Czy wiesz, że...
Sandacz w Jeziorze Licheńskim już w 3 roku przekracza wymiar ochronny, osiągając 48 cm przy masie ok. 0,7 kg. W Zalewie Szczecińskim 4 latek ma ok. 51 cm przy wadze 0,85 kg. W Gople dla osiągnięcia 50 cm potrzebuje...8 lat!

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 603
 Zalogowani 0
 Wszyscy 603

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198352) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie coś przed nami ukrywasz :hihi ...(198352) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198352) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198352) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(198352) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198352) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198352) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198352) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198352) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198352) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2137
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Rozmowy o ludności USA
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Rozmowy o ludności USA
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwoœci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 4:20 pm    Temat postu: Rozmowy o ludności USA Odpowiedz z cytatem

... tym razem na wesoło.
Link dla tych to troszkę potrafią po angielsku

"What is the United Kingdom?" lol
Ten ciemnoskóry młodzieniec z końcówki filmiku pewnie ciągle myśli, że zostanie rycerzem Jedi wink:

Rozumiem, że nie muszą wiedzieć gdzie leży Polska, Węgry, Austria, Serbia itd.
Ale wskazywanie, że Tony Blair jest aktorem, skaterem, że Fidel Castro to piosenkarz zalatuje lekko wiochą.

Ciekawe jakby zadać te same pytania pierwszemu lepszemu spotkanemu na ulicy Polakowi, czy odpowiadałby tak samo?

----------------------
a tak od tematu dla tych co mają podłączone słuchawki do komputera.
Pozdrawiam.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tony Blair to nie piosenkarz, to brat Lindy Blair lol lol lol
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za kilka lat tak będzie i u nas - a może już jest?? :roll:
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maćku - oby do wyborów wink: I oby lud dojrzał do rozumnego, opartego na bieżącym doświadczeniu, dokonywania wyborów.
Potem jeszcze około roku będzie trzeba, by zreformować lub wyeliminować z branży nawiedzonych osobników, kształcących młode pokolenie na tłuste (katecheza zamiast WF), wiernopoddańcze ciemniaki. Oddające cześć nowym "wodzusiom".

Jeszcze jesteśmy my, rodzice. Jako tako orientujący się, kto to był Freud, Boy- Żeleński, Wańkowicz czy inny Freddy Mercury.

Tylko... gdy my po całych dniach ganiamy za groszem, a nasze dzieci biegają z kluczami na "smyczy" lub po pół dnia spędzają przy GG ...

Z mojej klasy maturalnej (prowincja) wszyscy skończyli studia, prawie wszyscy mają w miarę dobrą robotę i szerokie horyzonty. Z klasy maturalnej (już w Wawie) mojej córki nawet chyba nie połowa poszła na studia. Zero gazet, zero książek. Jekieś biznesiki, kombinatorstwo, moda, imprezki.
Lub wybyli już na Zachód. Gdzie uzdolnieni, młodzi ludzie zaiwaniają na budowach, zmywają gary, podają drinki, sprzątają itp.

Znam sporo znakomitych nauczycieli "z powołania". Któzy jeszcze nie złożyli broni. Robią, co mogą. Niestety - trzęsąc portkami z obawy o to, czy przyniesiony w teczce przełożony nie wywali ich na bruk.


Ostatnio zmieniony przez Bombel dnia Sob Cze 02, 2007 8:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My chociaż wiemy, gdzie był mur berliński... lol

No tak, ale jakiego wyznania są buddyjscy mnisi??? 8O lol
Megalodon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 01, 2006
Posty: 379

Kraj: USA
Miejscowoœć: Floryda
PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zabawny filmik Petrus ... tzn. Pietruch.

Dostałem ten liknk jakieś pół roku temu od znajomego Amerykanina. Ubaw mieliśmy po pachy.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
My chociaż wiemy, gdzie był mur berliński... lol

Jeszcze by brakowało żebyśmy tego nie wiedzieli... ;) A tak poważnie co nam to daje? Ileż to nieprzydatnych wiadomości z geografii, biologii, fizyki, chemii czy nawet matematyki i polskiego uczyli nas w szkołach, ile rzeczy, czysto teoretycznych, musieliśmy bezmyślnie wkuwać tylko po to zeby po skończeniu szkoły większość zapomnieć. Podobno 13% procent Polaków ma wyższe wykształcenie. A ja sie pytam, co z tego??? Jak to sie przekłada na dobrobyt państwa i tych obywateli. Czy są szczęśliwi na codzien. Oczywiście mogą wyśmiewać Amerykanów, a co poza tym? Po co sie kształcili?
Tak w ogóle pamiętajmy, ze telewizja manipuluje i ta sonda wcale nie musi być obiektywna, ale jeśli rzeczywiście poziom wiedzy ogólnej większości Amerykanów jest taki jak na filmiku to, dziś możemy być z siebie dumni - w "Państwa-miasta" na pewno jesteśmy lepsi usmiech To co zaprezentowali Amerykanie to jakis ponury zart, dramat, zenada. Ciekawi mnie tylko dlaczego, skoro Polacy są takim mądrym narodem, co 4 lata w wyborach parlamentarnych wybierają oszołomów i nieudaczników.... Bombel mówi ze to kwestia dojrzałości. Czy ja wiem.... Kiedy upadł komunizm? Bombel ile czasu dajesz Polakom zeby w koncu dojrzeli?
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek, sprawa wyborów nie jest naszą winą, że źle wybieramy. To nie kwestia wyborców - to wina wybieranych i ich kłamliwych i pustych obietnic.
Ludzie są zdesperowani, chwytają się różnych wyborów, aby tylko było lepiej.

Jak na razie nie widzę żadnego ugrupowania, które mogłoby cokolwiek(i w cudowny sposób) zmienić na lepsze - tak na prawdę to jest im dobrze na duszy i w portfelach(politykom).
Ale będą musieli się ocknąć. I to szybko, bo Euro się zbliża, a nie ma już rąk do pracy.

Ile czasu żeby Polacy dojrzeli? Bardziej mnie zastanawia, ile potrzeba czasu żeby nasi (tfu!)politycy dojrzeli do spraw ważnych, dużych - priorytetowych. A nie do zaglądania kobietom pod spódnice, czy uczniom pod fartuszki... To jest farsa, gdy ważniejsze sprawy stoją w miejscu od lat...
fishmaniac
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 18, 2007
Posty: 651

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Bardziej mnie zastanawia, ile potrzeba czasu żeby nasi (tfu!)politycy dojrzeli do spraw ważnych, dużych - priorytetowych. A nie do zaglądania kobietom pod spódnice, czy uczniom pod fartuszki... To jest farsa, gdy ważniejsze sprawy stoją w miejscu od lat...


