Czy wiesz, że...
Znalezione na terenach Polski pierwsze błystki należy datować na wczesne średniowiecze. Z uwagi na korozję wykonywano je z metali kolorowych.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 259
 Zalogowani 0
 Wszyscy 259

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(178652) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(178652) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(178652) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(178652) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(178652) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(178652) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(178652) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(178652) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(721918) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(721918) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2083
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2195
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2360
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Czarne dla userów - czerwone dla "maruderów"!!!
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Czarne dla userów - czerwone dla "maruderów"!!!
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 9:41 am    Temat postu: Czarne dla userów - czerwone dla "maruderów"!!! Odpowiedz z cytatem

Witam. Zaglądając na forum i widząc temat np. o tyczce który zakończył się wpisem moderatora koniecznym jest sprawdzenie tego tematu dogłębnie.
Hmmmm.... jestem zdziwiony.
Być może wielu z nas (nie omijam siebie) nie trawi przemądrzałych wpisów usera Harami. Zapewne nie jednego swędzą palce żeby odpalić "to lub tamto".
Może również w wątku o tyczce Harami chciał powiedzieć więcej niż wie a może jednak miał coś więcej do powiedzenia. Może tak a może nie.
Niemniej uważam że ważniejsze jest dla mnie przeczytać o rzeczach technicznych,o materiałach, o technologiach i produkcji sprzętu. Nawet jeśli chodzi o tyczkę choć od niej wiele zaczerpnięto do innych wędek to czytanie o tym jest ciekawsze niż roztkliwianie sie nad głębią "oleju, olania, olewania" itp.
Jeżeli kropka czy przecinek stanowi ważniejszą rzecz niż choćby szczątkowa informacja i to nazwijmy ją techniczna informacja która niejednemu szeroko otworzy oczy to jest to lekko śmieszne. Może warto stworzyć dział np. forum stricte techniczne? Mnie interesuje np. jaki jest koszt 1m2 maty węglowej użytej do konstrukcji kija karpiowego lub sumowego, jakie takie maty posiadają moduły PSI. Może warto sie dowiedzieć co oznaczają symbole np. Fuji TCS albo ECS. Czym jest fachowo nazywany "kręgosłup blanku". Czym jest w prostym tłumaczeniu tzw prepreg wink: a czym scrim.
Jasne jest dla mnie ze można o tym nie chcieć wiedzieć. Ale to nie oznacza że jak ktoś nie chce to inni także. Dla innych kropka czy przecinek jest naprawdę niewiele warta.
Nie ma to jak zablokować temat gdzie racje (rzadko) ma moderator i bliscy mu userzy. Ci zaś którzy mogą wiedzieć więcej a niekiedy wiedzący więcej są po prostu "deptani"
Ja wiem że to forum czytają też dzieci i ważnym jest odpowiednie dobieranie słów. Sądzę jednak że niejeden młodzik po prostu na to "leje"
_________________
Mnie biorą zawsze.
woderek
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołšczył: Mar 22, 2007
Posty: 121

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram pomysł stworzenia takiego działu. Każdy zainteresowany szperając
w nim, wiedział by czego oczekiwać. Było by to kompendium wiedzy w temacie. Takiego uporządkowania, jak dotąd nie ma na żadnym z portali.
Bez techniki, trudno wyobrazić sobie wędkowanie, choćby sznurka miało to dotyczyć.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśli się o tym. wink: Mam nadzieję, że wkrótce będzie. wink:
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
Harami
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 16, 2007
Posty: 253

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 12:41 pm    Temat postu: Re: Czarne dla userów - czerwone dla "maruderów"!! Odpowiedz z cytatem

ledd1 napisał:
.....Być może wielu z nas (nie omijam siebie) nie trawi przemądrzałych wpisów usera Harami. Zapewne nie jednego swędzą palce żeby odpalić "to lub tamto". Może również w wątku o tyczce Harami chciał powiedzieć więcej niż wie a może jednak miał coś więcej do powiedzenia.....

