Czy wiesz, że...
RP jest krajem o stosunkowo dużej ilo¶ci jezior. Jezior większych niż 1 ha jest 7085, a ich ł±czna powierzchnia wynosi ok. 281 tys. ha, co w przybliżeniu stanowi 1% obszaru kraju.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 325
 Zalogowani 0
 Wszyscy 325

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(154075) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(154075) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(154075) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(154075) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(154075) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(154075) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(154075) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(154075) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721897) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721897) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2083
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2195
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2360
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - "Polaka" kultura
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
"Polaka" kultura
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1493

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 8:30 am    Temat postu: "Polaka" kultura Odpowiedz z cytatem

Znany problem naszych rodaków na zachodzie. "wędkarze"
Zgodnie z zasad±, że polski wędkarz i kłusol rybie nie przepu¶ci.
_________________
Lecek
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przejmuj się durnymi wypowiedziami “cywilizacyjnej’ durnoty ‘zachodu”
Nie chca pamiętać o tym jak Duńczycy grabili z dorsza nasz± strefe rybołóstwa morskiego,jeszcze w latach siedemdziesi±tych
Ile kapitanów “cywilizowanych bander zostało ukaranych za wypompowywanie nieczysto¶ci i topienie ichniejszego ¶wiństwa w naszej strefie ??
Długo by pewnie wyliczać , tyle że Oni zawsze robia wszystko dla naszego dobra
:placz
My to przecie barbarzyńcy!!!! wyżremy im ptaszki z gniazd ,nawet nie oszczędzimy blaszanych kukułek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm... nie rozumiem, cóż w tym tek¶cie nowego /chyba, że język ma zaszokować!;)/? Przenosz± nasze zwyczaje na tamtejsze wody, gdzie... ryby łowi się w innym celu niż generalnie u nas. Chc±c zje¶ć idzie się do sklepu, a opinie o konsumowaniu ryb słodkowodnych s± zdecydowanie inne niż u nas. Nie wszędzie jednak. ;)
Faktycznie boli, że polska dzicz nie umie dostosować się do zasad gospodarzy.
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Chc±c zje¶ć idzie się do sklepu, a opinie o konsumowaniu ryb słodkowodnych s± zdecydowanie inne niż u nas. Nie wszędzie jednak. ;)

Co prawda w Holandii nigdy nie byłem ale np. we Francji, Włoszech, Szwecji,Norwegii, Hiszpanii, USA, Kanadzie w sklepach nie widziałem ryb słodkowodnych oprócz hodowlanych tęczaków więc jak zje¶ć rybę słodkowodn± je¶li się jej nie złowi?
Trzeba by wprowadzić całkowity zakaz jedzenia ryb słodkowodnych bo innego wyj¶cia jako¶ nie widzę.
Kiedy¶ za granic± złowiłem w potoku 2 tęczaki, nie pamiętam ale tak co¶ pod 40cm dochodziły-rewelacja w smaku.
Jaki¶ czas póĽniej byli¶my w jakim¶ supermarkecie i w akwarium pływały tęczaki trochę mniejsze od złowionych ale kupili¶my.
W domu już w czasie czyszczenia widać było różnicę a w smaku były to dwa różne gatunki, oczywi¶cie ten ze sklepu duuuużo gorszy.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usmiech
Pisz±c o inno¶ci preferencji konsumenckich miałem na my¶li wła¶nie to, że tamtejsze menu raczej wyklucza jedzenie ryb słodkowodnych. usmiech
Ale rybak zza Odry ma zej¶cie na swój połów - kupuj± u niego nawet... polskie władze lokalne, organizuj±c imprezy - po czę¶ci wędkarskie - w okolicach Kostrzyna. usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tak dokładnie z tymi słodkowodnymi ;-). W Alzacji od czasu do czasu można na stoisku rybnym zastać szczupaka ( nie próbowałem). Prawd± jest, iż okonia, sandacza jeszcze nie widziałem. Białej ryby również nie, ale jej amatorów rdzennych mieszkańców tej krainy znam wielu. Wcale nie Polacy uczyli ich łowić cztero centymetrowe bolenie, płoteczki, ukleje i inne by następnie (nieczyszczone nawet) umie¶cić na gor±cym oleju i zajadać jak frytki ;-).
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja - s±siedzi zza Odry na pniu wykupowali okonie-liliputki, aby topić je w gor±cym oleju.
Starydrwal
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Nov 13, 2004
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeg
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Administratorze-po co okre¶lenie polska dzicz? Może od razu polnisze szwajne czy jako¶ tak. Póżniej dziwimy się że kto¶ flagę w gówno wkłada.
_________________
Piękny, ach piękny dżwięk wiruj±cego koła.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nietrudno zgadn±ć, że nie pisałem o wszystkich, ale o tych, którzy przynosz± nam ujmę swoim postępowaniem i kreuj± wizerunek naszej nacji, z którym jak mniemam i Ty się nie utożsamiasz. Jako uczciwego człeka mierż± mnie okre¶lenia, o których wspominasz lecz niestety za dużo jest przykładów uzasadniaj±cych taki wizerunek. A tracimy na tym wszyscy niestety.
Polnische .... Deutche ¶winek też widziałem całkiem sporo, ale nie o to chodzi. ;)
A wspomnian± flagę wkładaj± przez takie wypowiedzi jak moja?! Mam nadzieję, że sam w to nie wierzysz. :roll:
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no cóż ,tam gdzie Polak ,od razu wiadomo -dzicz i hołota- tyle że podczas mojej zeszło miesiecznej bytno¶ci w Szwecji,moimi poprzednikami byli 'cywilizowani "Niemcy ,którzy po sobie zostawili upstrzone w trochę większe od narybku szczupacze i sandaczowe lepki drzewko, oraz wyrzucone w krzaki za domek łabędzie z ukręconymi łepkami :placz
cys_82
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Feb 18, 2007
Posty: 18

