Czy wiesz, że...
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Rybactwa ¦ródl±dowego w Olsztynie wynika, iż dzienny połów wędkarza w Zalewie Zegrzyńskim w 1999 roku wynosił 1,13 kg (o 0,03 kg mniej, niż w kilku jeziorach gospodarstw rybackich). Łowiono przede wszystkim: leszcz - 33,57%, kr±p - 15,89%, sum - 10,45%, sandacz - 8,61%, szczupak - 7,9%. Natomiast w 2000 roku wynosił 1,30 kg. Łowiono przede wszystkim: leszcz - 30,62%, kr±p 7,24%, sum 5,46%, sandacz 11,78%, szczupak - 18,19%, okoń 12,66%, płoć 5,47%. Rocznie na wędkarza przypada około 44 kg ryb

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 424
 Zalogowani 0
 Wszyscy 424

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198361) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198361) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198361) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198361) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198361) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198361) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198361) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198361) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198361) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198361) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Szczupak 30.04.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Szczupak 30.04.
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
waz_2000
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 75

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 7:03 pm    Temat postu: Szczupak 30.04. Odpowiedz z cytatem

Czy według regulaminu PZW mozna łapać szczupaki już 30.04 skoro wypada w niedzielę??
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 7:08 pm    Temat postu: Re: szczupak Odpowiedz z cytatem

waz_2000 napisał:
Czy według regulaminu PZW mozna łapać szczupaki już 30.04 skoro wypada w niedzielę??

Kolega nie zna regulaminu że się pyta?
W sumie nie dziwię się, nigdzie tam nie znalazłem do kiedy można łapać szczupaki wink:
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można, bo jak mówi RAPR "je¶li pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego przypada w niedzielę lub ¶więto, okres zostaje skrócony o ten dzień".
Je¶li więc w Twoim okręgu, nie wydłużono okresu ochronnego szczupaka, to spokojnie możesz łowić 30.04.2006, szczupaki wink:
waz_2000
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 75

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie sprawdzić czy wydłużono okres ochroony?? Daj jaki¶ link (najlepiej).
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 8:06 pm    Temat postu: Re: Szczupak 30.04. Odpowiedz z cytatem

waz_2000 napisał:
Czy według regulaminu PZW mozna łapać szczupaki już 30.04 skoro wypada w niedzielę??


To jest tak: jeżeli cię złapi± to masz pecha i będziesz ten wybór przeklinał przez pewien czas, a je¶li nie bedzie kontroli w danym dniu to bedziesz miał farta (tylko czy szczupak bedzie brać ???). Jak to kto¶ m±dry powiedział ,,ryzyk fizyk". Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 8:27 pm    Temat postu: Re: Szczupak 30.04. Odpowiedz z cytatem

moro napisał:
waz_2000 napisał:
Czy według regulaminu PZW mozna łapać szczupaki już 30.04 skoro wypada w niedzielę??


To jest tak: jeżeli cię złapi± to masz pecha i będziesz ten wybór przeklinał przez pewien czas, a je¶li nie bedzie kontroli w danym dniu to bedziesz miał farta (tylko czy szczupak bedzie brać ???). Jak to kto¶ m±dry powiedział ,,ryzyk fizyk". Pozdrawiam

A to straż ma swój regulamin? 8O
Bo ja my¶lałem, że to co jest napisane w RAPR, to obowi±zuje wszystkich :roll:
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 8:36 pm    Temat postu: Re: Szczupak 30.04. Odpowiedz z cytatem

match6 napisał:
moro napisał:
waz_2000 napisał:
Czy według regulaminu PZW mozna łapać szczupaki już 30.04 skoro wypada w niedzielę??


