Czy wiesz, że...
Miejsce rozrodu węgorzy (Morze Sargassowe) zostało zlokalizowane dopiero w 1923 roku przez Duńczyka Johannesa Schmidta. Ciekawostk± jest, iż węgorze dobieraj± sobie partnerów z tych samych regionów, z których pochodz±. Stwierdzono ponadto różnice w kodzie DNA w zależno¶ci od regionu. Do zarybień w Polsce używa się narybku węgorza zakupionego w Europie Zachodniej, który różni się od bałtyckiego.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 280
 Zalogowani 0
 Wszyscy 280

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(169987) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(169987) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(169987) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(169987) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(169987) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(169987) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(169987) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(169987) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721910) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721910) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2083
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2195
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2360
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - "Widełki"-Zmiany w okręgach / 2013
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
"Widełki"-Zmiany w okręgach / 2013
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jjjan, pomin±łe¶ istotny czynnik - spryt.
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ryby słyn± z tego, że s± niezwykle sprytne. Nic nie robi±, tylko kombinuj± jak się wepchn±ć przed większego. lol
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Ryby słyn± z tego, że s± niezwykle sprytne. Nic nie robi±, tylko kombinuj± jak się wepchn±ć przed większego. lol


Jednym słowem zachowuj± się jak panie na wcze¶niejszej emeryturze w ¶rodkach komunikacji miejskie w godzinach szczytu! I niech kto¶ powie, że życie nie zaczęło się w wodzie...
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj Maćku, dawno komunikacja miejska nie jechałes... Ostatnio we Wrocławiu mialem przyjemnosc po ładnych kilku latach jechac autobusem i tramwajem. Dobrze, ze muałem przewodnika, bo bym nie wiedział jak się jedzie. Za bilet mozna karta w automacie płacic, jakies to wszystko inne, gadaj±ce maszyny... A panie o ktorych wspomniałes maja niezł± konkurencje- młodzież z białymi słuchawkami w uszach, zapatrzona gdzie¶ w dal. Starsza pani z tobołami nie ma szans dzisiaj w autobusie. Musi stać. Nikt nic nie widzi, nikt nic nie słyszy... A tak w temacie(lub podtemacie) po co rybom do sypialni zqgl±dać? Lepiej od nich nie wiemy czego im trzeba...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego, że tam taka Sodoma i Gomora, wszędzie jeżdżę swoim samochodem! usmiech
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 8:36 pm    Temat postu: Re: "Widełki" Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Zamknij grupę ludzi na okre¶lonym terenie, w trudnych warunkach na dłuższy okres czasu, a przekonasz się kto będzie przywódc± "stada" i kto będzie miał najwięcej dzieci.

Jjjan rozumiem, że w zwi±zku z tym , że natura wyposażyła mnie tak jak wyposażyła to wła¶nie mnie widzisz w roli potencjalnego „przywódcy stada” w hipotetycznym odosobnieniu.
Czytaj±c to aż się rozmarzyłem. Masz pomysły, no no.

A z drugiej strony szkoda!!! Ech!!! Byłoby pięknie!!! Już widzę się otoczony wianuszkiem panienek. Półleż±cy, wachlowany, dopieszczany, maniciurowany i pediciurowany. Na rybach oczywi¶cie. Mogłyby podawać mi robaki, podbierać, wiosłować no a przede wszystkim wychwalać mój kunszt wędkarski.

Wielkie osobniki to dopiero maj± przywileje – „cysarz to ma klawe życie”. Jak o tym tak my¶lę, to zaczynam rozumieć, że zmarnowałem swoj± szansę. Tylko jedna kobitka która nie chciała nawet dotkn±ć się do moich trofeów (czyli czy¶cić i smażyć ) i dwoje dzieciaków narzekaj±cych na o¶ci ( tak na marginesie znacie jakie¶ ryby bez o¶ci? małe lub duże w „widełkach” oczywi¶cie?).
życie wyszło mi kiep¶ciutko!!!! W moim przypadku to mniej niż zero. Ale też od dawna znana mi jest przyczyna tej porażki – „Panowie ja po prostu nie mam ¶miało¶ci do kobiet”.

