Czy wiesz, że...
Obszar działania gospodarstwa Ruciane-Nida stanowi 21165 ha jezior i 190 ha rzek, w tym 130 ha stanowią rzeki górskie.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 492
 Zalogowani 0
 Wszyscy 492

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198360) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie coś przed nami ukrywasz :hihi ...(198360) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198360) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198360) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(198360) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198360) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198360) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198360) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198360) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198360) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Wielkość przynęty a wielkości łowionych ryb
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Wielkość przynęty a wielkości łowionych ryb
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
gruby_lin
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołšczył: Mar 13, 2007
Posty: 55

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 2:35 pm    Temat postu: Wielkość przynęty a wielkości łowionych ryb Odpowiedz z cytatem

Przykladowo jezeli bede łowił na 7cm kopyto to złowie 2kg szczupaka, a jeżeli założe 15cm kopyto to tym samym zwieksze szanse na jakiegoś wiekszego zwierza?
czy rownie czesto przynety "male" sa atakowane przez duze okazy?
olgierd_sandalista
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2006
Posty: 209

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Słupca
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkość przynęty nie jest kluczowym elementem do złowienia okazu, Przynęta przede wszystkim musi przypominac drapieżnikowi jego naturalny pokarm i musi znależć sie w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Selektywna przynęta czasem potrafi pomóc w złowieniu dużej ryby ale nie zawszze. Doskonałym przykładem są tego okonie...
Nierobiga
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołšczył: Apr 12, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Brodnica
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat wielkości przynęt na szczupaka to jest temat dyskusyjny trzeba poprostu wyczuć na czym aktualnie może żerować drapieżnik. Rozpocznie się maj wiadomo bedzie dużo narybku w wodzie więc ofiarom szczupaków mogą padać mniejsze ryby i możesz na małą obrotuwke złowić dużego szczupaka. Ale jak wiadomo narybek rośnie i jest sprytnieszy a więc przynęty tez powinny być większe. Musisz dużo eksperymentować na temat wielkości przynęty nie ma reguły to wszystko zależy od ilości białej ryby w łowisku oraz drapieżników. Drapieżnik w przyrodzie zawsze wybierze najłatwiejszą zdobycz tylko sztuka polega na tym żeby wyczuć co jest nią w danym momencie. Musisz dużo przebywać nad wodą i obesrwować co się dzieje a efekty przyjdą same.
_________________
WĘDKARSTWO & BMW KLUB POLSKA MOJE ŻYCIE
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nierobiga napisał:
Na temat wielkości przynęt na szczupaka to jest temat dyskusyjny trzeba poprostu wyczuć na czym aktualnie może żerować drapieżnik. Rozpocznie się maj wiadomo bedzie dużo narybku w wodzie więc ofiarom szczupaków mogą padać mniejsze ryby i możesz na małą obrotuwke złowić dużego szczupaka.


Nierobiga, zlituj się, proszę. Przepuszczaj posty przez jakiś edytor tekstu, podkreślający błędy ortograficzne...

Z wielkością przynęt przyznaję Ci rację. Majowe szczupaki bardzo chętnie kręcą się po nagrzanych płyciznach, szczególnie tych mocno zarośniętych. Właśnie tam jest mnóstwo świeżego wylęgu i rocznego, dwuletniego narybku. Dlatego wyłażące ku powierzchni pola grążeli, szczególnie na początku maja, uważam za sztandarową miejscówkę na szczupaki. Z przynęt głównie wirówki nr 2 i 3. Mniejsze też cieszą się sporym zainteresowaniem, jednak zważywszy na wielkość (lub raczej - małość usmiech ) kotwiczek i konieczność dynamicznego, błyskawicznego holu zaciętych wśród zielska ryb, ich użycie mija się z sensem. Po prostu kotwiczki albo się rozginają, albo pękają, albo zwyczajnie wypadają z rybich pysków.
Inną majową czy czerwcową przynętą jest dla mnie 5 cm ripper, przeźroczysty, ze srebrnym brokatem i ciemnym grzbietem.

Czemu nie większe? Proste: nawet parolkilogramowe szczupaki korzystają wówczas z dobrodziejstw natury. Czyli z tego, że zębaty, zamiast się uganiać za jakąś większą ofiarą, leniwie staje sobie w zielsku i tylko od czasu do czasu zasysa stadko kręcącej mu się przed nosem drobnicy.

