Czy wiesz, że...
Sympatyczne, niewielkie, futrzaste stworzonka o czarnym lub brunatnym kolorze, pojawiaj±ce się często na brzegach wód - to zazwyczaj norki amerykańskie. S± one równocze¶nie bardzo groĽnym drapieżc±, niszcz±cym ptasie lęgi.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 307
 Zalogowani 0
 Wszyscy 307

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136109) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136109) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136109) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136109) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136109) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136109) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136109) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136109) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721876) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721876) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2359
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - ZAKAZ PALENIA NAD WODˇ !
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
ZAKAZ PALENIA NAD WODˇ !
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 8:25 pm    Temat postu: ZAKAZ PALENIA NAD WODˇ ! Odpowiedz z cytatem

Odno¶nie przepisu który wszedł w życie z dniem 15 listopada, zachęcam do dyskusji na temat palenia papierosów nad wod±. Czy Uważacie, że łowisko to miejsce publiczne? Moim zdaniem jak najbardziej.
Osobn± , ale zasadnicz± spraw± w tym przypadku s± porzucone w niezliczonych ilo¶ciach toksyczne niedopałki w wodzie i nad ni±. Kto¶ nie wiedział, że toksyczne?
kliknij
grzbiet
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2004
Posty: 509

Kraj: Polska
Miejscowość: Wałbrzych
PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój kompan zawsze "opalał" rybę...po każdej złowionej kiepa...rzucił palenie problem sam znikn±ł lol lol lol

Jak dla mnie kolejny martwy zakaz....
_________________
Artur Lisowski

"Niech pozostan± po nas jedynie ¶lady na piasku i kręgi na wodzie."
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba Cię poniosło Wolfram wink:
_________________
...::: Gutek :::...
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzbiet napisał:

Jak dla mnie kolejny martwy zakaz....

Martwy czy nie to trzeba uważać, bo SM będzie czatowała żeby lepić mandaty. Łowisko jest miejscem publicznym wykrzyknik nawet, jeżeli jeste¶ na nim sam.
_________________
Bercik
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolfram, sam lubię zapalić nad wod± i widzę w tym również pozytywne skutki, jak np. mniejsze zainteresowanie ze strony komarzyc. A to, że nad wod± s± niedopałki papierosów i porozrzucane puste paczki to nie wina przepisów, tylko ludzkiej głupoty. Sam z kiepa wykręcam resztki tytoniu i wrzucam go do kieszeni, a o wyrzuceniu paczki po fajkach nawet bym nie pomy¶lał. Jak się szanuje przyrodę to nie stanowi to większego problemu.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jrdnym słowem kultura wymusza porz±dek, a nie mniej/bardziej egzekwowalny zapis. Kulturalny palacz wie, co z "tym" zrobić.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolfram a nie wiesz , czy wolno by było zapalić w miejscu publicznym ognisko i upiec kiełbaskę :?: lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Sam z kiepa wykręcam resztki tytoniu i wrzucam go do kieszeni (...)
Przecież to capi na kilometr. Brrr ależ mi dobrze z "niepaleniem" zly:
_________________
...::: Gutek :::...
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gucio2020 napisał:
Chyba Cię poniosło Wolfram wink:


Mnie poniosło? W sensie jakim? Jest przepis i tyle, co już nie można pisac o tym?
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Wolfram, sam lubię zapalić nad wod± i widzę w tym również pozytywne skutki, jak np. mniejsze zainteresowanie ze strony komarzyc. A to, że nad wod± s± niedopałki papierosów i porozrzucane puste paczki to nie wina przepisów, tylko ludzkiej głupoty. Sam z kiepa wykręcam resztki tytoniu i wrzucam go do kieszeni, a o wyrzuceniu paczki po fajkach nawet bym nie pomy¶lał. Jak się szanuje przyrodę to nie stanowi to większego problemu.