Kraj: Polska
Miejscowość: Busko Zdrój / Zabrze
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ciekaw byłem kiedy zaczn± skarżyć się Holendrzy. Sam wła¶nie pracuję w Holandii. Czę¶ć naszych pracowników wykupiła karty wędkarskie, czasem udaje im się złowić jakiego¶ przyzwoitego szczupaka lub karpia. Większo¶ć ryb dostaje niestety w przysłowiowy "beret" - nawet gdy zamrażarka jest już pełna ryb. Gdy się pytam po co im tyle mięsa,robi± tylko dziwne miny i urywaj± rozmowę. Nie wszyscy, ale my Polacy mamy niestety taka mentalno¶ć, nic nie może się "zmarnować. Przykre to.
Pozdrawiam
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wszyscy, ale my Polacy mamy niestety taka mentalno¶ć, nic nie może się "zmarnować. Przykre to.

No mała nie¶cisło¶ć wesoly to w sumie dobrze, że nic nie może się zmarnować. Wynika z tego, iż jeste¶my narodem oszczędnym a to przecież cnota. wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenu¶ - post wyżej.
Dynda mi naganna postawa innych narodów, o ile nie godzi to w mój interes. Boli mnie jednak postawa rodaków, która wystawia nas na po¶miewisko.
A licytowanie się w kwestii, kto jest bardziej "be" w mojej ocenie ¶wiadczy jedynie o zakompleksieniu.

A w odpowiedzi na post Roberta mały cytat: "Polacy s± najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie... Polacy, według mojej opinii oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Guberni, s± jedynym narodem w Europie, który ł±czy w sobie wysok± inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyj± ci±gle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozs±dek życiowy, nigdzie niespotykany. "
I jeszcze jeden:"(...)uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczno¶ci niemieckiej jako element warto¶ciowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że poł±czenie niemieckiej systematyczno¶ci z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki."

Kto to mógł powiedzieć? NPD z Brandenburgii?;)
OdpowiedĽ TUTAJ i stronkę dalej. Przekonuj±ce potwierdzenie twierdzenia, że byt kształtuje ¶wiadomo¶ć!wesoly
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1493

