Czy wiesz, że...
Pierwsze informacje o błystce "dorożce" pojawiły się w 1746 r. w spisie inwentarza chłopskiego na WileńszczyĽnie "Dawne puszcze i wody".

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 487
 Zalogowani 0
 Wszyscy 487

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198362) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198362) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198362) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198362) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198362) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198362) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198362) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198362) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198362) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198362) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Do foto-speców.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Do foto-speców.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 11:29 am    Temat postu: Do foto-speców. Odpowiedz z cytatem

Moj kłopot zacz±ł się już zim±, kiedy to "zrobiłem" kilka zimowych pejzaży nad wod± z my¶l± wysłania ich na PW. Obrazy w oryginale miały, jako¶ć powiedzmy, przyzwoit±, jednak po zmniejszeniu i ostrzeniu (nigdy nie zmniejszam na jeden raz, zawsze stopniowo) wyłaziły jakie¶ dziwne "duchy" na zdjęciu :roll: . Tak jakby gubiły się pixele. To, co wyprawia się obecnie nie pozwala mi kompletnie na prezentowanie ich w naszej galerii :oops: .
Pozwalam sobie wysłać próbki dwóch zdjęć. Pierwsze nieobrabiane w pełnym rozmiarze (specjalnie nie najlepszej, jako¶ci by uwypuklić problem)
Drugie zmniejszone do potrzeb galerii i tylko wyostrzone. Na mniejszym widać wyraĽnie zwłaszcza na wodzie, w czym tkwi mój problem. Obrabiam w programach "IrfanView" oraz "XnView 1.37." Ciekawe jest, że podczas zmniejszania, ostrzenia i zapisywania foty, problemu jeszcze nie widać. Pojawia się dopiero po kolejnym otwarciu zdjęcia.
Nie mam pojęcia jak się z tym uporać i co może być przyczyn±. Byłbym bardzo wdzięczny za sugestie usmiech

Pełne
pomniejszone


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Nie Maj 10, 2009 11:45 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert czy to Ty jeĽdzisz tym promem kosmicznym? Nigdy czego¶ takiego nie widziałem. Robi wrażenie! 8O
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarek nie na temat lol lol . Nie, nie, nie ja, "fociłem" go kiedy¶ nawet był na PW wink: . I w tedy nie miałem tych kłopotów ze zmniejszaniem zly: lol
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowość: Osjaków
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainstaluj sobie próbn± wersję programu "Zoner Photo Studio 10" przetestujesz i może będziesz zadowolony.
KLIK
A to bydle robi wrażenie! Kosmos! Co to za cudo?
_________________
Politycznej poprawno¶ci moje stanowcze NIE!
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Jarku, będę próbował wszystkiego wink: . A ta "krypa" to "Spitzer "na podwoziu "Merca" wesoly
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 1:14 pm    Temat postu: Re: Do foto-speców. Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
nigdy nie zmniejszam na jeden raz, zawsze stopniowo


I tu leży jpg pogrzebany. Dawno temu miałem podobny problem i zrobiłem test. Zmniejszyłem fotkę za jednym zamachem do konkretnego rozmiaru oraz 3-stopniowo. Zmniejszanie na raty powoduje znaczne obniżenie jako¶ci. Możesz mi zaufać - to wynik co najmniej 10 lat do¶wiadczeń w tzw. pracy.
Te zmazy (duchy) na wodzie to też efekt obniżenia palety kolorów. Pojawiaj± się przy podbijaniu kontrastu. Niewielki kontrast między odcieniami zieleni, którego nie dostrzegasz na oryginale (jest delikatny) zaczyna być wyraĽniejszy przy wzmocnieniu kontrastu lub kompresji. Zwróć uwagę na opcje przy "sejfowaniu" ... czasami jest to paleta tylko 255 kolorów i to powoduje skontrastowanie obrazu (plamy kolorów staj± się wyraĽniejsze).
Przy obróbce zdjęcia wykonaj najpierw manewry koloryzuj±ce lub kontrastuj±ce a dopiero potem przytnij i zmniejsz do finalnej wielko¶ci.

I przestań fotografować ryby ... z nimi zawsze problemy. Goła baba nawet po zmniejszeniu da się poogl±dać. wink: lol
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Krzychu, masz rację chyba "zacznę się z babami" lol .
Trochę mi zamieszałe¶, ponieważ w której¶ z dyskusji na PW do¶ć dawno już, polecano zmniejszać stopniowo 8O . Chyba " wykrzyknik " na ten temat pisał, ale pewien nie jestem.
W każdym razie po fachowych radach od Maćka Monka wesoly dolegliwo¶ci jakby przeszły, ale obserwować będę dalej. Otóż, odinstalowaem program i wgrałem now± wersję tego samego "IrfanView".
Pomogło wesoly . Swoj± drog± dziwi mnie jak to się dzieje, że program ulega nazwijmy to "zużyciu" 8O .
Zaraz biorę się za wysyłanie wesoly .
Piwoniusz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 29, 2004
Posty: 1454

Kraj: USA
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Swoj± drog± dziwi mnie jak to się dzieje, że program ulega nazwijmy to "zużyciu" 8O .


