Czy wiesz, że...
Samica sandacza składa od 25 do 500 tys., a jak podaj± niektóre Ľródła do 900 tys. sztuk jaj (¶rednio 200 tys./1 kg masy ciała). Na tarło wraca co roku w te same miejsca tarliskowe.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 245
 Zalogowani 0
 Wszyscy 245

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136102) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136102) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136102) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136102) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136102) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136102) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136102) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136102) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721852) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721852) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2302
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2130
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2357
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - WSZYSCY WĘDKARZE TO ALKOHOLICY LUB PIJAKI;]
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
WSZYSCY WĘDKARZE TO ALKOHOLICY LUB PIJAKI;]
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
konger
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: May 13, 2003
Posty: 12

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 7:05 pm    Temat postu: WSZYSCY WĘDKARZE TO ALKOHOLICY LUB PIJAKI;] Odpowiedz z cytatem

Niech mi napisze kto¶ kto ma jakie¶ argumenty przeciw gdyż szczerze mówi±c nie znam wędkarza...abstynenta.
Z góry przepraszam jeżeli kogos uraziłem.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 8:07 pm    Temat postu: Re: WSZYSCY WĘDKARZE TO ALKOHOLICY LUB PIJAKI;] Odpowiedz z cytatem

konger napisał:
Niech mi napisze kto¶ kto ma jakie¶ argumenty przeciw gdyż szczerze mówi±c nie znam wędkarza...abstynenta.
Z góry przepraszam jeżeli kogos uraziłem.


Poza faktem, że i Ty jeste¶ wędkarzem to pozostaje mi złożyć wyrazy współczucia, że masz tak w±skie grono znajomych.
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIKT MI NIE ZABRONI WYPIĆ PIWKO NAD WODˇ I KROPKA !
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odrobina piwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Nie dajmy sie zwariować.
I spory apetyt po nim.
gumofilc
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2002
Posty: 995

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa...kazdy wedkarz to pijak..pijak i zlodziej...bo kazdy pijak to zlodziej.... lol
Gumo
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 8:40 pm    Temat postu: Re: WSZYSCY WĘDKARZE TO ALKOHOLICY LUB PIJAKI;] Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
konger napisał:
Niech mi napisze kto¶ kto ma jakie¶ argumenty przeciw gdyż szczerze mówi±c nie znam wędkarza...abstynenta.
Z góry przepraszam jeżeli kogos uraziłem.


Poza faktem, że i Ty jeste¶ wędkarzem to pozostaje mi złożyć wyrazy współczucia, że masz tak w±skie grono znajomych.
No i sam siebie Konger nazwałe¶ pijakiem i alkoholikiem zly:
Sebastiano89
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 29, 2004
Posty: 283

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom
PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 9:07 pm    Temat postu: Re: WSZYSCY WĘDKARZE TO ALKOHOLICY LUB PIJAKI;] Odpowiedz z cytatem

konger napisał:
Niech mi napisze kto¶ kto ma jakie¶ argumenty przeciw gdyż szczerze mówi±c nie znam wędkarza...abstynenta.
Z góry przepraszam jeżeli kogos uraziłem.


Je¶li uważasz że kto¶ kto wypije jedno piwo na rybkach i jest alkoholikiem lub pijakiem to chyba troszke Ľle z tob± :? a jak tak s±dzisz to znaczy że albo się nie uwarzasz za wędkarza albo sie uwarzasz za pijaka 8) to ciekawe jest :roll:
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż. Cała wła¶ciwie społeczno¶ć Wędkarskich Pogawędek to najlepszy dowód na to, iż stereotyp wędkarza, który gnieĽdzi się w wyobraĽni „szczurów l±dowych” usmiech podobny jest w prawdziwo¶ci i trafno¶ci temu, który wci±ż maj± przed oczami ludzie zachodu, gdy o Polakach pomy¶l±, jak o złodziejach, pijakach. Szlachetne grono, nie chwal±c się i w pokorze chyl±c przed nim czoło, jest też u mnie na uczelni. W pedagogiów palestrze jest oto kilku doktorów i profesorów nawet, którzy rybki poławiaj± i na do¶ć często o tym anegdotki na wykładzie daj±. Pamiętam to bardzo dobrze, jak od materiałoznawstwa profesor snuj±c na temat ołowiu wywody napomkn±ł o zastosowaniach jego do ciężarków produkcji. Inny od wytrzymało¶ci doktor habilitowany na wykładzie pewnym powstrzymać pokusy nie mógł i o żyłkach wędkarskich kilka słów przytoczył. To znów innym razem o włóknach węglowych zdań parę powiedział i przy temacie tym o wędkach z włókna tego. Nie wiem, jak dla Was, Przyjaciele, ale dla mnie to zaszczyt móc z takimi „pijakami” dzielić wędkarsk± pasję usmiech
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 9:23 pm    Temat postu: Re: WSZYSCY WĘDKARZE TO ALKOHOLICY LUB PIJAKI;] Odpowiedz z cytatem

