Czy wiesz, że...
Prawie wszystkie ryby słodkowodne są krótkowidzami. Ich zdolność ostrego widzenia ograniczona jest przeważnie do 1 – 2 metrów.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 226
 Zalogowani 0
 Wszyscy 226

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(135881) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135881) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135881) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135881) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(135881) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(135881) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(614098) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(614098) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(614098) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614098) Apr 26, @ 00:02:06


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2289
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2071
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2184
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2317
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2149
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2205
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2114
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2157
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2523
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2343
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Peugot XR6
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Peugot XR6
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Pleszew
PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 2:56 pm    Temat postu: Peugot XR6 Odpowiedz z cytatem

Peugot XR6, czy miał ktoś z was styczność z tym motocyklem :?: Chodzi mi konkretnie o pojemność 50cm3, czyli motorower usmiech . Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie śpi - DJ KRYSTUS czuwa!
marioha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 02, 2005
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tomaszów
PostWysłany: Piš Maj 30, 2008 7:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat tego modelu nie powiem nic. W ogóle na temat skuterów nie mogę powiedzieć zbyt wiele.
Jestem na etapie rozglądania się za skuterem dla synia. Najprawdopodobniej sprowadzę zza granicy, a na TEJ stronce porównuję parametry, osiągi, itp.- może tam zajrzyj?
_________________
Jeżeli nie wiesz jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie.
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Pleszew
PostWysłany: Piš Maj 30, 2008 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, ale strona za bardzo się nie przydała smutny . Nie ma tam modeli które mnie interesują czyli Peugeot XR6, Aprilla RS 50 za to jest Yamaha TZR tylko jedno mnie ździwiło:
Cytat:
Osiągi:45km/h


8O
Nie możliwe, poprostu nie możliwe, ma na liczniku 80km/h, a wielu sie wypowiada, ze jechało nim ponad 100km/h po lekkim tuningu usmiech
Ale szukam, szuakm może coś znajde usmiech
Interesuje mnie Peugeot dlatego ze jest tani (ok 4500-5000zł) w porównaniu do Yamahy i Aprilli (ok.7000 zł), lecz nie jest słabszy wykrzyknik Z tego co wiem ma lepsze przyspieszenie niz Yamaha usmiech

Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie śpi - DJ KRYSTUS czuwa!
gluszynskie
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Jan 19, 2007
Posty: 75

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Włocławek
PostWysłany: Piš Maj 30, 2008 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę Ciebie. Jaki motorower (motocykl) ma przyśpieszenie, v-max (prędkość maksymalna) zależy od wersji silnika, wariatora, paska i w głównej mierze od rolek ( w wariatorze ). To, że skuter ma skale do 80km/h nie oznacza wcale że tyle wyciąga wesoly zależne jest to od modelu silnika oraz podzespołów, które w danej wersji tego samego modelu zostały zastosowane. W seryjniakach raczej masz małe szanse na to by osiągnąć prędkość max. 100km/h, przy 75-80km/h w w serjnym to już będzie ok. oczywiście przy odblokowanym motorowerze!!!

Cytat:
Interesuje mnie Peugeot dlatego ze jest tani (ok 4500-5000zł) w porównaniu do Yamahy i Aprilli (ok.7000 zł), lecz nie jest słabszy Z tego co wiem ma lepsze przyspieszenie niz Yamaha

Widocznie w jedny modelu są lżejsze, a w drugim cięższe rolki w wariatorze, ale to jest coś za coś:
cięższe rolki - większe v-max, mniejsze przyśpieszenie
lżejsze rolki - mniejszy v.max, większe przyśpieszenie

Cytat:
Yamaha TZR tylko jedno mnie ździwiło:
Osiągi:45km/h

Oczywiście, motocykl zarejestrowany na motorower w papierach takie osiągi będzie miał, ponieważ jest zablokowany. Blokady usytuowane są w gaźniku, w wariatorze, niekiedy kabelek CDI ( mówiący o prędkości tylniego koła do modułu), ale gdzie są blokady to zależy od motoru, wersji silnika itd. Oczywiście pisze to juz tak profilaktycznie, jakby chciał ktoś już blokady pozdejmować, ale pamiętajcie, że jest to niezgodne z prawem 8).

