Czy wiesz, że...
Samica różanki składa ł±cznie około 40 jaj. Samica karpia składa około 150 000 – 250 000 ziaren ikry na jeden kilogram wagi swego ciała.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 309
 Zalogowani 0
 Wszyscy 309

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(143201) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(143201) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(143201) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(143201) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(143201) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(143201) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(143201) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(143201) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721890) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721890) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2082
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2195
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2359
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jak przechowujecie??
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Jak przechowujecie??
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
waz_2000
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 75

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 9:35 am    Temat postu: Jak przechowujecie?? Odpowiedz z cytatem

Panowie dajmy na to, że jedziecie na dłużej np tydzień na mazurki. I jak przez ten tydzień przechowujecie ryby by rodzinie po powrocie faktycznie pokazać że się na rybach było a nie tylko na piwkowaniu?!
Woytas
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jul 15, 2003
Posty: 741

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeg
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja propozycja :

na zdjęciach ;)
_________________
Krytyk i eunuch z jednej s± parafii - obaj wiedz± jak żaden nie potrafi usmiech
muszkin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Skawina
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Waz_2000 na zdjęciach te rybki trzymaja się dłużej niż tydzień . Nawet wnukom można je kiedy¶ pokazać.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast na zdjęciach możesz też usmażyć i w zalewie octowej w słoikach przetrzymasz ew. wędzone zimnym dymem(jak masz możliwo¶ć) usmiech
Przy czym piszesz że jedziesz na Mazury,wygl±da więc na to że nie będziesz miał tego kłopotu :placz ani wędzonych,ani w occie ani na zdjęciach. :evil: Chyba że leszcze do 1kg Cię satysfakcjonuj± lub podobnego wymiaru szczupaczki.
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia ryb s± najlepszymi trofeami usmiech
waz_2000
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 75

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Zamiast na zdjęciach możesz też usmażyć i w zalewie octowej w słoikach przetrzymasz ew. wędzone zimnym dymem(jak masz możliwo¶ć) usmiech
Przy czym piszesz że jedziesz na Mazury,wygl±da więc na to że nie będziesz miał tego kłopotu :placz ani wędzonych,ani w occie ani na zdjęciach. :evil: Chyba że leszcze do 1kg Cię satysfakcjonuj± lub podobnego wymiaru szczupaczki.

A co nic się na mazurach nie dzieje?? Nic większego nie podejdzie??
muszkin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Skawina
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu się zgodzę z Sach± . Mazury, płotki, okonki i przy odrobinie szczęscia może co¶ jeszcze. Tak wygl±dał mój urlop przed dwoma laty, wypasiony domek , piękny pomost , łódka i dwa tygodnie , to miały być moje dwa tygodnie i niestety wszystko jak z bajki , bo ryby też okazały się bajk±. Wszystko to miało miejsce nad jeziorem Leleskim między Szczytnem a Pasymiem , gor±co niepolecam. Jednak fotki zostały po jednej z uklejk±, płotk± i okonkiem , reszta zdjęć uwieczniła tylko mnie.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

waz_2000 napisał:

A co nic się na mazurach nie dzieje?? Nic większego nie podejdzie??

Duży % jezior jest że tak powiem nadmiernie eksploatowany :evil:
Pewne jest że np. w okolicach Pasymia jeziora s± "wyczyszczone"
a w innych jest tylko nie wiele lepiej.Zależy gdzie jedziesz.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="muszkin"] Wszystko to miało miejsce nad jeziorem Leleskim między Szczytnem a Pasymiem [quote] :evil: :evil: :evil:
Energopol gospodarzem czy ZR Ostrołęka :evil: :evil: :evil:
manolo
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 167

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja trzymam złowione ryby (szczupaki, okonie) w 80 litrowej beczce zatopionej w wodzie, w czcinach lub pod pomostem. Beczka ma powycinane otwory 2 cm i oczywi¶cie zakręcane wieczko. Ryba tak przetrzymywana jest w ¶wietnej kondycji. Jest to metoda powszechnie stosowana na Mazurach w miejscach gdzie nie ma zamrażalki. Nie wiem jak przechowuje się biała ryba. Pozdr.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszkin
Jakby¶ jeszcze miał jazgarza to by wyszł± super zupa rybna wesoly
muszkin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Skawina
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Sacha Energopol , 100 zl za dwa tygodnie łowienia i zakaz połowu noc± . Równie dobrze mogli zrobić zakaz połowu w dzień.
dexpert
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 22, 2006
Posty: 163