To się zdarza. Czasami jest to jaka¶ opcja, któr± trudno dostrzec a czasami wredno¶ć windowsów. To dobra praktyka przeinstalowanie programów.
Wiesz ... Windowsy i te¶ciowe nie daj± gwarancji na towar ... czasami trzeba od¶wieżyć zużyty. wink: lol
_________________
Podziemna Organizacja Rosówek Na Okonie.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to jestem mile zaskoczony tym przeinstalowaniem. Tak jakbym oczy otworzył na nowo wesoly .
Co do "przeinstalowania" w innych materiach to obawiam się że "syndyk rodzinny" wydał by na mnie wyrok którego żałowałbym po dechę grobow± lol lol
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piwoniusz napisał:
Robert napisał:
Swoj± drog± dziwi mnie jak to się dzieje, że program ulega nazwijmy to "zużyciu" 8O .


To się zdarza. Czasami jest to jaka¶ opcja, któr± trudno dostrzec a czasami wredno¶ć windowsów. To dobra praktyka przeinstalowanie programów.
Wiesz ... Windowsy i te¶ciowe nie daj± gwarancji na towar ... czasami trzeba od¶wieżyć zużyty. wink: lol


Wył±cznie wredno¶ć windowsów lub innych programów, które korzystaj± z tych samych bibliotek. Wystarczy raz co¶ zapisać inaczej aby biblioteka się nadpisała a drugi program tylko z niej odczytywał przy zapisie.
Miałem tak± przypadło¶ć z Office i IrfanView. Za cholerę nie mogłem doj¶ć co się stało a to tylko Office nadpisał dane zapisu jako stałe. Ot jedno nierozs±dne kliknięcie przy zapisie.
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam mimo wszystko za mało wiedzy na temat komputera, oprogramowania i czego jeszcze :oops: . Często bywa, że biję się z problemami banalnie prostymi do rozwi±zania. Tak było na przykład z clipem muzycznym, który zarejestrowany był na dysku i za "Chiny" nie szło go otworzyć. Czego ja nie robiłem… lol ł±cznie ze ¶ci±gnięciem dziesięciu programów do odtwarzania plików muzycznych. Po czym wyrzucałem je po kolei, bo nie były w stanie odczytać muzyki lol . Którego¶ dnia przyjechał do nas Radek "Asknet", trzema ruchami myszy otworzył plik ze standardow± wersj± "Windows Media Player" lol lol lol . Jak On to zrobił nie wiem do dzi¶ Zwalam winę na brak czasu by edukować się w tej materii :oops: . Dobrze, że mam Was wesoly .
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Mam mimo wszystko za mało wiedzy na temat komputera, oprogramowania i czego jeszcze :oops: . Często bywa, że biję się z problemami banalnie prostymi do rozwi±zania. Tak było na przykład z clipem muzycznym, który zarejestrowany był na dysku i za "Chiny" nie szło go otworzyć. Czego ja nie robiłem… lol ł±cznie ze ¶ci±gnięciem dziesięciu programów do odtwarzania plików muzycznych. Po czym wyrzucałem je po kolei, bo nie były w stanie odczytać muzyki lol . Którego¶ dnia przyjechał do nas Radek "Asknet", trzema ruchami myszy otworzył plik ze standardow± wersj± "Windows Media Player" lol lol lol . Jak On to zrobił nie wiem do dzi¶ Zwalam winę na brak czasu by edukować się w tej materii :oops: . Dobrze, że mam Was wesoly .


It's a magic. :-D
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Dociu, ale to też chyba Radka profesja wesoly .
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Tak Dociu, ale to też chyba Radka profesja wesoly .


Tego nie wiem, ale wiem, że się zna. :-D
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem jak ma się sprawa z innymi bardziej złożonymi programami np. PS.
Czy również narażone s± na takie wpadki? Mam PS, ale korzystam z niego sporadycznie z wiadomych względów wink: lol . Korzysta z niego moja córa więc nie chciałbym by którego¶ dnia spojrzała na mnie ze zdziwieniem :? wesoly .
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już mówiłem, PS-a też "uzdrowiłem" w ten cokolwiek brutalny sposób. usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to nie zrozumiałem Ciebie Maćku wcze¶niej wink: . Nie będę "grzebał" przy PS lol .
W razie, co dyskietkę z programem ma córa. Mnie wystarczy sprawny Irfan wink: .
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.10 sekund :: Zapytania do SQL: 69