Czy wiesz, że...
Większo¶ć żarłocznych szczupaków daje się odhaczyć bezkrwawo. Często hak zawija się za łuk skrzelowy i po odcięciu lub odpięciu przynęty można j± bez problemu wyj±ć od strony pokryw skrzelowych.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 305
 Zalogowani 0
 Wszyscy 305

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136109) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136109) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136109) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136109) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136109) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136109) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136109) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136109) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721877) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721877) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2082
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2359
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Zalew Zegrzyński
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Zalew Zegrzyński
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 8:35 pm    Temat postu: Zalew Zegrzyński Odpowiedz z cytatem

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem pontonu, silnika i echosnondy. W pażdzierniku mam nieco wolnego i chciałbym popróbowac swoich sił na ZZ. Ryba jaka mnie interesuje do głownie sandacz.
Mam kilka pytań

1.Czy wogóle jeszcze warto szukać na ZZ sandacza? Pytam bo słyszałem różne opinie

2.Gdzie szukać ryb? Nie oczekuje konkretnych miejscówek bo wiem że każdy ich pilnuje. Chodzi mi o jakies ogólne namiary. Chociaż jak kto¶ mógłby powiedzieć co¶ więcej będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Pamiętaj o stawianiu spacji po znakach interpunkcyjnych (dzepetto)
sandal
Łowca Sandacza


Dołączył: Oct 10, 2002
Posty: 537

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam zawsze polecam bardziej odcinek Bugu ten przyuj¶ciowy do Zegrza oczywi¶cie . Je¶li natomiast chodzi o Narew to tak od Serocka i po jego stronie, szczególnie teraz ,tam bowiem przebiega główne koryto Narwi , po za tym na Bugu w pobliżu pierwszych wysp od Serocka s± ¶wietne dołki na sandacza , zawsze się tam trzymał a na płyszych partiach w okolicach brzegowych trzcinowisk także i szczupaki , osobiscie wolałbym Bug no i jego urokliwe starorzecza tuż za wyspami , ¶wietne na wyprawy pontonem . Dodatkowo zapoznaj sie proszę z regulaminem ponieważ duże fragmenty Zegrza s± czę¶ciowo lub całkowicie wył±czone z wędkowania w różnych miesi±cach , to samo tyczy się trolingu na Zegrzu. Takim odcinkiem jest naprzykład Port Jadwisin od betonowego muru w stronę mostu na Zegrzu.
_________________
Oby nad wodę
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie Sandal opisał wszystkie ciekawe miejsca przebywania sandacza w okolicy Wierzbica-Serock-Jadwisin. Ze swojej strony chciałem tylko dodać, że większo¶ć tych miejsc ¶wieci pustk±... Je¶li trafi się jaki¶ sandacz - z reguły jest to ryba 30-40 cm. Trzeba mieć sporo umiejętno¶ci-cierpliwo¶ci-szczę¶cia żeby wyłuskać te ponadwymiarowe, pojedyńcze sztuki, które się jeszcze bł±kaj±...

Ja w tym roku zrezygnowałem z łowienia na ZZ (łowię na nim od 1982 roku), jak i większo¶ć moich kolegów. Chociaż teraz, może z "sentymentu" wybiorę się do Serocka, kto wie?
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi. Czyli rzeczywi¶cie z sandaczem nie jest najlepiej na ZZ?

Ja zanim kupiłem silnik dosyć dużo łowiłem na odcinku przystań Wierzbica, uj¶cie Bugu. Sandacza nie trafiłem ale kilka przyszwoitych szczupaków dostałem w tym sezonie.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden z moich kolegów "złamał sie" i jutro jedzie do Serocka. I to własnie na sandacze (dzwonił do mnie godzinę temu), będzie łowił z opadu. Dam znać w w±tku, jak mu poszło.
sandal
Łowca Sandacza


Dołączył: Oct 10, 2002
Posty: 537

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

,, Jeden z moich kolegów "złamał sie" i jutro jedzie do Serocka. I to własnie na sandacze "

Bardzo mnie ciekawi co uda mu sie złowić - czekam zatem na info jesli oczywi¶cie takowe dotrze .

