Czy wiesz, że...
Często zdarza się, że w miejscu, w którym złowiony został większy szczupak, po niedługim czasie pojawia się kolejny.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 526
 Zalogowani 0
 Wszyscy 526

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Wreszcie się ryby na nim poznały. Albo kormorany wyjadły. Pew ...(198349) Jun 13, @ 13:39:34

krzysztofCz: Mariusz nie wierzę... pewnie co¶ przed nami ukrywasz :hihi ...(198349) Jun 12, @ 14:37:39

mario_z: a ja nadal bez ryb, nie wiem co jest grane, ostatnie trzy wypłyni ...(198349) Jun 10, @ 11:58:48

krzysztofCz: W tym roku z belonami szału nie było. Kilka dni brały, potem wo ...(198349) Jun 09, @ 08:33:37

lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(198349) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(198349) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(198349) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(198349) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(198349) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(198349) May 12, @ 18:58:21


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2313
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2088
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2334
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2167
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2222
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2136
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2169
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2543
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2365
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Sandacz z lodu
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Sandacz z lodu
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 2:43 pm    Temat postu: Sandacz z lodu Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie ! Czy sandacze bior± z lodu na błystki ? Je¶li kto¶ ma jakiekolwiek do¶wiadczenie to poproszę o info . Na co , jaki sprzęt itp
kefaspirit
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2008
Posty: 407

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pytaj o jakiekolwiek do¶wiadczenia bo większo¶ć Ci opowie o swoich osi±gnięciach w Pro-Pikki lol
Tak swoj± droga też się ostatnio nad tym zastanawiałem.
Może kto¶ próbował swoich sił na lodzie z czym¶ typowo sandaczowym dajmy na to twister, czy kogut?
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno najlepiej bior± na czebaczki usmiech
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyzwierz napisał:
Podobno najlepiej bior± na czebaczki usmiech

A Ty Trzepaczku - sk±d wiesz takie rzeczy ? lol
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyzwierz napisał:
Podobno najlepiej bior± na czebaczki usmiech


Z lodu na żywca nie łowię, ale na jesień połowiłem na czebaczka, tyle, że nie sandacze, a szczupaczki (1 nawet miarowy wesoly )
Sajmon
Starszy podbierakowy
Starszy podbierakowy


Dołączył: Feb 06, 2008
Posty: 115

Kraj: Polska
Miejscowość: Komorów
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój kumpel w poprzednim sezonie złowił kilka sandaczy na zwykł±,polerowan±, ołowian± błystkę. 8O Podniecony t± sytuacj±,łowił w tym miejscu do końca roku,ale niestety sandacza już nie złowił. Wędkował w Porcie na Wi¶le. :?:
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisał:
grubyzwierz napisał:
Podobno najlepiej bior± na czebaczki usmiech


Z lodu na żywca nie łowię, ale na jesień połowiłem na czebaczka, tyle, że nie sandacze, a szczupaczki (1 nawet miarowy wesoly )


Tak się zastanawiam.... Czy nie łamałe¶ w ten sposób pkt. 3.7. RAPR? Tak tylko pytam z ciekawo¶ci usmiech
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqza napisał:
wolfram napisał:


Z lodu na żywca nie łowię, ale na jesień połowiłem na czebaczka, tyle, że nie sandacze, a szczupaczki (1 nawet miarowy wesoly )


Tak się zastanawiam.... Czy nie łamałe¶ w ten sposób pkt. 3.7. RAPR? Tak tylko pytam z ciekawo¶ci usmiech

Złamał, złamał i jeszcze przyznał się do tego. 8O
Tu najnowszy (najaktualniejszy) regulamin amatorskiego połowu ryb
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Sro Gru 22, 2010 1:20 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz nie o to mi chodzi, wolfram przecież pisał o jesieni, mam na mysli wypuszczanie czebaczka do wody, ale czy zakładanie go na kotwiczkę to też wypuszczania - jest przeciez na uwięzi lol , ale z drugiej strony może zwiac lol
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqza napisał:
Mariusz nie o to mi chodzi, wolfram przecież pisał o jesieni, mam na mysli wypuszczanie czebaczka do wody, ale czy zakładanie go na kotwiczkę to też wypuszczania - jest przeciez na uwięzi lol , ale z drugiej strony może zwiac lol