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalnie jeziora mazurskie s± "wyczyszczone" ze wszystkiego co się tam ruszało. Mam znajomego gospodarza, u którego byłem w ten długi weekend. Codziennie on wypływa i sprawdza czy nie ma zastawionych sieci. To podobno już plaga. Przez 5 dni kilka krasnopiórek, kilkana¶cie płotek, parę leszczy, a raczej leszczyków, jeden lin (spławik) i parę małych okonków (spinning).
muszkin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Skawina
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety jazgarza sobie nie przypominam. Będ±c na tym urlopie rozmawiałem często z wedkarzami którzy znaj± to jezioro na wylot . Maj± tam domki letniskowe od wielu lat i pamiętaj±q czasy jak szczupaki się wybierało który ładniejszy . Niestety odk±d władzę przejęła tam firma Energopol z roku na rok było coraz gorzej . Za tak± gospodarkę rabunkow± powinien kto¶ "bekn±ć" ł±cznie z tym którzy dawali dzierżawy .
muszkin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Skawina
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno kiedy¶ na Mazurach to mieli¶my Szwecję , Norwegię i bóg wie co jeszcze . Niestety ustrój w jakim żyli¶my i żyjemy niszczy wszystko . Niepowiem że Mazury i Warmia nie s± piękne i wody tam tyle . Niestety woda "pusta".
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manolo napisał:
Ja trzymam złowione ryby (szczupaki, okonie) w 80 litrowej beczce zatopionej w wodzie, w czcinach lub pod pomostem. Beczka ma powycinane otwory 2 cm i oczywi¶cie zakręcane wieczko. Ryba tak przetrzymywana jest w ¶wietnej kondycji. Jest to metoda powszechnie stosowana na Mazurach w miejscach gdzie nie ma zamrażalki. Nie wiem jak przechowuje się biała ryba. Pozdr.

Nie wiem, jak to ma się do RAPR (żywe ryby należy przechowywać w siatkach z miękkiego materiału do 24 godzin). Nawet jeżeli gospodarz łowiska zezwala na takie przechowywanie ryb to jest to i tak, moim zdaniem, "trochę" nieetyczne, gdyż skazuje się rybę na męczarnie w beczce. :evil:
Kamyk
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 12

Kraj: Polska
Miejscowość: Stolyca
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 11:20 am    Temat postu: Re: Jak przechowujecie?? Odpowiedz z cytatem

waz_2000 napisał:
Panowie dajmy na to, że jedziecie na dłużej np tydzień na mazurki. I jak przez ten tydzień przechowujecie ryby by rodzinie po powrocie faktycznie pokazać że się na rybach było a nie tylko na piwkowaniu?!



To nie pisz że jedziesz na ryby tylko po ryby a to wielka różnica lol
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 12:00 pm    Temat postu: Re: Jak przechowujecie?? Odpowiedz z cytatem

waz_2000 napisał:
Panowie dajmy na to, że jedziecie na dłużej np tydzień na mazurki. I jak przez ten tydzień przechowujecie ryby by rodzinie po powrocie faktycznie pokazać że się na rybach było a nie tylko na piwkowaniu?!


Je¶li musisz najbliższe Ci osoby przekonywać do tego co robisz, to jak nic musiałe¶ wcze¶niej nieĽle narozrabiać, że Ci nie wierz±. Nie widzę głębszego sensu w przekonywaniu rodziny do celowo¶ci mojego odpoczynku. Je¶li jednak tak jest, to lepiej kup ryby w markecie i popiwkuj w domu skoro im to humor poprawi albo zabierz rodzinkę ze sob±.

Ci co nie rozumiej±, że w dzień się łowi a z wieczora "wzmacnia", s± jak dla mnie oderwani od rzeczywisto¶ci. Jedno drugiemu nie przeszkadza je¶li jest robione z głow± dla przyjemno¶ci a nie dla mięsa lub "zwałki".

