Czy wiesz, że...
Często zdarza się, że w miejscu, w którym złowiony został większy szczupak, po niedługim czasie pojawia się kolejny.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 293
 Zalogowani 0
 Wszyscy 293

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136110) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136110) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136110) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136110) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136110) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136110) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136110) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136110) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721879) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721879) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2082
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2359
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - C&R z dedykacj± :-) cz. 2
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
C&R z dedykacj± :-) cz. 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 10:02 am    Temat postu: C&R z dedykacj± :-) cz. 2 Odpowiedz z cytatem

C&R
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem to z uwag±.
Nie będe sie rozpisywał, ale niektóre zalecenia tutaj cytowane powoduj±, że ci co maj± wypu¶cić ryby ( w dobrej kondycji) to najlepiej, żeby sie na nie niewybierali.

Zaciekawił mnie m.in ten fragment
Cytat:
Zamierzaj±c wypuszczać złowione ryby, należy unikać łowienia na większych głęboko¶ciach (5-6 metrów).
Należy brać pod uwagę głęboko¶ć złowienia ryby decyduj±c czy uwolnić rybę czy nie.
Należy uwalniać rybę niezwłocznie po jej l±dowaniu


I jak tu łowić dużego leszcza z większych głęboko¶ci, jeżeli ma być tylko:pstryk, buzi i do wody.

Dzięki Czez za fajny link.
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akabar napisał:
Zaciekawił mnie m.in ten fragment
Cytat:
Zamierzaj±c wypuszczać złowione ryby, należy unikać łowienia na większych głęboko¶ciach (5-6 metrów).
Należy brać pod uwagę głęboko¶ć złowienia ryby decyduj±c czy uwolnić rybę czy nie.
Należy uwalniać rybę niezwłocznie po jej l±dowaniu


Dobrze, że zwróciłe¶ na to uwagę. Juz zadałem pytanie i mam nadzieję, że Jurek albo Sławek odpowiedz± lub skontaktuj± się z Kanadyjczykami.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem obydwa artykuły i muszę powiedzieć – całe życie człek się uczy i dowiaduje czego¶ nowego.
Zauważyłem jednak (chyba się nie mylę) że większo¶ć tych badań przeprowadzono na rybach drapieżnych. To chyba raczej drapieżniki bardziej pożeraj± niż zasysaj± przynęty. Nie tłumaczę tym stwierdzeniem zasady C&R w stosunku do ryby białej. Ale przykład karpia i jego możliwo¶ci odgazowania jest chyba przykładem na to że przeżywa w większym procencie a może nawet w 100%. Nie prowadzono nad t± ryb± tych badań i nie prowadzono ich na innych gatunkach ryby białej. Niemniej mimo iż stosuję zasadę C&R jestem ¶wiadomy tego że może się zdarzyć tak iż jednak mój karp padnie. To przykre ale może się to zdarzyć.
Niemniej artykuły pozwalaj± nam u¶wiadomić wiele rzeczy ot choćby ochronę złowionej ryby. Sam to na PW tez kiedy¶ przedstawiłem. Ale czy kto¶ woli piasek od maty albo haki bezzadziorowe od normalnych jest prywatn± spraw± i spojrzeniem indywidualnym każdego wędkuj±cego.
Ale gdyby takie statystyki przeprowadzić w innej formie i popatrzeć na to np. tak:
W wodzie pływaj± dwie ryby (nieważny tutaj gatunek) – s± dwie. Zaczyna tam pracować wędkarz i łowi obydwie. W wodzie nie zostanie wtedy nic. Ale jeżeli łowi tam wędkarz i wyci±ga obie ryby a potem je uwalnia pozostawia w wodzie 100% rybostanu. Gdyby dorzucić tutaj wnioski z artykułów i powiedzmy jedna ryba pada to i tak pozostaje nadal 50% rybostanu.
Chyba ten drugi zrobił lepszy pożytek.
Ale może być też tak że drugi wędkarz który pozostawia dwie ryby i żadna nie pada na domiar tego obie to parka to pozwala im się rozmnożyć. Ten pierwszy jednak nie.
Drugi będzie miał jakie¶ spełnienie w wędkarstwie ze na co¶ pozwolił że czemu¶ pomaga, że będzie miał ponownie możliwo¶ć łowić te ryby i że kolejni też mog± ta tym korzystać. Ten pierwszy też skorzysta – tylko raz – na talerzu i na tym zakończy karierę wędkarza.
Artykuły s± super ale gdyby tak chciano przeprowadzić podobne badania w europie nie mówi±c o Polsce to mogłoby się okazać że pewne gatunki s± prawie nieosi±galne do badań a drugie zbyt małe aby wyci±gać jakie¶ wnioski.
Mimo tego że C&R może szkodzić uważam że i tak przynosi więcej pożytku niż szkody.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:

Mimo tego że C&R może szkodzić uważam że i tak przynosi więcej pożytku niż szkody.

