Czy wiesz, że...
W bardzo czystej morskiej wodzie promienie ¶wietlne docieraj± na głęboko¶ć 1100 m, a ¶wiatło księżyca w pełni rozja¶nia wodę do głęboko¶ci 600 m.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 301
 Zalogowani 0
 Wszyscy 301

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136107) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136107) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136107) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136107) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136107) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136107) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136107) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136107) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721870) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721870) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2359
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Martwe ryby w Bugu ?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Martwe ryby w Bugu ?
Idż do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 9:10 am    Temat postu: Martwe ryby w Bugu ? Odpowiedz z cytatem

Podaje link do wiadomo¶ci.

KLIK



Poprawione, ale ostrzegam.
Jarokowal
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lineczek - rozwalasz stronę. Zobacz w pomocniku, jak powinno wstawiać się poprawnie link.
TUTAJ
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol jako¶ tak wyszło lol

CIACH zly:
Jarokowal
-
Ach ten Jaro "nożycoręki" wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KLIK

Normalna tragedia... smutny
Potrzeba będzie wielu lat żeby odbudować rybostan. Serce boli...
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Przepraszam za wklejenie linku bez obróbki :-(
Poprawię się. :oops:
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawca pewnie nie zostanie znaleziony. Współczucie dla tych, którzy na co dzień łowi± w Bugu.
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyzwierz napisał:
Sprawca pewnie nie zostanie znaleziony. Współczucie dla tych, którzy na co dzień łowi± w Bugu.

Grubyzwierzu tak się dzieje nie tylko na Bugu, na jego kilku dopływach również.
Tutaj można obejrzeć trochę wstrz±saj±cych zdjęć zrobionych podczas odławiania ¶niętych ryb.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Killerek27
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jul 04, 2006
Posty: 54

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ w Legionowie został powołany sztab kryzysowy, okręg mazowiecki PZW organizuje akcję wyławiania martwych ryb z rzeki . Moja ulubiona rzeka smutny
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Killerek27 napisał:
Dzi¶ w Legionowie został powołany sztab kryzysowy, okręg mazowiecki PZW organizuje akcję wyławiania martwych ryb z rzeki . Moja ulubiona rzeka smutny


Jak podaje TVN W-wa, w akcji ratowania Zal. Zegrzyńskiego przed tonami spływaj±cych w jego kierunku ¶niętych ryb, bierze udział straż pożarna z 3 powiatów i PSR.
Czy badania wody zajmuj± aż tak dużo czasu, że do dzisiaj nie wiadomo, co jest powodem tej tragedii!?!? Pod koniec maja było "¶nięcie potarłowe /!??!/", teraz to...
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otóż panowie tym razem to sama matka natura wybiła swoje dzieci. Nie żadne tam szamba, czy chemikalia. Normalnie od (ogólnie ujmuj±c) wiecznie deszczowej aury.Najpierw było sucho i rolnicy skosili trawę żeby było sianko. Ale zaczęło padać i ni jak tego sianka nie dało się zebrać. Sianko zaczęło gnić a i padać jakby coraz mocniej zaczęło,rzeki wylały i cały ten gnój poszedł z wod±. A jak wiadomo procesy gnilne pochłaniaj± masę tlenu. A tego z kolei potrzebuj± rybki.
Trochę z prasy lokalnej
T U T A J
I ŁO TUTEJ


Ostatnio zmieniony przez Mundi dnia Czw Lip 09, 2009 6:50 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mundi napisał:
Otóż panowie tym razem to sama matka natura wybiła swoje dzieci. Nie żadne tam szamba, czy chemikalia. Normalnie od (ogólnie ujmuj±c) wiecznie deszczowej aury.Najpierw było sucho i rolnicy skosili trawę żeby było sianko. Ale zaczęło padać i ni jak tego sianka nie dało się zebrać. Sianko zaczęło gnić a i padać jakby coraz mocniej zaczęło,rzeki wylały i cały ten gnój poszedł z wod±. A jak wiadomo procesy gnilne pochłaniaj± masę tlenu. A tego z kolei potrzebuj± rybki.

