Czy wiesz, że...
"12 ręcznie wiązanych much za dolara" - tej treści ogłoszenie ukazało się w jednej z gazet ("Casper") w Woyoming, w 1961 roku. Jego autorem był Dick Cabela. Dziś Cabela's jest największą firmą wysyłkową sprzętu wędkarskiego.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 270
 Zalogowani 0
 Wszyscy 270

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(136103) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136103) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136103) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136103) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136103) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136103) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(136103) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(136103) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(721852) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(721852) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2302
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2130
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2357
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Testy telewizorów.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Testy telewizorów.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 10:21 pm    Temat postu: Testy telewizorów. Odpowiedz z cytatem

Panowie mam prośbę. Znacie jakieś strony (najlepiej po polsku) na których są testy telewizorów (LCD - Plazma) i ogólnie jest tam dużo ciekawych rzeczy na ten temat? Ja znam stronę hdtv.com.pl/, to bardzo dobra strona ale może jest coś jeszcze? Jak Petrus (czy jak mu tam) chce coś napisać to też może, tylko niech z ceną nie przegina wesoly bo mi budżet tego nie wytrzyma. W tej chwili blisko mi do plazmy Panasonica, ale im więcej zajmuje się tym tematem tym głupszy jestem. wink:
Pozdrawiam.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 6:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu miałem podobny problem, ale po zasięgnięciu opinii kilku fachowców od serwisu TV wybrnąłem z tego problemu i kupiłem LCD -ka full HD, przede wszystkim zżera o połowę mniej prądu niż plazma i panel LCD jest trwalszy czyli dłużej popracuje od plazmy.
Jarpo nie wiem czy to prawda, ale podobno większość producentów tv wycofuje się powoli z produkcji plazm na rzecz LCD.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnów
PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo, nie określiłeś jaki rozmiar ekranu Ciebie interesuje i czy tylko Full HD czy HD Ready też wchodzi w grę.
Wybierając telewizor należy również zwracać uwagę na moc, jaką pobiera z sieci. Najbardziej ekonomiczne LCD są telewizory SONY, natomiast plazmowe: Panasonica. Wartymi zainteresowania LCD są Samsungi, choć jeśli chodzi o parametry to dość mocno konkurują z nimi telewizory LG, których różne parametry i wszelkiego rodzaju "wodotryski" nawet przewyższają ofertę innych, dobrej marki telewizorów.
Wadą obecnych LCD jest stosunkowo niski kontrast. Wady tej nie mają już LCD z podświetlaniem diodowym, ale na razie zapomnij o nich, ceny kładą na kolana.
Większy kontrast i lepsze odwzorowanie kolorów oraz brak smużenia mają tv plazmowe, ale wadą jest niższa jasność obrazu w pomieszczeniu oświetlonym i to, że żywotność ekranu jest niższa niż matrycy LCD.
Zaletą plazmy jest jeszcze to, że w zimie mamy dodatkowy grzejnik w mieszkaniu.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Jarpo, nie określiłeś jaki rozmiar ekranu Ciebie interesuje i czy tylko Full HD czy HD Ready też wchodzi w grę.
Wybierając telewizor należy również zwracać uwagę na moc, jaką pobiera z sieci. Najbardziej ekonomiczne LCD są telewizory SONY, natomiast plazmowe: Panasonica. Wartymi zainteresowania LCD są Samsungi, choć jeśli chodzi o parametry to dość mocno konkurują z nimi telewizory LG, których różne parametry i wszelkiego rodzaju "wodotryski" nawet przewyższają ofertę innych, dobrej marki telewizorów.
Wadą obecnych LCD jest stosunkowo niski kontrast. Wady tej nie mają już LCD z podświetlaniem diodowym, ale na razie zapomnij o nich, ceny kładą na kolana.
Większy kontrast i lepsze odwzorowanie kolorów oraz brak smużenia mają tv plazmowe, ale wadą jest niższa jasność obrazu w pomieszczeniu oświetlonym i to, że żywotność ekranu jest niższa niż matrycy LCD.
Zaletą plazmy jest jeszcze to, że w zimie mamy dodatkowy grzejnik w mieszkaniu.

