Czy wiesz, że...
BOLEŃ:
- Rekord Polski - 8,05 kg
- Złoty medal - od 5,00kg
- Srebrny medal - od 4,00 kg
- Br±zowy medal - od 3,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 618
 Zalogowani 0
 Wszyscy 618

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198356) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198356) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198356) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198356) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198356) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198356) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198356) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198356) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198356) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198356) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2201
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Górne wymary
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Górne wymary
Idż do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 6:42 pm    Temat postu: Górne wymary Odpowiedz z cytatem

Witam, poniżej link do petycji. Może kto¶ wypełni i wy¶le. I co o tym s±dzicie?
KLIK


Ostatnio zmieniony przez wozwierz dnia Wto Gru 09, 2008 7:00 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę na li¶cie suma :-(
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suma, karpia, węgorza...
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wozwierz napisał:
suma, karpia, węgorza...


Suma - bo to dodatyk do ryb drapieżnych. O białej rybie nie piszę.
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z węgorzem nie jest Ľle, nie potrzebny jest wymiar górny.

Suma brakuje, szkoda. Sandacza by wywalił a karpia nie wstawiał - tego jest od cholery, to nie nasz rodzimy gatunek, zarybianie jest tanie, ryba szybko ro¶nie i tylko niszczy naturalne (!) biocenozy. To samo z innymi introdukowanymi rybami...

Pozdr.

Salmo
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

salmo! Po wstawieniu górnego wymiaru dla karpia zniknie problem zarybiania nim...
deamonPL
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 24, 2008
Posty: 244

Kraj: UK
Miejscowość: Manchester
PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak u was ale u mnie na jez. Drużno już od jakiego¶ czasu istnieje granica wymiaru dla szczupaka. W ci±gu doby można zabrać 2 sztuki tej ryby pod warunkiem, że mie¶ci się w granicy od 60 do 80cm. W styczniowym numerze WW był ciekawy artykuł o tym jeziorze i zasadach jakie na nim panuj±.
_________________
www.facebook.com/WoblerTV
Pike1
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Aug 06, 2007
Posty: 106

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jeziorach dzierżawionych przez PZW to nic nie da. Zakładaj±c, że wędkarz wypu¶ci "okaz", to i tak rybak weżmie szczupaka niedomiarka i metrówkę. Tu nie chodzi o wymiary i limity, ale o "zdrowe gospodarowanie wodami". Szkoda, że co innego wykazuj± w operatach wodno-prawnych, a w ogóle inne ilo¶ci wyci±gaj± z siatek. Pozrowionka.
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowość: Legnica
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie brakuje głowatki, lipienia, karasia złocistego, łososia, troci.
A tak z zupełnie innej beczki - czy kto¶ wie co¶ o próbach odtworzenia populacji jesiotra w naszych wodach? Kiedy¶ o tym czytałem, ale temat co¶ "ucichł"???
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li o mnie chodzi to jestem w 100% za tym aby takie zmiany weszły w życie i zwiększyła się moja i nie tylko moja szansa na metrowe drapieżniki. Osobi¶cie jeszcze bardziej zaniżyłbym je no ale nie wymagajmy. Jak dla mnie to już 80 cm szczupaczego cielska to spory kawał mięcha, bo ponad 4 kg ryby i z pewno¶ci± wystarczyłoby na niejeden obiad ale i te 90 cm przyjmę z wielkim podziękowaniem. Bez względu na wasze opinie popieram i dorzucam jeszcze te ryby, które chcecie ł±cznie z uklejk± i słonecznic±.zly: Nie obchodzi mnie jakie to będ± ryby, dla mnie jest ważne aby rosły duże. Już widzę te półmetrowe jazgarze zly: zly:
_________________
Bieroo Paniee???
kaktus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2006
Posty: 357

