Czy wiesz, że...
Prawie 90% występuj±cych współcze¶nie ryb ma swe pocz±tki nie, jak się s±dzi, w morzu, lecz w wodach słodkich.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 303
 Zalogowani 0
 Wszyscy 303

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(152611) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(152611) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(152611) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(152611) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(152611) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(152611) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(152611) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(152611) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721897) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721897) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2083
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2195
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2360
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Lipcowe wyniki
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Lipcowe wyniki
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowość: toronto
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 3:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pięknie qu... pięknie....
Bombel -absolutnie popieram Cię w Twoim milczeniu na temat miejsca połowu.
Mam, (a raczej miałem) w pobliżu Toronto strumyk (obecnie) z resztk± juz stada pstr±gów zrólanych. Resztk± - bo kiedy¶ w zaufaniu powiedziałem koledze gdzie to jest. Jezdziło się tam jak do "eldorado" i polowić i poogl±dać. Teraz - tylko - porzucać.
Gratki za trafny dobór przynęty i za dobre połowy.
Trzymaj język za zębami a połowisz tam jeszcze przez lata. :? usmiech
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pięciogodzinna wizyta ze spinem na Dratowie, cel to oczywi¶cie sandacz.
Około 4.50 zacinam branie i jest nieduży sandacz tylko 60cm, potem mam jeszcze kilka delikatnych pstryknięć, ale na pstryknięciach się kończy, około dziewi±tej rano mam wyraĽne stuknięcie w fishuntera 8cm, po zacięciu ryba nie stawia prawie oporu, przy łódce okazuje się że jest to koluch 8O (sumik karłowaty)miarka pokazuje 27cm.
Dzisiejsze spinowanie zakończyłem tylko tymi dwoma rybkami.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
Wreszcie się wstrzeliłem! usmiech

Bombel, gratuluję udanego jerkowania, ja dopiero w tym sezonie a dokładnie w maju do¶wiadczyłem tej frajdy i przyjemno¶ci z jerkowania sliderami.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Marek_fisherman
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 30, 2007
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Więcbork/Gdańsk
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tydzień temu.Na ds przez 3-4 godziny 5 kilogramów płoci(od 25-35 centymetrów),8 leszczy ( od 35-45) i trochę mniejszych płotek,leszczyków i kr±pi. Wędkarze obok łowi±c w takim samym czasie mieli może 15 płotek razem...Tacy typowi wczasowicze...Los ryb - powrót do wody w całkiem dobrej kondycji. Uczucie zadowolenia i naładowania baterii - bezcenne...
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
dopiero w tym sezonie a dokładnie w maju do¶wiadczyłem tej frajdy i przyjemno¶ci z jerkowania sliderami.


Zacz±łem z zeszłym roku, ale bez przekonania. Ale dopiero w tym roku na dobre poznałem ten dreszczyk usmiech Niesamowita sprawa, gdy co kilka - kilkana¶cie przeci±gnięć (przynajmniej na tym zbiorniku) tuż przy zielsku, nagle przy wabiku dosłownie wybucha gejzer wody! Gorzej, że najwyżej co czwarty - pi±ty atak jest trafiony, ale za to ile emocji! usmiech