Tak mniej więcej wiem wszystko to co napisałeś. Oczywiście mniej więcej i nie wiem czy mniej czy więcej. wink:
Wielkość telewizora jaki poszukuję to 42 cale. Zastanawiałem się nad plazmami Panasonica z starszej serii PV80 lub PH80 ale może warto poczekać na nowe telewizory z serii TX-42X10Y (bo E ma tuner MPEG2 a nie MPEG4)
Jeśli plazma to chyba może być HD Ready, jak LCD to chyba lepiej Full HD. Jeszcze jedno. Albo będzie MPG4 albo wcale. Śledzę to co piszą na HDTV ale może jeszcze są inne ciekawe strony na ten temat.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnów
PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dysponuję adresami stron dot. opinii i testów telewizorów. Myślę, że to nie problem, kwestia tylko właściwego pytania zadanego w Googlach.
Co do telewizorów to śledzę na bieżąco to co się pojawia bo zakup jakiejś nowszej technologii czeka mnie w perspektywie najbliższych 24 miesięcy. Mam więc czas i wykorzystuję właśnie do zapoznawania się z nowinkami.
Z telewizorów LCD najbardziej odpowiada mi firma SONY z wielu powodów. Przede wszystkim oferuje bardzo bogate wyposażenie (zaawansowaną technologię) przy dość umiarkowanym zużyciu energii. Przeglądam też ofertę Samsunga bo ta firma jest jest również godna zainteresowania z racji dobrej jakości swoich wyrobów. Ceny też są przystępne ;).
Plazmy nie biorę pod uwagę z powodów oszczędnościowych. "Źre" prąd niemiłosiernie. Nawet włączenie opcji oszczędnościowej niewiele pomaga, a odbija się to na jakości oglądanego obrazu. Coś za coś.
Życzę udanego i właściwego wyboru.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowe plazmy już tyle prądu nie biorą. LCD zawsze bierze tyle samo, plazma jak świeci jasno max, a jak są ciemne sceny dużo mniej. W sumie wychodzi trochę więcej niż LCD. Z LCD obraz jest bardziej sztuczny. Takie mam wrażenie.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Nierobiga
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołšczył: Apr 12, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Brodnica
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zanim Jarpo kupisz telewizor kto jest twoim dostawcom sygnału TV kablowa czy Polsat czy jeszcze ktoś inny ?? . Bo jak kupisz sobie LCD to ci na kablówce nie będzie chodził za dobrze na plazmie już jest lepsza jakość pozatym pamiętaj że kanały w kablówce są w formacie 4:3 a nie jak w cyfórwce 16:9 i w cyfórwce korzystasz z foramtu graficznego MPEG4
_________________
WĘDKARSTWO & BMW KLUB POLSKA MOJE ŻYCIE
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nierobiga napisał:
Zanim Jarpo kupisz telewizor kto jest twoim dostawcom sygnału TV kablowa czy Polsat czy jeszcze ktoś inny ?? . Bo jak kupisz sobie LCD to ci na kablówce nie będzie chodził za dobrze na plazmie już jest lepsza jakość pozatym pamiętaj że kanały w kablówce są w formacie 4:3 a nie jak w cyfórwce 16:9 i w cyfórwce korzystasz z foramtu graficznego MPEG4