To jest tak: jeżeli cię złapi± to masz pecha i będziesz ten wybór przeklinał przez pewien czas, a je¶li nie bedzie kontroli w danym dniu to bedziesz miał farta (tylko czy szczupak bedzie brać ???). Jak to kto¶ m±dry powiedział ,,ryzyk fizyk". Pozdrawiam

A to straż ma swój regulamin? 8O
Bo ja my¶lałem, że to co jest napisane w RAPR, to obowi±zuje wszystkich :roll:


match6 chodziło mi tylko o to, że kiedy straż złapie takiego kogo¶, kto łapie ryby w ich okresie ochronnym to moze byc ukarany, a nie to, ze ,,straż ma własny regulamin". wesoly
_________________
Pozdrawiam
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moro poczytaj dokładnie RAPR. Jest tam napisane, że je¶li ostatni dzień okresu ochronnego danego gatunku, jest dniem wolnym, to okres ochronny zostaje skrócony o ten dzień zly:
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo przepraszam, zwracam honor, przepraszam za swój bł±d wynikajacy z niedoczytania RAPR i postanawiam poprawę :? :? :? prosze o wybaczenie :oops: :oops: :oops:
_________________
Pozdrawiam
oldzander
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Nov 21, 2005
Posty: 187

Kraj: Polska
Miejscowość: WARSZAWA
PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biedne Zębole.
Mam nadzieję ,że uda im się wytrzeć.
darek_nocnymarek
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Mar 10, 2006
Posty: 15

Kraj: Polska
Miejscowość: gliwice
PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwaga panowie
w woj. opolskim okres ochronny dla szczupaka jest taki sam jak dla sandacza , tj; od 1stycznia do 31 maja. więc tu musimy dłużej czekać smutny
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypadało by jeszcze dodać, że w tym czasie obowi±zuje zakaz połowu na żywca, martw± rybkę i jej kawałki, a także zakaz połowu z łodzi.
Oczywi¶cie na "opolskich" wodach. wink:
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Sro Mar 15, 2006 11:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Narobię sobie wrogów ale trudno, muszę to napisać. Panowie, to co przedstawiacie, oprócz informacji o ZO Opole, bo tego nie znam, to bzdura. Nie ma jakichkolwiek uregulowań prawnych, które opierałyby się na przedstawionych przez Was podstawach. Aby nie być pos±dzonym o kolejne wywody polecę po kolei, tak jak powstawały posty.

waz_2000
Zgodnie z zapisami ustawowymi ryb nie wolmo łapać, wyci±gać z nor, kryjówek oraz łowić na oznaczonych ostojach i zimowiskach. Ryby łowi się, ale to najmniejszy grzech bo w końcu się pytałe¶. :-)

Jarbas
Nie jestem samobójca, Admina się nie czepia :-D

Match6
W dokumentach prawnych nie ma pojęcia "niedziela lub ¶więto". Obojętnie czy to występuje razem, czy całkiem osobno. Co więcej, takie sformułowanie wprowadza w bł±d.

waz_2000
Zgodnie z zapisem Art.7 ust.2 ustawy o rybactwie ¶ródl±dowym, który brzmi:
"Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadaj±ca dokument uprawniaj±cy do takiego połowu, zwany dalej "kart± wędkarsk±" lub "kart± łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadaj±ca ponadto jego zezwolenie.", to na Tobie spoczywa obowi±zek dowiedzenia się, do kogo należy konkretne łowisko. Co nie znaczy, że nie masz prawa pytać, choćby na tym forum.

Moro
Witam kłusola, choć szczerze mówi±c to brak mi słów na tak± postawę.

Match6
Niestety ale nie prawda. RAPR nie jest dokumentem obowi±zuj±cym wszystkich wędkarzy. Co więcej, zgodnie z obiegow± informacj± RAPR z urzędu obowi±zuje zaledwie 1/4 wędkarzy.

Moro
Brak mi słów. O¶wiadczenie, że kłusol może być ukarany może i ma znamiona prawdy, lecz nijak ma się z wła¶ciw± interpretacj± prawa.

Darek144
Prawie dobrze tylko odpowiedz mi co będzie je¶li mój dzień wolny wypadnie w ¶rodę tak± jak dzi¶? Umiejscowienie zapisu w RAPR jest bzdur± ponieważ RAPR dotyczy wył±cznie wód dzierżawionych przez t± organizację, a sam przepis jest ogólno polski.

Moro
To nie RAPR masz czytać tylko rozporz±dzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyj±cych w wodzie.

