Czy wiesz, że...
Rosówka należy do reprezentowanej w naszym kraju, przez około 30 gatunków, rodziny dżdżownic i w dodatku jest ze wszystkich największa.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 132
 Zalogowani 0
 Wszyscy 132

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135865) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135865) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135865) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135865) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135865) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(614091) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(614091) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(614091) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614091) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614091) Apr 24, @ 21:24:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2284
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2066
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2178
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2313
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2109
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2153
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2519
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2338
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Ile razy byli¶cie kontrolowani na rybach w 2009 ?
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Ile razy byli¶cie kontrolowani na rybach w 2009 ?
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 1:12 pm    Temat postu: Ile razy byli¶cie kontrolowani na rybach w 2009 ? Odpowiedz z cytatem

Jest już w±tek "ile razy byli¶cie na rybach" Piszcie proszę ile razy byli¶cie kontrolowani na tych wyjazdach.

Tyle się tu dyskutuje a fakty może co¶ więcej powiedz±.

Ja na 90 dni nad wod± 1 " JEDEN " RAZ
SSR WOD 896 tak± mi dali piecz±tkę do rejestru pozdrawiam panów strażników.
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus łowię od 10 lat i ani razu nie byłem kontrolowany przez organy uprawnione do tego.
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku byłem kontrolowany tylko raz przez s±siada wędkarza.
_________________
Bieroo Paniee???
Hiljot
Mieszacz zanętowy
Mieszacz zanętowy


Dołączył: Aug 25, 2005
Posty: 63

Kraj: Polska
Miejscowość: Michałowice k/Krakowa
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatni raz w 1990 roku, na smoleńszczyĽnie strażnik z "rybochrany" przyłożył mi lufę "dwunastki" do pleców podczas spinningowania i zaż±dał zezwolenia na amatorski połów ryb. Na szczę¶cie miałem! 8O wesoly
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opolskie...Odra...kilka razy do roku....ale głownie wiosn±.
_________________
Oby do jutra......
reekiin
Zarzucacz kwalifikowany
Zarzucacz kwalifikowany


Dołączył: Feb 01, 2003
Posty: 169

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem kontrolowany tylko raz ,ale to nie była woda PZW wesoly
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czemu ma służyć ten w±tek ? Wykpieniu PSR i SSR czy tylko tak, dla zaspokojenia ciekawo¶ci ?
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ubiegłym roku byłem ok 50 razy na rybach i straży nie widziałem ani razu.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Czez
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 17, 2003
Posty: 2600


PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Codziennie jeżdżę metrem i to od samego pocz±tku istnienia metra w Warszawie, gdyż mieszkam przy stacji metra wesoly Na przestrzeni 15 lat zostałem raz skontrolowany 8) Ależ ta kontrola w warszawskim Metro Ľle działa wykrzyknik

Sens pytania Majusa poniek±d mi umyka :roll: Ale może Majus nie wiesz, że zadania ustawowe PSR lub SSR nie polegaj± tylko na tym, żeby "legitymować" wędkarzy...a ich realizacja (tych zadań ma się rozumieć) nie polega tylko na "legitymowaniu" lub też staniu nad wod± niczym stójkowy na skrzyżowaniu...

Wczoraj Kolega powiedział mi, że wracał w nowy rok o 06:00 z Gdańska i nie zobaczył po drodze żadnego radiowozu. To dobrze, czy Ľle :?:
ignac
Hodowca rosówek
Hodowca rosówek


Dołączył: Dec 13, 2007
Posty: 25

Kraj: Polska
Miejscowość: jelenia góra
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ubiegłym roku byłem kontrolowany 2 razy,raz przez P.S.R i raz przez S.S.R.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Na przestrzeni 15 lat zostałem raz skontrolowany 8) Ależ ta kontrola w warszawskim Metro Ľle działa wykrzyknik

To widzę że nie tylko PSR Ľle działa smutny A ja raz jechałem poci±giem i mnie raz kontrolowali czyli w PKP jest dobrze.
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyzwierz napisał:
A czemu ma służyć ten w±tek ? Wykpieniu PSR i SSR czy tylko tak, dla zaspokojenia ciekawo¶ci ?