Przepraszam ale to jakieś bzdety. Ze swojej kablówki Aster City analogowej spokojnie nagrywam 16:9 bez jakichkolwiek przystawek, czy super opłat za cyfrówkę. Sygnał przekazywany zależy od nadawcy a nie pośrednika. Jeśliby tak było, to mnóstwo filmów na kanałach filmowych miałoby zniekształcony obraz a tak nie jest, co widzę podczas nagrywania i odtwarzania.
Nierobiga
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołšczył: Apr 12, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Brodnica
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Nierobiga napisał:
Zanim Jarpo kupisz telewizor kto jest twoim dostawcom sygnału TV kablowa czy Polsat czy jeszcze ktoś inny ?? . Bo jak kupisz sobie LCD to ci na kablówce nie będzie chodził za dobrze na plazmie już jest lepsza jakość pozatym pamiętaj że kanały w kablówce są w formacie 4:3 a nie jak w cyfórwce 16:9 i w cyfórwce korzystasz z foramtu graficznego MPEG4


Przepraszam ale to jakieś bzdety. Ze swojej kablówki Aster City analogowej spokojnie nagrywam 16:9 bez jakichkolwiek przystawek, czy super opłat za cyfrówkę. Sygnał przekazywany zależy od nadawcy a nie pośrednika. Jeśliby tak było, to mnóstwo filmów na kanałach filmowych miałoby zniekształcony obraz a tak nie jest, co widzę podczas nagrywania i odtwarzania.


Po pierwsze w Polsce w format 16/9 czyli inaczej anomorficzny daje tylko Canal + . Reszta to jest obcinanie obrazu u góry i dołu ekranu , u nas przez nasze stacje TV puszczany jest "pseudo format 16/9" dzięki czemu musimy zoomować nasze TV w wyniku czego pogarsza się jego jakość.
SSG żę ładnie ci się nagrywa w formacie 16/9 w twojej TV kablowej to dzięki sygnałowi PALplus w który rozpoznaje twoja nagrywarka i zapisuje ukryte linie obrazu w jakimś niestandardowym formacie. A co filmów i zniekształceni to kup telewizor LCD i podłąćz go pod sygnał analogowy można zauważyć nie na każdym TV że kiedy postacie są w "ruchu" obraz jest lekko rozmazany a kiedy są w miejscu ostrość jest poprawiona ale to zależy od producenta telewizora LCD nie na każdym tak jest usmiech Mam nadzieje że teraz wszystko jasno już wytłumaczyłem.
_________________
WĘDKARSTWO & BMW KLUB POLSKA MOJE ŻYCIE
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nierobiga napisał:
SSG napisał:
Nierobiga napisał:
Zanim Jarpo kupisz telewizor kto jest twoim dostawcom sygnału TV kablowa czy Polsat czy jeszcze ktoś inny ?? . Bo jak kupisz sobie LCD to ci na kablówce nie będzie chodził za dobrze na plazmie już jest lepsza jakość pozatym pamiętaj że kanały w kablówce są w formacie 4:3 a nie jak w cyfórwce 16:9 i w cyfórwce korzystasz z foramtu graficznego MPEG4


Przepraszam ale to jakieś bzdety. Ze swojej kablówki Aster City analogowej spokojnie nagrywam 16:9 bez jakichkolwiek przystawek, czy super opłat za cyfrówkę. Sygnał przekazywany zależy od nadawcy a nie pośrednika. Jeśliby tak było, to mnóstwo filmów na kanałach filmowych miałoby zniekształcony obraz a tak nie jest, co widzę podczas nagrywania i odtwarzania.


Po pierwsze w Polsce w format 16/9 czyli inaczej anomorficzny daje tylko Canal + . Reszta to jest obcinanie obrazu u góry i dołu ekranu , u nas przez nasze stacje TV puszczany jest "pseudo format 16/9" dzięki czemu musimy zoomować nasze TV w wyniku czego pogarsza się jego jakość.
SSG żę ładnie ci się nagrywa w formacie 16/9 w twojej TV kablowej to dzięki sygnałowi PALplus w który rozpoznaje twoja nagrywarka i zapisuje ukryte linie obrazu w jakimś niestandardowym formacie. A co filmów i zniekształceni to kup telewizor LCD i podłąćz go pod sygnał analogowy można zauważyć nie na każdym TV że kiedy postacie są w "ruchu" obraz jest lekko rozmazany a kiedy są w miejscu ostrość jest poprawiona ale to zależy od producenta telewizora LCD nie na każdym tak jest usmiech Mam nadzieje że teraz wszystko jasno już wytłumaczyłem.


