Czy wiesz, że...
RP jest krajem o stosunkowo dużej ilo¶ci jezior. Jezior większych niż 1 ha jest 7085, a ich ł±czna powierzchnia wynosi ok. 281 tys. ha, co w przybliżeniu stanowi 1% obszaru kraju.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 278
 Zalogowani 0
 Wszyscy 278

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136105) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136105) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136105) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136105) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136105) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136105) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136105) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136105) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721858) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721858) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2302
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2358
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - M¦ 2010!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
M¦ 2010!
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 7:15 pm    Temat postu: M¦ 2010! Odpowiedz z cytatem

Bawimy się i tym razem w typerów? wink:
Pietruch z tego co pamiętam to fajnie ogarniasz takie tematy wink:
Dasz się namówić jeszcze raz?
wojto-ryba
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Mar 19, 2007
Posty: 169

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsko-Biała
PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska - San Marino 0:10
ach, sorki przecież jak zwykle nie bierzemy udziału smutny
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie chłopaki, ale nie dam rady, sesja + parę innych problemów mnie gniecie i nie byłbym w stanie tego ogarniać na bież±co.
:placz
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniec naszej piłki. M¦ można tylko ogl±dać i zazdro¶cić. Im się chce grać. Naszym? W Hiszpanii pokazali cał± prawdę o naszej piłce. Mam nadzieję, że w 2012 roku sami zrezygnuja z udziału.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym nie był takim pesymist±. M¦ w RPA niedługo się zaczynaj±, a mistrzostwa Europy u nas już za dwa lata. Prosty wniosek - nasza piłka jest już tylko 2 lata za murzynami, a nie 100 usmiech
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Ja bym nie był takim pesymist±. M¦ w RPA niedługo się zaczynaj±, a mistrzostwa Europy u nas już za dwa lata. Prosty wniosek - nasza piłka jest już tylko 2 lata za murzynami, a nie 100 usmiech

To dobre, rozbawiłe¶ mnie prawie do łez lol lol lol
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do ostatnich meczów naszej kadry.
Gramy 3 mecze z różnej klasy rywalami, którym w przeci±gu 270 minut nie potrafimy strzelić ani jednej bramki. Do tego historyczny łomot w Hiszpanii ( bodajże od 1960r), pokazał smutn± prawdę o stanie naszej polskiej piłki nożnej. I choćby nie wiem jak mocno mydlono by nasze oczy bajkami, to na chwilę obecn± nie mamy ani stadionów, ani o¶rodków szkoleniowych, akademii piłkarskich, sprawnie działaj±cego zwi±zku piłki nożnej, który dbałby o interesy klubów, zamiast traktował je jako Ľródło przychodów.
Nie ma piłkarzy z umiejętno¶ciami, determinacj±, wol± walki, mentalno¶ci± zwycięzców. Nie ma polskich klubów, które w europejskich pucharach walczyłyby choćby z zespołami ze "¶redniej półki" jak równy z równym. Nie ma silnej ligi, która zachęcałaby wielu zawodników do pozostania w niej lub byłaby atrakcyjnym miejscem pracy dla obcokrajowców. Nikt nie chce ładować pieniędzy "w trupa". Wymownym faktem jest, że nawet Telewizja Publiczna rezygnuje z pokazywania meczów naszych drużyn we wczesnych rundach europejskich rozgrywek, a wczorajszy mecz był komentowany ze studia, a nie ze stadionu.

Nie mamy klasowych zawodników, ani pomysłu co zrobić z tymi co mamy. Granie stref± w obronie z szybkimi i zwrotnymi Hiszpanami było czystym samobójstwem, szczególnie je¶li w obronie ma się takich "asów" co na słowo taktyka bledn± i oblewaj± się zimnym potem. Od momentu zrezygnowania z grania w kadrze Sobolewskiego ¶rodek pola jest dominowany przez przeciwników, a gdy z kadr± rozstał się Szymkowiak słowo playmaker stało się abstrakcyjne. Zarówno Engel, Janas, jak i Beenhaker mieli w miarę przyzwoit± jak na nasze możliwo¶ci ekipę. Smuda tego komfortu nie posiada, a jak wiadomo z pustego to i Salomon nie naleje.

