Czy wiesz, że...
Pstrągi osiągają szybkość do 35 km/h, łososie 39 km/h. Najszybszymi rybami są: tuńczyk 75 km/h, marlin 80 km/h, włócznik 90 km/h.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 292
 Zalogowani 0
 Wszyscy 292

Jesteœ anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikajšc tutaj

Jesteœ stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w piątek prosto z ...(136105) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(136105) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się jąkasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(136105) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(136105) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizytą na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(136105) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(136105) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też są. ...(136105) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już są :hihi ...(136105) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie bliskość morza tak wpływa :hihi ...(721858) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia są jacyś zużyci, nie to co K ...(721858) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na nową relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłynąć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależą od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': Świetna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta są...

Rozmaitości
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» Ośrodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2302
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2081
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2194
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2327
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2162
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2534
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2358
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - WW artykuł o porozumieniach - kpina...
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
WW artykuł o porozumieniach - kpina...
Idż do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomoœć
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 10:43 pm    Temat postu: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

Wpadły mi w ręce kwietniowe WW. Przeczytałem artykuł o porozumieniach i musze stwierdzić, że fakty są nie co inne. Chodzi mi o fragment, w którym autor stwierdza, że wędkarze z okręgu Katowice uciekają do Łodzi i Legnicy, bo mają 10zł taniej. Większej bredni nie czytałem... :evil:. Ja i moi znajomi przenieśliśmy się do innego okręgu ze względu na porozumienia a nie tą marną dychę jak twierdzi autor. Jak by inaczej gospodarzyli to by nikt się nie przenosił...
Rozumiem, że autor pisze tak jak mu góra karze...
P.S. Karta wyszła mnie taniej 260 zł wykrzyknik.
_________________
Bercik
J
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 13, 2006
Posty: 779

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Śląsk (Zagłębie)
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 6:39 am    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:

P.S. Karta wyszła mnie taniej 260 zł wykrzyknik.

Co rok Kartę wyrabiasz :?: wesoly
Niektórzy się przenieśli do innych Okręgów a nie przenieśli kartoteki i będą mieli zatwardzenie wesoly A tak na marginesie to porozumienia są bardzo szkodliwe, o czym właśnie świadczą te migracje wędkarzy, za czym nie idą żadne pieniądze, i doprowadzą szybciej do likwidacji PZW. Wtedy gospodarzem będzie prawowity właściciel RZGW, który nie ma żadnych obowiązków oprócz zbierania pieniędzy. Wtedy za każde bajoro i ciurek będzie się płacić osobno i nie będzie obowiązku nigdzie należeć.
Będzie nareszcie zasada, że wody są ogólnodostępne za darmo do podmycia, bo ryby w nich już nie. wesoly
Szkoda, że tego nie piszą w WW, tubie propagandowej ZG PZW, które jakoś się samo wyżywi mając odznaczenia z wieńcami.
_________________
Niczego nie daje się tak hojnie jak rad.
Jarosław.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:45 am    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

J napisał:
zabrze napisał:

P.S. Karta wyszła mnie taniej 260 zł wykrzyknik.

Co rok Kartę wyrabiasz :?: wesoly
Niektórzy się przenieśli do innych Okręgów a nie przenieśli kartoteki i będą mieli zatwardzenie wesoly.

Tzn :?:.
Ja moją przeniosłem z ostatniego koła wiec luzik. W Katowickim mam jeszcze 2 kartoteki za każdym razem jak zmieniałem koło nie chcieli jej wydać... :/.
_________________
Bercik
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:53 am    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
J napisał:
zabrze napisał:

P.S. Karta wyszła mnie taniej 260 zł wykrzyknik.

Co rok Kartę wyrabiasz :?: wesoly
Niektórzy się przenieśli do innych Okręgów a nie przenieśli kartoteki i będą mieli zatwardzenie wesoly.

Tzn :?:.
Ja moją przeniosłem z ostatniego koła wiec luzik. W Katowickim mam jeszcze 2 kartoteki za każdym razem jak zmieniałem koło nie chcieli jej wydać... :/.

Czy zgodne jest z statutem PZW,że Nalezysz do wiecej niż jednego koła???
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja w Katowicach to bardziej złożony problem. Wędkarze pokazali coś czego nie są w stanie zrozumieć działacze - wewnątrz związku rządzą takie same prawa ekonomiczne jak wszędzie indziej. Nie da się w otoczeniu opartym na zdrowych zasadach gospodarczych budować (lub raczej konserwować) enklawy opartej na ideologii.
Gadanie o budowaniu jedności, przywiązaniu do organizacji, wierności itp można sobie włożyc w buty. 90% wędkarzy traktuje opłaty jak wykupienie licencji na wędkowanie i nie jest zupełnie zainteresowana organizacją jako taką. Gdyby władze PZW pozwoliły na swobodną migrację ekonomiczną natychmiast poległyby koła i okręgi najmniej efektywne. Na to ZG nie może pozwolić. Stąd też potępienie dla "organizatorów" katowickiej migracji, która odbyła się (to trzeba podkreślić) w pełni zgodnie ze Statutem.
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 11:26 am    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:

Czy zgodne jest z statutem PZW,że Nalezysz do wiecej niż jednego koła???