Teraz na dobre potwierdziłem znacznie wcze¶niejsze spostrzeżenia: w bardzo gęstym, ale łatwym do wyrwania zielsku (wywłócznik), wyholowanie dwukilogramowego szczupaka w zasadzie nie stanowi większego problemu. To nic, że zębaty robi odjazdy, a wreszcie na dobre grzęĽnie w g±szczu. Je¶li jest dobrze zapięty (na jerku niemal zawsze na dwie kotwice), a linka dostatecznie mocna (używam żyłki 0,25 mm, plecionka na pewno byłaby lepsza), to rybę wyci±ga się razem z kęp± ziela. Zębaty, maj±c całkowicie zapl±tany łeb i zasłonięte oczy, głupieje. Praktycznie wcale już nie walczy, bezwolnie daje się ci±gn±ć razem z zielskiem. Problemem jest wówczas tylko przeci±gnięcie takiej "wi±zanki" przez do¶ć szeroki pas ro¶linno¶ci przybrzeżnej.
Sporo brań jest też na rippery i kopytka na lekkich główkach. Niestety, z pojedynczego haka ryby zbyt łatwo w zielsku spadaj±. A zastosowanie dozbrojenia w dodatkow± kotwiczkę odpada, jako że już na pierwszych dwóch metrach prowadzenia chwyta się mnóstwo zielska. Kilka takich rzutów i miejscówka na długo spalona.
Popróbowałem też i na płytko chodz±cego woblera. Niestety, te, które ze sob± posiadam, chodz± nie do¶ć płytko. Trzeba je ¶ci±gać jak jerka, krótkimi skokami. A i tak łapi± zielsko zdecydowanie czę¶ciej niż jerk.
O dziwo - na lekkie, prowadzone pod wierzchem wirówki i wahadła nie miałem nawet jednego brania. Zdaje się, że nawet najwolniejsze z możliwych prowadzenie i tak jest za szybkie. Szczupłe wyraĽnie gustuj± w "pijanej" rybce podryguj±cej niemal w miejscu.

W sumie... to jest mi to całkiem obojętne, na co chc± brać. Najważniejsze, żeby w ogóle chciały wink: A chc±. Dzięki czemu w każdej godzinie łowienia emocji mam tyle, ile nie do¶wiadczyłem przez cały teraĽniejszy sezon, przez wszystkie wędkowania razem wzięte. Nawet gdyby żadna miarowa ryba się nie trafiła, to samych tych widowiskowych ataków i zwi±zanych z tym emocji wystarcza wink:
DawIdz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 14, 2007
Posty: 244

Kraj: Polska
Miejscowość: Zamo¶ć
PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jeden szczupaczek 54 cm, i piękne widowiskowe branie obok łudki. Gdy już wyci±gałem rippera z wody szczupak z pod łódki wypłyn±ł i zaatakował przynętę! Zaci±łem ale szczupak się nie zapioł smutny miał około 70 cm! Mało mi serce nie staneło wink: Pozdro
_________________
Pamiętaj, nie to cię wyróżnia od innych wędkarzy, jakie ryby łowisz, ale jak je łowisz, wiesz bowiem przecie, że można łowić łososia z powodzeniem, ale brzydko, nader za¶ pięknie nawet płotkę.

http://dawidz.fotosik.pl/albumy/560631.html
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 8:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie uwierzycie. Ja w tym roku mam dopiero jednego karasia ( nie licz±c stawów licencyjnych, gdzie złowiłem kilkana¶cie karasi ). Przyszedł chyba czas na przeszeregowanie. Będę łowił na licencyjnych, bo tam ryba nie reaguje na zmiany ci¶nienia, kierunki wiatrów, nowie czy pełnie księżyca :-)
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Przyszedł chyba czas na przeszeregowanie. Będę łowił na licencyjnych, bo tam ryba nie reaguje na zmiany ci¶nienia, kierunki wiatrów, nowie czy pełnie księżyca :-)

Oldi ciekawe spostrzeżenie wesoly wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
old_rysiu napisał:
Przyszedł chyba czas na przeszeregowanie. Będę łowił na licencyjnych, bo tam ryba nie reaguje na zmiany ci¶nienia, kierunki wiatrów, nowie czy pełnie księżyca :-)

Oldi ciekawe spostrzeżenie wesoly wink:

Będziesz miał okazję, sam sprawdĽ :-)
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
mario_z napisał:
old_rysiu napisał:
Przyszedł chyba czas na przeszeregowanie. Będę łowił na licencyjnych, bo tam ryba nie reaguje na zmiany ci¶nienia, kierunki wiatrów, nowie czy pełnie księżyca :-)

Oldi ciekawe spostrzeżenie wesoly wink:

Będziesz miał okazję, sam sprawdĽ :-)

Oldi, miałem już tak± okazję kilka razy, moje spostrzeżenia s± takie same jak Twoje. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Marek_fisherman
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 30, 2007
Posty: 274