Trochę póĽno, ale załapałem. :oops: wink:

sqza napisał:
mam na mysli wypuszczanie czebaczka do wody, ale czy zakładanie go na kotwiczkę to też wypuszczania - jest przecież na uwięzi, ale z drugiej strony może zwiać

Ryby przeznaczone na przynętę mog± być wprowadzone wył±cznie do wód z których zostały pozyskane - z wył±czeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7.
RAPR/zasady wędkowania/wędkowanie/pkt 3.11.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz - pkt. 3.11. wszystko wyja¶nia, ale póki co jeszcze obowi±zuje nas stary RAPR, gdzie tego punktu nie ma. Moje pytanie uznaję więc za zasadne lol Pozdr
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqza napisał:
Mariusz - pkt. 3.11. wszystko wyja¶nia, ale póki co jeszcze obowi±zuje nas stary RAPR, gdzie tego punktu nie ma. Moje pytanie uznaję więc za zasadne lol Pozdr


Sqza był za to punkt 3.7. o którym wspomniałe¶: Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku trawianka, czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie należy wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód.
....czyli na smyczy również nie wolno wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sqza napisał:
Mariusz - pkt. 3.11. wszystko wyja¶nia, ale póki co jeszcze obowi±zuje nas stary RAPR, gdzie tego punktu nie ma. Moje pytanie uznaję więc za zasadne lol Pozdr

Obowi±zuje nas już natomiast nowa ustawa
Gierek
Łowca Klenia


Dołączył: Mar 16, 2007
Posty: 974

Kraj: Polska
Miejscowość: Prudnik
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc tak: seledynowa(zielona) poziomka bardzo skuteczna, z reszt± uniwersalna do wszystkich gatunków drapieżnych ryb, może też być miedzianka i robal (kolor robaka dowolny), mog± też być skrzydełka i robal, czasem też warto gnomem, je¶li oczywi¶cie jest w pudełku z przynętami. Dokładniej sprawę możesz omówić z Dociem. Z tego co pamiętam to w zeszł± niedzielę wytarmosił 2 albo nawet 3 sandałki pod rz±d lol lol wink:
grubyzwierz
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 23, 2007
Posty: 694

Kraj: Polska
Miejscowość: Zielona Góra/Pszczew
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano wła¶nie, ustawa ustaw±... a jak to się będzie miało do sprzedaży w sklepach wędkarskich ? Przecież wystarczy powiedzieć, że karasie i czebaczki s± dla akwarystów... i dupa blada ...
_________________
http://www.grubyzwierz.pl
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przywrócono podrywkę (pkt 3.10), ważny jest również punkt 3.11 który mówi o rybie jako żywej przynęcie, ale żeby ten punkt był egzekwowany przez wędkarzy powinno się zakazać sprzedaży w sklepach wędkarskich żywych ryb, sklep wędkarski to nie centrala rybna, może to by ukróciło w pewnym stopniu wprowadzanie obcych gatunków do naszych wód, lecz taki zakaz jest raczej nierealny.
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
... ale żeby ten punkt był egzekwowany przez wędkarzy powinno się zakazać sprzedaży w sklepach wędkarskich żywych ryb, sklep wędkarski to nie centrala rybna, może to by ukróciło w pewnym stopniu wprowadzanie obcych gatunków do naszych wód, lecz taki zakaz jest raczej nierealny.


To też nie rozwi±że problemu. Nie będzie w sklepach, to będzie na bazarze albo na targu. Sam znam takie miejsce gdzie można kupić karasie, kiełbie i inne małe ryby. Nie ma możliwo¶ci żeby udowodnić że s± one do akwarium, do zarybiania stawu czy na wędkę usmiech
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obywatel napisał:
mario_z napisał:
... ale żeby ten punkt był egzekwowany przez wędkarzy powinno się zakazać sprzedaży w sklepach wędkarskich żywych ryb, sklep wędkarski to nie centrala rybna, może to by ukróciło w pewnym stopniu wprowadzanie obcych gatunków do naszych wód, lecz taki zakaz jest raczej nierealny.