Jeszcze powracaj±c do wczorajszego meczu - przepięknym motywem był sprint po ostatnim gwizdku Polaków. Takiego biegu nie było w żadnej akcji. Wymiana koszulkami z piłkarzami ¶wiatowego formatu była dla nich większym priorytetem i przeżyciem niż mecz w którym reprezentowali nasze barwy. Nie wyniku się wstydziłem, a wła¶nie tego zachowania.

I do tej pory nie mogę poj±ć, dlaczego ten sport jest naszym sportem narodowym, dlaczego ludzie tak się nim pasjonuj± (w tym i ja wink: ). Jedyna pozytywna strona polskiej piłki nożnej to kibice...
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Koniec naszej piłki. M¦ można tylko ogl±dać i zazdro¶cić. Im się chce grać. Naszym? W Hiszpanii pokazali cał± prawdę o naszej piłce. Mam nadzieję, że w 2012 roku sami zrezygnuja z udziału.


Nie doceniasz naszych chłopaków. Oni tylko badali Hiszpanów, bo w 2012 rozegraj± z nimi finał. Ta - zaplanowana zreszt± - porażka 6;0, to tylko manewr taktyczny/wprowadzenie w bł±d/u¶pienie czujno¶ci, niech Hiszpanie w 2012 my¶l±, że też tak lekko im pójdzie z naszymi. Nie kumasz czaczy? lol wink:
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak nawi±zuj±c do klęsk to przed chwil± skończył się towarzyski mecz naszej młodzieżówki (u-21), w którym to przegrali¶my 0-1 z potęg± rodem z Luksemburga. I tłumaczenie, że zagrał w meczu " drugi garnitur" naszych orlików, chyba nikogo nie przekona...
Jest tragicznie...
wojto-ryba
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Mar 19, 2007
Posty: 169

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsko-Biała
PostWysłany: Sro Cze 09, 2010 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubię piłkę nożna na dobrym poziomie. Nie trzeba być specem od piłki żeby ocenić poziom naszej gry, ale najlepiej widać to po wynikach. Przestałem wierzyć już dawno w nasz± reprezentacje oraz ligę. Byłem po chyba dwu letniej przerwie ostatnio na Podbeskidziu, wybrałem się tylko dlatego, że mam doj¶cie do darmowych wej¶ciówek. Chciałem ocenić co się zmieniło w poziomie gry drużyny z B-B na przestrzeni dwóch lat i co zobaczyłem? to samo co kiedy¶ czyli słabe tempo gry ( czyli na chodzonego ), zero dokładno¶ci w podaniach, brak rasowych napastników itp. wiele by można wymieniać. Przede wszystkim brak profesjonalizmu w zawodnikach. Następnym razem może znowu się wybiorę za dwa lata ale tylko wtedy jak będę miał wej¶ciówki za Free bo 20zł. za takie przedstawienie na pewno nie dam wolę i¶ć z dziewczyna na deser do słynnych delicji w B-B.
Jak było Euro 2008 i mecz Polska-Niemcy pojechałem na nockę, była to jedna z najlepszych nocek wędkarskich jakie mnie spotkały w życiu. Dlaczego? Same plusy tego wyjazdu oto kilka z nich:
1. Nie musiałem się denerwować przed TV.
2. Cisza i spokój przez cał± noc, zero wędkarzy.
3. Znakomicie brały ryby.
4. Spotkałem kol. Wykrzyknika pod pensjonatem Rybak bez wcze¶niejszego umawiania się.
Wspominam ten dzień bardzo fajnie pomimo przegranego meczu naszej reprezentacji.
Panowie jak będzie jaki¶ mecz naszej reprezentacji to kije do auta i na rybki, na zdrowie tylko wam wyjdzie wesoly
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie my¶lę :oops: -
Czy macie pojęcie ile zarabiaj± nasi czołowi piłkarze ? I co nam za taaakie zarobki serwuj± ? lol lol lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Miszkadaszkiewicz
Pogawędkowy Łowca Okazów


