Czy wiesz, że...
Od 1 stycznia 2007 roku, na wodach nizinnych, znajduj±cych się na terenie działania okręgu PZW Katowice zostaj± wprowadzone następuj±ce zmiany w zasadach wędkowania:
- podwyższa się wymiar ochronny dla następuj±cych gatunków ryb:
- szczupak: 50 cm
- sandacz: 50 cm
Ogranicza się ponadto dobowy limit szczupaka i sandacza do 2 szt. ł±cznie.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 476
 Zalogowani 0
 Wszyscy 476

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198345) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198345) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198345) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198345) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198345) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198345) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198345) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198345) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198345) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198345) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2199
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2135
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Kult amatorstwa czyli opinia o Internecie.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Kult amatorstwa czyli opinia o Internecie.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 11:35 am    Temat postu: Kult amatorstwa czyli opinia o Internecie. Odpowiedz z cytatem

My¶lę, że warto przeczytać ten artykuł.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa


Ostatnio zmieniony przez Torque dnia Czw Sie 02, 2007 7:22 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niczego odkrywczego tam nie ma. Ot, zwykły artykuł z GW
konto usunięte
Brak rangi


Dołączył: Mar 31, 2006
Posty: 145

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zasadniczo majkel masz rację.. :roll:
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby nic odkrywczego, każdy wła¶ciwie o tym wie, a jednak zjawisko się pogłębia. Coraz więcej komentarzy, od "internetowych" wędkarzy, my¶liwych, ekonomistów, udaj±cych że co¶ wiedz±. Coraz więcej agresji i chamstwa. Zamiast rozwoju takich portali choćby jak PW, zaczyna się walka o znalezienie warto¶ciowych informacji w całej kupie bezwarto¶ciowego badziewia.
Widać to dobrze, choćby po wstecznym analfabetyzmie, którego na co dzień do¶wiadczamy.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma nic odkrywczego - a ile jest "prawdziwego"? :roll:
zly:
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego nie wchodzę w komentarze na portalach informacyjnych. Po prostu przejrzę interesuj±cy mnie materiał i wychodzę. Tylko czasem zerknę w ostatnie komentarze. Chyba tylko po to, by się przekonać, że zmienia się tylko na gorsze.

Nie wiem, czemu moderatorzy przepuszczaj± aż tyla chamstwa, tyle wulgaryzmów.
Co znamienne - najwięcej bełkotliwego jadu s±cz± fani obecnej ekipy rz±dz±cej i rydzyradyjka. Bez zachowania zasad ortografii, składni, interpunkcji, bez używania polskich znaków i wielkich liter. Hańbę przynosz±c samym sobie, swoim rodzicom i nauczycielom.

Nieco zło¶liwie się cieszę, na PW widz±c komunikat na czerwono: post usunięty ze względu na brak polskich znaków. Owszem, Userzy urzęduj±cy za granicami, maj±cy tamtejsze oprogramowania, nie uwzględniaj±ce polskich znaków, s± usprawiedliwieni.
Ale tu? Wystarczy zadać sobie nieco trudu, by tekst wpisać np. w Wordzie, który podkre¶li wszystkie błędy, wskazuj±c wła¶ciwe rozwi±zania. Który po kropce kończ±cej zdanie automatycznie wstawi w następnym słowie wielk± literę.
Je¶li się kto¶ uważa za dyslektyka czy innego dys -co¶ tam, niech wpierw weĽmie do nauki.

Kurde, dwadzie¶cia lat temu nawet nie było takich pojęć. Albo się kto¶ uczył, albo nie. Jak nie, to nie miał wielkich szans na normalne skończenie nawet podstawówki. Kończył j± w szkole specjalnej. Potem przyuczenie do zawodu i heja! - do łopaty.