NIe, nie chcę wykpić niczyjej pracy, ale w innym w±tku rozpisujemy sie o działalno¶ci zarz±du PZW. My¶lę że można zasugerować aby zarz±d postarał sie o częstsze kontrole.

Proponuje sie nam często że jako zwi±zek to MY więc może sam zadzwonię do PSR że chce być kontrolowany lol

Dodam jeszcze że kontrola odbyła się na łowisku "Łęgoń" niedaleko Olzy, jest to najlepiej zadbane łowisko PZW jakie znam, fajne stanowiska, kosze na ¶mieci, czysto i miło, złowiłem tam niewiele ryb ale z przyjemno¶ci± tam jeżdżę. Oj jak niewiele a cieszy !!


Ostatnio zmieniony przez Majus dnia Sro Sty 06, 2010 8:52 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
dap
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 26, 2008
Posty: 639

Kraj: Polska
Miejscowość: Dziekanów Le¶ny
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus jeszcze lepiej będzie jak zrobisz sobie kurs i uprawnienia, wtedy bedziesz mógł sam się kontrolować kiedy tylko będziesz miał na to ochote lol lol lol lol
_________________
[*] Kochanie zawsze będziesz w moim sercu i pamięci [*]
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czez napisał:
Codziennie jeżdżę metrem i to od samego pocz±tku istnienia metra w Warszawie, gdyż mieszkam przy stacji metra wesoly Na przestrzeni 15 lat zostałem raz skontrolowany 8) Ależ ta kontrola w warszawskim Metro Ľle działa wykrzyknik
Wczoraj Kolega powiedział mi, że wracał w nowy rok o 06:00 z Gdańska i nie zobaczył po drodze żadnego radiowozu. To dobrze, czy Ľle :?:


Widocznie zarz±d metra liczy szacunkow± ilo¶ć pasażerów i ilo¶ć sprzedanych biletów i jako¶ im się zwraca lub nawet maj zyski, do tego dostaj± dofinansowanie od tych którzy nie jeżdż± metrem a płac± podatki.
Ja jeżdżę do pracy autobusem opłacanym pół na pół z pracodawc± i też wiemy że nie ma kontroli a płacimy kontrola niepotrzebna bo jest dobrze !!
Wszystkim pasuje.

Kto widzi na drodze oznaczone radiowozy ?? popatrz na uwaga pirat TVN TURBO !! No i jeszcze kolega nie wie czy nie ma ¶wi±tecznej fotki.

A nad niektórymi wodami PZW jest Ľle, i wtedy potrzebna jest kontrola.

Nie jeste¶my przyzwyczajeni do tego żeby na kogo¶ donosić bo zaraz uznano by nas kapusiami itp. Więc kontrola musi być z urzędu.

Kuzyn opowiadał mi jak to w Londynie Angielska s±siadka zgłosiła na policję że s±siad przyniósł rybę z wędkarskiego nielegalnego połowu. U nas chyba byłoby to dziwne.

Niech zarz±d PZW załatwi aby wszyscy Polacy płacili podatki na zarybianie wtedy będzie tyle ryb że nie trza będzie kontroli jak w Waszym metrze. Wszyscy będ± zadowoleni !! (oczywi¶ciepodatnicy nie mog± być tego ¶wiadomi )

wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jechałem sobie grzecznie - choć szybko ;) - na majowy zlot. Dojechałem do "miejscowego", który swoj± fur± jechałj ak ostatni niemota, choć cokolwiek za szybko. W pewnym momencie "miejscowy", przed którym nic nie ma, depcze po hamulcach i robi się przepisowe"90". Ki czort - zwariował!? OdpowiedĽ pojawiła się kilka km dalej: na poboczu stał z klientem nieoznakowany radiowóz koloru czarnego, a "pani władza" była bardzo apetyczna, choć jej ofiara raczej miała o niej inne zdanie. ;)
Tak więc Szanowni Panowie: w Ostródzie należy uważać na czarne Renault Megane! wesoly
orni007
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 04, 2006
Posty: 371