Kraj: Polska
Miejscowość: Legnica
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie Milan to masz rację! Ale i¶cie diableski pomysł mi przebiegł przez głowę - każdy gatunek powinien posiadać dolny i górny wymiar i koniec dywagacji i wywyższania jednych gatunków ponad inne wesoly
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaktus napisał:
W sumie Milan to masz rację! Ale i¶cie diableski pomysł mi przebiegł przez głowę - każdy gatunek powinien posiadać dolny i górny wymiar i koniec dywagacji i wywyższania jednych gatunków ponad inne wesoly


Dla dobra wody to nie wszystkie rybki powinny mieć według mnie górne wymiary. Jazgarz jak jazgarz 20 cm to już monstrum ukleja podobnie choć trafiaj± się większe, kr±p i leszcz mnoż± się jak głupie więc chyba lepiej żeby nie miały i tak jest ich sporo (tak mi się wydaje), Dla płotki górny wymiar 35 cm to nie wiem czy nie byłoby za dużo. Wiadomo, że szczególna presja leży na drapieżnikach bo ich mięsko jest dobre ale i taki linek jest rozchwytywany w¶ród wędkarskiej braci. Moje wędkarskie podej¶cie do tego typu akcji nie opiera się na jaki¶ naukowych badaniach co będzie lepsze a co nie. Po prostu chcę łowić duże i już.
_________________
Bieroo Paniee???
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idzie zima więc, widzę że "no killowcy" jak zwykle próbuj± uszczę¶liwiać cały ¶wiat na siłę :roll: . Powtarzam i jeszcze powielokroć będę powtarzał, skoro obecne przepisy nie s± egzekwowane (i powszechnie łamane) to po co dodatkowo je zaostrzać?

old_rysiu napisał:
Nie widzę na li¶cie suma :-(

Taaaa wymiar górny dla suma obowi±zkowo, by po kilku godzinnym holu, wrzucać nie maj±ce szans na przeżycie truchło do wody, niech gnije i zatruwa wodę.

kaktus napisał:
A tak z zupełnie innej beczki - czy kto¶ wie co¶ o próbach odtworzenia populacji jesiotra w naszych wodach? Kiedy¶ o tym czytałem, ale temat co¶ "ucichł"???

Raczej nie ucichł, zdaje się że s± prowadzone zarybienia Drwęcy t± ryb± i to chyba już drugi rok. Też my¶lałem że wszystko jest w fazie planów, dopuki nie obejrzałem programu w TV o powrocie jesiotra.
_________________
Aquila non capit muscas!
jocker
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jan 02, 2008
Posty: 70

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek80 napisał:
Idzie zima więc, widzę że "no killowcy" jak zwykle próbuj± uszczę¶liwiać cały ¶wiat na siłę :roll: . Powtarzam i jeszcze powielokroć będę powtarzał, skoro obecne przepisy nie s± egzekwowane (i powszechnie łamane) to po co dodatkowo je zaostrzać?

Po to, ażeby taki jeden tuman z drugim, zaczęli zastanawiać się w końcu, po co ustalili te górne wymiary ochronne!- Po co one zostały wprowadzone! Normalnemu wędkarzowi, tłumaczyć długo nie będzie potrzeba, ale oprócz normalnych wędkarzy, istnieje także grupa tzw. "niereformowalna grupa mięsiarzy", która za wszelk± cenę nie chce dopu¶cić do siebie my¶li, że nad wodę jeĽdzi się odpoczywać i korzystać, z tego, czym obdarzyła nas natura, a nie po to, aby j± grabić. Jak mięsiarze zaczn± się już w końcu zastanawiać, po co te górne wymiary ochronne zostały wprowadzone, a z czasem i może przyswoj± to do swoich epokowych móżdżków, to może jeszcze dożyjemy czasów, w których będziemy jeĽdzić na ryby, a nie po ryby! Ot i cała filozofia.
_________________
PAN PROFESOR
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze trochę i wprowadz± całkowity zakaz zabierania ryb, wtedy nie potrzebne będ± nam rejestry, miarki, wagi, a Pan Profesor będzie bardzo szczę¶liwy i nie będzie musiał w kółko wypisywać jaki to z niego "no killowiec" bo wszyscy nimi będziemy. zly:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że niektórym znowu się pogorszyło..... :roll:
jocker
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jan 02, 2008
Posty: 70