Wielokrotnie powtarzane było i tu, i na innych portalach wędkarskich, że zachowanie zasad pisowni ¶wiadczy o szacunku dla innych Userów. A też wystawia ¶wiadectwo dla pisz±cego.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak± hańbę!? Przecież s± anonimowi, więc wszyscy mog± im nagwizdać. wink: Skoro niemal "złamaniem tajemnicy państwowej" staje się wpisanie miejscowo¶ci, z której się pochodzi? Nietrudno zgadn±ć, że taki zapis pozwala zdobyć szersze grono kolegów "ze swojej obłasti", które w naszym hobby jest raczej praktyczne i ze wszech miar wskazane.
Jak ¶piewał niegdy¶ kabaret OTTO: "Obywatelu - zrób sobie dobrze sam..."!!! Proszę wszechobecnych żartownisiów o nieodbieranie tych słów zbyt dosłownie!! wink:


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Czw Sie 02, 2007 2:10 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Kowalski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2007
Posty: 391

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel.
Patrzcie, patrzcie, cóż za wspaniałe wypracowanie.
Prawie bez błędów. :roll:
_________________

Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisownia to tylko najbardziej widoczny, na pierwszy rzut oka, przykład poziomu wypowiedzi na portalach, forach czy czatach. Gorsze jest jednak to, że ogromna rzesza ludzi pisze tylko po to żeby pisać.
Ile razy na pytanie czy kto¶, może co¶ powiedzieć o kołowrotku X czy wędce Y czyta się odpowiedzi typ:

"O tym nic nie wiem, ale wiem o wędce Z i kołowrotku V"

Często zabieraj± głos w tematach, o których nie maj± pojęcia, lub ich wiedza, swoje Ľródło, ma wła¶nie w sieci. Prowadzi to do tego, że np. wędkarz, pisze o czym¶, czego nie do¶wiadczył, a jedynie zna z opisów internetowych innych wędkarzy, (którzy też niekoniecznie musz± być praktykami).

Często przecież czytamy takie dyskusje, wsparte dodatkowo informacjami zawartymi w katalogach wędkarskich, czy stronach producentów sprzętu. Ten zlepek reklamy z "internetow± praktyk±" prowadzi tylko do dezinformacji.

Dochodzi jeszcze do tego, anonimowo¶ć wielu osób, które, na co dzień miłe i kulturalne na portalach wyładowuj± swoje niepowodzenia dnia codziennego. Widoczne gołym okiem uprzedzenia, rasizm, agresja czy frustracja, doprowadzaj± do kłótni niezależnie od tego czy mowa jest o plecionce czy o ministrze finansów.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Ile razy na pytanie czy kto¶, może co¶ powiedzieć o kołowrotku X czy wędce Y czyta się odpowiedzi typ:
"O tym nic nie wiem, ale wiem o wędce Z i kołowrotku V"


Tutaj nie do końca się z Tob± zgodzę. Takie porady nie maj± na celu dezinformacji. S± tylko przedstawieniem sprawdzonej alternatywy. Zwykle z zapodaniem, że chodzi o tę sam± półkę cenow± i jako¶ciow±.

Choć do¶ć często zagl±dam do sklepów, szukam informacji po witrynach wędkarskich, to czasem nie kojarzę, o jaki sprzęt człowiek pyta. Bo jeszcze czego¶ takiego nie widziałem. Szczególnie, je¶li to sprzęt wyszperany na portalach aukcyjnych, sprowadzany prywatnym sumptem.
Poboczn± spraw± jest możliwo¶ć serwisowania. Czasem pojawiaj± się uprzedzenia, że może dany kręciołek i jest dobry, ale serwisu w kraju się nie znajdzie.

Na innym portalu jest go¶ć, którego koniecznie trzeba uznać za znawcę sprzętu. Również tego dla nas egzotycznego. Co z tego, skoro zalega u niego kilkadziesi±t różnych kręciołów, ¶ci±ganych przez net z całego ¶wiata? Pewnie większo¶ć nie znalzłaby u nas możliwo¶ci profesjonalnego serwisowania.
A bior±c pod uwagę, że chwalebn± opinię wystawia się po dwukrotnym użyciu w ci±gu roku - co¶ tu nie tak.
To nic, że jest kto¶ w stanie przetłumaczyć z angielskiego wszystkie parametry techniczne. A danego kręcioła używa przez rok tyle, co kto inny przez trzy dni.