Zalew Zegrzyński uratuje chyba jedynie radykalne posunięcie jakim byłby całkowity zakaz połowu wszelkich drapieżników na tym akwenie conajmniej przez 3 do 5 lat , jest tam tak duża presja wędkarska , że mało która ryba doczeka się staro¶ci .
_________________
Oby nad wodę
xenon75
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Nov 08, 2005
Posty: 125

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem na Zegrzu 2-tygodnie temu za sandaczami. Łowiłem obok mostu w Wierzbicy. Spod samych filarów wydłubałem 5 sandaczy ale rozmiar był powalaj±cy 30 do 40 cm :placz Do tego 8 okoni do 30 cm. W innych miejscach było pusto smutny Jutro wybieram się tak samo nad Zegrze ale startuję z koła 4 wiec to inny rejon. Odpuszczam sandacze. Cel szczupły usmiech
Maksym
Dyrygent holu
Dyrygent holu


Dołączył: Jan 22, 2007
Posty: 180

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandal napisał:

Zalew Zegrzyński uratuje chyba jedynie radykalne posunięcie jakim byłby całkowity zakaz połowu wszelkich drapieżników na tym akwenie conajmniej przez 3 do 5 lat , jest tam tak duża presja wędkarska , że mało która ryba doczeka się staro¶ci .


Zalew Zegrzyński uratuje przede wszystkim całkowity zakaz odłowów sieciowych. Jak byłem w sierpniu na ZZ to znajomy mówił, że płyn±c od Serocka do Dzierżenina naliczył 7 sieci w głównym korycie.
Oczywi¶cie presja wędkarska też jest duża, moim zdaniem należy więc zmniejszyć limity dobowe szczupaka i sandacza oraz pomy¶leć nad wprowadzeniem limitu miesięcznego.
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi sieciami to fakt. Góra dwa tygodnie temu ze dwie czy trzy sieci stały ma odciku od Wierzbicy do wpływu Bugu. Wszystkie oznaczone jako rybackie.

Ciekawy byłem wła¶nie jak z sandaczem w okolicach mostu, słyszałem że niegdy¶ było to bardzo dobre miejsce.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandal napisał:
,, Jeden z moich kolegów "złamał sie" i jutro jedzie do Serocka. I to własnie na sandacze "

Bardzo mnie ciekawi co uda mu sie złowić - czekam zatem na info jesli oczywi¶cie takowe dotrze .

Zalew Zegrzyński uratuje chyba jedynie radykalne posunięcie jakim byłby całkowity zakaz połowu wszelkich drapieżników na tym akwenie conajmniej przez 3 do 5 lat , jest tam tak duża presja wędkarska , że mało która ryba doczeka się staro¶ci .


Rozmawiam w tej chwili z koleg± przez telefon. Sandacza nie złowił żadnego. Trafił trzy szczupaki z opadu - 60, 55 i 51 cm - oczywi¶cie przy okazji szukania sandaczy.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maksym napisał:
Zalew Zegrzyński uratuje przede wszystkim całkowity zakaz odłowów sieciowych. Jak byłem w sierpniu na ZZ to znajomy mówił, że płyn±c od Serocka do Dzierżenina naliczył 7 sieci w głównym korycie.