Jjjan dzięki Tobie nareszcie dałem upust swojej giga-krypto-megalomanii. Mogłem powiedzieć wszystko co czuję, wręcz podsumować swoje życie. Mógłbym też opowiadać o sobie jeszcze wiele, ale czuję, że czas przerwać i dziękuje chociaż za to.

Mam nadzieje, że tym głupim żartowaniem nie obraziłem nikogo. Jeżeli ktokolwiek poczuł się dotknięty lub zniesmaczony to z góry przepraszam. Zebrało mi się na żarty. Proponuję powrót do tematu „widełki”. Trochę żal, że już nie będzie to o mnie, ale trudno jako¶ to zniosę. 8)
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samara mam dwie wiadomo¶ci dla Ciebie. Pierwsza to taka że to nie s± moje pomysły ale o tym to wiesz, a druga to taka że mój post dotyczył widełek o czym też wiesz. Może Cię trochę rozgrzeszać to że się rozmarzyłe¶. wink:

Ostatnio zmieniony przez jjjan dnia Sob Lut 02, 2013 9:53 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2549

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Samara mam dwie wiadomo¶ci dla Ciebie. Pierwsza to taka że to nie s± moje pomysły ale o tym to wiesz, a druga to taka że mój post dotyczył widełek o czym też wiesz. Może Cię trochę rozgrzeszać to że się rozmarzyłe¶. wink:


Samara nie narzekaj, Ciebie rozumie natura obdarzyła i jeste¶ dużym chłopcem. A co ja mam powiedzieć jak mnie jest po prostu dużo lol
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzysztofCz napisał:
Samara nie narzekaj, Ciebie rozumie natura obdarzyła i jeste¶ dużym chłopcem. A co ja mam powiedzieć jak mnie jest po prostu dużo lol

"Duzi" maj± lepiej. Gdyby obowi±zywały nas wymiary widełkowe mogliby¶cie spokojnie żyć, a ja musiałbym się ukrywać w krzaczorach żeby nie skończyć w garnku. lol
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Ryby słyn± z tego, że s± niezwykle sprytne. Nic nie robi±, tylko kombinuj± jak się wepchn±ć przed większego. lol

Dokładnie, i jak "obmamlać" haczyk z przynęty nie nadziewaj±c się na niego.
Jedne, głupsze się nadziewaj±, "mięsiarze" zabieraj± je do domu i już nie maj± szans na rozród. Zostaj± te sprytniejsze, co sobie lepiej w ¶rodowisku radz±. Dzięki temu mamy tak rybne wody (nie piszę o Mazurach) i jednocze¶nie tak trudno co¶ w nich złowić.
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawno się nie odzywałem ale rozmowa zeszła na takie tory, że postanowiłem cos powiedzieć
Na Sl±sku mieszkam od 3 lat- wcze¶niej w Olsztynie, gdzie mimo wszystko wędkowałem głównie w prywatnych jeziorach. Woda musi mieć "wła¶ciciela"- dzierżawcę, osobe cywilna itp. a nie ZWIˇZEK- czyli de facto nikogo. Dlatego bardzo jestem rad, że minister sportu zabrała dotacje PZW. Miejmy nadzieję, że ten moloch wreszcie padnie. A jak padnie - to większo¶ć wód trafi ponownie w dzierżawę pojedynczych osob-czyli nie będzie zarybiania karpiem i amurem, pozyskiwania tarlaków w okresie ochronnym, czy utrzymywania wspaniałych wylęgarni jak w podwarszawskim Halinowie. Chciałbym pojechać nad wodę, uprzednio dowiedziawszy się czyj± jest własno¶ci± po opłaceniu jakiej¶ kwoty na poczcie itp. I wreszcie niech wody w Polsce przestana być Ľródłem pozyskiwania białka. I niech będ± widełki wymiarowe. I niech będzie okresowe zamykanie rzek, stawów itp na okres tarła.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O matko - Andersen wstał z grobu! wink:
Wierzysz w cuda? Obcięcie funduszy przez ministrantkę doprowadzi do tego, że... nasi wybrańcy zwiększ± wysoko¶ć składek, aby wyj¶ć na swoje. Bo przecież jest rzecz± niedopuszczaln±, aby reprezentanci tak prężnej organizacji doznali uszczerbku na standardzie życia. Przecież za tak ofiarn± pracę należy się godne uposażenie! Utrzymanie wód też kosztuje, a to przecież nasze wody! :roll:
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieję, że wejda na równie pochył±- podnios± składki- mniej ludzików je zapłaci- mniej kasy w kasie- mniej na dzierżawy itp- więcej wód do dzierżawienia przez inne podmioty- lepsza ich organizacja - więcej konkurencji.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak - okaże się, że ilo¶ć wędkarzy zmalała, za to wzrosła ilo¶ć... kłusowników! Tak więc należy zwiększyć kontrolę, bo rozgrabiaj± nam tak pieczołowicie przez lata gromadzony maj±tek! W tym celu... Co? Kolejny powód do podwyżki.
Brawo dla Muchy - niech zabuja tym kołchozem zasłużonych po wsze czasy.
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monku- kilka lat temu rozgl±dali¶my sie z kulegami nad jakim¶ bajorem na Podlasiu, coby zrobić grajdołek karpiowy, szukali¶my na stronach agencji restrukturyzacji rolnictwa. Chodziło o lokalizację itp. Stawka dzierżawy w przetargu wynosiła równowarto¶ć 1q żyta b±dĽ pszenzyta za 1 ha wody. Przeszkoda było tylko to że:
1. nie będzie odlowów rybackich, czyli w ¶wietle agencji nie będzie przynosił grajdołek dochodów
2. |"odłowy kontrolne" szacowane będ± tylko na podstawie odłowów wędkarskich, wpisywanych w rejestry
więc szacowna organizacyja nas zrzeszaj±c niech nie :oops: głupot o makabrycznych kosztach dzierżawy wody.