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niczym Was chyba nie uraziłem w moim po¶cie? Z tego, co wiem, to wypuszczacie łowione ryby (bynajmniej po czę¶ci), więc nie rozumiem Waszego oburzenia. Mięsiarzami chyba nie jeste¶cie???- oni nie przepuszcz± niczemu! Pozdro.
_________________
PAN PROFESOR
Pawel66
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 462

Kraj: Polska
Miejscowość: Piechowice
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jockerze - powiedz proszę co rozumiesz pod pojęciem: mięsiarz?
jocker
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jan 02, 2008
Posty: 70

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel66 napisał:
Jockerze - powiedz proszę co rozumiesz pod pojęciem: mięsiarz?

Każdy powinien sam o tym wiedzieć- ja nie mam zamiaru nikogo oceniać i rozliczać z mięsa!!!
_________________
PAN PROFESOR
cezorator
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 30, 2003
Posty: 386

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milan napisał:
Bez względu na wasze opinie popieram i dorzucam jeszcze te ryby, które chcecie ł±cznie z uklejk± i słonecznic±.zly:

popieram w szczególno¶ci wymiar maksymalny dla słonecznicy. To taka miła rybka. usmiech
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel66 napisał:
Jockerze - powiedz proszę co rozumiesz pod pojęciem: mięsiarz?


Ja również

jocker napisał:
Każdy powinien sam o tym wiedzieć- ja nie mam zamiaru nikogo oceniać i rozliczać z mięsa!!!


Skoro już zacz±łe¶ to proszę kontynuuj.
Może jakie¶ limity, może jakie¶ propozycje.

Ale powiem Ci szczerze że jak czytam takie dydrymały to mam zamiar dawać w pałę każdej rybie jaka zawita na moim haku. Kim Ty jeste¶ aby oblizać komukolwiek nazywaj±c go tumanem. Więcej pokory ... :evil:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Kim Ty jeste¶ aby oblizać komukolwiek ...

Nie przesadzaj usmiech z tym oblizywaniem lol
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cezorator napisał:
Milan napisał:
Bez względu na wasze opinie popieram i dorzucam jeszcze te ryby, które chcecie ł±cznie z uklejk± i słonecznic±.zly:

popieram w szczególno¶ci wymiar maksymalny dla słonecznicy. To taka miła rybka. usmiech

A ja protestuję !!!
Jak nazwa wskazuje lubi się wygrzewać na słońcu , czyli przy powierzchni. WyobraĽ sobie stada wypasionych słonecznic. Zacieni± wodę okazom żyj±cym bliżej dna ( oczywi¶cie zwłaszcza tym będ±cym w górnym wymiarze ochronnym). Z braku słońca wyginie ro¶linno¶ć. I jak się to skończy ? zly: wink:
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Jarokowal napisał:
Kim Ty jeste¶ aby oblizać komukolwiek ...

Nie przesadzaj usmiech z tym oblizywaniem lol


wink:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w kwestii tematu. To zanim p. Taszarek bły¶nie nowomod± . To po ciężkiej pracy przy trenowaniu, niech usi±dzie i pomy¶li co zrobić aby RAPR (jaki by on nie był) był przestrzegany i wody należycie chronione ! Jak już tego dokona to i lans będzie większy , a i wdzięczno¶ć wędkarzy też nie mała . zly:
jocker
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jan 02, 2008
Posty: 70

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Pawel66 napisał:
Jockerze - powiedz proszę co rozumiesz pod pojęciem: mięsiarz?