Szczerze mówi±c ja tego nie rozumiem.
Kamyk
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: Jun 20, 2006
Posty: 12

Kraj: Polska
Miejscowość: Stolyca
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 12:05 pm    Temat postu: Re: Jak przechowujecie?? Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Ci co nie rozumiej±, że w dzień się łowi a z wieczora "wzmacnia", s± jak dla mnie oderwani od rzeczywisto¶ci.


A czy nie można poł±czyć przyjemnego z przyjemnym i wzmacniac sie delikatnie wieczorem przy spławiku ze ¶wietlikiem albo feederku z dzwonkiem?
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manolo napisał:
Ja trzymam złowione ryby (szczupaki, okonie) w 80 litrowej beczce zatopionej w wodzie, w czcinach lub pod pomostem. Beczka ma powycinane otwory 2 cm i oczywi¶cie zakręcane wieczko. Ryba tak przetrzymywana jest w ¶wietnej kondycji. Jest to metoda powszechnie stosowana na Mazurach w miejscach gdzie nie ma zamrażalki. Nie wiem jak przechowuje się biała ryba. Pozdr.


Zawsze powtarzam - poczekać cierpliwie a zawsze szydło wyjdzie z wora. Ciekawe co kolega pisał w tematach kłusowniczych, mięsiarskich, nokill i C&R?
dexpert
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 22, 2006
Posty: 163

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 12:13 pm    Temat postu: Re: Jak przechowujecie?? Odpowiedz z cytatem

Kamyk napisał:
SSG napisał:
Ci co nie rozumiej±, że w dzień się łowi a z wieczora "wzmacnia", s± jak dla mnie oderwani od rzeczywisto¶ci.


A czy nie można poł±czyć przyjemnego z przyjemnym i wzmacniac sie delikatnie wieczorem przy spławiku ze ¶wietlikiem albo feederku z dzwonkiem?


odpowiedĽ masz tu:

SSG napisał:
Jedno drugiemu nie przeszkadza je¶li jest robione z głow± dla przyjemno¶ci a nie dla mięsa lub "zwałki".


Pozdrawiam,
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 12:17 pm    Temat postu: Re: Jak przechowujecie?? Odpowiedz z cytatem

Kamyk napisał:
SSG napisał:
Ci co nie rozumiej±, że w dzień się łowi a z wieczora "wzmacnia", s± jak dla mnie oderwani od rzeczywisto¶ci.


A czy nie można poł±czyć przyjemnego z przyjemnym i wzmacniac sie delikatnie wieczorem przy spławiku ze ¶wietlikiem albo feederku z dzwonkiem?


A widzisz, to już wyższa szkoła jazdy, która wymaga od uczestników zgrania i tego samego podej¶cia w zadanym temacie. Oczywi¶cie, że można, choć warto pamiętać, że jeden "nadwrażliwy" może zrobić takie "bydło", że nijakiej przyjemno¶ci z wędkowania nie będzie.
manolo
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 167

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SpinerK napisał:

Nie wiem, jak to ma się do RAPR (żywe ryby należy przechowywać w siatkach z miękkiego materiału do 24 godzin). Nawet jeżeli gospodarz łowiska zezwala na takie przechowywanie ryb to jest to i tak, moim zdaniem, "trochę" nieetyczne, gdyż skazuje się rybę na męczarnie w beczce. :evil:


Jeżdzę na Mazury dwa razy w roku aby się wyszaleć ze spinningem. W tym roku przez 5 dni zrobiłem z koleg± prawie 170 km na wodzie ( jeż. ¦niardwy) i rybę mieli¶my tylko na kolację. Jak słyszę o etyce na tej wodzie to jest mi nie dobrze. Zezwoleń na majówkę nie było bo rybacy musieli wyczesać rybę niewodami na tarliskach. Zezwolenia były od czerwca ale droższe a na naszych bankowych miejscach po niewodach nie było ani ryby, ani zielska. Pytam co robisz z ryb± na łodzi będ±c cały dzień na wodzie w upały. Aby spłynć do portu z łowiska potrzebujesz 30 minut . Czy złowion± rybę trzymaswz w siatce płyn±c z prędko¶ci± 10 km/ h, czy trzymasz j± w łodzi w temp. 30 stopni lub więcej. A jeżeli chodzi o RAPR to wymiaru ochronnego nie ma, jest obowi±zuj±ca waga 80 dkg na szczupaka czy zgodnie z przepisami ? Czy etyczne jest przewozić przez rybaków żywe ryby w łodzi upchnięte jak sardynki ? Przepisy ulegaj± ci±glym zmianom , ale jak tak dalej pujdzie to ryby nie będzie można wzi±ć do ręki. Pozdr.