Chciałbym napisac, że chociaż raz w swojej "karierze wędkarskiej" (przeszło 20 lat) widziałem w¶ród wędkarzy palaczy, aby kto¶ postępował jak Ty, lub zabierał ze sob± niedopałki. Niestety nic takiego nie miało miejsca, ba ci "wędkarze" oburzaj± się na zwrócenie im uwagi. To jest nawyk i uważam, że walczyc z nim można tylko prze restrykcje. Rozwi±zaniem byłyby także miejsca gdzie palacze mogliby wrzucac pety: kosze, pojemniki, cokolwiek, ale pewnie i tak większo¶ci z nich zapewne nie chciałoby się ruszyc zada i wrzucic truciznę do kosza (przystosowanego na niedopałki, aby zapobiec pożarom).
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Wolfram a nie wiesz , czy wolno by było zapalić w miejscu publicznym ognisko i upiec kiełbaskę :?: lol


...albo jakiego¶ zwierzaczka, mielonego np zly:

pzdr wink:
tofik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 24, 2006
Posty: 220

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie kolejny martwy przepis tak jak i sprz±tanie łowiska. A i s±dzę ,że więcej szkód robi± wszelkie puszki, worki, żyłki itp. pozostawione na brzegu więc dalej będę palił na rybkach bo lubię (dodam iż palę tylko na rybkach) !
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:

Chciałbym napisac, że chociaż raz w swojej "karierze wędkarskiej" (przeszło 20 lat) widziałem w¶ród wędkarzy palaczy, aby kto¶ postępował jak Ty, lub zabierał ze sob± niedopałki. Niestety nic takiego nie miało miejsca, ba ci "wędkarze" oburzaj± się na zwrócenie im uwagi. To jest nawyk i uważam, że walczyc z nim można tylko prze restrykcje. Rozwi±zaniem byłyby także miejsca gdzie palacze mogliby wrzucac pety: kosze, pojemniki, cokolwiek, ale pewnie i tak większo¶ci z nich zapewne nie chciałoby się ruszyc zada i wrzucic truciznę do kosza (przystosowanego na niedopałki, aby zapobiec pożarom).


A najlepiej stworzyć człowieka bez nałogów, nawyków i wszelkich potrzeb - takie ludzkie GMO. lol

Z całym tym tematem trochę się zamotałe¶, a wystarczyło poczytać, gdzie obowi±zuje ten zakaz... Je¶li czekaj±c na autobus stanę 10-15 m od przystanku i zapalę to też podlegam każe? Figa z makiem! Ale je¶li na ryby chodzisz do parku na jeziorko, to już ten zakaz łamiesz pal±c tam papierosy, bo park jest miejscem wypoczynku.
W Anglii już dawno obowi±zuje taki zakaz, a jednak nikogo tam nie ¶cigaj± i nie karz± za puszczenie dymka na przystanku. Jednak u nas może być zupełnie na odwrót: lepiej wykazać się ¶cigaj±c palaczy, niż prawdziwych bandziorów - mniejsze ryzyko. I tego należy się obawiać!
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ¶rodowisku muszkarzy z którymi miałem okazję się spotykać rozpowszechnione były zakręcane, metalowe pojemniczki (chyba po lekach) do których chowali pety. To jednak wyj±tkowy przykład.
Zazwyczaj pety s± wystrzeliwane do wody, byle daleko od siebie 8O :evil:
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
wolfram napisał:

Chciałbym napisac, że chociaż raz w swojej "karierze wędkarskiej" (przeszło 20 lat) widziałem w¶ród wędkarzy palaczy, aby kto¶ postępował jak Ty, lub zabierał ze sob± niedopałki. Niestety nic takiego nie miało miejsca, ba ci "wędkarze" oburzaj± się na zwrócenie im uwagi. To jest nawyk i uważam, że walczyc z nim można tylko prze restrykcje. Rozwi±zaniem byłyby także miejsca gdzie palacze mogliby wrzucac pety: kosze, pojemniki, cokolwiek, ale pewnie i tak większo¶ci z nich zapewne nie chciałoby się ruszyc zada i wrzucic truciznę do kosza (przystosowanego na niedopałki, aby zapobiec pożarom).