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie b±dĽmy szczerzy do bólu. Niestety "tam" w większo¶ci wyjeżdżaj± osoby na dorobek gdzie każda okazja oszczędno¶ci jest ważna. Jak i ich przyzwoito¶ć w±tpliwa. Tam się takich ryb przez miejscowych nie spożywa, a u nas się im nie daruje "bo to panie grzech, aby ryba pływała sobie w wodzie tak bez pożytku" Zachodni sojusznicy" nie przewidzieli takiego obrotu sprawy w tym temacie. Trochę to potrwa zanim się pozbieraj±. Jednak u nich decyzje zapadaj± szybko, a służby porz±dkowe s± bardzo nieprzyjemne dla osób łami±cych prawo. Co do ryb słodkowodnych to np. w Finlandii czy Szwecji jada się i wędzi ryby słodkowodne. Tam każdy zabiera tyle ile mu potrzeba st±d pozwolenie na indywidualne połowy sieci± s± tańsze niż pozwolenia na wędkowanie. A 2 i- więcej kilogramowe leszcze wędzone w cało¶ci s±, że paluszki lizać.
I tak należy zauważyć, że się polepszyło gdyż s± przypadki wykupywania pozwoleń na wędkowanie. Czyli połowy legalne. Przypomnijcie sobie czasy gdy "nasi" jeszcze nie tak dawno na potęgę kłusowali albo w ramach oszczędno¶ci jadało się puszki karmy dla psów i kotów. Czyli postęp jest zly:
_________________
Lecek


Ostatnio zmieniony przez lecek dnia Sob Wrz 17, 2011 1:18 pm, w cało¶ci zmieniany 1 raz
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tak. Dorzucę do tej wyliczanki wędzonego bolenia.
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1493

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Dorzucę do tej wyliczanki wędzonego bolenia.


Tak, tak Monku. IdĽmy dalej w tym temacie niżej tzn. zostały jeszcze do zagospodarowania ¶lizy i kijanki :P
_________________
Lecek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówię poważnie - gdy skosztujesz, to przylecisz do mnie z doskonał± kaw±! usmiech Też żyłem w takim przekonaniu - do momentu konsumpcji. Tylko warunek: musi być konkretny, a nie ¶ledzik.
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1493

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak a pro po poza temat to chcę zauważyć, że Monk ma o jedn± szóstkę z lewej strony liczby postów więcej ode mnie. Co zgodnie z wyliczeniami wskazuje, że zrównam się z nim kończ±c sze¶ćdziesi±t lat.

To nie będziemy na to zbyt długo czekali! Pozdrawiam Maciu¶. ;)
_________________
Lecek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli napisałem o 6 baboli więcej od Ciebie - tego siętrzymajmy, po starej znajomo¶ci. ;)
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Sob Wrz 17, 2011 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monk napisał:
Kto to mógł powiedzieć? NPD z Brandenburgii?;)

Bez zagl±dania w link wiem że Przewodnicz±cy NSDAP,Kanclerz Niemiec Adolf Hitler 8)
I z tym jego stwierdzeniem chyba należy się zgodzić,pozwolę sobie wyja¶nić dlaczego się z Hitlerem zgadzam:
bywałem tam i tu, pomieszkiwałem sobie za granic± przez wiele lat i chyba żadna nacja nie jest tak pomysłowa, nie przejawia takie inicjatywy ani pomysłowo¶ci. Nawet je¶li chodzi o przepisy (jakiekolwiek) to jak nam nie pasuje to znajdziemy takie wyj¶cie czy obej¶cie żeby pasowało.
W latach 80 występowały trudno¶ci w zaopatrzeniu, znaczy można było kupić .........ocet, i co z tego? Po¶wiadcz± Ci co pamiętaj± i bywali w tym czasie na różnych imieninach, urodzinach czy innych imprezach że stoły się uginały a z kartek tego stołu się nie dało zastawić. Sam miałem wesele w stanie wojennym i wiem z którego chlewu pozyskałem dawczynie szynek,schabów i innych produktów zly:
Spotkałem się z opini± że gdyby tak przenie¶ć w realia stanu wojennego
Amerykanina, Kanadyjczyka czy Anglika to byłoby tak jak z dinozaurami tylko dużo szybciej - jakie¶ 6 miesięcy i by wymarli.
I jako ciekawostka:
W latach II wojny w Kanadzie panował okropny głód .......... bo nie było WOŁOWINY zly: nie było z czego zrobić "t-bone steaka" toż to musiał być dla nich horror. Była wieprzowina, był drób ale co to za jedzenie :roll:
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1493

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Spotkałem się z opini± że gdyby tak przenie¶ć w realia stanu wojennego Amerykanina, Kanadyjczyka czy Anglika to byłoby tak jak z dinozaurami tylko dużo szybciej - jakie¶ 6 miesięcy i by wymarli.
I jako ciekawostka:
W latach II wojny w Kanadzie panował okropny głód .......... bo nie było WOŁOWINY zly: nie było z czego zrobić "t-bone steaka" toż to musiał być dla nich horror. Była wieprzowina, był drób ale co to za jedzenie :roll:


Co do Kanady to nie wnikam. Jednak Brytyjczycy przeżyli ciężkie wojenne czasy i też mieli kartki i braki we wszystkim. Tylko oni byli wolni. Jednak z przeniesieniem "porz±dku, dyscypliny i obywatelskiej odpowiedzialno¶ci" To gdy w Brytanii ogłoszono, że w dniu takim a takim (ze względu na wydajno¶ć pomp i braki zasilania) woda w mie¶cie będzie dostępna tylko godzinę i uprasza się, aby obywatele napełnili ni± wanny w lub pojemniki w ilo¶ci nie więcej niż (tu podano przydział na rodzinę w galonach) bo w tedy wystarczy jej dla wszystkich. Co Brytyjczycy wykonali.

A teraz wyobraĽ sobie taki sam komunikat w jakimkolwiek polskim mie¶cie.
_________________
Lecek
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
To gdy w Brytanii ogłoszono, że w dniu takim a takim (ze względu na wydajno¶ć pomp i braki zasilania) woda w mie¶cie będzie dostępna tylko godzinę i uprasza się, aby obywatele napełnili ni± wanny w lub pojemniki w ilo¶ci nie więcej niż (tu podano przydział na rodzinę w galonach) bo w tedy wystarczy jej dla wszystkich. Co Brytyjczycy wykonali.

A teraz wyobraĽ sobie taki sam komunikat w jakimkolwiek polskim mie¶cie.

Nawet je¶li swoj± ubog± wyobrazię spotęguję do potęgi entej taka opcja nijak mi nie wychodzi zly: Jest to niewykonalne bo nikt nam nie będzie dyktował co i kiedy mamy robić- I BASTA wink: :roll:
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1493

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sacha napisał:
Była wieprzowina, był drób ale co to za jedzenie :roll:


XIX w generał brytyjski relacjonuje po walce na libijskiej pustyni:
"Maszerujemy w siódmy dzień whisky się skończyła, podamy pomału z pragnienia, wróg naciska. Na to słuchacz: Panie generale, a nie mieli¶cie wody. No co Pan!! kto w takiej chwili my¶lał o myciu.
_________________
Lecek
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
To gdy w Brytanii ogłoszono, że w dniu takim a takim (ze względu na wydajno¶ć pomp i braki zasilania) woda w mie¶cie będzie dostępna tylko godzinę i uprasza się, aby obywatele napełnili ni± wanny w lub pojemniki w ilo¶ci nie więcej niż (tu podano przydział na rodzinę w galonach) bo w tedy wystarczy jej dla wszystkich. Co Brytyjczycy wykonali.

A teraz wyobraĽ sobie taki sam komunikat w jakimkolwiek polskim mie¶cie.


A sk±d się to bierze? wink:
artur
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 08, 2002
Posty: 2182

Kraj: Polska
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2011 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łęcek. w WB kartek w trakcie wojny nie było, ale z racji bankructwa w wyniku wojny, kartki i wszelka reglamentacja była od 1945 do 1950, a do tego oddanie kilku wysp i archipelagów USA oraz prawie cały zapas złota żeby spłacić długi wojenne, a wszystko to, bo im się nie chciało ruszyć dupy w 39-ym.

Ostatnio zmieniony przez artur dnia Wto Wrz 20, 2011 8:04 am, w cało¶ci zmieniany 1 raz
sacha
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 30, 2002
Posty: 3612

Kraj: Polska
Miejscowość: W-wa
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 7:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artur napisał:
Łęcek. w WB kartek w trakcie wojny nie było.

Taaaa, bo jak się ma taki specjał jak haggis (przyrz±dzany z owczych podrobów (w±troby, serca i płuc), wymieszanych z cebul±, m±k± owsian±, tłuszczem i przyprawami, zaszytych i duszonych w owczym żoł±dku) to i kartek nie potrzeba.
Niedawno czytałem co¶ o Anglii okresu przedwojennego i pamiętam opis ¶niadań:
Owsianka, duszone nerki baranie, fasolka,jajecznica,bekon smażony.
I to nie oddzielnie ale wjeżdżało na stół wszystko razem.
W±tpię żeby teraz ale w przeszło¶ci ¶niadanie było uważane za najważniejszy posiłek.
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1493

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Autentyczna anegdota turystyczna rozmowy osób(krajów rozwiniętych) gdy zorientowali się, że w ich otoczeniu znajduje się polak.

