Czy wiesz, że...
Rosówka należy do reprezentowanej w naszym kraju, przez około 30 gatunków, rodziny dżdżownic i w dodatku jest ze wszystkich największa.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 258
 Zalogowani 0
 Wszyscy 258

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(136106) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136106) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136106) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136106) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136106) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136106) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(136106) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(136106) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721861) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721861) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2302
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2358
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Problemy z odpalanie auta...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Problemy z odpalanie auta...
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 9:00 pm    Temat postu: Problemy z odpalanie auta... Odpowiedz z cytatem

Kto wczoraj lub dzi¶ nie odpalił autka :?:. Ja dzi¶ miałem problem z skodzin±... Silnik kręcił i rozładował akumulator. Prawie odpaliła, ale niestety jutro drugie podej¶cie. Mam nadzieje, że się uda :placz.
Jakie macie sposoby na takie problemy :?:. Tylko nie piszcie nowa fura, bo mnie nie stać a tego autka na razie na żadne inne nie chciałbym zamienić usmiech.
_________________
Bercik
losos24
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 20, 2006
Posty: 906

Kraj: Polska
Miejscowość: Oława
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ustalasz czas krytyczny, po jakim nie daje się odpalać, zakładasz pół godziny na rezerwę i zapas bezpieczeństwa, po czym co kilka godzin (=czas krytyczny - pół godziny) idziesz do autka, czule do niego przemawiasz, robicie 2 rundki po osiedlu, aż się zagrzeje i już. wink: usmiech
_________________
Pozdrawiam wszystkich, których już poznałem i tych, których mam nadzieję poznać.
Kunta
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 523

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o pomoc to musze wiedzieć benzyna czy diesel ?
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do benzyniaka denaturat (to taki koniak usmiech ), do diesla nowe ¶wiece żarowe. wink:
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoda felicja 1.3 glxi benzyna auto z lpg.
_________________
Bercik
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Golfa na dolewke 10 l paliwa dawałem 0,5 l denaturatu i chodził cał± zimę jak burza. Ale dyktę lałem już w listopadzie, zanim przymroziło "paliwo". wink:
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ rano na kompie pokładowym (Xsara 2,0 HDi) pokazało mi -21 C. Zapalił bezproblemowo tylko jeden raz więcej obrócił rozrusznikiem niż normalnie. W listopadzie zmieniłem ¶wiece żarowe a na pocz±tku grudnia akumulator. Teraz nie boję się nawet -30C.
O benzyniaka też trzeba wcze¶niej zadbać, napewno nowe przewody WN, ¶wiece oraz ustawiony zapłon i zawsze sprawny naładowany akumulator a co za tym idzie zmierzone ładowanie alternatora. Od strony układu paliwowego to napewno jak wcze¶niej koledzy pisali jeszcze długo przed pierwszymi mrozami przy każdym tankowaniu paliwa wlewać do zbiornika po ćwiartce denaturatu na 20l benzyny.
W zimie nie zaci±gamy hamulca ręcznego!! Na zablokowanych tylnych kołach naprawdę bardzo ciężko gdziekolwiek dojechać wesoly
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto pomy¶leć o jakim¶ "sweterku" dla akumulatora. Obłożenie go choćby styropianem dobrze izoluje termicznie, s± też do kupienia pokrowce.
Przed uruchomieniem warto przekręcić kluczyk na wci¶nietym gazie - aby zadziałała pompa paliwowa i podała więcej "płynu". Ponadto zawsze na kilka sekund przed rozruchem uruchamiam ¶wiatła - niech się akumulatorek przebudzi, zanim przyjdzie mu uruchamiać silnik. Rozruch oczywi¶cie na wci¶niętym sprzęgle. o Sprawnych ¶wieciach, przewodach WN, czystej klemie, filtrze paliwa nie wspominam, a jak komu¶ szkoda "jagodzianki na ko¶ciach", można dokupić uzdatniacz do paliwa - on też usuwa wodę z instalacji paliwowej. ;)
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, co do jagodzianki to sprawa dyskusyjna, bo jagodzianka zawsze trochę wody zawiera, plus ta co się w baku z czasem uzbiera i problem gotowy.
Do benzyny lepiej dolewać uzdatniacza. Np czerwone STP. Droższe rozwi±zanie ale pewniejsze. Do ropniaka pod warunkiem że zwykły diesel, a nie CR (chociaż niektórzy i przy CR dodaj± benzynę, trzeba pamiętać że benzyna jest sucha i pogarsza wła¶ciwo¶ci smarne ON) czy inny bezpo¶redni wtrysk do 10% benzyny w bak. Ja do swojej czerwonej przeciętnie leję 2l na 40l ropy czyli 5-cio % dolewkę robię. Do Berlina gdzie mam pompowtryskiwacze stosuję dodatki, wła¶nie niebieskie STP (jest kilka odmian tego STP do diesla) albo ostatnio Xeramic ten jest wydajny 1l powinien wystarczyć na 1200 ON. Jednej zimy miałem preparat z firmy K2. Nie polecam, na niezbyt wielkim mrozie on sam zamarzł. No i oczywiste oczywisto¶ci sprawne ¶wiece, przewody, ładowanie. Dzisiaj rano u mnie było -27 Berlin nawet nie jękn±ł tylko "zagadał".
wolff
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Aug 24, 2004
Posty: 1430