A najlepiej stworzyć człowieka bez nałogów, nawyków i wszelkich potrzeb - takie ludzkie GMO. lol

Z całym tym tematem trochę się zamotałe¶, a wystarczyło poczytać, gdzie obowi±zuje ten zakaz... Je¶li czekaj±c na autobus stanę 10-15 m od przystanku i zapalę to też podlegam każe? Figa z makiem! Ale je¶li na ryby chodzisz do parku na jeziorko, to już ten zakaz łamiesz pal±c tam papierosy, bo park jest miejscem wypoczynku.
W Anglii już dawno obowi±zuje taki zakaz, a jednak nikogo tam nie ¶cigaj± i nie karz± za puszczenie dymka na przystanku. Jednak u nas może być zupełnie na odwrót: lepiej wykazać się ¶cigaj±c palaczy, niż prawdziwych bandziorów - mniejsze ryzyko. I tego należy się obawiać!


Znaczy, jeziorko jak nie jest w parku to nie jest miejscem publicznym 8O
ho ho, gdzie o tym mogę poczytac? Proszę o namiary lub linka je¶li to możliwe. A propos przystanków, niech wlepiaj± kary drakońskie! Skoro palacze nie umi± zrozumiec, że komu¶ siedz±cemu obok może to przeszkadzac to nie ma innej rady smutny I nie ma logiki w tym, że jak ¶ciga się palaczy to nie można bandziorów, sorry :roll:
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
dzepetto napisał:
Wolfram, sam lubię zapalić nad wod± i widzę w tym również pozytywne skutki, jak np. mniejsze zainteresowanie ze strony komarzyc. A to, że nad wod± s± niedopałki papierosów i porozrzucane puste paczki to nie wina przepisów, tylko ludzkiej głupoty. Sam z kiepa wykręcam resztki tytoniu i wrzucam go do kieszeni, a o wyrzuceniu paczki po fajkach nawet bym nie pomy¶lał. Jak się szanuje przyrodę to nie stanowi to większego problemu.


Chciałbym napisac, że chociaż raz w swojej "karierze wędkarskiej" (przeszło 20 lat) widziałem w¶ród wędkarzy palaczy, aby kto¶ postępował jak Ty, lub zabierał ze sob± niedopałki. Niestety nic takiego nie miało miejsca, ba ci "wędkarze" oburzaj± się na zwrócenie im uwagi. To jest nawyk i uważam, że walczyc z nim można tylko prze restrykcje. Rozwi±zaniem byłyby także miejsca gdzie palacze mogliby wrzucac pety: kosze, pojemniki, cokolwiek, ale pewnie i tak większo¶ci z nich zapewne nie chciałoby się ruszyc zada i wrzucic truciznę do kosza (przystosowanego na niedopałki, aby zapobiec pożarom).

Cze¶ć
Takim fajnym pojemniczkiem na niedopałki jest pusta puszka po piwie ale muszę najpierw wypić piwo w miejscu publicznym wink:
Janusz JKarp
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypij je z papierowej torebki! Będziesz Ja¶ku taki ¶wiatowy, amerykański! ;)
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:

Znaczy, jeziorko jak nie jest w parku to nie jest miejscem publicznym 8O
ho ho, gdzie o tym mogę poczytac?


A choćby tutaj:

USTAWA

Cytat:
„1. Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, z zastrzeżeniem art. 5a:

1) na terenie zakładów opieki zdrowotnej i w pomieszczeniach innych obiektów, w których s± udzielane ¶wiadczenia zdrowotne,

2) na terenie jednostek organizacyjnych systemu o¶wiaty, o których mowa w przepisach o systemie o¶wiaty, oraz jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w przepisach o pomocy społecznej,

3) na terenie uczelni,

4) w pomieszczeniach zakładów pracy innych niż wymienione w pkt 1 i 2,

5) w pomieszczeniach obiektów kultury i wypoczynku do użytku publicznego,

6) w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych,

7) w ¶rodkach pasażerskiego transportu publicznego oraz w obiektach służ±cych obsłudze podróżnych,

8) na przystankach komunikacji publicznej,

9) w pomieszczeniach obiektów sportowych,

10) w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci,

11) w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.”


Oczywi¶cie to tylko fragment... Chcesz więcej? To sobie poszukaj - zanim założysz kolejny temat! I wskaż mi łaskawco, gdzie jest mowa o zakazie palenia nad wod±? Gdzie¶ Ty to wyczytał???

wolfram napisał:
A propos przystanków, niech wlepiaj± kary drakońskie!


