Czy wiesz, że...
W klimacie europejskim samce karpia osiągają dojrzałość w wieku 3 lat, samice 4 – 5 lat. Karp przystępuje do tarła, gdy temperatura wody osiąga 18 – 20°C. Następuje jednocześnie składanie do wody ikry (jaj) przez samice i mleczu (plemników) przez samce. Zapłodnione jaja przyklejają się do pędów i liści roślin podwodnych. Najbardziej odpowiednia dla rozwoju zarodkowego jest temperatura wody od 16 do 24°C. Rozwój wówczas trwa 3 – 5 dni. W niskiej temperaturze wody (10°C) okres rozwoju zarodkowego wydłuża się do 264 godzin.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 272
 Zalogowani 0
 Wszyscy 272

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(136105) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136105) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136105) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136105) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136105) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136105) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(136105) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(136105) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(721855) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(721855) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2302
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2358
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Łowiska specjalne
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Łowiska specjalne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Kwi 17, 2006 9:56 pm    Temat postu: Łowiska specjalne Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o prywatnych łowiskach? Takich na których nie trzeba być członkiem PZW a tylko zapłacić właścicielowi i łowić. Ryb jest na nich chyba sporo, ceny znośne,czysto czyli istny raj (w teorii). Nie łowiłem jeszcze w takim miejscu ale chyba się niedługo skuszę bo wody PZW w ryby to już bardzo zasobne nie są a jeśli chcę coś złowić to łowisko prywatne wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Jakie są wasze doświadczenia z takimi łowiskami?
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Kwi 17, 2006 11:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sklepie rybnym taniej Ci wyjdzie lol
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 4:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie słuchaj Bombla.
( Są miejsca w Polsce, gdzie nie ma rzeki Odry i Wisły i prócz hodowlanych stawów wędkarskich licencyjnych, znajdują się tylko kąpieliska ).
Faktycznie, na łowiskach takich jest ryba, bo być musi. Właściciele takich łowisk dbają, aby nasze kijki trochę powyginało. Na jednym łowisku ma to zrobić karp, na innym pstrąg a jeszcze innym szczupak.
W naszym rejonie raczej są to łowiska karpiowe. Obok takich sklepowych handlowych sztuk ( czytaj do 2 kg ), których jest zdecydowana większość, pływają te pod kulki proteinowe ( czytaj pod foto aparaty).
Jeśli tylko taki staw jest umieszczony w malowniczym miejscu ( czytaj z dala od zgiełku miast i samochodowych dróg ), można świetnie wypocząć. Co sprawia największą radość wędkarzom? Jednym siedzenie przy kiju i patrzenie wokół na przyrodę ( zdecydowana większość wód PZW ), innym potrzebna jest ryba na kiju ( łowiska specjalne lub rybne ). Słyszałem też głosy, jakoby na łowiskach innych niż te specjalne, można naprawdę wypoczywać, bo potrzebna jest nutka przechytrzania ryb i kunszt znalezienia jej. W takim przypadku, najlepsza jest duża wyobraźnia. Z tak dużą wyobraźnią można wędkować cały rok w wodzie, gdzie nie ma ryby i podobno to jest największa sztuka wędkowania. Ja tam preferuje łowiska specjalne :-)
I jeszcze jedna uwaga. Na łowiskach specjalnych, też trzeba umieć wędkować.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Faktycznie, na łowiskach takich jest ryba, bo być musi. Właściciele takich łowisk dbają, aby nasze kijki trochę powyginało. Na jednym łowisku ma to zrobić karp, na innym pstrąg a jeszcze innym szczupak.


