Czy wiesz, że...
Sympatyczne, niewielkie, futrzaste stworzonka o czarnym lub brunatnym kolorze, pojawiające się często na brzegach wód - to zazwyczaj norki amerykańskie. Są one równocześnie bardzo groźnym drapieżcą, niszczącym ptasie lęgi.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 94
 Zalogowani 0
 Wszyscy 94

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135865) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135865) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135865) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(135865) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(135865) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(614091) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(614091) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dżąsik nie wie co emeryci lubią najbardziej (i mogą ...(614091) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614091) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614091) Apr 24, @ 21:24:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2284
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2066
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2178
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2313
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2109
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2153
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2519
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2338
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - WW artykuł o porozumieniach - kpina...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
WW artykuł o porozumieniach - kpina...
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
LOBUZ napisał:
CATFISCHDOG napisał:
Poklepię po kolei dla wyjaśnienia (w nawiasie mój komentarz):
1 Nazwisko i imiona (logiczne)
2.Data i miejsce urodzenia (no na upartego to miejsce)
3. Imiona rodziców, nazwisko rodowe matki ( 8O )
4.Miejsce stałego pobytu ( OK)
5.Wykształcenie ( 8O )
6.Wykonywany zawód ( 8O zly: 8O )
7.Seria i nr dowodu osobistego (OK)
8.PESEL (albo patrz pkt 7 albo na drzewo!)

Co PZW obchodzi punkt 3,5 i 6 ? Pytanie do prawnika.....
Czy wiecie, że każdy wędkarz ma obowiązek na bieżąco aktualizować swoje dane ? (wszystkie dane)

Istnieje taka mozliwośc iż nazwisko imie i data urodzenia są identyczne
dlatego potrzebne jest nazwisko rodowe jak w wszystkich innych waznych dokumętach.

Zwróć uwagę, że i rodowe nazwisko może być identyczne. Rzadko to się zdarza, ale możliwe. Chyba dlatego jest również wykształcenie. Co o tym myślisz ?

W rzeczy samej tak ,ale i wykształcenie może być identyczne czyli np.zawodowe ,wtedy brniemy dalej i kończymy na rozmiarze buta.Ale moim zdaniem najważniejsza rubryka poza danymi osobowymi to jest ta rubryka która stwierdza czy Byłeś cz nie Byłeś karany i tu chyba się zemna zgodzisz???.
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker napisał:
Szkoda, że nie podważacie zasadności Waszego przyjścia na ten świat. ?

A Ty albo ja mieliśmy wyjście :?: Nie dali nam wyboru.
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
...najważniejsza rubryka poza danymi osobowymi to jest ta rubryka która stwierdza czy Byłeś cz nie Byłeś karany i tu chyba się zemna zgodzisz???.

Zgadzam się w 101 % wesoly lol
Wracając zatem do początku dyskusji o zawartości kartoteki - wystarczy: nazwisko, nr leg., kary/wyróżnienia, ew. mail i telefon. Pozdrawiam wesoly
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jednak czysta KOMUNA !! Chyba komuś w głowach siedzi stary system na maxa. Nawet Chińczyki rezygnują z dowodów i obowiązku meldunkowego

A u nas pracy nie podejmiesz jak nie masz meldunku, Łatwiej w LONDYNIE !!
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3. Przeniesienie się członka PZW do innego koła następuje na podstawie oświadczenia i
obowiązuje z chwilą przekazania karty ewidencyjnej przez koło macierzyste do innego
wskazanego koła, co powinno nastąpić niezwłocznie.

Więc chyba jasne, o co chodzi ???
Przychodze do Prezesa oświadczam swą wolę i na tym moja rola się kończy !!
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bassoon napisał:

No co TY,patrzę własnie w mojej legitymacji rok 1991 kiedy wstępowałem i 25 000 opłata ulgowa + 3000 składka młodzieżowa + 1000 wpisowe.
Staniało jak byk normalnie wesoly


w 1990 - 2350 zł płaciłem, ależ to była inflacja !!
Dziadek
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołšczył: Sep 21, 2005
Posty: 39

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zebrzydowice
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
To jednak czysta KOMUNA !! Chyba komuś w głowach siedzi stary system na maxa. Nawet Chińczyki rezygnują z dowodów i obowiązku meldunkowego

A u nas pracy nie podejmiesz jak nie masz meldunku, Łatwiej w LONDYNIE !!