Odłowy sieciowe s± konieczno¶ci± dla dobra wędkarzy zly: :roll:
Rybacy łowi± tylko tzw. "biał± rybę" we wtorki i czwartki.
Drapieżniki je¶li rokuj± nadzieję na przeżycie musz± być przez rybaków z należyt± ostrożno¶ci± wypuszczone do wody :roll: ale że ryba jest ¶liska to jak się [ocenzurowano]....e kilka razy o kant ławki czy burtę to nadzieje s± znikome wtedy można zabrać zly:
A sandacze,szczupaki, sumy czy okonie w okolicznych restauracjach czy smażalniach to import z Chin zly:
A co do limitu- pewnie że powinien być :roll: 3 sztuki ł±cznie sandacza i szczupaka po co komu- do mrożenia :?: a zreszt± kto łowi limit na wodach mazowieckiego PZW (może Sandał lub Lesitr zlyusmiech ale czy pożr± razem z rodzin± limit :?:
Ja szczupaka zamroziłem raz w życiu i po rozmrożeniu okazało się że jest to zupełnie inny gatunek niż szczupak ¶wieży :?
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandal napisał:

Zalew Zegrzyński uratuje chyba jedynie radykalne posunięcie jakim byłby całkowity zakaz połowu wszelkich drapieżników na tym akwenie conajmniej przez 3 do 5 lat , jest tam tak duża presja wędkarska , że mało która ryba doczeka się staro¶ci .


Zlituj się kolego. Takie pomysły nawet wypowiedziane mimochodem, mog± zostać wcielone w życie. W podobny sposób zaordynowano już wiele ograniczeń połowów. Niektórzy w tak infantylny sposób rozumiej± demokracje, że bezkrytycznie wprowadzaj± każdy „pomysł” jakoby na ż±danie większo¶ci. W ten sposób pozbywaj± się odpowiedzialno¶ci za swoj± indolencję i bezradno¶ć.

Może s± inne sposoby, żeby zwiększyć ilo¶ć ryb w ZZ. Można propagować „no killing”, albo zmienić strukturę zarybień. ZZ nigdy przedtem nie był wod± sandaczow±. Sandacz trafiał się sporadycznie. Głównie królował okoń, szczupak, boleń i sum. To z powodu, moim zdaniem, niewła¶ciwej polityki zarybieniowej w zalewie pojawiło się tak dużo sandacza. Znikn±ł okoń (oczywi¶cie w porównaniu z tym jak wielkie ilo¶ci tej ryby dawniej bytowały w zbiorniku), zostało bardzo mało bolenia, co¶ dzieje się z sumem.

Zamykanie na kilka lat połowów na ZZ niczego w istocie nie zmieni. Możliwe, że przez kilka miesięcy będzie się łowiło więcej ryb, ale póĽniej wszystko wróci do stanu obecnego. A może się okazać, że zalew zostanie przy okazji zamieniony w łowisko płatne, - no bo jest dużo ryb i poniesiono znaczne koszty. Szkodz±cy podobno na pogłowie ryb trolling można uprawiać na ZZ za słon± opłat±.

Stanowczo protestuję przeciwko takim pomysłom. Moim zdaniem bior± się one z obecnej zakupowo - nowinkowej "filozofii" wędkowania. Ani kupiony sprzęt, ani przekształcanie ¶rodowiska wodnego zgodnie z jakimi¶ morderczymi potrzebami i oczekiwanymi super atrakcjami, nie ma nic wspólnego z prawdziwym wędkarstwem.

Kolego, jeżeli tak bardzo brakuje ci ryb w siatce, to może nie przyjeżdżaj nad zalew, ale spróbuj wyżyć się na łowisku specjanym.

Poza tym ryby trzeba umieć łowić. Nie powinienem tak mówić, ale jak często widzę wysiłki wędkarzy nad wod± to najpierw ogarnia mnie zdumienie, a póĽniej pusty ¶miech. Zdaje się, że się trochę zagalopowałem, więc już skończę.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał:
ZZ nigdy przedtem nie był wod± sandaczow±. Sandacz trafiał się sporadycznie.


