Czy wiesz, że...
Boleń dojrzewa płciowo w wieku 4 – 5 lat. Wyciera się przy temp. wody 5 – 7 st. C (kwiecień, maj). Ikrę składa na żwirowym dnie w ilości 9 – 480 tys. jaj. Inkubacja trwa 10 – 17 dni.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 617
 Zalogowani 0
 Wszyscy 617

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198358) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie coś przed nami ukrywasz :hihi ...(198358) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198358) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198358) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(198358) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198358) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198358) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198358) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198358) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198358) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2314
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2089
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2202
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2223
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2138
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2544
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Bardzo nietypowy spinning.
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Bardzo nietypowy spinning.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 1:01 pm    Temat postu: Bardzo nietypowy spinning. Odpowiedz z cytatem

Muszę kupić wędkę. No nie muszę, ale chcę kupić.
Nie byłoby problemu gdyby to było coś typowego. Wtedy poszedłbym do sklepu (albo złożył zamówienie przez Internet) i po bólu. Problem w tym, że potrzebny mi dość nietypowy spinning. Na tyle nietypowy, że nawet nie da się go zrobić (zamówić) z typowego spinningowego blanku. Potrzebuje wędki do łowienia szczupaków i pstrągów (bywają sztuki kilku kilogramowe) w wąskiej rzece, ale o bardzo silnym nurcie. Brzegi rzeki są zarośnięte, więc potrzebuję wędki długiej takiej, którą można kilkadziesiąt metrów poprowadzić przynętę w środku nurtu. Z moich dotychczasowych ustaleń wynika, że wędka musi mieć 3,6 lub 3,8m (może nawet dłuższa – jak poprawi się pogoda pojadę nad wodę sprawdzić) wiec przy tej długości może być problem. Czy ktoś z Was coś takiego już może kiedyś przetrenował? Wiem, że kiedyś nasi czołowi spinningiści (Kolendowicz) łowili na odległościówki. Nie jestem do tego przekonany. Może jakiś feeder dałby się przerobić. Wymienić szczytówkę (przyciąć odpowiednio) zamontować nowe przelotki w odpowiednich punktach wędki?
Co o tym sądzicie? Może jakieś gotowe rozwiązania?
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TUTAJ.
Wiedziałem że gdzieś widziałem, tylko ta cena :roll:
U nas raczej będziesz musiał jakiegoś delikatnego feederka czy pikerka (nie wiem który jest który) zaadoptować.
Rol
Kierownik steru
Kierownik steru


Dołšczył: Dec 29, 2008
Posty: 89


PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Między innymi do podobnego łowienia oraz do b.dalekich rzutów z brzegu zamierzałem kupić kij 3,0 m. Odpuściłem. A że potrzebowałem czuły spinning to zakończyłem na zakupie długości 2,7m. Pomysł masz dobry, ale obym się mylił, nie wypali. Już 2,7 przy przechodzeniu przez gęste krzaki doprowadza do pasji. Okropność. Sam pochylony i szukający, jak się przecinąć plus wędka gotowa do łowienia która zahacza o wszystko. Doprowadzało mnie to do pasji. Okropność. Sam z pomysłu jednak do końca nie zrezygnowałem. Zamierzam korzystać z teleskopu. Łatwiej rozwinąć jak już podejdziesz i łatwiej składać przechodząc dalej. A i tak obawiam się że będzie trudno przyjemnie łowić. Choć teleskop mam lekki i długi. (węglowy wesoly ) wink: Może to będzie rozwiązanie. Sam tego jeszcze nie zbadałem. Ale Twój wątek mi podpasował wesoly Pozdrawiam.
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swego czasu awaryjnie wykorzystywałem machówkę 4,5m. Ale tylko awaryjnie. Nie powiem, sprawowała się dość dobrze. Wkoło otwarta przestrzeń, wielki konar też pod prąd podcholowałem bez uszczerbku dla wędki. Taka długość, to dopasuj jakiegoś federka.
dzepetto
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołšczył: Jan 14, 2007
Posty: 3532

