Czy wiesz, że...
Prawie wszystkie ryby słodkowodne s± krótkowidzami. Ich zdolno¶ć ostrego widzenia ograniczona jest przeważnie do 1 – 2 metrów.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 263
 Zalogowani 0
 Wszyscy 263

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(135871) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135871) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135871) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135871) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135871) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135871) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(614093) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(614093) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(614093) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614093) Apr 26, @ 00:02:06


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2284
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2066
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2178
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2313
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2145
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2109
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2153
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2519
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2338
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Ogrodnik na gwałt :-)
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Ogrodnik na gwałt :-)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 12:11 pm    Temat postu: Ogrodnik na gwałt :-) Odpowiedz z cytatem

Ogrodnik ze mnie niezły, je¶li o przesadę idzie wink: .
Jednak na hodowli kwiatów znam się jak koza na… lol
Sprawa wygl±da tak. PrzywieĽli¶my parę lat temu szczepki róży (takiego dzikusa), ale że jest to kwiat pochodz±cy z przydomowych "chaszczy" rodzinnego domu mojej żonki, koniecznie chciała zadomowić j± tutaj. I zadomowiła się doskonale. Jedyny problem polega na tym, że, co roku jej młode pędy atakowane s± bezlito¶nie przez jaki¶ rodzaj mszycy. Zżeraj± jej młode listki i p±czki bez jakiejkolwiek żenady :evil: . Co roku stosuję ten sam ¶rodek owadobójczy skutkuje i owszem po spryskaniu dokładnie wszystkich siedlisk tej bestii, ale i tak ro¶lina jest już w dużym stopniu zniszczona. Moje pytanie jest następuj±ce. Czy istnieje jaki¶ ¶rodek który w porę unicestwia te szkodniki ?. W tym roku sytuacja ma się tak samo jutro Gosia zakupi tę sam± truciznę i spryska. Ale w tym roku mimo ciężkiej jak na tę strefę klimatyczn± zimy jest ich dwa razy więcej :evil: . PoradĽcie proszę jak przeciwdziałać radykalnie i w porę usmiech .
Ynek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2007
Posty: 205

Kraj: Polska
Miejscowość: Miedzichowo
PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie na mszyce stosuje się wodę ze sol± kuchenn±, ale nie pamiętam w jakich proporcjach. Takie opryski stosowałem na drzewa wi¶niowe.
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biedronki zjadaj± mszyce. Musisz nałapać biedronek. Uważaj na paj±ki. Paj±k je biedronki. usmiech
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, temat zawieszam na nie wiem…
Nie dawno dowiedziałem się o tragedii w Kamieniu Pomorskim.
Zginęli znajomi nam ludzie, więc różyczki..
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowość: toronto
PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 3:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspolczuje.. :placz
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Ci Robercie współczuję. Strata najbliższych znajomych to cios.
Życie jednak musi toczyć się dalej. Gosi róże zagrożone.
Kup Decis ( trucizna na mszyce - u nas dostępna w sklepach ). Jak tylko pojawi± się mszyce ( obowiazkowa kontrola ) spryskaj solidnie cały krzak. Je¶li to zrobisz wcze¶nie, zanim zaatakuj± p±czki róż, uratujesz kwiaty. Zabieg musisz powtórzyć po 2 tygodniach.
Teraz o mszycach. S± ci±giem pokarmowym dla ... mrówek!! Mrówki roznosz± dorosłe mszyce na kolejne dobre rejony pokarmowe. Te zjadaj± wszystko co zielone i sraj± spadzi±. Mrówki tę spadĽ zjadaj±. Pszczoły również zbieraj± ( miód spadziowy ).
Biedronka - oczywi¶cie naturalny wróg mszycy. Niestety za mało ich na tę plagę. Biedronka potrzebuje kl±bu pokrzyw. Niestety w ogrodah pokrzywa jest ro¶link± tępion±.
Chc±ć zabezpieczyć wla¶ciwie swój ogród przed mszyc±, musisz zatem wypowiedzieć wojnę i mszycom i mrówkom.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2549

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój tata na działce robił taki wywar z pokrzyw w wodzie i póĽniej tym pryskał.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za współczucie. Nie byli to znajomi z kręgu najbliższych, co zupełnie nie zmienia faktu, że tragedia to straszna i żal niewyrażony z powodu ludzkiej ¶mierci.

