Czy wiesz, że...
W bardzo czystej morskiej wodzie promienie świetlne docierają na głębokość 1100 m, a światło księżyca w pełni rozjaśnia wodę do głębokości 600 m.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 336
 Zalogowani 0
 Wszyscy 336

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(142202) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(142202) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(142202) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(142202) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(142202) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(142202) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(142202) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(142202) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(721890) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(721890) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2082
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2195
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2359
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Petycja o zaostrzenie kar
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Petycja o zaostrzenie kar
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 10:11 pm    Temat postu: Petycja o zaostrzenie kar Odpowiedz z cytatem

Petycja o zaostrzenie kar za kłusownictwo wodne:


Petycja

Kto jest "za", a kto "przeciw", proszę o głosy, zatwierdzanie i komentarze (sensowne!!).

Pozdr.

Salmo
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"- przepadek narzędzia kłusowniczego oraz pojazdu którym przestępca przyjechał"

Zastanawia mnie ten pojazd... Teoretycznie kłusownik mógł dojechać PKS-em, więc...
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo, że (NIESTETY) petycja słabo umotywowana i propozycje kar - abstrakcyjne w kraju gdzie mamy niedometraż więzienny....
PODPISAŁEM SIĘ OBIEMA RĘKAMI !!!
może prawem skali... Oby !
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
"- przepadek narzędzia kłusowniczego oraz pojazdu którym przestępca przyjechał"

Zastanawia mnie ten pojazd... Teoretycznie kłusownik mógł dojechać PKS-em, więc...


A Kolega Admin to jak wielokrotnie zauważyłem - w przypadku TEMATÓW o niegospodarności, kłusownictwie i innych patologiach groźnych dla Wędkarstwa - dowcipności użyć próbuje... (bo to dowcip miał być jak rozumiem :oops: )

pozdrawiam i mimo wszystko namawiam popierania petycji
Tomek
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Kolega Użytkownik to, jak wielokrotnie zauważyłem, w przypadku TEMATÓW o niegospodarności, kłusownictwie i innych patologiach groźnych dla Wędkarstwa jedynie dużo do powiedzenia ma...
Chciałbym wiedzieć dlaczego autorzy petycji przewidzieli właśnie przepadek pojazdu.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 10:46 pm    Temat postu: Re: Petycja o zaostrzenie kar Odpowiedz z cytatem

Salmo_Salar napisał:
Petycja o zaostrzenie kar za kłusownictwo wodne:


Petycja

Kto jest "za", a kto "przeciw", proszę o głosy, zatwierdzanie i komentarze (sensowne!!).

Pozdr.

Salmo


O Salmo. Tego kto Wam radzi w sprawach prawa przegońcie. Najlepiej za Bug niech im radzi.
Cel zbożby ale całkowicie bez sensu. Jestem z Wami ale mam uzasadnione obawy, że ta petycja zostanie odebrana jako zwykłe pieniactwo i przynieść moze więcej szkody niż pożytku.
Póki sprawa jest świeża, to jest szansa aby to naprawić, ale po kolei.

Sprawa wymiaru kar znajduje się nie w Ministerstwie Sprawiedliwości lecz w zapisach ustawy o rybactwie śródlądowym. Niniejsza ustawa obecnie jest w trakcie nowelizacji, która zostanie zamknięta 10 cvzerwca tego roku. W obecnym, najnowszym projekcie z 15.01 jest sporo zmian w karach i warto byście przeanalizowali swoje propozycje, które już są zapisane w projekcie, a nawet więcej.
Wejdż na stronę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wejdź w zakłądkę ministerstwo (pierwsza z lewej), wybierz legislacja a reszta to już łatwizna. :-)
Wybacz ale nie podpiszę czegoś co juz istnieje w projekcie jako część dolegliwości. Nie będę popierał zapisu osłabiającego konsekwencje.

