Czy wiesz, że...
Szczupak do¶ć często powtarza atak na przynętę, jeżeli przy pierwszym, nieudanym nie skaleczył się. Czasami nawet i to nie jest dla niego przeszkod±.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 322
 Zalogowani 1
 Wszyscy 323

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198222) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198222) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198222) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198222) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198222) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198222) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198222) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198222) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(198222) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(198222) May 06, @ 14:00:14


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2310
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2086
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2197
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2331
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2218
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2134
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2539
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2362
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - sandacz - post rom71
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
sandacz - post rom71
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 12:52 pm    Temat postu: sandacz - post rom71 Odpowiedz z cytatem

"rom71 napisał:
Czy polecacie stosowanie dwu haków do połowy sandaczy metod± gruntow±, czyli na żywca lub trupka"

"SSG

RAPR się kłania."

Konstytucja się kłania. RAPR nie obowi±zuje na prywatnych wodach.


"Jarokowal:
Zamykam
SSG już Ci wyja¶nił i wyczerpał temat."

Czy ty czasem nie przesadzasz z tym zamykaniem?

_________________
stefan
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 1:21 pm    Temat postu: Re: sandacz - post rom71 Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
"rom71 napisał:
Czy polecacie stosowanie dwu haków do połowy sandaczy metod± gruntow±, czyli na żywca lub trupka"
"SSG
RAPR się kłania."
Konstytucja się kłania. RAPR nie obowi±zuje na prywatnych wodach.
"Jarokowal:
Zamykam
SSG już Ci wyja¶nił i wyczerpał temat."
Czy ty czasem nie przesadzasz z tym zamykaniem?


Może dlatego że zostało użyte słowo "konstytucja" :roll: a to zahacza o politykę a w takim wypadku temat jako polityczny na portalu wędkarskim rację bytu nie ma
zly:
jednak uważam że przed zamknięciem powinno powołać się komisję wink:
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słowo "konstytucja" pojawiło się dopiero w moim w±tku zly:
_________________
stefan
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 1:51 pm    Temat postu: Re: sandacz - post rom71 Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
"rom71 napisał:
Czy polecacie stosowanie dwu haków do połowy sandaczy metod± gruntow±, czyli na żywca lub trupka"

"SSG

RAPR się kłania."

Konstytucja się kłania. RAPR nie obowi±zuje na prywatnych wodach.


Doprawdy? No to inaczej.
Rom71 to prawdopodobnie młody człowiek. Fakt, ze nie zna przepisów jest oczywisty i odesłanie go do RAPR PZW jako do¶ć czytelnego dokumentu wydało mi się i odpowiednie, i stosowne.

Z Tob± sprawa jest zupełnie inna. Ty już stary "koń jeste¶" :-) , niejedn± wodę widziałe¶, niejeden problem rozgryzłe¶ ale nadal masz luki w wiedzy. :-)

Nawet na prywatnych wodach obowi±zuj± ramowe przepisy państwowe, więc odsyłam Cię do:
Rozporz±dzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
z dnia 12 listopada 2001 r.
w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyj±cych w wodzie
(Dz. U. Nr 138, poz. 1559, z 2003 r. Nr 17, poz. 160),
a konkretnie § 2 ust 2 pkt 2 ppkt a.

A teraz proszę wyja¶nij mi co ma do tego Konstytucja? :-)
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG,
Konstytucja mówi, że jak mam kaprys na moim (moim, nie dzierżawionym - to zasadnicza różnica:)) wykopanym własnoręcznie stawie, położonym na mojej ziemi łowić ryby kupione za moje własne pieni±dze i wpuszczone moimi rękoma to wara wszelkim urzędasom, prezesom, pezetfiutom i innym RAPR-om od tego czy łowię na muchę czy handgranatem (na to niestety muszę mieć pozwolenie) lub na przynętę sztuczn± bez wędki uzbrojon± w 7 haków 60/0.

To się podobno nazywa demokracja.


lol
_________________
stefan
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sprawie tego ,,sandacza" pisałem już do Jarokowala na priv. I je¶li o RAPR chodzi nie doszukałem się nigdzie aby stosowanie 1 haka z dwoma ostrzami (o to chodzi moim zdaniem) było zabronione. Skoro kotwiczka z 3 grotami jest dozwolona to czego nie dwuhak??? Znam wędkarzy, którzy łowi± wła¶nie metod± gruntow± na trupa takimi zestawami.

