Czy wiesz, że...
Sandacz dojrzewa płciowo w wieku 2 – 3 lat. Samiec dojrzewa przeciętnie o rok wcze¶niej od samic. Tarło przypada na okres kwiecień – maj, gdy temp. wody osi±ga 12 st. C.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 310
 Zalogowani 0
 Wszyscy 310

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136109) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136109) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136109) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136109) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136109) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136109) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136109) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136109) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721875) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721875) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2359
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Martwe ryby w Bugu ?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Martwe ryby w Bugu ?
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zatem nie wiadomo...

Cytat:
... ile prywatni "działacze" wyłowili, ile trafiło do smażalni, ile poniewiera się jeszcze po dnie i rzece. Nikt tego nie waży zatem napewno jest o wiele więcej.


Pozdr.

Salmo
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sob Lip 18, 2009 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Woytas napisał:
Monk napisał:
Przed chwil± tv podała, że w czasie dwóch tygodni "wielkiego trucia", z rzek wpadaj±cych do ZZ oraz samego zalewu wyłowiono... 80 ton ¶niętych ryb. Sam ZZ - 15 ton. smutny


Straszne straty smutny
A tak swoj± drog±, wszyscy narzekaj±, że ryby mało !

hmm ;)


Tak ilo¶ć wydaję się olbrzymia jednak trzeba wzi±ć pod uwagę na ilu km rzek i zbiorników (?) ryba padła, wielko¶ć poszczególnych ryb, które składaj± się na tak± masę i czy faktycznie waga wyłowionej martwej sztuki odpowiadałaby żywej złowionej na wędkę. Ciekaw jestem ile wyszłoby kilogramów ryb na 1 km rzeki po analizie takich danych i czy faktycznie byłoby to tak wile. Wiadomo strata jest wilka ale nie wiadomo jeszcze ile ryb przeżyło/je. Mam nadzieję, że jeszcze sporo pozostało w wodzie i trzyma się dobrze.
_________________
Bieroo Paniee???
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo¶ć z Bugu w okolicach Siemiatycz.wykrzyknik
Jednak ryba przeżyła.
Widziano spławiaj±ce się sumy leszcze i ataki boleni.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mundi napisał:
Wiadomo¶ć z Bugu w okolicach Siemiatycz.wykrzyknik
Jednak ryba przeżyła.
Widziano spławiaj±ce się sumy leszcze i ataki boleni.


To pierwsza dobra informacja od miesi±ca.
Dzięki. :-)
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz zła wiadomo¶ć - ludzie siedz± i tłuk± rybę aż trzeszczy w siatkach. Podobno podchodz± aż miło. No i zakaz wędkowania znie¶li.

Kocham Cię, Polsko!!!

Pozdr.

Salmo
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
Teraz zła wiadomo¶ć - ludzie siedz± i tłuk± rybę aż trzeszczy w siatkach. Podobno podchodz± aż miło.

Piszesz że podobno, czyli nie sprawdzałe¶ :?:
Gdzie tak bior± :?: na Bugu :?:

Salmo dzwoniłem przed chwil± do znajomych którzy wędkuj± na Bugu w okolicach Kamieńczyka, Brańszczyka, Szumina, Wywłoki oraz na słynnej Rafie i twierdz± ze oprócz sporadycznych brań kr±pików nic innego się nie trafia 8O
To ciekawe ze w jednym miejscu bior± jak oszalałe a w innym prawie wcale.. :roll: choć widać że woda jednak tętni życiem pomimo takiej przyduchy.
W okolicach Rafy widziano żeruj±ce bolenie, spławiaj±ce się leszcze i oczkuj±ce klenie.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Sob Lip 25, 2009 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno bo słyszałem to od syna znajomego który prowadzi sklep i od innych zatem co¶ w tym musi być. Nie będe przecież jeĽdził i tego sprawdzał bo jak narazie nad Bug się nie wybieram.

Pozdr.