Kraj: Polska
Miejscowość: Więcbork/Gdańsk
PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj rano próba węgorzowa. Od 4 do 9. Bez brania ¶liskiego. Za to rosówkę bardzo skutecznie obżerały mi kr±pie.Może dzisiaj się jeszcze wybiorę ???zobaczymy...pozdrawiam
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nocka nad Odr± w KK - woda wezbrana i brudna - totalna kicha.
Za to w pełni poważne lol opowie¶ci s±siedniego wędkarza, jak to "łowił z Indiańcami w Amazonce marakuje na dzidy" były niesamowicie zabawne.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikefish napisał:
Nocka nad Odr± w KK - woda wezbrana i brudna - totalna kicha.

O! Znaczy za dzień, dwa i u mnie skoczy nieco. I dobrze, bo już w niektórych miejscach w gumofilcach można Odrę przej¶c wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Banio
Mistrz Czatu


Dołączył: Feb 13, 2005
Posty: 122

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra
PostWysłany: Sro Lip 16, 2008 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
mikefish napisał:
Nocka nad Odr± w KK - woda wezbrana i brudna - totalna kicha.

O! Znaczy za dzień, dwa i u mnie skoczy nieco. I dobrze, bo już w niektórych miejscach w gumofilcach można Odrę przej¶c wink:


Ziomek, jak przejdziesz to 10 baniolców Ci wystrugam... jest niska, ale bez przesady :P

Wczoraj wypad z Animalem, zaliczylem klenia 40+, bolka 40+ i sporo okoni... Animal miał co¶ na kiju, ale... :/
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatniej nocy po raz kolejny Odra w KK. Wyniki bardzo zadowalaj±ce - kilkana¶cie leszczy, z czego 7 w przedziale 50-65cm oraz 1 brzana 52cm. Pięknie, chocaż krotko ( 10 min) walczyła.
Oprocz mnie bylo jeszcze 17 wędkarzy - ł±cznie złowili 6 ryb wink: wink:
Woda nadal wezbrana, ale juz przynajmniej w "standardowym" kolorze.
Pozdrawiam
krzykrzy
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Apr 06, 2008
Posty: 71

Kraj: Polska
Miejscowość: Olsztyn
PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od razu widać kto pojechał na ryby a kto się od żony wyrwał żeby piwka się napić wesoly
_________________
Ożenek poniek±d przypomina sport wędkarski.Młodzian połknie haczyk a potem do końca życia zalewa robaka...
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj spinningowałem na cofce zalewu Brody, wynik to 5 okoni w przedziale 20-26 cm, poza tym wypi±ł mi się ładny (jak dla mnie wink: ) szczupak wyskakuj±c ponad wodę.
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też zaliczyłem nockę, na karpiowej miejscówce. Sygnalizatory nawet nie drgnęły, a ulewa była taka, że schowałem się w namiocie i wyszedłem dopiero rano, żeby się spakować wesoly

P.S. Oldi karpiowanie w tym roku zacz±łem tak jak Ty w zeszłym. Na kilka wypadów nie miałem jeszcze karpia tylko leszcze, liny, karasie. A przepraszam kilka karpików było, ale takich do 2 kg lol
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tirith27 napisał:
Też zaliczyłem nockę, na karpiowej miejscówce. Sygnalizatory nawet nie drgnęły, a ulewa była taka, że schowałem się w namiocie i wyszedłem dopiero rano, żeby się spakować wesoly

P.S. Oldi karpiowanie w tym roku zacz±łem tak jak Ty w zeszłym. Na kilka wypadów nie miałem jeszcze karpia tylko leszcze, liny, karasie. A przepraszam kilka karpików było, ale takich do 2 kg lol


W temacie karpi - dziadziunio obok mnie wyholował pięknego sazana - ok. 6kg. Zestaw - sprezyna i 5cm przypon, na haczyku 2 pinki.