Oldzander
No tu nie mam nic do napisania. A wła¶ciwie to tylko tyle, że mamy ten sam pogl±d na t± sprawę :-)

Kolejne dwa posty dotycz± zapisóów ZO Opole, których nie znam i nie chcę poznać, bo nie mam zamiaru tam łowić.

Co do meritum, o które pytał autor w±tku to odpowiedĽ kryje się w rozporz±dzeniu ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyj±cych w wodzie. Art 16 ust. 2.

Panowie, więcej rozs±dku w podawanych odpowiedziach. A teraz możecie na mnie powiesić wszystkie psy :-)
Jazgarek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 28, 2006
Posty: 323

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 6:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:

Jarbas
Nie jestem samobójca, Admina się nie czepia :-D


I słusznie wesoly
thomas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 238

Kraj: Polska
Miejscowość: Siedlce
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ten jeden dzień kogo¶ z was zbawi. Dajmy szansę rybkom i tak jest ich mniej niż wędkarzy.
_________________
TRAPER
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li będzietak, jak pisz± dzisiaj meteorolodzy na ONECIE to i tak szczupłe nie zd±ża się pewnie wytrzeć. Tylko w opolskim im się uda. Podobnie będzie pewnie z innymi rybami... :?
_________________
I gdzie ta metrówa ???
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

30 kwienia 2006 roku będzie można już łowić szczupaki, gdyż 30.04 to niedziela, która jest ustawowo wolna od pracy. W takim przypadku okres ochronny jest skrócony o jeden dzień. Je¶li kto¶ dalej nie wierzy, proszę rzucić okiem na krótki artykuł p. Antoniego Kustusza "WW"2/2006 dotycz±cy skracania okresu ochronnego.

Pozdrawiam
thomas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 238

Kraj: Polska
Miejscowość: Siedlce
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shawn7 napisał:
Je¶li będzietak, jak pisz± dzisiaj meteorolodzy na ONECIE to i tak szczupłe nie zd±ża się pewnie wytrzeć. Tylko w opolskim im się uda. Podobnie będzie pewnie z innymi rybami... :?


Dlatego nie patrzmy na to co daje nam prawo, a na to co my możemy zrobić dla naszych rybek w naszych polskich wodach. Według mnie nawet jeden dzień bez łowienia szczupaków da im możliwo¶ć spełnienia swojej powinno¶ci jak± jest prokreacja.
_________________
TRAPER
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SpinerK napisał:
... Je¶li kto¶ dalej nie wierzy, proszę rzucić okiem na krótki artykuł p. Antoniego Kustusza "WW"2/2006 dotycz±cy skracania okresu ochronnego.

Pozdrawiam


Niezbyt szczę¶liwy ten przykład. Przypomnijcie sobie co w ubiegłym roku w WW wypisywano na ten temat wesoly :?
_________________
I gdzie ta metrówa ???
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u mnie na szczupaczka dopiero od 1.06, wiec nie róbcie sobie róznicy jeden dzień w t± czy w t±
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shawn7 napisał:
SpinerK napisał:
... Je¶li kto¶ dalej nie wierzy, proszę rzucić okiem na krótki artykuł p. Antoniego Kustusza "WW"2/2006 dotycz±cy skracania okresu ochronnego.

Pozdrawiam


Niezbyt szczę¶liwy ten przykład. Przypomnijcie sobie co w ubiegłym roku w WW wypisywano na ten temat wesoly :?


Masz racje, w zeszłym roku się "trochę" walnęli. Sobota nie jest ustawowo wolna od pracy, jak wtedy, ale niedziela już tak wink:
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio.
Po pierwsze: waz_2000 zapytał, czy wg. reagulaminu PZW(jakim jest RAPR) wolno łowić szczupaki 30.04.2006(niedziela), więc moja odpowiedĽ była jak najbardziej odpowiednia. No może nie dokładna, bo przytoczyłem zapis RAPR z pamięci, chciałem sprawdzić ale "znikn±ł mój RAPR. Jednak nie zmienia to faktu, że na wodach PZW dnia 30.04.b.r. szczupaki będzie można łowić i zabierać. Bo łowić można zawsze, tyle że to nieetyczne. Oczywi¶cie po za regionalnymi obostrzeniami.