Kraj: Polska
Miejscowość: Bytom Górniki
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Warto pomy¶leć o jakim¶ "sweterku" dla akumulatora. Obłożenie go choćby styropianem dobrze izoluje termicznie, s± też do kupienia pokrowce.


W nowych autach/modelach bardzo trudno cokowiek upchn±ć więcej pod mask± obok akumulatora niż "dała fabryka".

Monk napisał:

Przed uruchomieniem warto przekręcić kluczyk na wci¶nietym gazie - aby zadziałała pompa paliwowa i podała więcej "płynu".


Pod warunkiem że mamy pomkę elektryczn± a nie mechaniczn±.

Monk napisał:

Ponadto zawsze na kilka sekund przed rozruchem uruchamiam ¶wiatła - niech się akumulatorek przebudzi, zanim przyjdzie mu uruchamiać silnik. Rozruch oczywi¶cie na wci¶niętym sprzęgle.


U mnie np. nie da rady, jedyne co działa przy nieuruchomionym silniku to "stop", "postojowe", o¶wietlenie wnętrza i radio. wesoly
_________________
Irek
------------------------------------------------
¦pieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodz±.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Nie polecam zmian konstrukcyjnych, ale tam, gdzie jest to choćby na jednej ¶ciance akum. możliwe, warto izolować. usmiech
2. Oczywi¶cie - przy mechanicznej warto popompować pedałem. Ale kto dzisiaj robi mechaniczne? ;)
3. Dobre i to. Chodzi o przebudzenie akumulatora pod ocbi±żeniem.

I odpalanie z minimalnym obi±żeniem - bez dmuchaw, ¶wiateł itd. Nie każdy pojazd eliminuje te urz±dzenia przy rozruchu. usmiech
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Warto pomy¶leć o jakim¶ "sweterku" dla akumulatora. Obłożenie go choćby styropianem dobrze izoluje termicznie, s± też do kupienia pokrowce.
....


Krótko ... w jakim celu? Bo mimo izolowania termicznego styropianu pytam co mamy izolować? Akumulator nie jest grzejnikiem zatem co da izolacja owego? Dodam tylko, "termos" nie tylko temperatury nie wypuszcza, wpu¶cić tez zamiaru nie ma wink:
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słabo się na ty znam ale ze słyszenia i z własnego do¶wiadczenia:

1. (przy instal LPG) Odpalam zawsze na benzynie i "wracam do gazu po rozgrzaniu silnika - elektryka mniej dostaje po ko¶ciach
2. Przed odpaleniem auta, dwu/trzy-krotnie przekręcam kluczyk do pozycji po¶redniej (nieodpalaj±c auta), pozostawiaj±c w tej pozycji na ok 10/20 sekund - podobno co¶ tam się rozgrzewa. Czemu tak - nie wiem, ale działa !!!

pozdrawiam
bodzio8247
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: Południowe Mazowsze
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarokowal napisał:
Krótko ... w jakim celu? Bo mimo izolowania termicznego styropianu pytam co mamy izolować? Akumulator nie jest grzejnikiem zatem co da izolacja owego? Dodam tylko, "termos" nie tylko temperatury nie wypuszcza, wpu¶cić tez zamiaru nie ma wink:
Jarku podczas pracy silnika,alternator ładuje akumulator a proces ten nie jako ogrzewa baterie od ¶rodka.Wtedy styropian spełnia swoj± rolę. wesoly
bodzio8247
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 07, 2008
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowość: Południowe Mazowsze
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:

2. Przed odpaleniem auta, dwu/trzy-krotnie przekręcam kluczyk do pozycji po¶redniej (nieodpalaj±c auta), pozostawiaj±c w tej pozycji na ok 10/20 sekund - podobno co¶ tam się rozgrzewa. Czemu tak - nie wiem, ale działa !!!
Cat...w autkach benzynowych (tych nowszych oczywi¶cie i to też nie wszystkich) s± montowane "podgrzewacze" a to w kolektorze ss±cym a to w pompie.My¶lę,że o to chodzi :roll:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro: czy pojemno¶ć akumulatora jest identyczna w temp +20 i -20 st.?
Bywa, Ľe wystarczy akumulator zabrać do ciepłego pomieszczenia "na dwie/trzy zdrowa¶ki" i po wrzuceniu go do samochodu, staje się jakby "bardziej rozmowny". Tak Bodziu - w czasie pracy jest on "dogrzewany" od ¶rodka, a póĽniej rol± styropianu jest utrzymanie jak najdłużej tej podwyższonej temperatury.
To oczywiste, że akumulator potrzeby jest do rozruchu, a póĽniej rolę zasilania przejmuje alternator. O ile jednak jest on w stanie sprostać zapotrzebowaniu - wtedy nadwyżka pr±du doładowuje akumulator.
Opisan± metodę stosowałem w maluch, dużym, poldku - w astrze i kolejnych już nie, bo za mało było miejsca, a i z innych powodów była zbędna. ;)
Jarokowal
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: May 23, 2004
Posty: 1597

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm tylko w czę¶ci się z Wami zgodzę.
Owszem akumulator podczas ładowania wydziela pewne ilo¶ci ciepła. Jednak jakie to ma znaczenie po 10 godzinach na mrozie 16 st poniżej zera?

Żeby jednak bardzo od tematu nie odbiegać. Jesieni± 2008 zakupiłem nowy akumulator i od tamtej pory szczę¶liwie odpalam auto na tych mrozach. Oby to szczę¶cie nie opuszczało mnie jak najdłużej ;-)
Mam benzyniaka zagazowanego. Nie odpalam go na gazie, w kilka chwil mieszacz by zamarzł :?
_________________
www.jarokowal.cal.pl
_______________________
W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższ± ostrożno¶ć - zwłaszcza gdy się jest ryb±.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaro - sprawdziłem to osobi¶cie i dlatego piszę, że warto. Ale jak wiesz, nie należę do ludzi, którzy za wszelk± cenę musz± mieć rację. Mnie się to sprawdzało i widzę sensowne tego stanu rzeczy uzasadnienie.
Dzisiejsze akumulatory maj± większ± żywotno¶ć, więc jeszcze ze 2-3 lata nie powiniene¶ mieć z nim problemów. Choć jak wiadomo - bywa różnie. Sprawno¶ć samochodu też ma tutaj swoje - jakby niebagatelne - znaczenie... ;)
Co potrzyma dłużej ciepło - bidon, czy termos? WeĽ "kręcony" akumulator do ciepłego pomieszczenia i postaw go przy kaloryferze. Tak samo będzie zdychał, jak stoj±c "pod chmurk±"? Ponadto dlaczego łatwiej jest zapalić samochód, gdy już zagadał - nawet na zapiłowanym akumulatorze? ;)


Ostatnio zmieniony przez Monk dnia Pon Sty 25, 2010 1:02 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bodzio8247 napisał:
CATFISCHDOG napisał:

2. Przed odpaleniem auta, dwu/trzy-krotnie przekręcam kluczyk do pozycji po¶redniej (nieodpalaj±c auta), pozostawiaj±c w tej pozycji na ok 10/20 sekund - podobno co¶ tam się rozgrzewa. Czemu tak - nie wiem, ale działa !!!
Cat...w autkach benzynowych (tych nowszych oczywi¶cie i to też nie wszystkich) s± montowane "podgrzewacze" a to w kolektorze ss±cym a to w pompie.My¶lę,że o to chodzi :roll:

ten co to mi tę metodę podał co¶ wspominał o ¶wiecach.
A niech się podgrzewa co chce - byle odpalało, czego wszystkim (zwłaszcza jad±cym na ryby) życzę wykrzyknik lol
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I nie "zagadał". :roll: Auto ino jękło, miałkło i po ptokach - akumulator kaput. A wszystko wina jazdy na krótkich dystansach po mie¶cie, duże obci±żenie odbiornikami elektrycznymi, alarm. Już się ładuje, dostał 6 A i niech ozdrowieje, tym bardziej, że akumulator zakupiony w marcu ub roku. W takie mrozy wszystko może się zdarzyć. wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje tymczasowo udostępnione jeĽdzidełko też dzisiaj tak się zachowało. usmiech Akumulatorek podładowany i niedługo będzie pakowany na swoje miejsce. usmiech
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Nie się to sprawdzało i widzę sensowne tego stanu rzeczy uzasadnienie.

To się sprawdzało, czy się nie sprawdzało? ;)
Ja mam jeszcze maszynę z ręcznym ssaniem i pełn± mechaniczn± elektronik±(i wcale się tego nie wstydzę wesoly ). Wszystkich "cwaniaków" zapraszam do uruchomienia tego ustrojstwa na takim mrozie. Bez znajomo¶ci kilku "trików" ni hu hu wink:
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ot "dowciapny" literat. ;)
Literówka już poprawiona. usmiech

Ale przed chwil± dostałem jeszcze lepsz± twórczo¶ć! Pismo z policji, że ... no wła¶nie - w jednym miejsca karty-klucze do samochodu s± wł±czone do dowodów w sprawie kradzieży i będ± przechowywane w materiałach sprawy, a w następnym wersie, że ...mi je wydaj±. 8O
Na szczę¶cie mogę w przeci±gu 7 dni od doręczenia złożyć zażalenie w prokuraturze. TYLKO NA CO!? :evil: :?
Łatwiej było zrozumieć, co Mickiewicz ¶ciemniał w "Dziadach". :roll:
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Monk napisał:
Nie się to sprawdzało i widzę sensowne tego stanu rzeczy uzasadnienie.

To się sprawdzało, czy się nie sprawdzało? ;)
Ja mam jeszcze maszynę z ręcznym ssaniem i pełn± mechaniczn± elektronik±(i wcale się tego nie wstydzę wesoly ). Wszystkich "cwaniaków" zapraszam do uruchomienia tego ustrojstwa na takim mrozie. Bez znajomo¶ci kilku "trików" ni hu hu wink:

Na takim mrozie UNO-choda najlepiej odpala się zapałkami, pali zawsze od pierwszej. lol wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
I nie "zagadał". :roll: Auto ino jękło, miałkło i po ptokach - akumulator kaput.

Mój nocuj±cy pod chmurk± Mondek (benzyna/lpg) po czterech lub pięciu obrotach załapał po czym zdechł, ale jak się okazało zdechł tylko na krótk± chwilkę, drugie wł±czenie stacyjki, kilka obrotów rozrusznika i silniczek chodził jak " ta lala". wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Pon Sty 25, 2010 4:16 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:

Ponadto zawsze na kilka sekund przed rozruchem uruchamiam ¶wiatła - niech się akumulatorek przebudzi, zanim przyjdzie mu uruchamiać silnik. Rozruch oczywi¶cie na wci¶niętym sprzęgle.

Wolff napisał:

U mnie np. nie da rady, jedyne co działa przy nieuruchomionym silniku to "stop".... wesoly