Oczywiście nie. Statut wyraźnie narzuca obowiązek przynależności wyłącznie do jednego koła. Sytuacja rzekomej podwójnej przynależności wynika jednak z nadużycia które popełniają działacze blokujący migrację członków. Działacz nie ma bowiem prawa odmówić zmiany koła, a nawet okręgu.
Poprawną procedurą przeniesienia członka powinno byc złożenie pisemnego oświadczenia woli w kole docelowym. Po sprawdzeniu jego niekaralności miałby prawo wniesienia opłaty i wędkowania. Natomiast wszelkie problemy formalne (przesłanie kartoteki, zmiana ewidencji, itp) dotyczyć powinny wyłącznie działaczy. Jest to zgodne ze statutem lecz niezbyt korzystne dla działaczy. Dlatego pojawiają się różne, niekiedy karkołomne interpretacje przepisów, pozwalające na blokowanie migracji członków.
sigi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 2116

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Zabrze
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam tylko nadzieję, iż "bunt" czy ucieczka członków katowickiego da sporo do myslenia "górze", być może czegos nauczy i inne okęgi.

Nadal naiwnie w to wierzę wink:
_________________
Oby do jutra......
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 11:35 am    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
LOBUZ napisał:

Czy zgodne jest z statutem PZW,że Nalezysz do wiecej niż jednego koła???

Oczywiście nie. Statut wyraźnie narzuca obowiązek przynależności wyłącznie do jednego koła. Sytuacja rzekomej podwójnej przynależności wynika jednak z nadużycia które popełniają działacze blokujący migrację członków. Działacz nie ma bowiem prawa odmówić zmiany koła, a nawet okręgu.
Poprawną procedurą przeniesienia członka powinno byc złożenie pisemnego oświadczenia woli w kole docelowym. Po sprawdzeniu jego niekaralności miałby prawo wniesienia opłaty i wędkowania. Natomiast wszelkie problemy formalne (przesłanie kartoteki, zmiana ewidencji, itp) dotyczyć powinny wyłącznie działaczy. Jest to zgodne ze statutem lecz niezbyt korzystne dla działaczy. Dlatego pojawiają się różne, niekiedy karkołomne interpretacje przepisów, pozwalające na blokowanie migracji członków.

A co będzie z delikwentem jak działacze zaczna szperać po kartotekach???
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sigi napisał:
Mam tylko nadzieję, iż "bunt" czy ucieczka członków katowickiego da sporo do myslenia "górze", być może czegos nauczy i inne okęgi.

Nadal naiwnie w to wierzę wink:


"Na odgórną ingerencje ZG PZW nie ma co liczyć bo czy płacę w Katowicach czy Bydgoszczy KASA i tak w części trafia do ZGPZW W-wa.

Natomiast taka kwestia , że płacimy w Częstochowie doprowadzi do tego że w naszych rodzimych zbiornikach zarybienia będą skromne-bo skąd wziąć te kasę...Etaty , lokale zawody itd PZW kosztują tyle samo a Nas coraz to mniej w katowickim......
Jedynie na czym można zaoszczędzić to na zarybieniach.....

I Koło niestety się zamyka.....

Dodane przez Daniel Rucinski dnia 10-12-2009#8"


To zdanie z Zabrzańskiego Teamu Karpiowego.
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 12:30 pm    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
A co będzie z delikwentem jak działacze zaczna szperać po kartotekach???


W tym momencie DELIKWENTEM SĄ DZIAŁACZE KOŁA !

§ 6.
1. Zasady przyjmowania i skreślania z ewidencji członków Związku określa statut PZW.
2. Członek PZW ma prawo przenieść się do innego koła, w tym na terenie innego okręgu, z
zachowaniem nabytych praw i staŜu członkowskiego.
3. Przeniesienie się członka PZW do innego koła następuje na podstawie oświadczenia i
obowiązuje z chwilą przekazania karty ewidencyjnej przez koło macierzyste do innego
wskazanego koła, co powinno nastąpić niezwłocznie.
4. Koło prowadzi dokumentację członkowską według zasad ustalonych przez zarząd okręgu.
5. Członek PZW moŜe naleŜeć tylko do jednego koła.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 12:55 pm    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
zabrze napisał:
J napisał:
zabrze napisał:

P.S. Karta wyszła mnie taniej 260 zł wykrzyknik.

Co rok Kartę wyrabiasz :?: wesoly
Niektórzy się przenieśli do innych Okręgów a nie przenieśli kartoteki i będą mieli zatwardzenie wesoly.

Tzn :?:.
Ja moją przeniosłem z ostatniego koła wiec luzik. W Katowickim mam jeszcze 2 kartoteki za każdym razem jak zmieniałem koło nie chcieli jej wydać... :/.

Czy zgodne jest z statutem PZW,że Nalezysz do wiecej niż jednego koła???

Czy zgodne z statutem jest nie wydawanie kartotek :?:. Odkąd pamiętam przy jakichkolwiek przeprowadzkach do innych kół pytania, po co, dla czego :?:. Spławianie żeby przyjść za tydzień lub dwa, bo roboty mają od groma...
Sytuacja jak należałem do koła w Gliwicach i chciałem wykupić znaczek Opolski. Skarbnik dosłownie się zagotował i miał cholerne pretensje do mnie i ojca oto, że chcemy łowić w innym okręgu. Stwierdził że oni znaczków nie sprowadzali i nie będą sprowadzać, bo powinniśmy łowić w macierzystym okręgu. W końcu mamy tyle wody pod nosem…
Faktycznie wody jest sporo tylko że ryb brak smutny.
_________________
Bercik
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 1:00 pm    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:

A co będzie z delikwentem jak działacze zaczna szperać po kartotekach???