Mundi nie twierdzę że nie masz racji z tym siankiem i deszczami, ale już co najmniej kilka dni temu powinny zostać pobrane próbki wody do badań z wszystkich rzek którymi płyn± ¶nięte ryby a wyniki powinny zostać podane do publicznej wiadomo¶ci, wtedy mieliby¶my czarno na białym co jest przyczyn± tej tragedii.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Killerek27 napisał:
Dzi¶ w Legionowie został powołany sztab kryzysowy, okręg mazowiecki PZW organizuje akcję wyławiania martwych ryb z rzeki . Moja ulubiona rzeka smutny


Jak podaje TVN W-wa, w akcji ratowania Zal. Zegrzyńskiego przed tonami spływaj±cych w jego kierunku ¶niętych ryb, bierze udział straż pożarna z 3 powiatów i PSR.
Czy badania wody zajmuj± aż tak dużo czasu, że do dzisiaj nie wiadomo, co jest powodem tej tragedii!?!? Pod koniec maja było "¶nięcie potarłowe /!??!/", teraz to...


No wreszcie jeden przytomny a nie powtarzaj±cy bzdety o przydusze. Ja tez z niecierpliwo¶ci± czekam aż kto¶ walnie "przeciek" i dowiemy się jakie ¶wiństwo tym razem wylano do Bugu i Liwca.
Opady w okresie "¦więtojanki" s± co roku ale co roku nie ma czego¶ takiego. Ba, nawet raz na 10 lat nie ma choćby podobnego zdarzenia.

Wprowadzony zakaz połowu przez ZO Siedlce jak dla mnie jest jak najbardziej wymowny. Tylko w wymienionych rejonach ryby nie maj± ochoty wyskakiwać na brzeg.

I teraz gwóĽdĽ do trumny o teori przyduchy. Panowie je¶li naprawdę do ZZ zbliża się ogromna fala/masa wody beztlenowej, to jak nic mamy katastrofę ekologiczn±. Szlag trafi ZZ, końcówkę Narwi i Wisłę do uj¶cia. Je¶li jednak ¶nięcie jest wynikiem zatrucia wody, to jak nic zanieczyszczenie z każdym kilometrem i dopływem jest rozcięczane i o wspomniane wody możemy być spokojni.
I jeszcze jedno. Woda jest szybsza od ¶niętych ryb, bo umieranie trochę trwa. Tragedia w ZZ już powinna następować.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od jutra zakaz k±pieli w ZZ - decyzja sanepidu.
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co słyszałem od naszych kierowców to zjawisko występuje również na Warcie. W naszych stronach wła¶nie Bug i jego dopływy (szczególnie dopływy nios± ¶mierdz±c± brunatn± wodę.Gdyby to tylko Bug no to możnaby było powiedzieć ,że kto¶ co¶ spu¶cił.A w mojej okolicy to wła¶nie Nurzec i Orlanka najgorzej ¶mierdz±. Narew narazie trzyma się dobrze, może dlatego, że nie za bardzo można j± było obkosić ,bo cały czas ma wysoki poziom i rolnicy nie mieli jak wej¶ć ze sprzętem.
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze panowie ja tu mieszkam i widzę co się dzieje a nie gdybam.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mundi napisał:
I jeszcze panowie ja tu mieszkam i widzę co się dzieje a nie gdybam.