Irek i to wystarczy, kilka, kilkana¶cie sekund potrzymać wci¶nięty pedał hamulca, tylko bez przesady z tymi sekundami i akumulator pobudzony.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O 7:00 rano, skończyłem dzisiaj pracę. Mój GolfII 1,6 GTD z interkulerem stał od wczoraj rano - 24 godzinna służba - na mrozie. Ciężko krecił i to przez dłuzszy czas, aż akumulator powiedział dosyć. Czekałem cierpliwie na ''matkę'', która miała przyjechać w cele zapalenia jednej z maszyn budowlanych. Niestety do 10:00 nie przyjechała. Podjechał dzip Nissan - dieselek - 2,5 litrowy. Kabelki do akumulatora - kręcił biednie, wszystko jakos ciężko szło - nie odpalił a kable się grzały - okazało się, że na dieselka za cieniutkie. Padła diagnoza - paliwo zamarznięte. Włozyłem pod klapę farelkę 220V do przedłużacza, klapa zamknięta i cało¶ć przykryta wykładzin±. Po godzinie przyjechał syn, podł±czył kable do swojego alumulatora i do mojego, kazał dwa razy zagrzać i Golfik zaskoczył na dotyk. Do baku wlal mi z małej buteleczki - 50 albo 100 g - jakiego¶ bezbarwnego płynu - podobno za 6 zł - pokołysał samochodem i powiada - gotowe - teraz dolej paliwa do pełna i załaduj akumulator. Przyjechałem do domu, zatankowałem full, podjechałem pod stacje diagnostyczn±, tam podł±czyli mi akumulator do prostownika - bez wyjmowania z samochodu i kazali przyj¶ć o 19:00 :-)
Jak to możliwe, że sprzedaje się paliwo, które zamarza? Tankowałem w pi±tek i nie było to paliwo letnie :-(.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostawca nie przewidział /;)/, że będzie tak zimno. Zim± zawsze warto wlać do zbiornika, aby być spokojnieszym, że parafinka się nie wytr±ci.
Kamil_M
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 05, 2006
Posty: 677

Kraj: Polska
Miejscowość: okolice Starachowic
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo wczorajszego dwugodzinnego ładowania akumulatora oraz jeszcze dzisiejszego półgodzinnego, mój maluch nie chciał odpalić. wink: Nie dziwie się, było -27*C. Dopiero kolega wzi±ł mnie na hol i po jakich¶ 100 metrach na szczę¶cie udało się.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za cenne rady dziękuję usmiech. Teraz napisze, co zrobiłem... Na dzień dobry wymieniłem ¶wiece i dolałem strzykawk± paliwa do komory. Wlałem 5l benzyny z dodatkiem ćwiartki denaturatu i włożyłem naładowany akumulator. Skodzina zapaliła na dotyk usmiech.
old_rysiu napisał:

Jak to możliwe, że sprzedaje się paliwo, które zamarza? Tankowałem w pi±tek i nie było to paliwo letnie :-(.

Jak długo grzałe¶ ¶wiece :?:
Jaki masz olej w silniku :?:
Oldi z rop± tak już jest, że zamarza mimo " dodatków zimowych". Widzę to po ciężkim sprzęcie w firmie, której robie... Każdy kierowca i operator przy tankowaniu, na orlenie musi wlać specyfik do ropy który zapobiega zamarzaniu.
_________________
Bercik
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kami napisał:
Mimo wczorajszego dwugodzinnego ładowania akumulatora oraz jeszcze dzisiejszego półgodzinnego, mój maluch nie chciał odpalić.
Kami takimi krótkimi cyklami ładowania zniszczysz akumulator zamiast go naładować.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:

Oldi z rop± tak już jest, że zamarza mimo " dodatków zimowych".

Ropa nie zamarza, przy temperaturach niższych niż - 15* wytr±ca się z niej parafina która zatyka filtr paliwa i to jest przeważnie powodem problemów z uruchomieniem samochodu.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowość: W±dół
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
zabrze napisał:

Oldi z rop± tak już jest, że zamarza mimo " dodatków zimowych".

Ropa nie zamarza, przy temperaturach niższych niż - 15* wytr±ca się z niej parafina która zatyka filtr paliwa i to jest przeważnie powodem problemów z uruchomieniem samochodu.


Jak zwał tak zwał. Po podgrzaniu przewodów paliwowych i filtra - w końcu wszystko sie ogrzewało - było ok :-)
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Portal wędkarski... ręce opadaj±. Mróz taki, że łowić się nie da, a Ci o samochody się martwi±... wink: lol
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro wędkarsko trudno sięwykazać, to może na niwie nauk niezgłębionych będzie łatwiej! ;)
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowość: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ku pokrzepieniu serc napiszę, że dzi¶ rano (07:00) w Jeleniej Górze, wsiadłem do (niegarażowanego itp) autka i na luzie - od pierwszego zakręcenia kluczykiem dziarsko odpalił na LPG.... lol
wink:
(W Jeleniej Górze o 07:00 było -5 stopni wesoly - efekt wiatrów "fenowych")
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6561

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:

(W Jeleniej Górze o 07:00 było -5 stopni wesoly - efekt wiatrów "fenowych")