Nie wiem, może i się mylę ale jak już pisałem nie znalazłem w RAPR zakazu stosowania takich haków. Muszkarzem też nie jestem ale chyba podobne haki stosuje się w niektórych muchach łososiowych... ale mogę się mylić. proszę o rozwianie moich w±tpliwo¶ci, abym nie nagi±ł nie¶wiadomie prawa. Pozdrawiam.
_________________
Bieroo Paniee???
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan, Rom71 pytał o stosowanie dwu haków, a nie o stosowanie dwu-haka, który bez żadnych w±tpliwo¶ci wolno Ci używać. I widać, że SSG trafił z odpowiedzi±, bo zainteresowany nie protestuje. wink:
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Milan, Rom71 pytał o stosowanie dwu haków, a nie o stosowanie dwu-haka, który bez żadnych w±tpliwo¶ci wolno Ci używać. I widać, że SSG trafił z odpowiedzi±, bo zainteresowany nie protestuje. wink:


Jotes, moim zdaniem za szybko temat został zamknięty. W po¶cie Rom71 pisze ,,dwu haków". Nie napisał przecież dwóch haków do zbrojenia jednej rybki. a przecież można odnie¶ć to do samej metody, tak jak ja przykładowo używam do połowu lina haczyków nr 12 co nie oznacza, że mam zawi±zane dwa/lub więcej na jednym zestawie. poczekajmy aż odezwie się Rom71 i wytłumaczy nam o co dokładnie mu chodzi, bo moim zdaniem jest to nadinterpretacja i może złe nazewnictwo. Każdy z nas przecież może się pomylić w pisowni rzeczy któr± niewiadomo jak nazwać. Sam konkretnie nie wiedziałbym jak ten ,,dwu-hak" (dzięki Jotes) nazwać.
_________________
Bieroo Paniee???


Ostatnio zmieniony przez Milan dnia Czw Lis 12, 2009 2:25 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
SSG,
Konstytucja mówi, że jak mam kaprys na moim (moim, nie dzierżawionym - to zasadnicza różnica:)) wykopanym własnoręcznie stawie, położonym na mojej ziemi łowić ryby kupione za moje własne pieni±dze i wpuszczone moimi rękoma to wara wszelkim urzędasom, prezesom, pezetfiutom i innym RAPR-om od tego czy łowię na muchę czy handgranatem (na to niestety muszę mieć pozwolenie) lub na przynętę sztuczn± bez wędki uzbrojon± w 7 haków 60/0.

To się podobno nazywa demokracja.


lol


No to się mylisz. U nas nie ma własno¶ci prywatnej. To co piszesz możesz robić w oczku wodnym. Staw podlega okre¶lonym przepisom a zbyt dużego (okre¶lone w przepisach) nawet własn± łopat±, własnymi rękoma, za własne pieni±dze i na własnej ziemi nie napełnisz wod±, bo wykopać nikt Ci nie zabroni. Wła¶ciwie to zabronić może s±siad jak będzie za blisko granicy jego działki. A jak Twój staw będzie miał ujęcie z jakiej¶ rzeczki to i dowolno¶ci zarybienia nie bedziesz miał.

I zapomniałem. Jak to będzie ziemia rolna to i wykopać Ci zabroni±.


Ostatnio zmieniony przez SSG dnia Czw Lis 12, 2009 2:31 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:
...W po¶cie Rom71 pisze ,,dwu haków". Nie napisał przecież dwóch haków do zbrojenia jednej rybki. a przecież można odnie¶ć to do samej metody..,
...poczekajmy aż odezwie się Rom71 i wytłumaczy nam o co dokładnie mu chodzi...


Jak znam życie i historię takich pytań na forum, to chodzi mu o ponownie gło¶ny ostatnio system Drachkowitcha.
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech Ci będzie - oczko. Czy gdzie¶ jest definicja oczka wodnego?
_________________
stefan
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:
Niech Ci będzie - oczko. Czy gdzie¶ jest definicja oczka wodnego?


Chyba w prawie budowlanym. Jedynie informacja bez zgody budowlanej. :-)

Znalazłem ciekawy tekst .


Ostatnio zmieniony przez SSG dnia Czw Lis 12, 2009 2:38 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Milan napisał:
...W po¶cie Rom71 pisze ,,dwu haków". Nie napisał przecież dwóch haków do zbrojenia jednej rybki. a przecież można odnie¶ć to do samej metody..,
...poczekajmy aż odezwie się Rom71 i wytłumaczy nam o co dokładnie mu chodzi...


Jak znam życie i historię takich pytań na forum, to chodzi mu o ponownie gło¶ny ostatnio system Drachkowitcha.