To też nie rozwi±że problemu. Nie będzie w sklepach, to będzie na bazarze albo na targu.

W takim razie trzeba liczyć na uczciwo¶ć wędkarzy łowi±cych metoda żywcow±, bo je¶li sami wędkarze nie podejd± do tematu poważnie, uczciwie to żadne nakazy czy zakazy tego problemu nie rozwi±ż±, tylko czy wędkarzy "żywczarzy" stać na taki wysiłek. :?: wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I o to chodzi!!! Nie ma przepisu, którego nie dałoby się obej¶ć. Wszystko zależy od podej¶cia i dojrzało¶ci tych, których te przepisy dotycz±...
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyzwierz napisał:
Ano wła¶nie, ustawa ustaw±... a jak to się będzie miało do sprzedaży w sklepach wędkarskich ? Przecież wystarczy powiedzieć, że karasie i czebaczki s± dla akwarystów... i dupa blada ...


Sprzedaż to zupełnie inna sprawa. Wracaj±c na łowisko, w ¶wietle nowej ustawy i RAPR nie można stosowac czebaczka na żywca - i to jest zdecydowanie do wyegzekwowania przez np. PSR, natomiast, gdy wędkarz założy na haka karasia - nikt niestety nie udowodni, że pochodzi on ze sklepu (tu można tylko liczyc na uczciwo¶c wędkarzy). W drugim przypadku ustawa raczej nie zadziała (w naszym kraju) - jakkolwiek jednak, mimo sceptycyzmu wędkarzy w sens takiego zapisu prawnego Polska musiała go wprowadzic.
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3.11. (...) Ryby przeznaczone na przynętę, w stanie żywym można przechowywać w specjalnym sadzyku lub w siatce jak w pkt 3.5

Wie kto¶ czym jest "specjalny sadzyk"?
Czy... wiadro łapie się w tej definicji?
Bo je¶li nie, to będzie ciekawie. wesoly wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze inny kwestia, która mnie zastanawia od lat. No to jedziemy. wink:

2. Przynęty
a/ Jako przynęty mog± być stosowane:
- przynęty naturalne: zwierzęce i ro¶linne,
- przynęty sztuczne.
b/ Zabrania się stosować jako przynęt /zanęt/ :
- zwierz±t i ro¶lin chronionych,
- ikry rybiej,
c/ Przynęty naturalne zwierzęce to organizmy żywe lub martwe, a także ich czę¶ci. W
przypadku stosowania ryb jako przynęt, mog± być użyte tylko ryby wymiarowe lub nie
objęte wymiarem ochronnym oraz nie znajduj±ce się w okresie ochronnym.
d/ Przynęty naturalne ro¶linne to ro¶liny, ich czę¶ci oraz przetwory z nich / np. ciasta i
pasty/. Do przynęt tych umownie zalicza się też; sery.
e/ Przynęty sztuczne to grupa przynęt wykonanych z różnych materiałów naturalnych
lub sztucznych. Przynęty te mog± być uzbrojone najwyżej w dwa haczyki o rozstawie
ostrzy nie większym niż szeroko¶ć przynęty sztucznej / z tolerancj± do 2 mm /. wink:

Punkt 2e kontra 2c.

Najpierw 2e. Przynęta sztuczna - może być wykonana z materiałów naturalnych. Np. mucha lub jig - z piór. Czyli metoda muchowa i spinningowa. Ba - woblery oklejane rybi± skór± w takim razie też się tu mieszcz±. A je¶li tak to i połowę ryby mogę założyć na hak główki jigowej i tym spinningowac - bo spiningowac mogę tylko przynęt± sztuczn±.