Dołączył: Apr 25, 2007
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GRUPY I DRUŻYNY W NICH GRAJˇCE

Proszę się zapoznać z dopuszczaln± na tym forum grafik±. Admin
_________________
Najważniejsze żeby brały usmiech
deamonPL
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 24, 2008
Posty: 244

Kraj: UK
Miejscowość: Manchester
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie Mistrzostwa Swiata bez Brazyli w finale to nie mistrzostwa dlatego stawiam na final Brazylia - Hiszpania. Moze Portugalia cos pokaze, bo Francji nie daje zbyt duzych szans. Wyjda z grupy ale po meczu z Tunezja nie widze przyszlosci tej kadry na tych mistrzostwach.

Argentyna? Moj drugi faworyt po Brazyli. Mysle ze Messi moze zostac krolem strzelcow MS.Z Tevezem w parze graja dobrze i moga nastukac ladne bramki:) Wczesniej myslalem o Rooney'u ale szybko poszedl w odstawke.

Holandia jest teraz w wysokiej formie , mam nadzieje ze tez pokaza co to jest pilka nozna na swiatowym poziomie. A Anglia? Dno i zero , tylko tak potrafie okreslic ta druzyne po meczu z Japonia. Gdyby 'skosnoocy' nie popelnili podwojnego sepuku to Wyspy zalalyby sie... hektolitrami alkoholu i lzami.

Podsumowujac w polfinalach widze Holandie, Brazylie, Hiszpanie i Argentyne.

Takie moje zdanie ;)
_________________
www.facebook.com/WoblerTV
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
old_rysiu napisał:
Koniec naszej piłki. M¦ można tylko ogl±dać i zazdro¶cić. Im się chce grać. Naszym? W Hiszpanii pokazali cał± prawdę o naszej piłce. Mam nadzieję, że w 2012 roku sami zrezygnuja z udziału.


Nie doceniasz naszych chłopaków. Oni tylko badali Hiszpanów, bo w 2012 rozegraj± z nimi finał. Ta - zaplanowana zreszt± - porażka 6;0, to tylko manewr taktyczny/wprowadzenie w bł±d/u¶pienie czujno¶ci, niech Hiszpanie w 2012 my¶l±, że też tak lekko im pójdzie z naszymi. Nie kumasz czaczy? lol wink:

Też o tym samym my¶lałem (wprowadzenie w bł±d) lol , a je¶li to nie przejdzie to chociaż drogi i stadiony po 2012 zostan±. O ile zd±ż± to wszystko wybudować. :roll: wink:
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
deamonPL
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 24, 2008
Posty: 244

