Czy wiesz, że...
Znalezione na terenach Polski pierwsze błystki należy datować na wczesne ¶redniowiecze. Z uwagi na korozję wykonywano je z metali kolorowych.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 234
 Zalogowani 0
 Wszyscy 234

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(135871) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135871) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135871) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135871) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135871) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135871) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(614098) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(614098) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(614098) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614098) Apr 26, @ 00:02:06


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2284
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2066
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2178
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2313
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2145
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2109
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2153
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2519
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2338
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Karpie z Rio Ebro
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Karpie z Rio Ebro
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 11:55 am    Temat postu: Karpie z Rio Ebro Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do tych, którzy karpiowali już w Ebro, okolice Caspe. Na co najczę¶ciej łowi się karpiszony, czym je nęcić, jakie stosować zestawy. Czy konieczna jest wywózka, czy w zasięgu rzutu można złowić fajne mi¶ki. Czy można łowić również w nocy ? Nie wiem czy mam zabrać worek pelletu czy worek kukurydzy usmiech Na ile wędek można łowić?

W kwietniu jadę na tydzień pod namiot lub do domku. S± jeszcze wolne miejsca, ceny: ok. 950 zł pod namiot, ok. 1450 zł domek. Kto chętny - zapraszam na priv.

Z góry dziękuję za odpowiedzi usmiech
_________________
http://www.grubyzwierz.pl


Ostatnio zmieniony przez grubyzwierz dnia Sro Lut 09, 2011 1:45 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
sopelek
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 07, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ile pamiętam to na Caspe rz±dzi lobby producentów pelletu i już wiesz, jaka przynęta powinna być najlepsza usmiech
przepisy tam się zmieniaj± często, ale id± na korzy¶ć wędkarzy gruntowych
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Wto Lut 08, 2011 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Karpiarzowi miałem t± przyjemno¶ć wędkować w Caspe jesieni± ubiegłego roku.
Z rozmów przeprowadzonych na miejscu z Anglikami, którzy często tam wędkuj± najlepsz± zanęt± jest pellet halibutowy i kukurydza, a jako przynęta w/w pellet.
Jako że wzi±łem ze sob± sporo kulek różnej ma¶ci, pierwszego dnia postanowiłem trochę poeksperymentować. W miejscu, gdzie było regularnie nęcone pelletem jedn± wędkę wyrzuciłem na pellet, a drug± na kulki które co jaki czas zmieniałem na inne smaki i wielko¶ci.
W ci±gu 3 godzin tego dni miałem kilkana¶cie brań na pellet i ani jednego na kulki :/
Widocznie karpie przyzwyczajone s± do pelletu, a do swoich kulek trzeba by je pewnie trochę czasu przyzwyczajać nęc±c nimi.
Zrezygnowałem z kulek i póĽniej łowiłem tylko na pellet.
Co do odległo¶ci wędkowania to łowiłem karpie prawie 80 metrów od brzegu, ale też znacznie bliżej około 15 metrów.

Po spławach ryb można by odnie¶ć wrażenie że ryb jest tak dużo że można je łowić wszędzie i to bez wcze¶niejszego nęcenia. Jednego dnia z ciekawo¶ci zmieniłem miejsce na takie gdzie nie było nęcone i przez ponad 2 godziny nie doczekałem się ani jednego brania. Po powrocie na swoj± miejscówkę okazało się, że jednak karpiki gryz± i już kilka minut po wyrzuceniu zestawu zameldował się pierwszy karpik.

Co do zestawów stosowałem najprostsze zestawy włosowe z nieco dłuższym włosem żeby mie¶ciły się duże pellety. Żyłka 0,35 i co najważniejsze kołowrotki musz± być bardzo solidne, bo czeka je poważny sprawdzian dzikich i silnych karpi.

Jak byłem w paĽdzierniku to wędkować można było od ¶witu do zmierzchu w nocy był zakaz. Pelletu nie dĽwigaj na miejscu można kupić chyba 25kg worek za 50 euro.