Ja również

jocker napisał:
Każdy powinien sam o tym wiedzieć- ja nie mam zamiaru nikogo oceniać i rozliczać z mięsa!!!


Skoro już zacz±łe¶ to proszę kontynuuj.
Może jakie¶ limity, może jakie¶ propozycje.

Ale powiem Ci szczerze że jak czytam takie dydrymały to mam zamiar dawać w pałę każdej rybie jaka zawita na moim haku. Kim Ty jeste¶ aby oblizać komukolwiek nazywaj±c go tumanem. Więcej pokory ... :evil:

Rozumieć mam przez to, że Ty kolego, nigdy nikogo nie nazwałe¶ od "tumanów" itp..? Więc już Ci tłumaczę co to miało oznaczać, bo widzę, że ciężki jeste¶ w tych tematach:

"Tumany", to okre¶lenie, które nie odnosi się bezpo¶rednio do czyjej¶ osoby na tym forum- także bez potrzeby się uniosłe¶!!! To jedo. Drugie, to jest to moja osobista ocena i tak oceniam niektórych osobników wstecz my¶l±cych, do czego mam prawo!!! Nie używam tutaj bezpo¶rednich okre¶leń do Twojej osoby, czy innych użytkowników na tym forum i nie wnikam też w to, w jaki sposób Ty oceniasz innych- jakich używasz wtedy inwektyw, czy sformułowań itp.,- to jest Twoja osobista sprawa i tego się trzymaj zanim cokolwiek napiszesz!!!
_________________
PAN PROFESOR
sirkal
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołączył: Feb 09, 2008
Posty: 85

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsko-Biała
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel66 napisał:
Jockerze - powiedz proszę co rozumiesz pod pojęciem: mięsiarz?


Mięsiarz to pracownik sklepu mięsnego lol
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba odbiegli¶cie troszkę od tematu . Mięsiarze to tacy co zaczynaj± zezon od kupna karty wędkarskiej i przeliczania co musza złapać w przyszłym roku aby się odkuć . To tacy co przyjeżdżaj± do nas np na Odrę ( nie napisze z k±d bo to nieważne) i ładuj± do siatki po 20 malutkich niewymiarowych sumów , czy sandaczyków - bo sie zje . To dziadek , który ma w siateczce 100 małych kleników udaj±cy że my¶lał iż to płotki - a zakłada na mikro haczyk mikro pinkę ( to widzi ) . To ludzie , którzy jad± na ryby i ładuj± do siatki kr±pie , leszczyki , płoteczki i łowia tyle ile sie da bo bierze i tak dlugo ile maja czasu . Potem lataja po znajomych , rodzinie - rozdaj± na siłę i sami kotlety z tego miel± dla kota na za¶ . To s± mięsiarze . To też Ci co po zarybieniach karpiem s± codziennie nad wod± wynosz± do bagażników maluchy a i często w trakcie wywoż± do domu aby zacz±ć z czystym kontem od nowa - wszyscy wiedz± kto to sa mięsiarze , tylko niewiadomo czemu za¶ sobie chc± przypisać ten przydomek - pewnie temu cały ten bałagan ... lol wink:
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 11:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Chyba odbiegli¶cie troszkę od tematu . Mięsiarze to tacy co zaczynaj± zezon od kupna karty wędkarskiej i przeliczania co musza złapać w przyszłym roku aby się odkuć .