Niezupełnie. Sygnał a właściwie jego sygnatura jaką odbieram to PalB i PalD. Różnica jest taka, że PalB jest o klasę lepszy ale nie mogę wydobyć dźwięku. Różnica pomiędzy 4:3 a 16:9 wyłapałem w ostatnie święta BN gdy zauważyłem zupełnie inny obraz u siebie na monitorze (4:3) niż na tv (4:3) który stoi obok. W tv wszystko wyglądało dobrze ale na monitorze miałem zdecydowanie więcej "boków". Obraz też nie był w pełnej wysokości i na pewno nie było to w klatce 4:3 jak to bywa na kiepskich ripach.
LCD o monstrualnej jak dla mnie przekątnej (37" :-) ) posiada mój brat. Ma format 16:9 i ogląda się w nim bez jakichkolwiek zniekształceń program TVN24, który jest nadawany w 16:9 lub niektóre filmy w AleKino sygnowane 16:9. Inne kanały są poprawne lub ciut rozciągnięte, nie pamiętam wszystkich dokładnie, ale i tak nie ma zniekształceń, o których wspominasz.
Zniekształcenia występują wyłacznie na starszych LCD-kach, które odświeżanie miały 12 lub 8ms. Standard w Polsce to 6ms a tv produkowane są masowo z odświeżaniem 5ms.

Moja nagrywarka to karta w kompie Loadtek PxTV1200 na PciE. Nagrywam w mpeg i mogę tak oglądać. Jednak obrabiam w Ulead Video Studio 11 Plus aby pozbyć się reklam i plikiem wyjściowym jest nadal mpeg lub jeśli jest odpowiedni rozmiar i mam chęć, to od razu robię dvd. Najczęściej jednak konwertuję przez Format Factory do avi. Tu nie ma miejsca na jakieś dziwne formaty, o których wspominasz.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to Wam się przyznam. Chodzi mi po głowie plazma Panasonica TX-P42X10Y wesoly (10E nie ma MPEG4 tylko MPEG2 :evil:)
Sygnał będzie z anteny analogowej i z C+, oraz DVD no i DIVIX.
Jak ktoś jest uprzedzony do plazmy i żadne rzeczowe argumenty do niego nie docierają to zwyczajnie nie rozmawiam z nim. Osoby znające się na rzeczy i potrafiące rzeczowo przedstawić swoje racje będą z przyjemnością wysłuchane.
Ostatnio zwiedziłem troszkę sklepów RTV i mogę powiedzieć, że sklepy nie są pod względem technicznym (brak sygnału z różnych źródeł) przygotowane do sprzedaży telewizorów.
Sprzedawcy z kolei zepsuci są systemem punktowym Samsunga. :evil: wesoly
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Nierobiga
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołšczył: Apr 12, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Brodnica
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo jeśli chodzi o plazme to powinna ona ci lepiej odbierać w analogu niż LCD. MPEG2 jest to format kompresji wideo wykorzystywany w dekoderach ciebie on w tym przypadku nie dotyczy. SSG to co widzisz jako sygnał 16:9 w TVN24 czy Ale Kino jest to sygnał nieanorficzny 16/9 a więc jest on z okorojną rozdzielczością 720x432 pikseli, ale zarazem mniejszą ilością zniekształceń. Natomiast jak włączysz sobie Canal + tam jest sygnał anamorficzne 16x9 o pełnej rozdzielczości 720x576 pikseli z większą kwantyzacją i kompensacją ruchu wtedy zobaczysz różnice. A co TV LCD takie rzeczy się dzieją nie pisałem o wszystkich przypadkach u twojego brata może być ok ale u innych są przypadki że jest obraz zniekształcony podczas "ruchu" postaci na ekranie. SSG a twój brat jakiego ma dostawce sygnału TV kablową czy coś innego??. Jarpo jeśli chodzi o plazme to musisz zobaczyć czy DVD jak będzie włączone nie będzie psuć sygnału analogowego ale to zależy od instalacji w budynku jak masz dobrze to wszystko powinno być ok usmiech
_________________
WĘDKARSTWO & BMW KLUB POLSKA MOJE ŻYCIE
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nierobiga napisał:
MPEG2 jest to format kompresji wideo wykorzystywany w dekoderach ciebie on w tym przypadku nie dotyczy.