Dodam jeszcze, że wczoraj przekroczyłem kiedys nieprzekraczaln± dla mnie granicę długo¶ci przyponu. Standardowo na rzekach uzywam 40cm, wczoraj ryby "zmusiły" mnie do 120cm 8O. Podobnie z haczykami - standardowo nr. 8-10; wczoraj 14 8O Mimo tak długich przyponów wszystkie leszcze zacięte były za sam czubek warg.
muzik21
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: May 09, 2005
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikefish napisał:


W temacie karpi - dziadziunio obok mnie wyholował pięknego sazana - ok. 6kg. Zestaw - sprezyna i 5cm przypon, na haczyku 2 pinki.

Dodam jeszcze, że wczoraj przekroczyłem kiedys nieprzekraczaln± dla mnie granicę długo¶ci przyponu. Standardowo na rzekach uzywam 40cm, wczoraj ryby "zmusiły" mnie do 120cm 8O. Podobnie z haczykami - standardowo nr. 8-10; wczoraj 14 8O Mimo tak długich przyponów wszystkie leszcze zacięte były za sam czubek warg.


Tego karpia to na Odrze?NIgdy nie spodziewałbym się tam takich sztuk.
A co do haka to 14 na jednej wędce w czasie leszczowych łowów to dla mnie normalka. Często na taki hak i 3-4pinki łapie się znacznie więcej leszczy niż na "standardowe" duże przynęty na dużych hakach. Co do przyponów to mnie zaskoczyłe¶....używam często ok. metrowych przy łowieniu w dzień jazi/płoci, ale przy nocnym leszczowaniu nigdy nie próbowałem. Przy najbliższej okazji chyba spróbuje....usmiech
_________________
Pozdrawiam
muzik21
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

muzik21 napisał:
mikefish napisał:


W temacie karpi - dziadziunio obok mnie wyholował pięknego sazana - ok. 6kg. Zestaw - sprezyna i 5cm przypon, na haczyku 2 pinki.

Dodam jeszcze, że wczoraj przekroczyłem kiedys nieprzekraczaln± dla mnie granicę długo¶ci przyponu. Standardowo na rzekach uzywam 40cm, wczoraj ryby "zmusiły" mnie do 120cm 8O. Podobnie z haczykami - standardowo nr. 8-10; wczoraj 14 8O Mimo tak długich przyponów wszystkie leszcze zacięte były za sam czubek warg.


Tego karpia to na Odrze?NIgdy nie spodziewałbym się tam takich sztuk.
A co do haka to 14 na jednej wędce w czasie leszczowych łowów to dla mnie normalka. Często na taki hak i 3-4pinki łapie się znacznie więcej leszczy niż na "standardowe" duże przynęty na dużych hakach. Co do przyponów to mnie zaskoczyłe¶....używam często ok. metrowych przy łowieniu w dzień jazi/płoci, ale przy nocnym leszczowaniu nigdy nie próbowałem. Przy najbliższej okazji chyba spróbuje....usmiech


Sam się dziwiłem...ale dobrze że zacz±łem kombinowac, bo na standardowych przyponach na pewno dzis bym nie połowił.
Podczas poprzednich nocek leszcze połykały haczyki głeboko na 2-3 cm. Dzi¶ każdy z lechów miał haczyk w wardze. St±d i hol był bardziej delikatny.
Po raz kolejny potwierdziła się rola zanęty. 8) Ł±czny koszt 5kg kosztuje mnie jakies 30zł.
Co do tego karpia - od Art-nemo wiem, że zdarzaj± się w KK karpie. Dzidziunio łowił metod± jeziorow± - zamiast koszyków - spręzyny + krotkie (kilka cm) przypony. Karp pieknie odjeżdżał. Hol trwał jakie¶ 20 min.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj znów Brody ze spinningiem i znów 5 okoni, największy 25 cm. Oprócz tego 2 szczupaczki, większy ok. 40 cm.
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po powrocie z wakacji wypadzik ze spinem nad miejscowy zalew. Moim łupem padło tylko kilka zaczepówusmiech Jeszcze żadnej ciekawej ryby na spina w tym zbiorniku nie złowiłem:( W pi±tki chyba nie bior±usmiech
_________________
Bieroo Paniee???
xenon75
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Nov 08, 2005
Posty: 125