Możesz rozwin±c t± my¶l, gdyż nie rozumiem o co Ci chodzi?
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z powodów już Ci podałem Czez choćby to:
Cyt......Ale może być też tak że drugi wędkarz który pozostawia dwie ryby i żadna nie pada na domiar tego obie to parka to pozwala im się rozmnożyć. Ten pierwszy jednak nie.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:
Jeden z powodów już Ci podałem Czez choćby to:
Cyt......Ale może być też tak że drugi wędkarz który pozostawia dwie ryby i żadna nie pada na domiar tego obie to parka to pozwala im się rozmnożyć. Ten pierwszy jednak nie.


Parka! A to dobre.
Czy Ty kiedy¶ widziałe¶ tarło ryb? lol
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez, DOBRE !! Za ten link masz 5 punktów i zegarek z wodotryskiem!!
Jak teraz mi który co wspomni o C&R to go ode¶lę do tego arta i jeszcze usłyszy co nieco na swój temat. lol lol
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolff napisał:
Za ten link masz 5 punktów i zegarek z wodotryskiem!!
. lol lol


W sród mojego towarzystwa było kiedy¶ takie powiedzonko:
5 punktów plus telewizor kolorowy marki 'Herbapol" z dwoma rękawami. lol
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolff co masz przeciwko C&R? Przecież nie wszystkie ryby wypuszczone kończ± tak jak w tym artykule,poza tym badanie bylo przeprowadzone jednak nie w Europie.Gdyby nawet 20% z wypuszczonych ryb przeżyło to i tak jest to więcej niż zero.A tak,dupkujesz nad wod± i się zastanawiasz dlaczego panie,dlaczego nie bior±?
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest to takie proste. Trzeba dużo praktyki, aby C&R miał sens.!!!!
Sens zwi±zany z przeżyciem ryby.
_________________
Ginel
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jankee_r masz rację. Z drugiej strony zawsze z tych 100% procent wypuszczonych ryb przeżyje napewno jaka¶ częsć. I to juz jest sukces.
_________________
Ginel
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilo¶ć ryb w akwenie nie zależy od C&R a od gospodarki na tym akwenie. Masz cepiatego gospodarza wody to i C&R nic nie pomoże. Masz madrego gospodarza, to i C&R jest niepotrzebne.
Nie będę odpowiadał na komentarze tutaj wystawiane - wybaczcie, już mi jest niedobrze.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Ilo¶ć ryb w akwenie nie zależy od C&R a od gospodarki na tym akwenie. Masz cepiatego gospodarza wody to i C&R nic nie pomoże. Masz madrego gospodarza, to i C&R jest niepotrzebne.
Nie będę odpowiadał na komentarze tutaj wystawiane - wybaczcie, już mi jest niedobrze.


Całkiem niepotrzebnie tak reagujesz. Tym razem zgadzam sie z Tob± w 100%! Oczywi¶cie ze gospodarz to jeden z wielu czynników ale jeden z ważniejszych.
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Ilo¶ć ryb w akwenie nie zależy od C&R a od gospodarki na tym akwenie.


Wydaje mi się że ta dyskusja ukierunkowana była bardziej na wpływ zasady C&R na przeżywalno¶ć ryb po ich uwolnieniu, tak bynajmniej wynika z arta który Czez dedykował a nie o ilo¶ci ryb w akwenie. Jak nie udowodni się którym gatunkom ta zasada szkodzi a którym nie to ilo¶ć ryb w akwenie po pewnym czasie może być zerowa.
PS. Czez jak sie bawisz?
Yelcyn
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 267

Kraj: Polska
Miejscowość: Kędzierzyn-KoĽle
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Masz cepiatego gospodarza wody to i C&R nic nie pomoże. Masz madrego gospodarza, to i C&R jest niepotrzebne.
Nie będę odpowiadał na komentarze tutaj wystawiane - wybaczcie, już mi jest niedobrze.


old_rysiu : pokaż mi niecepiatego gospodarza wody, który sprawi, że w danej wodzie będ± tylko i wył±cznie żyły ryby wymiarowe???