O to o mnie ;-) ... w tym zezonie jestem w plecy ;-)

the_animal napisał:
To tacy co przyjeżdżaj± do nas np na Odrę ( nie napisze z k±d bo to nieważne) i ładuj± do siatki po 20 malutkich niewymiarowych sumów , czy sandaczyków - bo sie zje . To dziadek , który ma w siateczce 100 małych kleników udaj±cy że my¶lał iż to płotki - a zakłada na mikro haczyk mikro pinkę ( to widzi ) . To ludzie , którzy jad± na ryby i ładuj± do siatki kr±pie , leszczyki , płoteczki i łowia tyle ile sie da bo bierze i tak dlugo ile maja czasu . Potem lataja po znajomych , rodzinie - rozdaj± na siłę i sami kotlety z tego miel± dla kota na za¶ . To s± mięsiarze . To też Ci co po zarybieniach karpiem s± codziennie nad wod± wynosz± do bagażników maluchy a i często w trakcie wywoż± do domu aby zacz±ć z czystym kontem od nowa - wszyscy wiedz± kto to sa mięsiarze , tylko niewiadomo czemu za¶ sobie chc± przypisać ten przydomek - pewnie temu cały ten bałagan ... lol wink:


A to już s± kłusownicy.
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
i ładuj± do siatki po 20 malutkich niewymiarowych sumów , czy sandaczyków - bo sie zje . To dziadek , który ma w siateczce 100 małych kleników udaj±cy że my¶lał iż to płotki wink:

E mylisz sie , to najzwyklejsi w ¶wiecie kłusole !
Mięsiarze, to ci co lubi± rzucać mięsem i przerzucać mięso. Rzucaj± mięsem głównie w Necie. A przerzucaj± mięso (jak mówi±) nad wod±. Ten co zabierze co jaki¶ czas to smakosz , chyba oczywiste. Więc jak nazwać tego co przerzuca jedynie mięso ... - mięsiarz ! I wszystko już chyba jasne .
8)

pozdrawiam smakoszy i walcz±cych z mięsiarzami zly:
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Sro Gru 10, 2008 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amen 8)
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Chyba odbiegli¶cie troszkę od tematu . Mięsiarze to tacy co zaczynaj± zezon od kupna karty wędkarskiej i przeliczania co musza złapać w przyszłym roku aby się odkuć . To tacy co przyjeżdżaj± do nas np na Odrę ( nie napisze z k±d bo to nieważne) i ładuj± do siatki po 20 malutkich niewymiarowych sumów , czy sandaczyków - bo sie zje . To dziadek , który ma w siateczce 100 małych kleników udaj±cy że my¶lał iż to płotki - a zakłada na mikro haczyk mikro pinkę ( to widzi ) . To ludzie , którzy jad± na ryby i ładuj± do siatki kr±pie , leszczyki , płoteczki i łowia tyle ile sie da bo bierze i tak dlugo ile maja czasu . Potem lataja po znajomych , rodzinie - rozdaj± na siłę i sami kotlety z tego miel± dla kota na za¶ . To s± mięsiarze . To też Ci co po zarybieniach karpiem s± codziennie nad wod± wynosz± do bagażników maluchy a i często w trakcie wywoż± do domu aby zacz±ć z czystym kontem od nowa - wszyscy wiedz± kto to sa mięsiarze , tylko niewiadomo czemu za¶ sobie chc± przypisać ten przydomek - pewnie temu cały ten bałagan ... lol wink:


No Animal - tego się po Tobie nie spodziewałem. Tak pomylić pojęcia.
Prawdę mówi±c/pisz±c czekałem na to wyja¶nienie od Jockera. On jednak jest cwaniak - nie odpisze, bo wie, że ja na to tylko czekam.
Bardzo mi się podobało okreslenie moęsiarza, napisane przez Farti. No i masz Jocker teraz problem. Tylko Ty oczywi¶cie tego nie będziesz chciał zauważyć, albo nie zrozumiesz na czym owy problem ma wygl±dać.
No to Ci wytłumaczę za wczasu. Problem w tym, że zakodowałe¶ błędnie pojęcie ''mięsiarz'' i teraz będ± z tym problemy. Taki zacietrzewiony go¶ć za nic nie da sobie powiedzieć, że się mylił i będzie teraz sam mięsiarzem. No to jak sztylet w plecy!!
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu lol lol lol <= Ty smakoszu wesoly
Jarokowal - to nie sa kłusownicy tylko wędkarze popełniaj±cy ewentualnie wykroczenie . Farti - zapomniałem tam dopisać ważnego słowa "MZ - moim zdaniem" lol
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jocker napisał:
Po to, ażeby taki jeden tuman z drugim, zaczęli zastanawiać się w końcu, po co ustalili te górne wymiary ochronne!- Po co one zostały wprowadzone! Normalnemu wędkarzowi, tłumaczyć długo nie będzie potrzeba, ale oprócz normalnych wędkarzy, istnieje także grupa tzw. "niereformowalna grupa mięsiarzy"