To takie moje spostrzeżenia z 2-3 dni wędkowania, bo resztę czasu spędziłem poza Caspe, więc może okazać się, że rzeczywisto¶ć może być inna.
No i weĽ pod uwagę fakt, że jednak będziesz tam o zupełnie innej porze roku niż ja.
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info. z ciekawo¶ci zapytam, jak wielkie kapie łowili¶cie ?
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety wielkich okazów nie miałem. Ryby były w przedziale 8-15 kg. Koledzy złowili 27 kg, a łowi±cy obok nas Anglicy złowili sazana o wadze 35 kg. Tych ryb niestety nie widziałem, bo w tym czasie nie było mnie w Caspe, wiem o nich tylko z opowiadań kolegów.
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze mam pytanie... wspomniałe¶ o kukurydzy. Sypali¶cie surow± czy gotowan± ? Tak my¶lę, czy będę miał gdzie j± gotować usmiech
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Surow± razem z peletem
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sumy też łowili¶cie ? W zasadzie to głównie po nie jadę nad Ebro... usmiech
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nastawiłem się tylko na karpie, a reszta ekipy na sumy.
Niestety wyniki były bardzo słabe, na pellet nie skusił się żaden sum (zakaz żywca), a na spining co¶ się działo, ale dokładnie nie znam szczegółów, bo jak wcze¶niej pisałem poleciałem sobie z Caspe na wycieczkę.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stacjonarne miejsce, gdzie ryba zawsze dostaje pokarm - tak to jest możliwe, że tylko tam żerowały ... sazany. S± smuklejsze od karpiszonów i o wiele silniejsze. Jak zatniesz pierwszego sazana o wadze zaledwie 4 kg, to pomy¶lisz, że masz 15 kilówkę.
Komu chce się oddalać od miejsca przygotowanego dla wędkarzy? Sazany jak chcę bez problemowo podje¶ć wchodz± na te łowiska.
Nie brałbym kukurydzy z Polski. Niepotrzebny bagaż. Pellet - tak - te z dziurkami w ¶rodku. Nęcenie? Powiedzmy, że gar¶ć podczas zasiadki - precyzyjnie w worku rozpuszczalnym.
Będziesz łowił jak chcesz, ale ja wykorzystałbym łódkę. Będzie do waszej dyspozycji. Zabrałbym linkę 2X50m taka alpinistyczn±. Na miejscu kupiłbym dwie felgi samochodowe ze złomowiska samochodowego jako kotwice. Urzadziłbym stacjonarny punkt zaczepowy do łódki. Sazanki łowiłbym na ... splawik :-) Oczywi¶cie plecionka. To byłby odjazd :-)
Nie zapomnijcie zabrać ze sob± spinningów na sandacze. Doskonałe rybki na obiadek, ¶niadania i kolacje.
Nie zapomnijcie zabrać ze soba herbaty i octu ( tam tylko winny ocet i nie jest smaczny w zalewie ).
sopelek
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 07, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pellet można kupić na miejscu, z tego co pamiętam (je¶li nic nie pomyliłem) zarz±dca Caspe ma co¶ wspólnego z firm± produkujac± pellet ;-)
Sumy z Ebro to inna paka niż karpie, bez przewodnika nie ma co liczyć na dobre połowy, przynajmniej za pierwszym razem.
A karpie? pewnie takie jak te tutaj karpiszony, ale jak widać z opisu kolegi powyżej, bez znajomo¶ci dobrej, nęconej długi czas miejscówki (znowu - przewodnik albo chociaż dobre i szczegółowe namiary na nęcisko) nie bardzo jest co liczyć na większy sukces. Ryby w Caspe s± zakarmiane od tak dawna, że dobrze wiedz± o wszystkich okolicznych stołówkach.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sopelek - to nie takie karpiszony. Ty pokazujesz karpie a tam łowi się sazany. Inna budowa ciała.
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oldi jakby¶ się dobrze przyjrzał to kilka zdjęć jest z karpiami z Caspe ;)
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:

Nie zapomnijcie zabrać ze sob± spinningów na sandacze. Doskonałe rybki na obiadek, ¶niadania i kolacje.
Nie zapomnijcie zabrać ze soba herbaty i octu ( tam tylko winny ocet i nie jest smaczny w zalewie ).


Smażony sandacz... hmm.. jadłem ze dwa razy - smakował mi. My¶lę, że na pewno nie raz zjemy tam jakie¶ rybki.

Jeszcze jedno pytanie o sumy. Czy można je łowić na żywca lub na martw± rybkę? Czy tylko kalmary, pellet itp. ?
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Suma można łowić na wszystko co będziesz uważał za stosowne.
Jasne, że i żywca - ale sk±d Ty go weĽmiesz? Z relacji na Caspe wiem, że to graniczy z cudem ( złowić żywca ).
Zywiec się rusza, no i pewno niewiele zapachu wydaje. Te przynęty z Caspe ( te, na które tam łowi się sumy ) takie jak pellety i kalmary maja bardzo intensywny zapach. Skoro sumy to zjadaj±, to chyba nie trzeba eksperymentowac z przynętami bardzo trudno dostępnymi. Szkoda chyba cennego i ograniczonego czasu. Na Caspe to raczej pokusiłbym się o zabranie porz±dnego echa. Nie wiem, czy echo tam na wyposażeniu maj±.
PS Nawet GPS samochodowy do łódki zabierałbym ( to wielka woda )
sopelek
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 07, 2011
Posty: 37

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żywce (kilowe karpie) kupuje się w tamtejszych rybnych albo łowi się w małych ciurkach i jeziorkach. zreszt± nie wiem, czy tam teraz wolno łowić na żywca.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sopelek - nie w tych rejonach ( Caspe ). W sklepach spożywczych ( marketach ) nie sprzedaje się ryb słodkowodnych. Węgorz - czasami ale nie żywy :-(

Szkoda zachodu na szukanie ciurków. Trzeba łowić na to, na co ryba bierze. Na miejscu od gospodarza dostaniecie najwięcej informacji.
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Sob Lut 12, 2011 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie szykować się trzeba na każd± ewentualno¶ć, je¶li chodzi o przynęty. Na miejscu zobaczymy co i jak.

Teraz sandacze. Można je łowić z brzegu czy raczej ze ¶rodka pływaj±cego? Zastanawiam się nad zabraniem pontonu, gdyż lubię sam decydować gdzie będę łowił. Echosondę będę miał swoj±, GPSa do szukania miejscówek również. A może kto¶ z Was posiada ciekawe miejscówki i może zdradzić współrzędne ? usmiech

Pozdrawiam - Zwierz
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li masz tyle miejsca w samochodzie, to ponton jest OK. Oczywi¶cie sandacze z pływadła. :-)
Miejscowki - po polskie pojęcie :-) Tam jest sporo sandaczy więc łatwo je sam dorwiesz z minimalnym do¶wiadczenie - no i masz echo :-)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 74