C&R jest Twoim obowi±zkiem jak złapiesz niewymiarow± rybę czy w okresie ochronnym! I nieważne jak niedobrze się poczujesz wypuszczaj±c 43 cm szczupaczka lub 2 metrowego suma w maju...
_________________
Yelcyn

Z reguły nie piję. No chyba że jestem sam, albo w towarzystwie :-)
hromehunter
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 14, 2003
Posty: 444

Kraj: Canada
Miejscowość: Toronto
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 1:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez , po co wstawiles ten link ?. Wiekszosc i tak nie doczyta do konca ,a reszta( czytaj miesiarstwo ) bedzie miec wykret , dlaczego nie warto praktykowac C@R i kazdej rybie nalezy dac w leb ( po co ma sie meczyc , i tak zdechnie ).Chyba nie o to Ci chodzilo ??????????
"Dobrze, że zwróciłe¶ na to uwagę. Juz zadałem pytanie i mam nadzieję, że Jurek albo Sławek odpowiedz± lub skontaktuj± się z Kanadyjczykami."
Czez a skad canadole znajda info na temat leszczy , ktorych tu nie bylo , nie ma , i raczej nie bedzie.
Wiesz , sezon na lososki juz sie zaczal , ale do pstragow jeszcze troche , przyjedz ,zapraszam . Zobaczysz na wlasne oczy co i jak . Takich badan na temat C&R jest mnostwo na sieci , czytalem rozne i sa do siebie mniej wiecej podobne , czyli ani mniej ani wiecej ;)
Dla reszty zainteresowanych , a zarazem przeciwnikow C@R - gdzie w tym atrykule , gdzie w tej tabeli jest napisane , ze NIE warto wypuszczac , ze wiekszosc ryb i tak padnie ???????????????.
Wrecz przeciwnie ,% ryb , ktore przezywaja po wypuszczeniu stanowi ( w najgorszym wypadku) ponad polowe .Tak ze jesli choc 1-na ( slownie jedna ) ryba przezyje z tych co wypuszczam to i tak warto stosowac C@R.
Jak zyje nie widzialem jeszcze ryby , ktora przezyla patelnie , lub BBQ ;).
Dostosowac sie do paru podstawowych zasad C@R i gwarantuje ! , ze malo ktora ryba padnie po wypuszczeniu.
Tak apropo tego artykulu , sporo ciekawostek pominieto np "Over the last several decades catch-and-release has become a common practice among
anglers. In a review of recreational fishing in Ontario, which was conducted in 2000, only 5% of
anglers surveyed reported that they did not practice catch-and-release to some extent (OMNR,
2003)" - z tym 5 % troche przegieli , co innego wiedze nad woda ,ale ..... jako to sie ma do polskich wedkarzy , ile % praktykuje C&R ????.Nie dlatego ze sezon zamkniety , ryba nie wymiarowa itd ,ale dla czystej zasady , po to zeby moc cos zlowic nastepnego i nastepnego dnia.
W sezonie lowie te same ryby po 3-4 razy , widze slady po innych hakach i co ? Nie , nie warto wypuszczac ?????
Wolff , jeszcze nie raz uslyszysz ode mnie na temat C&R i .......... ide na piwo, jak wroce dokoncze usmiech
_________________
Don't venture into the 'dark' side too deep...it's the skills that count.
hromehunter
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 14, 2003
Posty: 444