A to już jest żałosne! Je¶li palacz odejdzie i zapali na uboczu, to można mu skoczyć... lol
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko zachęciłem do dyskusji, nigdzie nie napisałem, że akurat nad wod± nie wolno palic, ale wskazałem, że to również miejsce publiczne.
Tytuł miał zwrócic uwagę swoj± wymow±.
Zwróc uwagę, że zgodnie z ustaw± Twój park z jeziorkiem też można zakopcic szlugami, jeżeli nie ma tam hu¶tawek, karuzel itp... hulaj dusza-
palmy w najlepsze zly:
Jeżeli z powodu tej dyskusji przynajmniej kilku pal±cych kolegów przestanie zostawiac pety nad wod± lub w niej, po skończeniu łowienia to już sukces wesoly , a wła¶nie o te truj±ce odpadki głównie mi chodziło.

PS. Co do przystanków to co jest żałosne? Przecież nie pisałem o palaczu w oddaleniu od przystanku tylko wła¶nie na nim. Poza, rzeczywi¶cie mogę mu naskoczyc, on mi też lol Pozdrawiam.
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tofik napisał:
Jak dla mnie kolejny martwy przepis tak jak i sprz±tanie łowiska. A i s±dzę ,że więcej szkód robi± wszelkie puszki, worki, żyłki itp. pozostawione na brzegu więc dalej będę palił na rybkach bo lubię (dodam iż palę tylko na rybkach) !


MAMA i jej dzieci: ANIA, JASIU, MACIU¦

ANIA: Maamoo! Jasiu posikał się w portki!!!
MAMA: Jasiu!!! Jak ci nie wstyd!
JASIU (spokojnie): Mamo, a Maciu¶ zrobił w portki kupę usmiech

No coment wink:
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
To jest nawyk i uważam, że walczyc z nim można tylko prze restrykcje.
Może by¶ tak zluzował i nie decydował za innych tudzież nie okre¶lał za innych, czego¶ o czym nie możesz mieć pojęcia?
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
..... Kulturalny palacz wie, co z "tym" zrobić.

I o to wła¶nie chodzi.
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
wolfram napisał:
To jest nawyk i uważam, że walczyc z nim można tylko prze restrykcje.
Może by¶ tak zluzował i nie decydował za innych tudzież nie okre¶lał za innych, czego¶ o czym nie możesz mieć pojęcia?


Jako NAWYK chodziło mi o bezmy¶lne rzucanie niedopałków w wodę nie samo palenie Drogi Kolego wesoly
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...i za to jestem za restrykcjami.
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akabar napisał:
Monk napisał:
..... Kulturalny palacz wie, co z "tym" zrobić.

I o to wła¶nie chodzi.


Oby jak najwięcej takich jak Wy wesoly
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
akabar napisał:
Monk napisał:
..... Kulturalny palacz wie, co z "tym" zrobić.

I o to wła¶nie chodzi.


Oby jak najwięcej takich jak Wy wesoly

Nigdy nie spotkałem wędkarza, który chował kipy do woreczek. Pisze to o łowiskach na terenie całego kraju. Dobrze, że s± rodzynki w tym gronie... Tylko szkoda, że ich tak mało smutny.

Czy jeżeli nad wod± spotka się 10 wędkarzy. Można takie miejsce nazwać publicznym :?:
_________________
Bercik
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
Ja tylko zachęciłem do dyskusji, nigdzie nie napisałem, że akurat nad wod± nie wolno palic, ale wskazałem, że to również miejsce publiczne.
Tytuł miał zwrócic uwagę swoj± wymow±.
Zwróc uwagę, że zgodnie z ustaw± Twój park z jeziorkiem też można zakopcic szlugami, jeżeli nie ma tam hu¶tawek, karuzel itp... hulaj dusza-
palmy w najlepsze zly:
Jeżeli z powodu tej dyskusji przynajmniej kilku pal±cych kolegów przestanie zostawiac pety nad wod± lub w niej, po skończeniu łowienia to już sukces wesoly , a wła¶nie o te truj±ce odpadki głównie mi chodziło.