Trudno powiedzieć. Mogę jedynie podejrzewać, że w kartoteki zajrzy ktoś pod koniec sezonu i usunie te, na których nie ma wniesionej opłaty. Równie dobrze może jednak dojść do ukarania wędkarzy. Tutaj również działa zasada "Sprajta" - oczywiście nie muszę dodawać, że wędkarz to "pragnienie" wink: lol
bassoon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Sep 16, 2006
Posty: 109

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnowskie Góry
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie można "przenieść się" do innego koła bez pobierania żadnej kartoteki powiedzmy 2-go maja.Droższe o wpisowe.
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 1:41 pm    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
LOBUZ napisał:

A co będzie z delikwentem jak działacze zaczna szperać po kartotekach???


Trudno powiedzieć. Mogę jedynie podejrzewać, że w kartoteki zajrzy ktoś pod koniec sezonu i usunie te, na których nie ma wniesionej opłaty. Równie dobrze może jednak dojść do ukarania wędkarzy.

Niby za co mozna go ukarać :?:.

Majus napisał:

§ 6.
1. Zasady przyjmowania i skreślania z ewidencji członków Związku określa statut PZW.
2. Członek PZW ma prawo przenieść się do innego koła, w tym na terenie innego okręgu, z
zachowaniem nabytych praw i staŜu członkowskiego.
3. Przeniesienie się członka PZW do innego koła następuje na podstawie oświadczenia i
obowiązuje z chwilą przekazania karty ewidencyjnej przez koło macierzyste do innego
wskazanego koła, co powinno nastąpić niezwłocznie.
4. Koło prowadzi dokumentację członkowską według zasad ustalonych przez zarząd okręgu.
5. Członek PZW moŜe naleŜeć tylko do jednego koła.

W takim razie czy nowe koło, w którym chce się opłacić karta może przyjąć opłatę od Kowalskiego, jeżeli nie ma jeszcze jego kartoteki :?:. Wydaje mi się że taka osoba powinna zostać odprawiona z kwitkiem wykrzyknik.
Tak na moim przykładzie za każdym razem, gdy zmieniałem koło Zabrze-Gliwice-Wodociągi. Pytając skarbnika nowego koła co z przeniesieniem kartoteki... Stwierdzali wszyscy jednoznacznie, że założą nową, nikt nigdy nie robił problemów...
_________________
Bercik
bodzio8247
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Sep 07, 2008
Posty: 276

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Południowe Mazowsze
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sigi napisał:
Nadal naiwnie w to wierzę wink:
Mam podobnie.Mówią ,że nadzieja umiera ostatnia idea:
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Zabrze oczywiście masz rację, że nie ma podstaw do ukarania, bo winę za bałagan ponosi zupełnie kto inny. W swojej działalności spotkałem się jednak z taką masą absurdów, że nic mnie już nie zadziwi. Podaję więc również możliwość ukarania (np słynny paragraf 14 Statutu) 8O wesoly
rom71
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 23, 2006
Posty: 831

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Kaczyce
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem w okręgu Bielsko-Biała a jeszcze płacę okręg Katowicki.A oprócz tego płacę składkę w naszym kole. usmiech
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rom71 napisał:
Ja jestem w okręgu Bielsko-Biała a jeszcze płacę okręg Katowicki.A oprócz tego płacę składkę w naszym kole. usmiech


NOO na biednego nie trafiło. Kupiłbyś jakieś jeziorko to ja bym Ci tam śmieci zbierał o zarybienie zadbał, wędkarzy przypilnował.
lol zly: wink:
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 6:49 pm    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
LOBUZ napisał:

A co będzie z delikwentem jak działacze zaczna szperać po kartotekach???


Trudno powiedzieć. Mogę jedynie podejrzewać, że w kartoteki zajrzy ktoś pod koniec sezonu i usunie te, na których nie ma wniesionej opłaty. Równie dobrze może jednak dojść do ukarania wędkarzy. Tutaj również działa zasada "Sprajta" - oczywiście nie muszę dodawać, że wędkarz to "pragnienie" wink: lol

Będąc "działaczem "jak możesz usunąć kartotekę kogoś kto nie zapłacił.To tak jak by usunieto Twoje auto z parkingu bo nie jeżdziłeś nim przez cały rok.A jeśli dany wędkarz będzie miał ochotę za 5 lat zapłacić to co wtedy -d....a blada bo kartoteki nima.
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 7:00 pm    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:

Będąc "działaczem "jak możesz usunąć kartotekę kogoś kto nie zapłacił.To tak jak by usunieto Twoje auto z parkingu bo nie jeżdziłeś nim przez cały rok.A jeśli dany wędkarz będzie miał ochotę za 5 lat zapłacić to co wtedy -d....a blada bo kartoteki nima.


Jak wyszedłem z wojska, to okazało się, że moja kartoteka zaginęła. Nie stanowiło to jednak żadnego problemu, bo w legitymacji wędkarskiej masz wpisaną datę wstąpienia do PZW. Po przerwie w płaceniu i tak płacisz wpisowe, ja akurat byłem z niego zwolniony bo przerwa wystąpiła nie z mojej winy, a dla ojczyzny. Skarbnik bez szemrania założył mi nową kartotekę, ale uwzględniając w niej faktyczną datę wstąpienia do związku. wink:
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
@Zabrze oczywiście masz rację, że nie ma podstaw do ukarania, bo winę za bałagan ponosi zupełnie kto inny. W swojej działalności spotkałem się jednak z taką masą absurdów, że nic mnie już nie zadziwi. Podaję więc również możliwość ukarania (np słynny paragraf 14 Statutu) 8O wesoly