jjj
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze jedno- okręg katowicki wprowadził w tym roku na niektórych zbiornikach zakaz biwakowania. Spowodowało to powszechny lament i zgiełk. Czemu? ano dlatego, że np na zbiorniku Buków II w ubiegłym roku chłopcy stawiali sobie przyczepy kampingowe, w których mieszkali zmieniaj±c się uwaga: od marca -kwoetnia do końca paĽdziernika - widziałem osobi¶cie i rozmawiałem z kampingowcami. Codziennie do wody szło wiadro kukurydzy, innych ziaren i zanęt. takich obozowisk na Bukowie było kilkana¶cie. I potem co niektórzy mówi±, że woda zielenieje od nadmiaru karpia i amura:P
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Monk"]Tak, tak - okaże się, że ilo¶ć wędkarzy zmalała, za to wzrosła ilo¶ć... kłusowników! Ależ nie mówię, żeby nie opłacać "składki" za wędkowanie- ino że nie koniecznie dla pzw.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, ile masz lat, dlatego przytoczę tekst pewnej piosenki z poprzedniej epoki:
"Jad± wozy kolorowe kręc± im się kółka
Na nich jedzie Cyrankiewicz, ci±gnie go Gomułka.
Dalej żywo, dalej Władziu - nie rozwal pojazdu
może na min dojedziemy do VII zjazdu".

Generał Grabowski zna więcej tego typu piosenek, a przywi±zanie do stanowiska jest warto¶ci± ponad wszystko. A że wszystkie chwyty dozwolone...
Oby wreszcie powieĽli to towarzystwo, a wody stały się własno¶ci± choćby gmin. Mnie nie interesuje utrzymywanie sportu wędkarskiego, mam go wręcz w nosie! Chcę mieć możliwo¶ć spędzenia czasu nad wod±. Oby rybn±. A opłatę za wędkowanie też mogę wnie¶ć przelewem lub na poczcie. Niezależnie od zak±tka kraju, w którym mnie najdzie ochota.
Takie to normalne, że aż głupie. lol
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monku - trochę ponad 40:) i tez trochę pamiętam, może nie Gomółkę i

Cyrankiewicza ale Edzia z jego "pomożecie" i Jurka "rz±d się sam wyżywi"

a wracaj±c do widełek- mnie to nie dotyczy bo wypuszczam wszystko, ale jest to jedyna możliwo¶ć, żeby w RP złowić "co¶ przyzwoitego" zly:
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowość: ...
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wozwierz napisał:
Monk napisał:
Tak, tak - okaże się, że ilo¶ć wędkarzy zmalała, za to wzrosła ilo¶ć... kłusowników! Ależ nie mówię, żeby nie opłacać "składki" za wędkowanie-
Cytat:
ino że nie koniecznie dla pzw.


