Czy wiesz, że...
Od 01.01.2005 roku obwody rybackie na rzekach oddane s± w użytkowanie osobom fizycznym i prawnym, wyłonionym w drodze konkursu.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 490
 Zalogowani 0
 Wszyscy 490

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198347) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198347) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198347) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198347) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198347) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198347) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198347) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198347) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198347) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198347) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2136
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - mielioracyjna "¶ciema"
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
mielioracyjna "¶ciema"
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 6:40 pm    Temat postu: mielioracyjna "¶ciema" Odpowiedz z cytatem

Nie należę do tych najszybciej my¶l±cych. To fakt. A ostatnio bywa jeszcze gorzej niż zwykle. Reaguje z ogromnym opóĽnieniem. Nie ma co ukrywać i trzeba się przyznać.
Od jakiego¶ czasu jednak wyraĽnie jestem zaniepokojony fragmentem reportażu z wizyty chyba premiera Tuska, jak dobrze pamiętam, u powodzian. Ci±gle mi to wraca przed oczy. Jeden z jego rozmówców, który wygl±dał na radnego, albo kogo¶ podobnego (na pewno nie był powodzianem), upomniał się o fundusze na konserwację zaro¶niętych rowów melioracyjnych i innych melioracyjnych urz±dzeń. Twierdził on, że skutki powodzi zostały między innymi pogłębione a nawet wywołane brakiem sprawno¶ci tychże rowów.
Nie znam się na tym , ale wydaje mi się że to była wielka ¶ciema. Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie. To wła¶nie nadmierna melioracja odpowiedzialna jest za zbyt szybkie odprowadzanie wody do koryt rzek i za coraz to częstsze powodzie.
Obszarowo małe bagienko, potrafi zatrzymać ogromn± ilo¶ć wody. Jest jak g±bka. Stawik przy młynie potrafi wytworzyć mikroklimat na cał± okolicę i można w nim przechowywać duż± ilo¶ć deszczówki. Tak my¶lę. A co wy o tym s±dzicie? Może to tylko nam ta cała melioracja nie pasuje i wszystko psuje?
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszę bez przek±su.
Mam rodzinę na terenach, które lubi± być zalewane. Ich to akurat nie rusza, choć w 97 drżeli na wszystkich członkach. Ale okolica potrafi pływać. Powiedz tym ludziom, że nie udrożnisz rowów, aby woda po porz±dnym deszczu wolniej schodziła. Ludziom, którzy s± wła¶nie z tego powodu niemal systematycznie podtapiani. Oni zgodnie twierdz±: za komuny robili to systematycznie i nie było panie takich kataklizmów!
Cieki, które kiedy¶ miały kilka metrów głęboko¶ci, dzisiaj s± ciakami o głęboko¶ci kilkudzieisięciu /daj Boże!/ cm! Aby było zabawniej poro¶nięte toto jeszcze tak± traw±, że strach patrzeć.

Wszędzie istnieje "złoty ¶rodek". Pogłębienie rzeki na pewno j± przyspiesza, ale czy Wisła w Wawie nie powinna być bardziej udrożniona? Czy poldery powinny być miejscem budowy domów? ;)
Fachowcy wiedz± - i nie mam tu na my¶li wszelkiej ma¶ci ekologów, bo... nie ważne - tego nie napiszę. usmiech


