Czy wiesz, że...
Nasza rodzima troć w systematyce ichtiologicznej została wyróżniona już w roku 1780 i występowała pod nazw± łososiopstr±g. Swoj± wła¶ciw± nazwę troć otrzymała dopiero w roku 1864.

Konto/logowanie
Members List ZAREJESTROWANI
 Ostatni Tobiasz
 Dzisiaj 0
 Wczoraj 0
 Wszyscy 4520

 UŻYTKOWNICY
 Goscie 126
 Zalogowani 0
 Wszyscy 126

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Jesteś stałym użytkownikiem Pogawędek Wędkarskich - kliknij tutaj
aby zalogować się!

Na forum napisali
lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135865) May 21, @ 21:49:46

lecek: Byłem z wizyt± na Dunajcu. Łowiłem jeden dzień, potem pojechałem ...(135865) May 21, @ 21:47:44

mario_z: Kurcze, prawie połowa maja a ja tylko dwa razy byłem na szczupaka ...(135865) May 12, @ 18:58:21

jjjan: W zatoce też s±. ...(135865) May 10, @ 17:13:10

krzysztofCz: Dla zainteresowanych... belony już s± :hihi ...(135865) May 06, @ 14:00:14

krzysztofCz: Bo na mnie blisko¶ć morza tak wpływa :hihi ...(614091) Apr 28, @ 11:30:49

dzas: widocznie emeryci z mojego otoczenia s± jacy¶ zużyci, nie to co K ...(614091) Apr 26, @ 18:57:18

krzysztofCz: Kamil... bo Dż±sik nie wie co emeryci lubi± najbardziej (i mog± ...(614091) Apr 26, @ 16:41:35

Tiur: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614091) Apr 26, @ 00:02:06

dzas: Na emeryturu mam czteropunktowy plan. 1. Podróże, 2. Wedkar ...(614091) Apr 24, @ 21:24:03


Artykuły komentowali
Krzysztof46 w ''Znowu Ta Szwecja'': Szkoda panowie ze sié nie oglaszacie .Chétnie dokoptowalbym do fajnej ekipy ...
Karpiarz w ''Usuwanie usterek w wagglerach i sliderach Dino.'': Ot fachura jestes Jotes. Pozdrawiam i dzieki za cenne wskazowki.
grubyzwierz w ''Znowu Ta Szwecja'': hmhmh... Mówisz Jacek, że Szwecja.. ? Kto wie, kto wie... :)
krzysztofCz w ''Znowu Ta Szwecja'': Janku czekamy na now± relację :-)
old_rysiu w ''Znowu Ta Szwecja'': A my pozdrawiamy z Polen :-)
jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Jeszcze nie do końca.
Ekipa pozdrawia że Sweden.🙂

Zenon w ''Znowu Ta Szwecja'': Dlaczego "znowu" czyżby się znudziła?

Miło widzieć znajome pyszcz...

jjjan w ''Znowu Ta Szwecja'': Gdyby popłyn±ć w czwartek w dzień, to do Karlskrony, bilet dla czterech plus...
dzas w ''Znowu Ta Szwecja'': koszta zależ± od tego ile pijesz... :) bez tego w 2,5 tysia za dwa tygodnie ...
the_animal w ''Znowu Ta Szwecja'': ¦wietna wyprawa - ekipa wiadomo - chętnie dowiedział bym się jakie koszta s±...

Rozmaito¶ci
» Pomocnik
» Regulamin PW
» Przeszukiwanie zasobów
» Przeszukiwanie forum
» Łowca Okazów 2010
» Grand Prix Czatu
» Prognoza pogody
» O¶rodki i stanice wędkarskie
» Rejestracja łódki
» Interaktywne krzyżówki

Recenzje
· JAXON ZX MACHINE 400
· MacTronic NICHIA HLS-1NL2L
· TUBERTINI GORILLA UC4 FLUOROCARBON
· Daiwa Exceler Style F
· Namiot Fjord Nansen
· Mikado NSC Feeder
· Wędzisko Mikado NSC 360 Feeder Nanostructure
· Mistrall Bavaria 2,7
· żyłka DUAL BAND
· Mikado T-Rex Bolognese 600

Filmoteka
Sum 200cm

Dodał: avallone78
Dodany: 14th Feb 2011
Odsłon: 2284
Ocena: 0.00 Ocen: 0

X targi Na Ryby ZAJAWKA

Dodał: jarecki74
Dodany: 19th Mar 2010
Odsłon: 2066
Ocena: 1.00 Ocen: 1

Boleń Wojtka

Dodał: wojto-ryba
Dodany: 23rd Dec 2009
Odsłon: 2178
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 5/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2313
Ocena: 5.00 Ocen: 4