Już s± prywatne w okolicach Łomży . Jako¶ ludzie nie piej± z zachwytu.
Jedn± spraw± s± pewne osoby i kulisy ich działań . A drug± co i jak dalej.


@Monk

A mi przypomniała się inna
Donald marzy, żeby polskie ludzie ,... , taplali się w cudzie


Ostatnio zmieniony przez farti dnia Pią Lut 08, 2013 6:16 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piosenek Ci u nas pod dostatkiem, tylko rzeczywisto¶ć jako¶ za cholerę nie chce być bardziej kolorowa. wink:
Farti: nie od razu Kraków zbudowano. Przy większej ilo¶ci tych prywatnych, większe jest prawdopodobieństwo, że pojawi± się takie, na których będzie zależało na wizytach wędkuj±cych turystów, a nie tylko sprzedawaniu do zoo tr±cego się leszcza po 10 gr za kg.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy z Was s± tak młodzi, że nie mog± pamiętać czasów solidarno¶ci. Wobec tego trzeba to opowiedzieć, gdyż wydaje się, że historia zaczyna się powtarzać.

W tamtych czasach głównym oczekiwaniem społeczeństwa, takim panaceum na wszystkie problemy był prywatny „gospodarz”. Ludzie w swojej naiwno¶ci my¶leli, że prywatny wła¶ciciel będzie dbał o interes fabryk w których pracuj±, o ich dochody, pracę, wygodę życia codziennego, uważali nie wiadomo dlaczego, że taki wła¶ciciel - gospodarz będzie dla nich tyrał. Możecie nie wierzyć ale tak było, tak wszyscy my¶leli i mówili.
Co z tego wyszło, czyli jak to wygl±dało naprawdę.

Naprawdę było tak- dyrekcje zakładów przemysłowych ¶wiadomie doprowadzały jeszcze państwowe dobrze prosperuj±ce fabryki do upadku. Następnie przejmowały masę upadło¶ciow± za grosze i wyprzedawały maszyny, budynki, nawet mieszkania pracownicze i grunt obcym, a oni żeby zlikwidować konkurencję dla swojej produkcji zamykali fabryki i ludzie tak wierz±cy w ”gospodarzy” szli na bruk. Nie będę pytał gdzie s± gospodarze stoczni na wybrzeżu, bo nie oto tu chodzi. Ale nie mogę się oprzeć pytaniu, gdzie podziały się ryby z tak wielu sprywatyzowanych jezior. Kto wzi±ł pieni±dze za pełne ryb niemieckie tiry.
Tuż po tych „przemianach” spędzałem z rodzin± wczasy w chyba Mielnie. Z nastoletnim synem wybrali¶my się na ryby nad może Jamno. To nie ważne. Tak sobie łowimy, przyszedł kto¶ po opłatę, zapłacili¶my. Zatrzymał się przy nas miejscowy na rowerze i wyja¶nił nam, że ryby zostały sprzedane na m±czkę do Niemiec. Jak lubimy to sobie siedĽmy, ale nic nie złapiemy . To nam gwarantuje. I nic nie złapali¶my. Za wywiezione okonie wła¶ciciel wzi±ł gor±ca gotówkę i jeszcze maił „przyłów” z wędkarskich opłat. Kto¶ mu się dziwi?

Nigdy nie byłem za komun±. Równo w±chałem gazy na Krakowskim. Jedyne co mogę sobie zarzucić to to, że byłem tak naiwny jak wszyscy. Teraz żyje mi się znacznie lepiej i gdyby nie staro¶ć byłbym bardzo z życia zadowolony. Muszę to powiedzieć bo z takimi opiniami niektórzy z Was mog± wsi±¶ć mnie za komucha, a ja nawet koło partii nie byłem.

Może Zwi±zek Was denerwuje. To prawda, że jest nieruchawy, bierny itp. sami wiecie najlepiej jaki. Ale na pewno dzięki PZW mamy dostęp do wody na której możemy od czasu do czasu co¶ tam złowić.