No Wiesz w przypadku chińczyków to nie taka prosta sprawa.Wiesz jaka wielka by musiała być baza z kartotekami żeby tam wszystkie pomieścili wesoly wesoly wesoly
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziekanów Leśny
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm hm hm Kartę wędkarską zrobiłem w 2004 roku dokonałem stosownych opłat i w tym roku łowiłem. Kolejnych opłat dokonałem w 2009 roku bo dopiero w tym roku mogłem ponownie oddać się i poświęcić z powrotem łowieniu. Nikt z tego powodu mnie nie wykasował z ewidencji i dalej istniałem w PZW. W tym samym roku (2009) przeniosłem się do innego koła a mianowicie w moim zakładzie pracy. Przyszedłem opłacić znaczki wcześniej pytając się prezesa mojego koła jakie formalności powinienem wykonać do tej przeprowadzki. Usłyszałem że żadne prócz opłacenia u nich znaczków. I dokładnie tak to wyglądało przyszedłem opłaciłem i już byłem członkiem innego koła i nikt mi żadnej łachy nie robił i nie stroił fochów z tego powodu. Wszystkie formalności załatwiło moje obecne koło i nie było z tym problemu. wesoly wesoly wesoly wesoly

I moim zdaniem tak to powinno wyglądać, a nie żeby pan i władca z danego koła (prezes czy skarbnik czy ktokolwiek inny) wykrzykiwał że mam łowić tam gdzie przynależę, bo gówno go to interesuje gdzie ja chce należeć i gdzie łowić. :evil: :? :evil:
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HA HA HA w innym poście(o targach wedkarskich) kolega-PAWELZAK- uświadomił mi czemu kartoteka wędkarska przypomina kartotekę MILICYJNĄ


.....Innym zasłużonym człowiekiem resortu z czasów PRL jest gen. Eugeniusz Grabowski, obecnie szef Polskiego Związku Wędkarskiego. W latach 80. był on zastępcą szefa służby polityczno-wychowawczej MSW. Ten pion dbał o kręgosłup moralny milicjantów i esbeków. "Pilnowali, czy nie chodzą do kościoła, czy potajemnie nie chrzczą dzieci" - tłumaczy historyk IPN Paweł Piotrowski. Grabowski był również redaktorem naczelnym "W służbie narodu", tuby propagandowej MO i SB. :evil:

Myślicie że taki człowiek rozumie co to jest PRAWO CZŁOWIEKA do swobodnego przemieszczania( swoją drogą można mieć w Polsce dowód bez adresu zameldowania)
Łatwiej do LONDYNU do roboty się przeprowadzić niż z koła do koła haha !!
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziekanów Leśny
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziadek napisał:
Majus napisał:
To jednak czysta KOMUNA !! Chyba komuś w głowach siedzi stary system na maxa. Nawet Chińczyki rezygnują z dowodów i obowiązku meldunkowego

A u nas pracy nie podejmiesz jak nie masz meldunku, Łatwiej w LONDYNIE !!

No Wiesz w przypadku chińczyków to nie taka prosta sprawa.Wiesz jaka wielka by musiała być baza z kartotekami żeby tam wszystkie pomieścili wesoly wesoly wesoly


Dziadek z Chińczykami jest jeden zasadniczy problem. Tak naprawde nie wiadomo ile ich jest wink: wink: wink:
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziekanów Leśny
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
HA HA HA w innym poście(o targach wedkarskich) kolega-PAWELZAK- uświadomił mi czemu kartoteka wędkarska przypomina kartotekę MILICYJNĄ


.....Innym zasłużonym człowiekiem resortu z czasów PRL jest gen. Eugeniusz Grabowski, obecnie szef Polskiego Związku Wędkarskiego. W latach 80. był on zastępcą szefa służby polityczno-wychowawczej MSW. Ten pion dbał o kręgosłup moralny milicjantów i esbeków. "Pilnowali, czy nie chodzą do kościoła, czy potajemnie nie chrzczą dzieci" - tłumaczy historyk IPN Paweł Piotrowski. Grabowski był również redaktorem naczelnym "W służbie narodu", tuby propagandowej MO i SB. :evil:

Myślicie że taki człowiek rozumie co to jest PRAWO CZŁOWIEKA do swobodnego przemieszczania( swoją drogą można mieć w Polsce dowód bez adresu zameldowania)
Łatwiej do LONDYNU do roboty się przeprowadzić niż z koła do koła haha !!