Nic Ci absolutnie nie zarzucam. Zauważ tylko, że od pocz±tku piszę o Bugu, czyli jaki¶ tydzień temu. Liwiec doszedł 3 dni temu. 2 dni temu pozostałe rzeki z dopływów Bugu.
Dlaczego tak uparcie obstawiam przy swoim? To proste - Drohiczyn. Tam pierwszy raz zaobserwowano masy ¶niętych ryb. Poruszano się w górę i tak dotarto do Bugu granicznego. Aby było smieszniej podczas tych dwóch tygodni opadów zlewnia Bugu była względnie sucha. Jedynie większe opady, lub raczej zdecydowanie większe, miały miejsce w rejonie Chełma. No jak nic akurat na sporym obszarze rzeki granicznej i w życiu nie uwierz±, ze rolnicy wyjechali z maszynami na podmokłe łaki.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
No wreszcie jeden przytomny a nie powtarzaj±cy bzdety o przydusze. Ja tez z niecierpliwo¶ci± czekam aż kto¶ walnie "przeciek" i dowiemy się jakie ¶wiństwo tym razem wylano do Bugu i Liwca.
Opady w okresie "¦więtojanki" s± co roku ale co roku nie ma czego¶ takiego. Ba, nawet raz na 10 lat nie ma choćby podobnego zdarzenia.


Dokładnie. Sianokosy i przyducha. ¦mieszki jakie¶ wesoly Uwierzyłbym w to, gdybym przez 15 lat nie brał udziału w sianokosach na ł±kach, w¶ród których rowy stanowiły "naturaln±" zlewnię rzeczki zasilaj±cej jezioro. W jeziorze bywały przyduchy. Najmniejsze wtedy, gdy był największy kryzys i zabrakło w GS-ie nawozów. Lata bywały różne. Czasem tydzień słońca przez dwa miesi±ce oznaczał wielk±, k±pielow± ekstazę usmiech Czasem patelnia powodowała, że szyszki parowały. Ale jezioro zieleniało tylko w zależno¶ci od pomysłowo¶ci małorolnych. Niestety. A wiem co¶ o tym, bo jak nam nie brały okonie, to na dopływie potrafili¶my podnie¶ć tamę, żeby przy wypływie kołki po starym mostku pozalewało wesoly Trochę się napatrzyłem na cuda, które niesie woda, i które się gnoj± przy tamie smutny Choćby nawet po same brzegi zasypać wodę ĽdĽbłami, to i tak, zanim zacznie się proces gnilny (a zwracam uwagę, że podsuszone dłużej gnije), ryba da dyla.
Naprawdę, kto¶ wpu¶cił do wody masę kiły i nie była to Pani Przyroda. Ale to tylko moje zdanie.

Zasyfił kto¶ wodę i tyle. Nie ma bata. Natura sobie takich numerów nie robi, chyba że palnie z meteoryta, ale to i widać, i słychać, i w TVN podadz± wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TUTAJ macie więcej ciekawostek. Bobry, norki, wydry, ptaki...
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
TUTAJ macie więcej ciekawostek. Bobry, norki, wydry, ptaki...


Sianokosy... :?

Sprawa się rozejdzie. Za klapsa dziecku ogólnopolski, publiczny s±d na onecie, za zatrucie rzeki - zawiasy, o ile się znajdzie frajera, który się przyzna. ¦mierć ryb nie jest medialna smutny
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adi - nie ma tego złego. Teraz długo będziemy słyszeli, że rzeki tak oberwały do zadzie, że przez lata, rzecz jasna przy wielkim zarybienie, nie daje się odbudować populacji.
Nie napiszę, że czekam na reakcję PZW - przecież to nasz maj±tek został wytruty! Pisz±c o przydusze można doj¶ć tylko do jednego wniosku: albo z nas robi± debili albo pisz± to ........... .
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak... Albo będzie ogólnopolskie wyci±ganie kasiory, albo ogólnopolskie: "To nie My, to Oni!!" Bez względu na to co będzie, paru kolesi zarobi na newsach w TV, paru na wierszówkach w prasie, opowiadaj±c i opisuj±c tę potworno¶ć. A potem Pan X powiesi na sumowym haku Pani± Y i temat umrze, bo janosikowa zemsta jest bardziej medialna. Bo to, co się powtarza jest prawd±, a to, o czym milczy - kłamstwem. Tylko kilkunastu "kretynów" w necie sobie popisze, że to skandal. Tacy tam frustraci, co trac± czas nie robienie znajomo¶ci i kasy smutny