Dzięki za wszystkie rady. Dzisiaj już ciemno i nie sprawdzę, w jakim stanie jest krzew, do¶ć powiedzieć, że Go¶ka nie kupiła tradycyjnego ¶rodka i … jutro sprawdzę wink: , co zostało z pierwszych zielonych listków. :evil:
Rysiu ¶rodków do spryskiwania jest tu sporo i (je¶li pamiętamy… wink: ) stosujemy je. S± skuteczne już po paru sekundach i te "wszy" spadaj±. Krzak na pewien czas (ok. 2 tyg.) jest bezpieczny, my¶lałem jednak, że istnieje może jaki¶ sposób na pozbycie się intruza w zarodku. Zanim pojawi± się pierwsze młode listki. Miałem cichutk± nadzieję, że raz użyty wczesn± wiosn± załatwi sprawę.
Widać nie jest to takie proste skoro zacz±ć trzeba od mrówek wink: . Mówi±c szczerze nie rzuciła mi się w oczy ich obecno¶ć, ale sprawdzę dokładniej.
W każdym razie dzięki raz jeszcze za rady i czekam może kto¶ ma jaki¶ złoty ¶rodek wesoly .
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert specjalist± nie jestem. Ale z tego co się orientuję to nie ma takiego ¶rodka że raz pry¶niesz i spokój. Najmocniejsze z tych co s±, to co miesięc trzeba powtarzać zabieg, bo zazwyczaj jest 2 tyg karencji od pry¶nięcia do pry¶nięcia.
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od jakiego¶ czasu jestem obszarnikiem na 3 arach.
Kwiatki, drzewka itp. itd.
Tutaj jest skarbnica wiedzy. Polecam, sam z niej korzystam. Fajne forum, fajni userzy.
Oczywi¶cie o rybach z nimi nie pogadasz - no chyba , że o takich w oczkach wodnych. lol lol
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akabar napisał:
Od jakiego¶ czasu jestem obszarnikiem na 3 arach.
Kwiatki, drzewka itp. itd.
Tutaj jest skarbnica wiedzy. Polecam, sam z niej korzystam. Fajne forum, fajni userzy.
Oczywi¶cie o rybach z nimi nie pogadasz - no chyba , że o takich w oczkach wodnych. lol lol


A ja to się ciesze. Mam kilka drzewek, Wi¶nie, Jabłonie, Grusze, ¦liwy. Od momentu posadzenia nie widziały ani nie czuły one nawet ułamka grama jakiegokolwiek nawozu ani oprysku. Fakt; Jabłoń bogato obradza ale dużo jabłek jest robaczywych. I co z tego. Z gruszkami i ¶liwami nie mam problemu, ludzie sobie z nimi poradz± zanim dojrzej±, podejrzenia mam aże nie złapałem za ręk± to twierdził nie będę. Wi¶nie rok w rok podpieram gałęzie bo się łami± pod owocem. S± również wi¶nie które to maj± kilkadziesi±t lat, NIGDY nie widziały ŻADNEGO oprysku. Polecam przyjechać w maju i popróbować, Czere¶nie nie s± takie słodkie jak te wi¶ienki usmiech usmiech usmiech usmiech usmiech.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 7:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert - no to zabierz się za mrówki. Jak wytępisz mrówki to z mszyc± możesz skutecznie powalczyć.
akabar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 03, 2006
Posty: 1181

Kraj: Polska
Miejscowość: Olecko na Mazurach
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Z gruszkami i ¶liwami nie mam problemu, ludzie sobie z nimi poradz± zanim dojrzej±, podejrzenia mam aże nie złapałem za ręk± to twierdził nie będę. .