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Pon Maj 24, 2010 9:15 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Melioracja melioracji nie równa. Według mnie czyszczenie rowów nie da się porównać do prostowania i regulowania rzeki. Taki rów działa jak rura kanalizacyjna w mie¶cie. Wiemy jakie rezultaty ma zapchanie się studzienki.
Inna sprawa że w sytuacji o jakiej mówimy przypuszczam że to czy rowy s± zaro¶nięte czy nie ma niewielkie znaczenie. Teraz nast±pi porostu szukanie winnych...Prawda jest taka i wszyscy o tym wiemy że brakuje jednej, spójnej strategii działania przeciw powodziowego...
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam się nie znam na tych powodziach. Sk±d nagle tyle u nas powodzi? Kiedy¶ też były okresy długich opadów i jako¶ wszystko działało. Czyżby drzew było wiecej?
Na Białorusi, Ukrainie - nie ma powodzi. Podobno, tam się nie ma co przelewać nawet w rzekach. Tak Ľle znowu u nas nie ma :-)
Żal mi tych ludzi, którzy nie zawsze z własnej woli mieszkaj± na takich terenach. Krew mnie zalewa, jak organizacje charytatywne zarabiaj± na tej krzywdzie. No ale nie dać grosza? To nie po ludzku. Chociaż czę¶ć z tego datku, trafi do potrzebuj±cego.
Ile dać na taki datek? Każda suma będzie za mała. Nie wypiję 10 piw a kwota ta, niech zasili charytatywn± kasę. Nie jestem bogaty, ale chyba każdego na te 10 piw stać. ( Uwaga - piwa to wyznacznik cenowy kwoty a nie propozycja przekazania towaru ).
PawelZak
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Nov 05, 2009
Posty: 109

Kraj: Polska
Miejscowość: 100lica
PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale tegoroczna powódż jest największ± od 1840r z tego co wyczytałem. To jest ekstremalny przypadek, jaki rzadko ma miejsce w Europie. Wały nie wytrzymały bo nigdy nie było takiej wody w Polsce. Gdyby poziom był niższy o metr, nic by się zapewne nie stało.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się tylko, czy aby te wały nie powinne być utwardzane przez samochody jeżdż±ce po nich. Tymczasem mamy zakaz poruszania się po wałach. Gryzonie robi± z wałów sito. Ruch pojazdów ( którego nie ma ) nie odstrasza szkodników. Samochody swoim ciężarem też utwardzaj± podłoże.
Jednym słowem - wały twardsze a wędkarze maj± dostęp do rzeki. Wilk syty i owca cała.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 7:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj nie tyle chodzi o odstraszanie, ile o osiadanie wału.
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile się orientuje większa czę¶ć wałów to zwykłe wały ziemne gdzie przy długo stoj±cej wodzie następuje efekt przemiękania, który może doprowadzić do osuwania wału i jego przerwania.
W ostatnich latach w Warszawie czę¶ć wałów została wzmocniona poprzez wywiercenie w koronie wału solidnych otworów i wypełnienie ich betonem.
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obywatel napisał:
O ile się orientuje większa czę¶ć wałów to zwykłe wały ziemne gdzie przy długo stoj±cej wodzie następuje efekt przemiękania, który może doprowadzić do osuwania wału i jego przerwania.
W ostatnich latach w Warszawie czę¶ć wałów została wzmocniona poprzez wywiercenie w koronie wału solidnych otworów i wypełnienie ich betonem.

Nie ma czego¶ takiego jak zwykłe wały ziemne albo niezwykłe wały ziemne. Konstrukcja wałów jest bardziej skomplikowana niż potoczna wiedza o nich. Zajmuj± się tym specjali¶ci kilku dyscyplin: mechanika gruntów, konstrukcje ziemne, gruntoznawstwo, hydraulika, hydrotransport i inne. Konstrukcja wałów to mieszanina różnych selekcjonowanych co do rodzaju i ¶rednicy piasków, żwirów, iłów, gliny. Nanoszone s± odpowiednimi warstwami i w odpowiedni sposób zagęszczane. Nie jest to takie proste jak się powszechnie wydaje i pisze również na tym forum.
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowość: Legnica
PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie znam się na wałach. Ale, żeby dołożyć parę groszy do tego "burdelu" proponuję przypomnieć sobie sytuację, jak po przrwaniu wału (wała?) bodajże w porcie praskim, woda zaczęła znikać w jaki¶ magiczny sposób. I nagle okazało się, że jest tam kanał burzowy zbudowany bodajże w latach 70-tych!!!! Ja rozumiem - za króla ćwieczka, za czasów Montezumy, ale żeby nie wiedzieć, że takie budowle istniej± od lat 70-tych, to lekka przesada! Skoro takich rzeczy nasi włodarze nie wiedz±, to co my tu o wałach prawić morały będziemy?
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Zastanawiam się tylko, czy aby te wały nie powinne być utwardzane przez samochody jeżdż±ce po nich. Tymczasem mamy zakaz poruszania się po wałach. Gryzonie robi± z wałów sito. Ruch pojazdów ( którego nie ma ) nie odstrasza szkodników. Samochody swoim ciężarem też utwardzaj± podłoże.
Jednym słowem - wały twardsze a wędkarze maj± dostęp do rzeki. Wilk syty i owca cała.