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja muszę pochwalić służby w tym roku Na ok 50 pobytów nad wod± byłem 4 razy kontrolowany Oraz dwa razy widziałem jak wędkarze na drugim brzegu byli sprawdzani. Dla mnie bomba oby tak dalej
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w kwestii częstych kontroli dłuugo długo się nic nie zmieni. Ograniczony budżet na służby typu PSR poci±ga za sob± ograniczon± liczbę strażników, limity paliwowe, kiepski sprzęt itp. Lepiej jechać na nockę i uwolnić z sieci 100 kg szczupaka czy jeĽdzić nad jeziorkiem i wlepiać mandaty za niewymiarowe ryby? Dla dobra wód pierwszy wariant jest korzystniejszy. Aczkolwiek każdy z nas by chciał wód bez kłusoli i bez mięsiarzy. Ale jak wspomniałem, przy obecnej polityce zmian na lepsze raczej nie będzie.
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że jak by tak nasiliły się kontrole wędkarzy i posypały mandtay to zacz±ł by się lament, że nie łapi± kłusoli a czepiaj± się zwykłych wędkarzy ale to już tak u nas jest jak by nie było to jest zawsze Ľle.

Kiedy¶ już na forum pisałem o tym , że nie zawsze straż MUSI być widziana. S± przecież jakie¶ techniki operacyjne i nie zawsze straż wyjeżdża w teren aby zajmować się wędkarzami. Faktycznie strażników względem potrzeb jest za mało ale ja bynajmniej znam takich którzy uczciwie pracuj± i nad wod± s±.
_________________
Łowię i zjadam ......
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker napisał:
Podejrzewam, że jak by tak nasiliły się kontrole wędkarzy i posypały mandtay to zacz±ł by się lament, że nie łapi± kłusoli a czepiaj± się zwykłych wędkarzy ale to już tak u nas jest jak by nie było to jest zawsze Ľle.

Mnie się mog± czepiać, nie mam nic na przeciw.
Tirith27
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 13, 2006
Posty: 630

Kraj: Polska
Miejscowość: Rumia
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhh Majus, jestem strażnikiem SSR, tylko od 1 paĽdziernika do połowy grudnia nad wod± w ramach, akcji anty kłusowniczych spędziłem około160 godzin w tym około 50 w godzinach nocnych od 22 do 6 rano. W tym czasie nie skontrolowałem ani jednego wędkarza, więc każdy kto łowił na tej wodzie w tym czasie mógł by powiedzieć, ze tu nie ma PSR, ani SSR bo mnie nie kontrolowali. O innych miesi±cach nie będe wspominał.

Następnym razem zanim zadasz głupie pytanie na forum, zapytaj siebie: Co ja zrobiłem dla mojego łowiska???
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tirith27 napisał:
Ehhh Majus, jestem strażnikiem SSR, tylko od 1 paĽdziernika do połowy grudnia nad wod± w ramach, akcji anty kłusowniczych spędziłem około160 godzin w tym około 50 w godzinach nocnych od 22 do 6 rano. W tym czasie nie skontrolowałem ani jednego wędkarza, więc każdy kto łowił na tej wodzie w tym czasie mógł by powiedzieć, ze tu nie ma PSR, ani SSR bo mnie nie kontrolowali. O innych miesi±cach nie będe wspominał.

Następnym razem zanim zadasz głupie pytanie na forum, zapytaj siebie: Co ja zrobiłem dla mojego łowiska???