Jeśli mógłbym Ci coś poradzić to rozejrzyj się za Yamahą Aerox oczywiście 50ccm. Jest to b. fajny skuterek, nawet nieco może tańszy jak Peugeoty, a z nimi raczej nie porównywalny (lepszy).

Zauważyłem, że rozglądasz się za ścigaczokształtnymi motorowerami. Hm, ok. Tylko zauważ, że do tego że jest to motorower, dochodzi nie potrzebna masa pojazdu. Przy cylindrze 50ccm nie będzie to wcale obojętne. Moim zdaniem jeśli już rozlądasz się za takimi typami motoroweru to kup jakąś pojemność 80ccm i zarejestruj na motorower. Oczywiście, jeżeli w ogóle nie miałeś styczności z motocyklami to na początek najlepszy będzie 50ccm i najlepiej lekki skuterek. Pamiętaj!! Nigdy bez żadnego, motocyklowego doświadczenia nie wsiadaj na większe pojemności bo poprostu możę się to skończyć tragicznie. Na początek trzeba się obyć z maszyną, poznać jej prace, prowadzenie itd.

Aha, jednym z plusów z takich ścigaczomotorowerach może być jak dla mnie, skrzynia biegów. W swojej aprilce sr, irytuje mnie to, że manetka do dołu i jazda. Nie powiem na początku było to przydatne w samej nauce prowadzenia.

SZEROKIEJ DROGI!!!
ps: wiem, że odbiegłem od tematu :P ale z tego słyne,
pS2: jak coś to pytaj, postaram się na wszystko odpowiedzieć.
_________________
Głuszyn
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Pleszew
PostWysłany: Piš Maj 30, 2008 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze gluszyńskie, że nieźle się znasz na tych sprawach usmiech . Rzeczywiście interesują mnie ścigaczokształtne albo lepiej to nazwać motorower sportowy usmiech . Myślałem też nad Speedfight'em 2, ale odleciał z wymienionego wyżej powodu usmiech . Nie miałem za dużo styczności z motocyklami, troche kiedyś jeździłem, teraz nie. Czy mimo to moge kupić XR6 :?: Nie choruje na żadne choroby typu ADHD, więc raczej nie rozwaliłbym go na pierwszym zakręcie, bądź wciskał gaz do dechy na pierwszej przejazdżce wesoly . Może poleciłbyś jakiś inny moto :?:
Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie śpi - DJ KRYSTUS czuwa!
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Piš Maj 30, 2008 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krystus - ale szukasz motoroweru bo nie masz 18-stki czy może być motor? A co do V-max to często przy motorowerach piszą, że jest to 45km/h bo jak pisał Gluszynskie jest po prostu zablokowany. usmiech

Gluszynskie - piszesz, że zdejmowanie blokad jest niezgodne z prawem, a zaraz polecasz rejestrację osiemdziesiątki na 50ccm. wink:

U mnie miał być motorowerek stylizowany na choppera. Jednak na początku rodzice się zgodzili, a teraz kupić nie chcą. ;) Twierdzą, że nie kupią mi gwoździa do trumny. usmiech Dopiero jak skończę 18 lat to dostanę, ale puszkę (czyt. auto). ;)

I jak tutaj nie kochać rodziców, kiedy najpierw coś obiecują.. lol wink:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, śmieszne..."
gluszynskie
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Jan 19, 2007
Posty: 75

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Włocławek
PostWysłany: Piš Maj 30, 2008 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
Gluszynskie - piszesz, że zdejmowanie blokad jest niezgodne z prawem, a zaraz polecasz rejestrację osiemdziesiątki na 50ccm. wink:


Ja tylko wymieniam opcję, żeby później nie wyrywać włosów bo wydało się kupe kasy a motorek nas nie satysfakcjonuje ;) JA tylko przedstawiam możliwości, każdy zrobi jak uważa. Fakt na początku moja aprilka była ok, ale z czasem zacząłem tuninować ją i mam 80cc cylek. Nie zapominajmy jednak, że sam cylek prędkości nam nie da nic. Można dzięki niemu, za pomocą podzespołów przełożyć trochę mocy na prędkość. Ale kupująć wiekszą pojemność ma się na myśli ( przynajmniej ja mam ) bardziej bystrzejszego motorka, nie muli, da rade w 2 osoby i nie trzeba się dobrze zapuszczać pod górkę usmiech.
_________________
Głuszyn
gluszynskie
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Jan 19, 2007
Posty: 75

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Włocławek
PostWysłany: Piš Maj 30, 2008 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ_Krystus napisał:
Widze gluszyńskie, że nieźle się znasz na tych sprawach usmiech . Rzeczywiście interesują mnie ścigaczokształtne albo lepiej to nazwać motorower sportowy usmiech . Myślałem też nad Speedfight'em 2, ale odleciał z wymienionego wyżej powodu usmiech . Nie miałem za dużo styczności z motocyklami, troche kiedyś jeździłem, teraz nie. Czy mimo to moge kupić XR6 :?: Nie choruje na żadne choroby typu ADHD, więc raczej nie rozwaliłbym go na pierwszym zakręcie, bądź wciskał gaz do dechy na pierwszej przejazdżce wesoly . Może poleciłbyś jakiś inny moto :?:
Pozdrowienia 8)

Powiem tak. Styczności z Peugeotami nie miałem a tym bardziej z modelem XR6. Nie wiem jak ten motorek się sprawuje, ale sądząc po marce może być to ciekawy jednoślad.
Zapewniam Cie, że nawet jeśli będziesz dociskał gaz to i tak nie osiągniesz niebezpiecznej prędkości, tymbardziej że motorek jest zablokowany.
Sportowe motorowery mają na plus:
-fajny, drapieżny wygląd
-manualną skrzynie biegów ( w niektórych )
-większe kółeczka

na minus:
-wyższa cena
-większa masa
-możliwe deczko większe spalanie

Jednak plusy ma bardzo atrakcyjne i pomiędzy skuterem a takim motorowerem, wybrałbym motorower. Jeśli masz pieniądze i chęci to kupuj! Za jakiś czas, jak już się obędziesz z pojazdem, zapewne zaczniesz go tuningować, oczywiście po uprzednim zdjęciu blokad.

AHA!!, pamiętaj jak zechcesz tuningować to zacznij od cylindra bo to do niego dobierasz reszte podzespołów! ale to za jakiś czas ;)
_________________
Głuszyn
lasek
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołšczył: Sep 26, 2006
Posty: 190

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zamość
PostWysłany: Piš Maj 30, 2008 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam APRILIE RALLY usmiech jest sprowadzony z Włoch przez mojego kumpla usmiech kupiłem za 500zł usmiech)) jechał z blokadami nie wiem jakim cudem 75-80km/h a teraz po zdjęciu 120km/h 8O Jest to model z jakiejś limitowanej serii usmiech Maszynka po prostu SUPER usmiech Pozdro
_________________
"Nie Da Się Władać Przyrodą,
Nie Będąc Jej Posłusznym."
gluszynskie
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Jan 19, 2007
Posty: 75

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Włocławek
PostWysłany: Piš Maj 30, 2008 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lasek napisał:
Ja mam APRILIE RALLY usmiech jest sprowadzony z Włoch przez mojego kumpla usmiech kupiłem za 500zł usmiech)) jechał z blokadami nie wiem jakim cudem 75-80km/h a teraz po zdjęciu 120km/h 8O Jest to model z jakiejś limitowanej serii usmiech Maszynka po prostu SUPER usmiech Pozdro

