Czy wiesz, że...
Głos przypominaj±cy dĽwięk dziecięcej tr±bki rowerowej, rozlegaj±cy się często nad wod± wydaje łyska - czarny ptak wielko¶ci kaczki, z wyraĽn± biał± plam± na czole.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 85
 Zalogowani 0
 Wszyscy 85

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136110) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136110) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136110) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136110) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136110) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136110) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136110) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136110) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721882) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721882) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2082
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2359
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - P-Line Spectrex IV a Power Pro
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
P-Line Spectrex IV a Power Pro
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Maj 16, 2009 10:41 am    Temat postu: P-Line Spectrex IV a Power Pro Odpowiedz z cytatem

Chcę założyć do mojego ciężkiego spinningu na przynęty 10-20 g
Oraz np 0,13 na bolonkę do połowu lina.

Która jest bardziej nadaj±ca się do tych metod Power Pro czy P-Line Spectrex IV

jeszcze poczytałem o SpiderWire że okr±gła i miękka .

Jak możecie to doradĽcie jaka ¶rednica i firma do jakiego połowu Hej!
psulek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 23, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Puławy/Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 21, 2009 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na P-Line się nie zawiedziesz, szczególnie w przypadku 0,13 bo ten rozmiar P-Line ma w miarę okr±gły, a Power Pro 0,13 jest płaska. Jeżeli 0,13 do łowienia na takie gumy, to moim zdaniem zdecydowanie za cienko - minimum to 0,15. Rozs±dnie to plecionki 13-14-15lb, najlepiej żółta. 13lb jest szczególnie fajna, bo niewiele grubsza od 10lb.

O bolonce się nie wypowiem, bo nie łowię t± metod±. Zwróć tylko uwagę, że dla plecionki 0,13 mm lb test wynosi około 8,5, co mniej więcej odpowiada wytrzymało¶ci żyłki o grubo¶ci 0,24-0,26mm.
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 8:58 am    Temat postu: Hej! Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje o przekroju plecionek.

Mój wybór padł na 0,15 Power Pro do moich woblerów od 8g do 20g

Na bolonke taszcze liny takie ok. 2 kg :-) i muszę je odci±gać od gr±żeli dlatego mam dług± bolonkę. W tamtym roku połamały mi ryby szczytówkę ok.0,5 m i zostało mi 5,5 m he he Pomy¶lałem o plecionce żeby ewentualnie ci±ć gr±żele jak w nie wpadnie lin.

Ale teraz my¶lę o żyłce do bolonki TRABUCCO MATCH SINKING XPS__0,203__SUPER MOCNA .

Zamiaruje poławiać leszcza którego wynęciłem sobie na twardym podłożu takie ok 2 kg. jak do tej pory.
Żyłka jest czarna a ja mam czarne dno na łowisku to się nada. Moze ktos wie jak z układaniem żyłki na kołowrotku, czy się nie skręca.

Pozdrawiam. lineczek
psulek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 23, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Puławy/Warszawa
PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lineczek,

Jeżeli chodziu o żyłke, to bardzo ważny jest sposób w jaki to robisz, bo w ekstremalnej sytuacji możesza sobie żyłkę skręcić w czasie nawijania. Dla kołowrotków o stałej szpuli musisz to zrobić tak:

1. Weż kołowrotek i popatrz±c na pokrętło hamulca zakręć korbk± - zwróc uwage w któr± stronę obraca się kabł±k (w większo¶ci kołowrotków jest to ruch zgodny z ruchem wskazówek zegara).
2. Połóż szpulę z żyłk± na ziemi. Jeżeli rotor obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, to zyłka ze szpuli powinna się odwijać zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jeżeli jest inaczej, to odwróć szpulę z żyłk± do góry nogami.

Błedem jest dla kołowrotka o stałej szpuli nabijanie żyłki na oskę i pozwalanie aby szpula się obracała, odwijaj±c żyłkę - prowadzi to do wstępnego skręcenia w czasie nawijania. Szpula z żyłk± musi być nieruchomo - tak jak szpula kołowrotka, a zwoje żyłki maj± z niej spadać.


3. W czasie nawijania trzymaj zyłke miedzy palcami aby zapewnić odpowiednie napięcie. Lepiej jednak użyć mokrej, miękkiej szmatki (dobra jest flanela)
4. Po nawinięciu kilkunastu metrów możesz sprawdzić czy wszystko jest OK - czasami żyłka jest dodatkowo skręcona na szpuli. Nie rozluĽniaj±c u¶cisku palców (żyłka między kołowrotkiem a palcami cały czas napięta), pochyl trochę wędkę w dół - jeżeli po takim zmniejszeniu napięcia zacznie się samoczynnie skręcać, odwróć szpulkę z żyłk± do góry nogami i jedĽ dalej. Jeżeli się nie skręca - kontynuuj.

