Czy wiesz, że...
GŁOWACICA:
- Rekord Polski - 20,30 kg
- Złoty medal - od 12,00 kg
- Srebrny medal - od 9,00 kg
- Br±zowy medal - od 7,00 kg

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 272
 Zalogowani 0
 Wszyscy 272

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Po ciężkiej końcówce tygodnia, spakowałem się i w pi±tek prosto z ...(185352) Jun 02, @ 13:57:41

lecek: Gdy wysyłałem post, pokazał się komunikat o zawieszeniu dostępu d ...(185352) May 24, @ 11:59:32

krzysztofCz: Lecku... Ty się j±kasz ;question :hihi :hihi :hihi Gratulac ...(185352) May 23, @ 07:04:50

lecek: Byłem ...(185352) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(185352) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(185352) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(185352) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(185352) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(721919) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(721919) Apr 26, @ 18:57:18


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2303
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2083
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2195
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2328
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2163
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2215
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2131
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2166
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2535
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2360
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - Jak łowić większe leszcze??
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Jak łowić większe leszcze??
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Bziomek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jun 01, 2005
Posty: 398

Kraj: Polska
Miejscowość: Suwałki
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 8:33 am    Temat postu: Jak łowić większe leszcze?? Odpowiedz z cytatem

Pomóżcie mi jakiej zanęty należy używać aby przywabić wieksze leszce??
Najlepiej aby była to zanęta któr± można kupić w sklepie wędkarskim lub zrobić j± samemu w domu!!! CZekam na szybk± odpowiedz
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim grubej. Polecam zmielić suche białe pieczywo. Przesiać przez sitko, drobn± cze¶ć zostawić np. do zanęty płociowej a grube wykorzystać jako bazę do zanęty leszczowej. Do tego płatki owsiane całe, a jako kleju płatki owsiane mielone. Warto by dodać też ¶ruty pszennej b±dĽ kukurydzianej (pamiętaj jednak, że ta rozbija zanętę i kleju więcej wtedy dodać trzeba). Do tego dodać dużo ciętej rosówki, obci±żyć, (je¶li łowisz w rzece) glin± b±dĽ ziemi±. Warto by też jaki¶ smak temu nadać. Domowym sposobem polecam zrobić zapalany cukier na patelni i rozprowadzić go wod±. Jasno br±zowym płynem oraz wod± z łowiska póĽniej nawilżyć zanętę. Można tez dodać zwykłego zapachu waniliowego, b±dĽ piernikowego (takiego do ciast). To najprostszy, jaki znam i najtańszy przepis na zanętę do wabienia grubszego leszcza.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Jacek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 344

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Przede wszystkim grubej. Polecam zmielić suche białe pieczywo. Przesiać przez sitko, drobn± cze¶ć zostawić np. do zanęty płociowej a grube wykorzystać jako bazę do zanęty leszczowej. Do tego płatki owsiane całe, a jako kleju płatki owsiane mielone. Warto by dodać też ¶ruty pszennej b±dĽ kukurydzianej (pamiętaj jednak, że ta rozbija zanętę i kleju więcej wtedy dodać trzeba). Do tego dodać dużo ciętej rosówki, obci±żyć, (je¶li łowisz w rzece) glin± b±dĽ ziemi±. Warto by też jaki¶ smak temu nadać. Domowym sposobem polecam zrobić zapalany cukier na patelni i rozprowadzić go wod±. Jasno br±zowym płynem oraz wod± z łowiska póĽniej nawilżyć zanętę. Można tez dodać zwykłego zapachu waniliowego, b±dĽ piernikowego (takiego do ciast). To najprostszy, jaki znam i najtańszy przepis na zanętę do wabienia grubszego leszcza.