No, ale 2c zabrania mi stosować przynęt naturalnych - czyli np. tego samego kawałka rybki, ale również pióra z koguta czy sier¶ci sarny!, nie mówi±c już o rybiej skórze.

Jak by¶cie podeszli do tematu? Chodzi mi o to jak by¶cie zinterpretowali te zapisy?

Bo jaki cel przy¶wiecał twórcom RAPR - bo to akurat jest oczywiste.

Je¶li dojdzie kiedy¶ to jakiej¶ rozprawy w s±dzie, to również może być ciekawie. wink: Te 2 zapisy s± tak niejednoznaczne, że pani sędzina z Kasiny Niewielkiej może uznać, że pan Kazio spokojnie, w ¶wietle prawa, będzie mógł spiningowac martw± rybk±.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
wolfram
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 08, 2010
Posty: 400

Kraj: Polska
Miejscowość: gdzie¶ na ¦l±sku
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario napisał:
Sqza był za to punkt 3.7. o którym wspomniałe¶: Raków pręgowatych, raków sygnałowych oraz ryb z gatunku trawianka, czebaczek amurski i sumik karłowaty po złowieniu nie należy wypuszczać do łowiska, w którym je złowiono, ani do innych wód.
....czyli na smyczy również nie wolno wink:


Nie należy nie oznacza nie wolno. Sprawę uważam za wyja¶nion± wink:

Zgodnie z Ustaw± o ochronie zierz±t nie powinno się też łowic ryb z użyciem haczyka, bo to powoduje "ból", stres i cierpienie wykrzyknik


Ostatnio zmieniony przez wolfram dnia Czw Gru 23, 2010 9:54 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W oddzielnych postach piszę, bo rożne tematy.

"7. Wprowadza się następuj±ce limity ilo¶ciowe ryb do zabrania z łowisk:
7.2. W ci±gu doby / w godz. 0.00 - 24.00 /
- sum 1 szt.
- lin 4 szt."

Ryby w siatce mogę przechowywać przez max. 24 h.


"3.5 Każdy wędkarz musi przechowywać osobno złowione przez siebie ryby, z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godz. W siatce można przetrzymywać nie więcej ryb, niż wynika to z limitów dobowych."

Czyli w czasie kontroli ZAWSZE mogę mieć np. 2 sumy, albo np. 8 linów! Bo połowę złowiłem do godziny 24:00, a resztę po północy. Z tym, że połowa połowu (4 regulaminowe liny)w siatce-żywa, a połowa(kolejne 4 regulaminowe liny) już u¶miercona-w bagażniku auta. I wszystko w majestacie prawa.

Zgadzacie się ze mn±? wink:
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Obywatel
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 26, 2007
Posty: 345

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile mnie pamięć nie myli w dotychczasowym RAPR był zapis, który jasno mówił, że spinningowanie na martw± rybkę jest zakazane. Teraz takiego zapisu nie znalazłem
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obywatel napisał:
O ile mnie pamięć nie myli w dotychczasowym RAPR był zapis, który jasno mówił, że spinningowanie na martw± rybkę jest zakazane. Teraz takiego zapisu nie znalazłem

..., ale jest za to dokładny zapis na temat łowienia metod± spinningow± (pkt2.1.)
Łowienie ryb metod± spinningowa dozwolone jest na jedn± wędkę, trzyman± w ręku, z linka zakończona jedn± sztuczn± przynęt± , uzbrojon± w nie więcej niż dwa haczyki.
My¶lę ze tu wszystko jest jasne. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech



Ostatnio zmieniony przez mario_z dnia Czw Gru 23, 2010 10:25 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
the_animal
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 11, 2007
Posty: 1971

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tylko chciałem się zapytać o sandacze z lodu :?
Nawi±zuj±c do RAPR odpadaj± też definitywnie worki karpiowe , któych karpiarze maj± po kilka sztuk . Teraz pisze jasno , że ryby można przechowywać w siatce z miękkiego tworzywa rozpiętej na sztywnych pał±kach - a regulamin stał się prawem :?
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:

Łowienie ryb metod± spinningowa dozwolone jest na jedn± wędkę, trzyman± w ręku, z linka zakończona jedn± sztuczn± przynęt± , uzbrojon± w nie więcej niż dwa haczyki.
My¶lę ze tu wszystko jest jasne.