Po drugie: z tego co pamiętam, to wg. ustawy, okres ochronny szczupaka trwa: na rzekach i zalewach na nich powstałych(to nie jest cytat, tylko "przytoczenie" z pamięci) od 0101 do 31.03!
Na pozostałych wodach(stawy, jeziora, itp) od 01.01. do 30.04.
Oczywi¶cie dzierżawca(np. PZW)może te okresy przedłużyć.
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

match6 napisał:
Docio.


Po drugie: z tego co pamiętam, to wg. ustawy, okres ochronny szczupaka trwa: na rzekach i zalewach na nich powstałych(to nie jest cytat, tylko "przytoczenie" z pamięci) od 0101 do 31.03!
Na pozostałych wodach(stawy, jeziora, itp) od 01.01. do 30.04.
Dzierżawca(np. PZW)może te okresy przedłużyć.

To niestety Ľle pamiętasz. Ustawowo szczupaki maj± okres ochronny od 1.03 do 30.04, z tym, że dzierżawca wody ma prawo przedłużyć okres ochronny, np. PZW wprowadziło okres ochronny od 1 stycznia do końca kwietnia, a w okregu opolskim możemy łowić zębate od czerwca wink:
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

match6 napisał:
Bo łowić można zawsze, tyle że to nieetyczne. Oczywi¶cie po za regionalnymi obostrzeniami.


Art. 8. 1. Zabrania się połowu ryb:
...
3) w okresie ochronnym,

Art. 8. ust.1 pkt 3. pochodzi z tekstu jednolitego ustawy o rybactwie ¶ródl±dowym. Wynika z niego jasno, że łowić nie wolno "zawsze".

Proponuję match6 zapoznaj się najpierw z przepisami dotycz±cymi wędkowania, a póĽniej zabieraj głos w takich dyskusjach. Dla wyja¶nienia dodam, że ustawy o rybactwie ¶ródl±dowym nie można zaliczyć do "regionalnych obostrzeń"
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Thunder
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 29, 2004
Posty: 483

Kraj: Polska
Miejscowość: nysa
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w opolskim okres ochronny szczupaczka jest do końca maja. Jak widać s± o krok do przodu....
_________________
Pozdrawiam
thunder
gruby4
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Mar 15, 2006
Posty: 1


PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wędkarze i tak bior± co im się na wędkę uczepi. kto tam teraz na mazurach na okes ochronny patrzy! lol
match6
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 12, 2006
Posty: 644

Kraj: Polska
Miejscowość: Tułowice
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque, wypadało by zacz±ć od zdefiniowania znaczenia słowa "połów" i "łowić". Bo dla mnie to nie to samo, zreszt± gdyby tak było, to wycholowanie jakiejkolwiek ryby, w okresie ochronnym, było by złamaniem ustawy i regulaminu. Co oznaczałoby, że wycholowanie majowej brzany, kwietniowego szczupaka czy "bolka", było by conajmniej wykroczeniem!
Radecki
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 12, 2006
Posty: 79

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie o co ten szum je¶li wolno łowić to jedziemy na ryby i tyle je¶li kto¶ nie zabiera ryb do domu jak ja to nie ma to zadnego znaczenia , a je¶li ktos zabiera ryby do domu to czy złowi w niedzielę czy w poniedziałek ???? Jaka różnica ??? Je¶li szczupak się nie wytrze to jeden dzień nie ma znaczenia nie ma to zwi±zku z etyk± .Więc gdzie wolno zachęcam kije w ręce i rozpoczynajmy sezon w niedzielę.Pozdrawiam
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

match6 napisał:
Torque, wypadało by zacz±ć od zdefiniowania znaczenia słowa "połów" i "łowić". Bo dla mnie to nie to samo, zreszt± gdyby tak było, to wycholowanie jakiejkolwiek ryby, w okresie ochronnym, było by złamaniem ustawy i regulaminu. Co oznaczałoby, że wycholowanie majowej brzany, kwietniowego szczupaka czy "bolka", było by conajmniej wykroczeniem!