Pytania nie mog± być głupie !! Głupie bywaj± odpowiedzi!

Nie my¶l że to moje pisanie to zaczepka w stronę PSR i SSR, wyraĽnie to zaznaczyłem, cała sprawa zaczyna sie od dyskusji czy wszyscy członkowie maj± wszystko sami robić czy zarz±d PZW jako nasi przedstawiciele na których scedowali¶my nasze prawa i składki mog± za nas wiele spraw załatwiać, np. częstsze kontrole.

Zastanawia mnie zawsze jak to jest że jad±c nad wodę wędkarze bior± pełne torebki zanęty, przynęty, puszki piwa itp. a nie potrafi± zabrać tego samego opakowania tyle że pustego z powrotem. A że nie potrafi± to niestety często widać. Regulamin mówi prosto, trzeba dbać o czysto¶ć w swoim otoczeniu nieważne czy to moje ¶mieci czy inne. gdyby dookoła wód bywały częstsze kontrole i delikatnie ale skutecznie karały za ¶mieci to już byłby postęp. Tak jak pisałem gdy nie ma większego problemu , spoko można odpu¶cić i tylko przypominać i u¶wiadamiać ale je¶li co¶ jest nie tak jak powinno powinno się to wymusić.



No i tak na zakończenie, nie marzę o częstych kontrolach bo tego nikt nie chce ale ... fajnie by było żeby łami±cy regulamin mieli obawy że jednak może się pojawić.

Pozdrawiam wszystkich którzy osobi¶cie dbaj± o stan naszych wód.
welski
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 04, 2004
Posty: 703

Kraj: Polska
Miejscowość: gdansk
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O :roll:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker napisał:
Podejrzewam, że jak by tak nasiliły się kontrole wędkarzy i posypały mandtay to zacz±ł by się lament, że nie łapi± kłusoli a czepiaj± się zwykłych wędkarzy

Zamki pewnie by tak było, my¶lę jednak że narzekali by tylko ci "wędkarze" którzy nie zawsze łowi± zgodnie z "RAPR", ja osobi¶cie mogę być kontrolowany nawet dwa razy dziennie, podczas łowienia i od razu po spłynięciu z łowiska.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W „Biuletynie Wędkarskim” z czerwca 2009 roku zostały opublikowane przez Janusza Nyka i Marcina Mizielińskiego dane dotycz±ce ochrony wód dzierżawionych rybacko przez PZW. Niektóre pozwolę sobie przytoczyć. Stan osobowy strażników w roku 2008: 106 etatowych i 8536 strażników SSR. Nakłady finansowe zwi±zane z ochron± wód w okresie 2005-2008: 28.508.211 zł, z czego zużycie materiałów i energii – 4.800.792 zł, usługi obce – 1.801.683 zł, wynagrodzenia i ¶wiadczenia pracownicze – 14.531.316 zł, pozostałe (umowy zlecenia, podróże służbowe) – 6.744.078 zł.
Sporo ale chyba w granicach rozs±dku je¶li chodzi o wynagrodzenia a chyba nawet dziel±c kwotę wynagrodzeń na 4 lata i na 106 PSR-ów to kokosów Oni nie maj± :?
Trochę mnie zaintrygowała kwota na umowy i podróże służbowe :roll: bo jest to niecałe 50% kwoty wynagrodzeń, policzyłem i wyszło mi prawie 16000/rocznie na PSR-a. A gdzie One tak podróżuj±? Bo chyba wyjazd na patrol nie jest podróż± służbow± :?
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 10:19 am    Temat postu: Re: Ile razy byli¶cie kontrolowani na rybach w 2009 ? Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
Jest już w±tek "ile razy byli¶cie na rybach" Piszcie proszę ile razy byli¶cie kontrolowani na tych wyjazdach.