konger napisał:
Niech mi napisze kto¶ kto ma jakie¶ argumenty przeciw gdyż szczerze mówi±c nie znam wędkarza...abstynenta.
Z góry przepraszam jeżeli kogos uraziłem.


Jakie¶ argumenty? W tym co piszesz jest troszke prawdy, ale jest zawsze to "Ale" Ja nie pije na rybach, w ogóle nie pije, i jak na mój wiek (młody gniewny) mógł by kto¶ powiedzieć ze jestem pomylony. Powiedz mi do jasnej ciasnej co Ci przeszkadzaj± wędkarze nad wod± którzy sobie popij±. Bo widocznie miałe¶ z nimi doczynienia. Wszystko jest w porz±dku do puki pijacy wędkarze nie zaczn± hałasować i denerwować ludzi z wieczorka. Gorzej, jezli "wędkarze" zostawi± po sobie niezły syf.

Do¶ć niedawno byłem ze znajomymi, kuynami, kuynkami (rodzinka) nad jeziorem, Było kilka samochodów, przyczepa kampingowa. Wędkowałem ja i mój kuzyn, reszta paliła ognisko, robiła grila no i pili. Nie chciał by nikt zobaczyc jak wygl±dało nasze stanowisko wędkarskie na nsatępny dzień.
Jednym słowiem był to poligon po wędkowaniu, ale po całej imprezie jak się już spakowali¶my na ziemi nie został ani jeden kapsel.

Najgorsza jest pij±ca młodzież nad jeziorem, Alkohol, gło¶na muzka i to o czym sie prawie nie mówi - narkotyki. Narobi± chałasu, k±pi± się o 12 w nocy, zostawi± bo sobie syf.
Kiedy¶ byłem z bratem, bat spinnigował, ja łowilem na spławiczek. Przyszedł jeden taki młody obok nas i mówi do swojego kolegi, że ma 16 grzybków. Tak... Za jakie¶ 30 min jego kolega ciagn±ł ponad metrowego szczupaka - hahaha
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 10:26 pm    Temat postu: Re: WSZYSCY WĘDKARZE TO ALKOHOLICY LUB PIJAKI;] Odpowiedz z cytatem

konger napisał:
Niech mi napisze kto¶ kto ma jakie¶ argumenty przeciw gdyż szczerze mówi±c nie znam wędkarza...abstynenta.
Z góry przepraszam jeżeli kogos uraziłem.


Tak, Kongerze, masz rację: lipa już przekwitła, a na grzyby jest za sucho... :roll:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 5:28 am    Temat postu: Re: WSZYSCY WĘDKARZE TO ALKOHOLICY LUB PIJAKI;] Odpowiedz z cytatem

konger napisał:
Niech mi napisze kto¶ kto ma jakie¶ argumenty przeciw gdyż szczerze mówi±c nie znam wędkarza...abstynenta.
Z góry przepraszam jeżeli kogos uraziłem.

To jest dobre :-) Popatrzcie na temat: ...alkoholicy lub pijaki. :-)
Przykład dwóch odmiennych nacji ( oczywi¶cie w oczach autora - negatywy ). Jaka jest różnica pomiedzy alkoholikiem a pijakiem? Tego rozpracować nie potrafię.