Ostatnio zmieniony przez manolo dnia Wto Cze 20, 2006 12:46 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
manolo
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 167

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:


Zawsze powtarzam - poczekać cierpliwie a zawsze szydło wyjdzie z wora. Ciekawe co kolega pisał w tematach kłusowniczych, mięsiarskich, nokill i C&R?


Jestem ciekaw jak kolega sobie radzi w sytuacjach opisanych wyżej. Przykr mi że zostałem oceniony jako klusownik bo wypady na Mazury kosztuj± mnie zbyt wiele i wyobrażam sobie te awantury w domu po powrocie bez ryby. Na rybach jestem może z 5 razy w roku i to o 5 razy za dużo dla mojej małżonki a wszystko przez brak kasy. Pozdr.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manolo napisał:
SSG napisał:


Zawsze powtarzam - poczekać cierpliwie a zawsze szydło wyjdzie z wora. Ciekawe co kolega pisał w tematach kłusowniczych, mięsiarskich, nokill i C&R?


Jestem ciekaw jak kolega sobie radzi w sytuacjach opisanych wyżej. Przykr mi że zostałem oceniony jako klusownik bo wypady na Mazury kosztuj± mnie zbyt wiele i wyobrażam sobie te awantury w domu po powrocie bez ryby. Na rybach jestem może z 5 razy w roku i to o 5 razy za dużo dla mojej małżonki a wszystko przez brak kasy. Pozdr.


Ooooo. przepraszam ale nie oceniłem kolegi jako kłusownika. Prędzej potwierdziłbym zasugerowanie dwulicowo¶ci. Na pewno jednak sugeruję bezmy¶lno¶ć, bo mimo, że nie spinninguję ani nie trollinguję, to je¶li już miałbym tak łowić pomy¶lałbym o sadzu ci±gnionym za łodzi±.

Wystarczy pomy¶leć lub poczytać lektury obowi±zkowe.
manolo
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 167

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:


Ooooo. przepraszam ale nie oceniłem kolegi jako kłusownika. Prędzej potwierdziłbym zasugerowanie dwulicowo¶ci. Na pewno jednak sugeruję bezmy¶lno¶ć, bo mimo, że nie spinninguję ani nie trollinguję, to je¶li już miałbym tak łowić pomy¶lałbym o sadzu ci±gnionym za łodzi±.

Wystarczy pomy¶leć lub poczytać lektury obowi±zkowe.


Trochę mi ulżylo. A jeżeli chodzi o dwulicowo¶c to chyba karzdy z nas trochę jest. Jeżeli chodzi o sadz to jest on zabroniony tak jak i stosowanie agrawek. Czekam na dalsze pomysły.
SpinerK
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 16, 2005
Posty: 772

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manolo napisał:

Jeżdzę na Mazury dwa razy w roku aby się wyszaleć ze spinningem. W tym roku przez 5 dni zrobiłem z koleg± prawie 170 km na wodzie ( jeż. ¦niardwy) i rybę mieli¶my tylko na kolację. Jak słyszę o etyce na tej wodzie to jest mi nie dobrze. Zezwoleń na majówkę nie było bo rybacy musieli wyczesać rybę niewodami na tarliskach. Zezwolenia były od czerwca ale droższe a na naszych bankowych miejscach po niewodach nie było ani ryby, ani zielska.
Co to ma do rzeczy? Etyka obowi±zuje na każdym łowisku porz±dnego wędkarza.
manolo napisał:
Pytam co robisz z ryb± na łodzi będ±c cały dzień na wodzie w upały. Aby spłynć do portu z łowiska potrzebujesz 30 minut . Czy złowion± rybę trzymaswz w siatce płyn±c z prędko¶ci± 10 km/ h, czy trzymasz j± w łodzi w temp. 30 stopni lub więcej.
Wszystkie ryby wypuszczam, to dla mnie nie problem. Jeżeli jednak chcesz zabrać rybę to j± od razu zabij po złowieniu, po co męczyć biedne stworzenie? Zabit± rybę można włożyć do siatki, nie zepsuje się w wodzie podczas dalszego łowienia.
manolo napisał:
A jeżeli chodzi o RAPR to wymiaru ochronnego nie ma, jest obowi±zuj±ca waga 80 dkg na szczupaka czy zgodnie z przepisami ? Czy etyczne jest przewozić przez rybaków żywe ryby w łodzi upchnięte jak sardynki ? Przepisy ulegaj± ci±glym zmianom , ale jak tak dalej pujdzie to ryby nie będzie można wzi±ć do ręki. Pozdr.