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalew Wióry dzi¶ od 4.00 do 17.00. Jeden szczupły 52cm i dwa spadły okołowymiarki :]
krzykrzy
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Apr 06, 2008
Posty: 71

Kraj: Polska
Miejscowość: Olsztyn
PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wła¶nie wróciłem z wieczornego spinningu.2 gpdziny chodzenia jeden szczupaczek 43cm na biało czerwonego flagowca i spięło się co¶ sporego ale nie jestem w stanie powiedziec co smutny murowało do dna i szło jak poci±g.pogejrzewam że sum b±dĽ spory sandałek
_________________
Ożenek poniek±d przypomina sport wędkarski.Młodzian połknie haczyk a potem do końca życia zalewa robaka...
mikefish
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 02, 2006
Posty: 616

Kraj: Polska
Miejscowość: Staniszcze Małe -opolskie
PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj krótki wypad nad pobliskie rzeczki ze spinnem w rękach - efekt to 1 pstr±g 32 cm, 2 okonki 15cm i szczupaczek 35cm. Przynęta - lepperówka nr. 3.
Od dzi¶ czeka mnie niestety wędkarska pauza do 20 wrze¶nia z powodu wyjazdu do NL do pracy.
PóĽniej jednak drżyjcie szczupłe i odrzańskie leszcze 8) wink:
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez mikefish dnia Sob Lip 19, 2008 9:12 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj tylko cztery godzinki ze spinem na łódeczce, wynik to około 20-cia okoni w przedziale 18-25 cm, wszystkie wzięły na tłisterka w kolorze motor-oil.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj (niedziela) odwiedziłem ze spinem Dratów, sze¶ć godzin biczowania wody nic nie dało, nie zaliczyłem nawet pstryknięcia, kolega który pływał ze mn± również nie odnotował nawet najdelikatniejszego brania. :placz
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

DJ_Krystus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 02, 2006
Posty: 611

Kraj: Polska
Miejscowość: Pleszew
PostWysłany: Nie Lip 20, 2008 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro od rana wybieram się na poblisk± gliniankę z batem ;) . Licze na ładnego leszcza ;) . Oczywi¶cie zdam relacje ;)

Pozdrowienia 8)
_________________
DJ KRYSTUS nie kradnie - bierze, co mu sie nalezy
DJ KRYSTUS nie grozi - uswiadamia o przyszlosci
DJ KRYSTUS nie rozkazuje - stanowczo doradza
DJ KRYSTUS nie klamie - przedstawia swoja wersje wydarzen
DJ KRYSTUS nie ¶pi - DJ KRYSTUS czuwa!
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu jaki¶ sensowny wypadzik... Co prawda celem głównym jest obóz ze szkoły ale Solina ze swoimi sandaczami i kleniami nie pozostawiła mi żadnego wyboru. 10 dni pod namiotem kilkana¶cie metrów od wody 8) więc po zajęciach zapoluję na mój osobisty rekord sandacza. Jeszcze nie złowiłem tej rybki więc jadę z dużymi nadziejami. 9.30 wyjazd. Pozdrawiam i do usłyszenia. Połamania wszystkich wędek na rybach.
_________________
Bieroo Paniee???
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sobotę Narew w Ostrołęce - 2 szczupłe, jeden 50+ a drugi 60+, w niedziele natomiast byłem z synem, ja miałem 2 szczupłe pod wymiar oraz pare okonków 20+, a syn jednego szczupłego pod wymiar, jednego malucha, parę okonków 20+ i 2 klonki 25 i 30 cm. Krótko mówi±c nasz odcinek Narwi zaczyna sie odradzać :P
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pon Lip 21, 2008 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zalew Brody, na obrotówkę 9 okoni, największy 27,5 cm.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nocka z poniedziałku na wtorek. Wieczorem dwa tęczaki na czerwonego. Oba ~30cm. W nocy nic się nie działo. Rano zwin±łem gruntóweczki i spinningowałem trochę. Przy samych nogach wypi±ł mi się mały szczupak, taki pod 40cm. A póĽniej ładne branie, kij się wygina, zapowiada się ciekawa walka. Holuję, holuję i w końcu jest. Przy brzegu widzę zaczepion± normalnie, za pysk... wydrę wykrzyknik 8O (chyba). Aż mi się nogi ugięły i nie wiedziałem co zrobić. Nie musiałem. Jakim¶ cudem nagle odpięła się. wesoly lol Zdarzyło mi się kiedy¶ złowić kaczkę na chleb, ale czego¶ takiego - nie. wesoly
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, wydry podobno s± bardzo smaczne. A gdzie Ty te tęczaki na czerwone łowiłe¶?
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pobliskim stawie PZW - w Zaj±czkowie. lol wink: Spokojnie - nie ma zakazu jak w górskich. wink: :P
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Lip 22, 2008 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
A póĽniej ładne branie, kij się wygina, zapowiada się ciekawa walka. Holuję, holuję i w końcu jest. Przy brzegu widzę zaczepion± normalnie, za pysk... wydrę wykrzyknik 8O (chyba). Aż mi się nogi ugięły i nie wiedziałem co zrobić. Zdarzyło mi się kiedy¶ złowić kaczkę na chleb, ale czego¶ takiego - nie. wesoly