Co złego w tym, że który¶ z Userów, a wielu tutaj zna się na sprzęcie, poleci wyj¶cie alternatywne? Co złego w tym, je¶li napiszę, że wolę swoje stare Shimano czy now± Okumę, przedkładaj±c je nad nowe produkty Shimano? A to dlatego, że stare służ± mi bezawaryjnie, a nowa Okuma kręci zdecydowanie lepiej niż jakie¶ Alivio, harcz±ce najdalej po dwóch latach intensywnego użytkowania?
Sam nie mam, koledzy się napalili. Więc widzę, w co weszli. Słyszę, jak jobami rzucaj±. Bo gwarancja się skończyła, a serwisowanie kosztuje tyle co nowy młynek.
Czemu więc nie uprzedzić innych, by tego nie kupowali? Czemu nie wskazać innych rozwi±zań?
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jak± hańbę!? Przecież s± anonimowi, więc wszyscy mog± im nagwizdać. wink: Skoro niemal "złamaniem tajemnicy państwowej" staje się wpisanie miejscowo¶ci, z której się pochodzi? Nietrudno zgadn±ć, że taki zapis pozwala zdobyć szersze grono kolegów "ze swojej obłasti", które w naszym hobby jest raczej praktyczne i ze wszech miar wskazane.


Wła¶nie dlatego niedawno apelowałem, by¶my w avatarkach powklejali swoje gęby. A nie jakie¶ abstrakcyjne rysuneczki.
By¶my nie byli anonimami. By¶my mogli rozpoznać się na łowisku, przypadkowo na siebie wpadaj±c. By¶my rozmawiali jak znajomkowie, wokół jednego miejsca skupieni. By¶my regionalnie mogli zderzać się w realu, wspólne wypady czyni±c.
gismo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 20, 2002
Posty: 430

Kraj: Polska
Miejscowość: Gniezno
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywi¶cie prawie bez błędów. Dziwi jednak, że nawet dziennikarka Gazety Wyborczej nie wie, jak pisze się słowo Internet.

„Czy internet oznacza tylko demokrację” – niestety demokracja to niewiele dobrego. Z nazwy oznacza władze ludu. Czujecie się jako¶ władczy w naszym demokratycznym państwie?

Demokracja to system dla maleńkich miast, które istniały w Grecji. W potężnych społeczno¶ciach, jakimi s± państwa, już z definicji nie ma ona sensu, bo przecież głosuj±cy w wyborach nie znaj± ludzi, na których głosuj±. Znaj± tylko nazwiska. Monk przepięknie to u¶wiadomił niedawno – demokracja to takie co¶, gdzie zdanie dwóch głupców jest więcej warte niż jednego m±drego człowieka.

Spójrzcie na lew± stronę forum, gdzie widniej± Wasze avatary. Pod nimi znajdujemy liczbę postów. Dziwi mnie, że kto¶, kto rejestrował się w 2007 roku może mieć ich aż 600 albo więcej. Musiałby być genialny albo przynajmniej oczytany. Piszemy za dużo i bez sensu. Na forum wci±ż przewijaj± się te same nicki (wyliczyć?), które nasuwaj± refleksję pełn± ironii: „jakże m±drzy musz± być ci dyskutanci, skoro widzimy ich w każdym po¶cie i na każde pytanie udzielaj± odpowiedzi”. Po prostu ¶mieszne.

Dlaczego tak się stało? Minione wieki nie dostarczały szczególnych okazji do wypowiadania się. Chłop na roli miał mało do powiedzenia – jakkolwiek by nie rozumieć tej uwagi. Nie dyskutowano, a je¶li nawet istniały kręgi złożone z osób mieszkaj±cych w jednej wsi, to i tak zawsze panowała zasada pokory i szacunku do starszych, którzy stanowili m±dro¶ć ludu. Obecna kultura zapomniała już o m±dro¶ci ludzi starych. Woli widać nie pamiętać historii. Dobrze byłoby życzyć, aby spełniły się słowa gorzkiego żalu – naród, który nie pamięta historii, powinien j± przeżyć jeszcze raz.