A teraz poważniej. Wg mnie - należy oddzielić alkohole wysokiego procentu od lekkich. Mam na my¶li najczę¶ciej wypijane piwko. A to pod wpływem upalnego dnia, a to przy okazji pogadania z koleg± przy wędeczce. Nie ma w tym nic złego!!!
Teraz inna para kaloszy. Będ±c nad Ebro, przed połowem - obowi±zkowo trzeba było zrobić łyk koniaku ( uwaga - tutaj mowa o wysokoprocentowych alkoholach ) Hardi'ego. Z eleganckiej piersiówki (oryginal), łyk ten przynosił nam szczę¶cie w połowach. Nauczył nas tego nasz kolega z Berlina - Seba. Możecie mi wierzyć - to działało. Dlaczego o tym piszę? Okiem widza z zewn±trz - to przecież akoholicy tak zaczynali wędkarsk± przygodę :-)
No i czas na podsumowanie.
W żadnym przypadku nie zaliczam się do grupy alkoholików, mimo, że jestem wędkarzem. Alkoholik to nie osoba, która wypije łyk koniaku czy puszkę piwa. Słowa napisane przez Kongera uważam za obraĽliwe i oczekuję przeprosin.
Brow
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jan 25, 2004
Posty: 78

Kraj: Polska
Miejscowość: Bialystok
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 6:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jaki jest sens zadawania takich pytań. Na pewno w sieci s± portale AA i inne traktuj±ce o szkodliwo¶ci alkoholu. A pozatym znam kilka osób które pij± i nie s± wędkarzami.
Amen.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 6:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam się szczerze, że nie rozumiem tematu. Konger wydaje mi się, że za bardzo uogólniłe¶. Skoro doszedłe¶ do takich wniosków musisz mieć mocne argumenty aby tak twierdzić. Skoro Twoje ¶rodowisko w jakim się obracasz (wędkarskie) pozwala na stawianie takiej tezy to je zmień. Wierz mi że bywaj± jeszcze na tym ¶wiecie wędkarze abstynenci. Z drugiej strony wszystko jest dla ludzi, należy jednak, wypada, powinno się zachować umiar. Wskazany on jest zarówno podczas spożywania napojów alkoholowych, wyborze miejsca, towarzystwa, czasu i wielu innych. Wszystko w nadmiarze staje się patologi±, łowienie ryb też.
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowiek nie wielbł±d, napić się musi!! lol lol

A tak na poważnie to przykro mi że akurat w takim towarzystwie wędkujesz! Może poprostu zmień towarzystwo i miejscówki na których wędkujesz! S± miejsca które ci panowie preferuj±, które odpowiadj± im swoj± blisko¶ci± sklepów z napojami lub tak ustronne że nie nikt obcy z poza ich grona nie będzie ich tam niepokoił. Znam takie miejsca niedaleko mnie gdzie każdy pijak z okolicy wie że obojętnie o której godzinie tam zajrzy zawsze znajdzie kompana do wypicia kupionej po drodze alpagi. Powiem Ci szczerze że bardzo rzadko zdaża mi się trafić nad wodę pomiędzy pij±cych wędkarzy ale też gdy mi się to trafia zmieniam miejsce i idę łowić pomiędzy "normalnych"!!
Nie każdy jednak wędkarz który pije alkochol na łowisku musi być alkoholikiem, nie możemy uogólniać!! Znam takich którzy z racji wykonywanego zawodu kierowcy TIRa na trasach międzynarodowych, maj±c po miesięcznej trasie parę dni wolnego chcieli by odpocz±ć z wędk± nad wod± w towarzystwie rodziny lub znajomych i przy okazji "obalić" flaszkę czego¶ mocniejszego! Mam też kogo¶ z rodziny w Nowej Hucie, też wędkarz i na dodatek lubi±cego wypić ale z racji zawodu kierowcy (autobus na trasach międzynarodowych) może sobie pozwolić na wychylenie kielicha tylko przy okazji np nad wod± i wędk± w ręku!
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jak jade na nocke to zawsze gdzies w bagażniku jak±¶ flaszencje zabunkruje, i mnie to nie dziwi, znajomych też nie, a porównywanie takiego zachowania do pijaństwa chyba nie jest wła¶ciwym przykładem. Od piwa to brzuch ro¶nie :P a wódeczka nieĽle grzeje...
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami sobie my¶lę, że gdybym był Redaktorem tego Portalu, to wycinałbym takie posty, jak zaproponowany przez Kongera. Wszystko jest tu charakterystyczne dla bezwarto¶ciowych postów: obraĽliwy ton, brak jakichkolwiek argumentów, brak zainteresowania przebiegiem dyskusji (Autor tematu nie odpowiedział na żaden kontrargument pozostałych Pogawędkowiczów).