Kolego, ja się nigdzie nie mądrzę, tylko jak widzę, że się kompletne bzdury wypisuje, to chyba mam prawo zareagować. Ludzie, którzy nie znają tematu, najczęściej zabierają głos, a ponieważ poziom kultury osobistej u niektórych użytkowników jest bardzo niski, dochodzi do pyskówek i zamknięcia tematu. Tak przy okazji, ton twojego postu ledd1 też nie jest zbyt przyjemny :roll: A jeśli kogoś swędzą palce to polecam wizytę u ......dermatologa lol

Proszę bardzo, niech Admin założy nowy dział, poświęcony technologii produkcji blanków i materiałom w nich zastosowanych, to jest bardzo ciekawy temat. Wątpię by wiele osób zabierało głos, bo żeby cokolwiek napisać, trzeba mieć solidną wiedzę z zakresu konstrukcji kompozytowych.
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 12:47 pm    Temat postu: Re: Czarne dla userów - czerwone dla "maruderów"!! Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
Proszę bardzo, niech Admin założy nowy dział, poświęcony technologii produkcji blanków i materiałom w nich zastosowanych, to jest bardzo ciekawy temat. Wątpię by wiele osób zabierało głos, bo żeby cokolwiek napisać, trzeba mieć solidną wiedzę z zakresu konstrukcji kompozytowych.


Ale wielu zapewne chętnie poczyta! Na przykład ja. Bo "mądrego to i dobrze posłuchac" wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy świat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 1:18 pm    Temat postu: Re: Czarne dla userów - czerwone dla "maruderów"!! Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:
ledd1 napisał:
.....Być może wielu z nas (nie omijam siebie) nie trawi przemądrzałych wpisów usera Harami. Zapewne nie jednego swędzą palce żeby odpalić "to lub tamto". Może również w wątku o tyczce Harami chciał powiedzieć więcej niż wie a może jednak miał coś więcej do powiedzenia.....

Kolego, ja się nigdzie nie mądrzę, tylko jak widzę, że się kompletne bzdury wypisuje, to chyba mam prawo zareagować. Ludzie, którzy nie znają tematu, najczęściej zabierają głos, a ponieważ poziom kultury osobistej u niektórych użytkowników jest bardzo niski, dochodzi do pyskówek i zamknięcia tematu. Tak przy okazji, ton twojego postu ledd1 też nie jest zbyt przyjemny :roll: A jeśli kogoś swędzą palce to polecam wizytę u ......dermatologa lol

Proszę bardzo, niech Admin założy nowy dział, poświęcony technologii produkcji blanków i materiałom w nich zastosowanych, to jest bardzo ciekawy temat. Wątpię by wiele osób zabierało głos, bo żeby cokolwiek napisać, trzeba mieć solidną wiedzę z zakresu konstrukcji kompozytowych.


Pozwalam sobie na cytat, by ten arcykylturalny i rzeczowy post nie zginął, ani nie został zmieniony. Cierpliwie poczekam ma adminów i moderatorów.
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Harami nasz kolega Yelcyn raptem wczoraj napisał takie słowa:
Cytat:
Czytanie ze zrozumieniem...
oraz
Cytat:
Pisanie ze zrozumieniem...

Ja (i raczej się nie mylę) zupełnie poprawnie odczytałem jego wpis i zrozumiałem jego sens.
Ty zaś po moim dzisiejszym temacie skupiłeś sie ponownie na tym co mało ważne (często prawdziwe) pomijając sens jaki chciałem przekazać ja.
_________________
Mnie biorą zawsze.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 1:43 pm    Temat postu: Re: Czarne dla userów - czerwone dla "maruderów"!! Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Harami napisał:
ledd1 napisał:
.....Być może wielu z nas (nie omijam siebie) nie trawi przemądrzałych wpisów usera Harami. Zapewne nie jednego swędzą palce żeby odpalić "to lub tamto". Może również w wątku o tyczce Harami chciał powiedzieć więcej niż wie a może jednak miał coś więcej do powiedzenia.....

Kolego, ja się nigdzie nie mądrzę, tylko jak widzę, że się kompletne bzdury wypisuje, to chyba mam prawo zareagować. Ludzie, którzy nie znają tematu, najczęściej zabierają głos, a ponieważ poziom kultury osobistej u niektórych użytkowników jest bardzo niski, dochodzi do pyskówek i zamknięcia tematu. Tak przy okazji, ton twojego postu ledd1 też nie jest zbyt przyjemny :roll: A jeśli kogoś swędzą palce to polecam wizytę u ......dermatologa lol

Proszę bardzo, niech Admin założy nowy dział, poświęcony technologii produkcji blanków i materiałom w nich zastosowanych, to jest bardzo ciekawy temat. Wątpię by wiele osób zabierało głos, bo żeby cokolwiek napisać, trzeba mieć solidną wiedzę z zakresu konstrukcji kompozytowych.