Jak PZW nie będzie, skończy się dostęp i ryby. Dla wła¶cicieli prywatnych rzek będziemy chwastem i szkodnikami, lub nawiedzonymi frajerami, których można oszwabić. W Długosiodle koło Wyszkowa s± już prywatne stawy, których gospodarz stosuje metodę z nad Jamna. Co¶ tam dla zachęty zostawił w wodzie, sporadycznie kto¶ co¶ złowi, ale reszta tylko smęci nad stawem. Gospodarz jest dobry, skuteczny, a wycieczki głupich wędkarzy wal± na łowisko i równo płac± mu za wszystko.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Piosenek Ci u nas pod dostatkiem, tylko rzeczywisto¶ć jako¶ za cholerę nie chce być bardziej kolorowa. wink:
Farti: nie od razu Kraków zbudowano. Przy większej ilo¶ci tych prywatnych, większe jest prawdopodobieństwo, że pojawi± się takie, na których będzie zależało na wizytach wędkuj±cych turystów, a nie tylko sprzedawaniu do zoo tr±cego się leszcza po 10 gr za kg.


hehe dobre gratuluje optymizmu ,mi już nie starcza :placz
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to powiem tak
z racji na brak czasu mam szansę tylko kilka razy w roku być na rybach. S± to przeważnie wypady 2-3 dniowe. Może z tej racji opłacałem tylko pzw członkowsk± i w razie potrzeby dopłacałem jak gdzie¶ chciałem jechać. W Olsztynie na 11 jezior w obrębie miasta jedno należało do pzw, pozostałe były w rękach pgr-ów itp. Dlatego znaleĽli¶my jezioro 40 km od miasta, prywatne, położone w¶ród lasów, bez zasięgu GSM-ów. Były tam liny, szczupaki, i karpie, które zostały wpuszczone w latach 80. Ponieważ składowali tam cięt± sosnę (w jeziorze) miejscowe nie mogły przeorać jeziorka sieciami i ryby sie ostały. Trwało kilka sezonów zanim wła¶ciciel pozwolił łowić nocami. Pięknie brali w nocy, oj pięknie- po kilka odjazdów. Facet ma cały czas to jezioro- czasami zarybia. Z racji tego, że można zabierać ryby do 5 kg dalej jest rybne.
Łowisko Koblov w Czechach. Prywatna, dzierżawiona od państwa woda. Ryby od zar±bania i co dziwnego- nie wolno łowić sandacza, którego jest koło wyspy zatrzęsienie. Reszta- też no kill. Ograniczona liczba stanowisk. Nikomu się nie pali w jednym i drugim przypadku, żeby jechać sieciami. Wędkarze w skali roku przynios± lepszy zysk niż leszcze po 10 gr za kg do ZOO. Panowie- po prostu musz± pojawić się "wła¶ciciele" a nie dorobkiewicze . Czekam na takich.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm ,a mozna tam włożyć patyk i zamieszać??Skoro przez lata totalny brak jakichkolwiek odłowów ,to w tej wodzie więcej ryb niż wody wink:

Ostatnio zmieniony przez Zenon dnia Wto Lut 05, 2013 3:03 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można można:)
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeste¶my niemal rówie¶nikami. Obawiam się, że przy naszej mentalno¶ci nie doczekamy się takich łowisk w naszym kraju. Nie mówię o pojedynczych rodzynkach, ale większej ilo¶ci.
W swojej okolicy mam Zalew Zegrzyński. Nad nim się wychowałem, tysi±ce godzin spędziłem na wodzie, trenuj±c żeglarstwo. Z węd± miałem do czynienia można by powiedzieć "od kołyski", będ±c synem wędkarza. Nie zapomnę, ile kiedy¶ w zalewie było ryby. Pierwszy przykład, jaki przychodzi mi do głowy: wpadli do nas kiedy¶ go¶cie cholernie lubi±cy ryby. Znaj±c hobby mojego taty byli zawiedzeni, że... Jasio nie ma rybki! Jasio się zmieszał, przeprosił i obiecał, że wróci za pół godziny. Słowa dotrzymał. Wrócił z kompletem porz±dnych szczupaków. Nie były to kerguleny, które dzisiaj się trafiaj±.
Pamiętam systematyczne zatrucia zalewu przez rozwijaj±cy się w s±siedztwie Narwi i Bugu przemysł. Tego ogromu płyn±cych ¶niętych ryb nie da się zapomnieć. Ale po co ten przydługi wstęp? Powstało porozumienie gmin, leż±cych wokół zalewu. W swoim statucie maj± m.in. ... poprawę wyposażenia brygad rybackich, aby uzysk z zalewu był większy. NIe czytałem tego statutu od deski do deski, ale nie zauważyłem sensownych postanowień rozwinięcia turystyki wędkarskiej. Po prostu to nie leży w naszej mentalno¶ci i długo się nie zmieni. Niestety...
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk, wokół mnie same wody dzierżawione od niepamiętnych czasów
J, Gopło -pustynia
jeziora Żnińskie około 150 zbiorników - P U S T Y N I A
Jeziora Pakoskie,Janikowske- P U S T Y N I A
zalew Koronowski ,niektórym znany ze zlotu ,wtedy były jeszcze ryby -za PZW -dzisiaj prywatny uzytkownik -PUSTYNIA