Salmo
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalezione w sieci: KLIK

Ptaki i zwierzęta wodne nie pobieraj± tlenu z wody. Co je więc zabiło? Przyducha? Ponoć też karasie padały, a te przecież mog± przeżyć w najtrudniejszych warunkach... :roll:
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja z koleg± znalazłem nad ZZ żołnierza rosyjskiego w pełnym umundurowaniu z broni± z czasów pierwszego rozbioru polski. Miał kilka datowanych kopiejek, broń, pas, ładownice. Kiedy¶ to były tak drogie rzeczy, że nikogo z nimi nie kładziono do grobu. Pogłębiali¶my wyj¶cie dla łodzi bo zrobiło się płytko i wykopali¶my tego trupa, którego ko¶ci rozsypywały się nam w dłoniach. Nie wygladało to na grób tylko na zasypanie przyniesionych przez powódĽ zwłok przez rzeczny piasek. W tamtych czasach te okolice były bezludne i rosła tam puszcza dębowa. To miejsce było około pięciu metrów nad poziomem Narwi przed zalaniem zalewu. PowódĽ musiała wobec tego zalać także Radzymin i Wołomin. Pewnie była ogromna.
Piszę o tym dlatego, że wody powodziowe nios± różne rzeczy. Padliny bobrów mogły być porwane przez podniesion± wodę, a bobry zabite przez rolników. Nikt przecież ich nie badał. To samo może dotyczyć kaczek postrzałków, czy innej zwierzyny. Nie wyobrażam sobie żeby prasa nie zleciła swoich badań specjalistom. W okresie ogórkowym taka sensacja jak zatrucie wody to dla nich żyła złota. Niedawno pisali, że sandacz pogryzł sze¶ć osób podczas k±pieli w rzece, jeżeli publikuj± takie bzdury to bardzo brakuje im sensacyjnych wiadomo¶ci.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
Piszę o tym dlatego, że wody powodziowe nios± różne rzeczy. Padliny bobrów mogły być porwane przez podniesion± wodę, a bobry zabite przez rolników. Nikt przecież ich nie badał. To samo może dotyczyć kaczek postrzałków, czy innej zwierzyny. Nie wyobrażam sobie żeby prasa nie zleciła swoich badań specjalistom. W okresie ogórkowym taka sensacja jak zatrucie wody to dla nich żyła złota. Niedawno pisali, że sandacz pogryzł sze¶ć osób podczas k±pieli w rzece, jeżeli publikuj± takie bzdury to bardzo brakuje im sensacyjnych wiadomo¶ci.


A na pewno zleciła tak jak i burmistrzowie gmin. Tyle tylko, że badania i udzielanie odpowiedzi dokonuje firma rz±dowa, która podawała wyniki na swojej stronie internetowej, do której s± linki. Firmy niezależne maj± taki cennik, że niejedna gmina poszłaby z torbami.
Odrębne badania robi± wodoci±gowcy. O tym mógłby napisać co nieco JKarp. Mógłby też w kilku prostych słowach napisać w jakich przypadkach w trybie alarmowym płucze się magistrale i do czego służ± odstojniki oraz jak odbywa się czyszczenie filtrów z osadów organicznych. Dla mnie nie musi pisać, dla mnie wszystko jest jasne.

Martwe bobry to żadem dowód. Całkowicie się zgadzam, ze w czasie przyboru rolnicy wychodz± nad wodę z widłami i tłuk± wszystko co żyje. ;-) Bobry, wydry, kaczki, norki, piżmaki i inne stworzenia wodne. Jest to zjawisko powszechne na przyborze i powinno być znane wszystkim wędkarzom. ;-) Je¶li nawet rolnicy nie wyszli z widłami to zwierz po prostu potopił się i basta. ;-) zwłaszcza kaczki, które siedz±c w norach nie mog± pływać po powierzchni. zly:

Sensacyjne wiadomo¶ci to codzienno¶ć. Bzdura goni bzdurę i jeste¶my tym karmieni ku rado¶ci nowoczesnych mediów na miarę EU. Te prawdziwe informacje oparte na trwodze i przerażeniu s± autocenzurowane. Mało kto ma pojęcie jak ¶cisłe jest powi±zanie rz±du z media,mi i jeden telefon do producenta czy wła¶ciciela stacji może więcej niż tuzin "zaangażowanych" dziennikarzy.
Sajmon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Feb 06, 2008
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowość: Komorów
PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mundi napisał:
Wiadomo¶ć z Bugu w okolicach Siemiatycz.wykrzyknik
Jednak ryba przeżyła.
Widziano spławiaj±ce się sumy leszcze i ataki boleni.
Wła¶nie dostałem wiadomo¶ć od kolegi z Zamo¶cia , że na Bugu i jego starorzeczach w okolicach Hrubieszowa ryba (szczupak,okoń) jest , żyje, a nawet można j± złowić !!! lol
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba ten temat trzeba by było zakończyć. W następnym po¶cie skierowanym do marcin_p napiszę co¶ co być może ułatwi jarkowalowi podjęcie dycyzji. Spróbuję.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin_p napisał:
Jotes napisał:
Znalezione w sieci: KLIK

Ptaki i zwierzęta wodne nie pobieraj± tlenu z wody. Co je więc zabiło? Przyducha? Ponoć też karasie padały, a te przecież mog± przeżyć w najtrudniejszych warunkach... :roll:


Czyli jednak jakie¶ ¶wiństwo, chemia, nawozy, ¶rodki ochrony ro¶lin, a nie jaka¶ mydl±ca oczy przyducha.
Chciałbym, życzyłbym sobie, aby ten w±tek na forum był do znalezienia za rok, półtora roku, dwa lata. Gdy sprawa wróci po wyciszeniu (jak to zwykle bywa w Polsce) i znajd± się winowajcy tej tragedii, gdy zacznie mówić się o faktach, realnych przyczynach, zacznie mówić się prawdę.
Możne wtedy poznamy odpowiedĽ, kto zlecił badania zawarto¶ci tlenu w wodzie, dlaczego wyniki miały być podane takie (dzi¶ jedyne wła¶ciwe), a nie inne.
Może znajdzie się importer albo producent nawozów lub ¶rodków szkodliwych dla ¶rodowiska. Jak nietrudno się domy¶leć zapewne tanich. (więc dobrych w czasie kryzysu).

Gdy już okaże się, że wod± popłynęła chemia, trucizna, ¶ciek, chce widzieć miny wszystkich łatwowiernych, przekonanych o swoich racjach, zwolenników przyduchy, dla których jedynym przekonywuj±cym dowodem na to co się stało był wskaĽnik MAŁEJ ilo¶ci powietrza w wodzie, w wartko PŁYNˇCEJ WODZIE. Przecież to absurd.



marcinku_p czytałe¶ Schopenhauera? Może na przegl±daniu jego aforyzmów i sentencji czas oczekiwania na ujawnienie złoczyńców szybciej Ci zleci. wink:
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin_p napisał:
samara napisał:
Chyba ten temat trzeba by było zakończyć. W następnym po¶cie skierowanym do marcin_p napiszę co¶ co być może ułatwi jarkowalowi podjęcie dycyzji. Spróbuję.

Straszysz jarkowalem? :-) Dobre! :-)


Uff a już my¶lałem, że to o mnie chodzi wink:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin_p napisał:
samara napisał:
Chyba ten temat trzeba by było zakończyć. W następnym po¶cie skierowanym do marcin_p napiszę co¶ co być może ułatwi jarkowalowi podjęcie dycyzji. Spróbuję.

Straszysz jarkowalem? :-) Dobre! :-)

Tak się go boję, że nawet nie potrafię poprawnie napisać jego loginu
Jarokowalu to Ciebie miałem na my¶li, to na Ciebie liczę, zamknj już ten temat. Inaczej grozi Ci w moim wykonaniu i jeżeli ewentualnie kto¶ się przył±czy, nie tylko moim jaki¶ rodzaj Erystyki, i może doj¶ć do psychoanalizy, a nawet egzystencjalizmu. Strzeż nas jarokowalu od metafizyki!! 8O
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 65