A ryby dalej będ± nieżywe.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Pisz±c o przydusze można doj¶ć tylko do jednego wniosku: albo z nas robi± debili albo pisz± to ........... .
... co im karz± pisać. :placz
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezentowali teraz filmik z Bugu. Wg mnie to już odcinek przyuj¶ciowy - paskudnie to wygl±da. Strażacy maj± od cholery roboty. smutny
Relacja w tvnwarszawa o 21.30.
Podjadę tam jutro po południu, o ile "warszwafka" jad±ca na ojcowiznę pozwoli. ;)

16 łodzi i wielu strażaków na brzegach - wyci±gnęli ponad tonę. Akcja na Cuplu.


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Czw Lip 09, 2009 8:34 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
thomas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 238

Kraj: Polska
Miejscowość: Siedlce
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsze w tym wszystkim to to,że okoliczni mieszkańcy terenów nadbużańskich zwiedzieli się że znaczna ilo¶ć ryb wpłynęła w poszukiwaniu tlenu do mniejszych rzek jak np. Toczna, Kosudka itp. i zaczęło sie polowanie na czarownice. Wory, siaty, widły poszły w ruch. Straż i społecznicy ledwo daj± sobie radę z tymi sk... Zabić wszystko zeżreć zmarnować czego woda nie załatwiła, to mentalno¶ć wsi i okolic
_________________
TRAPER
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety dopiero taka katastrofa pokazuje, jak duże ryby zamieszkiwały rzekę...KLIK
Ta brzana na pierwszym zdjęciu jest ogromna...smutny
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie uwierzę, że to wina rozkładaj±cych się ro¶lin. W ubiegłym roku Sulejów tak capił od rekordowej ilo¶ci glonów, że głowa bolała od wdychania tego smrodu. A jednak nie było żadnych ¶nieć ryb. Owszem, ryby szukały tlenu, ale wynurzaj±c pyski nad wodę.
Te ¶nięte brzany wskazywałyby na to, że do wody trafiło co¶ ciężkiego - skoro na tej łodzi widać tylko ryby denne.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Nie uwierzę, że to wina rozkładaj±cych się ro¶lin.
Ja także w to nie wierzę, w zachodniej Polsce również były upały, również padały obfite deszcze, woda na Odrze i jej dopływach jest nadal wysoka i przekracza stany alarmowe, tak samo powylewała na ł±ki, ale jako¶ nie widać i nic nie słychać o ¶niętych rybach, czyrzby w zachodniej Polsce rolnicy ł±k nie kosili, siana nie suszyli. :?:

Ta przyducha od gnij±cych szcz±tków ro¶lin to dla mnie jedna wielka ¶ciema.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Monk napisał:
Pisz±c o przydusze można doj¶ć tylko do jednego wniosku: albo z nas robi± debili albo pisz± to ........... .
... co im karz± pisać. :placz

Ty chyba pomyliłe¶ epoki. 8)
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mundi nic nie pomyliłem, nawet buty dzisiaj mam prawidłowo założone. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rybostan pewnie nie do odbudowania. Zaczn± się zarybienia - kłusole zaczn± walić sieciami i agregatami a mięsiarze zabierać wszystko co łyknie robala. Takie rzeczy tylko w Polsce.
_________________
http://www.grubyzwierz.pl