Po co zatem utrzymuje się takie posty? Chyba tylko po to, żeby dać okazję do oratorskich popisów. Skoro temat nadal wisi, to i ja sobie pozwolę na udział w dyskusji i szermierkę słown±:
Old_Rysiu zapytał:
Cytat:
Jaka jest różnica pomiedzy alkoholikiem a pijakiem?

Różnica jest taka, że pijak mógłby przestać pić, gdyby chciał; a alkoholik chciałby przestać pić, gdyby mógł.
Ja osobi¶cie mógłbym chcieć nie przestać pić. (To taka zagadka logiczna dedykowana Adalinowi, który w komentarzu po jednym ze zdjęć napisał:

Cytat:
Skoro: Nie każdy Torque to bydlę, usmiech

to: Nie każde bydlę to Torque!!!
Dodam, że Adalin z góry prosił Torque'a o wybaczenie za ten nielogiczny wywód).
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja osobi¶cie mógłbym chcieć nie przestać pić

a ja
nie chcieć przestać pić

próba dzielenia włosa na czworo i rozróżniania między pijakiem, a alkoholikiem prowadzi do nik±d...

Dla jasno¶ci - lubię: piwo, wódkę, whisky.... w nadmiarze :-)
_________________
Marek
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:

próba (...)rozróżniania między pijakiem, a alkoholikiem prowadzi do nik±d...

Tak naprawdę to sformułowanie pochodzi od lekarzy (czy terapeutów) zajmuj±cych się alkoholizmem. To próba odpowiedzi na pytanie, jak odróżnić człowieka, który nadużywa alkoholu, ale nie jest uzależniony (pijak) od człowieka, który już jest uzależniony (alkoholik) i warto go leczyć.

PS: jeszcze pięćdziesi±t postów i okaża się, że ten temat jest pouczaj±cy i pożyteczny (wbrew temu, co twierdziłem w mojej poprzedniej wypowiedzi).
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel_K napisał:
Czasami sobie my¶lę, że gdybym był Redaktorem tego Portalu, to wycinałbym takie posty, jak zaproponowany przez Kongera. Wszystko jest tu charakterystyczne dla bezwarto¶ciowych postów: obraĽliwy ton, brak jakichkolwiek argumentów, brak zainteresowania przebiegiem dyskusji (Autor tematu nie odpowiedział na żaden kontrargument pozostałych Pogawędkowiczów).


Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. wink: To co dla jednych jest pilnowaniem porz±dku na forum, dla drugich jest cenzur±. A patrz±c na ilo¶ć postów, jest zapotrzebowanie na dyskusje w tym temacie. 8)
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esoxie,
Tak jak napisałem (tu nast±pi cytat z samego siebie, a więc staję się klasykiem): "czasami sobie my¶lę", że lepiej byłoby wycinać ¶mieciowe posty (a zwłaszcza tematy). A czasami tak nie my¶lę. Ostatnio zaczytuję się po nocach w ksi±żkach, bohaterowie których s± nader niestali w uczuciach. No i udzieliło mi się wink:
Mówi±c poważnie: zapewne masz racje. Nieraz po jawnie prowokacyjnych postach dowiedziałem się czego¶ ciekawego podczas dyskusji. Po tym temacie jednak niczego dobrego się nie spodziewam. I tyle.
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel_K napisał:

Tak naprawdę to sformułowanie pochodzi od lekarzy (czy terapeutów) zajmuj±cych się alkoholizmem. To próba odpowiedzi na pytanie, jak odróżnić człowieka, który nadużywa alkoholu, ale nie jest uzależniony (pijak) od człowieka, który już jest uzależniony (alkoholik) i warto go leczyć.


to juz raczej sformułowanie historyczne...

Czymże bowiem jest "nadużycie" jak nie utrat± kontroli nad "użyciem"... To za¶ oznacza...

Dlatego tez juz dawno tego rozróżnienia się nie uzywa. To rozróżnienie jest tylko "uspakajaczem sumień pijaczych" :-)

Tak więc ja lubię sobie czasem naduzyć... i to ostro... :-) Choć niekoniecznie nad wod±...
_________________
Marek
Maniek_N
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 04, 2005
Posty: 477

Kraj: Polska
Miejscowość: Rędziny
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:

Tak więc ja lubię sobie czasem naduzyć... i to ostro... :-) Choć niekoniecznie nad wod±...



