszy sedan po ceelesie.
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nierobiga napisał:
Sacha czym ty się martwisz jak ja bym chciał mieć spalanie 10,5 litra po mie¶cie wink:

Nie pamiętam już, czy to Tobie, czy innemu koledze beemka 6 paliła?
skuli
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Paczków
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 10:00 pm    Temat postu: Co nowego kupili¶cie Odpowiedz z cytatem

Witam. Nabyłek kij CORMORAN CARB-O-STAR X Light Jiggerspin 3m, c.w. 3-35g, waga 190g. Jest to wklejanka model 2008.
Teraz go nad rzek± przetestuje (kleń i jaĽ).
Wojtek
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
W sumie silnik to była golizna usmiech , ale podczas roku użytkowania nawet mi nie kichn±ł, i oprócz wymiany płynów nie wymagał innej mojej ingerencji, a miał przejechane ok 270 000.

Bo to wtedy takie diesle się robiło...i komu to przeszkadzalo? :?
_________________
Badr Hari
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
O jakim mie¶cie mowa? Obawiam się, że ruch w wawce jest jakby cokolwiek bardziej "specyficzny"...

A w Londynie jaki specyficzny jest, mówie ci...głównie się stoi :?
_________________
Badr Hari
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowość: Gryfino
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to tylko paliwo do samochodu kupuje. Resztę ma luba konfiskuje. usmiech
_________________
Wczoraj stali¶my nad przepa¶ci±, dzisiaj zrobili¶my krok do przodu.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.14 sekund :: Zapytania do SQL: 134