Kraj: UK
Miejscowość: Manchester
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem kto jest trenerem i nie widze tutaj powodu dla ktorego Messi i Tevez nie mieliby dalej strzelac bramek usmiech
_________________
www.facebook.com/WoblerTV
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 6:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1* No to ile ci nasi piłkarze zarabiaj±?
2* Po co nam te stadiony? Dla kogo? Dla tych naszych patałachów?
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska reprezentacja to banda nieudaczników. Pisanie że Szymkowiak był prawdziwym plejmejkerem jest chyba przesad±. Nie wyróżniał się on niczym w całej szarej masie przez dziesięciolecia. Dla mnie głupot± jest sponsorowanie i finansowanie piłki nożnej w Polsce. S± gry zespołowe w których odnosimy sukcesy i prowadzimy wyrównane a często zwycięskie bitwy z najlepszymi. Mam na my¶li piłkę ręczna, siatkow± czy nawet koszykówkę która na pewno lepiej by się zaprezentowała przy zwiększonych nakładach niż Polska piłka nożna.
Polscy piłkarze w polskich klubach ustępuj± zagranicznym zawodnikom, bo ci przyjezdzaj± grać i się pokazać a nasi siedziec na ł±wie i brać kasę.
Jak już się znajdzie orzeł wybitny, jedzie za granicę jako gwiazda a okazuje się na miejscu, że na ławce nie ma dla niego miejsca.
Nasze przypadkowe reprezentacyjne zwycięstwa wynikaj± nie z naszej siły a z niemocy przeciwników. To przykre, nie mamy stylu, wybiegania, taktyki itd.
A nawi±zuj±c do tematu fajnie będzie poogl±dać najlepszych. Chciał bym by główne role w mundialu odegrały Hiszpania i Holandia. Życzył bym sobie by płaczek Ronaldo nie wyszedł z grupy ;)
_________________
...::: Gutek :::...
bodzio8247
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: Południowe Mazowsze
PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi faworyci do złota to ;Brazylia,Argentyna,Hiszpania,Holandia i jak zwykle Niemcy :roll: Jak wiadomo ,jeszcze nigdy europejski team nie zdobył mistrzostwa na Mundialu rozgrywanym poza Europ± 8O Pozostaje więc Brazylia 8) wink:
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawiam na Hiszpanów.
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogladałem dzisiaj pierwszy mecz. Nie jestem kibicem, ale takie mecze, to wspaniały spektakl. Ciekawe, czy nasi piłkarze ogladali ten mecz? Po takim ogladaniu, dobrze byłoby puscic im ten z Hiszpani±. Może wtedy zawstydziliby się. Słyszałem, że nie zawstydza się bo ... wstyd maja zakryty. No to najwyższy czas im te portki ¶ci±gn±ć!
Nie napisali¶cie ile to w końcu Ci nasi pilkarze zarabiaj±.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najbogatsi piłkarze w naszej lidze zarabiaj± ok. 300 000 - 400 000 ty¶ euro rocznie, czyli 1,2-1,6 mln złotych. Mowa tu o Łobodzińskim, Iwańskim, Onyszce.
To s± największe kontrakty.
¦rednio wyjdzie ze 100 000 - 250 000 euro. Do tego warto doliczyć premie, tzw. wyj¶ciówki, premie za zdobyte miejsce w lidze (do podziału w drużynie), oraz indywidualne kontrakty (reklamy różnych marek odzieżowych, gazet etc.).

Nasze gwiazdy za granic± zarabiaj± od 500 000 euro do 1,5 mln euro za sezon. Co naj¶mieszniejsze, Ci najlepiej zarabiaj±cy piłkarze, czy to z naszej ligi, czy graj±cy za granic±, nie graj± w naszej reprezentacji...
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Cze 11, 2010 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech mi kto¶ wyja¶ni dlaczego Hiszpanie na 10 podań maj± celnych 8-9 które trafiały do partnerów z drużyny a nasi z 10 wyceluj± 3-4. :roll:
Dlaczego Hiszpanie (a po obejrzeniu dzisiejszy relacji inni też) biegaj± 2x szybciej niż nasi?
Może cały ¶wiat jedzie na dopingu zwiększaj±cym celno¶ć podań i szybko¶ć biegania a nasi tego nie stosuj± :?:
Obawiam się że za 2 lata po 3 meczach grupowych będzie można rozpu¶cić reprezentację do domów bo w tej chwili w Europie możemy przy odrobinie szczę¶cia pokonać Andorę, Wyspy Owcze i Watykan zly: ale z tego co wiem do Euro 2012 te drużyny się nie zakwalfikowały to z kim wygrywać?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to już wiecie, dlaczego naszym się nie chce grać :-( ( U nas w Polsce ).
W takim razie, piłka nożna powinna być całkowicie u nas skre¶lona z listy sportów. Sami tego nie zrobi± - bo za dużo zarabiaj± a dzialacze chyba jeszcze więcej. Działacz - co ja pisze - zarz±d, zbieracz szmalu ...
Tylko sk±d ten szmal? No jak to? Od kibiców. Czego¶ tutaj nie rozumiem. Kibice narzekaj± i płac±. Piłkarze bior± szmal i olewaj± kibica.
Przecież to tak samo jak z PZW. Członek płaci a działacze ( zarz±d ) zabiera i ''zarybia '' wody. Kłusownicy wyłowi± je a członek PZW na otarcie łez złowi swojego sandaczyka czy szczupaczka i ... wypu¶ci, bo co będzie łowił? :-) :-) :-)
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Tylko sk±d ten szmal? No jak to? Od kibiców. Czego¶ tutaj nie rozumiem. Kibice narzekaj± i płac±. Piłkarze bior± szmal i olewaj± kibica.