Odwraca się uwagę od ważnych spraw przez ciągłe afery i wyciąganie brudów.Dobra,dość o polityce.Jeśli chodzi o poziom kształcenia na uczelniach wyższych,mamy jeden z najwyższych w Europie.Niestety,wcześniejszy tryb nauczania,budzi niechęć do dalszego kształcenia się u części młodzieży.Nie ma się co później dziwić,że część ludzi,nie potrafi poprawnie pisać,nie mówiąc o ''normalnym'' wysławianiu się.Książki poszły w zapomnienie,bo jest Tv,internet...kultura masowa,konsumpcyjny tryb życia,moda,nadążanie za nią....powoli pochłania młodsze pokolenia.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to, co napiszę nie przysporzy mi "popularności", ale to nie "jelity" są mierne, lecz ich wyborcy czyli my. Dlaczego? Ano dlatego, że osiągnęliśmy taki poziom naiwności i krótkowzroczności, że wierzymy w mgliste obietnice i często wręcz groteskowe, iracjonalne zapewnienia.
Przypominają mi się wywody pewnej starszej pani, która w okresie polskich przemian, za pewien związek z "S" w nazwie dała by się poziąć. Pewnego dnia, gdy jej wybrańcy zdobyli rządy, coś w kobicie pękło:" a to te ..............," itd. itd. Pytam się: skąd ta nagła zmiana!?!? Bo ja panie Maćku myślałam, że jak oni dojdą do władzy, to będzie lepiej, a mam jeszcze gorzej!! :roll:

Czy wybory coś zmienią? Mój optymizm jest w tej kwestii wielce umiarkowany, aby nie powiedzieć niemal zerowy. Tutaj potrzebne jest przewalenie się - w polityce - ze trzech pokoleń, aby wyparowały z głów przyziemne problemy, na których można robić "karierę". Potrzeba po prostu ludzi bez balastu, który jakiś nawiedzeniec mógłby wywlekać na światło dzienne, aby zaistnieć na arenie...
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak, sprawy przyziemne...
Ostatnio wk...urzył mnie artykuł na Onecie, gdzie pracodawcy - w obecnej naszej sytuacji! - domagają się jeszcze większych ulg podatkowych iiii uelastycznienia Kodeksu Pracy. :evil:

Ludzie, to woła o pomstę do nieba! W czasach, gdy nie ma już rąk do pracy, bo większość dała drapaka za granicę, ONI jeszcze chcą żeby im włazić w cztery litery! SZOK!!!

Pracownik już traktowany jest jak murzyn na plantacji bawełny, ale jeszcze mu dokopać... 8O

Ale dobra, nie ma sprawy! Przecież stać nas na ciągłe eksperymenty na ludziach i ich uczuciach... Oto Polska!
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Może to, co napiszę nie przysporzy mi "popularności", ale to nie "jelity" są mierne, lecz ich wyborcy czyli my. Dlaczego? Ano dlatego, że osiągnęliśmy taki poziom naiwności i krótkowzroczności, że wierzymy w mgliste obietnice i często wręcz groteskowe, iracjonalne zapewnienia.

Maćku - ale na kogo tu głosować ? Dla mnie wybór nie różni się niczym od kręcenia kostką Rubika . Jakiś tam kolor na górze , ale reszta i tak po bokach . Jak nie pokręcisz to i tak zawsze te same kolory - raz te , raz tamte . Co 4 lata tylko się zmieniają i są co raz to bardziej zajadłe . Rozliczają poprzednich co raz to dokładniej a jak nie są na górze to planują jak będą rozliczać . O NAS zapomnieli . Chyba czas na Londyn :?
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Maćku - ale na kogo tu głosować ? Dla mnie wybór nie różni się niczym od kręcenia kostką Rubika .


Niestety - najrozsądniej na "Tolka Banana". Jak dostrzegą, że jego akcje idą do góry, to pewnie i ten serial nie pojawi się więcej na wizji. :roll: wink:
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
Monk napisał:
Może to, co napiszę nie przysporzy mi "popularności", ale to nie "jelity" są mierne, lecz ich wyborcy czyli my. Dlaczego? Ano dlatego, że osiągnęliśmy taki poziom naiwności i krótkowzroczności, że wierzymy w mgliste obietnice i często wręcz groteskowe, iracjonalne zapewnienia.

Maćku - ale na kogo tu głosować ? Dla mnie wybór nie różni się niczym od kręcenia kostką Rubika . Jakiś tam kolor na górze , ale reszta i tak po bokach . Jak nie pokręcisz to i tak zawsze te same kolory - raz te , raz tamte . Co 4 lata tylko się zmieniają i są co raz to bardziej zajadłe . Rozliczają poprzednich co raz to dokładniej a jak nie są na górze to planują jak będą rozliczać . O NAS zapomnieli . Chyba czas na Londyn :?


Ty to wogóle nie głosuj. Zostaw głosowanie Brytyjczykom. Jakby nie patrzeć, od lat głosowali dobrze a juz w porównaniu z nami, nie ma co nawet pisać. No chyba że chcesz, aby Polska była bardziej konkurncyjna pod wzgledem gospodarczym od UK. W takim przypadku, nie będzie to trudne - jest tam sporo w Londynie Polaków. Trzeba tylko się postarać, aby uzyskać prawo do głosowania i urzadzicie sobie tam kawałek Polski :-)
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowoœć: ...
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek79 napisał:
Cytat:
skoro Polacy są takim mądrym narodem, co 4 lata w wyborach parlamentarnych wybierają oszołomów i nieudaczników

I tu powinno dalej być Tomku:
....lub złodziei i małych krętaczy! wink: :P
Ale powiedz kogo mają wybrać ?! Skoro nie ma więcej możliwości. Dlatego ja od dawna nie chodzę na wybory. Kiedyś chodziłem łudząc sięże wybieram mniejsze zło. Czas pokazał że się myliłem nie było mniejsze tylko inne. :?
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:


Ty to wogóle nie głosuj. Zostaw głosowanie Brytyjczykom. Jakby nie patrzeć, od lat głosowali dobrze a juz w porównaniu z nami, nie ma co nawet pisać. No chyba że chcesz, aby Polska była bardziej konkurncyjna pod wzgledem gospodarczym od UK. W takim przypadku, nie będzie to trudne - jest tam sporo w Londynie Polaków. Trzeba tylko się postarać, aby uzyskać prawo do głosowania i urzadzicie sobie tam kawałek Polski :-)

Dobrze Rysiu - nie będę głosował , nic nie chcę i nie będę się o nic starał . Co sobie , gdzie urządzę to moja sprawa - tam , czy gdzie indziej ...
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ostatnich wyborach na prezydenta Warszawy najbardziej ucieszyło mnie że
Waldemar Frydrych z ugrupowania "Gamonie i Krasnoludki" zebrał więcej głosów niż Wojciech Wierzejski z Ligi Polskich Rodzin zly:
I to są małe radości w polityce usmiech
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostroleka
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
O NAS zapomnieli . Chyba czas na Londyn :?


Chciałem coś na to odpowiedzieć ale niestety z klawiatury wychudzą tylko słowa za które Monk da mi kartonik.

Napiszę tylko jedno,ale te słowa które są w zawartym w moim poście cytacie przywodzą mi na myśl tylko jedno - szczura uciekającego z tonącego okrętu. - nie chodzi tu o osoby które jadą sobie tylko dorobić w czasie urlopu do tego co mają w Polsce, nie chodzi mi też o represjonowanych, chodzi mi o tych którzy wyjeżdżają z Polski za chlebem na stałe, twierdząc że jadą tylko na pół roku.


tomek79 napisał:
Ileż to nieprzydatnych wiadomości z geografii, biologii, fizyki, chemii czy nawet matematyki i polskiego uczyli nas w szkołach, ile rzeczy, czysto teoretycznych, musieliśmy bezmyślnie wkuwać tylko po to zeby po skończeniu szkoły większość zapomnieć. Podobno 13% procent Polaków ma wyższe wykształcenie. A ja sie pytam, co z tego??? Jak to sie przekłada na dobrobyt państwa i tych obywateli. Czy są szczęśliwi na codzien. Oczywiście mogą wyśmiewać Amerykanów, a co poza tym? Po co sie kształcili?