Pozwalam sobie na cytat, by ten arcykylturalny i rzeczowy post nie zginął, ani nie został zmieniony. Cierpliwie poczekam ma adminów i moderatorów.

Ja jak do tej pory nie widzę potrzeby reagowania, ale za innych nie ręczę wink: Nie bardzo rozumiem tytuł tego postu. wink: Czyli co poeta chciał powiedzieć, ale czy ja wszystko muszę rozumieć i na wszystkim się znać? wink:
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!


Ostatnio zmieniony przez Jarpo dnia Pon Lut 11, 2008 10:12 pm, w całości zmieniany 2 razy
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie prośba, byście w prywatnych wiadomościach wyjaśnili sobie, właściwą interpretacje swoich wypowiedzi.

Jeśli zaś chodzi o forum sprzętowe. To od "jakiegoś", czasu planujemy je otworzyć i już niebawem ujrzy ono światło dzienne.

Obok opisu wartości użytkowych wędzisk i kołowrotków, na pewno będzie tam miejsce na rozbudowane dyskusje dotyczące milionów, PSI, modułów i mat węglowych.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 2:04 pm    Temat postu: Re: Czarne dla userów - czerwone dla "maruderów"!! Odpowiedz z cytatem

Harami napisał:

Wątpię by wiele osób zabierało głos, bo żeby cokolwiek napisać, trzeba mieć solidną wiedzę z zakresu konstrukcji kompozytowych.

Harami, nie obraź się, ale w temacie technologii produkcji blanków i materiałom w nich zastosowanych chyba :?: będziesz miał najmniej do powiedzenia (czyt.. napisania), chyba że coś o CHRUŚCIE 8O bo to temat rzeka. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Pon Lut 11, 2008 2:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 2:06 pm    Temat postu: Re: Czarne dla userów - czerwone dla "maruderów"!! Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
Harami napisał:

Wątpię by wiele osób zabierało głos, bo żeby cokolwiek napisać, trzeba mieć solidną wiedzę z zakresu konstrukcji kompozytowych.

Harami, nie obraź się, ale w tym temacie chyba :?: będziesz miał najmniej do powiedzenia (czyt.. napisania), chyba że coś o HRUŚCIE 8O bo to temat rzeka. wink:

Nie prowokuj! A co to takiego HRUST?
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 2:26 pm    Temat postu: Re: Czarne dla userów - czerwone dla "maruderów"!! Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
mario_z napisał:
Harami napisał:

Wątpię by wiele osób zabierało głos, bo żeby cokolwiek napisać, trzeba mieć solidną wiedzę z zakresu konstrukcji kompozytowych.

Harami, nie obraź się, ale w tym temacie chyba :?: będziesz miał najmniej do powiedzenia (czyt.. napisania), chyba że coś o HRUŚCIE 8O bo to temat rzeka. wink:

Nie prowokuj! A co to takiego HRUST?

Jarpo, CHRUST, CHRUSTY, to takie ciasteczka które piecze się na tłusty czwartek, inaczej faworki. wink:

Ps. Przepraszam :oops: za byka w słowie CHRUST, już go poprawiam.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze, ze ktoś podjął ten temat. Już sam tytuł tłumaczy wszystko. Zaraz napiszę co o tym myślę, póki co widzę że tworzy sie kolejna nagonka na Haramiego. Szkoda...
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byle na temat, byle na temat. Prywatne uszczypliwości najlepiej wymieniać w prywatnych wiadomościach. Ot, taka prośba admina ;)
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa


Ostatnio zmieniony przez Torque dnia Pon Lut 11, 2008 3:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
ledd1
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 29, 2003
Posty: 793

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Zaraz napiszę co o tym myślę, póki co widzę że tworzy sie kolejna nagonka na Haramiego. Szkoda...