Na koniec pytanie retoryczne. Dlaczego wszystkie młode stowarzyszenia pragną rewolucji, gdy nie widziały na oczy karabinu i nie umieją strzelać?
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
A Kolega Użytkownik to, jak wielokrotnie zauważyłem, w przypadku TEMATÓW o niegospodarności, kłusownictwie i innych patologiach groźnych dla Wędkarstwa jedynie dużo do powiedzenia ma...
Chciałbym wiedzieć dlaczego autorzy petycji przewidzieli właśnie przepadek pojazdu.


Jak podwieziesz kłusola, złapią go i powie, że go podwiozłes, to i Twój zabiorą. Tobie też proponuję lekturę projektu noweli. :-)
Oooo błoga nieświadomości. :-) Posiadacze łódek jeszcze nie śnią nawet co im wyszykowano. :-) No teraz się zaczną petycje. :-D
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Jak podwieziesz kłusola, złapią go i powie, że go podwiozłes, to i Twój zabiorą. Tobie też proponuję lekturę projektu noweli. :-)

Hehe, szybko "przejrzałem" projekt. Strach z domu wychodzić ;)
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile wiem i niejednokrotnie o tym na PW pisano - w Kanadzie potrafili rozwiązać ten problem (konfiskaty narzędzi służących do kłusownictwa) !
Docio w obu powyższych postachświetnie ujął to co właśnie ubierałem w słowa.
Pozwolę sobie tylko odpowiedzieć mimo retoryczności pytania:
Ponieważ stare stowarzyszenia nie robią nic ! Jak wygląda karabin już nie pamiętają a i oczko już nie to, a i rączka podryguje... wink:
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
SSG napisał:
Jak podwieziesz kłusola, złapią go i powie, że go podwiozłes, to i Twój zabiorą. Tobie też proponuję lekturę projektu noweli. :-)

Hehe, szybko "przejrzałem" projekt. Strach z domu wychodzić ;)


wesoly lol wink:
Trzeba szybko sprawdzić z kim Dzepetto na ryby jeździ lol
A tak na poważnie to
Może dzięki właśnie takim zapisom, Kłusole narażali by się na totalny ostracyzm. Jak to mówią: "syfa pudrem nie wyleczysz".
andrzejwob
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołšczył: Apr 11, 2009
Posty: 166

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Żarnowiec
PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 8:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prośbę mam wielką o linka do tej ustawy bo nijak jej znaleźć nie mogę..proszę SSG, nie uważaj mnie za debila ale ja lewy w necie jestem....a i jeszcze czy te zaoszczenia dotyczą kłusownictwa ogólnie czu tylko wędkarstwie?? Mnie chodzi też o myślistwo, choć najwięcej kłusowników to właśnie myśliwi jak zauważam...smutny
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

andrzejwob napisał:
Prośbę mam wielką o linka do tej ustawy bo nijak jej znaleźć nie mogę..proszę SSG, nie uważaj mnie za debila ale ja lewy w necie jestem....a i jeszcze czy te zaoszczenia dotyczą kłusownictwa ogólnie czu tylko wędkarstwie?? Mnie chodzi też o myślistwo, choć najwięcej kłusowników to właśnie myśliwi jak zauważam...smutny


Jeszcze nikomu nie odmówiłem pomocy, więc dlaczego miałbym odmówić Tobie? Jadziem po kolei aby było na przyszłość. :-) Będę doklejał bezpośrednie linki, dla ułatwienia i sprawdzenia.
link do strony
spójrz na menu-zakłądki, pierwsza z lewej to "Ministerstwo". W niej należy wybrać "Legislacja".
Legislacja
Otworzy się nowa strona, na której są zbiorcze dokumenty: projekty ustaw, projekty rozporządzeń, itp. My wybieramy "Projekty ustaw".
Projekty ustaw
Tu pojawiają się już konkretne akty prawne, znaczy projekty zmian. Czytając nagłówki wybieramy ten, który nas interesuje, czyli "Ozmianie ustawy o rybactwie śródlądowym". Pod tym tytułem z prawej jest napis-link "więcej", należy go kliknąć.
więcej
Otworzy się kolejna strona a w niej historia wszystkich poprawek. Nas interesuje najnowsza wersja, czyli ta na samej górze opisana jako "Wersja projektu ustawy z dnia 15.01.2010 r.
pobierz plik (.pdf 293 KB)". Po kliknięciu nastąpi wywołanie dokumentu do zapisu lub odczytu.
plik