DVB T w Polsce będzie w MPG4 więc dwójka z tej racji odpada. Przyszłościowo trzeba myśleć, analog już wkrótce się skończy. Kupując teraz telewizor warto zwrócić uwagę aby miał dekoder MPEG4 lub nie miał go wcale (dekoder się później dokupi) nie ma sensu przepłacać za MPEG2.
Nierobiga napisał:
Jarpo jeśli chodzi o plazme to musisz zobaczyć czy DVD jak będzie włączone nie będzie psuć sygnału analogowego ale to zależy od instalacji w budynku jak masz dobrze to wszystko powinno być ok usmiech
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Jak oglądam DVD to w tym samym czasie nie oglądam telewizji z anteny analogowej na tym samym odbiorniku, to chyba raczej mało możliwe. wink:

Dlaczego na dzień dzisiejszy (to się jeszcze może zmienić) jestem za plazmą? Bo za LCD grające na takim samym poziomie jak plazma musiałbym zapłacić dużo więcej kasy. To nie jedyny powód (inne to powody czysto techniczne) ale bardzo istotny.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Rybnik
PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 11:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tu masz swietna strone o tv wszelkiej masci,znaja sie na rzeczy i przerabiali chyba wszystko,polecam.
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
Nierobiga
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołšczył: Apr 12, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Brodnica
PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Nierobiga napisał:
MPEG2 jest to format kompresji wideo wykorzystywany w dekoderach ciebie on w tym przypadku nie dotyczy.

DVB T w Polsce będzie w MPG4 więc dwójka z tej racji odpada. Przyszłościowo trzeba myśleć, analog już wkrótce się skończy. Kupując teraz telewizor warto zwrócić uwagę aby miał dekoder MPEG4 lub nie miał go wcale (dekoder się później dokupi) nie ma sensu przepłacać za MPEG2.
Nierobiga napisał:
Jarpo jeśli chodzi o plazme to musisz zobaczyć czy DVD jak będzie włączone nie będzie psuć sygnału analogowego ale to zależy od instalacji w budynku jak masz dobrze to wszystko powinno być ok usmiech
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Jak oglądam DVD to w tym samym czasie nie oglądam telewizji z anteny analogowej na tym samym odbiorniku, to chyba raczej mało możliwe. wink:

Dlaczego na dzień dzisiejszy (to się jeszcze może zmienić) jestem za plazmą? Bo za LCD grające na takim samym poziomie jak plazma musiałbym zapłacić dużo więcej kasy. To nie jedyny powód (inne to powody czysto techniczne) ale bardzo istotny.



Jarpo z tym dvd chodzi jeśli masz niski poziom sygnału analogowego a DVD jest włączone w stan (stand by) to może na niskich czestotliwościach popsuć ci odbiu sygnału i mogą ci snieżyć kanały niektóre.Ale na to ma wpływ wiele czyników kabel jakiej jest jakości ,jaki długi czy nie ma nim żadnych zagięć. Ale Jarpo pociesze cie jak długo pracuje w TV kablowej to mało takich przypadków natrafiłem także możęsz być spokojny wink: . Kupuj plazme i ciesz się radością oglądania wink:
_________________
WĘDKARSTWO & BMW KLUB POLSKA MOJE ŻYCIE
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nierobiga napisał:
SSG to co widzisz jako sygnał 16:9 w TVN24 czy Ale Kino jest to sygnał nieanorficzny 16/9 a więc jest on z okorojną rozdzielczością 720x432 pikseli, ale zarazem mniejszą ilością zniekształceń. Natomiast jak włączysz sobie Canal + tam jest sygnał anamorficzne 16x9 o pełnej rozdzielczości 720x576 pikseli z większą kwantyzacją i kompensacją ruchu wtedy zobaczysz różnice. A co TV LCD takie rzeczy się dzieją nie pisałem o wszystkich przypadkach u twojego brata może być ok ale u innych są przypadki że jest obraz zniekształcony podczas "ruchu" postaci na ekranie. SSG a twój brat jakiego ma dostawce sygnału TV kablową czy coś innego??.