Po co sie kształcili, hmmm, po co ja kończyłem studia, chyba zrobiłem to dla siebie, a może sie mylę, może skończyłem je żeby być nieszczęśliwym, a może jeszcze z jakiegoś innego powodu, ale nie, jednak studio skończyłem DLA SIEBIE.
A co do nieprzydatnych wiadomości, jak je nazywasz, to dzięki nim nie odpowiadamy w sondach ulicznych tak jak amerykanie. Dlaczego kraje Unii bały sie otworzyć swoje rynki pracy dla Polaków, nie, nie dlatego że zaleje ich fala emigracji (chociaż tu też mieli rację), ale dlatego że Polacy są wszechstronniej wykształceni i więcej potrafią.
A z tych 13% ile % zostało w Polsce myśląc żeby coś zmienić 5% może 8%, a reszta uciekła, tak UCIEKŁA żeby płaszczyć się i czołgać przed ZACHODNIM PRACODAWCĄ, no bo jak on może płaszczyć sie przed POLSKIM PRACODAWCĄ przecież to uwłacza jego godności.
Dobra starczy bo zaraz zacznę pisać na żółtą kartkę.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będą w wirtualu FS2
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
old_rysiu napisał:


Ty to wogóle nie głosuj. Zostaw głosowanie Brytyjczykom. Jakby nie patrzeć, od lat głosowali dobrze a juz w porównaniu z nami, nie ma co nawet pisać. No chyba że chcesz, aby Polska była bardziej konkurncyjna pod wzgledem gospodarczym od UK. W takim przypadku, nie będzie to trudne - jest tam sporo w Londynie Polaków. Trzeba tylko się postarać, aby uzyskać prawo do głosowania i urzadzicie sobie tam kawałek Polski :-)

Dobrze Rysiu - nie będę głosował , nic nie chcę i nie będę się o nic starał . Co sobie , gdzie urządzę to moja sprawa - tam , czy gdzie indziej ...

Widzę, że jesteś mądrym człowiekiem. Tak zrób. mieszkaj tam, gdzie Ci się podoba. Uszanuj to miejsce, bo nie Ty go stworzyłeś a jedynie pozwolono Ci z niego skorzystać.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
the_animal napisał:
O NAS zapomnieli . Chyba czas na Londyn :?


Chciałem coś na to odpowiedzieć ale niestety z klawiatury wychudzą tylko słowa za które Monk da mi kartonik.

Napiszę tylko jedno,ale te słowa które są w zawartym w moim poście cytacie przywodzą mi na myśl tylko jedno - szczura uciekającego z tonącego okrętu. - nie chodzi tu o osoby które jadą sobie tylko dorobić w czasie urlopu do tego co mają w Polsce, nie chodzi mi też o represjonowanych, chodzi mi o tych którzy wyjeżdżają z Polski za chlebem na stałe, twierdząc że jadą tylko na pół roku.


tomek79 napisał:
Ileż to nieprzydatnych wiadomości z geografii, biologii, fizyki, chemii czy nawet matematyki i polskiego uczyli nas w szkołach, ile rzeczy, czysto teoretycznych, musieliśmy bezmyślnie wkuwać tylko po to zeby po skończeniu szkoły większość zapomnieć. Podobno 13% procent Polaków ma wyższe wykształcenie. A ja sie pytam, co z tego??? Jak to sie przekłada na dobrobyt państwa i tych obywateli. Czy są szczęśliwi na codzien. Oczywiście mogą wyśmiewać Amerykanów, a co poza tym? Po co sie kształcili?


Po co sie kształcili, hmmm, po co ja kończyłem studia, chyba zrobiłem to dla siebie, a może sie mylę, może skończyłem je żeby być nieszczęśliwym, a może jeszcze z jakiegoś innego powodu, ale nie, jednak studio skończyłem DLA SIEBIE.
A co do nieprzydatnych wiadomości, jak je nazywasz, to dzięki nim nie odpowiadamy w sondach ulicznych tak jak amerykanie. Dlaczego kraje Unii bały sie otworzyć swoje rynki pracy dla Polaków, nie, nie dlatego że zaleje ich fala emigracji (chociaż tu też mieli rację), ale dlatego że Polacy są wszechstronniej wykształceni i więcej potrafią.
A z tych 13% ile % zostało w Polsce myśląc żeby coś zmienić 5% może 8%, a reszta uciekła, tak UCIEKŁA żeby płaszczyć się i czołgać przed ZACHODNIM PRACODAWCĄ, no bo jak on może płaszczyć sie przed POLSKIM PRACODAWCĄ przecież to uwłacza jego godności.
Dobra starczy bo zaraz zacznę pisać na żółtą kartkę.

Dariusz daruj sobie komentarze, które można było głosić jeszcze 20 lat temu. Dzisiaj jesteśmy w Europie. Mamy demokrację ( przynajmniej na papierku ) i każdy niech sam za siebie decyduje, gdzie mieszkać i pracować. Niech każdy sam zadecyduje, czy pracować u kogoś, czy zatrudniać pracowników. Poza tym, nie bardzo rozumiem, dlaczego w Anglii czy USA, ktoś się płaszczy a u nas zatrudniony - nie. To właśnie w Polsce spora część pracowników musi się płaszczyć przed pracodawcą. To wlaśnie powód, że pracownicy uciekają poza granice naszego kraju. Wszystko to jednak się zmienia. Prędzej czy później, nasz kraj będzie taki sam jak inne. Znowu wtedy będziemy sie płaszczyć , ale przed swoimi :-)
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Ostroleka
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old_rysiu prędzej czy później jak tak dalej pójdzie to naszego kraju już nie będzie.

Aha, i potwierdzasz to co napisałem że on woli płaszczyć sie przed pracodawcą na zachodzie, ja u siebie w kraju, myślisz że jak Polak wyjedzie na zachód to sam stawia warunki swojego zatrudnienia, wątpię.
A potem po niebytności w Polsce od paru lat i znając tylko to co u nas się dzieje z TV on głosuje na tych którzy będą rządzić krajem, bo przecież mu wolno jest Polakiem zly:

I to byłoby na tyle w tym temacie.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będą w wirtualu FS2
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farti napisał:
Tomek79 napisał:
Cytat:
skoro Polacy są takim mądrym narodem, co 4 lata w wyborach parlamentarnych wybierają oszołomów i nieudaczników

I tu powinno dalej być Tomku:
....lub złodziei i małych krętaczy! wink: :P
Ale powiedz kogo mają wybrać ?! Skoro nie ma więcej możliwości. Dlatego ja od dawna nie chodzę na wybory. Kiedyś chodziłem łudząc sięże wybieram mniejsze zło. Czas pokazał że się myliłem nie było mniejsze tylko inne. :?

Farti, nie chce rozmawiac o polityce, ale rzeczywiscie Polacy chyba nie dojrzeli do demokracji, a Ty jestes tego przykladem. Zastanawiales sie kiedys co by bylo, gdyby w wyborach wzielo udzial nie 30-40% uprawnionych do glosowania a 2 razy wiecej, tak jak to bylo np. w wyborach prezydenckich we Francji, ponad 80% 8O Byc moze dzis rzadzilaby Platforma Obywatleska, byc moze zajmowalaby sie innymi, duzo wazniejszymi sprawami niz robi to PiS. Doskonale rozumiem, ze Polacy stracili zaufanie do elit rzadzacych i maja juz wszystko gleboko w kakao, ale niech Ci ludzie pozniej nie narzekaja na wladze bo w dniu, w ktorym mieli szanse skorzystac z prawa jakie daje im system demokratyczny byli na dzialce, na grzybach albo sleczeli przed telewizorem...
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Byc moze dzis rzadzilaby Platforma Obywatleska, byc moze zajmowalaby sie innymi, duzo wazniejszymi sprawami niz robi to PiS.