Rysiu nie utwardzisz wałów poprzez jazdę po nich samochodem. Jak Waldek wyżej pisał taki wał jest wcale nie taka prost± budowla jakby się mogło wydawać. Nie chcę się tu rozwodzić nad zagadnieniami mechaniki gruntów, ale spróbuj zagę¶cić piasek na plaży jeżdż±c po nim rowerem, lub biegaj±c po nim w butach na obcasie. (nie żebym Ci kazał szpilki ubierać ;) ) Może ciut przejaskrawiony przykład ale mniej, więcej o to chodzi. Buduj±c wał, czy zaporę ziemna, musisz odpowiedni grunt, o odpowiedniej wilgotno¶ci, usypywać warstwami o odpowiedniej mi±ższo¶ci i zagęszczać go w odpowiedni sposób, by uzyskać planowane parametry wytrzymało¶ciowe.

Ciekaw jestem czy który¶ z kandydatów ubiegaj±cych się o prezydencki fotel obieca nam nowe "wały". Je¶li tak, to jestem pewny, że obietnicy dotrzyma.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne, niemieckie "WORKI".
Szybciej, wydajniej, efektywniej i pewnie wcale niewiele drożej.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maćku w Kazimierzu Dolnym maj± co¶ podobnego do tych niemieckich płotków.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze tego u nas nie widziałem. Szkoda tylko, że jest tego tak mało.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem tylko czy słupki trzymaj±ce te barierki s± zamontowane na stałe(czę¶ć na pewno) czy można je w każdej chwili zdemontować, ale co ciekawe słupki te maja specjalne uszczelki które dodatkowo powstrzymuj± przed przeciekami. 8O
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Czw Maj 27, 2010 9:00 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet gdyby były na stałe, to i tak warto i¶ć w co¶ takiego, maj±c oczywi¶cie rozeznanie i analizy, co do terenów zagrożonych. Przeprowadzenie takiej analizy nie stanowi dzisiaj najmniejszych problemów - miałem przyjemno¶ć pracować w takim programie, który również pozwalał na okre¶lenie obszaru, jaki zostanie zalany, przy zwiększaniu poziomu wody.
Z drugiej strony zastosowanie kafarów do wbijania takich słupów w terenie dziewiczym też jest warte grzechu.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te urz±dzenia z Kazika nie zastępuj± wału przeciwpowodziowego służ± tylko do jego tymczasowego podwyższania.
Dobrze by było gdyby każda gmina zagrożona powodzi± miała takie panele do podwyższania wałów jednak żeby te panele zdały egzamin to najpierw wały musz± być uszczelnione i zabezpieczone przed nasi±kaniem inaczej taki plotek nic nie da, woda znajdzie sobie pod nim uj¶cie.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Czw Maj 27, 2010 9:22 am, w cało¶ci zmieniany 2 razy
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domy¶lam się. usmiech
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

płotek w Kaziku
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten germański wygl±da na znacznie masywniejszy.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masywniejszy to fakt, ale nie koniecznie mocniejszy, giermańskie panele s± w±skie trzeba co najmniej trzy sztuki na jeden z Kazika. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.11 sekund :: Zapytania do SQL: 80