Takiemu to dobrze a mi tu woda na palniku zamarza w czajniku wesoly wink: aktualnie-18* BRRRRRR.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje sposoby na bezproblemowe jeżdżenie zim±.
Tankuję na sprawdzonych stacjach a nie gdzie tanio.
Robię oprócz standartowego co ile¶ tam kilometrów przegl±d samochodu przed zim± czyli
Sprawdzenie pojemno¶ci akumulatora
wymiana filtrów tak paliwa jak i powietrza
o wymianie opon nawet nie wspominam
jak i o nalaniu zimowego płynu do spryskiwaczy
Również ważn± spraw± jest tankowanie do pełna a nie jeżdżenie wiecznie na oparach - dlaczego ? bo nadmiar ogrzanego paliwa nie spożytego przez silnik wraca do pustego zbiornika gdzie pięknie wydziela się woda z mieszcz±cej się sporej ilo¶ci powietrza, która co poĽniej robi ?

Do paliwa nic nigdy nie dolewam ono ma już wszystko co powinno mieć.
Wszystkie dodatki to drenaż portfela a jeżeli paliwo zamarza to jest gówno warte może wtedy warto by zmienić stację paliw. ?
_________________
Łowię i zjadam ......
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odbiegnę trochę od tematu usmiech i spytam czy można mieszać płyny chłodz±ce :?:. Pytam, bo ostatnio na jednym serwisie zrobiono mi dolewkę glixolu do G12 a dzi¶ czytam motor i nie zalecaj± mieszania płynów. Na butelce z glixolu pisze, że można go mieszać z innymi płynami...
_________________
Bercik
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Odbiegnę trochę od tematu usmiech i spytam czy można mieszać płyny chłodz±ce :?:. Pytam, bo ostatnio na jednym serwisie zrobiono mi dolewkę glixolu do G12 a dzi¶ czytam motor i nie zalecaj± mieszania płynów. Na butelce z glixolu pisze, że można go mieszać z innymi płynami...

teoretycznie wszystko można mieszać
chyba że to sa płyny na bazie glikolu propylonowego i etylonowego
przy mieszance tych płynów dosyc trudno ustalic temperatury zamarzania
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Odbiegnę trochę od tematu usmiech i spytam czy można mieszać płyny chłodz±ce :?:. Pytam, bo ostatnio na jednym serwisie zrobiono mi dolewkę glixolu do G12 a dzi¶ czytam motor i nie zalecaj± mieszania płynów. Na butelce z glixolu pisze, że można go mieszać z innymi płynami...


Można mieszać z innymi płynami ale utworzonymi na tej samej bazie bo reszta dodatków czyli jakies przeciw utleniacze s± juz obojętne dla składu płynu.
Generalnie s± używane do produkcji płynów chyba dwie bazy glikol etylenowy i propylenowy i raczej doborem bazy należy się kierować przy dolewkach.
_________________
Łowię i zjadam ......
zabrze
Łowca Węgorza


Dołączył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker napisał:
zabrze napisał:
Odbiegnę trochę od tematu usmiech i spytam czy można mieszać płyny chłodz±ce :?:. Pytam, bo ostatnio na jednym serwisie zrobiono mi dolewkę glixolu do G12 a dzi¶ czytam motor i nie zalecaj± mieszania płynów. Na butelce z glixolu pisze, że można go mieszać z innymi płynami...


Można mieszać z innymi płynami ale utworzonymi na tej samej bazie bo reszta dodatków czyli jakies przeciw utleniacze s± juz obojętne dla składu płynu.
Generalnie s± używane do produkcji płynów chyba dwie bazy glikol etylenowy i propylenowy i raczej doborem bazy należy się kierować przy dolewkach.

Znalazłem opis G12 Stężona ciecz na bazie glikolu etylonowego
Na opakowaniu Glixolu pisze, że zawiera glikol etylenowy.
Czyli powinno być ok :?:
_________________
Bercik
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
Zamker napisał:
zabrze napisał:
Odbiegnę trochę od tematu usmiech i spytam czy można mieszać płyny chłodz±ce :?:. Pytam, bo ostatnio na jednym serwisie zrobiono mi dolewkę glixolu do G12 a dzi¶ czytam motor i nie zalecaj± mieszania płynów. Na butelce z glixolu pisze, że można go mieszać z innymi płynami...