To znaczy się menda zwykła i tacy ludzie są teraz u władzy, to jest żałosne. Tego typu ludzie są tak przesiąknięci tamtym systemem że trzeba by było ich zabić bo zmienić ich już się nie da. Mało tego to otaczają się wianuszkiem takich samych mend, to już standard. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
bassoon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Sep 16, 2006
Posty: 109

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnowskie Góry
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał
Cytat:
A tak na marginesie to porozumienia są bardzo szkodliwe, o czym właśnie świadczą te migracje wędkarzy, za czym nie idą żadne pieniądze, i doprowadzą szybciej do likwidacji PZW. Wtedy gospodarzem będzie prawowity właściciel RZGW, który nie ma żadnych obowiązków oprócz zbierania pieniędzy. Wtedy za każde bajoro i ciurek będzie się płacić osobno i nie będzie obowiązku nigdzie należeć.


Mógłbyś to raz jeszcze nieco dokładniej rowinąć,bo piszesz o szkodliwości porozumień już chyba drugi raz.
Sory,ale czytam to i to się kupy nie trzyma. No przecież migracje są bo nie ma porozumień. Szkodliwe to chyba są dla starych działaczy.
Można różne wersje porozumień wprowadzić. Np. sławetna Odra opolska o którą była taka wojna-proszę bardzo "z wyłączeniem odcinka......",albo "za dopłatą..." . Dziś wpadłem na nowy pomysł: "możliwość wędkowania bez prawa zabierania ryb"-jako forma porozumienia.

Batalia o porozumienie katowicko-opolskie zakończyła się przedszkolnym obrażeniem się na siebie działczy obu okręgów. A na stronach internetowych oba okręgi na początku roku z dumą i ze szczegółami ogłosiły brak wzajemności ,zamiast wstydliwie przemilczeć i nie wpisywać po prostu na listę.

Odebrałem dziś swoją kartotekę bez problemu z koła Makoszowy,na podstawie oświadczenia o zmianie koła.
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Dziekanów Leśny
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propo porozumień to Toruńskie nie ma z tym żadnego problemu bo nie podpisali z nikim takowego i ucieli łeb całej sprawie do dyskusji. lol lol lol
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
bassoon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Sep 16, 2006
Posty: 109

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnowskie Góry
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:

Cytat:
.....Innym zasłużonym człowiekiem resortu z czasów PRL jest gen. Eugeniusz Grabowski, obecnie szef Polskiego Związku Wędkarskiego. W latach 80. był on zastępcą szefa służby..........



IPN
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bassoon napisał:
J napisał
Cytat:
A tak na marginesie to porozumienia są bardzo szkodliwe, o czym właśnie świadczą te migracje wędkarzy, za czym nie idą żadne pieniądze, i doprowadzą szybciej do likwidacji PZW. Wtedy gospodarzem będzie prawowity właściciel RZGW, który nie ma żadnych obowiązków oprócz zbierania pieniędzy. Wtedy za każde bajoro i ciurek będzie się płacić osobno i nie będzie obowiązku nigdzie należeć.


Mógłbyś to raz jeszcze nieco dokładniej rowinąć,bo piszesz o szkodliwości porozumień już chyba drugi raz.
Sory,ale czytam to i to się kupy nie trzyma. No przecież migracje są bo nie ma porozumień. Szkodliwe to chyba są dla starych działaczy.
Można różne wersje porozumień wprowadzić. Np. sławetna Odra opolska o którą była taka wojna-proszę bardzo "z wyłączeniem odcinka......",albo "za dopłatą..." . Dziś wpadłem na nowy pomysł: "możliwość wędkowania bez prawa zabierania ryb"-jako forma porozumienia.