Czy na pewno?
Ojciec mojego kolegi z "13" już "przed wiekami" targał sandacze na potęgę. Wg mnie problem tkwił w czym¶ cokolwiek innym: niewielu było takich magików, którzy... byli sobie w stanie z nim poradzić. Pan "P", przy mo¶cie w Zegrzu targał je ku zazdro¶ci wieeeelu "specjalistów". ;)
A było to w latach 70-tych ub. wieku / jak to brzmi!;)/.
Faktem jest, że suma, okonia, szczupaka i bolka było bardzo dużo - często w "imponuj±cych rozmiarach". ;)
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
samara napisał:
ZZ nigdy przedtem nie był wod± sandaczow±. Sandacz trafiał się sporadycznie.


Czy na pewno?
Ojciec mojego kolegi z "13" już "przed wiekami" targał sandacze na potęgę. Wg mnie problem tkwił w czym¶ cokolwiek innym: niewielu było takich magików, którzy... byli sobie w stanie z nim poradzić. Pan "P", przy mo¶cie w Zegrzu targał je ku zazdro¶ci wieeeelu "specjalistów". ;)
A było to w latach 70-tych ub. wieku / jak to brzmi!;)/.
Faktem jest, że suma, okonia, szczupaka i bolka było bardzo dużo - często w "imponuj±cych rozmiarach". ;)


Monk ja nie twierdzę, że w ZZ nie było sandacza. Był w takiej ilo¶ci, że nie rujnował ¶rodowiska. Proporcje ilo¶ciowe poszczególnych gatunków ustaliły się same, w ci±gu kilku lat od utworzenia zalewu. Wiele gatunków rzecznych zniknęło, jak brzany, ¶winki, o których też pewnie słyszałe¶ od drugiego pokolenia "magików".
Krytykuj±c nowinkow± filozofię ja także chciałem jej przeciwstawić wspomnienie po tych cudownych wędkarzach których nazywasz magikami. Nie twierdzę, że takich teraz nie ma, ale to już prawdziwa rzadko¶ć. Wielu z nich dało się uwie¶ć wędkarstwu sklepowemu, no bo to się mieni, jest łatwe i może trochę mniej przyjemne, bo trzeba słono płacić.
A wracaj±c do starych czasów, to większo¶ć tych najlepszych jak bracia P. z Rybak czy Pan B. Zegrza Północnego pływali po sandacza w uj¶cie Bugu, a nawet wyżej, zwykle na kilkudniowe wyprawy. Zaopatruj±c się w żywca po drodze w kanałach melioracyjnych za wałami.
W Zegrzynku ci najlepsi chwytali sandacze nad górkami póĽnym wieczorem. To był piękny widok, zacięcie i na grubej żyłce ryba nad wod± w balasku zachodz±cego słońca. Nie używali podbieraków, tylko tak w powietrzu na krótkiej żyłce przenosili wielkie sandacze na dno łodzi. Chyba dlatego, żeby było szybciej, bo sandacze krótko żerowały. PóĽniej widziałem podobny widok podczas połowów tuńczyków, ale to już na innej wodzie i w innej bajce.
deamonPL
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 24, 2008
Posty: 244

Kraj: UK
Miejscowość: Manchester
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Obywatelu. Czytaj±c twoje pytanie :

2.Gdzie szukać ryb? Nie oczekuje konkretnych miejscówek bo wiem że każdy ich pilnuje. Chodzi mi o jakies ogólne namiary. Chociaż jak kto¶ mógłby powiedzieć co¶ więcej będę wdzięczny.

Pomy¶lałem o nowym wynalazku o jakim czytałem w jednym z miesięczników wędkarskich. Samo urz±dzenie nieodpowie na Twoje pytanie ale my¶lę, że bardzo by Ci pomogło. Pozwole sobie na przytoczenie cytatu i mam nadzieję, że nie zostanie to uznane za reklamę.