Ostatnio zmieniony przez grubyzwierz dnia Pią Lip 10, 2009 12:00 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
andrzejwob
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Apr 11, 2009
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowość: Żarnowiec
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie kto¶ pu¶cił do rzeki jakie¶ ¶wiństwo. Nie mam pojęcia co, ale w przyduchę nie wierze. Po pierwsze dlatego,że gnij±ce sianko spływaj±ce do rzeki było w całej Polsce, do Wisły poszły tego tony i nie dzieje się nic podobnego. Po drugie cała masa ¶niętych brzan. Przecież te rybki siedz± w najbardziej natlenionej wodzie!! Nawet je¶liby to była przyducha, to nie sprawiłaby takiej rzezi w populacji brzany.
Proszę o stawianie spacji po znakach interpunkcyjnych
Admin
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu macie wyjasnienie
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozostaje czekać na deszcz i liczyć na wzmożony ruch motorówek. ;(
Pompy strażackie raczej wody nie dotleni±... Szkoda tych wód.
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to wam powiem,że woda na Nurcu (dopływ Bugu) powoli się klaruje.Ryby widziane z mostu spokojnie stoj± w nurcie.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mundi napisał:
No to wam powiem,że woda na Nurcu (dopływ Bugu) powoli się klaruje.Ryby widziane z mostu spokojnie stoj± w nurcie.

Mundi to bardzo pocieszaj±ce, czyli Nurzec ma już to prawie za sob±, ciekawe jak tam Liwiec i inne dopływy Bugu :?: ,
Szkoda że teraz wszystko zaczęło skupiać się na zalewie Zegrzyńskim. :placz
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Mundi napisał:
No to wam powiem,że woda na Nurcu (dopływ Bugu) powoli się klaruje.Ryby widziane z mostu spokojnie stoj± w nurcie.

Mundi to bardzo pocieszaj±ce, czyli Nurzec ma już to prawie za sob±, ciekawe jak tam Liwiec i inne dopływy Bugu :?: ,
Szkoda że teraz wszystko zaczęło skupiać się na zalewie Zegrzyńskim. :placz


I dlatego wła¶nie zarybianie ZZ sandaczem w takiej ilo¶ci jak obecnie nie ma sensu. Sandacz w zalewie to nieporozumienie, bo on takiej przyduchy nie wytrzyma i mam nadzieję, że wreszcie trafi go szlak i znowu pojawi się okoń dla którego takie deficyty to pestka. Jak się okazuje nie jeste¶my panami ¶wiata i nie rz±dzimy przyrod±. Nie da się jej traktować jak hodowlanego interesu do zażywania przyjemno¶ci. Dzika przyroda nie da się jak towar do kupienia położyć na półce sklepu wędkarskiego. Żadne „Daiwy”, „Rapale”, „Mikado”, „Kormorany” i inne nie daj± nikomu władzy nad rzekami. Takie przyduchy występowały na ZZ wielokrotnie i one między innymi regulowały występowanie gatunków w tej wodzie.

I „Malboro” też 8) wink:
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a na Narwi może być nieciekawie.Rzeka jest mocno rozlana, bo i Zalew Siemianówka spuszcza wodę i z dopływów już dochodzi ¶mierdz±ca woda. Kolega godzinę temu widział dwie duże padłe ryby spływaj±ce z nurtem.
mario a jak tam na Wieprzy, bo czytałem na lubelskim forum,że też ¶mierdzi.
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W radio cały czas tr±bia o ZZ,i upieraja się że to jednak przyducha. Kiedy ostaynio miało miejsce takie zdarzenie? Wcze¶niej nie było zgniłej trawy? Jak dla mnie to bzdety,ciekawe kiedy sie okaze że kto¶ co¶ spu¶cił do wody.
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yankee_r napisał:
W radio cały czas tr±bia o ZZ,i upieraja się że to jednak przyducha. Kiedy ostaynio miało miejsce takie zdarzenie? Wcze¶niej nie było zgniłej trawy? Jak dla mnie to bzdety,ciekawe kiedy sie okaze że kto¶ co¶ spu¶cił do wody.