W roku 2009 ani razu, choć strażników "PSR" widywałem kilkakrotnie nad wod± i na wodzie.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2, dzien po dniu, z tym ze to bylo jakies superspecjalne lowisko i straznicy siedzieli non stop. Normalnie na wodach pzw pojawiam sie rzadko.
S±dzę jednak, ze kontrole powinny byc nie tyle rutynowe czy regularne, a powodowane doniesieniem o mozliwosci popelnienia/popelnieniu czynu zabronionego.
_________________
Badr Hari
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
W „Biuletynie Wędkarskim” z czerwca 2009 roku zostały opublikowane przez Janusza Nyka i Marcina Mizielińskiego dane dotycz±ce ochrony wód dzierżawionych rybacko przez PZW. Niektóre pozwolę sobie przytoczyć. Stan osobowy strażników w roku 2008: 106 etatowych i 8536 strażników SSR. Nakłady finansowe zwi±zane z ochron± wód w okresie 2005-2008: 28.508.211 zł, z czego zużycie materiałów i energii – 4.800.792 zł, usługi obce – 1.801.683 zł, wynagrodzenia i ¶wiadczenia pracownicze – 14.531.316 zł, pozostałe (umowy zlecenia, podróże służbowe) – 6.744.078 zł.
Sporo ale chyba w granicach rozs±dku je¶li chodzi o wynagrodzenia a chyba nawet dziel±c kwotę wynagrodzeń na 4 lata i na 106 PSR-ów to kokosów Oni nie maj± :?
Trochę mnie zaintrygowała kwota na umowy i podróże służbowe :roll: bo jest to niecałe 50% kwoty wynagrodzeń, policzyłem i wyszło mi prawie 16000/rocznie na PSR-a. A gdzie One tak podróżuj±? Bo chyba wyjazd na patrol nie jest podróż± służbow± :?

W±tpię aby to byłu dane PSR - raczej etatowych strażników przy PZW i SSR
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 2009 roku na terenie okręgu mazowieckiego co wyjazd na zbiornik w Wykrocie to kontrola, 10 wyjazdów 10 kontroli. Zbiornik na rzece Orz 10 wyjazdów 5 kontroli. Obszar dzierżawy GRŁ (dawny okręg łomżyński) 40 wyjazdów 0 kontroli.
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dariusz_dyl_pl napisał:
W 2009 roku na terenie okręgu mazowieckiego co wyjazd na zbiornik w Wykrocie to kontrola, 10 wyjazdów 10 kontroli. Zbiornik na rzece Orz 10 wyjazdów 5 kontroli. Obszar dzierżawy GRŁ (dawny okręg łomżyński) 40 wyjazdów 0 kontroli.


Jak to się przekłada według Ciebie na stan tych zbiorników, ilo¶ć połowów i czysto¶ć na stanowiskach ??
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 11:38 am    Temat postu: Re: Ile razy byli¶cie kontrolowani na rybach w 2009 ? Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:

W roku 2009 ani razu, choć strażników "PSR" widywałem kilkakrotnie nad wod± i na wodzie.


Czasem widok strażnika lub informacja że chodz± wystarczy.
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może by tak poczytać choć troszkę co robi Warszawska PSR , która prowadzi stronkę internetow± KLIKNIJ
_________________
www.carpholic.pl
www.grubyzwierz.pl
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie ogrom pracy i mnóstwo naruszaj±cych prawo. Ale to pokazuje że kontrole s± potrzebne i jeszcze więcej ich powinno być. W końcu obawa przed złapaniem byłaby większa niż chęć zysku.