Oj Mario. No wła¶nie absolutnie nie jest jasne, co wyżej chyba wykazałem.

Jasne s± intencje. Ale prawo i s±dy nie kieruje się intencjami, tylko paragrafami.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
A ja tylko chciałem się zapytać o sandacze z lodu :?


Trafiłem kiedy¶ na info, że sandacze łowi się skutecznie na długie, smukłe podlodówki. Z tym, że przynęta dobrze żeby miała niemal ci±gły kontakt z dnem. Czyli blacha leży na dnie i ruchem kijka dosłownie stawiasz j± do pionu, bez gwałtownych, wysokich poderwań. Niemal ci±gle na dnie.
Oczywi¶ci to czysta teoria - praktyki brak. wink:
Pochwal się jak wyniki!
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Abstrahuj±c 8O wesoly od tematu: duż± zmian± jest również podwyższenie wymiarów niektórych gatunków ryb. Ciekawe, ilu z wędkarzy zasłoni się niewiedz± podczas kontroli...
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
odpadaj± też definitywnie worki karpiowe , któych karpiarze maj± po kilka sztuk .

A gdyby tak, bior±c pod uwagę ¶wi±teczny czas, użyć worków karpiowych jako worki Mikołajowe na prezenty? Ty to prawie jak Mikołaj, tylko brody brak. wink: wesoly
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
sqza
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 05, 2005
Posty: 566

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The_animal ma rację odbiegli¶my od tematu. Ja w niedziele próbowałem złowić sandacza spod lodu stosuj±c błystki okoniowe w moich pewnych miejscach "łódkowych". Blache podnosiłem do pionu, grałem ni± delikatnie na dnie, próbowałem opadu, nawierciłem dziur i kompletnie bez efektu smutny . Nie będę więcej próbował, nie mam przekonania
_________________
http://wodnagaleria.eu/
http://www.kotuszow.pl/
mario_z
Łowca Szczupaka i Suma


Dołączył: Apr 16, 2006
Posty: 6562

Kraj: Polska
Miejscowość: Lublin
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 10:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_animal napisał:
A ja tylko chciałem się zapytać o sandacze z lodu :?

Na Zemborzyckim nie bior± na nic, chyba już ¶więtuj± wink: a tak na poważnie to gdy żerowały to brały na wszelkiej ma¶ci błystki pod-lodowe, moim zdaniem najlepsza błystka na sandacze, o okoniach nie-wspomnę to błystka kształtem podobna do tej, KLIK z tym że moje błystki maja wlutowane wszystkie trzy haki na samym dole, końcu blaszki.
Ja zaopatrywałem się w podobne błystki w sklepie wędkarskim Camaro w Zegrzu.

Ps. Szczupłe też nie gardz± tymi blaszkami. wink:
_________________
Pozdrawiam
Mariusz
------------------------------------------------------------------
Wszędzie dobrze, ale na rybach najlepiej a spinning to moja druga miło¶ć usmiech

Jotes
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 27, 2006
Posty: 2207

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sandacze z lodu łowiłem na własnej roboty blachy chromoniklowe 8-9 cm długo¶ci, wyprofilowane tak, żeby jak najdalej odjeżdżały od dziury. Blacha w dole doci±żona cyn±/nadlewem. Przynęta prowadzona agresywnie. Nad dziur± nie stoisz w jednym miejscu, kilka ruchów i zaczynasz obchodzić dziurę dookoła, a blacha jeĽdzi wtedy we wszystkie strony. wink:
ziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Nov 25, 2006
Posty: 1546

Kraj: Polska
Miejscowość: Tam gdzie Odra i Bóbr
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A taki ""drobiazg" jeszcze. Bardziej w temacie "ogólnopodlodowym" wink:

Prowadzenie blachy - za okoniem głównie. Niby oczywiste, ale jak widzę ostatnio na lodzie, nie do końca jednak.