Czyli o ile dobrze Cię rozumiem skoro nie zabiorę szczupaka do domu to mogę jechać go łowić nawet teraz kiedy jest na 100% pod ochron±?
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanówcie się, zanim następnym razem będziecie takie bzdury wypisywać. Tutaj przeczytacie wyja¶nienie prawnika. Ręce opadaj±...
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze ¶mieszno, czy już straszno ?
Esox
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 4285

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Zastanówcie się, zanim następnym razem będziecie takie bzdury wypisywać. Tutaj przeczytacie wyja¶nienie prawnika. Ręce opadaj±...


Chciałbym sprostować, że nie jestem prawnikiem. Natomiast s± tam wypowiedzi przedstawicieli PSR.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz Esox to uproszczenie:). Wczoraj już mnie poniosło. Nie do¶ć, że coraz większa ilo¶ć leni i analfabetów wypowiada się na forum, to do tego jeszcze mamy wypowiedzi, które nie nios± ze sob± żadnej tre¶ci merytorycznej. Mówi±c mniej oględnie, ludzie wypisuj± bzdury, mimo, że nie maj±, żadnej wiedzy, dotycz±cej danego tematu i co gorsza nie chc± nawet sprawdzić u Ľródła, czy pisz± prawdę. Wszechogarniaj±ca mnie dezinformacja, mierzi mnie w równym stopniu, co pseudo dys... .
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Mówi±c mniej oględnie, ludzie wypisuj± bzdury, mimo, że nie maj±, żadnej wiedzy, dotycz±cej danego tematu i co gorsza nie chc± nawet sprawdzić u Ľródła, czy pisz± prawdę. Wszechogarniaj±ca mnie dezinformacja, mierzi mnie w równym stopniu, co pseudo dys... .

A nie od tego jest forum :?: :roll: wink:
Brow
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jan 25, 2004
Posty: 78

Kraj: Polska
Miejscowość: Bialystok
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gruby4 napisał:
A wędkarze i tak bior± co im się na wędkę uczepi. kto tam teraz na mazurach na okes ochronny patrzy! lol


Ja. I napewno jeszcze kilku, których znam osobi¶cie.

Co do tarła w tym roku na mazurach: nie ma mowy by lód z zatok zszedł szybko, napewno utrzyma się minimum do połowy kwietnia. Lód przy brzegach ma grubo¶ć 80 cm a na lodzie jest jeszcze 30 cm ¶niegu. Napewno nie ma co liczyć, że szczupak wytrze się przed 1 maja a płoć i okoń tym bardziej. Na płytszych jeziorach już występuje przyducha. Za to rybacy maj± żniwa, :evil: w poniedziałek na największym jeziorze z pod lodu wyci±gneli 7,5 tony leszcza. :evil:
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek_nocnymarek napisał:
uwaga panowie
w woj. opolskim okres ochronny dla szczupaka jest taki sam jak dla sandacza , tj; od 1stycznia do 31 maja. więc tu musimy dłużej czekać smutny


Mam wrażenie, że nie wszyscy dokładnie zapoznaj± się z informacjami dotycz±cymi wędkowania na swoim terenie. Informacja podana przez Darka zmusiła mnie do zagl±dnięcia na stronkę Okręgu PZW W Opolu. I co tam wyczytałem? Uchwał± nr 39/05 z dnia 29.11.2005 wprowadzono zakaz połowu ryb na żywca i "martw± rybkę" od 1 stycznia do 31 maja na wodach użytkowanych wędkarsko przez Okręg PZW w Opolu. Nic tam nie ma o zakazie połowu szczupaka po 30 kwietnia. Przecież można go łowić na przynęty sztuczne. Tak więc kolejny raz wychodzi to, że nie korzysta się z dobrodziejstw dostępu do internetu. Dla sprawdzenia moich słów polecam link: KLIK

Proszę długie linki ,wstawiać w tagach URL


Torque
luk750
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 28, 2004
Posty: 546

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel - lepiej skorzystaj z dobrodziejstw pomocnika (wstawianie linków)...
shawn7
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2003
Posty: 932