Ło matko, torque, a sk±d Ty znasz takie przepisy. Jeszcz o tej przypalance to rozumiem. wink: Ale ta reszta? Toć to do spinnerka niepotrzebne zupełnie... wesoly
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacku grubo ponad 10 lat spędzone ze spławikówk± i gruntówk± zrobiło swoje. A przypalankę ojcu podbierałem usmiech.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Sazan
Redaktor Portalu
Redaktor Portalu


Dołączył: Oct 14, 2002
Posty: 2588

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Przede wszystkim grubej. Polecam zmielić suche białe pieczywo. Przesiać przez sitko, drobn± cze¶ć zostawić np. do zanęty płociowej a grube wykorzystać jako bazę do zanęty leszczowej. Do tego płatki owsiane całe, a jako kleju płatki owsiane mielone. Warto by dodać też ¶ruty pszennej b±dĽ kukurydzianej (pamiętaj jednak, że ta rozbija zanętę i kleju więcej wtedy dodać trzeba). Do tego dodać dużo ciętej rosówki, obci±żyć, (je¶li łowisz w rzece) glin± b±dĽ ziemi±. Warto by też jaki¶ smak temu nadać. Domowym sposobem polecam zrobić zapalany cukier na patelni i rozprowadzić go wod±. Jasno br±zowym płynem oraz wod± z łowiska póĽniej nawilżyć zanętę. Można tez dodać zwykłego zapachu waniliowego, b±dĽ piernikowego (takiego do ciast). To najprostszy, jaki znam i najtańszy przepis na zanętę do wabienia grubszego leszcza.

Zamiast ciętej rosówki możemy wsypać rodzynki, a zamiast gliny kakao, po wymieszaniu włożyć do wysmarowanej masłem foremki i upiec przez 3 kwadranse w dobrze nagrzanym piecu. Po ostudzeniu przełożyć bit± ¶mietan± i przybrać sezonowymi owocami (np. czere¶nie "kleniowe"). Otrzymamy przepyszny wędkarski deser do kawy lub herbaty. lol
Zenon
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 26, 2003
Posty: 3967

Kraj: Polska
Miejscowość: GRUNWALD
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do¶wiadczeni w tym kierunku mówi± krótko wykrzyknik
GRUBO i SŁODKO-tak słyszałem
:P
Mundi
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 15, 2005
Posty: 341

Kraj: Polska
Miejscowość: Bielsk Podlaski
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja dodaję makaron z psiej karmy i skutkuje
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

torque napisał:
Przede wszystkim grubej. Polecam zmielić suche białe pieczywo. Przesiać przez sitko, drobn± cze¶ć zostawić np. do zanęty płociowej a grube wykorzystać jako bazę do zanęty leszczowej. Do tego płatki owsiane całe, a jako kleju płatki owsiane mielone. Warto by dodać też ¶ruty pszennej b±dĽ kukurydzianej (pamiętaj jednak, że ta rozbija zanętę i kleju więcej wtedy dodać trzeba). Do tego dodać dużo ciętej rosówki, obci±żyć, (je¶li łowisz w rzece) glin± b±dĽ ziemi±. Warto by też jaki¶ smak temu nadać. Domowym sposobem polecam zrobić zapalany cukier na patelni i rozprowadzić go wod±. Jasno br±zowym płynem oraz wod± z łowiska póĽniej nawilżyć zanętę. Można tez dodać zwykłego zapachu waniliowego, b±dĽ piernikowego (takiego do ciast). To najprostszy, jaki znam i najtańszy przepis na zanętę do wabienia grubszego leszcza.


Zamiast gliny można ugotować pęczak ale nie wolno go płukać wcze¶niej. Będzie ciężki i kleisty. Do wody przed gotowaniem można dać zapach to go pięknie wci±gnie, dodawanie po gotowaniu mija się z celem. Piszę o pęczaku bo jest naprawdę dobrym obci±żeniem i dodatkowo wzbogaca zanętę.
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje pytanie brzmi: Jak złowić dużego leszcze w mijscu gdzie jest bardzo dużo małego?
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Torque
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 03, 2003
Posty: 4621