Chyba dla siebie ważniejszymi!
Mija właśnie 15 rocznica pewnej nocy kiedy to Polacy stracili szanse na godne życie i wyjaśnienie pewnych spraw. Młodsi może nie pamiętają o co chodzi ale może pora się dokształcić.
Ci sami ludzie co wtedy i dziś próbują wmawiać nam, że to dla naszego dobra.
W sumie nie kłamią mówiąc dla "naszego dobra" (myślą wtedy o sobie) bo jakby myśleli o nas, to mówiliby, że to dla "waszego dobra".
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Trzeba tylko się postarać, aby uzyskać prawo do głosowania i urzadzicie sobie tam kawałek Polski :-)


Już są takie kawałki kraju - gdzie indziej usmiech Przez dziesięciolecia sztandarowym był Greenpoint.
Anegdota stamtąd, z czasu pierwszej wizyty Kwaśniewskiego. Zażyczył sobie zobaczyć tę dzielnicę. Razem ze świtą (z M. Siwcem na czele) i ochroną wybrał się na spacer. Ekipa natknęła się na kilku nieszczególnie trzeźwych gości. Któryś z nich przeciera oczy ze zdumienia i powiada:
- Siwiec, a co ty tu k... robisz?!

Te enklawy, zasymilowane ze społecznościami tambylców, jak najbardziej istnieją. Np. na Wyspach Brytyjskich, szczególnie w Irlandii, na gwałt powstają placówki handlowo - usługowe, oferujące np. polską żywność. Polskie browary przeżywają boom eksportowy. Polskie banki starają się o otwarcie tam swoich placówek. Tamtejsze banki biją się o nowych klientów pochodzących z Polski.

To jest właśnie to, o czym pisałeś pod adresem Dariusza: jesteśmy w zjednoczonej Europie. To proces raczej nieodwracalny. I do nas już przyszło, że obywatele innych państw kupują u nas nieruchomości. Jak kupują w innych krajach, gdzie im się podoba. Jak i nasi ludzie z kasą kupują to samo np. we Włoszech czy Płw. Iberyjskim.
farti
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 19, 2003
Posty: 1983

Kraj: UK
Miejscowoœć: ...
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek79 napisał:
Cytat:
Farti, nie chce rozmawiac o polityce, ale rzeczywiscie Polacy chyba nie dojrzeli do demokracji, a Ty jestes tego przykladem.

Każdemu kto będzie próbował sugerować mi jakim to obowiązkiem jest uczestnictwo w wyborach z czystym sumieniem mogę pokazać środkowy palec.Więc odpuść sobie kto do czego dorósł a kto nie. :evil:

Cytat:
Byc moze dzis rzadzilaby Platforma Obywatleska

Jeśli to ma być pocieszeniem ,to chyba dla naiwniaków którym się wydaje że inni do czegoś nie dorośli. :?
Tym tylko potwierdzasz że dobrze robię nie marnując jednego dnia z mego życia i spędzam go jak lubię np. zly:

Cytat:
ale niech Ci ludzie pozniej nie narzekaja na wladze bo w dniu, w ktorym mieli szanse skorzystac z prawa jakie daje im system demokratyczny byli na dzialce, na grzybach albo sleczeli przed telewizorem...

A tym którzy twierdzą że nie mogę krytykować władzy dlatego że nie byłem na wyborach.Moge pokazać palec z drugiej ręki.
Czyżbyś się załapał na dublet ....? :?


Ostatnio zmieniony przez farti dnia Nie Cze 03, 2007 7:42 pm, w całości zmieniany 3 razy
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie odpowiem na posty Dariusza i Rysia bo ... są niegrzeczne . Piszecie świetne bzdury nie znając ludzi wcale , opieracie się tylko na Swoich wzorcach . Pisząc Swoich mam na myśli Was samych - przepraszam , nie będę zabierał więcej głosu .
Megalodon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 01, 2006
Posty: 379

Kraj: USA
Miejscowoœć: Floryda
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:

Aha, i potwierdzasz to co napisałem że on woli płaszczyć sie przed pracodawcą na zachodzie, ja u siebie w kraju, myślisz że jak Polak wyjedzie na zachód to sam stawia warunki swojego zatrudnienia, wątpię.


A Ty takowe stawiasz?

dariusz_dyl_pl napisał:

A potem po niebytności w Polsce od paru lat i znając tylko to co u nas się dzieje z TV on głosuje na tych którzy będą rządzić krajem, bo przecież mu wolno jest Polakiem zly:


Jednym słowem są równi i równiejsi, czy tak?Na szczęście nie od Ciebie zależy kto jest Polakiem, a kto nie.

dariusz_dyl_pl napisał:


A z tych 13% ile % zostało w Polsce myśląc żeby coś zmienić 5% może 8%, a reszta uciekła, tak UCIEKŁA żeby płaszczyć się i czołgać przed ZACHODNIM PRACODAWCĄ, no bo jak on może płaszczyć sie przed POLSKIM PRACODAWCĄ przecież to uwłacza jego godności.


Wypowiadasz się o sprawach, o których nie masz pojęcia. Pracujesz w Urzędzie Statystycznym czy co?

dariusz_dyl_pl napisał:


Napiszę tylko jedno,ale te słowa które są w zawartym w moim poście cytacie przywodzą mi na myśl tylko jedno - szczura uciekającego z tonącego okrętu.


Ja też Cię lubie.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Mija właśnie 15 rocznica pewnej nocy kiedy to Polacy stracili szanse na godne życie i wyjaśnienie pewnych spraw. Młodsi może nie pamiętają o co chodzi ale może pora się dokształcić.


Wyjaśnienie tej tajemnicy nastąpi jutro o 22.30 - chyba - w TVP1.
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
Old_rysiu prędzej czy później jak tak dalej pójdzie to naszego kraju już nie będzie.


Darku - będzie, pozostanie.

Lecz za dwadzieścia lat (być może jeszcze uda nam się dożyć wink: ) stanie się to, co mamy obecnie wewnątrz karaju. Grupy kulturowe i etniczne, niezależnie od ukorzenionej narodowości, będą współpracować i przenikać się nawzajem. Zachowując swoją odrębność kulturową. O ile znajdą się animatorzy zmierzający do zachowania tejże. Przyjaźnie jednak nastawioną do innych nacji.

W skali krajowej: zerknij na Łemków, na Kaszubów, na rodowitych Mazurów, na Ślązaków - trwają w swojej tożsamości. Kaszeby mają nawet podwójne opisy na tabliczkach z nazwami ulic czy urzędów.
Zerknij na Wrocław i okolice, gdzie doskonale się mają potomkowie przesiedleńców z Ukrainy. Wciąż wspaniale kultywujący swoje tradycje.

Pomiesza się tylko w dziedzinie ekonomii. Niech się miesza. Dzięki czemu może kiedyś nasz murarz - tynkarz będzie miał stawkę minimalną 7 euro za godzinę. Czyli tyle, ile w kraju zarabia przez cały dzień roboczy.

Nie ma się czego bać. Zagraniczny kapitał nie zagrozi nikomu, kto chce się identyfikować z własną tożsamością plemienną. Co więcej - dotować jest w stanie kultywowanie tychże tradycji.
Czemu? Bo usatysfakcjonowany, doceniony pracownik jest bardziej wydajny. Więc i lepiej opłacany.