No i tutaj rodzi się kolejna dyskusja .Według paragraf 14 statusu PZW
który okresla obowiazki członka :miendzy innymi powinieneś należeć tylko do jednego koła.Według paragraf 16 za naruszenie paragrafu 14 nieprzestrzegajacy obowiazków podlega odpowiedzialnosci przed sądem koleżeńskim.A karą może być zawieszenie prawa do wedkowania na wodach PZW na okres dwóch lat.
Zarząd koła któremu ucieka ktoś kto zostawia u nich kartoteke może ukarać takiego delikfenta ta właśnie karą,a to już nie takie wesołe poniewaz jestes już "karany"i masz szlaban na łowienie.Równie dobrze będąc ukarany np za kłusownictwo,bierzesz wyrabiasz nowa legitymacje ,nowa kartoteke w nowym kole i dalej jestes "czysty"a to już się bedzie niepodobać innym którzy o tym wiedzą.
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 7:18 pm    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
LOBUZ napisał:

Będąc "działaczem "jak możesz usunąć kartotekę kogoś kto nie zapłacił.To tak jak by usunieto Twoje auto z parkingu bo nie jeżdziłeś nim przez cały rok.A jeśli dany wędkarz będzie miał ochotę za 5 lat zapłacić to co wtedy -d....a blada bo kartoteki nima.


Jak wyszedłem z wojska, to okazało się, że moja kartoteka zaginęła. Nie stanowiło to jednak żadnego problemu, bo w legitymacji wędkarskiej masz wpisaną datę wstąpienia do PZW. Po przerwie w płaceniu i tak płacisz wpisowe, ja akurat byłem z niego zwolniony bo przerwa wystąpiła nie z mojej winy, a dla ojczyzny. Skarbnik bez szemrania założył mi nową kartotekę, ale uwzględniając w niej faktyczną datę wstąpienia do związku. wink:

Są różne zdażenia losowe np:pożar .powiedzmy że nie Płaciłeś jeden rok składek bo wyjechałeś do pracy za granice wracasz w styczniu następnego roku ,idziesz do koła zapłacić a tu niema kartoteki a dokumety spłoneły np z garażem w którym dzieciaki zrobiły sobie ognisko
no i jak sie teraz wytłumaczysz że miałeś karte ,że byłeś członkiem pzw juz 20 lat???
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 8:00 pm    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:

i jak sie teraz wytłumaczysz że miałeś karte ,że byłeś członkiem pzw juz 20 lat???


Że miałeś kartę wędkarską, to akurat łatwo udowodnić, bo jest jeszcze Twoja ewidencja w Starostwie Powiatowym, gdzie Ci ją wydano. A te 20 lat to chyba tylko na słowo, albo na podstawie daty wydania karty wędkarskiej. wink:
zabrze
Łowca Węgorza


Dołšczył: Apr 05, 2003
Posty: 1857

Kraj: polska
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
jarekk napisał:
@Zabrze oczywiście masz rację, że nie ma podstaw do ukarania, bo winę za bałagan ponosi zupełnie kto inny. W swojej działalności spotkałem się jednak z taką masą absurdów, że nic mnie już nie zadziwi. Podaję więc również możliwość ukarania (np słynny paragraf 14 Statutu) 8O wesoly

No i tutaj rodzi się kolejna dyskusja .Według paragraf 14 statusu PZW
który okresla obowiazki członka :miendzy innymi powinieneś należeć tylko do jednego koła.Według paragraf 16 za naruszenie paragrafu 14 nieprzestrzegajacy obowiazków podlega odpowiedzialnosci przed sądem koleżeńskim.A karą może być zawieszenie prawa do wedkowania na wodach PZW na okres dwóch lat.
Zarząd koła któremu ucieka ktoś kto zostawia u nich kartoteke może ukarać takiego delikfenta ta właśnie karą,a to już nie takie wesołe poniewaz jestes już "karany"i masz szlaban na łowienie.Równie dobrze będąc ukarany np za kłusownictwo,bierzesz wyrabiasz nowa legitymacje ,nowa kartoteke w nowym kole i dalej jestes "czysty"a to już się bedzie niepodobać innym którzy o tym wiedzą.

Widze że wszystkiego nie czytasz...
Łobuz przeczytaj to...
W takim razie czy nowe koło, w którym chce się opłacić karta może przyjąć opłatę od Kowalskiego, jeżeli nie ma jeszcze jego kartoteki . Wydaje mi się że taka osoba powinna zostać odprawiona z kwitkiem .
Tak na moim przykładzie za każdym razem, gdy zmieniałem koło Zabrze-Gliwice-Wodociągi. Pytając skarbnika nowego koła co z przeniesieniem kartoteki... Stwierdzali wszyscy jednoznacznie, że założą nową, nikt nigdy nie robił problemów...
Więc kto łamie pewne zasady :?:
_________________
Bercik
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 8:27 pm    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

Jotes napisał:
LOBUZ napisał:

i jak sie teraz wytłumaczysz że miałeś karte ,że byłeś członkiem pzw juz 20 lat???