Kraj: Polska
Miejscowość: Zabrze
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OdpowiedĽ masz wyżej. Gruba zanęta. Selektywne nęcenie i gruba przynęta. Je¶li chodzi o przynęty to byłem ¶wiadkiem skuteczno¶ci kulki proteinowej. Podczas zasiadki karpiowej, założenie na włos kulki o smaku kraba słodkowodnego owocowało braniem leszczy. Sztuki od 45 do 58 cm.
_________________
Najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...Marek Mołdawa
Max60
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Jun 16, 2005
Posty: 126

Kraj: Polska
Miejscowość: Wrocław
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesiu jak masz problem z drobnym leszczem czy płoć± to radze sypać
kukurydz± pastewn± lub łubinem napewno mała ryba tego nie wezimie
sam to stosuje i płoci ileszcza małego nie złapałem. Kto grubo sieje ten grubo zbiera
minkof
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Oct 03, 2002
Posty: 90

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli bedziesz lowil na jeziorze to polecam ziarna. Bardzo dobry jest lubin i kukurydza. Sposob ich przygotowania jest prosty, najpierw namaczanie (np. cala noc) a pozniej gotowanie. Do wody w trakcie namaczania czy gotowania mozesz dodac jakis atraktor (cukier, miod, tatarak). Sa rowniez zbiorniki gdzie piekne dechy neci sie i lowi na zyto, tak jest na jez. Drawsko. Rzecza najwazniejsza jest znalezc miejsce bytowania prawdziwych dech (zasiadz w odpowiedniej porze "na flaucie" nad jeziorem, ciagnij za jezyk miejscowych). Jesli takowe znajdziesz to rewelacyjna moze sie okazac nawet zwykla "glajcha" z moczonego chleba i platkow. Jeszcze jedno, pomimo necenia ziarnem przygotuj kilka przynet - ciasto ( moze byc prazucha, lub z kaszy manny) , kartofelka, gnojaczki, rosowki, dzikuny.
Brow
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jan 25, 2004
Posty: 78

Kraj: Polska
Miejscowość: Bialystok
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Max60 napisał:
Czesiu jak masz problem z drobnym leszczem czy płoć± to radze sypać
kukurydz± pastewn± lub łubinem napewno mała ryba tego nie wezimie
sam to stosuje i płoci ileszcza małego nie złapałem. Kto grubo sieje ten grubo zbiera


Zgadzam się. Jak w łowisko wchodz± leszczyki zmieniam przynętę na ro¶linn± typu kukurydza, łubin. Wcze¶niej oblepiałem ciastem haczyk typu wielka kula (gamoła) i pomagało. Coraz czę¶ciej słyszy się o kulkach proteinowych, które łykaja większe leszcze. Na zawodach karpiowych w Czarnej B. karpie się nie pojawiły a za to w "kulki" weszło kilka 2-3 kg. lecholi.
Ostanio prowadzę do¶wiadczenia z kanapk±: marchew gotowana i makaron.
Patrik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 08, 2005
Posty: 206

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to oprócz kukurydzy i łubinu mozna jeszcze zastosować groch, ziemniaki pokrojone w kostke i makaron. Ja osobi¶cie jak zasadzam się na leszcze to sypię głównie groch i kukurydzę wymieszan± z jak±¶ firmow± zanet± a gratisowo wsadzam do tego co¶ co z objadu zostanie czyli własnie albo ziemniaki albo makaron. I tej zanęty to tak conajmniej z pół wiaderka dziennie trzeba wsypać.
Ale najważniejszym elementem jest znalezienie miejsca w które leszcze zagl±daj±, czyli położonego na trasie ich wędrówek.
Najlepiej podpytać lub podpatrzeć takie miejsca u miejscowych wędkarzy, wybrać z tego co najmniej dwa najlepiej rokuj±ce i sypać, sypać i jeszcze raz sypać, sypać rano i wieczorem.
A jako ciekawostkę wart± przemy¶lenia dodam, że kiedy¶ przypadkowo odkryłem, że duże leszcze kochaj± granulowan± zanetę węgorzow±.
jacek_dsw
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Sep 02, 2002
Posty: 1286

Kraj: Polska
Miejscowość: Sosnowiec
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż sam mogę dodać wesoly Kulki, kulki i jeszcze raz kulki 8) Najlepsze wyniki to małża słodkowodna TB rozmiar 16 mm - żaden leszcz nie może się jej oprzeć wink:
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
sypać, sypać i jeszcze raz sypać, sypać rano i wieczorem.