Powyższe można znaleĽć na stronach większo¶ci producentów żyłek.

Mam nadzieję, że pomoże

Pozdrawiam

Paweł
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

psulek DZIĘKUJĘ !

No to jest info jakiego mi trzeba :-) Wła¶nie zakupiłem nowy kołowrotek Shimano Sonora 2500FA i będę nawijał żyłkę :-) Trafione w punkt.

Do paprocha założyłem Shimano Siena 2500FA i jestem zadowolony zobaczę jak sprawdzi się na linach Sonora. Na sucho nawet miła praca.
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam usmiech
Co do tego że Power Pro jest płaska w przekroju przy ¶rednicy 0.13 mm się nie zgodzę bo jest to plecionka ze spectry i jest tak gęsto splatana że nie jest sposobem j± spłaszczyć, natomiast reszta plecionek zazwyczaj jest z dyneemy, która się we wszystkich praktycznie plecionkach daje spłaszczyć.
Może się mylę choć przetestowałem przez 5 lat spinningowania około 30 plecionek, a "test" spłaszczania i przekroju okr±gło¶ci robię tak że kawałek plecionki przesuwam po kancie paznokcia i na opuszku jest wyczuwalne co i jak:)

P-Line Spectrex nie łowiłem, a co do żyłki Trabucco to z tego co pamiętam to rok temu za cholere nie tonęła sama, chyba że po kilku łowieniach i solidnym "tresowaniu", wtedy to nurkuje bez zarzutu ;)
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

psulek napisał:

Błedem jest dla kołowrotka o stałej szpuli nabijanie żyłki na oskę i pozwalanie aby szpula się obracała, odwijaj±c żyłkę - prowadzi to do wstępnego skręcenia w czasie nawijania. Szpula z żyłk± musi być nieruchomo - tak jak szpula kołowrotka, a zwoje żyłki maj± z niej spadać.




Zaskoczyłe¶ mnie.
Przekonany byłem, że szpulka powinna się obracać podczas nawijania na szpule kręcioła. I zawsze tak to robiłem.

Tak mi się my¶li...
Zacznę od tego, że podczas nawijania linki na szpulę (gdzie¶ w fabryce) zapewne odbywa się to poprzez obracanie się szpuli. I dalej. Skoro nawija jest przez obrót szpuli, to "zdj±ć" j± ze szpuli należy również poprzez jej obrót wokół osi.

Problem (skręcenie żyłki) może ewentualnie powstać w momencie nawijania na szpule kołowrotka. I tu się gubię trochę. Na pewno każdy z nas zauważył, że skręcanie żyłki pojawia się w momencie gdy hamulec puszcza linke i ponownie j± nawijamy. Zakładam, że w tym wypadku skręcanie się, jest wynikiem kręc±cej się szpuli kołowrotka, a nie samego już nawijania jej na szpulę. Bo gdyby było inaczej, to po każdym rzucie żyłka ulegałaby skręceniu. W zwi±zku z powyższym zaryzykuję stwierdzenie, że jednak zakupion± linkę należy nawijać w taki sposób ,aby szpulka obracała się wokół własnej osi(czyli aby nie poskręcać jej podczas odwijania-spadania kolejnych zwojów z kupnej szpulki).
Chodzi mi jeszcze po głowie temat rolki kabł±ka, ale póĽno już i ciężko mi się my¶li...

Może namieszałem nieco, ale tak to widzę.
Wydaje mi się, że to ciekawy temat, więc proszę o wypowiedĽ innych Pogawędkowiczów. Kręcimy szpul± czy nie?? wink:

PS. Najlepszym sposobem na odkręcenie linki jest:
- puszczenie jej z pr±dem rzeki i ponowne powolne skręcenie
- marsz po ł±ce z otwartym kabł±kiem pozwalaj±cym wysnuwać się lince i po 100m spaceru powolne zwijanie
Oba sprawdzone! 8)
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czytam to co napisałem przed chwil±, kilka my¶li mi przez głowę przeszło i przestało mi pasować kilka "drobiazgów":? Nic mi się kupy nie trzyma, zgłupiałem..
Ale nie wykasowuję, bo może kto¶ zainteresowany się odniesie, poprawi, wyprostuje...
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
prusak
Łowca Klenia