"Wędkarze, żeglarze i wodniacy długo czekali na elektroniczn± wersję planu batymetrycznego Zalewu Zegrzyńskiego. Tej jesieni ich oczekiwania zostały spełnione.
Elektroniczna mapa Zegrza współpracuje ze wszystkimi urz±dzeniami firmy Lowrance i Eagle posiadaj±cymi obsługę map. Teraz posiadacze tych urz±dzeń z łatwo¶ci± odnajd± najciekawsze wędkarskie łowiska i będ± mogli pływać po akwenie również w czasie trudnych warunków. Nawet najgęstsza mgła nie popsuje już wędkarskiego urlopu."

Wspomnę, że do końca roku pakiet 2 kart kosztuje 200zł, oczywi¶cie jeżeli kto¶ posiada takie urz±dzenie.

Jeżeli jeste¶ przy kasie to my¶le że warto kupić ten produkt chociaż sam nie miałem z nim do czynienia pod warunkiem ,że Twoj wyjazd nad Zalew Zegrzyński nie będzie jednorazowy.
_________________
www.facebook.com/WoblerTV
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba pogodzę was Koledzy... Nikt już teraz NIC nie targa... Sandacz, dobra 30-40 cm to norma... Szczupak - 40-55 cm, to "chleb powszedni", okoń 15-30 cm - to juz jest dobrze. SUM, PAN ZALEWU, owszem trafia się taki, własnie do 70 cm... Boleń... Kurcze tu jest dobrze! Zlowienie ryby 60 cm nie sprawia problemu... Ale dlaczego... DLATEGO, że większo¶ć wędkarzy wypuscza ten gatunek jako NIEJADALNY!

Większo¶ć ryb wymiarowych trafia się dzięki zarybieniom...
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦więte słowa Lesitr.
Mam "swoje" jesienne miejsca na okonia. Bardzo często bywa tak, że muszę opuszczać te miejsca, bo... na potęgę zamiast okoni, trafiaj± się naprawdę duże ilo¶ci sandacza- malucha /ok. 20 cm/. Jak jest z tym większym - wiadomo...
A duży, wędzony bolek jest wspaniały - polecam! usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja głupi bolenie wypuszczałem, bo niejadalne :x lol .
Z drugiej strony gdzie miałbym je wędzić ? lol
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robercie: podchodziłem do nich, jak Anna Patrycy w jednej z pierwszych reklam w RP - "z pewn± tak± nie¶miało¶ci±...", ale częstuj±ca mnie osoba stwierdziła, że tym bradziej powinienem skosztować. Zrobiłem to i byłem bardzo zaskoczony, bo też należałem do grona, uważaj±cego bolka za chwasta.
Wybuduj wędzarenkę - warto! usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wobec tego s±siedzi będ± musieli przywykn±ć do widoku instalacji na tarasie zarówno jak i do zapachów i dymów wydzielanych przez ow± lol .
sandal
Łowca Sandacza


Dołączył: Oct 10, 2002
Posty: 537

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 5:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samara napisał :

,, Zlituj się kolego. Takie pomysły nawet wypowiedziane mimochodem, mog± zostać wcielone w życie. W podobny sposób zaordynowano już wiele ograniczeń połowów. Niektórzy w tak infantylny sposób rozumiej± demokracje, że bezkrytycznie wprowadzaj± każdy „pomysł” jakoby na ż±danie większo¶ci. W ten sposób pozbywaj± się odpowiedzialno¶ci za swoj± indolencję i bezradno¶ć.

Może s± inne sposoby, żeby zwiększyć ilo¶ć ryb w ZZ. Można propagować „no killing”, albo zmienić strukturę zarybień. ZZ nigdy przedtem nie był wod± sandaczow±. Sandacz trafiał się sporadycznie. Głównie królował okoń, szczupak, boleń i sum. To z powodu, moim zdaniem, niewła¶ciwej polityki zarybieniowej w zalewie pojawiło się tak dużo sandacza. Znikn±ł okoń (oczywi¶cie w porównaniu z tym jak wielkie ilo¶ci tej ryby dawniej bytowały w zbiorniku), zostało bardzo mało bolenia, co¶ dzieje się z sumem. "