W moim poście nie miałem i nie mam zamiaru nikogo napadać, ścigać czy piętnować. Tomku jezeli post jest interpretowany a nie rozumiany to już nie moja wina.
Bobrze że choć Ty rozumiesz o co chodziło w temacie.
_________________
Mnie biorą zawsze.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurde nie mogę w tej chwili rozwinąć myśli, ale aż mnie ręka świerzbi więc króciutko - czerwonej czcionce mówimy stanowcze NIE!!!!!!!! ;););)
Kowalski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2007
Posty: 391

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Torque napisał:
Byle na temat, byle na temat. Prywatne uszczypliwości najlepiej wymieniać w prywatnych wiadomościach. Od taka prośba admina ;)


Ktoś mi wyciął posta. Nawet grzeczny był (ten post, nie admin).

Muszę odreagować, ale bez uszczypliwości-i merytorycznie.
Hmmm...

"Od taka prośba admina"

Winno być napisane:"Ot, taka prośba admina", lub "Taka prośba admina"
Tralalala...
_________________

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołšczył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Lublin
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Kurde nie mogę w tej chwili rozwinąć myśli, ale aż mnie ręka świerzbi więc króciutko - czerwonej czcionce mówimy stanowcze NIE!!!!!!!! ;););)

Parówkowym skrytożercom również. lol
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miłość usmiech

tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kowalski napisał:
Ktoś mi wyciął posta. Nawet grzeczny był (ten post, nie admin).

Muszę odreagować, ale bez uszczypliwości-i merytorycznie.
Hmmm...

"Od taka prośba admina"

Winno być napisane:"Ot, taka prośba admina", lub "Taka prośba admina"
Tralalala...
Jasny gwint, ależ ty jesteś uszczypliwy lol Powiem Ci, że schodzisz na psy ;) do tej pory zwracałeś uwagę na błędy, co było mniej lub bardziej irytujące, nieważne, tym razem czepiłeś się literówki. Głowę daję, ze Torque zna zasady pisowni. A czemu wycięli Ci posta tego też nie rozumiem. Zapowiada się "debata", jakiej dawno nie było lol

Ostatnio zmieniony przez tomek79 dnia Pon Lut 11, 2008 3:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwagę przyjąłem, tekst poprawiłem.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Kowalski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2007
Posty: 391

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Warszawa
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy nie wyglądało to na żart?
Widocznie mamy różne poczucie humoru.
_________________

tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Lut 11, 2008 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kowalski napisał:
Czy nie wyglądało to na żart?

Owszem wyglądało, tralalala.... usmiech Pozostaje mi ubolewać, ze nawet żartując robisz to do czego nas tu wszystkich przyzwyczaiłeś usmiech
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zielona Góra
PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 9:11 am    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

uf..
jak pisałem wcześniej - idzie pomału w kierunku przerostu treści nad formą.
poprawianie - nawet jeżeli jest kłótnia - to nie jest dobry pomysł.

taki szczery wniosek.. nie za dużo tu osób decydujących o ewentualnej treści? moderator tu, moderator tam.. każdy ma inne zdanie itp - jak chcecie to godzić??

niestety nie podoba mi się to.
_________________
nie bĄdź mAneKIN JeDź nA RYBY
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie jak Ledd uważam, ze temat o tyczce został zamknięty zbyt szybko, zbyt pochopnie, a mam wrażenie, ze wielu ciekawych rzeczy można sie było z niego jeszcze dowiedzieć. Niestety Taras nie dał nam szansy. Podobnie szybciutko zamknąłeś temat laska, gdzie chłopak prosi o nieużywane woblery. Owszem na WCWI istnieje bliźniaczy temat, ale napisany przez kogoś innego, jeden prosi o wobki na wcwi, drugi na PW, ale to są dwie różne osoby, rozumiem, ze to jest naganne. Nie wydaje Ci się Taras, ze trochę zbyt lekką ręką zamykasz tematy??? A może lepiej jak watek zostanie zweryfikowany przez życie, sam się wypali...
Zgadzam sie również z ppp1000, który zwrócił uwagę, ze zamiast na meritum, na treść coraz częściej zwracasz uwagę na formę wypowiedzi. Co to jest portal dla polonistów, retoryków??? Zdaję sobie sprawę, ze jesteś wrażliwy na piękno naszego cudownego języka, ale nie przesadzajmy. Pozwól dyskutować ludziom tak jak potrafią, a co mieści się w normie. c.d.n.
Taras
Moderator


Dołšczył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Niestety Taras nie dał nam szansy. Podobnie szybciutko zamknąłeś temat laska, gdzie chłopak prosi o nieużywane woblery. Owszem na WCWI istnieje bliźniaczy temat, ale napisany przez kogoś innego, jeden prosi o wobki na wcwi, drugi na PW, ale to są dwie różne osoby, rozumiem, ze to jest naganne. Nie wydaje Ci się Taras, ze trochę zbyt lekką ręką zamykasz tematy??? . Pozwól dyskutować ludziom tak jak potrafią, a co mieści się w normie. c.d.n.