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Łężyca
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo, nie wyobrażam sobie jak można podebrać rybę taką wędka na zarośniętej rzeczce. Ja osobiście wybrałbym kijek maks 2,6 m i stał się niewidoczny dla ryb. Jeśli chcesz skutecznie zacinać pstrągi z kilkudziesięciu metrów, to w ciemno mówię, że będzie to raczej ciężkie.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Piš Sty 08, 2010 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzepetto napisał:
Jarpo, nie wyobrażam sobie jak można podebrać rybę taką wędka na zarośniętej rzeczce. Ja osobiście wybrałbym kijek maks 2,6 m i stał się niewidoczny dla ryb. Jeśli chcesz skutecznie zacinać pstrągi z kilkudziesięciu metrów, to w ciemno mówię, że będzie to raczej ciężkie.

Taka długa wędka to nie jakieś moje widzimisie i próba dziwnych eksperymentów wędkarskich. To konieczność. Inaczej tam się nie połowi. Próbowałem wędką 2,7m. Nie ma najmniejszych szans. Uciąg wody jest tak duży, że wędkowanie krótką wędką wygląda w ten sposób, że po wykonaniu rzutu pod przeciwległy brzeg i kilkukrotnym przekręceniu korbką kołowrotka przynętę mamy już pod brzegiem, na którym stoimy. Jedyna skuteczna możliwość wędkowania to wystawienie wędki na środek rzeki (wędka musi być długa) i wtedy jesteśmy w stanie utrzymać przynętę tam gdzie chcemy. Z tym zakrzaczeniem to troszkę przesadziłem. Są tam wysokie trawy, jeżyny i niskie krzaki. W razie problemów (a w zasadzie nawet cały czas) można wędkę trzymać nad nimi (tymi „krzakami” znaczy się) wiec z tym problemu nie będzie. Co do podbierania to składany podbierak bardzo się przyda.
Utwierdzam się, że przerobienie jakiegoś feedera będzie najlepszym rozwiązaniem. Problemem może być dopasowanie szczytówki gdyż jak wiadomo w feederku, do czego innego ona służy. To, co proponuje Sacha jest troszkę drogie, więc nie zagłębiałem się w temat.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Piš Sty 08, 2010 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co zaproponował Sacha, w porównaniu do cen na naszym rnku, wcale nie jest jakieś drogie. Za to na pewno jest krótkie skoro najdłuższy blank ma 9'6".
Jeśli nie widzisz innego wyjścia tylko tak długie wędzisko, to może rozważ zalety wedzisk takich jak feeder i odległościówka ale w wersji teleskopowej. Według mnie, mimo zachodu ze składaniem i rozkładaniem przy zmianie stanowiska, warto nimi się zainteresować.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Piš Sty 08, 2010 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
To co zaproponował Sacha, w porównaniu do cen na naszym rnku, wcale nie jest jakieś drogie. Za to na pewno jest krótkie skoro najdłuższy blank ma 9'6".
Jeśli nie widzisz innego wyjścia tylko tak długie wędzisko, to może rozważ zalety wedzisk takich jak feeder i odległościówka ale w wersji teleskopowej. Według mnie, mimo zachodu ze składaniem i rozkładaniem przy zmianie stanowiska, warto nimi się zainteresować.