Że miałeś kartę wędkarską, to akurat łatwo udowodnić, bo jest jeszcze Twoja ewidencja w Starostwie Powiatowym, gdzie Ci ją wydano. A te 20 lat to chyba tylko na słowo, albo na podstawie daty wydania karty wędkarskiej. wink:

20 lat temu karte wydawało koło nie starostwo ,w 1998 roku karte wydawał Komendant Wojewózki PSR dopiero w latach i tu moge się mylić 2000 wzwyż karty wydaje Starostwo Powiatowe .W moim przypadku musiałbym szukać gdzieś u Komendanta PSR.
Ilu jest jeszcze takich wedkarzy jak ja którzy nie wymienili karty na tą wydawaną przez Staroste Powiatowego lub Urząd Miejski ???
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zabrze napisał:
LOBUZ napisał:
jarekk napisał:
@Zabrze oczywiście masz rację, że nie ma podstaw do ukarania, bo winę za bałagan ponosi zupełnie kto inny. W swojej działalności spotkałem się jednak z taką masą absurdów, że nic mnie już nie zadziwi. Podaję więc również możliwość ukarania (np słynny paragraf 14 Statutu) 8O wesoly

No i tutaj rodzi się kolejna dyskusja .Według paragraf 14 statusu PZW
który okresla obowiazki członka :miendzy innymi powinieneś należeć tylko do jednego koła.Według paragraf 16 za naruszenie paragrafu 14 nieprzestrzegajacy obowiazków podlega odpowiedzialnosci przed sądem koleżeńskim.A karą może być zawieszenie prawa do wedkowania na wodach PZW na okres dwóch lat.
Zarząd koła któremu ucieka ktoś kto zostawia u nich kartoteke może ukarać takiego delikfenta ta właśnie karą,a to już nie takie wesołe poniewaz jestes już "karany"i masz szlaban na łowienie.Równie dobrze będąc ukarany np za kłusownictwo,bierzesz wyrabiasz nowa legitymacje ,nowa kartoteke w nowym kole i dalej jestes "czysty"a to już się bedzie niepodobać innym którzy o tym wiedzą.

Widze że wszystkiego nie czytasz...
Łobuz przeczytaj to...
W takim razie czy nowe koło, w którym chce się opłacić karta może przyjąć opłatę od Kowalskiego, jeżeli nie ma jeszcze jego kartoteki . Wydaje mi się że taka osoba powinna zostać odprawiona z kwitkiem .
Tak na moim przykładzie za każdym razem, gdy zmieniałem koło Zabrze-Gliwice-Wodociągi. Pytając skarbnika nowego koła co z przeniesieniem kartoteki... Stwierdzali wszyscy jednoznacznie, że założą nową, nikt nigdy nie robił problemów...
Więc kto łamie pewne zasady :?:

Pewnie zaraz wyjdzie na to że ja!!!
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 8:47 pm    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
Jotes napisał:
LOBUZ napisał:

i jak sie teraz wytłumaczysz że miałeś karte ,że byłeś członkiem pzw juz 20 lat???


Że miałeś kartę wędkarską, to akurat łatwo udowodnić, bo jest jeszcze Twoja ewidencja w Starostwie Powiatowym, gdzie Ci ją wydano. A te 20 lat to chyba tylko na słowo, albo na podstawie daty wydania karty wędkarskiej. wink:

20 lat temu karte wydawało koło nie starostwo ,w 1998 roku karte wydawał Komendant Wojewózki PSR dopiero w latach i tu moge się mylić 2000 wzwyż karty wydaje Starostwo Powiatowe .W moim przypadku musiałbym szukać gdzieś u Komendanta PSR.
Ilu jest jeszcze takich wedkarzy jak ja którzy nie wymienili karty na tą wydawaną przez Staroste Powiatowego lub Urząd Miejski ???


No to się przyznam bez bicia. Ja mam jeszcze kartę wydaną przez PSR. :roll: Ale w takim razie oni też mają jakąś Twoją ewidencje.
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:06 pm    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
jarekk napisał:
LOBUZ napisał:

A co będzie z delikwentem jak działacze zaczna szperać po kartotekach???


Trudno powiedzieć. Mogę jedynie podejrzewać, że w kartoteki zajrzy ktoś pod koniec sezonu i usunie te, na których nie ma wniesionej opłaty. Równie dobrze może jednak dojść do ukarania wędkarzy. Tutaj również działa zasada "Sprajta" - oczywiście nie muszę dodawać, że wędkarz to "pragnienie" wink: lol

Będąc "działaczem "jak możesz usunąć kartotekę kogoś kto nie zapłacił.To tak jak by usunieto Twoje auto z parkingu bo nie jeżdziłeś nim przez cały rok.A jeśli dany wędkarz będzie miał ochotę za 5 lat zapłacić to co wtedy -d....a blada bo kartoteki nima.
Niestety, ale wędkarz który nie opłacił do 30 kwietnia przestaje być członkiem PZW. Kartoteka wędruje do archiwum, a po pięciu latach jest niszczona. To właśnie tak jak z porzuconym autem na parkingu wink: - zostaje utylizowane na koszt właściciela lub miasta jeśli nie można wyegzekwować opłaty.
PS: Mam chwilami wrażenie, że nie czytasz dokładnie postów. Mówię o sytuacjach z którymi się zetknąłem, ale ja nie odpowiadam w żaden sposób za żadne kartoteki ...to tak dla jasności wink: wesoly
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:11 pm    Temat postu: Re: WW artykuł o porozumieniach - kpina... Odpowiedz z cytatem

jarekk napisał:
LOBUZ napisał:
jarekk napisał:
LOBUZ napisał:

A co będzie z delikwentem jak działacze zaczna szperać po kartotekach???