Kraj: Polska
Miejscowość: Bełchatów
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
Mam wrażenie, że nie wszyscy dokładnie zapoznaj± się z informacjami dotycz±cymi wędkowania na swoim terenie. Informacja podana przez Darka zmusiła mnie do zagl±dnięcia na stronkę Okręgu PZW W Opolu. I co tam wyczytałem? Uchwał± nr 39/05 z dnia 29.11.2005 wprowadzono zakaz połowu ryb na żywca i "martw± rybkę" od 1 stycznia do 31 maja na wodach użytkowanych wędkarsko przez Okręg PZW w Opolu. Nic tam nie ma o zakazie połowu szczupaka po 30 kwietnia. Przecież można go łowić na przynęty sztuczne. Tak więc kolejny raz wychodzi to, że nie korzysta się z dobrodziejstw dostępu do internetu. Dla sprawdzenia moich słów polecam link:


Cienko szukałe¶ . Mi 2 minuty zajęło znalezienie TEGO .
Zanim drogi Gargamelu zaczniesz innych krytykować, przemy¶l czy sam masz rację.
Internet to naprawdę dobrodziejstwo wesoly
_________________
I gdzie ta metrówa ???
waz_2000
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 75

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małe sprostowanie, wcale się nie uparłem na szczupaki. Chodzi o to że mam wypad w tym okresie nad wode i się zastanawiałem czy wzi±¶ć spinning. I tak mi się przypomniało że gdzieć czytałem o skróceniu okersu ochronnego. Więc zapytałem, jak to mówi± kto pyta nie bł±dzi wesoly.
A niech sobie pływaj± i się mnoż± (chyba sam w to nie wierze), ponieważ będ±c nad wod± na jesieni pewnego dnia złapałem ( i oczywi¶cie NIE zabrałem żeby nie było) 8 szczupłych takich od 25cm do 30cm. Ale wędkarzy było tam wielu. Kart napewno w tym miejscu nie sprawdzaj± bo my¶l± że tam ryb nie ma, a większo¶ć tych "wędkarzy" to wielbiciele taniego wina którzy więcej ¶pi± nad wod± jak wędkuj±. I nikt mi nie powie że taki co to my¶li jak załatwić sobie 5zł na alpage nie wzioł by do domu tych małych pistolecików, bodajże s±siadce na obiad da a ona mu wino postawi. No i co zrobić??
Radecki
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 12, 2006
Posty: 79

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pro¶ba do ADMINA zakończ wa¶ć ten temat bo to zwykłe bicie piany a nie dyskusja stało sie to nudne i przykre .Dziękuję.
Jarbas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: 24.01.2003
Posty: 4305

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radecki napisał:
Pro¶ba do ADMINA zakończ wa¶ć ten temat bo to zwykłe bicie piany a nie dyskusja stało sie to nudne i przykre .Dziękuję.

Wa¶ć, nie widać jako¶ podstaw. Dyskusja ma to do siebie, że może być nudna i przykra, to subiektywne Twoje odczucie. Widać powyżej, że s± chętni ten temat kontynuować, przestan±, to dyskusja sama się zamknie tzn zakończy.
_________________
http://www.jarbas.com.pl
Zwolennik naturalnej metody planowania rodziny.
Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Żywiec
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie okresy trzeba przestrzegać i dzień w przód czy tył nikogo nie zbawi. Czy Wy aż tak czekacie na 1 maja?? Jak zobacze, że ryby niewytarte to i tak nie będe łowił. Ja nigdy nie zaczynam sezonu szczupakowego 1 maja. Niekiedy nawet zaczynałem w czerwcu. Tyle wycczekali¶cie to te kilka dni nic Was nie zbawi. Pozwólcie się najpierw im wytrzeć , przecież póĽniej i tak będziecie je " męczyć" wink: wesoly cały sezon.
Jazgarek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 28, 2006
Posty: 323

Kraj: Polska
Miejscowość: Głowno
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tiur napisał:
Panowie okresy trzeba przestrzegać i dzień w przód czy tył nikogo nie zbawi.