A ja będę się odzywał po to, ażeby taki jeden tuman z drugim zaczęli zastanawiać się w końcu po co s± fora wędkarskie, po co gadamy w sieci i spotykamy się nad wodami. Normalnemu człowiekowi tłumaczyć długo nie będzie potrzeba, ale oprócz normalnych ludzi istnieje także grupa tzw. "niereformowalna grupa trolli internetowych", która obraża dyskutantów, których na oczy nie widziała, a którym do pięt nie dorasta inteligencj±.
jocker napisał:
Niczym Was chyba nie uraziłem w moim po¶cie? Z tego, co wiem, to wypuszczacie łowione ryby (bynajmniej po czę¶ci), więc nie rozumiem Waszego oburzenia. Mięsiarzami chyba nie jeste¶cie???- oni nie przepuszcz± niczemu! Pozdro.

Aby ta wypowiedĽ miała jakikolwiek sens popraw na przynajmniej.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno i to samo w koło.
Opcji w wędkarstwie mamy wiele ale jedno jest pewne.
Regulamin obowi±zuje każdego i każdy ma obowi±zek łowić według reguł w nim zwartych.
Jesz - to sobie bierz. Nie chcesz je¶ć nie bierz.
Najlepiej będzie jak każdy będzie patrzył we własne "garnki" i robił według własnych zasad. Oczywi¶cie zgodnie z RAPR.
_________________
Mnie bior± zawsze.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:
Jedno i to samo w koło.
Opcji w wędkarstwie mamy wiele ale jedno jest pewne.
Regulamin obowi±zuje każdego i każdy ma obowi±zek łowić według reguł w nim zwartych.
Jesz - to sobie bierz. Nie chcesz je¶ć nie bierz.
Najlepiej będzie jak każdy będzie patrzył we własne "garnki" i robił według własnych zasad. Oczywi¶cie zgodnie z RAPR.

Jak widać jednym przychodzi to łatwo, inni przez całe życie do tak banalnych wniosków nie dojd±. Niedługo trzeba będzie pomniki stawiać za to, że kto¶ potrafi logicznie my¶leć. Zgroza wykrzyknik
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
ledd1 napisał:
Jedno i to samo w koło.
Opcji w wędkarstwie mamy wiele ale jedno jest pewne.
Regulamin obowi±zuje każdego i każdy ma obowi±zek łowić według reguł w nim zwartych.
Jesz - to sobie bierz. Nie chcesz je¶ć nie bierz.
Najlepiej będzie jak każdy będzie patrzył we własne "garnki" i robił według własnych zasad. Oczywi¶cie zgodnie z RAPR.