Brat ma tę samą kablówkę co ja, czyli Aster City.
Z tymi rozdzielczościami, to mnie niemal przekonałes. :-) Sprawdziłem kilka plików i 721x576 ma u mnie 4:3. Głównie tak robię a jakoś nie pamiętam tytułów aby sprawdzić 16:9.
Jak znajdę chwilę czasu to nagram próbkę z TVN24 i Ale Kino a potem podam szczegółowe dane pliku mpeg. O i sprawa się wyjaśni, bo teraz to ja sam już nie jestem pewny. :-)

Niestety nie ma na Ale Kino akurat filmu w 16:9. Nagrałem dwa urywki z TVN24 i TVP1.
PAL (25 kl./s)
Pliki MPEG
24 b, 720 x 576, 25 kl./s
W zależności od klatki
(DVD-PAL), 16:9
Szybkość danych wideo: Zmienna(Maks. 8000 Kb/s)
Szybkość danych audio: 224 Kb/s
Audio MPEG Layer 2, 48 kHz,Stereo

PAL (25 kl./s)
Pliki MPEG
24 b, 720 x 576, 25 kl./s
W zależności od klatki
(DVD-PAL), 4:3
Szybkość danych wideo: Zmienna(Maks. 8000 Kb/s)
Szybkość danych audio: 224 Kb/s
Audio MPEG Layer 2, 48 kHz,Stereo

Coś mnie tknęło. Wszedłem na Disney Channel i nagrałem raz w oknie 16:9 i drugi w oknie 4:3. Moje obawy się sprawdziły. Zawsze nagrywa mi w dvd-Pal 720x576 w formacie zależnym w jakim oknie odtwarzam sygnał tv.
Pozostało mi tylko sprawdzić na sygnowanym filmie w Ale Kino i już będę wszystkiego pewny, a przynajmniej tak mi się wydaje. Jednak niespokojny duch lazał mi poszukać jakiegoś filmu typowego 16:9. Parametry są zupełnie inne.
PAL (25 kl./s)
Pliki AVI Microsoft
24 b, 640 x 352, 25 kl./s
W zależności od klatki
XviD MPEG-4 Codec
MPEG Audio Layer3, 48,000 kHz; Stereo
No i teraz jestem już całkiem głupi. :-)
Nierobiga
Nawijacz żyłek
Nawijacz żyłek


Dołšczył: Apr 12, 2005
Posty: 139

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Brodnica
PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG to bardzo proste bo od lipca 2008 roku filmowy kanał telewizyjny Ale kino! wprowadza nowe funkcjonalności dla widzów, wśród nich między innymi możliwość wyboru wersji językowej oraz rozpoczyna emisję w formacie 16:9 jest format anomorficzny teraz sie dowiedziałem a tamte pozostałe są nieanamorficzne 16:9 dlatego masz różne paramtry odtwarzania i jak widze masz program AVI Microsoft plik a nie MPEG w ale kino wink:
_________________
WĘDKARSTWO & BMW KLUB POLSKA MOJE ŻYCIE
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nierobiga napisał:
SSG to bardzo proste bo od lipca 2008 roku filmowy kanał telewizyjny Ale kino! wprowadza nowe funkcjonalności dla widzów, wśród nich między innymi możliwość wyboru wersji językowej oraz rozpoczyna emisję w formacie 16:9 jest format anomorficzny teraz sie dowiedziałem a tamte pozostałe są nieanamorficzne 16:9 dlatego masz różne paramtry odtwarzania i jak widze masz program AVI Microsoft plik a nie MPEG w ale kino wink:


Nie, nie, Ale Kino jeszcze nie nagrałem. :-) Ten avi Microsoft to po konwersji emitowanego na tvp1 Star Wars Clone War. :-) Przy obróbce w UVS ustawiam dane wejściowe nie na dvd pal lecz na dane pierwszej klatki. Inaczej otrzymuję obraz 4:3 z pustym dołem i górą w klatce. Wychodzi mi roboczo mpeg ale po konwersji program dopasowuje się do wymogów i w efekcie dostaję takie avi. :-) zresztą bardzo przyjemne dla oka w WMP11. :-D Może i bym inaczej to nagrywał ale nagrywam dla siebie i nie potrzebuję kombinować. :-)
I jeszcze jedno. W karcie ustawiłem (o czym zapomniałem) format nagrywania dvd. Oprócz niego ma jeszcze mpeg1, 2 (po 3 wersje jakości), vcd, svcd, wmv, uncompessed avi i mpeg4. I tu chyba powinienem zacząć kombinować a dvd ustawiłem ze względu na uniwersalność konwersji i powszechny sygnał tv.

Dzięki za info o Ale Kino, już nie będę musiał sprawdzać. :-)
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Sob Maj 09, 2009 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po wielu godzinach zastanawiania się, testowania i sprawdzania decyzja podjęta. Na placu boju pozostały plazma Panasonica TX-P42X10Y i LCD JVC LT 42 P80 BU. Wygrał JVC. Wygrał tylko dla tego, że na tv w dzień pada mi bardzo dużo światła. Plazma niestety bardziej odbija je niż LCD (szczególnie to lcd) i to chyba jej jedyna wada. TV (co ważne po kalibracji!) będzie u mnie w czwartek. Jak przetestuję napiszę coś więcej. Kupuję ten model bo najlepiej radzi sobie z sygnałem SD, a czy się to komuś podoba czy nie jeszcze długo na taki będziemy skazani.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 5:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo jak napisałes o sygnale SD, to coś mi się przypomniało, o czym kompletnie zapomniałem, choć odemnie jest oddalone nie dalej niż metr. :-)
Amiga to specyficzny komp pod względem wyświetlania, gdyż działał w rozdzielczościach i częstotliwościach PAL, zarówno na wyjściu composite jak i cyfrowym Cannon 21. Z tego powodu podłączenie monitora od PC kończyło się porażką, właśnie ze względu na częstotliwości odświeżania. Mądrzy ludzie wymyślili pasywną przystawkę na wyjście, która działała automatycznie i dwojako. Jeśli jakiś program chciał się wyświetlać w częstotliwościach wyższych, odpowiednich dla monitora, to on go przepuszczał bez problemu. Jeśli jednak był to sygnał PAL (głównie gry), to podwajał Vsync i Hsync co umożliwiało wyświetlenie obrazu.
To magiczne urządzenie nazywa się Flicker Fixer (albo jakoś tak podobnie), nie jest za drogie, nie potrzebuje zasilania (pobierało ze złącza), nie potrzebuje sterowników, nic w nim się nie ustawia zworkami i nie potrzebuje chłodzenia. Pogrzeb w necie, zwłaszcza w temacie Amig, to na pewno dowiesz się więcej a może to być jakieś rozwiązanie dla polepszenia sygnału SD dla wyższych częstotliwości pracy TV.
Gniazdo Cannon21 jest nietypowe ponieważ zawiera sygnały cyfrowe jak i analogowe ale przerobienie nie powinno być jakimś problemem. Jeśli będzie potrzeba to jestem gotów pogrzebać w swoich zasobach lub sieciowych i znleźć rozkład sygnałów. Wyjście w FF jest standardowe D-SUB 15pin.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 77