Przy zmianie stanowiska nie będzie potrzeby składania zestawu. Teleskop może być pomocny przy podbieraniu ryby. Złożenie kilku składów skróci wędkę na, tyle że można będzie obejść się bez podbieraka. Generalnie od teleskopów odchodzę, ale może to być tu jakimś rozwiązaniem. Może jakieś konkretne modele teleskopów?
Tak się zastanawiam i przypomniało mi się, że mam gruntówkę (nie sprawdzałem czy przypadkiem nie będzie zbyt krótka) SHIMANO Beast Master 3,6m cw. 40-80g. Może awaryjnie wykorzystać tą wędkę? Myślałem o przerobieniu feedera, bo chyba byłby wygodniejszy (nie mówię tu o transporcie) czulszy i lepszy do holowania ryby.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Piš Sty 08, 2010 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasadnicza różnica pomiędzy blankami wędzisk spinningowych i innych jest taka, że te spinningowe przy porównywalnej wytrzymałosci i długości są o połowę lżejsze. Im wędzisko ma większe cw tym cięższe. Jeśli Twoje Siemano nie jest w pełni węglowe, to po godzinie, a zakładam żeś nie ułomek, :-) , będziesz miał serdecznie dość.
Po drugie wędziska składane są dość sztywne a feedery szczególnie. W feederach giętką masz tylko samą szczytówkę a konkretnie wskaźnik brań. Reszta wędziska swoją charakterystyką bardziej przypomina kij od miotły, bo to przxecież gruntówka. Wędziska odległościowe (match) mają niemal identyczną charakterystykę, gdyż przy najmniejszym paraboliku mocne i dalekie rzuty byłyby niemożliwe lub zestaw notorycznie by się plątał.
Konstrukcja teleskopowa sama z siebie nie jest już sztywna. Poszczególne złacza mimo, że dłuższe niż w wędziskach składanych są jedynie pasowane z dwóch blanków, bez zgrubień, wzmocnień i usztywnień. Teleskopy to mniej lub bardziej pracujące paraboliki i raczej skierowałbym wzrok na zdecydowanie mniejsze cw niż to co ma Twoje Siemano. Osobiście zastanowiłbym się nad ultra lekkimi węglowymi uklejówkami. Taka 3,5m ma ok 100g wagi przy cw do max 10g a jedyne co trzeba zrobić to zamontować uchwyt i przelotki. Przy realich naszego rynku możesz nawet trafić na przelotki przesuwne o właściwych średnicach pierścieni a wtedy to już prawdziwa wygoda.
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Piš Sty 08, 2010 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Zasadnicza różnica pomiędzy blankami wędzisk spinningowych i innych jest taka, że te spinningowe przy porównywalnej wytrzymałosci i długości są o połowę lżejsze. Im wędzisko ma większe cw tym cięższe. Jeśli Twoje Siemano nie jest w pełni węglowe, to po godzinie, a zakładam żeś nie ułomek, :-) , będziesz miał serdecznie dość.
Po drugie wędziska składane są dość sztywne a feedery szczególnie. W feederach giętką masz tylko samą szczytówkę a konkretnie wskaźnik brań. Reszta wędziska swoją charakterystyką bardziej przypomina kij od miotły, bo to przxecież gruntówka. Wędziska odległościowe (match) mają niemal identyczną charakterystykę, gdyż przy najmniejszym paraboliku mocne i dalekie rzuty byłyby niemożliwe lub zestaw notorycznie by się plątał.
Konstrukcja teleskopowa sama z siebie nie jest już sztywna. Poszczególne złacza mimo, że dłuższe niż w wędziskach składanych są jedynie pasowane z dwóch blanków, bez zgrubień, wzmocnień i usztywnień. Teleskopy to mniej lub bardziej pracujące paraboliki i raczej skierowałbym wzrok na zdecydowanie mniejsze cw niż to co ma Twoje Siemano. Osobiście zastanowiłbym się nad ultra lekkimi węglowymi uklejówkami. Taka 3,5m ma ok 100g wagi przy cw do max 10g a jedyne co trzeba zrobić to zamontować uchwyt i przelotki. Przy realich naszego rynku możesz nawet trafić na przelotki przesuwne o właściwych średnicach pierścieni a wtedy to już prawdziwa wygoda.