... sypać, sypać aż Cię mijscowi nie podpatrz±? Tak. To już sobie połowiłem.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiu napisał:
Moje pytanie brzmi: Jak złowić dużego leszcze w mijscu gdzie jest bardzo dużo małego?


Je¶li jeste¶ pewny, że miejsce gdzie łowisz jest odwiedzane przez duże leszcze, ale opanowane jest przez małe leszczyki to standardowe nęcęnie nic nie pomoże. Zastosowanie dużych elementów zanęty też na wiele się nie zda. Masz do wyboru dwie rzeczy:
1. zmienić łowisko na głębsze - poniżej 6 metrów
2. nasycić stado małych leszczy

Pierwsze rozwi±zanie jest najlepsze i nie sprawia większego kłopotu oraz nie powoduje nakładów finansowych oraz pracy własnej. Niestety co¶ czuję, że Tobie pozostaje jedynie rozwi±zanie drugie gdyż łowisz w strefie litoralu. Je¶li s± to leszczyki do 20cm to łowisz narybek i nie widzę szansy na większ± rybę ale je¶li jest to głeboko¶ć około 1,5m i więcej to jest szansa.
Leszczyki do 20cm można wyeliminować przez długotrwałe nęcenie fasol±. Można do niej dodać jaki¶ atraktor choć znacznie lepiej zrobić dwie-trzy kulki zanętowe z płatków nas±czone zapachem i wrzucić w łowisko. Nim zostan± pożarte oddadz± sporo zapachu.
Drugim rozwi±zaniem jest nasycenie drobnicy i łowienie dużych sztuk grub± przynęt±. W takim przypadku proponuję nęcić dwoma puszkami fasoli z czego zostawić sobie ćwierć puszki na przynętę. Do tego dołożyć 5-6 puszek kukurydzy konserwowej, której zadaniem będzie nasycenie drobnicy. Kukurydzy również dobrze zostawić ćwierć puszki.

Ziarna fasoli powinny być wielko¶ci standardowej. Ani nie malutka, ani nie ja¶. Ot takie ziarna o wielko¶ci w przybliżeniu 1,5x1,0cm. Kukurydzę radzę dobrać eksperymentalnie i stosować tej firmy, której ziarna s± największe. Bonduelle odradzam stanowczo, gdyż od dłuższego czasu gustuj± w mikro ziarenkach.
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łowię w jeziorze o głęboko¶ci 2-3 m Makymalna głęboko¶c to 4 m, ale jest raczej nie osi±galna. Bior± leszczyki 25-40 cm. najczę¶ciej 30 cm. Na pocz±tku kiedy przyjeżdzam podskubuj± płotki, ale potem jak wejdzie stado leszczy to biora bez opamiętania ( oczywiscie przy zasosowaniu dobrej zanęty). Nie mam możliwo¶ci nęcenia w jednym mijscu, poprostu gdzie jest wolne tam saidam. Łowisko ma 35 ha. Widać, że jest tam ryba skarłowaciała, szczególnie płotki. Nie stać mnie na kupienie kukurydzy w puszkach i wrzucanie jej w łowisko pewnie i tak lepiej sprawdziła by się gotowana twarda kukurydza przyż±dzana tak jak robi± to karpiarze. Niestety nie wiem jak ni± nęcić, alby nikt mi nie zaj±ł mijsca. My¶lałem też, zeby wypływać pontonem i nęcić sobie w jednym mijscu. Niestety nie mam jak go dowie¶ć nad wodę. U mnie większe leszcze chodz± na płytkiej wodzie w ro¶linno¶ciach (1 m) Więc nie wiem, czy akurat połowił bym w mijsach gdzie jest głęboko. Z pewno¶ci± dodanie do zanęty pęczaku czy kukurydzy sprowadziło by na mnie stado płotek. Po za tym, nie wiem czy da się je przekarmić. Na pewno będę próbował, wodę mam pod nosem, brak tylko funduszy smutny
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówisz, że nie stać Cię na kupno kukurydzy w puszkach ale pieni±dze na firmow± zanętę masz. Rusz się do hurtowni spożywczej i kup cały karton. Wydatek rzędu 50-60zł a cena jednostkowa puszki wyniesie 0,80 - 1,0 zł. i po kłopocie. Ja mam wygodę bo jeżdżę do hipermarketu, w którym kupuję kukurydzę po 0,80 zł a fasolę po 1,05 zł. Tobie pozostaje wycieczka do marketu lub bliżej do hurtowni.
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
Mówisz, że nie stać Cię na kupno kukurydzy w puszkach ale pieni±dze na firmow± zanętę masz.