Tak Oldi to co napisałeś to prawda. Ten cytat powyżej to śmiało może robić za pytanie do zarządu PZW: co robicie w kierunku aby wody jakie otrzymaliście w dzierżawy od państwa nie były pustostanem ??
Nic. Wazniejsze są sprawy wewnętrzne działaczy, rozstrzyganie kto ma więcej racji i dzielenie pieniędzy ze składek pod siebie.
Komercja rośnie i taka będzie przyszłość wędkarstwa. I ja osobiście to popieram bo dziwne ale właśnie tam wędkarze zaczynają co to znaczy darowanie rybie wolność i zabranie takiej ilości ryb aby powiedzieć że to umiar.
Aktualnie nasz panujący prezes PZW niejaki Grabowski po sotatnim zjeździe delegatów PZW do ustalenia nowego zarzadu głównego przedstawił program naprawczy.
Ja się pytam do cholery jaki program naprawczy? Przez kilkanaście lat rządzenia w PZW teraz przedstawia naprawy?? A coś ty chłopie do tej pory robił że taki zwrot? Wychodzi na to że prowadził czysto rabunkową gospodarkę.
Jest jeszcze aspekt samej mentalności łowiących. Tych dla mięsa i odrobienia karty jest zbyt dużo. Po okresach zarybień łowią jakby oszaleli. To widzę bo sam łowię i to mówię. To czysta prawda i jak bolesna.
Zapisy w regulaminie o wymiarach i ilościach zabieranych ryb są przestarzałe od dobrych kilku lat. Wprowadzanie górnych wymiarów aby ryb złowionych nie zabierać niewiele da.
W gówkach trzeba najpierw sobie samemu poukładać i pewne rzeczy zrozumieć.
To nie mięso się liczy tylko przyjemność bo to ponoć nasze chobby.
Jak tak dalej będzie a teraz pio tej ostrej zimie głównie to jestem jak najbardziej za komercją. ZA jestem. Bo wtedy przynajmniej wiadomo będzie co przestało pływać w okradanych wodach PZW. Notabene niejedna woda właśnie od PZW jest teraz w dzierawie prywatnej. Dziwne nie??
Można napisać krótko: PAŃSTWO - PZW - DZIERZAWCA. A więc skoro dzierżawca otrzymał wodę od PZW to po co? PZW stało się pożrednikiem w interesie a skoro tak niech dzierżawca stara się o wodę od państwa pośrednik (PZW) będzie zbędny.
Co za głupi biznes a tak jawny że się chce ryczeć.
Jak zapanowałby system angielski łowienia tu u nas to wtedy wielu zrozumiało by co to znaczy ochrona, co to darowanie rybie wolności, co to umiar w łowieniu.
Jakby miał opłatę dzienną 50 złotych + limit (konkretby) to wiedziałby jak łowić. No ale i tu znajdzie taki co będzie odrabiał. Ech szkoda gadać.
_________________
Mnie biorą zawsze.
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile to łowisko specjalne niejest łowiskiem tylko z nazwy,a bywają takie niestety.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PZW się stara jak morze.Koledzy przecierz kilka ryb w zbiorniku nawet kilkuset hektarowym to jurz niepustostan,conajwyrzej dzicy lokatorzy.(sory za błendy)
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

Tiur
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 21, 2005
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Żywiec
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko co napisaliście to prawda, ale...
Trzeba trafić na dzierżawcę, któremu będzie zależało na naszym "zadowoleniu". Gorzej będzie jak dzierżawca będzie osoba, której będzie zależało tylko na pieniądzach. To odłowy sieciowe murowane.
Bądźmy jednak dobrej myśli. Ja osobiście myślę, ze za kilka lat sie to zmieni i w naszych wodach będą pływały ryby, przecież kiedyś PZW musi zacząć dbać o nas a nie o własne kieszenie.
pozdrawiam Tiur
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściciel zbiornika powinien dbac o to by byly w nim ryby bo przecierz po to przyjeżdżają wędkarze. Gdy ryb nie ma (wyłowione) interes się nie kręci więc jaki w tym sens żeby na takich łowiskach właściciel odławiał ryby?

P.S. Czy znacie takie łowiska na południu od Warszawy(nie daleko)?
Słyszałem że jest jakieś po drodze z Piaseczna do Góry Kalwarii czy gdzieś tam.
match_ac
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Jan 28, 2006
Posty: 102

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Byłem w tamtym roku 2 Razy za łowisku Specjalnym w Ossowie.
-Pierwszym razem nic nie złowiłem
-Drugim razem jednego karpia (8kg)
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdarzyło mi się łowić na Eldorado,ryby brały ale za tłoczno i jeszcze uważam że za drogo.Zresztą ostatni raz tam byłem 3 lata temu.
W zasadzie to może i bym nie żałował kasy gdyby nie było tyle ludzi.
Na Halinowie i Ossowie przedwszystkim "świńskie" karpie a tego łowić nie lubię i nie chce.Byłem gdzieś za Kołbielą ale okazało się że nie wolno na spinnig smutny
A może ktoś wie o łowisku w Markuszowie :?: Jechałem do Nałęczowa wczoraj popołudniu i widziałem tabliczkę z napisem "łowisko specjalne"
karp i inne.Jak wspomniałem karp mnie nie interesuje ale jakie inne???
Pytam bo za 2 tygodnie będę jechał tam z powrotem.
xallpe
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Mar 16, 2006
Posty: 90