Dokładnie tak.Dlaczego ''przyducha'' nie wyst±piła na Wi¶le, czy Wkrze.Szczególnie ta druga rzeka jest idealnym miejscem do wyst±pienia takiego zjawiska, wije się w większo¶ci przez ł±ki i pola.A wszystko w należytym porz±dku.Kumpel był przedwczoraj, połowił szczupaków, zero ¶niętych ryb.Rzeka żyje, ma się dobrze.
Jedna wielka ¶ciema...Kto¶ wlał syfu jakiego¶ do wody i tyle.
Dzi¶ w jedynej słusznej tv TVN, pani opisuj±ca sytuację na Bugu, stwierdziła, że wraz ze ¶niętymi rybami, płynie plama przypominaj±ca olej lub ropopochodne substancje.Po czym w następnej wypowiedzi: '' ta plama to efekt gnicia wszystkiego co znalazło się w wodzie''...
Wnioski można wyci±gn±ć samemu...
:roll:
_________________
I
Lineczek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 246

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalew Zegrzyński padł !!!

tutaj

Straszne.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mundi napisał:

mario a jak tam na Wieprzy, bo czytałem na lubelskim forum,że też ¶mierdzi.

Mundi, na Wieprzu. wink:
Na Wieprzu najgorzej jest na odcinku od uj¶cia Ty¶mienicy aż do uj¶cia do Wisły, najwięcej ryb płynie Ty¶mienic± która w okolicy miejscowo¶ci Jeziorzany ł±czy się z Wieprzem.

Dowiedziałem się przed chwil±, że na Wieprzu w okolicach Lubartowa również płyn± ¶nięte ryby :placz
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Pią Lip 10, 2009 5:19 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierze w przyduchę wykrzyknik Ryby w ZZ i Bugu padały od kwietnia. Pisano o tym na tym forum. Sam też wysłałem meila do PZW, odpisali że to wynik wyczerpania ryb po tarle.

Jestem załamany cał± t± sytuacj±, ZZ i Bug to moje ulubione łowiska. smutny
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obywatel napisał:
Nie wierze w przyduchę wykrzyknik Ryby w ZZ i Bugu padały od kwietnia. Pisano o tym na tym forum. Sam też wysłałem meila do PZW, odpisali że to wynik wyczerpania ryb po tarle.

Czy wierzyć czy nie? Mnie zastanawia czy na innych rzekach np. na południu kraju gdzie były podtopienia żadne siano nie spłyneło? Czy tam nikt nic nie mówi o tym że ryby wyzdychały?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Obywatel napisał:
Nie wierze w przyduchę wykrzyknik Ryby w ZZ i Bugu padały od kwietnia. Pisano o tym na tym forum. Sam też wysłałem meila do PZW, odpisali że to wynik wyczerpania ryb po tarle.

Czy wierzyć czy nie? Mnie zastanawia czy na innych rzekach np. na południu kraju gdzie były podtopienia żadne siano nie spłyneło? Czy tam nikt nic nie mówi o tym że ryby wyzdychały?

Sprawdziłem strony kilku okręgów z południowej czę¶ci kraju, w zakładkach"komunikaty" czy "aktualno¶ci" nikt nic nie wspomina o martwych rybach, sprawdziłem również południowo zachodni± stronę, okręgi Legnica, Jelenia Góra, Opole i nic brak jakiejkolwiek wzmianki o ¶nięciu ryb, a przecież tam Odra przekraczała stany alarmowe, czy tam ludzie siano zd±żyli sprz±tn±ć przed wielk± wod± :?: :evil:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

baltasar
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Sep 08, 2006
Posty: 172