Samara , łowiłem bardzo często i dużo na Zalewie Zegrzyńskim i stwierdziłem że przez ostatnie 3 lata ,3/4 połowów to były ryby niewymiarowe - mowa tutaj o sandaczach . Wła¶nie dlatego zaprzestałem tam łowić - próbuję teraz nowych metod na nowych łowiskach i wcale tego nie żałuję . Je¶li mowa o wprowadzeniu zakazu całkowitego połowu ryb drapieżnych na ZZ to dalej podtrzymuje co powiedziałem , a oszukiwanie samego siebie i mydlenie oczu nic nie zmieni . Moim zdaniem to jest wła¶nie sił± demokracyji , że każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie ,a to co ty mówisz , że za moim wołaniem kto¶ gotów wprowadzić od razu takowy zakaz to mi się kojaży bardziej z Chinami . zly:

PS
Sandacz był od pocz±tku istnienia tego zbiornika tylko niewielu wędkarzy go łowiło . teraz natomiast łowi± i chc± łowć go wszycy wink: a rybacy nie wiedzieć dlaczego najchętniej 8) zly:
_________________
Oby nad wodę
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sandal popieram w całej rozci±gło¶ci. Drapieżniki w naszych wodach niemal nie s± chronione, co prowadzi prost± drog± do degradacji całego rybostanu.
Z drugiej strony doskonale rozumiem intecję Samaray. W zeszłym roku, po kilku latach apeli o ochronę zimowisk w rejonie warszawskiej Wisły, ZO Mazowiecki zakazał łowienia spod lodu za pomoc± błystek. Zamiast chronić wprowadzili odpowiedzialno¶ć zbiorow±. I to jest wła¶nie paranoja.
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wybieram się na ryby w ¶rode. Nie wiem tylko gdzie lepiej. Opcje s± dwie Serock lub okolice mostu.

Jak głęboka jest ta rynna wzdłuż Serocka?
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obywatel napisał:
Ja wybieram się na ryby w ¶rode. Nie wiem tylko gdzie lepiej. Opcje s± dwie Serock lub okolice mostu.

Jak głęboka jest ta rynna wzdłuż Serocka?


Przeciętna głęboko¶ć to 4 metry. Jest kilka miejsc gdzie dno schodzi do ponad 7 m.
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Jeżeli możesz podpowiedz jeszcze w jakiej odległo¶ci od brzegu jej szukać.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Paż 01, 2008 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obywatel napisał:
Dzięki. Jeżeli możesz podpowiedz jeszcze w jakiej odległo¶ci od brzegu jej szukać.


Rynna głównego nurtu ci±gnie się wzdłuż brzegu w linii - most w Wierzbicy-przystań Serock-plaża w Serocku-ko¶ciół-przystań Jadwisin i dalej. Jej szeroko¶ć wynosi 20-40 m. Drugi brzeg, czyli ten gdzie wpadaj± Bug i Rz±dza - to brzeg płytki, po prostu s± to "tereny zalane".
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Paż 01, 2008 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raz jeszcze serdeczne dzięki. Jade na ryby za dwie godzinki. Jak wróce napisze o wynikach.
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Paż 01, 2008 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróciłem. Byłem jednak w okolicach mostu w Zegrzu. Wyniki zerowe. Przez kilka godzin jedno branie ale nie zacięte. Spotkani wędkarze też nie połowili.
Cóż trzeba mieć nadzieje że następnym razem bedzie lepiej.
xenon75
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Nov 08, 2005
Posty: 125

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Paż 02, 2008 5:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następnym razem będzie tak samo zly:
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Paż 02, 2008 6:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obywatel napisał:
Wróciłem. Byłem jednak w okolicach mostu w Zegrzu. Wyniki zerowe. Przez kilka godzin jedno branie ale nie zacięte. Spotkani wędkarze też nie połowili.
Cóż trzeba mieć nadzieje że następnym razem bedzie lepiej.