PS. Co do przystanków to co jest żałosne? Przecież nie pisałem o palaczu w oddaleniu od przystanku tylko wła¶nie na nim. Poza, rzeczywi¶cie mogę mu naskoczyc, on mi też lol Pozdrawiam.


I tu się mylisz! Przeczytaj raz jeszcze tytuł tego tematu. Napisałe¶ wyraĽnie "Zakaz palenia nad wod±!" dużymi jak woły literami i z naciskiem, że to jest pewnik - kończ±c wykrzyknikiem. Zwróciłe¶ więc moj± uwagę - skutecznie! lol
Co do parku to też znowu siejesz ferment - park jest miejscem publicznym, miejscem wypoczynku dorosłych i dzieci - więc zakaz tam obowi±zuje. Podobnie będzie np z plaż± w np Kołobrzegu, z mnóstwem golasów i dzieci.

A żałosne s± te Twoje restrykcje. Nic tylko karać i karać... A wiesz ile z akcyzy idzie do budżetu państwa? Jeszcze powinni tych co się męcz± z paleniem pocałować tam, gdzie ¶wiatło nie dochodzi. lol
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
akabar napisał:
Monk napisał:
..... Kulturalny palacz wie, co z "tym" zrobić.

I o to wła¶nie chodzi.


Oby jak najwięcej takich jak Wy wesoly


Palaczy? lol lol lol Ups! Wydałem Was. :oops: wink:
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lis 22, 2010 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
wolfram napisał:
akabar napisał:
Monk napisał:
..... Kulturalny palacz wie, co z "tym" zrobić.

I o to wła¶nie chodzi.


Oby jak najwięcej takich jak Wy wesoly


Palaczy? lol lol lol Ups! Wydałem Was. :oops: wink:


Kulturalnych Jotes - kulturalnych lol
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 5:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno tutaj nie zagl±dalem - sporo mam ostatnio spraw na głowie.
Wiecie, że od dawna piętnuję palaczy, bo niestety s± ¶mieciarzami. Nie, zeby pety rzucali tam gdzie potrzeba, ale, żeby rzucili palenie.
Niestety i w naszym gronie, nawet tym elitarnym nie ma kulturalnych palaczy. Moge to stwierdzić po kilkukrotnym z nimi przebywaniu i nad wod± i na terenie budynków zakwaterowania. Wiem, jak trudne jest rzucenie palenia. Palacz zawsze będzie sie bronił, że jest inny i bardziej kulturalny a wrzucanie filtrów od petów do kieszeni uważam za super niezły wybieg obronny ( co za ¶miałe pomysły! Po prostu HIT ).
Niestety, koledzy pal±cy z PW s± tacy sami ¶mieciarze jak i inni palacze. Tylko raz pokazałem palcem setki petów nad wod± podczas naszej ( czytaj PW ) obecno¶ci tam. Tłumaczenie wtedy, że pozbieraj± jak zakończ± łowienie, było dla mnie nie do przyjęcia i ¶wiadczyło jedynie o tym, że niestety palacze s± i będ± ¶mieciarzami.
Czy łowisko jest miejscem wypoczynku? Czy to miejsce zabaw? Czy tam mog± przebywać dzieci? Dlaczego tylko dzieci? A ja? Niepal±cy to już nie mogę mieć ochrony przed dymem papierosowym?