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Świebodzice
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem fanem takich łowisk, ale raz zdarzyło mi się połowić na takim i było nawet miło.
Łowisko znajduje się w okolicach Sulęcina w w woj. lubuskim - parę ładnych stawów z czego jeden z pstrągiem, urządzony pod Niemców (20 min - 20 pstrągów na kij od szczotki, pałka do zabijania i do domu).
Pozostałe dwa już bardziej cywilizowanie - karp, płoć, okoń i szczupak.
Rzucałem trochę spinningiem - parę szczupaczków 50-70 cm, bardzo ładne okonie 30-40 cm. Tak na 3-4 godziny rzucania - 4do 6 ryb (nie wieszały się same usmiech ), kolega z którym byłem, miał gorsze rezultaty.
Na miejscu można przenocować, parking, restauracyjka.
Obserwowałem karpiarzy - po paru godzinach mieli po parę sztuk karpia, tak na oko pomiędzy 2 a 8 kg.
Tak więc bez przegięć, ryba jest, ale nie jest to "burdel", w którym można mieć podejrzenie że jakiś nurek podczepia ci ryby.
Czysto, miło, wzorowa organizacja.
No ale prawdziwej rzeki nic nie zastąpi..... usmiech nawet jeśli tej ryby jest trochę mniej....... usmiech
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 4:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściwie to chodzi mi o spinning. A jakie mniejwięcej są ceny i za co się płaci (za łowienie,ryby, czas)?
Jeśli to nie problem to prosiłbym o troche więcej szczegółów dotyczących dojazdu, kosztów, dozwolonych metod. Niestety w necie nie znalazłem informacji a chciałbym się troche zorientować w okolicy wink: .
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Białystok
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie nie korzystałem z takich łowisk, choć kilka razy w akcie desperacji po tygodniowym braku brań nad jedną z większych polskich rzek, kusiło mnie bardzo. Na razie nie brak mi zapału i kondycji do przemierzania brzegów wód należących do PZW oraz skutecznie konkurujacych z nim w walce o kolejne łowiska - gospodarzy "alternatywnych". Tak myślę, że będę się wybierał nad takie łowiska raczej na późnej emeryturze (jak mnie zawiozą) lol.
snoek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 09, 2005
Posty: 231

Kraj: Belgia
Miejscowoœć: Leuven
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umnie jest duzo specjalnych lowisk ,ale nigdy nie mam czasu ich odwiedzic(byc moze nie chce).Lepiej zaoszczedzic troche grosza lol A tak wogole to jest tez sporo wod nalezacych do okregu wedkarskiego,ktore sa spox wink: (np.w lowisku ,ktore teraz odwiedzam jest sporo interesujacych gatunkow ryb)Do tego presja wedkarska nie jest duza :P Ale co tam ...polskich wod jednak nic nie zastapi wink:
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 10:21 am    Temat postu: Łowiska specjalne Odpowiedz z cytatem

Sacha się tak zapytam Cię: to te świńskie karpie są takie szpetne ? wesoly
_________________
Mnie biorą zawsze.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Max89 napisał:
Właściwie to chodzi mi o spinning. A jakie mniejwięcej są ceny i za co się płaci (za łowienie,ryby, czas)?
Jeśli to nie problem to prosiłbym o troche więcej szczegółów dotyczących dojazdu, kosztów, dozwolonych metod. Niestety w necie nie znalazłem informacji a chciałbym się troche zorientować w okolicy wink: .

Kilka lat temu wydano przewodnik po łowiskach specjalnych w okolicach Warszawy. Mam go w domu, więc jesli nie zapomnę, to dam Ci dokładne namiary.
Co do reszty Twoich pytań, to na południe od W-wy znam jedno łowisko w Rembertowie k/Tarczyna, pod wiatrakiem "Stimorolu" usmiech Na jego temat powiem Ci tyle, że w ciągu roku przejeżdżam tamtędy kilkadziesiąt razy i nigdy nie przyszło mi nawet do głowy, aby tam połowić wesoly Ale na brak klienteli nie narzekają 8) Poza tym w Powsinie (dojazd z centrum autobusem 519 + ok. 1 km z kamasza) są dwa ciekawe łowiska komercyjne, na których łowiłem jeszcze jako dzieciak, ale w chwili obecnej znam je tylko z opowieści osób, które tam łowiły. Mowa o jez. Lisowskim i POd Morgami (vel POdmorgami).
Jesli chodzi o ceny i to za co się płaci, zróżnicowanie jest olbrzymie.
Generalnie takie łowiska można podzielić na te, gdzie płacisz tylko za łowienie i te gdzie płacisz za rybę, a wreszcie te gdzie płacisz za łowienie i za rybę.
Może tu występować cała masa różnych konfiguracji np. płacisz za łowienie 10 zł i możesz zabrać np. 1 rybę określonego gatunku, a za pozostałe płacisz wg. wagi, albo karasie bez limitu w ramach opłaty, ale każdy karp wg. wagi. Może też być tak, że opłata za łowienie będzie miała wymiar symboliczny np. 2 zł., ale każdą złowiona rybę będziesz musiał zabrać i zapłacić wg. wagi. Czasmi bywa tak, że płacisz od ilości wędek lub stosowanej metody. O wszystkim rozstrzygają regulaminy takich łowisk, więc przykłady opłat można mnożyć.
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sro Kwi 19, 2006 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Czez
O to mniejwięcej mi chodziło. wink:
Cytat:
Co do reszty Twoich pytań, to na południe od W-wy znam jedno łowisko w Rembertowie k/Tarczyna, pod wiatrakiem "Stimorolu" Na jego temat powiem Ci tyle, że w ciągu roku przejeżdżam tamtędy kilkadziesiąt razy i nigdy nie przyszło mi nawet do głowy, aby tam połowić