Czy dobra zanęta to od razu kupna? NIE! Sam robię zanętę i wł±snie w tym momencie lece do sklepu po bulke tart± i płatki owsiane ;) Ostatnio widziałem godzi¶ci, którzy rozłożyli się obok mnie, facet wyci±gn± kupn± zanętę i rozrabiał j± w wiadrze sensena(bez aluzji) Nic mi do tego, ale kolesie NIC nie złowili lol Przyznam się, że jeszcze rok temu moje wędkowanie wygl±dało całkiem inaczej, a moja zaęta to były zwykłe otręby pszenne z zapachem, ale od tamtego czasu wile się zminiło, Od zanęty, przez przypony, po haczyki usmiech Po za tym my¶lałem, że kupna zanęta to rarytas, a to jest G*** prawda usmiech, chyba ze kupimy j± za 20 zł 1 kg. Kto¶ kogo stac na zanętę za 20 zł wie jak ja odpowednio wzbogacić i co z ni± zrobić przed wędkowaniem. Przy najbliższym wędkowaniu(jutro) planuje sprawdzić skuteczno¶c makaronu w zanęcie. Co z tego wyjdzie jeszcze nie wiem. Jeszcze przed dwoma tygodniamy szukałem optymalnego zapachu na leszcza w moim łowisku. Już owy mam i teraz mogę zacz±ć kombinować z leszczami, ale jak mam wydać za duzo na nie pieniędzy to przerzucę się poprstu na karpie i dam sobie spokuj z lechami, bo szkoda zdrowia. Widze, ze niektóre osoby maj± problem z złowinie czego kolwiek, więc jak ja złowię stadko leszczy jestem zadowolony.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Brow
Operator wioseł
Operator wioseł


Dołączył: Jan 25, 2004
Posty: 78

Kraj: Polska
Miejscowość: Bialystok
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze kwestia lokowania przynęty. Swego czasu podobny problem miałem na małym jeziorku niedaleko Suwałk. W zanętę wpływała drobnica najpierw meldowała się płotka, potem kr±p z leszczykiem i ...koniec. Po spławach rannych leszczy zaobserwowałem kierunek wedrówki, pomyslałem i lokowałem grub± przynętę ok. 7-8 metrów w bok od nęconego miejsca. Sprawdziło się.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesiu, najpro¶ciej licz±c: bułka tarta, płatki owsiane i makaron po 1,0 zł za opakowanie to daje 3 zł. Kukurydza w puszkach niech kosztuje 1,5 to daje nam równowarto¶ć dwóch puszek.
Znaj±c dotychczasowe efekty i maj±c chęć co¶ zmienić idziesz do sklepu i kupujesz składniki (bułka tarta i płatki owsiane), które pracuj±, unosz± się w wodzie i wabi± drobnicę. Te trochę makaronu zostanie przez drobnicę wyskubane bo będzie miękki. W jaki sposób chcesz zwabić duże leszcze je¶li rady jakie tu padły nie bierzesz pod uwagę?
Patrik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 08, 2005
Posty: 206