Nasz system kształcenia sprzed czasów "końskiej buźki" sprawił np., że nasi lekarze i pielęgniarki wybywają za granicę. Tam znajdując znakomicie płatną pracę.
To ludzie z szerokimi horyzontami intelektualnymi. Którzy wyjechali, żeby zarabiać wielokrotnie więcej niż w "klechistanie". Utrzymując rodziny pozostałe w "klechistanie".

Niektórzy wrócą. Z nową wiedzą, niedostępną teraz w "klechistanie". Ucząc swoje dzieci i nakręcając gospodarkę. Która z czasem uwolniona zostanie od przyniesionych w teczkach ideologów partyjnych.

Nasz system szkolnictwa, mam nadzieję, przetrwa. Że nie rozwalą go oszołomy trzymający teraz ster. Że dalej da się kształcić światłych ludzi. Że nie stanie się, iż operator koparki będzie wiedział wyłącznie tego, jak trafić do domu, na piwo czy do którego tramwaju wsiąść. I jak obsłużyć pilota od telewizora czy DVD.
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowoœć: Nuneaton
PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
Tak, tak, sprawy przyziemne...
Ostatnio wk...urzył mnie artykuł na Onecie, gdzie pracodawcy - w obecnej naszej sytuacji! - domagają się jeszcze większych ulg podatkowych iiii uelastycznienia Kodeksu Pracy. :evil:

Ludzie, to woła o pomstę do nieba! W czasach, gdy nie ma już rąk do pracy, bo większość dała drapaka za granicę, ONI jeszcze chcą żeby im włazić w cztery litery! SZOK!!!

Pracownik już traktowany jest jak murzyn na plantacji bawełny, ale jeszcze mu dokopać... 8O

Ale dobra, nie ma sprawy! Przecież stać nas na ciągłe eksperymenty na ludziach i ich uczuciach... Oto Polska!




Gdybys troche wiecej interesowal sie ta tematyka wiedzialbys, ze efektem zwiekszenia ulg dla pracodawcow bedzie poprawa sytuacji pracownikow. Latwiej bedzie znalezc prace, bedzie mozna lepiej zarabiac. Oczywiscie latwiej bedzie tez stracic prace ale elastyczne zatrudnienie zwiekszy szanse firm ktore chetniej beda zatrudniac nowych pracownikow. Potrzeba jednak na to czasu i zmian ktore nie moga byc bezbolesne. Warto jednak pocierpiec zeby pozniej bylo lepiej.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jarpo napisał:
Mija właśnie 15 rocznica pewnej nocy kiedy to Polacy stracili szanse na godne życie i wyjaśnienie pewnych spraw. Młodsi może nie pamiętają o co chodzi ale może pora się dokształcić.


Wyjaśnienie tej tajemnicy nastąpi jutro o 22.30 - chyba - w TVP1.


Tak dziś o 22.40 w TVP1 „Nocna zmiana”
- Film dokumentalny zrealizowany przez Jacka Kurskiego, obecnie posła na Sejm RP, i Michała Balcerzaka, poświęcony kulisom odwołania rządu Jana Olszewskiego w czerwcu 1992 roku. Film bazuje na reportażu "Gorące dni" Wojciecha Ostapowicza, materiałach archiwalnych TAI oraz materiałach VHS autorstwa Włodzimierza Kuligowskiego. Stanowi filmową wersję książki Jacka Kurskiego i Piotra Semki z 1993 roku. Przedstawia w złym świetle ówczesnego prezydenta RP Lecha Wałęsę i część środowisk politycznych niechętnych rządowi Jana Olszewskiego.
Nie wszystko wyjaśnia ten film ale dla kogoś kto nie jest w temacie na początek wystarczy!

Polecam też nowy kanał TVP Historia
Pasmo „Kulisy III RP” (co dwa tygodnie) Prowadzone przez prof. Antoniego Dudka z IPN. Kulisy historii od 1989 r.
Program TVP Historia
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Jarpo - akurat programy, które wskazałeś, z tematem wątku, czyli kształceniem, nic wspólnego nie mają.
To tylko bardzo wybiórcze, tendencyjne, pozbawione jakichkolwiek cech obiektywizmu - indoktrynowanie. Wzorowane na najlepszych wzorcach stalinowskich. Tyle, że nie komunistyczne, a utraprawicowe.
Ocierające się już nawet i o faszyzm. W dziedzinie propagandy mający szalenie wiele wspólnego ze stalinizmem właśnie.

To tylko kolejna próba wzbudzenia nienawiści oglądaczy i czytaczy z mało kumatego, zacietrzewionego w nienawiści ludu. Czyli - grona wyborców obecnie nam panujących.

Za szczególnie bezczelne, a z drugiej strony tragiczne, uważam aż tak bardzo tendencyjne prezentowanie historii. Dokonywane przez nawiedzonych, nieobiektywnych historyków, dziennikarzy czy prokuratorów z Instytutu Poróżnienia Narodowego. Którzy, gdyby nie tamte czasy z bezpłatnym systemem edukacji, może by teraz latali za krowimi ogonami czy układali kostkę brukową. A nie brylowali na solonach politycznych i przed kamerami.

Maturę zdałem w 1981 r. Potem była uczelnia wojskowa.
Zapewniam Cię, Jarpo, że w tych czasach więcej się dowiedziałem o historycznej prawdzie obiektywnej, często wielce niewygodnej dla ówczesnej władzuni, niźli teraz kształcąca się młódź jest w stanie dowiedzieć się z telewizorni czy innych mediów. Szczególnie z TVP.

Mam jednego pracownika, działacza u weszpolaków. Młody chłopak, dwadzieścia kilka lat. Zaślepiony tą kaczą, rydzykową, giertychową indoktrynacją.
Wiedzy geograficznej, społecznej, ekonomicznej czy historycznej posiada tyle co kot napłakał. Doskonale wie tylko, że lesby, gejów i komunistów najlepiej by było powywieszać.