U mnie z tym problemu nie ma. Działka moja należy do kompleksu " Ogródków Działkowych ". Jest ich kilkaset. Cały czas kto¶ na nich jest. S±siedzi maj± swoje drzewka więc nie podbieraj± owoców. Normalnie jak w najlepszej rodzinie. Hehe.
Mam 2 grusze , jabłoń, wisnię, winogrona i maliny. Też bez oprysków. lol
Oczywi¶cie jeszcze truskawki i dużo różnych kwiatów ale bez róż.
_________________
Patrz wyżej, sięgaj dalej.
Pozdrowienia z "Mazurowego Wybrzeża"
Krzychu
yankee_r
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 11, 2006
Posty: 434

Kraj: Polska
Miejscowość: Rybnik
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Robert - no to zabierz się za mrówki. Jak wytępisz mrówki to z mszyc± możesz skutecznie powalczyć.


Niezła łamigłówka

mszycom pomagaj± mrówki,biedronki zjadaj± mszyce,żeby mieć biedronki trzeba posadzić/posiać/zaadoptować...pokrzywy,jak będzie dużo pokrzyw to będ± biedronki które zjedz± mszyce,jeszcze tylko mrówkojada żeby mrówki nie przynosiły nowych mszyc od s±siada i róże będ± uratowane wesoly o ile będzie dla nich miejsce bo s± już tam pokrzywy wesoly
_________________
Kobiety trzeba trzymać krótko ! Najwyżej dwa tygodnie.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stan jest nie zły, chociaż parę listków jest już zjedzonych b±dĽ dziurawych :evil: .
Mrówek, zabijcie nie widzę 8O lol . Z reguły, je¶li s± w większej ilo¶ci to istniej± ich wyraĽne ¶lady. U mnie nic, ale wczoraj padało do¶ć mocno i może zatarło "tropy" lol . Z duż± przyjemno¶ci± stwierdziłem obecno¶ć biedronki wesoly szt.1 i bardzo malutka. Sama takiej bandy nie opędzi, a że mała to nie szkodzi znaczy, że ma zadatki na duż± i pojemn±, w każdym razie życzyłem jej smacznego i do roboty lol .
Dzięki za link Akabarze, pogłębię wiedzę jak tylko opryski przeprowadzę wesoly .
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2549

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas za to jest mnóstwo "biedronek" wink: lol
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzy¶, zapakuj wszystkie i wysyłaj do Alzacji lol .
Opryski poczynione, na jaki¶ czas powinno wystarczyć. Ale biedronkę wcięło, przejadła się albo, co 8O lol .
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Krzy¶, zapakuj wszystkie i wysyłaj do Alzacji lol .
Opryski poczynione, na jaki¶ czas powinno wystarczyć. Ale biedronkę wcięło, przejadła się albo, co 8O lol .

Popro¶ Amerykanów to stonkę zrzuc± na Alzację.
krzysztofCz
RZEP
RZEP


Dołączył: Jul 01, 2006
Posty: 2549

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Krzy¶, zapakuj wszystkie i wysyłaj do Alzacji lol .
Opryski poczynione, na jaki¶ czas powinno wystarczyć. Ale biedronkę wcięło, przejadła się albo, co 8O lol .

lol U nas s± nie tylko biedronki ale i mleko z biedronki, szynka z biedronki, wiadra z biedronki, piwo z biedronki, wszystko możesz dostać z biedronki lol lol lol
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha wink: "stonka" już jest i nie koniecznie amerykańska, chociaż "stonka" taka czy inna to tylko "stonka" wink: wesoly .
O nie Krzy¶, takich biedronek nam nie przysyłaj lol . Będ±c w Polsce słyszałem że za biedronk± też można co¶ "dostać" albo "dać" lol .
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 77