Dołączył: Jan 23, 2006
Posty: 508

Kraj: Polska
Miejscowość: Krupski Młyn
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 5:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
Skoro nawija jest przez obrót szpuli, to "zdj±ć" j± ze szpuli należy również poprzez jej obrót wokół osi.
Takie odwijanie jest odpowiednie jedynie w przypadku kołowrotków o ruchomej szpuli (multiplkatory i inne).
Cytat:
Na pewno każdy z nas zauważył, że skręcanie żyłki pojawia się w momencie gdy hamulec puszcza linke i ponownie j± nawijamy. Zakładam, że w tym wypadku skręcanie się, jest wynikiem kręc±cej się szpuli kołowrotka, a nie samego już nawijania jej na szpulę. Bo gdyby było inaczej, to po każdym rzucie żyłka ulegałaby skręceniu. W zwi±zku z powyższym zaryzykuję stwierdzenie, że jednak zakupion± linkę należy nawijać w taki sposób ,aby szpulka obracała się wokół własnej osi(czyli aby nie poskręcać jej podczas odwijania-spadania kolejnych zwojów z kupnej szpulki).
Sam sobie zaprzeczasz wink: Nawijanie żyłki po rzucie jest podobne do nawijania z leż±cej szpuli (w przybliżeniu o¶ szpuli kołowrotka i szpuli z żyłk± s± równoległe), a nawijanie z obracaj±cej się w okół osi przypomina kręcenie korb± kiedy szpula kołowrotka się obraca.
A skręcanie żyłek kołowrotków ze stał± szpul± wynika z ich konstrukcji, podobno powstały na wzór kołowrotków służ±cych do skręcania przędzy czy innych włókien.
Ja nawijam mniej więcej tak jak pisał psulek. Mniej więcej bo nie wpadłem na to żeby obrócić szpulę z żyłk± podczas nawijania o 180 stopni a patent dobry.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prusak napisał:
ziomek napisał:
Skoro nawija jest przez obrót szpuli, to "zdj±ć" j± ze szpuli należy również poprzez jej obrót wokół osi.
Takie odwijanie jest odpowiednie jedynie w przypadku kołowrotków o ruchomej szpuli (multiplkatory i inne)..

Ale akurat to, w/w odwijanie dotyczy zdjęcia linki ze szpuli kupnej... Więc argument o odwijaniu ze szpuli kołowrotka jest w tym przypadku chybiony wink:

A dalej to serio zgłupiałem... :roll:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
psulek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 23, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Puławy/Warszawa
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miszkadaszkiewicz napisał:
Witam usmiech
Co do tego że Power Pro jest płaska w przekroju przy ¶rednicy 0.13 mm się nie zgodzę bo jest to plecionka ze spectry i jest tak gęsto splatana że nie jest sposobem j± spłaszczyć, natomiast reszta plecionek zazwyczaj jest z dyneemy, która się we wszystkich praktycznie plecionkach daje spłaszczyć.


Materiał nie ma tu nic do rzeczy. Spectraa i Dynema to prawie to o innej nazwie handlowej (HDPE/UHDPE). To czy się da spłaszczyć czy nie, zależy tylko i wył±cznie od sposobu w jaki linka zostanie zapleciona. Co do Power Pro to dla 0,13 i 0,10mm płasko¶ć linki jest faktem - jest to po prostu tasiemka - nie trzeba jej spłaszczać - ona po prostu taka jest od nowo¶ci. Pozostałe rozmiary s± owalne

[quote="Miszkadaszkiewicz"]Może się mylę choć przetestowałem przez 5 lat spinningowania około 30 plecionek, a "test" spłaszczania i przekroju okr±gło¶ci robię tak że kawałek plecionki przesuwam po kancie paznokcia i na opuszku jest wyczuwalne co i jak:) [quote]

Robię to mniej więcej tak samo, też sprawdzam opuszkami ("wałkuję" w dwóch palcach). Może nie miałe¶ tego rozmiaru PP.

@ziomek

Nie zagłębiam się w szczegóły - działa jest dobrze. Producent wie co pisze usmiech.
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wła¶nie jak na "zło¶ć" łowię tylko 0,13mm hehe:)
A co do nawijania żyłki na kołowrotek to powiem Wam moi drodzy... nawijałem kiedy¶ tak że siostrę zatrudniałem z ołówkiem w ręku w jednym końcu pokoju a w drugim siedziałem z wędk± i przełożon± przez pierwsz± od dolnika przelotke żyłke/plecionke nawijałem na szpulkę, przepuszczaj±c dodatkowo przez g±beczkę nas±czon± płynem do mycia naczyń (w przypadku żyłek), w celu lepszego zatapiania.
A robiłem tak, bo kiedy¶ kupiłem żyłkę na której taka sytuacja była pokazana:) Ostatnimi czasy robię jednak tak że, szpulkę kładę na ziemi pionowo względem pierwszej przelotki i nawijam... i mówi±c szczerze nie widzę różnicy:)
Skręcanie żyłki zauważyłem tylko w wypadku stosowania wirówek na żyłce wi±zanej bezpo¶rednio do nich (bez krętlików, przyponów wolf. itd.)
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
psulek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 23, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Puławy/Warszawa
PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może problem leży w tym, że używasz tylko 0,13mm albo nie miałe¶ innej renomowanej plecionki w ręce. Ja miałem w łapkach i na kołowrotkach linki większo¶ci producentów i widzę wyraĽn± różnice jeżeli chodzi o te najcieńsze rozmiary. Od 0,15 wzwyż Power Pro jest rzeczywi¶cie owalna i jeżeli chodzi o kształt, to nie ma zarzutów. 0.10 i 0,13mm to typowe tasiemki - dla pewno¶ci pomacałem przed chwil± kilku reprezentantów - nic się nie zmieniło od czterech lat.