Też tamtędy jeździłem dziesiątki razy wesoly ale może ich wkrótce odwiedze.


IMO minusem takich łowisk jest brak naturalnej roślinności, ukształtowania dna. Najlepiej jeśli jest to naturalny zbiornik a nie sztucznie wykopany staw.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 7:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Max89 napisał:


IMO minusem takich łowisk jest brak naturalnej roślinności, ukształtowania dna. Najlepiej jeśli jest to naturalny zbiornik a nie sztucznie wykopany staw.

Zgadzam się z Tobą, dlatego właśnie podałem Ci namiar na łowiska w Powsinie, które są całkowicie naturalnymi zbiornikami usmiech
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Czez"]
Max89 napisał:

Zgadzam się z Tobą, dlatego właśnie podałem Ci namiar na łowiska w Powsinie, które są całkowicie naturalnymi zbiornikami usmiech

Nie do końca wiem jak będzie tam z rybą w tym roku.Mam w pracy kolegę który tam bywał przynajmniej 1x w tygodniu,nawet w jakimś tam stopniu zakolegował się z p.Jurkiem właścicielem wody po prawej stronie przy samej ulicy.Czy był też właścicielem łowiska po lewej z nazwą
Oaza tego nie wiem.Nigdy tam nie byłem a gdzie to jest wiem tylko z planu W-wy,chociaż wydaję mnie się że z raz tam przejeżdżałem.
Sprawa wyglądała późną jesinią tak:
Pan Jurek został poinformowany że jest nowy dzierżawca(nie mam pojęcia czyje to jest?Urzędu Gminy Wilanów czy może RZGW?).
Nowy dzierżawca zapowiedział całkowity zakaz wędkowania i nęcenia ze wzglądu na planowaną hodowlę raków.Zakaz miał dotyczyć również gospodarzy których ziemia przylega do wody a którzy od zawsze tam łowili(podejrzewam że nie tylko wędkami).Ponoć trwały jakieś negocjację
a w międzyczasie p.Jurek wyciągał siatkami to co wpuszczał,generalnie ponoć karpie ale i inna ryba się trafiała.Chyba nowy dzierżawca po kilku spotkaniach zrozumiał że miejscowi mogą mu przerobić wodę w gnojowicę
albo np. w wodę destylowaną i na początku roku wycofał się z tego pomysłu.Teraz chyba znowu p.Jurek ma wodę ale czy wpuścił te ryby które odłowił i sprzedał to wątpię.
Zaznaczam że znam tę sytuację z opowiadań kolegi z pracy żeby nie było na mnie że coś zmyślam.
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Max89 napisał:

Zgadzam się z Tobą, dlatego właśnie podałem Ci namiar na łowiska w Powsinie, które są całkowicie naturalnymi zbiornikami usmiech


Ooo ja tego nie powiedziałem 8O wesoly wink:


Ostatnio zmieniony przez Max89 dnia Piš Maj 05, 2006 6:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mógłby ktoś podać linka do mapki na której byłyby zaznaczone stawy w Powsinie?
Na http://mapa.szukacz.pl/ są jakieś stawy ale one się inaczej nazywają(Jez. Torfowisko- Staw Powsiński). (Po prawej stronie od ulicy Przyczółkowej lub Drewny Łukasza- dla orientacji). Byłem dziesiaj na rowerku przy jednym z nich ale chyba ze złej strony bo nie było tam dostępu do wody.
Max89
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołšczył: Mar 11, 2006
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Piš Maj 05, 2006 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Kilka lat temu wydano przewodnik po łowiskach specjalnych w okolicach Warszawy. Mam go w domu, więc jesli nie zapomnę, to dam Ci dokładne namiary.


Zapomniałeś?
Jak możesz to to napisz dokładniej co, gdzie i jak. wink:
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 83