Na jego szczęście jeszcze pracuje. Bo to solidny pracownik. Czego by mu nie zlecić - ślepo wykona. Jego przekonania mam głęboko gdzieś. Tak jak gdzieś mam to, że człek nie wie, gdzie żyją aligatory, kto to jest Indira Ghandi czy gdzie jest Wielki Kanion.
Nie wie, bo skończył zawodówkę. A czyta wyłącznie jakieś niszowe szmatławce weszpolaków i ogląda TV. Święcie wierząc wyłącznie w informacje zgodne z jego skrzywionymi, zaściankowymi poglądami.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Bombelku mój drogi czytaj dalej Wyborczą – tam nie indoktrynują!
Tak się składa, że ja niczym nie jestem zaślepiony a czytam (od dawna) różne publikacje i książki. Oglądam różne programy i stacje w TV. Mam inną wizję Polski niż obecna ekipa, ale w temacie lustracji mają rację. Ludzi niewygodnych wszelkimi sposobami ośmiesza się, to najskuteczniejsza broń. Pocieszające jest tylko to, że oliwa zawsze na wierzch wypływa. Wszystko kiedyś będzie jawne! Jak nie za naszego życia to później i na nic nie zda się ukrywanie prawdy i wykręcanie kota ogonem.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel -żal mi Ciebie ,masz oczywiście prawo do własnych poglądów i niech tak zostanie ,jednak nie mogę zgodzić się z Twoim (w podtekście ) poglądem że jakoby to Kaczory byli odpowiedzialni za stan jaki mamy ,
Nie odważył bym się na stwierdzenie że obecny rząd spełnia moje wszelkie oczekiwania , jednak wieszania psów i obarczanie go za okres od 89r jest głębokim nieporozumieniem.
Uważam osobiście że jeżeli nie było by Grubej Kreski ,nie było by pamiętnej nocy z zamachem za rząd Olszewskiego i wielu innych Nasz kraj byłby zupełnie w innym miejscu , mam też nadzieję że wyroki w sprawie pacyfikacji kopalni ”Wujek “to początek oddania sprawiedliwości tym co ginęli za Wolną Polskę .a przykład oskarżenia tak wysoko umiejscowionej w hierarchii partyjnej Jakubowskiej da początek rozliczeniom przekrętasów gospodarczych .
Co do Twoich jadowitych uwag na temat klerykalizmu szkól .odpowiem tylko że dzisiejsza dwudziesto kilku letnia młodzież ze znacznym odsetkiem wad postawy, nie miała możliwości zastąpienia religią ,lekcji wuefu
Jestem zaskoczony Twoją wypowiedzią ,chociaż nie wiem czy słusznie ,za czym przemawia (bez urazy )Twoja przeszłość zawodowa umysł od młodzieńczych lat ,kształtowany przez jedynie słuszną partię ,pozostawił jak widać ślad choćby w postaci delikatnie mówiąc niechęci do kleru.
Z wyrazami szacunku Zenon
I jeszcze na koniec
To co teraz [powiem ,może i niektórych zaskoczy a nawet zniechęci do mnie ,ale uważam,że w naszym kraju nie będzie dobrze dopóki w naturalny sposób ,nie odejdą z tego padołu roczniki bezpośrednio skażone systemem PZPRowskim i następne pokolenia przez nich kształtowane
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon
Dzięki za te słowa! Masz u mnie wieli szacunek! Zgadzam się z tym, co napisałeś w 100%.
Brawo za odwagę. Nie łatwo jest tak otwarcie przyznawać się do swoich poglądów w sytuacji, gdy zaraz z pewnością nastąpi na Ciebie jadowity atak. Jeszcze raz szacunek!

Bombel
Dziwne jest też to, że Ty człek światły i oczytany mieszasz faszyzm z prawicą! Z prawdziwą prawicą! Używasz słowa klucz – ultraprawica! Wszystko co niewygodne to, ultraprawica!
Po takim określeniu już nic nie trzeba tłumaczyć ani wyjaśniać. To jest złe, bo źle się nazywa! Tylko kto to tak nazwał i dlaczego? Może rozszyfrujesz tu skrót NSDAP?
Nie zastanawia Cię fakt, że faszyzm jest przez wszystkich (i bardzo słusznie!) potępiany
a komunizm to już nie koniecznie? Może podasz liczby (w zaokrągleniu do miliona)
ile istnień ludzkich zginęło dzięki faszyzmowi a ile dzięki komunizmowi? Mi nie odpowiada wizja Polski zapoczątkowana przy okrągłym stole. Polska zasługuje na lepszy los niż ten, jaki przyszykowały dla niej służby specjalne PRL-u.
Uważam, że byłoby dobrze gdyby młodzież (i nie tylko) poznała też inną prawdę o naszej najnowszej historii niż ta przedstawiana w GW i innych „postępowych” publikatorach. Człowiek powinien mieć informacje z różnych źródeł, a człowiek wykształcony
(nie mylić z wykształciuchem!) sam wyrobi sobie zdanie i własne poglądy. Pod warunkiem, że będzie miał dostęp do informacji. Może niech ludzie obejrzą to i owo, przemyślą pewne sprawy i sami dojdą do pewnych wniosków? Ja wiem, że nie wszystkim taka wizja pasuje. Wiec nagonka, wyśmiewanie, wyszydzanie itd. Uwierz mi to nic nie da!
PRAWDA NAS OCALI!
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
Może podasz liczby (w zaokrągleniu do miliona)
ile istnień ludzkich zginęło dzięki faszyzmowi a ile dzięki komunizmowi?


W latach trzydziestych ub.w. zginęło z głodu ok. 3 mln. Ukraińców. Dane niepewne, tylko szacunkowe.
Na zsyłkach do kopalni w Workucie i innych miejsc na Syberii - nie wiadomo ile. Brak danych.
Na skutek faszyzmu wytępiono kilka milionów Żydów z całej Europy, kilkaset tysięcy Niemców. Mieli nieprzyjemność trafić do Dachau, Aushwitz-Birkenau, Shtutthof i innych ośrodków zagłady.
Liczby nie są znane. Znowu - tylko szacunki.
Nikt nie wie i pewnie nigdy nie będzie wiadomo, ilu jeńców z Armi Czerwonej zostało zagłodzonych na śmierć lub w inny sposób zabitych w obozach jenieckich.

Cytat:

Mi nie odpowiada wizja Polski zapoczątkowana przy okrągłym stole.


Nie musi.
Zainteresuj się w wolnej chwili obiektywnym odbiorem historii. A nie tylko indoktrynacją wciskaną przez podkacze i rydzykoidalne media.

Cytat:
Polska zasługuje na lepszy los niż ten, jaki przyszykowały dla niej służby specjalne PRL-u.


Nie ma kraju, w którym by nie działały służby spcjalne. Działają wyłącznie w oparciu o obowiązujące akty prawne.
W obecnym stanie rzeczy, gdy służby stały się podkacze, medialnie ściga się tych, którzy rozpracowywali spółkę Telegraf, sprawę lotniska Modlin czy przejęcie gmachu Expressu Wieczornego. Czyli kumpli kaczorstwa, z czasów PC i AWS.

Trzeba było to przeżyć. Lub mieć obiektywną wiedzę historyczną.
Ta wiedza jest przekazywana w szkołach, tudzież w kaczopoddańczych mediach, w sposób wybiórczy.
Indoktrynacja pełną gębą. Z zakłamaniem takim, że wykształconemu człowiekowi mózg się lasuje. Więc wykształcony człek woli spieprzać za granicę i tam szukać parokrotnie lepiej płatnej roboty, aniżeli żyć w tym szambie. Lub poczekać do następnych wyborów.

Przywoływany przez Ciebie Kurski: niejeden dym zrobił, żeby pogrążyć przeciwników czy konkurentów. Ciemny lud to kupił. Kurski jest włóczony po sądach za pomówienia. Ciemny lud już nie zauważa, że były to wyłącznie pomówienia. Co sądy orzekają.

Cytat:
Uważam, że byłoby dobrze gdyby młodzież (i nie tylko) poznała też inną prawdę o naszej najnowszej historii niż ta przedstawiana w GW i innych „postępowych” publikatorach. Człowiek powinien mieć informacje z różnych źródeł, a człowiek wykształcony
(nie mylić z wykształciuchem!) sam wyrobi sobie zdanie i własne poglądy. Pod warunkiem, że będzie miał dostęp do informacji. Może niech ludzie obejrzą to i owo, przemyślą pewne sprawy i sami dojdą do pewnych wniosków?


Lud ciemny już chyba nie jest zdolny do samodzielnego myślenia. Wystarczy dać medialny bodziec do mściwości i chęci rewanżyzmu. Z byle jakiego powodu.

Na szczęście moje dzieci, także dzieci moich przyjaciół, mają znacznie szersze horyzonty intelektualne. Umiejąc podchodzić do tych zagadnień w sposób obiektywny, zdystansowany.