Co do samego sytemu Drachkowitcha, nie rozumiem wielu czasopism po co w ogóle jest on opisywany i zachwala się jego skuteczno¶ć skoro metoda nie jest dozwolona w naszym kraju (czyt. spiningownie z użyciem przynęt naturalnych).
_________________
Bieroo Paniee???
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezbadane s± meandry rozumowania wędkarzy lol lol lol

Nie tak dawno był temat choinki na okonie sprzedawanej na allegro. Dostało się sprzedawcy, oj dostało, ł±cznie z interwencja na allegro wink: Z tego co pamiętam, tylko ja delikatnie sugerowałem, że można takim sprzętem łowić w innych krajach (sam tak łowiłem w Turcji) tudzież na wodach prywatnych!!!! i prosiłem żeby tego sprzedawcy nie krzyżować tak szybko (sugeruj±c by najpierw zadać mu troszkę wysublimowanych tortur wink: ).

Teraz z kolei, trupek z dwoma haczykami (na marginesie rozporz±dzenie mówi o haczykach, a nie kotwiczkach, dwu-hakach lub Haku Finie kumplu Tomka Sojera wink: ) i sprawa pod±ża w drug± stronę w stosunku do choinki okoniowej. Zaczęło się od wody prywatnej!!!! I słusznie. Mam nadzieję, że na wspieraniu się przepisami prawa ł±cznie z Konstytucj± się nie zakończy i kto¶ wreszcie napisze, że Rom nigdzie nie napisał, że będzie łowił w Polsce, a za granic± (tu nalezy podać kraj bacz±c jednak na obszar występowania sandacza) wolno lol
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 8:19 am    Temat postu: Re: sandacz - post rom71 Odpowiedz z cytatem

Stefan napisał:

"Jarokowal:
Zamykam
SSG już Ci wyja¶nił i wyczerpał temat."

Czy ty czasem nie przesadzasz z tym zamykaniem?


Nie
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 8:55 am    Temat postu: Re: sandacz - post rom71 Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Stefan napisał:

"Jarokowal:
Zamykam
SSG już Ci wyja¶nił i wyczerpał temat."

Czy ty czasem nie przesadzasz z tym zamykaniem?


Nie

Kiedy¶ się mówiło "krótki i na temat"
w tym wypadku mamy tylko "krótko" zly:
Zauważ że czy przesadzasz czy nie jest to tylko Twoje indywidualne odczucie, inni mog± uważać całkowicie inaczej :?
No chyba że trzeba się z Tob± w każdym temacie zgadzać ale wtedy to już insza-inszo¶ć wink:
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 9:40 am    Temat postu: Re: sandacz - post rom71 Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:

No chyba że trzeba się z Tob± w każdym temacie zgadzać ale wtedy to już insza-inszo¶ć wink:


Sacha, przeceniasz mnie, chociaż łasy na pochlebstwa jestem to zawstydziłe¶ mnie :oops:

Hmm ... w sumie z zawodu elektrykiem jestem wink:

A poważnie.

Skoro tre¶ć zapytania dotyka metody zabronionej, nie doszukuje się tego co nie zostało napisane, zamkn±łem temat.
Stefan, Sacha ... zapytanie o dwa haki traktuję jak zapytanie o kłusownictwo. Jeżeli kolega Rom oczekuje innej odpowiedzi, ponieważ miał na my¶li co¶ innego, proszę o sprecyzowanie pytania.
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 12:32 pm    Temat postu: Re: sandacz - post rom71 Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Stefan, Sacha ... zapytanie o dwa haki traktuję jak zapytanie o kłusownictwo.

To już nawet o kłusownictwo zapytać nie można :?: zly:
W/g mnie przesadziłe¶. A wiesz dlaczego? Na którym¶ portalu kto¶ z PSR opisuje jak łowi± na "szarpaka" ale nie do¶ć że informuje to jeszcze pisze gdzie i jaki zestaw jest używany :roll: normalna instrukcja obsługi z podanymi miejscówkami.
Tutaj go¶ć się pyta bo nie wie, może nie wiedzieć :?:
Czy w taki sam sposób trzeba potraktować pytanie powtarzaj±ce się co jaki¶ czas czy jak się sezon ochronny kończy w niedzielę to czy w sobotę można łowić (czy jako¶ tak), też pytanie dotycz±ce potencjalnego kłusownictwa zly:
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra, może i troszkę, ale i tak się do tego nie przyznam zly: wink: zly:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy takie zbrojenie przynęty martwej b±dĽ przynęt "silikonowych" jest w Polsce niedozwolone?
To wła¶nie jeden ze sposobów wi±zania "Drachko", o którym wspomina Milan.
A tu dla mniej wrażliwych wink:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Czy takie zbrojenie przynęty martwej b±dĽ przynęt "silikonowych" jest w Polsce niedozwolone?
To wła¶nie jeden ze sposobów wi±zania "Drachko", o którym wspomina Milan.
A tu dla mniej wrażliwych wink:


Pierwszy jest dozwolony dla naturalnych oraz sztucznych i z systemem Drakcho nie ma nic wspólnego. System ten jest pod drugim linkiem a dwa haczyki mog± być uzbrojeniem wył±cznie przynęt sztucznych.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponieważ jeste¶ "moj± alf± i omeg±" wesoly polemizować z Tob± Zbysiu na temat podobieństwa wi±zania tego systemu nie będę wesoly , chociaż widzę sporo zbieżno¶ci w obu systemach (nie mam na my¶li ilo¶ci haków oczywi¶cie wink: ).
Metoda wi±zania "silikonów" jest w zał±czonym przykładzie za bardzo uci±żliwa i czasochłonna jak dla mnie wink: , więc nigdy jej nie stosowałem i w zwi±zku z tym na temat "Drachko" do tej pory nie zasięgałem informacji. Teraz jednak spróbuję dotrzeć do Ľródeł i może uda mi się zaprzeczyć Twojemu wnioskowi, że oba te wi±zania nie maj± ze sob± nic wspólnego wesoly .
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Ponieważ jeste¶ "moj± alf± i omeg±" wesoly polemizować z Tob± Zbysiu na temat podobieństwa wi±zania tego systemu nie będę wesoly , chociaż widzę sporo zbieżno¶ci w obu systemach (nie mam na my¶li ilo¶ci haków oczywi¶cie wink: ).
Metoda wi±zania "silikonów" jest w zał±czonym przykładzie za bardzo uci±żliwa i czasochłonna jak dla mnie wink: , więc nigdy jej nie stosowałem i w zwi±zku z tym na temat "Drachko" do tej pory nie zasięgałem informacji. Teraz jednak spróbuję dotrzeć do Ľródeł i może uda mi się zaprzeczyć Twojemu wnioskowi, że oba te wi±zania nie maj± ze sob± nic wspólnego wesoly .


Hehehe. :-D Nie łechtaj mej próżno¶ci. :-D
Samo podej¶cie do tematu bardzo mi się podoba. Idę do garażu uruchomić argument - walec. :-D
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam, czytam wesoly . Do¶ć ciekawe wink: , chociaż już wiem, że znowu miałe¶ racje wesoly .
Montaż przy "silikonach" to tylko cz±stka systemu Drachko.
To jest system dla naszych "przypogawedkowych dłubaczy" wesoly . Omin±ć (zbędne moim zdaniem też) haki i ożywić dodatkowo przynętę, jaka by nie była wink: .
Daj spokój z tym walcem, nie odpali ponoć ostatnio mrozy były w Polsce lol .
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to Robercie jeszcze Ci nieco namieszam. Co¶ do wykorzystania, bo choć każdy mnie raczej kojarzy z gruntówk±, to spinning wcale obcy mi nie jest.
Czy zdarzyło Ci się kiedy¶, ze ryby były tak zło¶liwe iż atakowały jedynie ogonki gumowych przynęt? :-) W połowie lat 80-tych, gdy nasz rynek już był zalany pierwszym gumowym wyuzdaniem a gumy były w cenie zbliżonej do woblerów, trafiłem nad jezioro znane z leszczy i sandaczy. Niestety nie tylko sandacze miały ten przykry nawyk jaki opisałem w pytaniu. Okonie wręcz się nim lubowały i nawet podejrzewam, że po cichu łypały swoim zimnym okiem zza trzcinki na coraz bardziej wkurzonego wedkarza. :-) Wtedy, zgodnie z przepisami, dozbroiłem swojego twistera. Tylko jak go dozbroić jak to tylko guma i główka z hakiem. Ano do tego trzeba wzi±¶ć dwa numery mniejszy haczyk z długim trzonkiem i oczkiem. Oczko należy nieco rozewrzeć tak aby przez nie przeszedł grot haka z główk±. Na to oczko należy naci±gn±ć ok 1cm najzwyklejszego wentyla i cało¶ć nabić na hak z główk±. Oczko należy z wyczuciem dogi±ć aby nie spadł nasz upgrade. :-)
Trzeba było spojrzeć w oczy takiemu 30cm okonkowi aby z satysfakcj± dostrzec jego zdziwienie, że mu dowcip nie wyszedł. :-)
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba tez było wcze¶niej spojrzeć w oczy Dociowi, aby dostrzec jego zdziwienie gdy okonie się z niego natrz±sały. A Docio wtedy wcale nie żartował usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za szybko Ciebie pochwaliłem Zbyniu wesoly , chociaż zdania na temat "liter greckich" nie zmieniam wesoly . Oba te systemy (podane w moich linkach to zamysły Draschko). Jutro będę udowadniał wesoly . Jutro, bo już dzisiaj wyczerpałem zasoby( my¶lenia lol )
Pomysł, który podajesz jest pomocny jednak zupełnie rozbieżny z teori± Draschkovitcha (ładnie brzmi teoria lol ).
Podpowiem, trochę, Ty skupiłe¶ się na zbrojeniu, ale rzecz tkwi, w czym innym.
Bardzo prosty patent, ale tu mam znowu dylemat. Czy rzeczywi¶cie nikt przed "Dracho" nie wpadł na to?
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Robercie. Ranek m±drzejszy od wieczoru. :-)
A nocna robota, to zła robota. :-)
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tylko małe "ale". Niedzielna praca w ehę się obraca usmiech
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Jest tylko małe "ale". Niedzielna praca w ehę się obraca usmiech