Ustawa o rybactwie śródlądowym obejmuje swoim zakresem kompleksowo gospodarkę rybacką. Dotyczy to dzierżawców, różnych form gospodarowania pożytkami ale i amatorskiego połowu ryb. Nie ma podziału na kłusownictwo zawodowe i wędkarskie a ustawa stara się objąć wszelkie możliwe warianty od nie posiadania karty wędkarskiej, do rekwiracji samochodu złapanego kłusola z sieciami.
Myśliwstwo ma osobną ustawę i chyba nazywa się ona "ustawa o łowiectwie" ale głowy nie dam. Po prostu nie paimętam. Jednak to nie problem, zawsze można wpisać w Google dwa słowa myśliwstwo + ustawa i ukażą się wyniki wyszukiwania. Któryś na pewno będzie dotyczył ustawy.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Myśliwstwo ma osobną ustawę i chyba nazywa się ona "ustawa o łowiectwie" ale głowy nie dam. Po prostu nie paimętam. Jednak to nie problem, zawsze można wpisać w Google dwa słowa myśliwstwo + ustawa i ukażą się wyniki wyszukiwania. Któryś na pewno będzie dotyczył ustawy.

PRAWO ŁOWIECKIE wink:
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 10:24 am    Temat postu: Re: Petycja o zaostrzenie kar Odpowiedz z cytatem

Wprawdzie zaraz usłyszę, że pismak z WW się odezwał bo pomysłodawcą i propagatorem jest m.in. WŚ, ale co mi tam...

Salmo_Salar napisał:
Kto jest "za", a kto "przeciw", proszę o głosy, zatwierdzanie i komentarze (sensowne!!).

Pozdr.

Salmo

Nie jestem ani "za", ani "przeciw". Ograniczę się do komentarza. Czy jest on sensowny, o co Salmo prosisz, nie mnie oceniać.

Wasza propozycja :
- kara pozbawienia wolności od 1-3 bez zawieszenia.

Warto zwrócić uwagę na proporcjonalność/współmierność kary do naruszonego/zagrożonego dobra. Często przyjmuje się, że największym dobrem jest życie i zdrowie ludzkie. No to zerknijmy na Waszą propozycję przez pryzmat kar w kodeksie karnym w przypadku tego dobra :
Art. 150. § 1. Kto zabija człowieka na jego żądanie i pod wpływem współczucia dla niego,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. W wyjątkowych wypadkach sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.

Art. 157a. § 1. Kto powoduje uszkodzenie ciała dziecka poczętego lub rozstrój zdrowia zagrażający jego życiu,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Wasza propozycja :
- przepadek narzędzia kłusowniczego oraz pojazdu którym przestępca przyjechał.

Art. 27a ust. 2 pkt 2 ustawy o rybactwie śródlądowym, przewiduje już przepadek narzędzi i przedmiotów.
Co zaś do pojazdu, to odsyłam do dysput w temacie przepadku pojazdu prowadzonego przez osoby pod wpływem alkoholu.

Wasza propozycja :
- kara finansowa proporcjonalna do wyrządzonej szkody środowisku naturalnemu i lokalnym Związkom Wędkarskim.

"Coś" takiego już istnieje, zwie się nawiązka i jest wprost wskazane w art. 27a ust. 2 pkt 1 ustawy o rybactwie śródlądowym. Dodam, że sądy orzekają już solidne nawiązki, ale ich wysokość to nie widzi mi się sądu, tylko skutek wniosku pokrzywdzonego.