Można mieszać z innymi płynami ale utworzonymi na tej samej bazie bo reszta dodatków czyli jakies przeciw utleniacze s± juz obojętne dla składu płynu.
Generalnie s± używane do produkcji płynów chyba dwie bazy glikol etylenowy i propylenowy i raczej doborem bazy należy się kierować przy dolewkach.

Znalazłem opis G12 Stężona ciecz na bazie glikolu etylonowego
Na opakowaniu Glixolu pisze, że zawiera glikol etylenowy.
Czyli powinno być ok :?:

s± to dwa glikole które sie mieszaja tylko jeden jest przyjazdny dla ¶rodowiska a drugi mniej.to tak samo jak z alkocholami jeden truje a, drugi daje faze
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Kunta
¦.P. - Uczestnik Wiecznych Łowów


Dołączył: Apr 18, 2003
Posty: 523

Kraj: Polska
Miejscowość: Inowrocław
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy wszystko co napisali¶cie to prawda .Użytkownicy autek z LPG dobrze by zrobili gdyby samochód gasili na paliwie .Ułatwi to rozruch rano .
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kunta napisał:
Koledzy wszystko co napisali¶cie to prawda .Użytkownicy autek z LPG dobrze by zrobili gdyby samochód gasili na paliwie .Ułatwi to rozruch rano .

sekwencja 4 generacji sama to robi.
na nowsza mnie nie stać
pozdrawiam lobuz
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowość: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Jaro: czy pojemno¶ć akumulatora jest identyczna w temp +20 i -20 st.?
Bywa, Ľe wystarczy akumulator zabrać do ciepłego pomieszczenia "na dwie/trzy zdrowa¶ki" i po wrzuceniu go do samochodu, staje się jakby "bardziej rozmowny". Tak Bodziu - w czasie pracy jest on "dogrzewany" od ¶rodka, a póĽniej rol± styropianu jest utrzymanie jak najdłużej tej podwyższonej temperatury.
To oczywiste, że akumulator potrzeby jest do rozruchu, a póĽniej rolę zasilania przejmuje alternator. O ile jednak jest on w stanie sprostać zapotrzebowaniu - wtedy nadwyżka pr±du doładowuje akumulator.
Opisan± metodę stosowałem w maluch, dużym, poldku - w astrze i kolejnych już nie, bo za mało było miejsca, a i z innych powodów była zbędna. ;)


-prawie 30 st ponizej zera akum w autku (zagazowanym odpalam na benzynce prawie zawsze -poza jednym przypadkiem zapomniałem zatankować benziny)wiekszym problemem w tym przypadku robi sie olej w skrzyni bigów
_________________
wszystkie rybki ¶pi± w jeziorze tylko jedna spać nie może .
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 7:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj na termometr nie patrzyłem ale musiało być dobrze poniżej -30. Wczoraj przy -27 Berlin nawet nie jękn±ł tylko zapalił. Dzisiaj musiałem 2X poprosić za trzecim odpalił usmiech usmiech usmiech.
Co do aku, kiedy¶ czy czytałem w jakiej¶ gazetce moto czy słuchałem/ogl±dałem w jakim¶ programie (nie pamiętam gdzie) ale bylo napisane/mówili że przy -25 aku traci połowę swojej pojemno¶ci.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowość: Łężyca
PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na mrozie wszystko się kurczy.
indignitas
Nastawiacz podpórek
Nastawiacz podpórek


Dołączył: Jan 22, 2010
Posty: 46

Kraj: UE
PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze Arturze napisałe¶.
Dokładniej by było, że traci sw± pojemno¶ć z czasem i temperatur±.

Powiedzmy, że przy temperaturze wyższej będzie tracił 1% na godzinę,
a przy dużo niższej 5%.
Czyli podane przez Ciebie 50% po 10 godzinach przy skrajnie niskich temperaturach.
Je¶li dodamy do tego olbrzymie straty, wynikaj±ce z braku wła¶ciwego
smarowania stawiane przez silnik i, mimo wyci¶niętego sprzęgła
przez skrzynię biegów, to czasami nie odpalimy.
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden ze sposobów na zmrożone auto: KLIK usmiech

Trzeba sobie jako¶ w życiu radzić - jak powiedział baca zawi±zuj±c buta glizd±. wesoly
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.16 sekund :: Zapytania do SQL: 167