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Panowie Panowie jak telewizyja i inne media zaczynaj± tr±bić o takich sytuacjach to się wielkie larum robi, a co powiecie na to UTRATA??
Jako¶ nikt się strasznie nie przej±ł, a czemu ?? Bo wysypisko które znajduje się w okolicach Pruszkowa jest ok, a zakł±dy spirytusowe i inne w Józefowie już ani trochę nie zrzucaj± ¶wiństwa do wody. Poważnie wam mówię ani ciut ciut wykrzyknik A jak będzie kto¶ jechał tras± Warszawa-Poznań to niech prezd Błoniem jad±c od Warszawy otworzy sobie okienko w samochodzie zly: Nic tylko że¶kie powietrze od tej czy¶ciusieńkiej wody wink: .
Z reszt± i procesy gnilne rzeczce tej nie s± obce jad±ć ostatnio do Wawki w celach powiedzmy służbowych miałem okazję zobaczyć potopione w rzece bele siana. Komu¶ to przeszkadza?? Nie. A bo to raz, wszystko co żyło w rzece padło?? A co robi koło z Błonia?? Prawie że nic, bo nikt poza paroma narwańcami, którym karp na gliniankach w Błoniu nie wystarcza nie kiwnie paluszkiem żeby się ruszć nad Utratę i sporóbować co¶ zrobić oprócz zabrania paru ¶niętych rybek dla koteczka.
Teraz też sobie popłynęły rybki z utraty do Bzury a dalej do Wisełki, i też ł±ki zalane a i na pewno z wysypiska jaki¶ syfek się trafił.
A szkoda bo jazie były kapitalne.
Fakt faktem to co się dzieje na Bugu, ZZ, przykre jest i to bardzo, ale jak było wyżej napisane sama natura powybijała, a człowiek tylko pomógł.
Pozdrawiam.
Ehhh sioę kurde zapieniłem :?
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Sprawdziłem strony kilku okręgów z południowej czę¶ci kraju, w zakładkach"komunikaty" czy "aktualno¶ci" nikt nic nie wspomina o martwych rybach, sprawdziłem również południowo zachodni± stronę, okręgi Legnica, Jelenia Góra, Opole i nic brak jakiejkolwiek wzmianki o ¶nięciu ryb, a przecież tam Odra przekraczała stany alarmowe, czy tam ludzie siano zd±żyli sprz±tn±ć przed wielk± wod± :?: :evil:


Oj Mary¶ - jaki Ty "niekumaty". ¦ciana wschodnia już nie jest taka biedna jak dawniej! Rolnicy używaj± nawozów na skalę znacznie większ± niż ¶rednia UE, a siana im się nie chce zbierać. Nie było powodzi, a sianko rzeka zabrała w czorty! I sprawa jasna.
Na południu zalało, ale woda była tak wielka, że pomimo tego, iż była niedotleniona, ze względu na jej wysoki poziom dotleniła się! zly:
Tak więc "Polam - i wszystko jasne!".

Dzisiaj tam byłem. W porównaniu z dniem wczorajszym to już inna rzeka. Ale to, co widziałem powoduje, że łezka i tak sięw oku kręci. Smród niesamowity.
newtecky
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jul 25, 2007
Posty: 77

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew-Bzura
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baltasar napisał:
Oj Panowie Panowie jak telewizyja i inne media zaczynaj± tr±bić o takich sytuacjach to się wielkie larum robi, a co powiecie na to UTRATA??
Jako¶ nikt się strasznie nie przej±ł, a czemu ?? Bo wysypisko które znajduje się w okolicach Pruszkowa jest ok, a zakł±dy spirytusowe i inne w Józefowie już ani trochę nie zrzucaj± ¶wiństwa do wody. Poważnie wam mówię ani ciut ciut wykrzyknik A jak będzie kto¶ jechał tras± Warszawa-Poznań to niech prezd Błoniem jad±c od Warszawy otworzy sobie okienko w samochodzie zly: Nic tylko że¶kie powietrze od tej czy¶ciusieńkiej wody wink: .
Z reszt± i procesy gnilne rzeczce tej nie s± obce jad±ć ostatnio do Wawki w celach powiedzmy służbowych miałem okazję zobaczyć potopione w rzece bele siana. Komu¶ to przeszkadza?? Nie. A bo to raz, wszystko co żyło w rzece padło?? A co robi koło z Błonia?? Prawie że nic, bo nikt poza paroma narwańcami, którym karp na gliniankach w Błoniu nie wystarcza nie kiwnie paluszkiem żeby się ruszć nad Utratę i sporóbować co¶ zrobić oprócz zabrania paru ¶niętych rybek dla koteczka.
Teraz też sobie popłynęły rybki z utraty do Bzury a dalej do Wisełki, i też ł±ki zalane a i na pewno z wysypiska jaki¶ syfek się trafił.
A szkoda bo jazie były kapitalne.
Fakt faktem to co się dzieje na Bugu, ZZ, przykre jest i to bardzo, ale jak było wyżej napisane sama natura powybijała, a człowiek tylko pomógł.
Pozdrawiam.
Ehhh sioę kurde zapieniłem :?