Jeśli to prawda to ja bym się osobiście bał jechać 120 skuterkiem z kółeczkami 10 cali usmiech i do tego bębnowym tylnim hamulem ;)
Jakby miał wszystkie blokady to na pewno nie jechałby 80km/h, pewnie cześciowo ktoś zdjął, a reszty nie wiedział albo nie umiał zdjąć i zostawił. Trochę to dziwne, seryjniakiem 120... Mogło być tak że go stuningował dodatkowo, jakieś wario może gaźnik, dysza i tak jeździł na częsiowo zdjętych blokadach. Po odblokowaniu całości SZOK ;) Do tego skuterek raczej z mniejszych to i lżejszy.
_________________
Głuszyn
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Pleszew
PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, dziękuje wszystkim za wypowiedzi usmiech . Chyba wybiore właśnie Peugocika usmiech . Darek144 - chce motorower bo nie mam ukończonej 18 usmiech .Podejrzewam, że nawet gdybym kupił go bez blokady to rodzice by poprostu zlecili komuś, żeby ją założył, i wcale bym się nie obraził, wkońcu to dla mojego bezpieczeństwa usmiech . Waga(według mnie) nie jest takżę duża 90kg, nie jest zaduży, choc się taki wydaje (Długość 1865 mm
Szerokość 750 mm, Wysokość 1100 mm, Wysokość siodła 835 ) . Ogólnie super usmiech .Gluszynskie do tuningu napewno dojdzie, lecz chyba zaczne od optycznego wesoly , a nie od mechanicznego usmiech .

Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie śpi - DJ KRYSTUS czuwa!
gluszynskie
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Jan 19, 2007
Posty: 75

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Włocławek
PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko nie zapominaj o docieraniu silnika, gdy kupisz nowego motorka. Jest to najważniejszy etap. Ale pewnie wiesz i słyszałeś ;)
_________________
Głuszyn
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Pleszew
PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gluszynskie raczej kupie uzywanego usmiech . Może napisz coś o podstawowych czynnościach dbania o motor :?: usmiech
Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie śpi - DJ KRYSTUS czuwa!
gluszynskie
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Jan 19, 2007
Posty: 75

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Włocławek
PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DJ_Krystus napisał:
Gluszynskie raczej kupie uzywanego usmiech . Może napisz coś o podstawowych czynnościach dbania o motor :?: usmiech
Pozdrowienia 8)


Dbanie o pojazd i jego pielęgnacja może nam nie tylko umilić komfort podczas jazdy, ale również wydłużyć żywotność naszej pszczółki.

Istotnym elementem jest oczywiście utrzymywanie motorka w czystości :-) a wiemy jak to zwykle bywa.

Z biegiem czasu zaczynają się wymiany.

Jaki olej wybrać?
Olej wymienia się oczywiście co jakiś czas, ale jak wiadomo jest to bardzo ważna rzecz w naszym pojeździe. Pamiętajmy, aby na nim nie oszczędzać. Z motorkiem jak z człowiekiem, my też nie lubimy jakiś potraw smażonych na starym, nie firmowym oleju. Różnica jest tylko taka, że my dostaniemy sraczkę w najgorszym wypadku ;-), a nasz silnik w motorze dostanie nie źle po pupie. Automatycznie skróci to żywotność naszego silnika. Oznaczenia np. typu 15W/40 to tak zwana klasa lepkości.

Jaką świece wybrać?
Jak wiadomo świeca zapłonowa jest również bardzo ważnym elementem naszego układu. Po około 3000km - 5000km, nasza dotychczasowa świeca będzie nadawała się do wyrzucenia. Polecam świece firmy NGK - są droższe ale nieporównywalnie lepsze. Jaki typ świecy, gwint to zależy od każdego indywidualnie. Najlepiej zerknąć w instrukcję.