No i inna sprawa wiem że ¶rednia niewiele mówi ale: ¶redni mandat wyniósł 181 zł. ciut mało




Za 2008 rok:
Skontrolowano 30.560 osób łowi±cych ryby.
Stwierdzono 3.560 naruszeń przepisów ustawy o rybactwie ¶ródl±dowym oraz wydanych na jej podstawie rozporz±dzeń.
Udzielono 1.296 pouczeń.
Nałożono 2.468 mandatów karnych na kwotę 448.300 zł.
35 osób ujęto jako sprawców przestępstw i przekazano policji.
W zwi±zku z popełnionymi wykroczeniami skierowano 39 wniosków o ukaranie do S±dów Rejonowych.
Zatrzymano następuj±cy sprzęt służ±cy do popełnienia wykroczeń i przestępstw:
- 890 szt. rybackich narzędzi połowowych,
- 178 szt. wędek,
- 414 szt. innych narzędzi kłusowniczych,
- 12 szt. sprzętu pływaj±cego.
Zatrzymano ok. 1.216 kg ryb złowionych z naruszeniem prawa.

Wędkarzy niestety też sporo o czym ¶wiadczy ilo¶ć zatrzymanych wędek.
dariusz_dyl_pl
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 19, 2007
Posty: 524

Kraj: Polska
Miejscowość: Ostroleka
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
dariusz_dyl_pl napisał:
W 2009 roku na terenie okręgu mazowieckiego co wyjazd na zbiornik w Wykrocie to kontrola, 10 wyjazdów 10 kontroli. Zbiornik na rzece Orz 10 wyjazdów 5 kontroli. Obszar dzierżawy GRŁ (dawny okręg łomżyński) 40 wyjazdów 0 kontroli.


Jak to się przekłada według Ciebie na stan tych zbiorników, ilo¶ć połowów i czysto¶ć na stanowiskach ??


Na tych zbiornikach jest w miarę czysto, a co do rybek to w tym roku na Wykrocie padły 3 czy 4 szczupaczki w okolicach 90 cm a na zbiorniku na Orzu wiem o jednej metrówce, niestety wszystkie dostały w czachę :placz
_________________
Jak nie ma ryb w realu, to może będ± w wirtualu FS2
Milan
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 1890

Kraj: Polska
Miejscowość: Nowa Dęba
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sporo się pisze o braku kontroli... aby nie było, że wci±ż narzekamy to pochwalę koło wędkarskie w Klimontowie. Na swojej wodzie ,,zalew Szymanowice" wprowadzili sporo ostrzejsze przepisy i ostro kontroluj±. Co prawda byłem raz i obeszło się bez kontroli ale kumple maja takie szczę¶cie, że kiedy tylko nie pojada to s± kontrolowani raz albo dwa razy podczas kilkugodzinnego wędkowania. Także można;)
_________________
Bieroo Paniee???
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tamtym sezonie na rybach byłem jakie¶ 6-7 razy. 3 razy widziałem PSR, raz byłem "kontrolowany" przez SSR.
_________________
www.carpholic.pl
wobler129
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 05, 2007
Posty: 396

Kraj: Polska
Miejscowość: Lubuskie
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na około 200 dni nad wod± ani razu nie widziałem strażnika PZW.
_________________
pozdrawiam
Maciej
Belejard
Ugniatacz ciast
Ugniatacz ciast


Dołączył: Feb 21, 2003
Posty: 55

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek z waszych wypowiedzi nasuwa się jeden.
S± miejsca gdzie kontrole s± częste i miejsca gdzie nie uwidzisz strażnika latami. Z do¶wiadczenia ojca (prezesa małego koła na szkieletczyĽnie) wiem że zwykle strażnicy maj± swoj± "bazę" i w jej okolicach bywaj± dosyć często. Odwiedzaj± w miarę regularnie większe zbiorniki (Hańcza, Brody, Wióry) Zupełnie inaczej wygl±da sytuacja nieco dalej (zwłaszcza nad dzikimi rzekami nizinnymi). Tam niestety na regularne lata łowienia nie zobaczysz strażnika. W pewnych kołach sprawę na szczę¶cie nieco ratuje SSR. Uprawnień specjalnych nie maj± ale sam± obecno¶ci± nad wod± robi± wiele dobrego.
Jezier
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2006
Posty: 830