Czy wielkość przynęty na pewno jest selektywna? Na tzw. plemniki, czyli najmniejsze twisterki, dość często zdarza mi się zapinać kilogramowe czy większe szczupaki. I to jesienią, przy okazji polowania na okonie.
Z drugiej strony nie dziwię się, jeśli na woblerze 10 - 12 cm siada szczupaczątko o długości 25 - 30 cm. Gdy średnica woblera bywa większa niż średnica tułowia agresywnego małolata usmiech

Nie do końca zgodzę się ze stwierdzeniem, że przynęta ma przypominać ofiarę, która w danym miejscu i czasie najlepiej imituje aktualny pokarm drapieżników. Równie często, jeśli nie częściej, skuteczny bywa kontrast jaskrawo kłócący się z powszechnością. Więc np. wszelkie tzw. oczołomy o wściekłych barwach, innym razem czerń, kiedy indziej połyskliwe srebro z krwistą, aż świecącą czerwienią.
Zresztą czatujący w zielsku szczupak zwykle w ostatnim ułamku sekundy dostrzega atakowaną ofiarę. Wcześniej namierzoną dzięki bodźcom odbieranym przez receptory na linii bocznej. Do ataku prowokuje nie wygląd, a rodzaj sygnałów hydroakustycznych emitowanych przez wabik.

Oczywiście co innego przy polowaniu na otwartej wodzie, np. na jeziorowe szczupaki, tzw. sielawowce. W ich przypadku trudno oczekiwać, by któremuś chciało się podnieść do maciupkiego kawałeczka blaszki. Sam skok wymaga bowiem zużycia większej ilości kalorii niźli przynieść może połknięcie i strawienie jakiegoś ledwie widocznego maleństwa, które tylko hałas czyni usmiech
No, chyba że to będzie coś takiego, jak z psem usiłującym chwycić natrętną muchę. Kłapie paszczą nie po to, by tę muchę zjeść, a tylko chce skarcić intruza naruszającego mu spokój wesoly
jobda
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: Jan 24, 2007
Posty: 197

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Piaseczno
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedys na wirówke 5 złowiłem mniejszego od niej o ktowice okonka. usmiech
_________________
Jobda
jobda
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: Jan 24, 2007
Posty: 197

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Piaseczno
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedys na wirówke 5 złowiłem mniejszego od niej o ktowice okonka. usmiech
_________________
Jobda
anakin
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Jan 10, 2007
Posty: 104

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel,napisałeś tu o szczupakach. Ciekawi mnie jak sprawa wyselekcjonowania okazów wśród innych gatunków drapieżnych ma odbicie w zagadnieniu"przynęta duża/mała"?
Olgierd wspomniał,że przynęta musi przypominać drapieżnikowi jego naturalny pokarm swoim wyglądem i zachowaniem.
Na ile selekcję przeprowadza za nas przynęta a na ile my swoją,np niewiedzą (jak to w moim przypadku wesoly )
jeśli możesz kilka słów na ten temat.
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Piš Mar 28, 2008 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie myślę, że nie do końca zwiększa się szansa na wyselekcjonowanie okazu. Wiadomo szczupak jest kanibalem i 20cm potrafi zjeść swojego kolege o bardzo zbliżonych wymiarach. Więc idąc tym tropem jeśli założymy wobler np 20cm nie jest powiedziane, że nie zaatakuje go szczupaczek o wymiarach 25-30cm...
_________________
www.carpholic.pl
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Avignon
PostWysłany: Piš Mar 28, 2008 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... hehehe kiedyś się nieźle zdziwiłem, kiedy to będąc pierwszy raz w życiu w Szwecji na Asnen i nastawiwszy się po zasłyszanych opowieściach na ogromniaste szczupłe zapodałem na dzień dobry Whitefish'a 18cm na kotwicach owner'a 1/0 i wydobyłem na ten zestaw sandacza 30cm lol . Innym razem, łowiliśmy z Jarbasem na J. Rajgrodzkim i objeżdżaliśmy rozległy blat wchodzący daleko w jezioro (4-6m) przy samej głębi 20-30m z którego nas zniosło na tę głębinę właśnie, namierzyliśmy ogromną ławicę drobnicy aż nam echosonda zwariowała gdzieś od 14 metrów do 7-6, a my ciągnęliśmy małe DT 16 które szły w okolicy 6-7 metra i okazało się że szczupaki pilnujące tej ławicy (nie potwory co prawda ale około 80cm jeśli dobrze pamiętam, to na nasze warunki całkiem spore) podniosły się z owych kilkunastu metrów do naszych woblerków.......