Jaki płyn hamulcowy?
Płyn hamulcowy jest to baaardzo istotna rzecz w naszym układzie. Nie skłamie, jak powiem że to on gra ważną rolę w naszym bezpieczeństwie i nie przesadą jest to, że od niego zależy nasze życie. Dobra dość tych czarnych scenariuszy. Płyn hamulcowy powinno wymienić się gdy wskaźnik, znajdujący się przeważnie przy dźwigience od przedniego hamulca, będzie wskazywał rezerwe. Również nie polecam oszczędzanie na płynie hamulcowym.

Jaki olej do przekładni?
Tutaj nie ma się co rozpisywać. Po jakimś czasie należy również wymienić ten olej. Jego klasa lepkości nie powinna być mniejsza jak 80W/90.

Jaki pasek napędowy?
Może się zdarzyć tak że usłyszymy tylko BUM! i nagle przestaniemy jechać ;-). Pierwsze co przychodzi na myśl to pęknięty bądź przetarty pasek napędowy. Rozmiar każdy dobiera indywidualnie. Polecam paski Athena.

Jakie rolki do wariatora?
Wiadomo, tak jak wszystko się zużywa, nasze roleczki w wariatorku, również. Dobranie nowych jest już sprawą indywidualną każdego, no ale bez przesady. Jak już wcześniej mówiłem lżejsze rolki większe przyśpieszenie, ale mniejszy v-max i odwrotnie. Aby dobrze wybrać rolki, najlepiej zainwestować w rolki testowe. Jest ich tam kilkanaście gramatur. Najlepiej posprawdzać każdą i wybrać optymalną. Później pozostaje kupić rolki o danej, odpowiedniej gramaturze bo na tych testowych do 500km można zrobić chyba tylko. No ale na na pewno szybko nie będziesz musiał wymieniać rolek.


Teraz może trochę z pielęgnacji:

Czyszczenie gaźnika
Tej czynności raczej nie polecam robić samemu, chyba że chcesz. Nie tyle trudne jest samo czyszczenie gaźnika, ale odkręcenie go, poodczepianie przewodów i delikatność aby go nie rozregulować. Po jakimś czasie na pewno jakieś odrobinki kurzu znajdą się w naszym gaźniczku. Jest to normalne. Skutkami takiego zanieczyszczenia jest np. pływanie obrotów bądź nieprawidłowa praca naszego motorka
.
Filtr powietrza
Po upływie czasu czeka na nas wyczyszczenie filtra powietrza. Szczególnie gdy jeździmy po terenie, a nie po asfalcie. Wtedy tą czynność trzeba wykonać częściej. Najprostrzym sposobem wyczyszczenia filtra jest wyjęcie z niego gąbki (czyli ten filtr) i przemycie benzyną. Na koniec należy, a raczej trzeba nasączyć gąbeczke w oleju silnikowym.

Pielęgnacja plastików
Plastiki, są to moim zdaniem najgorsze rzeczy w naszym pojeździe. Wystarczy mały dzwon lub lekki ślizg i już mamy kupe roboty. Skutkiem widocznym są najczęściej popękane, podziurawione plastiki (nawet się nie zdążą pościerać bo wcześniej pękną usmiech ) Plastiki można myć jakimś płynem samochodowym lub płynem do karoserii, obojętnie. Po tym fakcie dla fajnego połysku, wypadało by nawoskować powierzchnię jakimś woskiem. Co to daje oprócz połysku? Otóż kurz, który będzie stykał się z naszymi plastikami, nie będzie tak do nich przywierał.

Filtr paliwa
Tu nie trzeba się rozpisywać. Poprostu po zużyciu filtra należy kupić nowy. To wydatek rzędu 5zł - 15zł.

No to by było chyba na tyle, jeśli coś mi się przypomni to dopisze. Jak coś to pisz :-)
_________________
Głuszyn
DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Pleszew
PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, dzięki za pomoc usmiech . Jeżeli czegoś nie będę wiedział, lub nie będę pewien zapytam tutaj o radę wesoly .

Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie śpi - DJ KRYSTUS czuwa!
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 62