Gwoli ¶cisło¶ci...przejeżdżaj±c przez ww. most w Błoniu radzę nie otwierać szyb w samochodzie. Ale Utrat± nikt się nie przejmuje bo i po co? przecież to mała rzeczka, ryb tam pewnie nie ma( tak każdy twierdzi) to można sobie zrobić ¶ciek :x Tydzień temu byłem nad Utrat± tyle że w Sochaczewie, i co zastałem? ¶nięte ryby...Sumy, sandacze, kapitalne szczupaki, o których istnieniu nawet nikt nie słyszał. Ehh...znaj±c życie to nawet jak woda w Utracie by się ¶wieciła to nikt by się tym nie zaj±ł smutny Nie mówię o Policji, PSR ani chociażby SSR, bo żadna z tych służb nie reaguje, totalna olewka...przecież wędkarze sami nie zrobi± nic...szkoda gadać smutny
_________________
dĽwięk silnika typu V...bezcenne usmiech
newtecky
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jul 25, 2007
Posty: 77

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew-Bzura
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci±gn±c temat Utraty... przyczyn± ¶nięcia ryb nie jest przyducha!! poprostu kto¶ sobie co¶ spu¶cił do rzeki ot tak.Bez obaw, nikt nic nie widział, cały syf spłynie i po problemie...
_________________
dĽwięk silnika typu V...bezcenne usmiech
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sandacze i sumy w Utracie? Jak na tak mał± rzeczkę to imponuj±ce :o
baltasar
Operator wędziska
Operator wędziska


Dołączył: Sep 08, 2006
Posty: 172

Kraj: Polska
Miejscowość: Sochaczew
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Mariusz Mariusz (newtecky) to nie jest do końca tak, że nikt się t± rzeczk± nie przejmuje, ani tak że kto¶ sobie co¶ tam po prostu spu¶cił do wody.
Z racji stanowiska na jakim pracuję, a trochę w zastępstwie za inspektora z Urzędu Miasta i Gminy w Błoniu ( taaa nie mieli czasu się nie chciało w błotko pchać wink: ) z facetem z wydziału ochrony ¶rdowiska i straż± wiejsk± wink: odwiedzili¶my kilka zakładzików i domostw prostych. I jak się ludzie dziwili że za odbiór szamba tzreba miec rachunek jak się nie chciało do kanlizy podł±czyć, a jak jeszcze się pokazało że znajomy hydraulik jakim¶ dziwnym trafem wyprowadził z szamba drug± rurę w stronę rzeki, jaki lament był że tyle trzeba zapłacić... wink:
Mariusz, poczytaj trochę o azotynach, azotanach, innych produktach gnilnych, o tym co spływa z ł±k i pól do wody nie wspomnę.
Może jednak zmienisz zdanie, że to nie przyducha lub jak kto woli zbyt mała zawarto¶ć tlenu w wodzie.
Inna bajka, że to co się dostało Utracie od Józefowa i dawnego Polmosu, a także dostaje od wysypisk i ludzi oszczędzaj±cych na kanalizie i ¶mieciach to się dostało i dostaje niestety nadal.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 167