Odpowiedź wszystkim w sprawie zamknęcia tematu o woblerowych prośbach.

Na WCWI jest taki post, gdzie bardzo znany nam user proponuje zamknięcie bliżniaczego (woblerowego) tematu, dając za przykład moją decyzję na PW. Czy jesteście pewni, że lasek i Dawidz - to dwie; nieznane sobie osoby?

Przed zamknięciem przeczytałem historię wszystkich postów Dawidz'a i laska. Jest tego trochę.

Decyzja była taka, jaka być powinna. Na WCWI, dwa dni później - zamknięto także ten temat.

c.d.n. w sprawie tyczki Karpika.
_________________
Taras
Taras
Moderator


Dołšczył: Aug 11, 2005
Posty: 575

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Biała Podlaska
PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek79 napisał:
Podobnie jak Ledd uważam, ze temat o tyczce został zamknięty zbyt szybko, zbyt pochopnie, a mam wrażenie, ze wielu ciekawych rzeczy można sie było z niego jeszcze dowiedzieć. Niestety Taras nie dał nam szansy.
Pozwól dyskutować ludziom tak jak potrafią, a co mieści się w normie. c.d.n.


Odpowiedź wszystkim o złożeniu tyczki Karpika.

Temat rozwijał się fatalnie. Już pierwszy post rozjechał sie na długość tyczki. Dalej .... dużo czerwonego.

Słowa usera "olej to" (w domyśle uwagi moderatorów) wyznaczyły moją granicę przyzwoitości . Jej przekroczenie równało się ze skuteczną interwencją.

Grzecznie poprosiłem o dobór słów spodziewając się zaniechania olewania, a pojawiło się TO;

cytat: jeżeli serwis jest dla ludzi, gdzie wyraz 'olewać' jest nie na miejscu - to oznacza tylko jedno - przerost formy nad treścią. koniec cytatu.

Nie jesteśmy po to, aby olewać nasze uwagi. Jest dużo innych, przyzwoitych słów do wyrażenia swego do nas niezadowolenia.

"Składamy tyczkę i idziemy na inne łowisko".
Przedmiot dyskusji i póżniejsze wątki w tym temacie nie miały tutaj żadnego znaczenia.
_________________
Taras
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taras napisał:
tomek79 napisał:
Podobnie jak Ledd uważam, ze temat o tyczce został zamknięty zbyt szybko, zbyt pochopnie, a mam wrażenie, ze wielu ciekawych rzeczy można sie było z niego jeszcze dowiedzieć. Niestety Taras nie dał nam szansy.
Pozwól dyskutować ludziom tak jak potrafią, a co mieści się w normie. c.d.n.


Odpowiedź wszystkim o złożeniu tyczki Karpika.

Temat rozwijał się fatalnie. Już pierwszy post rozjechał sie na długość tyczki. Dalej .... dużo czerwonego.

Słowa usera "olej to" (w domyśle uwagi moderatorów) wyznaczyły moją granicę przyzwoitości . Jej przekroczenie równało się ze skuteczną interwencją.

Grzecznie poprosiłem o dobór słów spodziewając się zaniechania olewania, a pojawiło się TO;

cytat: jeżeli serwis jest dla ludzi, gdzie wyraz 'olewać' jest nie na miejscu - to oznacza tylko jedno - przerost formy nad treścią. koniec cytatu.

Nie jesteśmy po to, aby olewać nasze uwagi. Jest dużo innych, przyzwoitych słów do wyrażenia swego do nas niezadowolenia.

"Składamy tyczkę i idziemy na inne łowisko".
Przedmiot dyskusji i póżniejsze wątki w tym temacie nie miały tutaj żadnego znaczenia.