Nie Rysiu, nie od kibiców. Na dobr± sprawę do kibiców za bilety może by się uzbierało max. 20% czyli wypłaty musiałyby być 5x mniejsze :roll:
Czyli z tego co pisze Pietruch wychodzi że dostawaliby 20-30 tys. euro/rok zly: i szczerze mówi±c uważam że więcej za to co pokazuj± im się nie należy. Cała reszta to s± pieni±dze od sponsorów i za transmisje. Im więcej transmisji tv to więcej kasy do podziału, im sponsor hojniejszy też więcej kasy. TV nie chcę transmitować meczu 10 czy 12 drużyny w tabeli chyba że ta drużyna gra z vice albo z mistrzem czyli ma transmisję 2 albo 4x w sezonie a vice i mistrz maj± transmisje co mecz.
Ostatnia w tabeli Odra miała za sponsora firmę bukmachersk± a sponsorem Lecha jaka¶ odzieżowa korporacja międzynarodowa, jeden sponsor drużynie z końca tabeli da 200 czy 300 tys. za sezon a inny 10 czy 15 mln.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dlaczego Hiszpanie (a po obejrzeniu dzisiejszy relacji inni też) biegaj± 2x szybciej niż nasi
już starożytni mawiali
wolniej pójdziesz ,dalej zajdziesz wesoly wesoly
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Cytat:
Dlaczego Hiszpanie (a po obejrzeniu dzisiejszy relacji inni też) biegaj± 2x szybciej niż nasi
już starożytni mawiali
wolniej pójdziesz ,dalej zajdziesz wesoly wesoly

I tego się trzymajmy zly:
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Zenon napisał:
Cytat:
Dlaczego Hiszpanie (a po obejrzeniu dzisiejszy relacji inni też) biegaj± 2x szybciej niż nasi
już starożytni mawiali
wolniej pójdziesz ,dalej zajdziesz wesoly wesoly

I tego się trzymajmy zly:


skoro nie pasi ,to można sparafrazować na:
szybciej dojdziesz szybciej się napijesz
-Ale jak tu pić będ±c zmęczonym?
wesoly wesoly
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Cze 12, 2010 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Koniec naszej piłki. M¦ można tylko ogl±dać i zazdro¶cić. Im się chce grać. Naszym? W Hiszpanii pokazali cał± prawdę o naszej piłce. Mam nadzieję, że w 2012 roku sami zrezygnuja z udziału.

Oldi coTy...
chłopaki maj± ambicje, a Ty takie rzeczy :placz wesoly
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem kibicem a oceniam drużyny po zobaczeniu ich w walce. Dotychczas to jednak Niemcy i ... wla¶nie Korea jest najsilniejsza z małym wskazaniem na ... Korea :-)
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

30% Polaków twierdzi że Polska odegra znacz±c± rolę na tych M¦ 8O lol lol

3% twierdzi że zdobędziemy mistrzostwo. lol lol

Siem posikałem lol
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogl±dałem dzisiaj mecz z Kore± Pólnocn±. Brazylia nie chciała z nimi grać przez pierwsza połowę. My¶lę, że nie powinno zgadzać się na występy zawodników z tego kraju ( czytaj Korea Pólnocna ). Robi się im wielk± krzywdę. Aby tak nie było, należałoby dać im wygrać, ale czy na tym ma polegać współzawodnictwo? Szkoda mi chłopaków.
deamonPL
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 24, 2008
Posty: 244

Kraj: UK
Miejscowość: Manchester
PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu co masz na mysli mowiac ze nie powinno sie zgadzac na wystep Korei? W tv przed meczem w jakis wiadomosciach powiedziano ,ze jesli Korea wygra mecz zostanie pokazany on w ich krajowej telewizji. Jesli przegra, druzyna zostanie wyslana na oboz pracy. I byla to informacja prawdziwa a nie glupi zart.