Trudno powiedzieć. Mogę jedynie podejrzewać, że w kartoteki zajrzy ktoś pod koniec sezonu i usunie te, na których nie ma wniesionej opłaty. Równie dobrze może jednak dojść do ukarania wędkarzy. Tutaj również działa zasada "Sprajta" - oczywiście nie muszę dodawać, że wędkarz to "pragnienie" wink: lol

Będąc "działaczem "jak możesz usunąć kartotekę kogoś kto nie zapłacił.To tak jak by usunieto Twoje auto z parkingu bo nie jeżdziłeś nim przez cały rok.A jeśli dany wędkarz będzie miał ochotę za 5 lat zapłacić to co wtedy -d....a blada bo kartoteki nima.
Niestety, ale wędkarz który nie opłacił do 30 kwietnia przestaje być członkiem PZW. Kartoteka wędruje do archiwum, a po pięciu latach jest niszczona. To właśnie tak jak z porzuconym autem na parkingu wink: - zostaje utylizowane na koszt właściciela lub miasta jeśli nie można wyegzekwować opłaty.
PS: Mam chwilami wrażenie, że nie czytasz dokładnie postów. Mówię o sytuacjach z którymi się zetknąłem, ale ja nie odpowiadam w żaden sposób za żadne kartoteki ...to tak dla jasności wink: wesoly

Nawet przez chwile nie miałem na mysli ,że Ty odpowiadasz za kartoteki lub coś w tym stylu chyba że jesteś skarbnikiem swojego koła a to inna inkszosć.A co do auta to jak masz kilka to czy czasem przez jakis dłuzszy okres któreś z nich stoi na parkingu (może to być przykładowo rok)i nie kozystasz z niego bo masz takie widzimisie to odcholowują go na "złom"lub "archiwum"
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .


Ostatnio zmieniony przez LOBUZ dnia Nie Mar 14, 2010 9:22 pm, w całości zmieniany 2 razy
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bassoon napisał:
Spokojnie można "przenieść się" do innego koła bez pobierania żadnej kartoteki powiedzmy 2-go maja.Droższe o wpisowe.

Ja to nawet nie wiedziałem o jakiś kartotekach,jakiś IPN :?: zly:
W ub. roku nie chciałem płacić w mazowieckim to podjechałem do skarbnika
w siedleckim i tam zapłaciłem. W tym roku w któryś piątek dowiedziałem się że mus jechać na ryby ale skarbnik w siedleckim miał otwarte w sobotę a w sobotę już miałem być na Mazurach więc trzeba było kartę wykupić w piątek. Podjechałem do sklepu w W-wie gdzie właściciel sklepu ma znaczki swojego podwarszawskiego koła. Nikt nigdzie mnie o kartotekę nie pytał.
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że Wy nie o karcie wędkarskiej powinniście pisać a o legitymacji PZW, na której jest znaczek licencyjny. Kartę mają wszyscy na stałe i nie uprawnia ona do wędkowania a jedynie świadczy, że jesteś poinformowany o przepisach prawnych na temat wędkowania ( przecież teoretycznie są egzaminy ).
W nowym miejscu ( nowe koło ) potrzebuje Twoje akta, aby dać Ci zezwolenie ( licencję ) na ich wody. Licencję - znaczy się ten znaczek naklejony na rok obowiązujący. Karta wędkarska nie ma nic wspólnego z Twoimi przenosinami akt z koła X do koła Y. Jako dokumenty jesteś zobowiazany między innymi mieć kartę wedkarską. Legitymacji nie wydaje się, jeśli nie masz karty wędkarskiej, Ot i cała rola owej karty, której wg mnie nie powinno być, no bo po co?
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
bassoon napisał:
Spokojnie można "przenieść się" do innego koła bez pobierania żadnej kartoteki powiedzmy 2-go maja.Droższe o wpisowe.

Ja to nawet nie wiedziałem o jakiś kartotekach,jakiś IPN :?: zly:
W ub. roku nie chciałem płacić w mazowieckim to podjechałem do skarbnika
w siedleckim i tam zapłaciłem. W tym roku w któryś piątek dowiedziałem się że mus jechać na ryby ale skarbnik w siedleckim miał otwarte w sobotę a w sobotę już miałem być na Mazurach więc trzeba było kartę wykupić w piątek. Podjechałem do sklepu w W-wie gdzie właściciel sklepu ma znaczki swojego podwarszawskiego koła. Nikt nigdzie mnie o kartotekę nie pytał.


Widzisz Sacha - to jest logiczne. Kupujesz zezwolenie gdzie chcesz. Jak wygladało owe zezwolenie? Czy to były te same znaczki naklejone do Twojej legitymacji?
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny temat pokazujący rzeczywistośc jaka panuje w PZW.
pozdrawiam lobuz
PS.ide spać bo rano wybieram się na rybki na wode prywatna
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam pytanie:
Czy Koledzy wiedzą jakie dane zawiera karta ewidencyjna?
To jest dopiero kuriozum ! 8O
pozdrawiam
Tomek
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dziś widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczęścia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
A ja mam pytanie:
Czy Koledzy wiedzą jakie dane zawiera karta ewidencyjna?
To jest dopiero kuriozum ! 8O
pozdrawiam
Tomek

Podstawa to dane osobowe. Adres zamieszkania, fotografia. Pewno informacje o tym jakim jesteś wedkarzem - wszystkie sprawy rozpatrywane przez sąd koleżeński ( oczywiście osoby z kartoteki ) za wykroczenia. Info o dzałalności w kole, odznaczeniach - no co może być innego?
Kartoteka jest potrzebna, aby wiedzieć, na jaki adres dać info na dotyczące sprawy wędkarza.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

old_rysiu napisał:
Widzisz Sacha - to jest logiczne. Kupujesz zezwolenie gdzie chcesz. Jak wygladało owe zezwolenie? Czy to były te same znaczki naklejone do Twojej legitymacji?