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najtaniej wychodzi gotowanie kukurydzy i grochu.
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Wto Cze 21, 2005 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
Czesiu, najpro¶ciej licz±c: bułka tarta, płatki owsiane i makaron po 1,0 zł za opakowanie to daje 3 zł. Kukurydza w puszkach niech kosztuje 1,5 to daje nam równowarto¶ć dwóch puszek.
Znaj±c dotychczasowe efekty i maj±c chęć co¶ zmienić idziesz do sklepu i kupujesz składniki (bułka tarta i płatki owsiane), które pracuj±, unosz± się w wodzie i wabi± drobnicę. Te trochę makaronu zostanie przez drobnicę wyskubane bo będzie miękki. W jaki sposób chcesz zwabić duże leszcze je¶li rady jakie tu padły nie bierzesz pod uwagę?


Faktycznie chyba masz rację. ALe czy nie lepiej zamiast kupnej kukurdzy zrobć tak± jak na karpie? Czyli suche zarno zapazyć jak to robi± karpiarze i tym nęcić? Z groszkiem tak jak pisze Patrik zrobić to samo?
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Czw Cze 23, 2005 4:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi¶cie, że tak i powinno to wyj¶ć do¶ć tanio. Osobi¶cie, gdy na moim pobliskim łowisku (tak jak w tym roku) długo utrzymuje się wysoka woda i cała ikra wylęga się, to ilo¶ć drobnicy jest wręcz przerażaj±ca. Ostatnio na kukurydzę do¶ć łapczywie bior± płotki i wyjmuję je z wody nie zacięte. Po prostu nie maj± siły wypluć zbyt dużego ziarna. No to zmieniłem zanętę i przynętę z kukurydzy na gotowan± marchewkę i mam spokój. A marchewka nie jest krojona przeze mnie lecz kupuję gotow± mrożonkę. Torebka 1kg. mrożonej marchewki krojonej w kostkę o boku 0,5cm kosztuje mnie 1,- zł.
Patrik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 08, 2005
Posty: 206

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Czw Cze 23, 2005 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze brakowało mi sprzyjaj±cych warunków do tego by marchewkę przetestować. Czy brania na ni± s± równie intensywne jak na kukurydzę?
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Czw Cze 23, 2005 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrik napisał:
Zawsze brakowało mi sprzyjaj±cych warunków do tego by marchewkę przetestować. Czy brania na ni± s± równie intensywne jak na kukurydzę?


Port Praski jest łowiskiem nietypowym. Tygodniowe nęcenie marchewk± ma swoje dobre i złe strony. Na pewno do karmy przyzwyczajaj± się duże leszcze i płocie ale również liny i karasie. Faktem jest, że ani drobnicy z wymienionych gatunków, ani kr±pia nie ma zbyt wiele. Jednak zł± stron± jest rzadko¶ć brań. Nie można spodziewać się eldorado i zacinanie do omdlenia ręki, lecz rzadkie brania dużych ryb.
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Czw Cze 23, 2005 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może tak na zimniaczka. Teraz s± już młode zimniaczki. Ugotować takie małe kuleczki, Podnecic troszkę i ryby nie trzeba za bardzo przyzwycaj±c, i pewnie zimnaiczki będ± bardziej skuteczne od marchewki. Po za tym, mozemy liczyc na jakiego¶ karpika czy krasia. Tylko jak gotujemy zimniaki powinni¶my je troszke posolić. Zwieksza to skuteczno¶c bran - sprawdzone w przypadku karpi.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Czw Cze 23, 2005 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesiu napisał:
A może tak na zimniaczka. Teraz s± już młode zimniaczki. Ugotować takie małe kuleczki, Podnecic troszkę i ryby nie trzeba za bardzo przyzwycaj±c, i pewnie zimnaiczki będ± bardziej skuteczne od marchewki. Po za tym, mozemy liczyc na jakiego¶ karpika czy krasia. Tylko jak gotujemy zimniaki powinni¶my je troszke posolić. Zwieksza to skuteczno¶c bran - sprawdzone w przypadku karpi.