Wiesz, to polak
No i co z tego?
Jak to? Oni jedz± kaszankę!
_________________
Lecek
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotkałem już wydaje mi się sporo ludzi rożnych nacji, kultury, wyznań. Prezentowali różny poziom wykształcenia, status socjalny...
Mój obiektywizm (pojecie względne) każe mi s±dzić, iż wszyscy jeste¶my do siebie podobni wink: lol .
Za każdym razem w tego typu dyskusjach staram się uciekać od tworzenia ogólnego obrazu nacji. Od generalizowania, chociaż ta tendencja od wieków prze¶laduje ludzi wink:. Pojęcie mentalno¶ci narodu to moje największe zmartwienie. Mentalno¶ć to według mnie cecha jak najbardziej indywidualna. Stosowanie tego okre¶lenia w stosunku do całej nacji jest nieporozumieniem. Dorobek kulturowy narodów to ponoć ich wkład w rozwój cywilizacji.
Celowo użyłem słowa ponoć, bo zapewne znajdziemy i tych, którym nie odpowiada ani kierunek ani sam rozwój cywilizacyjny wink:.
Najlepsze we wszystkim jest, iż na podstawie zachowań w rezultacie garstki b±dĽ nawet jednego przypadku wyrabiamy opinie całemu narodowi. Owszem pewne zachowania powtarzane konsekwentnie przez grupę ludzi: Niemców, Francuzów, Anglików, Polaków itd... będ± rzutowały na ich wizerunek, ale czy na tej podstawie mamy prawo tworzyć wizerunek całego narodu? Nawet, jeżeli jakie¶ brzydkie zachowania grupy ludzi mnoż± się to zawsze będzie to ułamek a nie przekrój społeczny.
Łatwo przekonać się, że działa to we wszystkich kierunkach, wystarczy poczytać komentarze pod t± "międzynarodow± afer± kryminaln±"wink:. Najbardziej rozbawił mnie komentarz pana John-a.

Of course Poland is in Eastern Poland, where else should it be? In Central Europe? Because they've stolen one third of Germany and live on stolen territory. So watch out Dutch people. poles are not only stealing fish!

By John | September 18, 2011 9:21 PM


Ale czy na jego podstawie mam uwierzyć, że wszyscy Anglicy to debile? wink: lol
Starydrwal
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Nov 13, 2004
Posty: 101

Kraj: Polska
Miejscowość: Brzeg
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma rozwoju bez kaszanki usmiech
_________________
Piękny, ach piękny dżwięk wiruj±cego koła.
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten Dżonu to jak widać historyk. usmiech
Robert
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 13, 2003
Posty: 3215

Kraj: Francja
Miejscowość: Selestat
PostWysłany: Wto Wrz 20, 2011 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komentarze pod "afer±" to naprawdę "tre¶ciwa" lektura wesoly
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1493

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sro Wrz 21, 2011 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak szanujemy narodowe symbole Flag
_________________
Lecek
MichalTch
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 692

Kraj: UK
Miejscowość: Nuneaton
PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwole sobie odgrzac temat.
Wiele razy spotkalem sie z podejrzliwoscia ze strony "tubylcow". Najpierw pytanie skad jestem, choc wiekszosc poznaje po akcencie. Wtedy zaczyna sie seria pytan czy wiem co musze miec zeby lowic, czy oplacilem pozwolenie, a moze nie slyszalem ze nie moge zabierac tego co zlowie. Zwykle odpowiadam ze przyszedlem na ryby a nie po ryby a mieso kupuje w sklepie. Wtedy zapada cisza, czytali gazety i liczyli na cos innego:)
Po kilku minutach takiego wywiadu zaczyna sie normalna rozmowa, tym razem o rybach i lowieniu. Mozna dowiedziec sie jak lowia ryby bo lubia o tym opowiadac i nie skrywaja swoich tajemnic tak jak Polacy. Wielu jest zainteresowanych tym jak wyglada lowienie ryb w Polsce.

Zakaz zabierania ryb oficjalnie obowiazuje ale jak wszedzie zdarzaja sie tacy ktorzy nie nic sobie tego nie robia. Rozmawialem z wedkarzem ktory otwarcie mowil ze czasami zabiera ryby do domu, mial na mysli szczupaki.
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mog± nie dostrzec różnicy
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.15 sekund :: Zapytania do SQL: 117