Znaczki jak widzę są takie same tylko na ub. rocznych jest pieczątka
"PZW Siedlce" a na tegorocznych "Koło Miejskie w Markach".
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sigi napisał:
Mam tylko nadzieję, iż "bunt" czy ucieczka członków katowickiego da sporo do myslenia "górze", być może czegos nauczy i inne okęgi.


Tak, nauczy. W moim ZO podjęto uchwałę, która przynajmniej w kilku punktach narusza statut, ale ma jedną właściwość - niemal całkowicie eliminuje takie "niekontrolowane" przenosiny 8O lol
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poklepię po kolei dla wyjaśnienia (w nawiasie mój komentarz):
1 Nazwisko i imiona (logiczne)
2.Data i miejsce urodzenia (no na upartego to miejsce)
3. Imiona rodziców, nazwisko rodowe matki ( 8O )
4.Miejsce stałego pobytu ( OK)
5.Wykształcenie ( 8O )
6.Wykonywany zawód ( 8O zly: 8O )
7.Seria i nr dowodu osobistego (OK)
8.PESEL (albo patrz pkt 7 albo na drzewo!)

Co PZW obchodzi punkt 3,5 i 6 ? Pytanie do prawnika.....
Czy wiecie, że każdy wędkarz ma obowiązek na bieżąco aktualizować swoje dane ? (wszystkie dane)
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dziś widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczęścia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze przy okazji co Wy z tymi kołami :?:
Mam przed sobą własną legitymację i co roku opłacana nie ma żadnej wzmianki jakie koło :? Są tylko znaczki opłaty podstawowej i okręgowej i na znaczkach pieczątka "okręg mazowiecki".
A 10 lat temu obie opłaty wynosiły 85plz w tym 157plz czyli prawie 2x więcej.
Czy coś w Polsce zdrożało 2x
:?: :roll: Nie miałbym nic przeciwko 3 czy 4 krotnej podwyżce ale czy przy dwukrotnej jest 2x więcej ryb albo 2x więcej kontroli :?:
Jestem pewien że nie.
pietruch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 08, 2004
Posty: 1317

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Gdańsk
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:

Czy coś w Polsce zdrożało 2x
:?: :roll:


Chleb usmiech
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowoœć: W-wa
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
Co PZW obchodzi punkt 3,5 i 6 ? Pytanie do prawnika.....
Czy wiecie, że każdy wędkarz ma obowiązek na bieżąco aktualizować swoje dane ? (wszystkie dane)

Nie jestem prawnikiem ale myślę że te wszystkie wymagania do kartoteki były ustalane we wczesnych latach powstania PZW czyli tak bardziej późny Stalin - wczesny Chruszczow zly: więc zauważ że i tak mało danych wymagano. A gdzie wyznanie :?: przynależność partyjna :?: pochodzenie :?:
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
CATFISCHDOG napisał:
Co PZW obchodzi punkt 3,5 i 6 ? Pytanie do prawnika.....
Czy wiecie, że każdy wędkarz ma obowiązek na bieżąco aktualizować swoje dane ? (wszystkie dane)

Nie jestem prawnikiem ale myślę że te wszystkie wymagania do kartoteki były ustalane we wczesnych latach powstania PZW czyli tak bardziej późny Stalin - wczesny Chruszczow zly: więc zauważ że i tak mało danych wymagano. A gdzie wyznanie :?: przynależność partyjna :?: pochodzenie :?:


No Kolega nie przesadza, bo kartoteka zmieniona (pewności nie mam - przyznzję) po "zmianach systemowych". Zawiera jeszcze pewne sympatyczne oświadczenie:
"Uprzedzony o odpowiedzialności karnej z art. 247 Paragraf 1Kodeksu Karnego, potwierdzam własnoręcznym podpisem zgodność danych zamieszczonych we wniosku"
Jak Was teraz Koledzy Sądy Koleżeńskie i Rzecznicy Dyscyplinarni za cztery litery wezmą to cieniutko będzieta piszczeć !!!! (ja uaktualniam swoją ankietę pokażdej zmianie 8) )
pozdrawiam
Tomek
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dziś widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczęścia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
bassoon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołšczył: Sep 16, 2006
Posty: 109

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Tarnowskie Góry
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sacha napisał:
Cytat:
A 10 lat temu obie opłaty wynosiły 85plz w tym 157plz czyli prawie 2x więcej.



No co TY,patrzę własnie w mojej legitymacji rok 1991 kiedy wstępowałem i 25 000 opłata ulgowa + 3000 składka młodzieżowa + 1000 wpisowe.
Staniało jak byk normalnie wesoly

Kilka lat temu zmieniłem koło w ramach tego samego okręgu. Bo wygodniej,w sklepie się opłacało i kiedy tylko chcesz. Pan skarbnik właściciel sklepu dopiero na moje pytanie o kartotekę wspomniał,że sam ureguluje z poprzednim kołem i ja nic nie muszę robić.
W przypadku Zabrze też tak mogło być,że nawet nie wiedział,że jego kartoteka wędruje z koła do koła.
W tym roku zapisuję się do innego okręgu ale z powodu zmiany głównego miejsca przebywania i tym bardziej łowienia. Jutro mam odebrać papiery z nawiasem pisząc też Zabrza.
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
...kartoteka zmieniona (pewności nie mam - przyznaję) po "zmianach systemowych...