I to wszystko usmiech
Dziękuję za uwagę.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarek, wtrącę swoje ale. Wg mnie porównanie(a) nieadekwatne zastosowałeś. Kłusownictwo to kradzież i zabór mienia, i tak powinno być traktowane, a co za tym idzie kary identyczne łącznie z karą za paserstwo. No i powtórzę jak już pisałem egzekucja prawa przedewszystkim. Nie tyle surowość co nieuchronność kary powinna być czynnikiem decydującym.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Czarek, wtrącę swoje ale. Wg mnie porównanie(a) nieadekwatne zastosowałeś. Kłusownictwo to kradzież i zabór mienia, i tak powinno być traktowane, a co za tym idzie kary identyczne łącznie z karą za paserstwo. No i powtórzę jak już pisałem egzekucja prawa przedewszystkim. Nie tyle surowość co nieuchronność kary powinna być czynnikiem decydującym.

Artur ja niczego tu nie porównywałem. Zwróciłem tylko uwagę, że życie ryby nie powinno być stawiane "wyżej" niż życie i zdrowie ludzkie, choć jestem w stanie zrozumieć zarówno rozpacz nad skłusowanym szczupakiem, jak i radość ze zgonu teściowej...

Porównaniu kłusownictwa i złodziejstwa poświęciłem cały artykuł i powtarzać się nie będę usmiech
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
artur napisał:
Czarek, wtrącę swoje ale. Wg mnie porównanie(a) nieadekwatne zastosowałeś. Kłusownictwo to kradzież i zabór mienia, i tak powinno być traktowane, a co za tym idzie kary identyczne łącznie z karą za paserstwo. No i powtórzę jak już pisałem egzekucja prawa przedewszystkim. Nie tyle surowość co nieuchronność kary powinna być czynnikiem decydującym.

Artur ja niczego tu nie porównywałem. Zwróciłem tylko uwagę, że życie ryby nie powinno być stawiane "wyżej" niż życie i zdrowie ludzkie, choć jestem w stanie zrozumieć zarówno rozpacz nad skłusowanym szczupakiem, jak i radość ze zgonu teściowej...

Porównaniu kłusownictwa i złodziejstwa poświęciłem cały artykuł i powtarzać się nie będę usmiech


Czarek zwrócenie uwagi/ porównanie to już czysta semantyka lol lol . Co nie zmienia faktu "że życie ryby nie powinno być stawiane "wyżej" niż życie i zdrowie ludzkie" iż masz rację.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Czez napisał:
artur napisał:
Czarek, wtrącę swoje ale. Wg mnie porównanie(a) nieadekwatne zastosowałeś. Kłusownictwo to kradzież i zabór mienia, i tak powinno być traktowane, a co za tym idzie kary identyczne łącznie z karą za paserstwo. No i powtórzę jak już pisałem egzekucja prawa przedewszystkim. Nie tyle surowość co nieuchronność kary powinna być czynnikiem decydującym.

Artur ja niczego tu nie porównywałem. Zwróciłem tylko uwagę, że życie ryby nie powinno być stawiane "wyżej" niż życie i zdrowie ludzkie, choć jestem w stanie zrozumieć zarówno rozpacz nad skłusowanym szczupakiem, jak i radość ze zgonu teściowej...

Porównaniu kłusownictwa i złodziejstwa poświęciłem cały artykuł i powtarzać się nie będę usmiech


Czarek zwrócenie uwagi/ porównanie to już czysta semantyka lol lol . Co nie zmienia faktu "że życie ryby nie powinno być stawiane "wyżej" niż życie i zdrowie ludzkie" iż masz rację.

OK masz rację lol Porównanie miało na celu tylko zwrócenie uwagi... lol
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Co nie zmienia faktu "że życie ryby nie powinno być stawiane "wyżej" niż życie i zdrowie ludzkie" iż masz rację.

Chyba że jest to "złota rybka".
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.53 sekund :: Zapytania do SQL: 74