Nie odwracaj kota ogonem. Pewnie że to nieetyczne, ale rybacy rzadko kieruj± się etyk±, szczególnie ci stawiaj±cy sieci na tarliskach. Jednak nie powiniene¶ kierować się tym, co może rybak a co ja.
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manolo napisał:

Trochę mi ulżylo. A jeżeli chodzi o dwulicowo¶c to chyba karzdy z nas trochę jest. Jeżeli chodzi o sadz to jest on zabroniony tak jak i stosowanie agrawek. Czekam na dalsze pomysły.


Nie znam regulaminu amatorskiego połowu ryb w jeziorze ¦niardwy. Może jaki¶ link jest? Jakbym poznał to zawsze jakie¶ wyj¶cie się znajdzie. Jakby nie patrzeć zawsze można rybę u¶miercić i schować do lodówki turystycznej albo nie brać wcale. Wyj¶cie jest zawsze, nawet to najgorsze w formie odwiedzenia maketu w drodze powrotnej.
marcino
Mistrz Czatu


Dołączył: Nov 16, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Gliwice
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przechowywanie ryb w beczce - ciekawe :roll: czego ludzie nie wymy¶l±.
_________________
Pozdrawiam Marcino
manolo
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 167

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SpinerK napisał:

Wszystkie ryby wypuszczam, to dla mnie nie problem. Jeżeli jednak chcesz zabrać rybę to j± od razu zabij po złowieniu, po co męczyć biedne stworzenie? Zabit± rybę można włożyć do siatki, nie zepsuje się w wodzie podczas dalszego łowienia.
manolo napisał:
A jeżeli chodzi o RAPR to wymiaru ochronnego nie ma, jest obowi±zuj±ca waga 80 dkg na szczupaka czy zgodnie z przepisami ? Czy etyczne jest przewozić przez rybaków żywe ryby w łodzi upchnięte jak sardynki ? Przepisy ulegaj± ci±glym zmianom , ale jak tak dalej pujdzie to ryby nie będzie można wzi±ć do ręki. Pozdr.

Nie odwracaj kota ogonem. Pewnie że to nieetyczne, ale rybacy rzadko kieruj± się etyk±, szczególnie ci stawiaj±cy sieci na tarliskach. Jednak nie powiniene¶ kierować się tym, co może rybak a co ja.[/quote]

Wygl±da na to że napisałem nie wyrażnie. Na wodzie robili¶my dziennie ok. 30 km w tym 12 km to dopłyniecie i powrót z lowiska płynac łodzi± "Romana" (4-o osobowa) na 4 KM silniku max. 10 km/h. Nie wyobrażam sobie pływać cały dzień z martw± ryb± zwłaszcza w tak± pogodę jak dzi¶aj. Ja jadę na Mazury nie tylko po to aby zapłacić za zezwolenie ale równierz wyszaleć się wędkarsko przynajmniej do je¶ieni. Rybę jeżeli uda mi się zlowić w Wi¶le to wypuszczam , ale rybę z ¦niardw zbieram oczywi¶cie wymiarow±. Jeżeli chodzi o przepisy to po jez. ¦niardwy regularnie pływa PSR i Polcja i jak dot±d nie pytali co ryby robi± w beczce na łodzi gdyż wiedz± że ryba inaczej by sie zmarnowała. Równierz nie czepiaj± sie wędkarzy o to że ryby s± trzymane w beczce pod pomostem. Wiedz± że wędkarze nie maj± zamrażarek i zabraniaj±c takiego przetrzymywania ryb mało kto by przyjechał zostawić kasę.
Zawsze mówiłem że bym byl szczę¶liwy gdyby w wodzie pływały golonki ale szczupaka czy okonia z ¦niardw nie odmówie.
dexpert
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 22, 2006
Posty: 163