A czy ktokolwiek nas goni? :-) Robert wie, Ty wiesz, ja wiem, a niech czeka sprawa i tydzień. :-)
Albo raczej 5 dni, bo za tydzień znów niedziela. :-D

A swoj± drog± to całe życie pracowałem zgodnie z grafikiem. Były dni wolne i dni pracy, niezależnie czy to niedziela, czy też ¶więto. Jako¶ mi to zostało. ¦więto mam jak jest wolne a niedziele jako¶ nie istniej± w moim kalendarzu. :-)
Stefan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 26, 2002
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i proszę, jaka dyskusja... I po co zaraz zamykać w±tek?
_________________
stefan
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto, czego dowiedziałem się na temat wink: .
Zbyt pospiesznie skupili¶my nasz± uwagę na sposobie zbrojenia w tym systemie.
W zwi±zku z tym natychmiast odrzucili¶my tę metodę, jako niezgodn± z polskimi przepisami wink: .
Metoda ta z założenia przeznaczona jest do połowu na martw± rybkę. Ponieważ jest bardzo stara (niemalże jak jej autor Albert Drachkovitch wesoly ) ewaluowała przez szereg lat.
System może być uzbrojony w jeden (dosłownie) hak i dalej będzie to system "Drachko" wink: .
Kluczow± spraw± tej konstrukcji jest mocowanie główki ołowianej, która to koniecznie musi być montowana na przegubie. W tym celu można wła¶ciwie użyć każdego rodzaju przegubów, np. krętlika czy agrafki itp.
"Drachko" wymy¶lił sobie, że obci±żenie martwej rybki na sztywno powoduje nienaturalne zachowanie przynęty i w tym celu ołów zamontował na przegubie. Miedziany drut przeciwdziała zsuwaniu się przynęty podczas manewrowania i ataku drapieżnika. Ot i prawie wszystko. Prawie, bowiem w zapale potraktowałem pana Drachkovitcha bardzo skrótowo.
Jest on również kreatorem znanej na tutejszym rynku firmy "Astucit" produkuj±cej bogaty asortyment wędkarski.
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:

Zbyt pospiesznie skupili¶my nasz± uwagę na sposobie zbrojenia w tym systemie.
W zwi±zku z tym natychmiast odrzucili¶my tę metodę, jako niezgodn± z polskimi przepisami wink: .
Metoda ta z założenia przeznaczona jest do połowu na martw± rybkę.


Napisałbym raczej, że metoda ta z założenia przeznaczona jest do spiningowania na martw± rybkę. A to jak wiemy jest w Polsce zabronione.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
A oto, czego dowiedziałem się na temat wink: .
Zbyt pospiesznie skupili¶my nasz± uwagę na sposobie zbrojenia w tym systemie.
W zwi±zku z tym natychmiast odrzucili¶my tę metodę, jako niezgodn± z polskimi przepisami wink: .
Metoda ta z założenia przeznaczona jest do połowu na martw± rybkę. Ponieważ jest bardzo stara (niemalże jak jej autor Albert Drachkovitch wesoly ) ewaluowała przez szereg lat.
System może być uzbrojony w jeden (dosłownie) hak i dalej będzie to system "Drachko" wink: .
Kluczow± spraw± tej konstrukcji jest mocowanie główki ołowianej, która to koniecznie musi być montowana na przegubie. W tym celu można wła¶ciwie użyć każdego rodzaju przegubów, np. krętlika czy agrafki itp.
"Drachko" wymy¶lił sobie, że obci±żenie martwej rybki na sztywno powoduje nienaturalne zachowanie przynęty i w tym celu ołów zamontował na przegubie. Miedziany drut przeciwdziała zsuwaniu się przynęty podczas manewrowania i ataku drapieżnika. Ot i prawie wszystko. Prawie, bowiem w zapale potraktowałem pana Drachkovitcha bardzo skrótowo.
Jest on również kreatorem znanej na tutejszym rynku firmy "Astucit" produkuj±cej bogaty asortyment wędkarski.