Kraj: Canada
Miejscowość: Toronto
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 5:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz madrego gospodarza, to i C&R jest niepotrzebne.
Nie będę odpowiadał na komentarze tutaj wystawiane - wybaczcie, już mi jest niedobrze.[/quote]
Oldi , gospodarzami jestesmy wszyscy , to od nas zalezy ile ryb bedzie w wodzie . Pusc pawia i pisz ;).Mialem napisac 2 czesc , ale tyskie przelalo szale na swoja korzysc i jestem troszke kontuzjowany, nie mniej czytac moge - jeszcze ;)
_________________
Don't venture into the 'dark' side too deep...it's the skills that count.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam takie skromne do¶wiadczenie co do przeżywalno¶ci ryb, bo kiedy¶miałem oczko wodne jak byłem mniejszy wink: i wszystkie większe ryby do niego pchałem (teraz sam się zastanawiam po co). Co do gatunków, które przeżywały dobrze lub nie, z tych które tam wpuszczałem, to:
- lin - nigdy żadna sztuka nie padła, po likwidacji oczka czę¶ć trafiła spowrotem do zalewu, czę¶ć na patelnię,
- kara¶ srebrzysty i pospolity - podobnie, zero problemów z przeżywalno¶ci±,
- leszcz - po złowieniu mimo delikatnego obchodzenia traciły sporo ¶luzu, po kilku dniach w oczku większo¶ć dostała ple¶niawki,
- wzdręga - pół na pół, czę¶ć przeżyła, czę¶ć padła,
- płoć - zdecydowana większo¶ć żyła, jedna z ran± po szczupaku padła,
- kleń - miałem 2 sztuki, które urosły przez 1,5 roku z 10 cm, póĽniej je wypu¶ciłem,
- okoń - dobrze sobie radził, tylko przy dużym przegęszczeniu zaczynał padać,
- ukleja - wszystkie padły.

Innych gatunków nie miałem, wiem, że to co napisałem nie jest miarodajne, bo po wypuszczeniu do naturalnego ¶rodowiska ryba ma zdecydowanie większe szanse na przeżycie niż w oczku 3x3 m o głęboko¶ci nieco ponad metr, ale i tak widać, że ryby mimo iż wcze¶niej były złowione na wędkę, poradziły sobie dobrze, poza leszczem i uklej±.
Tak więc wypuszczanie ryb ma sens, mimo że różne gatunki maj± różn± przeżywalno¶ć.
Wiem, że trzymanie tak wielu ryb w tak małym zbiorniczku to wielka głupota, ale byłem wtedy w pocz±tkowej fazie fascynacji wędkarstwem i rybami, więc może mi to wybaczycie wink: . Zreszt± póĽniej ograniczyłem to do 2 linów i 5 karasi,a teraz wcale nie mam oczka.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Ilo¶ć ryb w akwenie nie zależy od C&R a od gospodarki na tym akwenie. Masz cepiatego gospodarza wody to i C&R nic nie pomoże. Masz madrego gospodarza, to i C&R jest niepotrzebne.
Nie będę odpowiadał na komentarze tutaj wystawiane - wybaczcie, już mi jest niedobrze.

Oldi, zrozum w końcu, ze C&R jest wła¶nie integralna czę¶ci± tej gospodarki i to fundamentalna czę¶ci±. Popatrz na zdjęcia Hromhuntera, takie siurki i takie łososie. Kanadyjczykom chyba nie zarzucisz zlej gospodarki....(?) To teraz wyobraĽ sobie co by było gdyby każdy łoso¶ dostawał w łeb, gdyby każdy kanadyjski wędkarz wyznawał filozofie Old_rysia.
majkel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 19, 2006
Posty: 767

Kraj: Polska
Miejscowość: ŁódĽ
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie pierwsz± wymiern± rzecz± zrobion± w tym temacie ( i tutaj zwracam się do tych a Was, którzy maj± na to wpływ:czytaj bior± aktywny udział w życiu PZw) byłoby wprowadzenie wymogu używania haków bezzadziorowych na wszystkich wodach zwi±zku.
ginel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 29, 2004
Posty: 815