moja odpowiedz na to!!! w zeszłym roku 1 słownie JEDEN raz na rybach (Wisła), z wykupion± JEDNODNIÓWKˇ
Jako¶ odechciało mi się robić z siebie durnia :placz
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sluchajcie- mnie po prostu NIE STAĆ żeby utrzymywać PZW
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wesoly
Zlot w Przewięzi, 2002 rok. Przyjechał go¶ć, aby sprzedać nam uprawnienia do połowu. Na koniec mówi: " Jak kto¶ będzie potrzebował rybę, to proszę dać znać dzień wcze¶niej". Wszyscy w ¶miech - przecież przyjechała tutaj "jelita", która nawet ze studni jest wstanie wyj±ć medalowego suma!
Go¶ć nawet się nie skrzywił - "Pamiętajcie - dzień wcze¶niej."
Miał skubaniec rację: jedyny szczupak, tzn. szczupaczuniek, zawisł na spinnie niewędkarza, który chciał z pomostu zobaczyć, jak się spinninguje. usmiech
A sieci widzieli¶my tam naprawdę ogrom! lol
Przypuszczam, że dzisiaj jest ich już znacznie mniej...
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka lat temu na forum P.W. kto¶ pokazał, że złowił karpia w jakiej¶ "komercji" na co kilku użytkowników mówiło, że to się nie liczy ble ble ble....je¶li nie będzie widełek jedynym miejscem gdzie się co¶ złowi będ± takie wła¶nie burdeliki albo wyjazd do Szwecji, Norwegii czy Hiszpanii
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie PZW szkodzi , czas otworzyć okna i przewietrzyć stęchliznę
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam się Zenu¶, że jeszcze nie wynaleziono takiego Ace, które by sobie poradziło z t± grzybni±. To wymaga lat "osuszania" i wieeeelu rotacji na stołkach - mniej licznych niż dzisiaj.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wozwierz napisał:
kilka lat temu na forum P.W. kto¶ pokazał, że złowił karpia w jakiej¶ "komercji" na co kilku użytkowników mówiło, że to się nie liczy ble ble ble....je¶li nie będzie widełek jedynym miejscem gdzie się co¶ złowi będ± takie wła¶nie burdeliki albo wyjazd do Szwecji, Norwegii czy Hiszpanii

widełki srełki noo kile pierdyle ,srele duperele :placz
otwórz oczy kolego ,i powtarzaj bzdetów ja nakręcony
pieprzysz tak jak ci od naprawiania bezpieczeństwa na drogach przy pomocy foto radarów
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz rację-nie PZW. Podstawowa komórka organizacyjn± s± koła wędkarskie. I to u nich ma zostawać najwięcej pieniędzy ze składek. Tylko Koło musi miec osobowo¶ć prawn±. Nie może być tak, że na potrzeby koła zostaje 30-40% składek.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
pieprzysz tak jak ci od naprawiania bezpieczeństwa na drogach przy pomocy foto radarów