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manolo napisał:
Jeżeli chodzi o przepisy to po jez. ¦niardwy regularnie pływa PSR i Polcja i jak dot±d nie pytali co ryby robi± w beczce na łodzi gdyż wiedz± że ryba inaczej by sie zmarnowała. Równierz nie czepiaj± sie wędkarzy o to że ryby s± trzymane w beczce pod pomostem. Wiedz± że wędkarze nie maj± zamrażarek i zabraniaj±c takiego przetrzymywania ryb mało kto by przyjechał zostawić kasę.
Zawsze mówiłem że bym byl szczę¶liwy gdyby w wodzie pływały golonki ale szczupaka czy okonia z ¦niardw nie odmówie.


Fajnie musi wygładać jezioro ¦niardwy z łódkami na których kołysz± się beczki 80-100 litrowe oraz z pomostami i przystaniami pod którymi pochowane s± jeszcze większe beczki.
Dla przybysza zza granicy to wygl±dać musi jak floating-market z rybami. Takie cudo kiedy¶ widzi±łem na dalekim wschodzie. lol
Randal
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: May 30, 2005
Posty: 80

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manolo, masz kartę wędkarsk±?. Je¶li tak to, kto Ci j± dał…
_________________
Ulubione metody, tyczka i spinning.
waz_2000
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 75

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wła¶nie jadę nad ¦niardwy, tylko z k±d ja beczke wezme?? lol lol
gucio2020
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 17, 2005
Posty: 543

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolejny post, gdzie co drugi wypowiadaj±cy się jest bardziej papieski od PapieĽa.¦mieszy mnie to jak zawsze. Patrzmy na swoje błędy i na swoje przewinienia. Na każdego mozna znale¶ć paragraf, bez wyj±tku.
_________________
...::: Gutek :::...
Vincent
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: May 24, 2006
Posty: 11


PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak. Mieszkam W Elblagu w woj. Warminsko-Mazurskim i ryba jestr strasznie wytrzepana. Niema totalnie nic. Etyka wedkarska?? Panowie teraz cos takiego nieistnieje. Na 100% wedkarzy moze 5% postepuje poprawnie a reszta?? Wlasnie widzialem jak traktuja ryby kolesie lapia na tzw. KOSE i biora wszystko od karakana po giganty. Mi to sie serce kraja jak to widze. Bylem nad woda pociupac i koles cala siateczke takich gowiniek bral po 12-14cm bo na kotlety. Ja mam 16 lat a w poruwnaniu to wedkarzy majacych po 40-50lat postepuje lepiej. Niemam karty wedkarskiej a jak cos to wykupuje na dany rewir i tyle(niemam bo jade do ojca na stale do USA w siepniu). Ja niebiore z lowiska zandych ryb lowie bo to mnie uspokoaja, odstresowuje i moge wypoczac na lonie natury bo lowie dla przyjemnosci a nie dla miesa jakbych chcial rybke to do marketu i tyle. Etyka to niestety slowo odhcodzace w niepamiec wsrod polksich wedkarzy poza nieliczna ilosca ludzi podchodzacych odpowiedzialnie do polou. Pozdro Vinc
naja66
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 110

Kraj: Polska
Miejscowość: Prabuty
PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będ±c na mazurach pod namiotem na pewno nieprzetrzymasz ryb przez tydzień ale zdjęcia to jest to wink:
_________________
naja
manolo
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 167

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Randal napisał:
Manolo, masz kartę wędkarsk±?. Je¶li tak to, kto Ci j± dał…