A je¶li w łowisku nie znajdzie się duża ryba, która te pyry zeżre to po tygodniu Czesiu napisze post: "nęciłem zgodnie z Waszymi radami i teraz w ogóle nic mi nie bierze".
Nie to żebym się czepiał ale u¶wiadom mnie z tym nieprzyzwyczajaniem ryb do ziemniaków bo nie znam ich w roli naturalnego pokarmu. U¶wiadom mnie również o wyższo¶ci ziemniaka nad marchewk± bo tego równierz nie znam.
Znam natomiast zasady wprowadzania zanęt do łowiska i traktowania ich zawsze jako elementu obcego w wodzie wzbogacaj±cego dietę ryb.

Nie zjedzona zanęta z produktów tzw m±cznych (ziemniaki, chleb, bułki, makaron, kasze) zaczynaj± kisn±ć w wodzie po trzech dniach. Po tygodniu woda jest zakwaszona w promieniu kilkunastu metrów od miejsca nęcenia i nie znajdzie się w tym rejonie nawet narybku.
Nie to abym odradzał lecz preferuję umiar przy użyciu tych składników.
adalin
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 12, 2002
Posty: 1768

Kraj: Polska
PostWysłany: Czw Cze 23, 2005 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tylko jak gotujemy zimniaki powinni¶my je troszke posolić.


Przyznaj się lepiej, Czesiu, że lubisz sobie podje¶ć na rybkach takie ziemniaczki. wink:
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 7:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:

A je¶li w łowisku nie znajdzie się duża ryba, która te pyry zeżre to po tygodniu Czesiu napisze post: "nęciłem zgodnie z Waszymi radami i teraz w ogóle nic mi nie bierze".
Nie to żebym się czepiał ale u¶wiadom mnie z tym nieprzyzwyczajaniem ryb do ziemniaków bo nie znam ich w roli naturalnego pokarmu. U¶wiadom mnie również o wyższo¶ci ziemniaka nad marchewk± bo tego równierz nie znam.
Znam natomiast zasady wprowadzania zanęt do łowiska i traktowania ich zawsze jako elementu obcego w wodzie wzbogacaj±cego dietę ryb.

Nie zjedzona zanęta z produktów tzw m±cznych (ziemniaki, chleb, bułki, makaron, kasze) zaczynaj± kisn±ć w wodzie po trzech dniach. Po tygodniu woda jest zakwaszona w promieniu kilkunastu metrów od miejsca nęcenia i nie znajdzie się w tym rejonie nawet narybku.
Nie to abym odradzał lecz preferuję umiar przy użyciu tych składników.