Hmmm. To wła¶nie sposób zbrojenia, wielko¶ć haków i przynęty s± kluczowymi elementami w naszych przepisach. Omawiany system zawsze u nas istniał jako stelaż z dwoma kotwicami i przez wiele lat był jak najbardziej legalny. :-) Zmiana nast±piła bodaj w 1998 lub 99 roku kiedy to wprowadzono zapis, że przynęty naturalne mog± być zbrojone jedynie w jeden hak. Nie jest to jednoznaczne, że hak ma mieć jedyne jedno ostrze.
Je¶li kto¶ zastosuje w tym systemie tylko jeden hak (drugi usunie), to będzie łowił zgodnie z prawem, gdyż nie nazwa decyduje czy zestaw jest dozwolony lecz jego budowa. Oczywi¶cie taki zestaw będzie legalny jedynie w połowach gruntowych ze spławikiem lub bez.

Podsumowanie jakie z tego wynika jest do¶ć jasne. Zestaw znany, opublikowany i przedstawiany u nas jako system z dwoma hakami z urzędu został zakwalifikowany jako niedozwolony. Wszelkie modyfikacje s± tylko modyfikacjami, które każdy wędkarz wykorzystuje ale nikt modyfikacji nie nazwie tak jak oryginalnego projektu. Sama modyfikacja może dotyczyć zarówno samej konstrukcji zestawu jak i przynęty. Wystarczy oryginallnym systemem uzbroić przynętę sztuczn± i można takim zestawem łowić nie tylko metod± spinningow± ale także gruntow±.

Wniosek jest jednoznaczny. Omawiany system jest niedozwolony w połowiwach gruntowych i spinningowych. Jego modyfikacje mog± być zgodne z prawem ale modyfikacja systemem już nie jest i może funkcjonować pod jak±kolwiek inn± nazw±. Gdyby tak nie było, to większo¶ć systemów trzeba by było nazywać zgodnie z pierwotn± nazw± a to już nielogiczne.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wła¶nie, że nie wiemy wesoly . Ale dobrze, że mamy Ciebie Zippcio wesoly .
Je¶li przyjrzysz się pierwszemu z linków, wnet zauważysz, że te rybki to sztuczne s± wink: a system bez zmian Drachko wesoly .
Pisz±c to, co do tej pory próbowałem nieco uszeregować metodę Drachko. Bo sporo zamieszania wła¶ciwie o nic. Wystarczy zapomnieć o martwych rybkach i zaadoptować system do silikonów wink: . Ale to dla tych, którzy lubi± majsterkować. Ja nie lubię wesoly .
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
Robert napisał:

Zbyt pospiesznie skupili¶my nasz± uwagę na sposobie zbrojenia w tym systemie.
W zwi±zku z tym natychmiast odrzucili¶my tę metodę, jako niezgodn± z polskimi przepisami wink: .
Metoda ta z założenia przeznaczona jest do połowu na martw± rybkę.


Napisałbym raczej, że metoda ta z założenia przeznaczona jest do spiningowania na martw± rybkę. A to jak wiemy jest w Polsce zabronione.


Że tak spytam. A gdzie to jest napisane?
Moja wiedza jak najbardziej dopuszcza w polskich wodach spinningowanie martw± a nawet żyw± rybk± uzbrojon± w jeden hak.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbysiu, nic nowego nie wymy¶lę wesoly . To, czego doczytałem się na temat tego systemu zamie¶ciłem wesoly . Ponieważ mówimy o "patencie" "Drachko", wydawało mi się, że jego autor ma prawo ulepszać go dowolnie i dalej nazywać tak samo 8O wesoly . I tu zostawiam sobie prawo do pomyłki lol .
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
A wła¶nie, że nie wiemy wesoly . Ale dobrze, że mamy Ciebie Zippcio wesoly .
Je¶li przyjrzysz się pierwszemu z linków, wnet zauważysz, że te rybki to sztuczne s± wink: a system bez zmian Drachko wesoly .
Pisz±c to, co do tej pory próbowałem nieco uszeregować metodę Drachko. Bo sporo zamieszania wła¶ciwie o nic. Wystarczy zapomnieć o martwych rybkach i zaadoptować system do silikonów wink: . Ale to dla tych, którzy lubi± majsterkować. Ja nie lubię wesoly .