Bo my, rodzice, umiemy wskazać potomstwu drogę wolną od wściekłej, pełnej nienawiści indoktrynacji. Uczymy, co to jest tolerancja, demokracja i zdynsansowany obiektywizm. Światły. Z wielkim dystansem podchodzący do kaczopoddanych czy rydzykoidalnych mediów.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowoœć: GRUNWALD
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam że obrażasz nie tylko mnie ale i wiele milionów wyborców głosujących na PIS
Piszesz o poszanowaniu tolerancji .plując jednocześnie jadem nienawiści .
Jak widać nadal. Pozostała w Tobie wpojona walka z “tymi co nie z nami”
To że nosisz dyplom uczelni (wojskowej) w kieszeni nie robi z Ciebie człowieka inteligentnego i wykształconego ,świadczy jedynie że posiadłeś pewną wiedzę-jak widać z powyższych wypowiedzi zbyt ograniczoną ,cojednak z kolei w twoim mniemaniu pozwala Tobie na obrażanie Tych co akurat im nie po drodze z Tobą .


Ostatnio zmieniony przez Zenon dnia Pon Cze 04, 2007 11:03 am, w całości zmieniany 1 raz
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel
No cóż nie znasz lub nie chcesz znać danych na temat ofiar komunizmu (to nie tylko Stalin!!!!) Dalej zioniesz jadem nienawiści. Twój obiektywny odbiór historii niewiele ma wspólnego z obiektywizmem! To Ty jesteś zaślepiony (mi to zarzucasz) i nie dopuszczasz do siebie innej prawdy niż ta którą karmiono Cię przez lata. Trudno nic już się nie da zrobić. Według mnie należysz do nie reformowalnego betonu. Dalsza dyskusja w tym temacie z Tobą po prostu mi uwłacza.
Tak na marginesie.
W podstawówce miałem pewnego kolegę. Później nasze drogi rozeszły się. Skończył jakąś podchorążówkę, ożenił się z córką sekretarza i nie miałem z nim kontaktu. Rozmawiałem kiedyś (dawno temu chyba zaraz po szkole) z naszym wspólnym kolegą. Mówił że go nie poznaje! Facetowi całkowicie wyprali mózg! Nikt z nim nie mógł normalnie rozmawiać.
W 2005r. mieliśmy szkolne spotkanie po latach. Nie było go na nim. Żałowałem, bo myślałem, że spotkamy się i pogadamy. Tyle lat nie widzieliśmy się. Kolega który ma z nim kontakt powiedział, że dobrze, że go tu nie ma. Z pewnością doszłoby do jakiś niepotrzebnych zatargów. Twierdzi ze facet jest zboczony w swych poglądach, odzywkach i zachowaniu. Już chyba nawet żona od niego odeszła. Młody chłopak a już wtedy (2005r) wojskowy emeryt. Z tego co wiem to przez 15 lat był profosem gdzieś na wybrzeżu.
Po co to pisze? A sam nie wiem. Tak mi się jakoś skojarzyło.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym zacietrzewieniu polityczno-historycznym zapomnieliście o kilku ważnych rzeczach. Po pierwsze należy odpowiedzieć sobie po co jest rząd. Po drugie należy sobie odpowiedzieć czym ten rząd ma się zajmować. Po trzecie i ostatnie należy przemyśleć czy to co robi rząd jest adekwatne do drugiego i zgodne z pierwszym.
Nie interesuje mnie jakiej maści jest rząd. To naprawdę obojętne, gdyż gówno zapakowane w złoty papierek, srebny papierek lub papierek bieły w miętowe grochy dla polepszenia oddechu zawsze pozostanie gównem.

Wyborcy głosując na jakąś partię głosują na jej linię programowa, czyli na to, czego oczekują, na co liczą w najbliższej przyszłości. I tu jest miejsce na poruszenie głównego tematu, czyli wykształcenia. To właśnie wykształcenie pozwala ocenić, rozpatrzyć wszelkie za i przeciw, po prostu wybrać. Wybrać tak jak w sklepie, jeśli mam chęć zrobić zrazy zawijane a nie mam ogrków kiszonych, to nie kupuję wołowiny tylko schab i robię kotlety.

Większość wybrała, procenty należy zsumować, bo to suma głosów decyduje o ilości głosów. Jedni chcą w jedną stronę inni w drugą, wygrać może tylko jeden. Gorzej gdy po wszystkim okazuje się, że nie chodziło tyle o stronę ciągnięcia, tylko o to kto mocniej pociągnie do tyłu. Niestety tak jest już od dawna.

W tym wszystkim, w tych wyborach, gonitwie za szmalem, biznesem, gdzieś pomiędzy emigracją a bezdomnymi jest każdy z nas. Każdy szczęśliwy, zdrowy, odkarmiony, siedzący z kawką przed kompem i wypisujący mądrości na klawiaturze (ja też). Czujemy się dobrze, mówimy, ze należy nam się to, bo ciężko pracujemy, bo płącimy, bo...
A gdzie w tym wszystkim czas dla najbliższych? Czy przypadkiem nie zapominamy, że w końcu kiedyś nastąpi kres tego "chapanie bez umiaru" i przyjdzie czas rozliczeń?

Skala wartości przekręciłą się o 180°. Dawne być z książeczką autostopu zamieniło się na mieć z terenówką i przyczepą kempingową a i tak nigdzie się nie rusza bo kombinuje jak tu więcej wyciągnąć aby to utrzymać. Niestety, ku mojemu przerażeniu na końcu tej skali znajduje się godność człowieka, tak nieumiejętnie określona przez Bombel, bo o to jemu chodziło, o godnosć.
Jedni sami siebie poniewierają (co już kiedyś wspominałem), inni zgadzaja się na poniewieranie niezdolni sprzeciwić się niedouczonemu chamstwu, gdyż postawiliby w bardzo trudnej sytuacji swoje rodziny.
Dlaczego napisałem niedouczonemu chamstwu. Ano dlatego, ze zdecydowana większość prywatnych przedsiębiorstw ma system pokoleniowy. Obecnie władzę w przedsiębiorstwach przejmuje kolejne pokolenie, pokolenie, które zapoczątkowało cwane wykorzystanie wszelkich udogodnień zaczynających się na dys. Pokolenie bezstresowe, któe nie widzi pracownika lecz zysk. Zysk konieczny dla podtrzymania tatusia, który widzi, ze polityka daje nowe możliwości i postawił na nią jako na kolejny etap misji życiowej. W końcu ogląda TV i widzi jakie jawne przekręty są robione a w ciemie bity nie jest, a już na pewno nie gorszy. No to doszedłem do meritum.

Widząc kandydatów, partie i ich programy oraz ludzi, którzy robią z siebie świętych, jednoczę się z Farti i przekazuję do jego dyspozycji swoje dwa palce.
A teraz poczekam na jakiś dekret nakazujący zagazowanie wszystkich urodzonych przed rokiem 1970, bo oni znają historię i nie dadzą jej zafałszować. Oni pamiętają wszelkie zaprzaństwa obecnych na świeczniku i nigdy nie uwierzą w to co oni głoszą. A głoszą skutecznie. Indoktrynacja i zakłamanie na każdym froncie medialnym zgodnie z zasadą, ze kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą powszechną. Robią to bardzo skutecznie i będą robić w końcu nauki pobierali darmowe od najlepszych w tym kraju.

Z poważaniem, były członek PZPR.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:

A teraz poczekam na jakiś dekret nakazujący zagazowanie wszystkich urodzonych przed rokiem 1970, bo oni znają historię i nie dadzą jej zafałszować.