Kraj: Polska
Miejscowość: PL
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeżywalno¶ć ryb po wypuszczeniu będzie wzrastać je¶li bedziemy się z rybk± obchodzić jak ze swoim ptaszkiem:)
Panowie sam kiedy¶ kładłem ryby po złowieniu na trawę, teraz już wiem, jak potrafi być ryba uczulona na takie zdarzenia itp. Namawiam do tego, aby nie robić wszystkim złowionym rybkom zdjęć. Je¶li złowimy np 3-4 sztuki takie same, zróbmy jednej, następne uwolnijmy szybko, jesli to możliwe to w wodzie. Każda minuta na wagę życia. Je¶li bedziemy paradować z ryb± po opasce przez 10min, aby sobie zrobić jak nalepsz± fotkę to się mija z celem C&R.
Dzi¶ np. widziałem nad Wisł± tubylców(gruntowców). Miałem ochotę jednemu posłać jeden z największych kamieni w zanętę :evil: Łowił certki takie do 25cm. Oddawał je wodzie z wysokiego brzegu rzucaj±c 20m od siebie:( Nie jest to jedyny przypadek. Jest takich bardzo dużo. Jesli mamy zamiar wypu¶cić rybę to róbmy to z głow±.
Ja ze sojej strony namawiam do wypuszczania każdej ryby.
Dzi¶ zlowiłem 4 bolenieZ(małe) 3 zostaly sfotografowane w wodzie i tam też odczepione, jednego szybko pomacałem:) i dałem buzi.
_________________
Ginel
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hromehunter napisał:
Czez , po co wstawiles ten link ?. Wiekszosc i tak nie doczyta do konca ,a reszta( czytaj miesiarstwo ) bedzie miec wykret , dlaczego nie warto praktykowac C@R i kazdej rybie nalezy dac w leb ( po co ma sie meczyc , i tak zdechnie ).Chyba nie o to Ci chodzilo ??????????

Większo¶ć nie doczyta, druga większo¶ć nie zrozumie, a trzecia wiekszo¶ć ma to w d..."bo wie lepiej"...
Takie "większo¶ci" mnie nie interesuj± i nie s± one adresatem tego co pisuję/linkuję w ogóle, a tym bardziej tego co pisuję/linkuję o C&R. Mnie interesuj± mniejszo¶ci, czyli Ci co czytaja do końca, rozumiej± co czytaj± i potrafi± wyci±gać wnioski.
Hrome przebywasz na obczyĽnie juz do¶ć długo, ale pewnie pamiętasz powiedzenie o kropli, która dr±ży skałę, że o pracy u podstaw nie wspomnę.
No to chyba juz nic więcej nie muszę CI tłumaczyć.

hromehunter napisał:

"Dobrze, że zwróciłe¶ na to uwagę. Juz zadałem pytanie i mam nadzieję, że Jurek albo Sławek odpowiedz± lub skontaktuj± się z Kanadyjczykami."
Czez a skad canadole znajda info na temat leszczy , ktorych tu nie bylo , nie ma , i raczej nie bedzie.

Leszcz był tu tylko przykładem, gdyz Akabar podał go jako przykład usmiech Odpowiedzi w temacie już sie pojawiły. Zarówno pod artykułami, jak i w watku na forum, gdzie zachęcano do dyskusji nad artykułem.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ginel napisał
Cytat:
jednego szybko pomacałem:) i dałem buzi.

takie mamy czasy że można bez żenady przyznawać się do najdziwniejszych zachowań :oops: :P


Ostatnio zmieniony przez Zenon dnia Nie Wrz 16, 2007 7:46 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PZW to taki organ który może dużo ale niewiele chce.
PZW już niejedn± petycj±, apelem, wnioskiem czy innym pismem które wyszło z samego dołu czyli od nas tyłek sobie wytarło.
Ludzie sami musz± chcieć zmian ale u nas jest to niemożliwe a jak jest, to zbyt długotrwałe. Prędzej Słońce się wypali niż Polak co¶ zechce zmieniać.
Piszę chcieć bo to lepsze od - musi. Musieć nie lubi nikt a aktualnie wiele a może zbyt wiele rzeczy - musimy.
Trzeba zrozumieć pewne rzeczy a będzie dobrze:

rybostan - to nasze dobro narodowe i trzeba o niego dbać
wędkarstwo - to hobby i sposób na życie a nie przeżycie
przepisy - s± po to aby ich przestrzegać i reagować zawsze na ich łamanie
zasady - powinni¶my je mieć i trzymać się ich w zgodzie z punktami powyzej
cele - zawsze szczytne i jak najmniej indywidualne, bo to o czym piszę jest nasze i dla nas.