Oj, ostre nadużycie nie idzie w parze z wędk±, juz sie zd±żyłem przekonać :?
_________________
www.wedkarstwo.czest.pl
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
patrz±c na ilo¶ć postów, jest zapotrzebowanie na dyskusje w tym temacie. 8)

No tak, jak sobie wypic nie można, to chociaż pogadać przyjemnie usmiech
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel_K napisał:
Po tym temacie jednak niczego dobrego się nie spodziewam. I tyle.


Pawel_K-u. Jak to... Nic dobrego?
Zaraz posypi± się przepisy na mikstury....

oto link do pierwszego:
co¶ na rozgrzewkę

a tu przepis kompletny... z zak±sk±:

łoso¶ surowy płyn bursztynowy
_________________
Marek
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

argrabi napisał:
Esox napisał:
patrz±c na ilo¶ć postów, jest zapotrzebowanie na dyskusje w tym temacie. 8)

No tak, jak sobie wypic nie można, to chociaż pogadać przyjemnie usmiech


A bo to (M)Argrabio tak samo jak z łowieniem... Tylko zespół odstawienia od ... rybek cięższe objawy daje... i groĽniejsze dla życia. Trzeba i tu i tu umiejętnie... detoksykować ;-)
_________________
Marek
argrabi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2002
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
argrabi napisał:
Esox napisał:
patrz±c na ilo¶ć postów, jest zapotrzebowanie na dyskusje w tym temacie. 8)

No tak, jak sobie wypic nie można, to chociaż pogadać przyjemnie usmiech


A bo to (M)Argrabio tak samo jak z łowieniem... Tylko zespół odstawienia od ... rybek cięższe objawy daje... i groĽniejsze dla życia. Trzeba i tu i tu umiejętnie... detoksykować ;-)


Czyli mówi±c inaczej nie wolno dopuszczać do ujemnych promili wink:

PS. A ja znam jednego wedkarza abstynenta!!!!!
Pawel_K
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 13, 2004
Posty: 598

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
Pawel_K napisał:
Po tym temacie jednak niczego dobrego się nie spodziewam. I tyle.


Pawel_K-u. Jak to... Nic dobrego?
Zaraz posypi± się przepisy na mikstury....

oto link do pierwszego:(...)

Marku_k84,
Jam człek otwarty, argumentów innych ludzi słucham. Przekonałe¶ mnie.
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

argrabi napisał:


PS. A ja znam jednego wedkarza abstynenta!!!!!


to gorsze jak alkoholizm. To prawie nieuleczalne.... A jak rodzina cierpi... NIe mówi±c o Przyjaciołach...
_________________
Marek
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, no ciekawe. Powiedzmy, że za każdym razem jak jeste¶ na rybkach to widzisz facetów z wędkami i niestety obowi±zkowym według ciebie do nich dodatkiem – alkoholem. Ale pójdĽmy tym tropem. Patrzę ja sobie od prawie pół wieku na ten ¶wiat i co widzę. Zarówno na żywo, jak i w kinie, telewizji, literaturze, przewijaj± się ludzie ze szkłem w ręku. I tak znany polityk popija sobie z drugim politykiem, widok to częsty – wniosek, wszyscy politycy to alkoholicy ( „pan poeta?” usmiech ). Na spotkaniach biznesowych alkohol najprzedniejszych marek leje się strumieniami. Czyli co? Oczywi¶cie, wszyscy biznesmeni to alkoholicy. Ale to nie wszystko, asy wywiadu tacy jak James Bond na okr±gło popijaj± w towarzystwie pięknych kobiet, co jest przecież równoznaczne według ciebie z tym, że ludzie z tak zwanych spec. służb no i oczywi¶cie piękne kobiety to alkoholicy i alkoholiczki. Nie mówię już nawet o koleżankach i kolegach uczestnikach zlotów i biesiad P.W. Bo ty już masz na ich temat wyrobione zdanie, prawda? Jest też starszy bardzo znany na całym ¶wiecie profesor, jest niezbyt znany lekarz chirurg, obydwoje przez miesi±ce po 12 godz. na dobę ratuj± ludzkie życie. S± inni, architekci, konsulowie, kierowcy, sprzedawcy, mechanicy,redaktorzy itp. Wszystkich tych ludzi zobaczysz wraz ze mn± i innymi kolegami, przy ognisku nad Draw±, Parsęt±, Łupaw± itd. ze szklaneczk± albo butelk± piwa w ręku. Tak drogi kolego to tylko to, co ty i wszyscy widz±. I jest to ułamek czasu z życia tych wszystkich ludzi. Ludzi, którzy po ciężkiej zaangażowanej pracy znaleĽli chwilkę by się zrelaksować z kolegami nad wod±. Bardzo dobrze, że z góry przeprosiłe¶ nas wszystkich. Pewnie czułe¶, że piszesz o czym¶, czego do końca nie pojmujesz. Odważyłe¶ się ocenić życie – nasze życie, nas wszystkich. A do tego kolego nie masz żadnego prawa. Dlaczego??? Bo nas nie znasz!!!