Zenu¶ - zacznij leniuchu robić ładniejsze zdjęcia, to i konkurencja fotoradarów nie będzie dla Ciebie straszna! Pracuj nad warsztatem! lol wink:
Pozdrawiam. usmiech
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o¶wieć mnie- jakie potrzeby finansowe ma koło??
je¶li chcesz mi ...o zawodach -daruj sobie
zarybiaj± z własnych funduszy
-chyba że maja własn± wodę
prezes -funkcjaspołeczna
????
????
????
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenku może i pierdoły, duperele itp. Może masz racje. Tylko jedno jest ciekawe, że zawsze narzekamy na co¶- a to na rybaków a to na kormorany.A może żeby co¶ zmienić to warto zacz±ć od siebie. Nikomu nie narzucam swojego zdania- po prostu je przedstawiam.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Zenon napisał:
pieprzysz tak jak ci od naprawiania bezpieczeństwa na drogach przy pomocy foto radarów


Zenu¶ - zacznij leniuchu robić ładniejsze zdjęcia, to i konkurencja fotoradarów nie będzie dla Ciebie straszna! Pracuj nad warsztatem! lol wink:
Pozdrawiam. usmiech

I TUTAJ NIE MASZ RACJI!!!!
przysłali cztery druki A4, i ni....... fotografki po fotkę każ± do s±du się udać :placz
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo to koło mam mieć pod opiek± wodę a nie okręg. I to koło ma zarybiać, sprz±tać, stawiać kible i kosze na ¶mieci.
o zawodach nie będę mówił bo dla mnie jedyne zawody jakie mog± istnieć to rzutowe na boisku :P


Ostatnio zmieniony przez wozwierz dnia Wto Lut 05, 2013 3:50 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wozwierz napisał:
Zenku może i pierdoły, duperele itp. Może masz racje. Tylko jedno jest ciekawe, że zawsze narzekamy na co¶- a to na rybaków a to na kormorany.A może żeby co¶ zmienić to warto zacz±ć od siebie. Nikomu nie narzucam swojego zdania- po prostu je przedstawiam.

to znaczy ,mam kupować karasie i wpuszczać do Noteci
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo fotka nietuzinkowa! lol
Mnie jako¶ nie wyróżnili takim arcydziełem - widać za mało atrakcyjny Kazimierz ze mnie. ;)
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez pierdół- takie cos byłoby jeszcze gorsze:)
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wozwierz napisał:
sluchajcie- mnie po prostu NIE STAĆ żeby utrzymywać PZW

A kto Cię do tego zmusza. wesoly
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inaczej....chciałbym wiedzieć po prostu jaki % z mojej opłaty członkowskiej idzie na sport, pensje, utrzymanie strażników itp.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wozwierz napisał:
inaczej....chciałbym wiedzieć po prostu jaki % z mojej opłaty członkowskiej idzie na sport, pensje, utrzymanie strażników itp.

Trzeba chodzić na Walne Zgromadzenia i zadawać pytania. Nie odpowiedz±, ale można się domy¶lić. 8)
wozwierz
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 07, 2008
Posty: 43

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz, jestem głupi i naiwny-ale chciałbym, żeby raz w roku pokazali ile przyszło ile wyszło ile dostali z ministerstwa sportu- cos takiego jak robi Owsiak.
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wozwierz napisał:
widzisz, jestem głupi i naiwny-ale chciałbym, żeby raz w roku pokazali ile przyszło ile wyszło ile dostali z ministerstwa sportu- cos takiego jak robi Owsiak.


Ja wychodzę z trochę innego założenia. Jeżeli nie wiem a muszę to się pytam u Ľródła. Napisz list albo maila do zarz±du głównego

Pamiętam też o tym, że gdybym chciał ludzi s±dzić to został bym sędzi±. łapać to byłbym policjantem. Nie jestem, to chyba mi tak bardzo nie zależy.
Muszę wyjechać i to teraz w tej chwili.
Do następnego spotkania.
Jak wrócę to natychmiast sprawdzę co że¶cie jeszcze usmażyli.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usmażyli????
cały dzień o bezrybiu ,więc co usmażyć???
chyba białe w panierce lol
-samara tak się spieszył że wędki zapomniał zabrać wesoly wesoly wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bój, nie bój - Samara jest jak Chuck Norris! To nie On zabiera wędkę, tylko wędka zabiera Jego! ;)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 167