Tak czy inaczej, mecz podobal mi sie srednio.Liczylem na wieksza agresje ze strony Brazyli a tu zaskoczeniem (milym) byla dla mnie druzyna Korei. W drugiej polowie Brazylijczycy poprawili co nieco swoja gre i nieudane dosrodkowanie Maicona zamienilo sie w bramke. Cale szczescie ze Elano popisal sie sprytnoscia i zdobyl drugiego gola. Koreanczycy bojacy sie chyba rozstrzelania po powrocie do kraju, walczyli do konca i zdobyli zasluzona bramke usmiech
_________________
www.facebook.com/WoblerTV
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 6:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wła¶nie sam sobie odpowiedziałe¶ w pierwszej czę¶ci postu na postawione przez siebie pytanie wink:
Mi też ich szkoda, nic fajnego grać też przeciwko nim jak się wie, że jest się lepszym..
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gierek troche mało dobitnie Ci to wytłumaczył. Poprawię - nic przyjemnego grać z drużyn±, któr± skazuje się na obóz pracy. Brazylia nie musiała wygrać z Kore±. Oni i tak swoje punkty zdobęd±. Tylko co byłoby, gdyby każda drużyna nie chciała brać tych biedaków na swoje sumienie. Korea zdobyłaby bez walki mistrzostwo. Dlatego napisałem, że nie powinni brać udzialu w takich imprezach.
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowość: Legnica
PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:

Dlaczego Hiszpanie (a po obejrzeniu dzisiejszy relacji inni też) biegaj± 2x szybciej niż nasi?
Może cały ¶wiat jedzie na dopingu zwiększaj±cym celno¶ć podań i szybko¶ć biegania a nasi tego nie stosuj± :?:

Bo cały ¶wiat piłkarski cierpi na astmę (podobnie jak u biegaczek narciarskich) i musi te specyfiki przyjmować na lepsiejsze oddychanie. A poza tym wszędzie jest inne słońce, inne powietrze, inna trawa...
deamonPL
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 24, 2008
Posty: 244

Kraj: UK
Miejscowość: Manchester
PostWysłany: Sro Cze 16, 2010 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I wszystko jasne Rysiu usmiech
_________________
www.facebook.com/WoblerTV
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 6:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękny mecz Francja - Meksyk. Takie mi się podobaja - tempo ale szkoda, że tak kiepsko wykańczane akcje podbramkowe.
Coraz bardziej zaczynam wierzyć w te dopingi dla astmatyków. Napiszcie, że to nie prawda.
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo dziwnych wyników, więc finał widzę tak

Holandia - Urugwaj


I tak przy okazji. Co by było gdyby hipotetycznie w której¶ z grup wszystkie mecze kończyły się remisami 1:1.
Kto wychodzi z grupy?
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba losowanie w takim wypadku.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj też same niespodzianki na Mundialu. lol
Tomson126p
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 128

Kraj: Polska
Miejscowość: Kielce
PostWysłany: Wto Cze 22, 2010 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawiam na Argentynę.
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowość: Kaczyce
PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj też niespodzianka Włosi Mistrzowie ¦wiata jad± do domu. lol
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Pią Cze 25, 2010 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Azzurro :placz
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

39.95 E to cena niebieskiej koszulki reklamowanej na plakacie sklepu sportowego.
Ten widok od ponad miesi±ca, kiedy otwieram balkonowe drzwi w kuchni, jako pierwszy wskakuje w oczy.
Nie byłem w tym sklepie, ale podejrzewam, że od pewnego momentu mocno staniała wink: lol .