Teraz jest na Zalewie ogólnie rzecz bior±c - najlepszy okres połowów. Trwa on mniej więcej do 15-20 paĽdziernika, zależnie od pogody. Ryby drapieżne żeruj± intensywnie, łatwo je znaleĽć - przebywaj± w swoich stałych miejscach. Po 20.X drapieżniki zaczynaj± ci±g na zimowiska i wiele miejsc zaczyna ¶wiecić pustk±. Je¶li nikt nic nie łowi w tym czasie - lepiej przerzucić się na inn± wodę...
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sob Paż 11, 2008 7:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na Zalewie w okolicach Jadwisina sumek 70 kg, około 230 cm...
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Nie Paż 12, 2008 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacja.
Ja pływam ostatnio w okolicach Wierzbicy. Winiki nie najlepsze.
Chociaż kumpel ostatnio złowił okonia 40 cm.
adam9
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Jun 13, 2007
Posty: 5

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Paż 12, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deamonPL napisał:
Witaj deamonPL Czytaj±c twoje pytanie :
"Wędkarze, żeglarze i wodniacy długo czekali na elektroniczn± wersję planu batymetrycznego Zalewu Zegrzyńskiego. Tej jesieni ich oczekiwania zostały spełnione.
Elektroniczna mapa Zegrza współpracuje ze wszystkimi urz±dzeniami firmy Lowrance i Eagle posiadaj±cymi obsługę map. Teraz posiadacze tych urz±dzeń z łatwo¶ci± odnajd± najciekawsze wędkarskie łowiska i będ± mogli pływać po akwenie również w czasie trudnych warunków. Nawet najgęstsza mgła nie popsuje już wędkarskiego urlopu."

Wspomnę, że do końca roku pakiet 2 kart kosztuje 200zł, oczywi¶cie jeżeli kto¶ posiada takie urz±dzenie.

Jeżeli jeste¶ przy kasie to my¶le że warto kupić ten produkt chociaż sam nie miałem z nim do czynienia pod warunkiem ,że Twoj wyjazd nad Zalew Zegrzyński nie będzie jednorazowy.


Mam pytanie ?
Gdzie można tak± mapę kupić ??
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Paż 13, 2008 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obywatel napisał:
Gratulacja.
Ja pływam ostatnio w okolicach Wierzbicy. Winiki nie najlepsze.
Chociaż kumpel ostatnio złowił okonia 40 cm.


Kurcze, sorki - faktycznie tak to napisałem - jakbym to ja złowił t± rybę. Złowił j± mój znajomy, a wiadomo¶ć dotarła do mnie z drugiej ręki.
mario
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 79

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pon Paż 13, 2008 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypu¶cił? (nie mogłem się powstrzymać)
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Wto Paż 14, 2008 1:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario napisał:
Wypu¶cił? (nie mogłem się powstrzymać)


Ja zawsze wypuszczam, kiedy nie mogę się powstrzymać. :oops:
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Paż 14, 2008 7:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario napisał:
Wypus´ci?? (nie mog?em sie˛ powstrzymac´)


Nie.
mario
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 79

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Paż 14, 2008 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

8O :placz :placz
mario
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 79

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Paż 14, 2008 9:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
mario napisał:
Wypu¶cił? (nie mogłem się powstrzymać)


Ja zawsze wypuszczam, kiedy nie mogę się powstrzymać. :oops:



Nie do Ciebie było skierowane pytanie, więc daruj sobie ten usilnie żartobliwy komentarz
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Paż 14, 2008 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario napisał:
Piwoniusz napisał:
mario napisał:
Wypu¶cił? (nie mogłem się powstrzymać)


Ja zawsze wypuszczam, kiedy nie mogę się powstrzymać. :oops:



Nie do Ciebie było skierowane pytanie, więc daruj sobie ten usilnie żartobliwy komentarz


Mario nie b±dĽ sztywniak wink:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Paż 14, 2008 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario napisał:
8O :placz :placz

Mario, bardzo ładnie rozwin±łę¶ w±tek o tym sumie na jerkbeicie, podoba mi sie. Skoro tak ci nie pasuj± "Pogawędki Mięsiarskie", jak je sam nazwałe¶ - to po co tu wchodzisz?
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Paż 14, 2008 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajcie sobie na luz.
tomek79
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 04, 2006
Posty: 927

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Paż 14, 2008 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czuję dym, czuję dym....., ale to chyba nic dziwnego, w końcu mamy jesień trza spalić pierwsze li¶cie lol lol lol
mario
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 79

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Paż 14, 2008 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lesitr napisał:
mario napisał:
8O :placz :placz

Mario, bardzo ładnie rozwin±łę¶ w±tek o tym sumie na jerkbeicie, podoba mi sie. Skoro tak ci nie pasuj± "Pogawędki Mięsiarskie", jak je sam nazwałe¶ - to po co tu wchodzisz?


Pozwól, że ja będę decydował - co mnie pasuje, a co nie.

Każdy ma prawo do wyrażania osobistych pogl±dów - zgodnie z ide± przyjęt± na forach, nie tylko wędkarskich. Ja - po tym- co napisałe¶, jestem zażenowany i zasmucony postaw± prezentowan± przez Twoich kolegów. I nie kryję się z tym. Tak, jak Ty nie kryjesz się ze swoimi pogl±dami.
Lesitr
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 30, 2004
Posty: 709

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Paż 14, 2008 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario napisał:
Lesitr napisał:
mario napisał:
8O :placz :placz

Mario, bardzo ładnie rozwin±łę¶ w±tek o tym sumie na jerkbeicie, podoba mi sie. Skoro tak ci nie pasuj± "Pogawędki Mięsiarskie", jak je sam nazwałe¶ - to po co tu wchodzisz?


Pozwól, że ja będę decydował - co mnie pasuje, a co nie.

Każdy ma prawo do wyrażania osobistych pogl±dów - zgodnie z ide± przyjęt± na forach, nie tylko wędkarskich. Ja - po tym- co napisałe¶, jestem zażenowany i zasmucony postaw± prezentowan± przez Twoich kolegów. I nie kryję się z tym. Tak, jak Ty nie kryjesz się ze swoimi pogl±dami.


Dla mnie to po prostu DWULICOWO¦Ć!
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Paż 14, 2008 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario napisał:

Pozwól, że ja będę decydował - co mnie pasuje, a co nie.
Każdy ma prawo do wyrażania osobistych pogl±dów - zgodnie z ide± przyjęt± na forach, nie tylko wędkarskich. Ja - po tym- co napisałe¶, jestem zażenowany i zasmucony postaw± prezentowan± przez Twoich kolegów. I nie kryję się z tym. Tak, jak Ty nie kryjesz się ze swoimi pogl±dami.


A ja jestem zażenowany i zasmucony Twoj± postaw±.

mario na Jerkbait napisał:
Koledzy, to w±tek o ZZcie i jego rybach, a nie PW :p


Smutne prawda ?
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Paż 14, 2008 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jaka¶ mała ustawka z Jerkbait-em :?: wink: wesoly
deamonPL
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 24, 2008
Posty: 244

Kraj: UK
Miejscowość: Manchester
PostWysłany: Wto Paż 14, 2008 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Adamie9. Znalazłem we wszechwiedz±cym internecie takie oto cudo bez którego kupno mapy chyba nie ma sensu Lms 527

Nie jest to tania zabawka a map do tych cudeniek nie moge znaleĽć popytaj może na innych forach albo sam poszukaj w internecie ;)
_________________
www.facebook.com/WoblerTV
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 162