Co do skręcania - przy wirówkach sposób nawinięcia nie ma to znaczenia a krętlik pomaga tyle co umarłemu kadzidło - i tak sie popl±cze usmiech
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 7:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nie wiem czy który¶ z nas nie kupuje podbróby jakiej¶ bo ja wczoraj w sklepie "macałem" PP 0.13 i jest okr±gła a nie płaska. A co do tego jakie stosowałem plecionki to wyżej już pisałem że sporo tego przemieliłem w tym dragony, berkleye, różne chińskie wymysły, spider wire, tuff-line, i jak narazie wszystkie bije na głowe PP, choć jedna dragona mi się bardzo podobała, mianowicie Dragon Guide Select czerwona 0.18mm. Jedyn± jej wad± było to że się mocno strzępiła i na kołowrotku ci±gle miałem duuużo pomarańczowych włosków, może to wina starego kołowrota Okuma Epix.
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
psulek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 23, 2006
Posty: 287

Kraj: Polska
Miejscowość: Puławy/Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plecionka któr± macałe¶ była opisana metrycznie czy lb test? Akurat jeste¶ jedn± z niewielu osób które spotkałem i twierdz± że PP jest okr±gła dla tego rozmiaru. Mam plecionki opisane w lb test, ale swego czasu porównałem z tymi ze sklepu (w Bassie w Warszawie) i obie były tak samo płaskie - więc rynek przeznaczenia nie odgrywa tutaj roli.

Wiem że swego czasu sprzedawano plecionkę 10lb (5kg) test jako 0,10mm, 15lb test (7kg) jako 0,13mm - tylko że to s± odpowiedniki polskich rozmiarów 0,15 i 0,19mm .
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Power Pro 0.13 jest płaska i widać to gołym okiem.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może podróbe ma w sklepie, nie wiem. Dzi¶ z Allegro zamówiłem PP 0.10mm 275m. dojdzie jako¶ w czwartek, pi±tek i zobaczymy, a z Allegro jak co¶ bo tutaj mi mówi± że na giełdzie w Łodzi nie mog± dostać (tam się zaopatruj±). Wogóle tu w centrum lipton jest ze sprzętem smutny
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkim za wpisy Dziękuję !
Zakup Power Pro 0,15 kolor zielony sprzedawca polecany na forum PW aspius-aspius Pozdrawiam !
prusak
Łowca Klenia


Dołączył: Jan 23, 2006
Posty: 508

Kraj: Polska
Miejscowość: Krupski Młyn
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Power Pro 0.13 jest płaska i widać to gołym okiem.
Moja jest okr±gła, tak przynajmniej wygl±da na moje gołe oko :roll:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Cze 05, 2009 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prusak napisał:
mario_z napisał:
Power Pro 0.13 jest płaska i widać to gołym okiem.
Moja jest okr±gła, tak przynajmniej wygl±da na moje gołe oko :roll:

Qrcze, to ciekawe, Prusak namocz plecionkę w wodzie, skręć j± w palcach (na pewno wiesz jak) ale jak nie to podpowiadam, pocieraj±c opuszek palca wskazuj±cego o opuszek kciuka i po tym zabiegu przyjrzyj się plecionce dokładnie, najlepiej jak to mówi± "pod ¶wiatło", wtedy powiniene¶ zobaczyć że Power Pro nie jest idealnie okr±gła, ale jest jednak lekko spłaszczona.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

motorek
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Sep 14, 2006
Posty: 115

Kraj: USA
Miejscowość: Seattle
PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plecionka PP jest plaska i okragla zarazem. Kiedys probowalem zmierzyc srednice plecionki. Przy nie naciagnietej plecionce wydaje sie ona byc plaska, plecionka ulegala splaszczeniu. Kiedy jednak naciagnalem ja do pomiaru to przekroj byl zblirzony do okraglego.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 80