Jak widać jednym przychodzi to łatwo, inni przez całe życie do tak banalnych wniosków nie dojd±. Niedługo trzeba będzie pomniki stawiać za to, że kto¶ potrafi logicznie my¶leć. Zgroza wykrzyknik
\spoko ,to taki coroczny stres posezonowy lol luknij w grudzień zeszłego roku, ten sam miesiarsko raprowo nookilowy ton wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przył±czaj±c się do tej wzniosłej dyskusji, która pojawia się tutaj ¶rednio dwa razy w miesi±cu, dziel±c się "internetowym opłatkiem", również życzę Szanownym Kolegom wesołych ¶wi±t , dystansu do siebie i otaczajacej rzeczywisto¶ci. wink:
Kiedy¶ zaproponowałem, aby¶cie pochwalili się przed dziećmi z postów i problemów, które tak pieczołowicie s± tutaj prezentowane. Może blamaż w ich oczach by cokolwiek zmienił? :roll:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden potomek wiatru i kurzu o nicku Jocker i tyle zamieszania. Czyżby¶cie panowie znów się nudzili?
Nie karmić trola
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Kiedy¶ zaproponowałem, aby¶cie pochwalili się przed dziećmi z postów i problemów, które tak pieczołowicie s± tutaj prezentowane. Może blamaż w ich oczach by cokolwiek zmienił? :roll:

A słyszałe¶ o takim powiedzeniu "niedaleko pada jabłko od jabłoni"? Hehe, zawsze można usłyszeć "ale mu tato dowaliłe¶" wink:
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek80 napisał:
Idzie zima więc, widzę że "no killowcy" jak zwykle próbuj± uszczę¶liwiać cały ¶wiat na siłę :roll: .......

Taaaa wymiar górny dla suma obowi±zkowo, by po kilku godzinnym holu, wrzucać nie maj±ce szans na przeżycie truchło do wody, niech gnije i zatruwa wodę.


Odnosz±c się do pierwszej czę¶ć odpowiem tak: jeszcze mi się nie zdarzyło na siłę zmieniać ¶wiata i na siłę kogo¶ przekonywać do sposobu łowienia jaki sam sobie obrałem. Bawi± mnie takie wypowiedzi jak Twoja gdyż ¶wiadczy tylko o jednym - że można inaczej a Ty o tym nie chcesz nawet słyszeć. Twoja sprawa.
Jako karpiarz metoda C&R jest moim własnym wyborem i nigdy nikomu nie powiedziałem, że jest najlepsza. Dla mnie osobi¶cie i dla zaspokojenia moich potrzeb w wędkowaniu jest tak±.

Co do drugiego kawałeczka Twojej odpowiedzi. Hmmm to jest żarcik zapewne - prawda :?: :?:
_________________
Mnie bior± zawsze.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
\spoko ,to taki coroczny stres posezonowy lol luknij w grudzień zeszłego roku, ten sam miesiarsko raprowo nookilowy ton wesoly

No tak. Jeden po nieudanym sezonie robi analizy i stwierdza: "w przyszłym sezonie poprawię to i to".
Drugi po równie nieudanym sezonie robi analizy i stwierdza: "cholerni mięsiarze, wytłukli wszystko"
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Zenon napisał:
\spoko ,to taki coroczny stres posezonowy lol luknij w grudzień zeszłego roku, ten sam miesiarsko raprowo nookilowy ton wesoly

No tak. Jeden po nieudanym sezonie robi analizy i stwierdza: "w przyszłym sezonie poprawię to i to".
Drugi po równie nieudanym sezonie robi analizy i stwierdza: "cholerni mięsiarze, wytłukli wszystko"

a wiesz !! po bezrybnych wyprawach na Wisłę dochodzę do tego samego wniosku lol kurna mało ,to i wody jako¶ mniej ,to i to zabieraj±?? 8O 8O
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
kurna mało ,to i wody jako¶ mniej ,to i to zabieraj±?? 8O 8O

Nie to już muszkarze znad górnej Wisły. Mocz± muchy, potem machaj± żeby przesuszyć nie my¶l±c, że tam gdzie¶ niżej wody przez to ubywa. No tacy już s± niereformowalni i co im zrobisz :?: zly:
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Zenon napisał:
kurna mało ,to i wody jako¶ mniej ,to i to zabieraj±?? 8O 8O

Nie to już muszkarze znad górnej Wisły. Mocz± muchy, potem machaj± żeby przesuszyć nie my¶l±c, że tam gdzie¶ niżej wody przez to ubywa. No tacy już s± niereformowalni i co im zrobisz :?: zly:

znaczy przez Krakusów :evil:
kefaspirit
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 407