Nic się nie martw, 90% "wędkujących" chce porozumień, nie kumając jakie to szkodliwe. Wytłumaczę to przy pomocy pisma obrazkowego. Przypuśćmy, że masz posiadłość i w niej stawy rybne, sady i krzewy owocowe i masz sąsiada który też ma posiadłość i sieje lucernę a poza tym ma stadko dzieci i duża rodzinę. Zawierasz z nim porozumienie o wzajemnym korzystaniu z zasobów. Jego dzieci zrywają owoce, łowią ryby, łamiąc przy okazji gałęzie aby łatwiej było nazbierać i traf chce, ze do sąsiada przyjeżdża na wakacje duża rodzina z miasta z psami, kotami i czeladką dzieci. On nie ma miejsca u siebie więc przyczepy, namioty i kuchnie polowe do przyrządzania kompotów i słoików z rybami rozbijają u Ciebie. Wakacje przedłużają się z dwóch tygodni do dwóch miesięcy i w międzyczasie zapasy na zimę sąsiadów i gości sukcesywnie wywożone są do miasta.Ty wtedy nie mogąc na to patrzeć w nerwach idziesz w rewanżu do niego i kładziesz się w lucernie i opalasz. Na koniec roku spotykacie się i w ramach dobrosąsiedzkich stosunków podpisujecie porozumienie o wzajemnym korzystaniu z dóbr na następny rok. Już Cię widzę :evil: Sąsiad jeśli się nie zgodzisz proponuje wykupienie u Ciebie karnety od osoby. Myślę że się zgodzisz, bo jego synowie łysi i wypasieni na poprzednich porozumieniach chodzą kijami. Lepsze to niż poprzednie porozumienie, gdzie zaorali Ci nawet miedzę, No i co "Szkodliwe to chyba są dla starych działaczy."
I nie Ty wymyśliłeś pomysł łowienia bez prawa zabierania ryb, bo to wymyśliły lepsze cywilizacje niż "cywilizacja " wędkarzy, których hasłem jest "wędkować to nie sztuka, przychodzi się nad wodę, rozkłada sprzęcior i się pije" wesoly
W czasach "krajówki" pierwsze wyłamało się z porozumień Nowosądeckie kiedy to stada Ślązaków koczowały( bez urazy, bo to się nie tyczy porządnych Ślązaków) nad jeziorem po 5 miesięcy robiąc zapasy na zimę w namiotach i przyczepach, a sąsiedzi dojeżdżali na sobotę i niedziele i z powrotem w niedzielę po "upojnej" nocy nie mogli udźwignąć tych zapasów do domu
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bassoon napisał:
Majus napisał:

Cytat:
.....Innym zasłużonym człowiekiem resortu z czasów PRL jest gen. Eugeniusz Grabowski, obecnie szef Polskiego Związku Wędkarskiego. W latach 80. był on zastępcą szefa służby..........



IPN

Ale w ubiegłym roku przeszedł pomyślnie weryfikacje i ponownie po raz czwarty został szefem z woli "członków" osławionego ZGPZW wesoly
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
bassoon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Sep 16, 2006
Posty: 109

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnowskie Góry
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J napisał:
Cytat:
Nic się nie martw, 90% "wędkujących" chce porozumień, nie kumając jakie to szkodliwe. Wytłumaczę to przy pomocy pisma obrazkowego. Przypuśćmy, że masz posiadłość i w niej stawy rybne, sady i krzewy owocowe i masz sąsiada który też ma posiadłość i sieje lucernę a poza tym ma stadko dzieci i duża rodzinę. Zawierasz z nim porozumienie o wzajemnym korzystaniu z zasobów. Jego dzieci zrywają owoce, łowią ryby, łamiąc przy oka.....................


Ok,wiem o co Tobie chodzi. W kontekście tematu postu szkodliwość porozumień wydawała się niezrozumiała. Nie rezygnowałbym jednak wogóle z możliwości porozumień.Właśnie-z możliwości,a nie z pełnego korzystania. Na miejscu opolskich działaczy też bym się wkurzył i wygonił z Odry katowickich mięsiarzy,bo to co tam się działo przerastało wyobraźnię. Podałem możliwości porozumień częściowych zupełnie z kapelusza,jako przykłady. Wariantu "bez możliwości zabierania ryb w ramach porozumienia" nigdzie nie widziałem ani nie słyszałem. To tak na odstraszenie mięsiarzy a dać możliwość wędkowania.
Można też wydzielić jakieś akweny ogólnodostepne za składkę podstawową a reszta to osobno płać . Zdaje się,ale nie jestem pewny ,że tak jest w Holandii.
Bardzo dobrze,że to wszystko napisałeś o Rożnowskim i oblężeniu przez śląskich wędkarzy.Dodam jeszcze Poraj z typowych przykładów.
Najłatwiej tak jak piszesz zrezygnować z porozumień. Może i masz rację....No ale to dopiero będzie exodus członków.
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Exodus jak exodus ale początek końca z pewnością.
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dziś widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczęścia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego J. w swoim "obrazku" zapomniałeś dodać kwestii rekompensat - wzajemnych rozliczeń między sąsiadami wesoly Okręgi, które czują się pokrzywdzone porozumieniami zwykle żądają wpłaty gotówkowej od okręgów generujących presję. Oczywiście te rozliczenia są nie do końca sprawiedliwe, co również potwierdza szkodliwość porozumień.