Myślę, że stwierdzenie: duża przynęta=duża ryba nie jest do końca prawdziwe, owszem czasem wydaje się, że się sprawdza ale na ogół myślimy tak dlatego, że w ferworze emocji po udanym okazowym połowie zauważamy tylko wielkość przynęty a umykają nam o wiele istotniejsze dla sukcesu szczegóły: dlaczego taką przynętę zastosowaliśmy i co powoduje, że właśnie na tę, a nie na inną jest najwięcej okazowych brań?

W zeszłym roku w Szwecji na "pewnym jeziorze" wink: duże szczupaki takie powyżej 90cm brały prawie wyłącznie na Deep Tail Dancer'y Rapali i woblery do nich podobne, które do dużych wcale nie należą ale za to schodzą głęboko (9m) i agresywnie pracują a dwukrotnie większe Whitefish'e Salmo z metalowym sterem (20cm i 9-11metrów) i im podobne były ignorowane całkowicie.
Z kolei z mojego i niektórych kolegów doświadczenia wynika, że jedną z lepszych przynęt na duże Sumy w trollingu jest Manns 30+ a przecież ma on zaledwie 8,5cm długości!!! ale za to schodzi minimum na 9m i ma pracę tak agresywną, że przy ręcznym trollu i prędkości powyżej 4,2km/h prawie nie da się utrzymać wędki w ręku. Czy zatem tylko agresywność przynęty sie liczy? Hmmmm....
Innym z kolei razem na "innym" "pewnym jeziorze" w Szwecji, okazało się że duże ponad metrowe szczupaki (103cm i 111cm) i cała masa 90-tek plus gdzieś tak od 80cm w górę interesowała się z kolei nieomal wyłącznie średnimi Whitefish'ami i podobnego typu i budowy Nils Masterami (10-15cm) o bardzo wolnej i słabej pracy (w porównaniu do np. Manns'a).

Każda woda i populacja ryb w niej bytująca ma swoje preferencje na które wpływ ma bardzo wiele zależności. To właśnie odkrycie owych zależności zbliża nas do sukcesu, bo to od nich zależy rodzaj przynęty jaki zastosujemy.
Badr_Hari
Sporządzacz omotek
Sporządzacz omotek


Dołšczył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Piš Mar 28, 2008 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Im dalej w rok, tym drapieżnik chce jeść wiekszy kaliber. Po co miałby spalać kalorie dla jakiegoś malucha?
Wiosna to co innego, szczególnie jak już jest wylęg - bo akurat z tym na poczatku sezonu bywa różnie.
_________________
Badr Hari
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Avignon
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.... no akurat z poszukiwanie zdobycia jak największej ilości kalorii jak najmniejszym kosztem to akurat już prawie czysta mitologia wędkarska... 8O
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy, gdzie się łowi. To co jest najważniejsze to zaobserwowanie, czym się drapieżniki na danym akwenie głównie żywią......oczywiście o rozmiar ofiary mi tu chodzi. Od ponad 10 lat nie używam małych woblerów na szczupaka czy sandacza, dotyczy to zarówno wód poza Polską, ale także naszych krajowych. Najmniejsze woblery jakie mam w pudłach to 15cm.......i łowię ładne ryby !!!

Są w Europie zbiorniki, na których rozmiar ma kolosalne znaczenie. Mówię tu o dużych jeziorach alpejskich, takich jak Garda, Lugano, Como czy choćby jezioro Genewskie.......żyją w nich ogromne szczupaki, które to polują wyłącznie na pstrągi sporych rozmiarów, bo jest to praktycznie jedyna ryba jaka tam występuje w bardzo dużych ilościach. Cały program w TV widziałem, jak Szwajcar łowił na trolling stosując 30cm woblery na bocznym troku. W takich warunkach stosowanie czegoś małego nie ma sensu......prędzej się osiwieje, zanim doczeka brania.

Według moich wieloletnich obserwacji rozmiar stosowanych przynęt jest wprost proporcjonalny do rozmiarów łowionych ryb, na wiekszości zbiorników. Potwierdzają to jednoznacznie wszyscy znajomi, z którymi łowię.