Darek, kiedy¶ już chyba o tym wspominałem na"PW" :?:
W ubiegłym sezonie miałem podobn± sytuację na Wi¶le w Janowcu, podczas zawodów spinningowych zaci±łem wydrę, z tego co zd±żyłem zauważyć była zacięta za pyszczydło 8O na szczę¶cie po kilku minutach zmagań urwała przynętę i odpłynęła. Ufffffffff.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Lip 23, 2008 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
Na pobliskim stawie PZW - w Zaj±czkowie. lol wink: Spokojnie - nie ma zakazu jak w górskich. wink: :P

Ja się nie o zakazy martwiłem tylko ciekaw byłem gdzie można połapac tęczaki w Twoich okolicach. A że na robaki to się domy¶liłem, że nie w Odrze usmiech
Kunta
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 523

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nocka 23-24 z Jarbasem (brzmi dwuznacznie ) ale nic z tego bylismy na rybach nad Wisł± >Ryby godne uwagi - płoć 30 cm ,a Jarbas 1,5 kg JaĽ wszystko grunt -koszyk.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarek obraził się na spina? 8O
Będzie żałował lol
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pią Lip 25, 2008 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj znów spinningowałem na zalewie w Brodach, tym razem 17 okoni w przedziale 20-27 cm, no i 2 szczupaczki, mniejszy koło 30 cm, a większy ze 40. Tym razem ryby kompletnie ignorowały obrotówkę, skuteczn± w ostatnich dniach, wszystkie natomiast wzięły na 2,5 cm woblerka.
roman77
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 17, 2006
Posty: 59

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lip 25, 2008 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie narzazie mizerne wyniki na ¶więtokrzyskich wodach: płoć, drobny leszcz :? Kami jak tam obecnie się wiedzie feederowcom na Brodach ???
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pią Lip 25, 2008 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh lepiej nie mówić wesoly . Na zalewie jest strasznie z biał± ryb±, bierze przeważnie maleńka płoć i kr±piki jak palec.
Mieli¶my ostatnio nocne zawody gruntowe drużynowe, po 3 osoby w drużynie, to na chyba 21 drużyn 14 skończyło z zerem (moja też wink: ) Tyle, że liczyły się ryby tylko ponad 25 cm, oczywi¶cie wymiarowe, je¶li dany gatunek ma większy wymiar. A zawody trwały 16 godzin. Zwycięzca wygrał jednym leszczem ok. 1,20 kg. Oprócz niego nie było chyba leszcza ponad 1 kg.