Wstyd i poniżenie to wszystko, co zostało po mundialowej euforii.
Czas na rozliczenia, ale media póki, co do¶ć oszczędnie podchodz± do tematu nie chc±c do końca zepsuć tej wspanialej imprezy.
Pewne jest, iż wielu "niebieskich" nigdy już nie zagra w reprezentacji. Domenech wiedział już przed mistrzostwami, że to jego ostatnie. Ogłaszanie jego następcy przed mundialem okre¶la się, jako straszn± pomyłkę. A żniwa tej pomyłki zbierane s± dzisiaj. Inna rzecz± jest, że ten trener nie zrobił nic od momentu przejęcia reprezentacji. Dzisiaj ponownie wspomina się zagranie Thrierry Henry, które przyniosło kwalifikacje. Żenada sięga zenitu a nowy trener Laurent Blanc (Lolo wesoly ) ma przed sob± nie lada wyzwanie.

Dzisiaj wiadomo, że piłkarze zadeklarowali przekazanie 5mln.Euro na rzecz rozwoju amatorskich klubów piłki nożnej. Nie dostan± "złamanego grosza" za swój występ na mistrzostwach. Sporo uwagi po¶więca się również ukaraniu gwiazd m.in. Ribery, Anelka, konsekwencjami dyscyplinarnymi i być może finansowymi. Zreszt± powrót Ribery do reprezentacji jest mocno komentowany.

Dla zwieńczenia całego cyrku w sprawy zaangażowali się mocno politycy z panem prezydentem na czele wink: .
Nigdy nie podejrzewałem, że będę ¶wiadkiem takiego cyrku i poniżenia francuskiego footballu. I mimo że jestem kibicem polskiej reprezentacji to jednak czuje jaki¶ dziwny wstyd i niesmak fee lol .
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z całym szacunkiem dla Francji, ja bym najpierw postawił pytanie, czy to aby na pewno jest reprezentacja Francji?
Ich kosmopolityzm sprawił, że wraz z Niemcami, ich drużyny narodowe reprezentuj± osoby maj±ce niewiele wspólnego z Francj±.
Dzięki takim działaniom zaczynaj± zanikać granice pomiędzy klubami a reprezentacjami, gdzie transfery polegaj± na nadawaniu obywatelstwa każdemu, kto potrafi grać w piłkę. Jakby nie patrzeć ta umiejętno¶ć stała się czynnikiem nadawania obywatelstwa w wielu krajach.

Zreszt± Francuzi i Niemcy mocno sparzyli się na tak go¶cinnej polityce imigracyjnej. Teraz t± sam± ¶cieżk± pod±żaj± Anglicy, których wyróżnia jednak skomplikowany proces otrzymania obywatelstwa.

Dlatego jestem w stanie przełkn±ć nawet największe kompromitacje naszej kadry, dopóki gracze j± reprezentuj±cy daj± z siebie wszystko i maj± choćby odrobinę polskich korzeni i poczucia narodowo¶ci, czego nie można było powiedzieć ani o Olisadebe ani o Rogerze.
To tak odbiegaj±c od tematu usmiech.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dotkn±łe¶ do¶ć delikatnego tematu wink: wesoly . Zdaje sobie jednak sprawę, że tym razem st±pasz po gruncie, na którym jeste¶ jakby po raz pierwszy wink: wesoly .
To nie kosmopolityzm to francuskie prawo, które skonstruowano w taki sposób, iż wielu afrykanerów może posiadać ich obywatelstwo. Uwierz mi jednak, że mimo wszystkich konfliktów i problemów z tego płyn±cych na owej integracji zyskuj± obie strony wink: .