W zasadzie zgadzam się ze wszystkim co piszesz wyżej, ale Twoja propozycja byłaby dobra gdybym szukał kija na jazie. Na kilkukilogramowego szczupaka lub pstrąga takie wędzisko (zrobione z uklejówki) będzie za słabe. Zostaje chyba kupić mocną odległościówkę i ją przerobić. Czy może mi ktoś zaproponować jakieś konkretne modele? Coś co wytrzyma szczupaka, będzie dostępne na rynku i będzie do zaakceptowania cenowo?
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
SSG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 02, 2006
Posty: 4828


PostWysłany: Piš Sty 08, 2010 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarpo napisał:
SSG napisał:
Zasadnicza różnica pomiędzy blankami wędzisk spinningowych i innych jest taka, że te spinningowe przy porównywalnej wytrzymałosci i długości są o połowę lżejsze. Im wędzisko ma większe cw tym cięższe. Jeśli Twoje Siemano nie jest w pełni węglowe, to po godzinie, a zakładam żeś nie ułomek, :-) , będziesz miał serdecznie dość.
Po drugie wędziska składane są dość sztywne a feedery szczególnie. W feederach giętką masz tylko samą szczytówkę a konkretnie wskaźnik brań. Reszta wędziska swoją charakterystyką bardziej przypomina kij od miotły, bo to przxecież gruntówka. Wędziska odległościowe (match) mają niemal identyczną charakterystykę, gdyż przy najmniejszym paraboliku mocne i dalekie rzuty byłyby niemożliwe lub zestaw notorycznie by się plątał.
Konstrukcja teleskopowa sama z siebie nie jest już sztywna. Poszczególne złacza mimo, że dłuższe niż w wędziskach składanych są jedynie pasowane z dwóch blanków, bez zgrubień, wzmocnień i usztywnień. Teleskopy to mniej lub bardziej pracujące paraboliki i raczej skierowałbym wzrok na zdecydowanie mniejsze cw niż to co ma Twoje Siemano. Osobiście zastanowiłbym się nad ultra lekkimi węglowymi uklejówkami. Taka 3,5m ma ok 100g wagi przy cw do max 10g a jedyne co trzeba zrobić to zamontować uchwyt i przelotki. Przy realich naszego rynku możesz nawet trafić na przelotki przesuwne o właściwych średnicach pierścieni a wtedy to już prawdziwa wygoda.

W zasadzie zgadzam się ze wszystkim co piszesz wyżej, ale Twoja propozycja byłaby dobra gdybym szukał kija na jazie. Na kilkukilogramowego szczupaka lub pstrąga takie wędzisko (zrobione z uklejówki) będzie za słabe. Zostaje chyba kupić mocną odległościówkę i ją przerobić. Czy może mi ktoś zaproponować jakieś konkretne modele? Coś co wytrzyma szczupaka, będzie dostępne na rynku i będzie do zaakceptowania cenowo?


O masz. Przepraszam. :-) Zatraciłem się w sprzęcie zapominając, ze chodziło Ci o szczupaki. :-)
Co do kijka to zagadaj do JKarpia, Niech opowie o wędziskach Yad.. Ponoć rewelacja za tę cenę.
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowoœć: toronto
PostWysłany: Piš Sty 08, 2010 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To musi byc ciekawe lowisko, ktore ma 6-8 m szerokosci, duzy uciag wody i pstragi oraz szczupaki w rybostanie...
Pewnie beda chetni zebys zdradzil gdzie to jest ? 8O lol
Mam jedno takie lowisko tu, u siebie, ale jest ono tajemnica poliszynela :placz
zrodlak
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 24, 2007
Posty: 283