Miejsce siwych starców z do¶wiadczeniem życiowym, zajęły dzieci, które najczę¶ciej wypowiadaj± się na forach. Ale przede wszystkim Internet umożliwił każdemu człowiekowi zabranie głosu na forum – jakby nie było – ¶wiatowym. Jest to fenomen na skalę całej historii. Do tej pory przywilej powiedzenia czego¶, co pamiętać mogłyby inne pokolenia na całym ¶wiecie, przysługiwał wykształconym i dobrze urodzonym, a nie chłopu na roli. Uczeni, pisarze, my¶liciele minionych wieków mieli wła¶nie takie pochodzenie – rodowe. Który chłop ksi±żkę napisał? Dopiero industrializm wprowadził zmiany, kiedy zaszła konieczno¶ć napływu siły roboczej do miast.

Dzi¶ wła¶nie stał się ten największy fenomen historii my¶li ludzkiej. Dzi¶, kiedy każdy człowiek ma takie samo prawo głosu na forum bez względu na swoje pochodzenie, bez względu na swoje słownictwo, kulturę, wiedze i do¶wiadczenie, mamy do czynienia z jednym wielkim targowiskiem pełnym krzyku i hałasu. Chińskie przysłowie uczy nas, że drzewo, które upada, robi więcej hałasu niż cały las, który ro¶nie. Internet jest tylko lup± w obserwacji postępuj±cego zjawiska upadku idei demokratycznych, ich niedoprecyzowania i pewnie skończy się to upadkiem tak, jak miało to miejsce w przypadku Imperium Rzymskiego. Nie zniszcz± nas wojny, lecz nasza buta, interes, pazerno¶ć, brak opamiętania, pokory, korupcja, zarozumialstwo. Cywilizacje musz± odchodzić, żeby następne mogły przychodzić po nich i nauczone ich niepowodzeniem, nie popełniać tych samych błędów. Szkoda, że to zarozumialstwo w kontek¶cie indywidualnym, a korupcja, pogoń i pieni±dz w sensie globalnym uzmysławiaj± nam raczej, że niewiele wynie¶li¶my z tej lekcji. Historia wci±ż uczy nas, że znów niczego nas nie nauczyła.

Te ostatnie słowa s± głuche w swym pesymizmie, bo pewnie tylko dzi¶ najwięksi krzykacze tego innych forów nawrzeszcz± kilkana¶cie nowych postów.

Żal piasć.
_________________
Konkrety pod wami ryj±.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gismo napisał:
Monk przepięknie to u¶wiadomił niedawno – demokracja to takie co¶, gdzie zdanie dwóch głupców jest więcej warte niż jednego m±drego człowieka.


"Nie¶miało" przypominam, że w mojej wypowiedzi było powiedziane, iż jest to cytat. Aby nie być Ľle zrozumianym pozwolicie, że nie podam autora tych słów, gdyż jego zasługi dla losów Europy s± niezbyt chwalebne. Choć te słowa "co¶ w sobie maj±";)
jjjan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 17, 2002
Posty: 2420

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
Kurde, dwadzie¶cia lat temu nawet nie było takich pojęć. Albo się kto¶ uczył, albo nie. Jak nie, to nie miał wielkich szans na normalne skończenie nawet podstawówki. Kończył j± w szkole specjalnej. Potem przyuczenie do zawodu i heja! - do łopaty. .


Brzmi to niestety jak " białe jest czarne "
Łatwo skre¶lasz ludzi .
Kowalski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 16, 2007
Posty: 391

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nie upiera się, że białe jest białe, a czarne jest czarne ?
A co z t± beczk± wazeliny w po¶cie?
_________________

Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jjjan napisał:
Brzmi to niestety jak " białe jest czarne "
Łatwo skre¶lasz ludzi .


Nie skre¶lam. Tylko chciałbym sprowokować do nauki i do przestrzegania zasad.
Przez krótki czas byłem belfrem. Zmuszałem.
Moja siostra już ze dwadzie¶cia lat jest belfrzyc± od jęz. polskiego. Jej uczniowie, dzieci okolicznych rolników, rzadko popełniaj± elementarne błędy w używaniu języka pisanego.