Ja chyba śnię. To jest uzasadnienie? Problem pomiędzy wyrażeniem użytkownika nt pracy moderatora skutkuje zamknieciem wątku a nie rozmową na priv i ewentualnymi sankcjami dla tegoż użytkownika? Co to koszary, czy jakaś odpowiedzialność zbiorowa? To co trzeba napisać aby zablokować forum? A może ktoś uważa, że wszyscy użytkownicy będą siedzieć cicho i poddadzą się "świętokrowiu", które zaczyna panować? W dodatku ma sie to nijak do regulaminu forum.
Wiecie co? Ja wysiadam. Mam też niejakie przeświadczenie, że wszystkim będzie lżej. Ja nie będę się denerwował i nie będę denerwował innych, bo faktycznie paluchy mnie świeżbią by wygarnąć adminom i moderatorom kilka rzeczy. Pa.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wytrwajmy w rozwadze - niedługo zaświeci słońce, skończy się przesilenie wiosenne. Pięęęknie będzie! zly:
ppp1000
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 13, 2006
Posty: 798

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zielona Góra
PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taras napisał:

.

Słowa usera "olej to" (w domyśle uwagi moderatorów) wyznaczyły moją granicę przyzwoitości . Jej przekroczenie równało się ze skuteczną interwencją.

Grzecznie poprosiłem o dobór słów spodziewając się zaniechania olewania, a pojawiło się TO;

cytat: jeżeli serwis jest dla ludzi, gdzie wyraz 'olewać' jest nie na miejscu - to oznacza tylko jedno - przerost formy nad treścią. koniec cytatu.



Taras!
te słowa wyżej to moje słowa. jestem mocno zniesmaczony Twoim podejściem. niestety nie pierwszy raz. gasisz sens tego forum i ogólnie PW.
podawane argumety do mnie nie trafiają. uważam, że moderator to ktoś trochę na wzór, tak pewnie miało być.


pozdrawiam
ppp1000
_________________
nie bĄdź mAneKIN JeDź nA RYBY
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Baco: oddacie do PGR-u kozę?
- Dom.
- A krowę?
- Dom!!!
- To może jeszcze konia oddacie!?
- Nie dom!!
- Dlaczego!?!??!
- BO MOM!!!

A my - dajmy już spokój. :roll:
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy okazji chciałbym poruszyć jeszcze jedna kwestię. Zdaję sobie sprawę, ze praca moderatorów nie należy do najciekawszych i najprzyjemniejszych na świecie. Moderator odwala brudną i dla wielu niewidoczną robotę, pilnuje porządku, udziela wskazówek początkującym, nie znającym regulaminu użytkownikom, pomaga i ułatwia prowadzenie dyskusji. I wszystko super pięknie do momentu, kiedy dopiski moderatorów (widoczne malutką czerwoną lub brązową czcionką) zamiast praktycznych porad coraz częściej zaczynają przypominać ironiczne i niegrzeczne docinki w kierunku użytkownika.
Cytat:
Sądzisz, że stawiając kilkadziesiąt niepotrzebnych znaków zapytania zrobiłeś zdanie bardziej pytającym ? Przeczytaj kilka razy to co napisał Taras aż zrozumiesz i nie będzie zdziwienia o co chodzi. Zamker.

Uważam, ze tego typu dopiski są nie na miejscu i nic dobrego nie wnoszą, wręcz przeciwnie. Ale kultury wymaga się przede wszystkim od nas użytkowników..... :evil: :evil: :evil: A że nam tej kultury brakuje? Moderatorzy na pewno nie świecą przykładem. Takie jest moje zdanie.
Badr_Hari
Sporządzacz omotek
Sporządzacz omotek


Dołšczył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Wto Lut 12, 2008 10:58 pm    Temat postu: Czarne...czerwone... Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczór,
jako nowy, a patrzący dopiero po wędkarskiej sieci stwierdzam, ze tutejsi admini sa "w środku" jesli chodzi o kłódki. Przytoczone powyżej WCWI to musiało by chyba doswiadczyć cyberterroryzmu, żeby coś zamknąć...
Za to klucznik na jerkbait.pl ma zajęcie, oj ma! I bany rozdaje jak goscie rano ulotki o agencjach...
Czyli jesli kto chce pogadać bez limitów - to wiadomo dokąd. Jak kto chce bana - też wiadomo
_________________
Badr Hari
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 113