Kraj: Kanada
Miejscowoœć: toronto
PostWysłany: Piš Sty 08, 2010 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:oops: z rozpedu walnalem dubleta....
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SSG napisał:
Jarpo napisał:
SSG napisał:
Zasadnicza różnica pomiędzy blankami wędzisk spinningowych i innych jest taka, że te spinningowe przy porównywalnej wytrzymałosci i długości są o połowę lżejsze. Im wędzisko ma większe cw tym cięższe. Jeśli Twoje Siemano nie jest w pełni węglowe, to po godzinie, a zakładam żeś nie ułomek, :-) , będziesz miał serdecznie dość.
Po drugie wędziska składane są dość sztywne a feedery szczególnie. W feederach giętką masz tylko samą szczytówkę a konkretnie wskaźnik brań. Reszta wędziska swoją charakterystyką bardziej przypomina kij od miotły, bo to przxecież gruntówka. Wędziska odległościowe (match) mają niemal identyczną charakterystykę, gdyż przy najmniejszym paraboliku mocne i dalekie rzuty byłyby niemożliwe lub zestaw notorycznie by się plątał.
Konstrukcja teleskopowa sama z siebie nie jest już sztywna. Poszczególne złacza mimo, że dłuższe niż w wędziskach składanych są jedynie pasowane z dwóch blanków, bez zgrubień, wzmocnień i usztywnień. Teleskopy to mniej lub bardziej pracujące paraboliki i raczej skierowałbym wzrok na zdecydowanie mniejsze cw niż to co ma Twoje Siemano. Osobiście zastanowiłbym się nad ultra lekkimi węglowymi uklejówkami. Taka 3,5m ma ok 100g wagi przy cw do max 10g a jedyne co trzeba zrobić to zamontować uchwyt i przelotki. Przy realich naszego rynku możesz nawet trafić na przelotki przesuwne o właściwych średnicach pierścieni a wtedy to już prawdziwa wygoda.

W zasadzie zgadzam się ze wszystkim co piszesz wyżej, ale Twoja propozycja byłaby dobra gdybym szukał kija na jazie. Na kilkukilogramowego szczupaka lub pstrąga takie wędzisko (zrobione z uklejówki) będzie za słabe. Zostaje chyba kupić mocną odległościówkę i ją przerobić. Czy może mi ktoś zaproponować jakieś konkretne modele? Coś co wytrzyma szczupaka, będzie dostępne na rynku i będzie do zaakceptowania cenowo?


O masz. Przepraszam. :-) Zatraciłem się w sprzęcie zapominając, ze chodziło Ci o szczupaki. :-)
Co do kijka to zagadaj do JKarpia, Niech opowie o wędziskach Yad.. Ponoć rewelacja za tę cenę.

Cześć
Cały problem, że odległościówki i feedera Yada nie miałem w reku :oops:
Karpiówki a jakże wesoly i bolonki to tak i do paproszenia też. I takie dwa w jednym: spin i picker ( dwa różne górne składy ). Ale tych dwóch to niestety nie...
A i jeszcze jedno: mój feedrek Balzera do 80g ( seria Magna Pro ) nie przypomina kija do szczotki ale jest to ( a może był ) kij nie do kupienia w Polsce.
JKarp
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JKarp napisał:
SSG napisał:
Jarpo napisał:
SSG napisał:
Zasadnicza różnica pomiędzy blankami wędzisk spinningowych i innych jest taka, że te spinningowe przy porównywalnej wytrzymałosci i długości są o połowę lżejsze. Im wędzisko ma większe cw tym cięższe. Jeśli Twoje Siemano nie jest w pełni węglowe, to po godzinie, a zakładam żeś nie ułomek, :-) , będziesz miał serdecznie dość.
Po drugie wędziska składane są dość sztywne a feedery szczególnie. W feederach giętką masz tylko samą szczytówkę a konkretnie wskaźnik brań. Reszta wędziska swoją charakterystyką bardziej przypomina kij od miotły, bo to przxecież gruntówka. Wędziska odległościowe (match) mają niemal identyczną charakterystykę, gdyż przy najmniejszym paraboliku mocne i dalekie rzuty byłyby niemożliwe lub zestaw notorycznie by się plątał.
Konstrukcja teleskopowa sama z siebie nie jest już sztywna. Poszczególne złacza mimo, że dłuższe niż w wędziskach składanych są jedynie pasowane z dwóch blanków, bez zgrubień, wzmocnień i usztywnień. Teleskopy to mniej lub bardziej pracujące paraboliki i raczej skierowałbym wzrok na zdecydowanie mniejsze cw niż to co ma Twoje Siemano. Osobiście zastanowiłbym się nad ultra lekkimi węglowymi uklejówkami. Taka 3,5m ma ok 100g wagi przy cw do max 10g a jedyne co trzeba zrobić to zamontować uchwyt i przelotki. Przy realich naszego rynku możesz nawet trafić na przelotki przesuwne o właściwych średnicach pierścieni a wtedy to już prawdziwa wygoda.