Można? Oczywi¶cie, że można! Trzeba chcieć. A nie zasłaniać się jakim¶ kwitkiem od logopedy. Choćby dlatego, że takie kwitki już nie uchodz± przy studiowaniu, w pracy magisterskiej. W moim dawnym ogólniaku nie ujd± na maturze.

Nikt, kto raż±ce błędy popełnia, nie zagrzeje miejsca w urzędach administracyjnych. Nie zagrzeje miejsca również tam, gdzie trzeba płodzić korespondencję służbow±.

Nie wierzysz? To kolejny PIT wypełnij z błędami zly: wink:
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bombel napisał:
torque napisał:
Ile razy na pytanie czy kto¶, może co¶ powiedzieć o kołowrotku X czy wędce Y czyta się odpowiedzi typ:
"O tym nic nie wiem, ale wiem o wędce Z i kołowrotku V"


Tutaj nie do końca się z Tob± zgodzę. Takie porady nie maj± na celu dezinformacji. S± tylko przedstawieniem sprawdzonej alternatywy. Zwykle z zapodaniem, że chodzi o tę sam± półkę cenow± i jako¶ciow±.


To wła¶nie jeden z problemów o których piszę. Pyta się o konkretn± rzecz, a odpowiedzi dotycz± "alternatywy". Gdyby pytaj±cego o kołowrotek X interesowały alternatywy, to przecież by o tym napisał!.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gismo napisał:
Rzeczywi¶cie prawie bez błędów. Dziwi jednak, że nawet dziennikarka Gazety Wyborczej nie wie, jak pisze się słowo Internet.


Ja też musiałem poprawić :oops:
Reszta tego, co napisałe¶, nastraja bardzo pesymistycznie.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
"Nie¶miało" przypominam, że w mojej wypowiedzi było powiedziane, iż jest to cytat. Aby nie być Ľle zrozumianym pozwolicie, że nie podam autora tych słów, gdyż jego zasługi dla losów Europy s± niezbyt chwalebne. Choć te słowa "co¶ w sobie maj±";)

Wyręczę Ciebie usmiech

88 - powinni zrozumieć wink:.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietruch napisał:
88 - powinni zrozumieć wink:.


Jestem pełen uznania Młody Człowieku*!!

===
* - okre¶lenie ze wszech miar pozytywne, wyraz uznania. wink:
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za długi, nie chce mi się czytać lol
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Gdyby pytaj±cego o kołowrotek X interesowały alternatywy, to przecież by o tym napisał!.


Marku, niekoniecznie. Zauważ, jakże często padaj± pytania niemal zupełnie pozbawione konkretów. Z których tre¶ci wynika jedynie tyle, że User, pocz±tkuj±cy wędkarz, znalazł w sieci co¶ zachwalanego, a niemal zupełnie nieznanego na naszym rynku. Więc w zasadzie nieużywanego u nas. Po czym zakłada nowy w±tek z pretensjami, że nikt nie odpowiada wink:

Czyż więc błędem jest, żeby podpowiedzieć rozwi±zania alternatywne, powszechnie znane i sprawdzone? Szczególnie w sytuacji, gdy zadaj±cy pytanie User stwarza wrażenie, że tego nie zna, a tylko się napalił na okre¶lony przedmiot?
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam szczerze, że nie wiem o co chodzi już w tym temacie. Chyba nikt nie kwestionuje faktu, że Internet w obszarze wymiany informacji jest tak± sam± rewolucj± jak wynalezienie koła w komunikacji ( notabene, czy wiecie, że koło wynaleĽli kielczanie? ).
A to, że Internet, jak wszystko o globalnym zasięgu niesie w sobie pewne zagrożenia to inna inszo¶ć, ale regulacje obiegu informacji w sieci zostawmy innym i miejmy nadzieję, że będ± jak najmniejsze.