A le ja nic nie twierdzę wink: . Odniosłem się tylko do zdania (wytłuszczonego) w Twoim po¶cie.
Takie niedomówienia wg. mnie wprowadzaj± wła¶nie sporo zamieszania.

To, że system został zaadaptowany do sztucznych przynęt jest mi wiadome, nie musiałem przygl±dać się pierwszemu z linków wink:

A ten sarkazm mogłe¶ sobie darować zly: wink:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Zbysiu, nic nowego nie wymy¶lę wesoly . To, czego doczytałem się na temat tego systemu zamie¶ciłem wesoly . Ponieważ mówimy o "patencie" "Drachko", wydawało mi się, że jego autor ma prawo ulepszać go dowolnie i dalej nazywać tak samo 8O wesoly . I tu zostawiam sobie prawo do pomyłki lol .


Ależ nie pomyliłe¶ się. Je¶li odmiany rozwi±zania głównego jego autor nazywa tak samo, to nie znaczy, ze jest tym samym. Jedynie ¶wiadczy to o autorze, który sam tworzy bałagan i zestaw nieporozumień. :-)
No sam pomy¶l co by to było gdyby istniał tylko i wyłacznie jeden haczyk, jeden wobler, jeden twister... :-D W końcu odmiany też nazywane by były jako haczyk, wobler, twister... :-D Bałagan jak się patrzy. :-D No i Ľródło nieporozumień, bo parafrazuj±c znan± przywarę, gdzie dwóch wędkarzy tam trzy zdania, a nawet cztery, każdy z nich mówiłby tę sam± nazwę my¶l±c o czym innym i domy¶lał jeszcze czego innego niż to, co miał na my¶li jego rozmówca. :-D
ZIPPO
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 16, 2006
Posty: 1607

Kraj: Norwegia
Miejscowość: Sola
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
ZIPPO napisał:
Robert napisał:

Zbyt pospiesznie skupili¶my nasz± uwagę na sposobie zbrojenia w tym systemie.
W zwi±zku z tym natychmiast odrzucili¶my tę metodę, jako niezgodn± z polskimi przepisami wink: .
Metoda ta z założenia przeznaczona jest do połowu na martw± rybkę.


Napisałbym raczej, że metoda ta z założenia przeznaczona jest do spiningowania na martw± rybkę. A to jak wiemy jest w Polsce zabronione.


Że tak spytam. A gdzie to jest napisane?
Moja wiedza jak najbardziej dopuszcza w polskich wodach spinningowanie martw± a nawet żyw± rybk± uzbrojon± w jeden hak.

A przepraszam. Tym razem ja nie dopisałem, że na wodach PZW :oops: usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zippcio jeżeli odczułe¶ ironie w moim po¶cie to Niebo mi ¶wiadkiem, że nie chciałem by¶ tak to odebrał :oops: i przyrzekam, że w żadnej chwili nie miałem takiego zamiaru :oops: . A już tym bardziej w stosunku do Ciebie usmiech .
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZIPPO napisał:
SSG napisał:

Że tak spytam. A gdzie to jest napisane?
Moja wiedza jak najbardziej dopuszcza w polskich wodach spinningowanie martw± a nawet żyw± rybk± uzbrojon± w jeden hak.

A przepraszam. Tym razem ja nie dopisałem, że na wodach PZW :oops: usmiech


A co je¶li napiszę, ze odpowiedĽ niepełna? :-)
Nie tyle nie na wodach PZW, co na wodach gdzie obowi±zuje RAPR. Różnica znaczna, gdyż dochodzi większo¶ć wód prywatnych dzierżawców oraz wody udostępnione przez RZGW do wędkowania, bo i oni dopisuj±, że na wodach obowi±zuje RAPR PZW. :-)
W praktyce obejmuje to niemal wszystkie wody :-) ale uogólnienie, jak zauważyłe¶, jest nieprawdziwe.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Zippcio jeżeli odczułe¶ ironie w moim po¶cie to Niebo mi ¶wiadkiem, że nie chciałem by¶ tak to odebrał :oops: i przyrzekam, że w żadnej chwili nie miałem takiego zamiaru :oops: . A już tym bardziej w stosunku do Ciebie usmiech .