Może nazbyt drastyczne :roll: i ja będę protestował.
Może by tak chirurgicznie lub farmakologicznie usunąć pamięć :?:
A wszystkie świadectwa maturalne i dyplomy wyższych uczelni uznać za nieważne :?: :? Kto za komuny skończył więcej niż 4 klasy szkoły powszechnej nie powinien zajmować stanowisk wyższych niż goniec zly:
Kurde,co ja gadam,cały rząd na bruk :?: wykrzyknik zly:
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
To naprawdę obojętne, gdyż gówno zapakowane w złoty papierek, srebny papierek lub papierek bieły w miętowe grochy dla polepszenia oddechu zawsze pozostanie gównem.

Z poważaniem, były członek PZPR.


Czy teraz jesteś anarchistą?

Dużo napisane, ale niestety mało na temat. Mistrzostwo w łagodzeniu, odwracaniu kota ogonem i rozmiękczaniu ludzi. Nic w wypowiedzi Bombla nie było o godności. Wręcz przeciwnie, obrażał ludzi, a z jego wypowiedzi można było wywnioskować, że gardzi tymi, co myślą inaczej niż On. Ty niestety też podtrzymujesz ten ton, tylko robisz to łagodnie, z wyczuciem, inteligentnie. To tak jak podczas przesłuchania – jest zły i dobry policjant. Ty grasz rolę tego dobrego, ale cel macie chyba wspólny.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
SSG napisał:

A teraz poczekam na jakiś dekret nakazujący zagazowanie wszystkich urodzonych przed rokiem 1970, bo oni znają historię i nie dadzą jej zafałszować.

Może nazbyt drastyczne :roll: i ja będę protestował.
Może by tak chirurgicznie lub farmakologicznie usunąć pamięć :?:
A wszystkie świadectwa maturalne i dyplomy wyższych uczelni uznać za nieważne :?: :? Kto za komuny skończył więcej niż 4 klasy szkoły powszechnej nie powinien zajmować stanowisk wyższych niż goniec zly:
Kurde,co ja gadam,cały rząd na bruk :?: wykrzyknik zly:


A Tobie o co chodzi?
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Kowalski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2007
Posty: 391

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tu nic nie dopiszę.
A co, taki będę bezczelny.
_________________

Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam czasu teraz na pogawędki z Wami.
Jeszcze raz przypominam dziś o 22.40 w TVP1 „Nocna zmiana”
Każdy powinien zobaczyć jak to było a później możemy dopiero porozmawiać.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:

A Tobie o co chodzi?

Nie chciałem być zagazowany :roll: wolę być gońcem wink:
Tak jak wiele osób jeszcze żyjących nauki pobierałem za komuny która wypaczała historię zly:
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
SSG napisał:
To naprawdę obojętne, gdyż gówno zapakowane w złoty papierek, srebny papierek lub papierek bieły w miętowe grochy dla polepszenia oddechu zawsze pozostanie gównem.

Z poważaniem, były członek PZPR.


Czy teraz jesteś anarchistą?

Dużo napisane, ale niestety mało na temat. Mistrzostwo w łagodzeniu, odwracaniu kota ogonem i rozmiękczaniu ludzi. Nic w wypowiedzi Bombla nie było o godności. Wręcz przeciwnie, obrażał ludzi, a z jego wypowiedzi można było wywnioskować, że gardzi tymi, co myślą inaczej niż On. Ty niestety też podtrzymujesz ten ton, tylko robisz to łagodnie, z wyczuciem, inteligentnie. To tak jak podczas przesłuchania – jest zły i dobry policjant. Ty grasz rolę tego dobrego, ale cel macie chyba wspólny.


Doskonały wniosek. Doskonały o ile z tekstu chce się wyczytać co się chce a nie to co jest napisane.
A co do godności to chodziło o Bombla "płaszczenie". Nie będę jednak tłumaczył na czym polega kierowanie zespołami ludzkimi, gdyż w dzisiejszym feudaliźmie takie teksty mogą zaprowadzić człowieka prostą drogą na stos, bo zawsze znajdzie się ktoś "mądry inaczej", który określi je jako marksistowskie, lub raczej komunistyczne, bo jest zbyt głupi aby je przeczytać.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Jarpo napisał:

A Tobie o co chodzi?

Nie chciałem być zagazowany :roll: wolę być gońcem wink:
Tak jak wiele osób jeszcze żyjących nauki pobierałem za komuny która wypaczała historię zly:


Kpij sobie dalej! smutny
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Jarpo napisał:
SSG napisał:
To naprawdę obojętne, gdyż gówno zapakowane w złoty papierek, srebny papierek lub papierek bieły w miętowe grochy dla polepszenia oddechu zawsze pozostanie gównem.

Z poważaniem, były członek PZPR.


Czy teraz jesteś anarchistą?

Dużo napisane, ale niestety mało na temat. Mistrzostwo w łagodzeniu, odwracaniu kota ogonem i rozmiękczaniu ludzi. Nic w wypowiedzi Bombla nie było o godności. Wręcz przeciwnie, obrażał ludzi, a z jego wypowiedzi można było wywnioskować, że gardzi tymi, co myślą inaczej niż On. Ty niestety też podtrzymujesz ten ton, tylko robisz to łagodnie, z wyczuciem, inteligentnie. To tak jak podczas przesłuchania – jest zły i dobry policjant. Ty grasz rolę tego dobrego, ale cel macie chyba wspólny.


Doskonały wniosek. Doskonały o ile z tekstu chce się wyczytać co się chce a nie to co jest napisane.
A co do godności to chodziło o Bombla "płaszczenie". Nie będę jednak tłumaczył na czym polega kierowanie zespołami ludzkimi, gdyż w dzisiejszym feudaliźmie takie teksty mogą zaprowadzić człowieka prostą drogą na stos, bo zawsze znajdzie się ktoś "mądry inaczej", który określi je jako marksistowskie, lub raczej komunistyczne, bo jest zbyt głupi aby je przeczytać.


Może jednak oświeć mnie na czym polega w Twoim wykonaniu (i Bombla oczywiście) kierowanie zespołami ludzkimi. Ja też mam już swoje lata i pamiętam co nieco.
Jeśli będzie trzeba to Odpowiedzi udzielę dopiero późnym wieczorem lub jutro.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:

Może jednak oświeć mnie na czym polega w Twoim wykonaniu (i Bombla oczywiście) kierowanie zespołami ludzkimi. Ja też mam już swoje lata i pamiętam co nieco.
Jeśli będzie trzeba to Odpowiedzi udzielę dopiero późnym wieczorem lub jutro.


W założeniu to bardzo proste. Trzeba robić tak aby pracownik był odprężony i czuł się związany z firmą. Wtedy wydajność rośnie a pracownik daje z siebie wszystko i z chęcią przychodzi do pracy.
W przypadku współczesnego modelu firm, to praca wyciąga wszystko od pracownika a imprezy integracyjne organizowane raz na pół roku są gwoździem do trumny zmęczenia.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 6:34 pm    Temat postu: Re: Rozmowy o ludności USA Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
... tym razem na wesoło.


Mało z krzesła nie spadłem. Rewelacja. Wyślę znajomym zza oceanu usmiech.

Ps.
Tego ładunku nienawiści, podkreślonego wystającymi palcami komentował nie będę. Proponuję powrócić do tematu wątku, albo porozmawiać o wędkarstwie.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwoœci zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.18 sekund :: Zapytania do SQL: 168