Pozdrawiam.
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yari - browar za ten post. wink:
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wła¶nie. A kto to w ogóle jest abstynent?


CHORY ALKOHOLIK :-)
_________________
Marek
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję usmiech . W takim towarzystwie - nie mogę się doczekać wesoly wesoly wesoly
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy, czyli nikt.
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s±dz±c po "uszczegółowieniu" wypowiedzi tylko z Esiem Jari doczekać się nie może... To tr±ci prób± korupcji jakiej¶.. Wkra¶ć się w łaski Szefa Portalu :-).

Musimy dać temu stanowczy odpór.... I też chcemy się napić z Esiem....

;-)
_________________
Marek
klon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 15, 2003
Posty: 541

Kraj: Polska
Miejscowość: Piastów
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestańcie już pisać o tym obrzydliwym nałogu bo budzi to we mnie ogromne.............pragnienie. :o
_________________
S± tacy co ryby łowi± i tacy co tylko wodę m±c±.
yari
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 04, 2005
Posty: 943

Kraj: Polska
Miejscowość: POZNAŃ
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
s±dz±c po "uszczegółowieniu" wypowiedzi tylko z Esiem Jari doczekać się nie może... To tr±ci prób± korupcji jakiej¶.. Wkra¶ć się w łaski Szefa Portalu :-).

Musimy dać temu stanowczy odpór.... I też chcemy się napić z Esiem....

;-)


Każdy "orze jak może" wesoly wink:

Pozdrawiam
_________________
Machaj węd± ryby będ±! :-)


Ostatnio zmieniony przez yari dnia Pon Lip 18, 2005 1:36 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

argrabi napisał:
PS. A ja znam jednego wedkarza abstynenta!!!!!


Ja też znam jednego a wię było by ich już dwuch 8O Jednak jak znam życie to jest to ten sam którego znasz Ty! lol lol
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niemożliwe, zeby drugi. To musi być ten sam....
_________________
Marek
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ to takie proste! Grupa kolegów spotyka się na wędkowaniu po np.ciężkim tygodniu pracy i co - trzeba jako¶ odreagować stresy. Ja nie należę do towarzystwa przyjaciół jogi i nie medytuję oooooommmmmmmmmmmmmm lol
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki temat przy poniedziałku, to istna prowokacja.
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
Wkra¶ć się w łaski Szefa Portalu


Marku - to już nieaktualne niestety - jestem tylko szeregowym redaktorem tegoż. wink:

Co samo w sobie stanowi dobry powód, aby wypić... ze smutku? Albo za zdrowie obecnej władzy! wesoly
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

składka na flaszkę? A może... na ochronę wód? Albo... członkowska?...

NIejden takich składek na flaszke robi tyle, że dla 10 wedkarzy by starczyło na znaczki :-), ale marudzi, że wędkarstwo drogie :-)
_________________
Marek
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esox napisał:
marek_k84 napisał:
Wkra¶ć się w łaski Szefa Portalu


Marku - to już nieaktualne niestety - jestem tylko szeregowym redaktorem tegoż. wink:

Co samo w sobie stanowi dobry powód, aby wypić... ze smutku? Albo za zdrowie obecnej władzy! wesoly


To były jakie¶ ruchy personalne, o których nic nie wiem? :oops:
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na to wygl±da....
_________________
Marek
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
na to wygl±da....

Jeden niedoinformowany to jeszcze rozumiem, ale jest nas już dwóch - a to chyba przesada...
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 2:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

STANOWCZO...
_________________
Marek
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A władza usilnie milczy.
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

władza się wyalienowała...
_________________
Marek
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
władza się wyalienowała...

A może wyłożyła...
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Lip 18, 2005 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
..pijak i zlodziej...bo kazdy pijak to zlodziej.... lol
Gumo

to jest chyba cytat z "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" lol
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.20 sekund :: Zapytania do SQL: 167