Na kolana! ;-) :-D
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbysiu stop lol . Skoro "Drachko" narobił zamieszania to ja nie chce być za to odpowiedzialny lol .
Nie wiem, dlaczego ale cały czas mam wrażenie, że najważniejszy element tego systemu to miękkie poł±czenie miedzy przynęt± a obci±żeniem i tylko to nazywałbym "wynalazkiem" wink: .
Reszta to modernizacja, kombinacje itp. Np. Skoda Oktawia z lat 60 do dzisiaj jest ma t± sam± nazwę a jednak to nie to samo wesoly .
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Zbysiu stop lol . Skoro "Drachko" narobił zamieszania to ja nie chce być za to odpowiedzialny lol .
Nie wiem, dlaczego ale cały czas mam wrażenie, że najważniejszy element tego systemu to miękkie poł±czenie miedzy przynęt± a obci±żeniem i tylko to nazywałbym "wynalazkiem" wink: .
Reszta to modernizacja, kombinacje itp. Np. Skoda Oktawia z lat 60 do dzisiaj jest ma t± sam± nazwę a jednak to nie to samo wesoly .


I przy tak postawionej jasno sprawie całkowicie się z Tob± zgadzam. :-) Ludzi jednak pod t± nazw± interesuje zupełnie co innego. :-)
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy mnie chodzi o podwójn± kotwiczkę, do zbrojenia żywca. usmiech
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:
Jotes napisał:
Milan, Rom71 pytał o stosowanie dwu haków, a nie o stosowanie dwu-haka, który bez żadnych w±tpliwo¶ci wolno Ci używać. I widać, że SSG trafił z odpowiedzi±, bo zainteresowany nie protestuje. wink:


Jotes, moim zdaniem za szybko temat został zamknięty. W po¶cie Rom71 pisze ,,dwu haków". Nie napisał przecież dwóch haków do zbrojenia jednej rybki. a przecież można odnie¶ć to do samej metody, tak jak ja przykładowo używam do połowu lina haczyków nr 12 co nie oznacza, że mam zawi±zane dwa/lub więcej na jednym zestawie. poczekajmy aż odezwie się Rom71 i wytłumaczy nam o co dokładnie mu chodzi, bo moim zdaniem jest to nadinterpretacja i może złe nazewnictwo. Każdy z nas przecież może się pomylić w pisowni rzeczy któr± niewiadomo jak nazwać. Sam konkretnie nie wiedziałbym jak ten ,,dwu-hak" (dzięki Jotes) nazwać.


Milan już napisałem w tym po¶cie,przepraszam że zaraz nie odpisałem. :o
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego rom 71 !
Jak zauważyłe¶ - jest to portal na którym się nie wnika lecz zamyka.
Żeby było ¶miesznie - następnie otwiera się ten sam temat w nowym po¶cie i znowu powyżywać się mog± intelektualnie jednyni, m±drzy i słuszni. Powtórzyłe¶ swoje pytanie (po doprecyzowaniu) i drugi dzień żaden z wyżej wymienionych Ci nie odpowiedział.

P.S. Fajnie jest chociaż poczytać o tym, że ETYCY lubi± popróbować nieetycznych metod tam gdzie s± one dozwolone.
Nie wstyd Panowie ? :oops:
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
i znowu powyżywać się mog± intelektualnie jednyni, m±drzy i słuszni.

Co niniejszym czynisz. PóĽniej tylko krótka relacja na .... no wiesz gdzie i można i¶ć spać zadowolonym z siebie...
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
Kolego rom 71 !
Jak zauważyłe¶ - jest to portal na którym się nie wnika lecz zamyka.
Żeby było ¶miesznie - następnie otwiera się ten sam temat w nowym po¶cie i znowu powyżywać się mog± intelektualnie jednyni, m±drzy i słuszni. Powtórzyłe¶ swoje pytanie (po doprecyzowaniu) i drugi dzień żaden z wyżej wymienionych Ci nie odpowiedział.

P.S. Fajnie jest chociaż poczytać o tym, że ETYCY lubi± popróbować nieetycznych metod tam gdzie s± one dozwolone.
Nie wstyd Panowie ? :oops:

Kolega Dobra Rada radzi, rad z siebie, a ja byłbym rad, z rad kolegi, gdyby sobie poradził równie dobrze z akcj± na rzecz dzieci z Domu Dziecka!!!!!!!!
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 167