Kto¶ napisał, że to dodatkowy budżet - pewno palacz. Napisze też, że na co¶ trzeba umrzeć. Tylko zanim umrze, wytarga z tego budżetu wiecej kasy na leczenie niż z akcyzy za papierosa. Tymczasem cała akcyza idzie do kieszeni rz±dz±cych - trzeba mieć sk±d kra¶ć.
Jest jeszcze inna sprawa. S± koledzy z którymi można by pogadać. Niestety tak ¶mierdz± papierosem, że zatyka. Człowiek obraca sie dookoła niego, aby znale¶ć miejsce, gdzie smród go nie dopada, ten za¶ kreci się ( nieumy¶lnie ) i znowu jedzie smrodem na potęgę ( z ust!!! ). Czy palacze o tym wiedz±? Nie chc± wiedzieć !!!
Według mnie, miejscem publicznym jest wszystko to, gdzie mog± spotkać się obce sobie osoby poza własnym domem ( posesja, nie mieszkanie w bloku czy kamienicy z innymi lokatorami ). Ulica, park, las czy tereny wkół jezior i rzek. Wła¶nie w miejscach publicznych nie powinno sie palić. Niestety tak nie jest i to co od 15 listopada obowiazuje, to kropelka w morzu i nie warta jest dyskusji.
Tak, to prawda - martwy przepis. Za mało służb na wyłapywanie palaczy. Mam nadzieję, że powstan± prywatne slużby, które będ± na tym zarabiały. To jest droga do sukcesu. Tak w walce z palaczami jak i kłusownikami nad wod±.
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolfram motasz się w zeznaniach. W tytule piszesz o zakazie palenia nad woda. Próbujesz nas u¶wiadomić ze każda kałuża to miejsce publiczne, póĽniej mówisz ze chodzi ci o zanieczyszczanie ¶rodowiska kiepami... szukanie problemów na siłę!!
Co do samej ustawy to to jest dobra w swojej idei lecz należy dać ludziom wybór czy chcesz prowadzić lokal dla niepal±cych czy dla pal±cych i co za tym idzie wchodz±c do knajpy oznaczonej tak czy siak, godzisz się na narzucone warunki.
_________________
...::: Gutek :::...
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeste¶cie przekorni, czepiacie się tytułu, ale pewnie kapujecie usmiech
W linku, który podałem na pocz±tku nie ma ustawy tylko co :?:
Nie mniej uważam, że łowisko jest miejscem publicznym, nawet jak pominęła to ustawa - na naszym miejskim zbiorniku codziennie bawi± się dzieci, bo jest przy blokach i co wykrzyknik :?: Napisałem w tytule ZAKAZ PALENIA NAD WODˇ! i co? Czy to znaczyło, że jest taki dosłowny przepis, figa z makiem, jak to kto¶ okre¶lił, Musiałe¶ Tu Jeden z Drugim wej¶c oburzony i zbulwersowany, przy okazji poczytac (krótko, bo krótko) na temat toksyczno¶ci niedopałków i bardzo dobrze wesoly Czekam Koledzy palacze na dalsze docinki, tylko błagam, nie "nudĽcie" już tym tytułem zly: zly: zly:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam Ciebie Rysiu na tyle długo, że nie będę próbował udowadniać, że nie masz racji. usmiech A że takie miałe¶ grono do wypracowania opinii? Nie moja wina, ale z pewno¶ci± nie jest ono miarodajne, a sprowadzanie wszystkich do wspólnego mianownika nie jest chwalebne i uczciwe. usmiech
Na wspomnianych imprezach, nie za wszystkich można się wstydzić. Wręcz przeciwnie: z powodu nielicznych bywało, że wstyd było na kolejn± imprezę jechać z rodzin±. ;)
Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane, ale jak we wszystkim, warto zachować umiar - szczególnie w ocenach. wink:
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane, ale jak we wszystkim, warto zachować umiar - szczególnie w ocenach. wink:

Dlatego za tę wypowiedĽ daję Ci trzy z dwoma usmiech
Andrzej228
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 653

Kraj: Polska
Miejscowość: Bory Tucholskie
PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem szczę¶liwy z tego co mam napisane pod t± doln± poziom± kreseczk± wesoly wesoly wesoly i tak patrz±c na t± datę wesoly jeszcze dobry miesi±c i będzie dwa latka. usmiechusmiechusmiech
_________________
Od 06.01.2009r godz. 14-tej zero zero,
nie zajarałem ani jednego szluga.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
że to również miejsce publiczne.

Ale w domu publicznym to chyba można se zajarać :?: wink:
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
wolfram napisał:
że to również miejsce publiczne.