Kraj: Polska
Miejscowość: Oborniki ¦l±skie
PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:

Zastanawia mnie zawsze jak to jest że jad±c nad wodę wędkarze bior± pełne torebki zanęty, przynęty, puszki piwa itp. a nie potrafi± zabrać tego samego opakowania tyle że pustego z powrotem. A że nie potrafi± to niestety często widać. Regulamin mówi prosto, trzeba dbać o czysto¶ć w swoim otoczeniu nieważne czy to moje ¶mieci czy inne. gdyby dookoła wód bywały częstsze kontrole i delikatnie ale skutecznie karały za ¶mieci to już byłby postęp. Tak jak pisałem gdy nie ma większego problemu , spoko można odpu¶cić i tylko przypominać i u¶wiadamiać ale je¶li co¶ jest nie tak jak powinno powinno się to wymusić.


Majus, od 4 lat staram się walczyć ze ¶mieciarzami, ale to walka z wiatrakami. Nie ma podstaw prawnych, żeby takich karać. Id±c miastem rzucasz kiepa na chodnik i jak Cię przyuważ± strażnicy to wysmaruj± Ci mandat, ale nikt Ci nie zabroni siedzieć w za¶mieconym parku.

Można próbować co najwyżej zawstydzić go¶cia, działo to na ogół w 10% przypadków, lub też pisać do obsmarować mu tyłek i przesłać to do s±du koleżeńskiego tylko co z tego? I tak i tak nikt nie będzie tam zainteresowanym tym by go karać. Biedny chłopina chciał odpocz±ć nad wod± a tu przylazło kilku nadgorliwców, nie mieli się czego czepić to czepili się bałaganu na łowisku. Robili¶my nawet dokumentacje fotograficzna, która doł±czali¶my do notatki, my¶lisz że kogo¶ to interesowało?
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezier napisał:

Można próbować co najwyżej zawstydzić go¶cia, działo to na ogół w 10% przypadków, lub też pisać do obsmarować mu tyłek i przesłać to do s±du koleżeńskiego tylko co z tego? I tak i tak nikt nie będzie tam zainteresowanym tym by go karać. Biedny chłopina chciał odpocz±ć nad wod± a tu przylazło kilku nadgorliwców, nie mieli się czego czepić to czepili się bałaganu na łowisku. Robili¶my nawet dokumentacje fotograficzna, która doł±czali¶my do notatki, my¶lisz że kogo¶ to interesowało?


Szara, gówn..ana rzeczywisto¶ć. Niesety ;/
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
W tamtym sezonie na rybach byłem jakie¶ 6-7 razy. 3 razy widziałem PSR, raz byłem "kontrolowany" przez SSR.

A te 3 razy to w zwi±zku z wędkowaniem z team zachód? usmiech
Czarnyy
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 01, 2005
Posty: 832

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 2:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Czarnyy napisał:
W tamtym sezonie na rybach byłem jakie¶ 6-7 razy. 3 razy widziałem PSR, raz byłem "kontrolowany" przez SSR.

A te 3 razy to w zwi±zku z wędkowaniem z team zachód? usmiech

O przepraszam to 4 razy w takim razie usmiech
_________________
www.carpholic.pl
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarnyy napisał:
raz byłem "kontrolowany" przez SSR.


Wesoło wówczas było usmiech
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
Salmo_Salar
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 360

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez 10 lat tylko raz.

Pozdr.