Mam kartę wędkarsk± wydan± po zdanym egzaminie przez odpowiednie organa PZW i nawet opłacam regularnie.
Jestem ciekaw co powiesz po zmianach w regulaminie sportu wędkarskiego kiedy zawody spiningowe z łodzi będ± na żywej rybie (podobno od przyszłego roku). Jestem ciekaw też czy w Twojej szkólce wędkarskiej tłumaczysz młodym wędkarzom że na jednych zawodach spiningowych III turowych musiało być u¶mierconych kilka set lub kilka tysięcy ryb (czytaj wyniki w komunikatach kapitanatów okręgowych) bo tak nakazuje regulamin. Nie martwisz się że większo¶ć ryb poprostu dusi się w reklamówkach bo często znani zawodnicy nie u¶miercaj± ich w pogoni za punktami bo karzda minuta na wagę złota. My¶lę że nie jestem takim mięsiarzem skoro w zeszłym roku na spinning złowilem (wziołem) 14 szczupaków, 2 okonie i 1-go leszcza oczywi¶cie wymiarowe i nie w tarle a na splawik wędkowałem może dwa razy i to karasie . Pozdr.
Randal
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: May 30, 2005
Posty: 80

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Manolo, nigdy nie biorę złego przykładu z innych i nie tłumaczę swojego postępowania podpieraj±c się opowiadaniami nie etycznych wędkarzy, którzy nastawieni s± na pozyskiwanie mięsa za każd± cenę. Wędkarstwo to nie jest sklep rybny. A z t± beczk± to przesadziłe¶.
_________________
Ulubione metody, tyczka i spinning.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vincent napisał:
Cytat:
Panowie teraz cos takiego nieistnieje. Na 100% wedkarzy moze 5% postepuje poprawnie a reszta??

No i w dwóch zdaniach zaprzeczyłe¶ sam sobie.Albo nie istnieje,albo istnieje w 5% . Jedno ci mogę powiedzieć vincent zawsze za złym smród ci±gnie się dłużej o mocniej niż aromat dobrego. A choćby i 1% procent pozostał to wolę być w tym 1%-cie. 8) .
A zdolno¶ci ,,wędkarzy'' z tamtych rejonów miałem kiedy¶ możliwo¶ć podziwiać nad Nogatem.
pozdro...
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manolo napisał:
Jestem ciekaw też czy w Twojej szkólce wędkarskiej tłumaczysz młodym wędkarzom że na jednych zawodach spiningowych III turowych musiało być u¶mierconych kilka set lub kilka tysięcy ryb (czytaj wyniki w komunikatach kapitanatów okręgowych) bo tak nakazuje regulamin.


manolo to kiedy ty ostatni raz byłe¶ na zawodach spinningowych? :roll: Przecież teraz prawie wszystkie (albo wszystkie) zawody rozgrywane s± według zasady "no kill". I nie mówię tylko o licz±cych się w całej Polsce czy na ¶wiecie zawodach, ale także takich rozgrywanych przez koła wędkarskie. Kiedy zawody spinningowe s± z łódki to co kawałek na brzegu znajduj± się "patrole" sędziowskie, do których po złowieniu ryby podpływamy. Jest ona tam ważona i natychmiast wypuszczana do wody. A przy połowach z brzegu również nie ma z tym większego problemu. Złowion± rybę wkładamy do siatki, a co jaki¶ czas sędziowie kontroluj±cy zawody podchodz± do nas, waż± ryby i wypuszczaj± je.

Pozdrawiam
Darek144
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Vincent
Donosiciel kawy
Donosiciel kawy


Dołączył: May 24, 2006
Posty: 11


PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Farti zle sie wyrazilem sorki. Istnieje ale jest to niestety maly procent smutny tragedja kiedys porobie foty i wam pokaze jak u nas w srodku miasta na kose lowia. Pozdro Vinc
manolo
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 167

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Cze 21, 2006 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Randal napisał:
Drogi Manolo, nigdy nie biorę złego przykładu z innych i nie tłumaczę swojego postępowania podpieraj±c się opowiadaniami nie etycznych wędkarzy, którzy nastawieni s± na pozyskiwanie mięsa za każd± cenę. Wędkarstwo to nie jest sklep rybny. A z t± beczk± to przesadziłe¶.