W zasadzie zgadzam się ze wszystkim co piszesz wyżej, ale Twoja propozycja byłaby dobra gdybym szukał kija na jazie. Na kilkukilogramowego szczupaka lub pstrąga takie wędzisko (zrobione z uklejówki) będzie za słabe. Zostaje chyba kupić mocną odległościówkę i ją przerobić. Czy może mi ktoś zaproponować jakieś konkretne modele? Coś co wytrzyma szczupaka, będzie dostępne na rynku i będzie do zaakceptowania cenowo?


O masz. Przepraszam. :-) Zatraciłem się w sprzęcie zapominając, ze chodziło Ci o szczupaki. :-)
Co do kijka to zagadaj do JKarpia, Niech opowie o wędziskach Yad.. Ponoć rewelacja za tę cenę.

Cześć
Cały problem, że odległościówki i feedera Yada nie miałem w reku :oops:
Karpiówki a jakże wesoly i bolonki to tak i do paproszenia też. I takie dwa w jednym: spin i picker ( dwa różne górne składy ). Ale tych dwóch to niestety nie...
A i jeszcze jedno: mój feedrek Balzera do 80g ( seria Magna Pro ) nie przypomina kija do szczotki ale jest to ( a może był ) kij nie do kupienia w Polsce.
JKarp

Witaj!
Z odleglościówek z którymi miałeś do czynienia którą byś polecił do przeróbki na spinning?
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
JKarp
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 13, 2002
Posty: 687

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Legionowo
PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć
Powiem szczerze, jeśli do przeróbki - nie wiem :oops:
Myślę, że jakiś "wędkorob" powinien Ci pomóc.
Ja to myślę, że nie może być to kijek z serii "light" do 15g. Raczej szukałbym matchówek do 30 lub więcej gramów. Widziałem - takie w ofercie ma Anaconda (Speed Match) i Mikado np:Trython Match.
Dziś po południu poszukam dokładniej w katalogu Anacondy.
Szukałem też u Jaxona, Kongera ale mają tylko do 20 gram.
Janusz JKarp
Jarpo
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 17, 2003
Posty: 2487

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Osjaków
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że pozostanie mi kupić Mikado Tryton Match. Są wędki o długości 3,6m i ciężarze wyrzutowym 10-40g. Do czego niby ma służyć taka wędka? Chyba do przerobienia na spinning. Cena symboliczna, ale trzeba będzie zmienić przelotki, które będą dużo więcej kosztowały niż wędka z przelotkami. Ot paradoks! Piszą, że wędka bardzo mocna, wszak to kompozyt, ale ja nie jestem z tą mocna do końca przekonany. Może ktoś już robił takie eksperymenty.
_________________
Politycznej poprawności moje stanowcze NIE!
niedzielny
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołšczył: Aug 25, 2006
Posty: 74

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wrocław
PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może coś takiego: SCATBXTE330H (patrz ostatni).
Wprawdzie tylko 3,30m ale nic nie trzeba przerabiać :-)
_________________
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.
[Sokrates]
tratwa
Czyściciel gumiaków
Czyściciel gumiaków


Dołšczył: Mar 09, 2010
Posty: 1


PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ad. Jarpo: Czy nadal poszukujesz bardzo długiego spiningu? jeśli tak to mam dla Ciebie coś interesującego. blank Talon dł: 3,40 linka 17-30lbs c.w. 21-70g moc : Heavy, nr blanku B187. na blanku oznaczenie (naklejka) ANOS. Blank dostałem od brata który go kupił i chciał zbroić na wiślane bolenie, ale zmienił zdanie i kijek stał w szafie. pozdrawiam
tratwa
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Sprzętowe
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.13 sekund :: Zapytania do SQL: 75