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cezorator napisał:
Milan napisał:
Bez względu na wasze opinie popieram i dorzucam jeszcze te ryby, które chcecie ł±cznie z uklejk± i słonecznic±.zly:

popieram w szczególno¶ci wymiar maksymalny dla słonecznicy. To taka miła rybka. usmiech


No co wy Panowie. Przecież słonecznica już od paru lat jest pod czę¶ciow± ochron± gatunkow±, więc w ogóle łowić jej nie wolno!
ZOBACZ
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kefaspirit napisał:
cezorator napisał:
Milan napisał:
Bez względu na wasze opinie popieram i dorzucam jeszcze te ryby, które chcecie ł±cznie z uklejk± i słonecznic±.zly:

popieram w szczególno¶ci wymiar maksymalny dla słonecznicy. To taka miła rybka. usmiech


No co wy Panowie. Przecież słonecznica już od paru lat jest pod czę¶ciow± ochron± gatunkow±, więc w ogóle łowić jej nie wolno!
ZOBACZ

ale jak wprowadzi się "widełki" nie będzie jej wolno łowić... TYM BARDZIEJ ;-)
_________________
Marek
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kefaspirit napisał:
cezorator napisał:
Milan napisał:
Bez względu na wasze opinie popieram i dorzucam jeszcze te ryby, które chcecie ł±cznie z uklejk± i słonecznic±.zly:

popieram w szczególno¶ci wymiar maksymalny dla słonecznicy. To taka miła rybka. usmiech


No co wy Panowie. Przecież słonecznica już od paru lat jest pod czę¶ciow± ochron± gatunkow±, więc w ogóle łowić jej nie wolno!
ZOBACZ


Nie jeste¶ na bież±co. To rozporz±dzenie zostało zmienione. Nie szukaj w archiwach RO, tylko w teraĽniejszym RO. Masz TUTAJ to rozporz±dzenie zmieniaj±ce. wink:
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
cezorator napisał:
Milan napisał:
Bez względu na wasze opinie popieram i dorzucam jeszcze te ryby, które chcecie ł±cznie z uklejk± i słonecznic±.zly:

popieram w szczególno¶ci wymiar maksymalny dla słonecznicy. To taka miła rybka. usmiech

A ja protestuję !!!
Jak nazwa wskazuje lubi się wygrzewać na słońcu , czyli przy powierzchni. WyobraĽ sobie stada wypasionych słonecznic. Zacieni± wodę okazom żyj±cym bliżej dna ( oczywi¶cie zwłaszcza tym będ±cym w górnym wymiarze ochronnym). Z braku słońca wyginie ro¶linno¶ć. I jak się to skończy ? zly: wink:


Farti, w takiej sytuacji wyzdychaj± wszystkie karpie a karpiarze przerzuc± się na słonecznictwo.
_________________
Bieroo Paniee???
kefaspirit
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 407

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
kefaspirit napisał:
cezorator napisał:
Milan napisał:
Bez względu na wasze opinie popieram i dorzucam jeszcze te ryby, które chcecie ł±cznie z uklejk± i słonecznic±.zly:

popieram w szczególno¶ci wymiar maksymalny dla słonecznicy. To taka miła rybka. usmiech


No co wy Panowie. Przecież słonecznica już od paru lat jest pod czę¶ciow± ochron± gatunkow±, więc w ogóle łowić jej nie wolno!
ZOBACZ


Nie jeste¶ na bież±co. To rozporz±dzenie zostało zmienione. Nie szukaj w archiwach RO, tylko w teraĽniejszym RO. Masz TUTAJ to rozporz±dzenie zmieniaj±ce. wink:


Oooo!
No to sory!
Ale na wodach PZW dalej jest zakaz jej połowu?
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 167