Drogi Randal, podsumowuj±c mam do wyboru: spędzić kilka dni urlopu plywaj±c sobie po jeziorze po 10 godzin dziennie na łodzi i wypuszczać wszystkie złowione, wymiarowe ryby jeżeli będ± brały (będ±c od 04-09.06 na ¦niardwach nie zlowilem żadnej ryby) bo inaczej po kilku godzinach ryba się popsuje, lub trzymać je w beczce napełnionej wod±. Przy takiej pogodzie jak dzi¶iaj niewiem czy ryba u¶miercona wytrzyma 1 godzinę potrzebn± na powrót do przystani (ok. 10 km z jez. ¦niardwy na jez.Seksty). Przechowywanie ryb w podziurawionej beczce pod pomostem gdzie jest przepływ wody jest bardziej humanitarne niż trzymanie do niedawna ryb na agrawkach(obecnie zabronione). Jeżeli chodzi o mięso to dużo taniej by mnie wyniosło kupić szczupaka w markecie. Co do zawodów Darek 144, to na ostatnich zawodach o mistrzostwo okręgu w spiningu byłem 10-11.06.06 gdzie u¶miercono tylko ok. 1270 ryb, bo slabo brały. Wcze¶niej byłem na zawodach ogólnopolskich "Grand Prix". Pozdr.
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

manolo to fajnych wędkarzy musisz mieć w tym okręgu skoro na to pozwalaj± :placz Widzisz, nawet w kole w mojej miejscowo¶ci ryby złowione na zawodach s± wypuszczane. Szkoda, że u Ciebie niestety nie :placz

....a mówi±, że to dzięki kłusownikom i rybakom mamy taki stan wód ...
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darku a kiedy Ty byłes ostanio na zawodach spinningowych? Zawody spinningowe rozgrywane na "żywej rybie" s± rzadko¶ci±. Swego czasu jeĽdziłem troche na takie iprezy, ale nigdy nie były to zawody na żywej rybie. Powiem więcej, nie słyszałem by okręg Wrocław oragnizował takowe. A szkoda... Własnie Malczyce naleza do Okręgu Wrocław, czy Legnica?
Darek144
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 10, 2006
Posty: 1400

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malczyce należ± do okręgu Wrocław. Ale zawody w moim kole organizowane s± "na żywej rybie". A na zawodach w kole byłem ostatnio na pocz±tku maja tego roku.

Pozdrawiam
Darek144
_________________
"Zbyt wielu głupców ma się za mówców, ¶mieszne..."
Randal
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: May 30, 2005
Posty: 80

Kraj: Polska
Miejscowość: Toruń
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manolo, dobrym sposobem na przechowanie ryb jest wynaleziona bardzo dawno temu lodówka. Poza tym widzę jednak, że chodzi Ci o mięso a nie o wypoczynek. Pozdrowienia.
_________________
Ulubione metody, tyczka i spinning.
manolo
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 167

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Randal napisał:
Manolo, dobrym sposobem na przechowanie ryb jest wynaleziona bardzo dawno temu lodówka. Poza tym widzę jednak, że chodzi Ci o mięso a nie o wypoczynek. Pozdrowienia.


Randal, dobrym sposobem jest lodówka najlepiej z zamrażark±, jeżeli jest na prywatnej kwaterze lub schowek na ryby w wypożyczonej łodzi, ale ich nie ma i trudno abym je woził z kolegami ponad 400 km w samochodzie wypełnionym po dach. Po za tym czy nie mogę mnieć przyjemno¶ci z jedzenia przez siebie złowionej ryby chociaż raz na miesi±c. Jeżeli to jest mięsiarstwo to jestem gotów przerzucić się na szydełkowanie, bo mogę być pos±dzony np: o kanibalizm. Pozdrawiam.
manolo
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 167

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Darek144 napisał:
Malczyce należ± do okręgu Wrocław. Ale zawody w moim kole organizowane s± "na żywej rybie". A na zawodach w kole byłem ostatnio na pocz±tku maja tego roku.

Pozdrawiam
Darek144


Darek 144, co do złowionych ryb na zawodach spiningowych o mistrzostwo lub GPX, w regulaminie organizacji sportu wędkarskiego jest napisane wyrażnie co się dzieje z ryb± po I lub II turze jeżeli s± III turowe zawody. Poczytaj regulamin lub spytaj sędziego.
Pozdrawiam.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 161