To ja kolegę upewnię wykrzyknik wesoly Uchwałą z 11 stycznia b.r. wzór kartoteki uznano (właśnie w okręgu Kolegi) za obowiązkowy i zobowiązano wszystkie koła do gromadzenia opisanych kilka postów wyżej danych wykrzyknik lol
CATFISCHDOG
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Apr 27, 2009
Posty: 635

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:?:
lol wink:
Cindy Crawford
_________________
Wafelkowa parafraza Kazika:
"Znowu dziś widzę zachód słońca
Znowu udało się doczekać końca
Mniej szczęścia mieli, ilu ich było
Wielu, nawet ich nie liczyłem"
LOBUZ
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 31, 2005
Posty: 807

Kraj: Polska
Miejscowoœć: ZEBRZYDOWICE
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CATFISCHDOG napisał:
Poklepię po kolei dla wyjaśnienia (w nawiasie mój komentarz):
1 Nazwisko i imiona (logiczne)
2.Data i miejsce urodzenia (no na upartego to miejsce)
3. Imiona rodziców, nazwisko rodowe matki ( 8O )
4.Miejsce stałego pobytu ( OK)
5.Wykształcenie ( 8O )
6.Wykonywany zawód ( 8O zly: 8O )
7.Seria i nr dowodu osobistego (OK)
8.PESEL (albo patrz pkt 7 albo na drzewo!)

Co PZW obchodzi punkt 3,5 i 6 ? Pytanie do prawnika.....
Czy wiecie, że każdy wędkarz ma obowiązek na bieżąco aktualizować swoje dane ? (wszystkie dane)

Istnieje taka mozliwośc iż nazwisko imie i data urodzenia są identyczne
dlatego potrzebne jest nazwisko rodowe jak w wszystkich innych waznych dokumętach.
_________________
wszystkie rybki śpią w jeziorze tylko jedna spać nie może .
old_rysiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jul 31, 2002
Posty: 8461

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Wądół
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
old_rysiu napisał:
Widzisz Sacha - to jest logiczne. Kupujesz zezwolenie gdzie chcesz. Jak wygladało owe zezwolenie? Czy to były te same znaczki naklejone do Twojej legitymacji?

Znaczki jak widzę są takie same tylko na ub. rocznych jest pieczątka
"PZW Siedlce" a na tegorocznych "Koło Miejskie w Markach".


No i mamy XXI wiek. Najlepszy przykład, że wszystko można ale co niektóre okręgi są do kitu :-(
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBUZ napisał:
CATFISCHDOG napisał:
Poklepię po kolei dla wyjaśnienia (w nawiasie mój komentarz):
1 Nazwisko i imiona (logiczne)
2.Data i miejsce urodzenia (no na upartego to miejsce)
3. Imiona rodziców, nazwisko rodowe matki ( 8O )
4.Miejsce stałego pobytu ( OK)
5.Wykształcenie ( 8O )
6.Wykonywany zawód ( 8O zly: 8O )
7.Seria i nr dowodu osobistego (OK)
8.PESEL (albo patrz pkt 7 albo na drzewo!)

Co PZW obchodzi punkt 3,5 i 6 ? Pytanie do prawnika.....
Czy wiecie, że każdy wędkarz ma obowiązek na bieżąco aktualizować swoje dane ? (wszystkie dane)

Istnieje taka mozliwośc iż nazwisko imie i data urodzenia są identyczne
dlatego potrzebne jest nazwisko rodowe jak w wszystkich innych waznych dokumętach.

Zwróć uwagę, że i rodowe nazwisko może być identyczne. Rzadko to się zdarza, ale możliwe. Chyba dlatego jest również wykształcenie. Co o tym myślisz ?
Zamki
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Nov 03, 2004
Posty: 2486

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że nie podważacie zasadności Waszego przyjścia na ten świat. ?
Jakie to polskie wszystko ocenić , że jest do dupy roztrząsać a poco a naco bo przecież nie można tak normalnie poprostu podać ale nie przecież wiemy lepiej jesteśmy mądrzejsi a reszta to głupki dotyczy to wszystkich dziedzin życi w tym kraju.
W ten sposób nigdy ten kraj nie podniesie się z kupy gówna ambicji jego obywateli. Idę stąd jak najdalej to już nie jest forum wędkarskie jakim było kilka lat temu. Politykierstwa i trolów mam dość w życiu realnym tu szukałem wiedzy związanej z moim hobby ale nie da się na forum wędkarskim jej znaleźć.
_________________
Łowię i zjadam ......
jarekk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołšczył: Jan 16, 2003
Posty: 996

Kraj: Polska
Miejscowoœć: Jelenia Góra
PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamker napisał:
Szkoda, że nie podważacie zasadności Waszego przyjścia na ten świat. ?
Jakie to polskie wszystko ocenić , że jest do dupy roztrząsać a poco a naco bo przecież nie można tak normalnie poprostu podać ale nie przecież wiemy lepiej jesteśmy mądrzejsi a reszta to głupki dotyczy to wszystkich dziedzin życi w tym kraju.
W ten sposób nigdy ten kraj nie podniesie się z kupy gówna ambicji jego obywateli. Idę stąd jak najdalej to już nie jest forum wędkarskie jakim było kilka lat temu. Politykierstwa i trolów mam dość w życiu realnym tu szukałem wiedzy związanej z moim hobby ale nie da się na forum wędkarskim jej znaleźć.

Akurat wszedłeś na Off Topic, wyluzuj Zamker ... wink:
Wyœwietl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Off Topic
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Idż do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za treści głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
Korzystając z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu są utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegają ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własności intelektualnej i twórczej bez zgody właścicieli praw autorskich są zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe są własnością ich prawowitych właścicieli, zaś ich użycie dozwolone jest wyłącznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.19 sekund :: Zapytania do SQL: 167