Przykład z mojego podwórka: niewielki okręg JG posiada (posiadał) wartościowe wody górskie - Bóbr, Kwisę, Kaczawę oraz górskie zaporówki, m. in. Pilchowice. Obok istnieje wielki okręg wrocławski który posiada zalew w Mietkowie i kawałek Odry. Pytanie: kto komu dopłacał ? Jak porównać te wody ? Otóż porównano pod względem powierzchni 8O W efekcie malutki okręg z niewielką ilością wędkarzy, w imię politycznej poprawności, podpisał porozumienie z pobliskim Wrocławiem i dopłacał do bogatego i dużego okręgu, który obdarował nas taką presją na górskich, że w praktyce przestały one istnieć (to jedna z ważniejszych przyczyn). I oczywiście nie ma w tym winy wędkarzy wrocławskich. Odpowiedzialność ponoszą wyłącznie nasi "negocjatorzy".
Podobne sytuacje mają miejsce w całym kraju.

A przyczyna jest dość prosta. Okręgi namnożone po reformie administracyjnej w latach siedemdziesiątych swoim zasięgiem terytorialnym obejmują tak maleńkie obszary, że nie mogą spełniać oczekiwań swoich wędkarzy. Istnieje ogromna presja na udostępnianie wędkarzom wód okręgów ościennych w ramach jednej opłaty, dochodzi do opisywanych absurdów.
A wyobraźcie sobie sytuację gdyby we właściwym czasie dokonano reformy stowarzyszenia :? wesoly i ...wracając do "obrazka" malowanego przez kolegę J, zwyczajnie pogoniono tego od lucerny powierzając cały jego obszar pod zarząd sąsiada z sadem, stawem itp :?: :roll: lol A do tego dołączono kolejne "nieciekawe" wędkarsko obszary, aż do granicy z kolejnym "bardzo interesującym" przekazując mu pieczę i terytorialną i wpływy od wszystkich zainteresowanych korzystaniem z jego terenu ?Wracając do realiów oznaczałoby to stworzenie, powiedzmy pięciu dużych, bogatych i gospodarujących na znacznym obszarze okręgów.

Wiem, wiem, wracamy na ziemię. Znamy rolę okręgów i ich "niezbędność" w tej całej maszynce :evil: :| Reformy żadne nie nastąpią. Czekają nas za to bardzo ciekawe czasy. Ciekaw jestem jak obrońcy "enklawy" poradzą sobie z kolejnymi akcjami w stylu katowickim.
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zachęcony wywodem "obrazkowym" kolegi J wesoly
Wiecie czym się różni PZW od trabanta ?
Otóż w czasach, gdy stary system zastąpiony został współczesnym, trabant dość długo jeszcze istniał i radził sobie nieźle na ówczesnych drogach. Stało się tak, ponieważ trabantowi pozostawiono karoserię, ale wymieniono silnik.
W PZW natomiast pozostawiono motor od syrenki, nałożono nowoczesną karoserię stowarzyszenia i wystawiono na środku autostrady. Nijak to do siebie nie pasuje i wczesniej czy później albo nastąpi przebudowa, albo lądowanie na szrocie ... 8O :?
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KTO I DLACZEGO MNIE WYCIĄŁ! zly:
CZY NA PW JEST CENZURA PREWENCYJNA?!
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Dziadek
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołšczył: Sep 21, 2005
Posty: 39

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zebrzydowice
PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
KTO I DLACZEGO MNIE WYCIĄŁ! zly:
CZY NA PW JEST CENZURA PREWENCYJNA?!

Za co ,po co ,dlaczego.A Ty co tak krzyczysz???
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziadek napisał:
Jarpo napisał:
KTO I DLACZEGO MNIE WYCIĄŁ! zly:
CZY NA PW JEST CENZURA PREWENCYJNA?!

Za co ,po co ,dlaczego.A Ty co tak krzyczysz???

WIDOCZNIE MAM POWODY!!!!!!
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz wszędzie są cięcia ale w administracji na końcu wesoly
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 89