PoradĽcie mi lepiej, moi drodzy, co¶ w temacie Poprad na Ogólnym niż snuć te akademickie dyskusje.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sił mi już brak, dobrze, że na urlop jadę.
Niedługo będzie tak że kto¶ wejdzie na forum i "krzyknie":
Eeee! Wy! Karp.
A trzeba się będzie się domy¶leć czy pyta o kulki, czy o przepis na obiad!
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majkel napisał:
( notabene, czy wiecie, że koło wynaleĽli kielczanie? ).


TO jaki¶ żart??? No chyba, że w tym przypadku nie chodzi o mieszkańców Kielc...

Bo jednak mam wrażenie, że koło wynaleziono (je¶li tak to można nazwać) dużo dawniej niż Polska i Kielce zaistniały gdziekolwiek...

Czy się mylę?

PS. Wiem, że trochę nie w temacie, ale akurat to wpadło mi w oko w¶ród tak długich wypowiedzi usmiech
Bombel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 27, 2004
Posty: 2062

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 02, 2007 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Sił mi już brak, dobrze, że na urlop jadę.


Spływaj, sił nabieraj usmiech Przydadz± się, gdy wrócisz. wink:
Tymczasem gdzie¶ po drodze pieprznij frustracje i zniesmaczenia do jakiego¶ kosza na ¶mieci. Spokojniej Ci będzie byczyć się na plaży czy gdzie¶ po krzaczorach z wędk± się skradać wink:
Megalodon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 01, 2006
Posty: 379

Kraj: USA
Miejscowość: Floryda
PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 3:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:

TO jaki¶ żart??? No chyba, że w tym przypadku nie chodzi o mieszkańców Kielc...


Ziomek, oczyw¶cie, że chodzi o mieszkańców Kielc. My, Kielczanie nie tylko wynaleĽli¶my koło ale np. już dawno zaprojektowali¶my nowatorski i ekologiczny system natleniania dworców PKP i PKS, znany w kraju i zagranic±, bo często mówi się: "Wieje jak w kieleckim na dworcu" lol
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
pietruch napisał:
88 - powinni zrozumieć wink:.


Jestem pełen uznania Młody Człowieku*!!

===
* - okre¶lenie ze wszech miar pozytywne, wyraz uznania. wink:


Rozumiem (tak my¶lę), że chodzi o podwładnego 18 wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło o szefa, ale tę "cyfrówkę" darowałem widz±c, że wie, o kogo chodzi.;)
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tęz my¶lałem o szefie 8)
dlatego go umie¶ciłem.
Ten niedoszły weterynarz nie był taki lotny 8)

Pietruch!

Do nauki alfabetu!! 8) wink:
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziomek napisał:
majkel napisał:
( notabene, czy wiecie, że koło wynaleĽli kielczanie? ).


TO jaki¶ żart??? No chyba, że w tym przypadku nie chodzi o mieszkańców Kielc...

Bo jednak mam wrażenie, że koło wynaleziono (je¶li tak to można nazwać) dużo dawniej niż Polska i Kielce zaistniały gdziekolwiek...

Czy się mylę?

PS. Wiem, że trochę nie w temacie, ale akurat to wpadło mi w oko w¶ród tak długich wypowiedzi usmiech


Nie pamiętam dokładnie nazwy wsi, ale archeolodzy znaleĽni na terenach dzisiejszej kielecczyzny fragmenty koła starsze, aniżeli uznawane dot±d za pierwsze z ameryki ¶rodkowej. Jak interesuje Cię temat spróbuj poszukać co¶ w necie.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowość: Gdańsk
PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chodziło o szefa, ale tę "cyfrówkę" darowałem widz±c, że wie, o kogo chodzi.Wink


Cytat:
Tęz my¶lałem o szefie Cool
dlatego go umie¶ciłem.
Ten niedoszły weterynarz nie był taki lotny Cool

Pietruch!

Do nauki alfabetu!! Cool Wink


Troszkę namieszałem....
88 to jego.... powitanie usmiech.
Także u mnie z alfabetem wszystko ok wink:.
spining
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 30, 2002
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sie 03, 2007 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, jak tak dalej pójdzie, to zamiast literami ,zaczniemy pisać cyframi i liczbami.

Przynajmniej wtedy nikt nie powie, że jest dys... wesoly
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 117