Ale to chyba mrzonki albo moje marzenie które nigdy się nie spełni.
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat rzeka , a można powiedzieć Sraj± muchy będzie wiosna...
Czyli cykliczne nawracanie do wiecznie dyżurnego tematu .
PZW to jest taka firma której płaca jej członkowie na utrzymanie zarz±du i co¶ tam jeszcze ...
Otóż owe kierownictwo bierze kasę i to nie mała za to aby w firmie wszystko grało a jej członkom żyło się dostatnio ,czytaj mieli co i gdzie łowić. Aby ustalało limity okresy ,wykresy i inne duperele ,za to bior± pieni±żki.
Otóż najłatwiej jest pieni±dze przepierniczyć ,a następnie wydać apel pt, CHROŃMY UKLEJE bo jej żywot się kończy z powodu nadmiernego przełowienia , mam za przeproszeniem to w... Głębokim poszanowaniu -oczywi¶cie jeżeli kto¶ m±dry uzna że na tym czy innym łowisku należy ograniczyć ,zakazać lub zamkn±ć łowisko z powodu... Mam obowi±zek do tego się zastosować ,natomiast wszystke inne apele zaczynaja MI BARDZO MOCNO ZWISAĆ niezależnie od tego czy to się komu¶ podoba czy też nie
Pozdrawiam trzykrotny bywalec w tym sezonie na rybach z wynikiem ZERRRRRROOO , przez co przyczyniłem się do wyniszczenia populacji kiełbia w stawie s±siada
Zenon
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytałem sobie wszystko po kolej i kto¶ wspomina o gospodarzu i tak mnie naszło zly: PZW jako gospodarz robi co robi,my jak jeden m±ż zaczynamy stosować C&R :? ryby s± szczę¶liwe,my jeste¶my szczę¶liwi i nie mamy kaca moralnego,PZW jest szczę¶liwe bo ma więcej ryb o te statystyczne 18kg/wędkarza i może zwiększyć ilo¶ć brygad rybackich zly: i zdecydowanie zwiększyć ilo¶ć odłowów gospodarczych zly:
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon napisał:
Pozdrawiam trzykrotny bywalec w tym sezonie na rybach z wynikiem ZERRRRRROOO , przez co przyczyniłem się do wyniszczenia populacji kiełbia w stawie s±siada

Mordercoooooo wykrzyknik pożarłe¶ kiełbie :?:
A ja już nie pamiętam jak kiełb smakuje :?
Ja w tym roku zatłukłem jednego szczupaka i nie mam wyrzutów sumienia zly:
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Poczytałem sobie wszystko po kolej i kto¶ wspomina o gospodarzu i tak mnie naszło zly: PZW jako gospodarz robi co robi,my jak jeden m±ż zaczynamy stosować C&R :? ryby s± szczę¶liwe,my jeste¶my szczę¶liwi i nie mamy kaca moralnego,PZW jest szczę¶liwe bo ma więcej ryb o te statystyczne 18kg/wędkarza i może zwiększyć ilo¶ć brygad rybackich zly: i zdecydowanie zwiększyć ilo¶ć odłowów gospodarczych zly:

Zgadzam się z Tob± w całej rozci±gło¶ci
Zachowuj±c i dbaj±c o populację szczupaka i sandacza ,nagminnie podkre¶lam NAGMINNIE brygady rybackie , w czasie tarłowym odławiaja z mateczników wyżej wymienione ryby w celach hodowlanych ,odciskaj±c ikrę ,rybe natychmiast kieruj± na sklepy , powtarzam więc pytani DO KOGO TE APELE??
Jak w poprzednim po¶cię MAM TO W.... Głębokim poszanowaniu
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Poczytałem sobie wszystko po kolej i kto¶ wspomina o gospodarzu i tak mnie naszło zly: PZW jako gospodarz robi co robi,my jak jeden m±ż zaczynamy stosować C&R :? ryby s± szczę¶liwe,my jeste¶my szczę¶liwi i nie mamy kaca moralnego,PZW jest szczę¶liwe bo ma więcej ryb o te statystyczne 18kg/wędkarza i może zwiększyć ilo¶ć brygad rybackich zly: i zdecydowanie zwiększyć ilo¶ć odłowów gospodarczych zly:

Czyli analogicznie rzecz bior±c,je¶li ryb jest mniej to PZW zwalnia czę¶ć brygad rybackich?Dobry powód żeby jednak każdej rybie w łeb dać.Zreszt±,po co te wszystkie gadki,szarpania,przytykania jeden drugiemu,za jaki¶ czas będziemy spotykać się nad wod± przy piwku,kije będ± w leżały w pokrowcach a my będziemy wspominać:ehhh,kiedy¶ to tu były ryby....o taaaakie !
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
ilbelfero
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 04, 2005
Posty: 284

Kraj: Polska
Miejscowość: Tychy
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba lepiej siedzieć w domu. Nie wiadomo dla kogo większy stres, dla ryby czy tego co j± zamierza złowić.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 111