Mocno mnie zdziwiło co napisał powyżej legolas 8O
Proponuję pojechać do Szwecji i łowić jedynie na 5cm woblerki, ciekawe ile metrowców się na takie coś pokusi lol lol lol, zależność między kaloriami zużytymi, a zdobytymi jest oczywista i udowodniona bardzo dawno temu. Ciekawe dlaczego duże szczupaki polują jedynie raz na tydzień lub nawet raz na dwa tygodnie ??? Ja wiem, ponieważ widziałem co miały w środku jak je potroszyłem.......same duże ryby, u narwiańskiego szczupaka zdarzył się nawet prawie 2,5kg węgorz 8O
darogryf
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 10, 2003
Posty: 1008

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gryfino
PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ten szczupak od tego węgorza to jaki malutki był ?
_________________
Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dzisiaj zrobiliśmy krok do przodu.
Peter15
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 23, 2008
Posty: 320

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak. Trudno jest wyczuć kaprys ryby, jednak jak na duży okaz powinna być i duża przynęta (np. na duże karpie nie pojedziesz z pęczakiem, lub pinką).Zdarzają się różne sytuacje, większy chce więcej mniejszy mniej usmiech Tak to sobie tłumacze, choć nie każdy musi się z tym zgadzać

Pozdrawiam usmiech
legolas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 25, 2002
Posty: 391

Kraj: Francja
Miejscowoœć: Avignon
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 1:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Harami, widzisz różnica między naszymi wypowiedziami polega na tym że ja poddaję zaproponowaną tu tezę rozważaniu i chociaż moje osobiste doświadczenia wędkarskie raczej ją obalają to ja unikam generalizacji i stwierdzeń kategorycznych. Poza tym w moich pudłach wędkarskich mam przynęty od 1cm począwszy aż na 30cm skończywszy i łowię co roku na nieomal wszystkie, więc obiektywnie rzecz biorąc z punktu widzenia polemiki wyniki podane przeze mnie jakby bardziej odzwierciedlają rzeczywisty obraz sytuacji niż wyniki przedstawione przez kogoś kto łowi wyłącznie na przynęty duże i tak naprawdę swoje przypuszczenia (, że według niego to małe się raczej nie sprawdzają) traktuje jako pewnik ale nigdy nie sprawdzał ich w praktyce. Kolejna rzecz, przepraszam ale to moje osobiste podejście do wędkarstwa: ja nie rozcinałem metrowych szczupaków ani żeby sprawdzić co maja w brzuchu, ani żeby je zjadać bo uważam to za barbarzyństwo ale jak zaznaczyłem to mój prywatny pogląd na sprawę, ale np. ów szczupak 103cm tuż przed podebraniem wypluł ostatnią ofiarę jak to często w razie zagrożenia się drapieżnikom zdarza i był nią o dziwo około 30cm leszcz!!! - o dziwo, bo ten szczupak zaatakował przynętę właśnie średniego Whitefisha 11cm...

Teoria kalorii nie jest żadną dowiedzioną i potwierdzoną prawidłowością a tylko zależnością wysnutą z prawa zachowania energii, która jest baaardzo różnie realizowana w praktyce przez organizmy żywe. Czasami ta zależność jest prosta czyli polowanie jeden raz na coś dużego, ale czasami intensywne wielokrotne polowanie w małym odstępie czasu na coś drobnego, a jeszcze innym razem "stołowanie" się regularne bez większego wysiłku w "stołówce". Przykład drugi to żerowanie szczupaków bez względu na rozmiar na narybku lub wylęgu wiosennym, przykład trzeci to szczupaki toniowe podążające za ławicami drobnicy. I jedne i drugie obalają teorię kalorii.

Drogi Harami do Szwecji jeżdżę każdego roku regularnie przynajmniej raz albo dwa i w przeciwieństwie do ciebie łowię na wszystkie rodzaje przynęt i zaręczam ci, że zdziwiłbyś się jakie ryby mogą zaatakować 5cm woblerki i zdziwiłbyś się również jakie ryby mogą nie chcieć nawet spojrzeć na 20cm woblery......

zbytnia pewność siebie jest zwykle pierwszą przyczyną porażki.....
pozdrawiam
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund :: Zapytania do SQL: 62