Poprostu nigdy jeszcze nie słyszałem, żeby kto¶ łowił na marchewkę. Wydaje mi się to takie troszeczkę dziwne, nie wiem dlaczego, ale tak jest. Wiadomo, że zimniaki czy makaron będ± ki¶nieć dlatego też wszystko dla ryb, ale z głow±. Ogólnie nie trzeba chyba przyzwyczajać ryb do ziemniaków. Wystarczy wrzucić gar¶c i to wystraczy, lub wymieszać z zanęt±. Dla mnie zimniak jest tak oczywisty, jak chleb czy białe robaki. Cenne s± Twoje rady i na pewno się przydadz±. Jednak wydaje mi się, że co¶ przegapili¶my po drodze. S± sposoby i sposobiki, jeziora i jeziorka :roll:
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po to wła¶nie rozmawiamy Czesiu aby¶ mógł rozwi±zać swój problem z dużymi leszczami. Nie ma wędkarza, który posiadł wiedzę o wszelkich przynętach. Wielu zna mnóstwo przynęt lecz tylko ze słyszenia i tylko co setny z nich może się przyzna, że nie wie jak się je zakłada. Zajrzyj nawet do jakiej¶ ksi±żki wędkarskiej i spróbuj znaleĽć zapis tłumacz±cy jak założyć konika polnego lub chrab±szcza. O karaczanach, m±czniakach, larwach kornika nawet nie wspominam. Problem tkwi w praktyce. Ci co z uporem maniaka łowili na chrab±szcza posiedli tak± wiedzę w zakładaniu na haczyk, że ja im nie dorównam i nie ma czego ukrywać. Co jaki¶ czas, szczególnie Oldi pisze o pellecie. Nie pytaj mnie o niego bo nie mam zielonego pojęcia co to jest :-) Jak będzie o nim mowa to nie zabiorę głosu ale to co znam, podzielę się.
Wracaj±c do tych nieszczęsnych ziemniaków. Nawet małe ziemniaki s± bardzo duż± przynęt±. Od dawna można było poczytać o gotowaniu, zakładaniu itp ziemniaka jako przynęty lecz nie o nęceniu, nęcenie znamy z praktyki. Jak pisałem wcze¶niej, nie odradzam Ci łowienia na ziemniaczka, ale rozważ, czy ziemniaki do nęcenia nie warto by było pokroić na mniejsze cz±stki, tak aby w razie braku dużych ryb mniejsze mogły wyje¶ć zanętę.
marek_k84
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 22, 2002
Posty: 1310

Kraj: Polska
PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
Leszczyki do 20cm można wyeliminować przez długotrwałe nęcenie fasol±.


a potem....
Bombelki! Bombelki! i zapach siarkowodoru ;-)
Patrik
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Apr 08, 2005
Posty: 206

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Docio napisał:
Jak pisałem wcze¶niej, nie odradzam Ci łowienia na ziemniaczka, ale rozważ, czy ziemniaki do nęcenia nie warto by było pokroić na mniejsze cz±stki, tak aby w razie braku dużych ryb mniejsze mogły wyje¶ć zanętę.


Dociu wydaje mi się, że nikt o tym nie wspomniał, że maj± być pokrojone w kosteczkę bo jest to poprostu bardzo oczywiste. Nie wyobrażam sobie żeby kto¶ wrzucał do wody całe ziemniaki.
czesiu
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 02, 2004
Posty: 1354

Kraj: Polska
Miejscowość: Byczyna
PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrik napisał:
Docio napisał:
Jak pisałem wcze¶niej, nie odradzam Ci łowienia na ziemniaczka, ale rozważ, czy ziemniaki do nęcenia nie warto by było pokroić na mniejsze cz±stki, tak aby w razie braku dużych ryb mniejsze mogły wyje¶ć zanętę.


Dociu wydaje mi się, że nikt o tym nie wspomniał, że maj± być pokrojone w kosteczkę bo jest to poprostu bardzo oczywiste. Nie wyobrażam sobie żeby kto¶ wrzucał do wody całe ziemniaki.


Dla mnie to oczywiste, ze trzeba zimniaki pokroić, A te małe ziemniaczki młode s± wielko¶ci paznokcia. S± wręcz idealne ze względu, na to, że nie trzeba ich kroić, a po za tym ryba bardziej lubi okr±głe kształty, niż kwadratowe kostki.
_________________
Tylko ten nie robi błędów, kto nic nie pisze.
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nie pozostaje nic innego jak życzyć sukcesów i mam nadzieję, że pochwalisz się jak wreszcie dopadniesz te większe :-)
Docio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 28, 2002
Posty: 3958


PostWysłany: Pią Cze 24, 2005 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marek_k84 napisał:
Docio napisał:
Leszczyki do 20cm można wyeliminować przez długotrwałe nęcenie fasol±.


a potem....
Bombelki! Bombelki! i zapach siarkowodoru ;-)


Jakuzzi w wannie? ;-)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.17 sekund :: Zapytania do SQL: 128