Tiur, mam takie samo zdanie na ten temat usmiech
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tiur napisał:
Panowie okresy trzeba przestrzegać i dzień w przód czy tył nikogo nie zbawi. Czy Wy aż tak czekacie na 1 maja?? Jak zobacze, że ryby niewytarte to i tak nie będe łowił. Ja nigdy nie zaczynam sezonu szczupakowego 1 maja. Niekiedy nawet zaczynałem w czerwcu. Tyle wycczekali¶cie to te kilka dni nic Was nie zbawi. Pozwólcie się najpierw im wytrzeć , przecież póĽniej i tak będziecie je " męczyć" wink: wesoly cały sezon.


a najlepiej zaraz po defiladzie wink:
jak sobie przypominam w zeszłym roku była dokładnie taka sama dyskusja
Gargamel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 22, 2006
Posty: 880

Kraj: Polska
Miejscowość: Tarnów
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shawn7 napisał:
[Cienko szukałe¶ . Mi 2 minuty zajęło znalezienie TEGO .
Zanim drogi Gargamelu zaczniesz innych krytykować, przemy¶l czy sam masz rację.
Internet to naprawdę dobrodziejstwo wesoly


Mamy w¶ród wędkarzy nawet miło¶nika lotnictwa. "Mi 2" kojarzy się ze ¶migłowcem.

A co do długich linków, dostosuję się. Dzięki.
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że troszkę odst±piono od tematu :roll:
_________________
Pozdrawiam
darek_nocnymarek
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Mar 10, 2006
Posty: 15

Kraj: Polska
Miejscowość: gliwice
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gargamel napisał:
darek_nocnymarek napisał:
uwaga panowie
w woj. opolskim okres ochronny dla szczupaka jest taki sam jak dla sandacza , tj; od 1stycznia do 31 maja. więc tu musimy dłużej czekać smutny


Mam wrażenie, że nie wszyscy dokładnie zapoznaj± się z informacjami dotycz±cymi wędkowania na swoim terenie. Informacja podana przez Darka zmusiła mnie do zagl±dnięcia na stronkę Okręgu PZW W Opolu. I co tam wyczytałem? Uchwał± nr 39/05 z dnia 29.11.2005 wprowadzono zakaz połowu ryb na żywca i "martw± rybkę" od 1 stycznia do 31 maja na wodach użytkowanych wędkarsko przez Okręg PZW w Opolu. Nic tam nie ma o zakazie połowu szczupaka po 30 kwietnia. Przecież można go łowić na przynęty sztuczne. Tak więc kolejny raz wychodzi to, że nie korzysta się z dobrodziejstw dostępu do internetu. Dla sprawdzenia moich słów polecam link: KLIK

Proszę długie linki ,wstawiać w tagach URL


Torque

w rejestrze połowów wędkarskich pisze tu cytat;
"zarz±d okręgu uchwałami okre¶liłokres ochronny dla sandacza i szczupaka od dnia 1 stycznia do dnia 31 maja, oraz zwiększył wymiar ochronny dla szczupaka i sandacza do 50 cm"
oraz:
"wprowadził zakaz połowu ryb na żywca i martw± rybkę od 1 stycznia do 31 maja na wodach okręgu"
więc ten zakaz obowi±zuje
romekk_siedlce
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 53

Kraj: Polska
Miejscowość: Siedlce
PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy moze ktos z Was orientuje sie jak jest z okresem i wymiarem szczupaka w mazowieckim?? mam nadzieje ze nie spowoduje tym postem zwiekszonego wydzielania adrenaliny u admina wink:
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pon Mar 20, 2006 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

romekk_siedlce napisał:
czy moze ktos z Was orientuje sie jak jest z okresem i wymiarem szczupaka w mazowieckim?? mam nadzieje ze nie spowoduje tym postem zwiekszonego wydzielania adrenaliny u admina wink:


A jest co¶ na stronie okręgu?
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem dzisiaj że minister transportu i ochrony ¶rodowiska w porozumieniu z głównym ichtiologiem Kraju ogłosił rok 2006 rokiem bez szczupaka .
Ze względu na nikł± populacje szczupaka w wodach naszego kraju zdecydowano że w roku 2006 wył±czono z połowu szczupaka na terenie całego kraju, niezależnie od przynależno¶ci wód .


Ni i doczekali¶my się rozwi±zania problemu daty na najwyższym szczeblu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.20 sekund :: Zapytania do SQL: 167