Ale w domu publicznym to chyba można se zajarać :?: wink:


trawkę ;)
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 12:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi, bardzo cenna, bo szczera do bólu, wypowiedĽ. Bardzo cenię ludzi gotowych wyrażać swoje zdanie w taki bezpo¶redni sposób.
Jeżeli słowa kierujesz do swoich przyjaciół nikt się z nich nie obrazi, a może zastanowi. To ¶wietny probierz. Brawo !
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
wolfram napisał:
że to również miejsce publiczne.

Ale w domu publicznym to chyba można se zajarać :?: wink:

cenny czas chcesz tracić na jaranie 8O lol
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
sacha napisał:
wolfram napisał:
że to również miejsce publiczne.

Ale w domu publicznym to chyba można se zajarać :?: wink:

cenny czas chcesz tracić na jaranie 8O lol


Jakie tracenie czasu? Jedno drugiego nie wyklucza. Już żeby tam i¶ć, to trzeba być mocno "najaranym". lol
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Sro Lis 24, 2010 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:


Jakie tracenie czasu? Jedno drugiego nie wyklucza. lol


to tak jak w tym kawale.... Sorrki za Off Top

W mie¶cie Krakowie do faceta pal±cego papierosa na przystanku podchodzi ankieterka:
- proszę pana prowadzimy badania społeczne, maj±ce na zadaniu ukazanie profilu zainteresowań ludzi z naszego miasta. Czy możne mi pan powiedzieć co pan lubi robić?
- Nooo wie pani.....(zaci±ga się fajka) ja to lubię palić papierosy.
- Reporterka lekko skonsternowana: ale mi chodziło o jakie¶ hobby...majsterkowanie, uprawa ogródka co¶ w tym stylu??
- Eeee paniii......(zaci±ga się fajka)....ja to lobię tylko palić papierosy...(zaci±ga się fajka) i nic więcej.
- Nie wierze panu. Musi być co¶ co woli pan robić bardziej niż palenie papierosów. A sex??!!?? Niech mi pan nie mówi ze woli pan palenie papierosów niż sex z piękna długonoga blondynka z pięknym biustem i wymiarami 90/60/90 ??!!??
- Oooooo widzi pani...(zaci±ga się fajk±)...sex to bardzo lubię...(zaci±ga się fajka).....bardzo lubię sex...(zaci±ga się fajk±).
- No widzi pan i już mamy punkt zaczepienia. To teraz mi pan powie jaka pan najbardziej lubi pozycje? 69, na jeĽdĽca, po bożemu ??
- No wie pani....(zaci±ga się fajk±)....ja to najbardziej lubię od tyłu.
- A dlaczego od tyłu??
- Bo można zajarać!! :P
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 5:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej228 napisał:
Jestem szczę¶liwy z tego co mam napisane pod t± doln± poziom± kreseczk± wesoly wesoly wesoly i tak patrz±c na t± datę wesoly jeszcze dobry miesi±c i będzie dwa latka. usmiechusmiechusmiech


Kurcze - jak to fajnie się czyta. Może palacze kulturalni, którzy nosz± ze sob± popielniczki, też tak wła¶nie zrobi±? Naprawdę cieszyłbym się, gdyby rzucili palenie : Monk, Sigi, większo¶ć kolegów grupy południe, a tak w ogóle, to żeby na zlotach nie było palaczy.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 5:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usmiech Fanatyzmem powiewa. ;)
Zakazy palenia w miejscach wspólnej zabawy i biesiadowania nie wyszły od niepal±cych - to tak dla pełnej jasno¶ci. usmiech
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
usmiech Fanatyzmem powiewa. ;)
Zakazy palenia w miejscach wspólnej zabawy i biesiadowania nie wyszły od niepal±cych - to tak dla pełnej jasno¶ci. usmiech


A co to ma za znaczenie od kogo wyszły? S± słuszne, bo chroni± niepal±cych przed dymem i smrodem. Szkoda, że ci sami, od których te przepisy wyszły nie uwzględnili ryb, które też nie chc± być trute z pewno¶ci± :?
Fanatyzm? Fajny wybieg, co¶ zagraża mojemu wygdnictwu i przyjemno¶ciom (nieważne, że komu¶ przeszkadzaj±) to powiem: FANATYZM lol Po co sobie życie komplikować - srru, prosto z grubej rury! zly:
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 149