Otóż pełen (podstawowy) cykl ruchu blachy to 3 etapy:

1 - poderwanie blachy do góry (niżej, wyżej, szybciej, wolnej - od wielu czynników zależne)

2- opuszczenie szczytówki i opad z "odjazdem" blachy w bok. Zależnie od blachy- odejdzie dalej lub bliżej. Bardzo rzadko opuszczam blachę całkiem na samo dno - pracuję nad nim głównie.

3 etap - W MOJEJ OPINII NAJWAŻNIEJSZY, NAJBARDZIEJ "RYBODAJNY", ALE NIEDOCENIANY, NIEZAUWAŻANY - czas w którym blacha, która odeszła od osi dziury w lodzie w bok i wraca do pionu! To czasem nawet kilka sekund. Spokojnie wyczekujemy na branie, bo przynęta cały czas pracuje!

90% swoich okoni złowiłem w 3. etapie cyklu. U mnie takie wędkowanie przynosi najlepsze efekty, ale jak widzę machaj±cych za okoniem blach± z częstotliwo¶ci± dwóch-trzech cykli na sekundę, narzekaj±cych, ze nie bior± - to mnie to bawi. wink: wesoly

PS. Zawsze wi±że swoje chwosty na kotwiczkach. Kilka czerwonych nitek, w mojej opinio, przynosi lepszy elekt, niż sama kolorowa rurka tworzywowa na kotwiczce.
_________________
"Człowiek będzie zdobywał coraz więcej i więcej, aż przyjdzie dzień, kiedy ¶wiat rzeknie: "Nie mam już nic więcej do ofiarowania" "
Majus
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Dec 06, 2008
Posty: 506

Kraj: Polska
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_z napisał:
W takim razie trzeba liczyć na uczciwo¶ć wędkarzy łowi±cych metoda żywcow±, bo je¶li sami wędkarze nie podejd± do tematu poważnie, uczciwie to żadne nakazy czy zakazy tego problemu nie rozwi±ż±, tylko czy wędkarzy "żywczarzy" stać na taki wysiłek. :?: wink:


W artykule OldRysia "Pojedynek pierwszy - żywiec kontra spinning
Opublikował 11-12-2003 o godz. 15:15:00 Monk", ładnie opisał wła¶ciwe według mnie podej¶cie do "żywcowania"

Zaczynamy od złowienia żywczyków na spławikóweczkę, stosowałem takie podej¶cie do tematu tej jesieni i stwierdziłem że lepiej bior± na rybki z danej wody niż na kupione karasie. Teraz będę mógł na dodatek spróbować podrywki.
Dołóżmy do tego poradę o szybkim zacinaniu i nie "paleniu Papierosa"
i metoda żywcowa jest całkiem super. (nie połkn±ł kotwiczki żaden, wszystkie zacięte w szczęki)
samara
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 26, 2007
Posty: 1247

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Czw Gru 23, 2010 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do sandacza używam echosondy. Czyli zamiast wrzucać do przerębli blachę najpierw wkładam tam czujnik echosondy i rozgl±dam się dookoła. Jeżeli na ekranie widzę stoj±c± nad dnem rybę w odległo¶ci pięciu sze¶ciu metrów ode mnie, to tam wiercę dziurę. Muszę uwzględnić także znoszenie blachy przez pr±d wody. Najczę¶ciej wystarczy kilka ruchów, aby sandacz uderzył. Problem jest jednak w tym, że najczę¶ciej siedzi w głębokich dołach, gdzie trudno mu podsun±ć przynętę. Jednak kiedy wychodzi na stoki na płytsz± wodę metoda idealna. Tak łowiłem kilka lat temu. Ostatnio nie chodzę na lód.
owik
Smarowacz kołowrotków
Smarowacz kołowrotków


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 149

Kraj: Polska
PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klik - warto obejrzeć.

Warto się wreszcie nauczyć wstawiać linki wink:

Przepraszam, myli mi się z innym forum. Obiecuję poprawę. :oops:
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 132