Trzoszkę lepiej jest w cofce, powyżej mostu, tam w rejonie oczyszczalni no i po drugiej stronie. Bierze ładny lin, kara¶ i płoć, ale to na kukurydzę, bo na robaki wiesza się drobnica. Wyniki s± przeważnie jak się już zciemnia. Tam też woda nie jest taka zielona, chociaż teraz po deszczach i tak na całym zalewie się troszkę oczy¶ciła.

Roman77, a Ty na jakich wodach łowisz?
roman77
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Mar 17, 2006
Posty: 59

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lip 25, 2008 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przemian wyprawy- raz na Wióry, raz Brody, innym razem Chańcza, na Wi¶le jeszcze nie byłem w tym roku. I tak od końca maja.
Metody- feeder i spławik, połowy mizerne smutny.
Brody, Chańcza - drobnica, Wióry-troszeczkę lepiej.
Od jutra tylko Chańcza 8). Zobaczymy, co z tego wyniknie.
O wynikach napiszę. wesoly
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 7:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj z Pietruchem wybrali¶my się nad Chotlę. Id±c w górę rzeczki łowili¶my, z powrotem zbierali¶my ¶mieci(w sumie o to chodziło w tym wypadzie). Efektem łowów były: 3 tęczaki i jeden potok Pietrucha i mój jeden potoczek i dwa okonki. Było jeszcze parę spadów i kilka niezdecydowanych pstr±żków. Do tego doszły cztery worki ¶mieci (w większo¶ci wyci±gnięte z jednego miejsca). Ogólnie wypad można uznać za udany.
krzykrzy
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Apr 06, 2008
Posty: 71

Kraj: Polska
Miejscowość: Olsztyn
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ wybrali¶my się z amstaffem w pogoń za pstr±giem. Wynikiem bylo złowienie po jednym potokowcu w grnicach 40cm i kilka maluchów. Kilkana¶cie niepewnych stuknięć w woblerka zakończonych obej¶ciem się smakiem wesoly Ogólnie wypad przyjemny.
_________________
Ożenek poniek±d przypomina sport wędkarski.Młodzian połknie haczyk a potem do końca życia zalewa robaka...
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Wczoraj z Pietruchem wybrali¶my się nad Chotlę. Id±c w górę rzeczki łowili¶my, z powrotem zbierali¶my ¶mieci(w sumie o to chodziło w tym wypadzie). Efektem łowów były: 3 tęczaki i jeden potok Pietrucha i mój jeden potoczek i dwa okonki. Było jeszcze parę spadów i kilka niezdecydowanych pstr±żków. Do tego doszły cztery worki ¶mieci (w większo¶ci wyci±gnięte z jednego miejsca). Ogólnie wypad można uznać za udany.

Nie pozostaje mi nic innego jak potwierdzić to co wyżej zostało napisane i jeszcze raz podziękować za go¶cinę wink: .
Do zobaczenia.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
i jeszcze raz podziękować za go¶cinę wink: .

Rzeczka niestety nie ugo¶ciła nas okazami. Ale jak się nie ma co się lubi, to.... Może następnym razem cu¶ większego połapiemy.
Do zobaczenia!
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
pietruch napisał:
i jeszcze raz podziękować za go¶cinę wink: .

Rzeczka niestety nie ugo¶ciła nas okazami. Ale jak się nie ma co się lubi, to.... Może następnym razem cu¶ większego połapiemy.
Do zobaczenia!

Ja to się na tym nie znam , bo i sk±d ?! 8)
Ale jak się nie dało inaczej chłopaki ,to może trza było ich brać na lito¶ć ?! wink: wesoly
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
jak się nie dało inaczej chłopaki ,to może trza było ich brać na lito¶ć ?! wink: wesoly

Raz próbowałem. Wyskoczył lorbas na brzeg i się spytał: Co się marzesz sieroto? Za cienki w uszach na mnie jeste¶!
Podany sposób nie działa. Znieczulica w¶ród ryb...
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jak na razie płocie płocie i jeszcze raz płocie.... 25-30 cm. Na lipcowe leszcze jeszcze czekam... mam jeszcze 3 dni...
W sierpniu się odkuję...
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 167