Salmo
Pike1
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Aug 06, 2007
Posty: 106

Kraj: Polska
Miejscowość: Mazury
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 2009r. na około 130 wyjazdów na rybki ani razu nie spotkałem strażnika PZW. W 2009r. podobna ilo¶c wyjazdów - 1 raz.
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czego można oczekiwać za 150zł rocznie? zly:
_________________
Oby do jutra......
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sigi napisał:
A czego można oczekiwać za 150zł rocznie? zly:



OTO KOMENTARZ ZE STRONY PZW ODNO¦NIE SKŁADEK :

"A na ZjeĽdzie Krajowym były wypowiedzi, że składka członkowska nie będzie podnoszona, a teraz aż o 3 złote. Ciekawy jestem czym umotywujecie wzrost składki aż o 3 złote."

:oops:
zly:


A tu z innej beczki cytat z wywiadu z członkiem ZG PZW;

Pyt.13. Czy ‘turystyka wędkarska’ nie jest postrzegana jako wyraz niezadowolenia wędkarzy z obecnego stanu rzeczy na polskich wodach ¶ródl±dowych?
Powiem bez bicia - w tym miejscu Mariusz rozłożył mnie na przysłowiowe łopatki i znokautował ¶miechem! Pytanie w kontek¶cie zadania go członkowi ZG PZW, i¶cie podstępne . No bo czy nie lepiej je zadać wprost? Na przykład tak : Wędkarze gotowi s± do dużych po¶więceń i ponoszenia dużych kosztów, aby złowić swój upragniony okaz. ..Czy taka turystyka i gotowo¶ć wydawania kasy, nie jest efektem całkowitej bezskuteczno¶ci działań władz zwi±zkowych na gruncie zapewnienia członkom PZW podstawowego warunku i sensu uprawiania ich hobby?
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majus napisał:
sigi napisał:
A czego można oczekiwać za 150zł rocznie? zly:



OTO KOMENTARZ ZE STRONY PZW ODNO¦NIE SKŁADEK :

"A na ZjeĽdzie Krajowym były wypowiedzi, że składka członkowska nie będzie podnoszona, a teraz aż o 3 złote. Ciekawy jestem czym umotywujecie wzrost składki aż o 3 złote."

:oops:
zly:


A tu z innej beczki cytat z wywiadu z członkiem ZG PZW;

Pyt.13. Czy ‘turystyka wędkarska’ nie jest postrzegana jako wyraz niezadowolenia wędkarzy z obecnego stanu rzeczy na polskich wodach ¶ródl±dowych?
Powiem bez bicia - w tym miejscu Mariusz rozłożył mnie na przysłowiowe łopatki i znokautował ¶miechem! Pytanie w kontek¶cie zadania go członkowi ZG PZW, i¶cie podstępne . No bo czy nie lepiej je zadać wprost? Na przykład tak : Wędkarze gotowi s± do dużych po¶więceń i ponoszenia dużych kosztów, aby złowić swój upragniony okaz. ..Czy taka turystyka i gotowo¶ć wydawania kasy, nie jest efektem całkowitej bezskuteczno¶ci działań władz zwi±zkowych na gruncie zapewnienia członkom PZW podstawowego warunku i sensu uprawiania ich hobby?


Pierwsze bez komentarza.
Drugie ¶wiadczy o kompletnej nieznajomo¶ci mechanizmów, które realnie wpływaj± na zasobno¶ć wód. I bynajmniej nie jest to zależne od PZW.
rock0
Czy¶ciciel gumiaków
Czy¶ciciel gumiaków


Dołączył: Oct 17, 2009
Posty: 5

Kraj: Polska
Miejscowość: Janikowo
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio w 2003 i od tego czasu strażnika nie widzialem klaniwka sie kujawy. wesoly
Badr_Hari
Sporz±dzacz omotek
Sporz±dzacz omotek


Dołączył: Dec 29, 2007
Posty: 154

Kraj: Morocco
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Stan osobowy strażników w roku 2008: 106 etatowych i 8536 strażników SSR.

Spoleczny czy etatowy? :roll:
_________________
Badr Hari
Robertus1964
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 07, 2005
Posty: 285

Kraj: Polska
Miejscowość: Szczecin
PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio jakie¶ 15 lat temu.
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 167