Owszem w mniemaniu wielu Polaków taki aspekt jest trudny do zaakceptowania jednak takie jest tu prawo i trudno dzisiaj mieć do tego pretensje.
Francuzi generalnie rzecz traktuj±c pogodzili się z tym już bardzo dawno a je¶li wynikaj± jakie¶ nowe konflikty na tym tle to s± one skutkiem działania partii nacjonalistycznej.
Ale nawet i "FN" nie kryje, że czasy obarczania czarnej emigracji o wszystkie zło na ¶wiecie dawno już minęły. Zgodni s±, co prawda wszyscy, co do ograniczania napływu nowej, ale uregulowanie statusu wcze¶niejszej emigracji trwa i jest niczym innym jak formalno¶ci± wymagaj±c± nieco czasu.

Rozumiem jednak, że kontekst Twojej wypowiedzi nie nosi cech rasistowskich i o takie nie ¶miałbym podejrzewać zwłaszcza Ciebie wink: wesoly .
Istnieje niestety niezrozumienie szeregu aspektów, które dziwi± nas Polaków odległych od takowych problemów.
Pamiętam doskonale, jakie były moje odczucia, kiedy po raz pierwszy zetkn±łem się z takim skupiskiem ludzi różni±cych się kolorem skóry i pamiętam również o tym, że dzisiaj jest mi trochę wstyd za swoje opinie na ich temat w tamtym okresie wink: .
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
dopóki gracze j± reprezentuj±cy daj± z siebie wszystko i maj± choćby odrobinę polskich korzeni i poczucia narodowo¶ci

Jako¶ ostatnio tego dawania wszystkiego nie zauważyłem zly:
Chyba że to co pokazali w eliminacjach i ostatnio to było to wszystko :roll:
W którym¶ z meczów w RPA komentator podał statystykę i jaki¶ zawodnik miał 100% podań celnych, inny 80. Pokaż mi polskiego zawodnika który zbliży się do tych 80 :roll:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
To nie kosmopolityzm to francuskie prawo, które skonstruowano w taki sposób, iż wielu afrykanerów może posiadać ich obywatelstwo.

Robercie, Afrykanerzy s± biali zly: co do jednego.
Nie wiem jak jest z prawem RF s±dzę jednak że ułatwione uzyskanie obywatelstwa a może nawet nie potrzebuj± osoby z byłych kolonii francuskich. Podobnie jest z obywatelami Wspólnoty Brytyjskiej, Australijczyk pojedzie do Kanady, Kanadyjczyk do Nowej Zelandii czy Indii,
Brytyjczyk do Kenii i ma łatwiej z pobytem czy prac± niż np. Latynos czy Francuz. Ł±czy ich miło¶ć do JKM Elżbiety II.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem naturalizacji wg mnie jest i też nie podzielam praktyk, wzi±zanych z tworzeniem "rodaków", bo za 5 minut ważna impreza. Ale... należy się liczyć z tym, że za kilka/na¶cie lat i u nas ten trend będzie miał miejsce w większym rozmiarze. Kwestia zasobno¶ci i bogactwa kraju. ;)
O ile realia francuskie nie budziły mojego miesmaku, o tyle reprezentacja zachodnich s±siadów faktycznie przyczynia się do pojawienia u¶miechu politowania. Gonzales, Cacau - rodowici berlińczycy - od wieków. ;)
Z drugiej strony: skoro tam się urodzili. to "nie ich wina", że protopla¶ci nosz± akurat takie nazwiska. ;)


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Nie Cze 27, 2010 12:48 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Robercie, Afrykanerzy s± biali co do jednego.


Fakt lol , Przepraszam, nie wiem, dlaczego użyłem takiego okre¶lenia (pospiech? lol ). Ale wiadomo, o co chodzi wink:
.
Zauważcie koledzy (Sacha podejrzewam jest mocniej zorientowany), że w krajach byłych kolonizatorów nie istnieje problem naturalizacji.
Zgadzam się, co prawda z Maćkiem podaj±cym przykład Niemiec, ale Anglia, Francja, Portugalia, Hiszpania, i kto tam jeszcze…nie musi tak bardzo tłumaczyć się z prawa do naturalizacji wink: .
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.21 sekund :: Zapytania do SQL: 167