Żerowanie karpi 4/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2144
Ocena: 5.00 Ocen: 2

Żerowanie karpi 3/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2200
Ocena: 4.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 2/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2109
Ocena: 5.00 Ocen: 1

Żerowanie karpi 1/5

Dodał: Marek_b
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2153
Ocena: 2.00 Ocen: 1

Sum Odrzański

Dodał: jarokowal
Dodany: 23rd Mar 2009
Odsłon: 2519
Ocena: 5.00 Ocen: 3

Hol suma

Dodał: Marek_b
Dodany: 22nd Mar 2009
Odsłon: 2338
Ocena: 5.00 Ocen: 3


Forum Dyskusyjne Pogawędek Wędkarskich

Pogawędki Wędkarskie :: Zobacz temat - wędkowanie na Białorusi
Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
wędkowanie na Białorusi
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Lista tematów forum
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pifko
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 96

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 8:04 pm    Temat postu: wędkowanie na Białorusi Odpowiedz z cytatem

z uwagi na to ,ze mieszkam tuż przy granicy z białorusi± postanowili¶my z kolegami wybrać się tam na kilka dni.Czy kto¶ z Was był tam może?i podzieli się wrażeniami?Pozdrawiam wesoly
Monk
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Aug 04, 2002
Posty: 7676

Kraj: Polska
Miejscowość: Legionowo
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Mińsku bior± - szczególnie tych z namiotami;)
Ciekawy temat - kiedy¶ my¶lałem o wyjeĽdzie na Litwę...
moro
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Jan 31, 2006
Posty: 410

Kraj: Polska
Miejscowość: jezioro, dżungla
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wogóle by Cie przepó¶cili przez granice ???
przelom_Bugu
Skrobacz pospolity
Skrobacz pospolity


Dołączył: Feb 25, 2006
Posty: 39

Kraj: Polska
Miejscowość: Biała Podlaska
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wpuszczeniem na Białoru¶ na ogół nie ma problemu, gorzej jest kiedy wracasz. Kolega pojechał dwa lata temu na Prypeć, kilkadziesi±t kilometrów za Pińsk. To co opowiadał, brzmiało jak relacja z podróży w czasie. Czysta woda, pełna ryb. Brak jakichkolwiek zabudowań w obrębie kilkudziesięciu kilometrów, a co za tym idzie brak konkurencji. Przez dziesięć dni pobytu spotkał jednego wędkarza, a pływał łodzi± po kilkana¶cie kilometrów dziennie, raz w górę raz w dół rzeki. Łowił głównie na trolling - kilkukilogramowe szczupaki i sandacze były chlebem powszednim, trafił się też półtorametrowy sum.
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy wjeĽdzie na Białoru¶ konieczna jest wiza. Znajomi byli dwa lata temu w sierpniu również na Prypeci. Ze sob± wieĽli tylko sprzęt i silniki do wynajmowanych póĽniej w wioskach pychówek. Paliwo tanizna, jedzenie smaczne i noclegi w poleconych wczesniej kwaterach prywatnych również niedrogo. Ciężki spinning i trolling przynosił kapitalne szczupaki, sandacze i nieliczne bolenie. Przy tej obfito¶ci lekkiego kija nikt prawie nie używał. Po powrocie i podliczeniu kosztów wyszło tylko ok. 200 $ na głowę za półtoratygodniow± eskapadę (I to razem z paliwem).
Ze swej strony dodam, że podczas moich krótkich wypadów do Grodna, najniewygodniejsz± spraw± było przekraczanie granicy (kilkugodzinne kolejki w obie strony). Nie warto tego robić w godzinach zmiany posterunków granicznych - wtedy tłumy handlarzy rzucaj± się aby obsłużyła ich "ulubiona zmiana". To co mi się podoba w tym kraju to kultura na drogach wymuszona przez liczne patrole milicyjnej drogówki.
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym którzy wybieraj± się na ryby na Białoru¶, radziłbym zaopatrzyć się w wiarygodne mapy skażenia terenów! Z tego co mi mówili znajomi, na Białorusi s± ogromne obszary skażone przez wybuch w Czarnobylu. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy a my¶lę że należy o tym wiedzieć wykrzyknik Ja byłem tam tylko przejazdem i to drog± kolejow± ale dla kogo¶ z zewn±trz, Białoru¶ wydaje się bardzo sympatycznym krajem. Dużymi plusami s± opisywane już niskie ceny i bardzo przyjaĽnie nastawieni do Polaków ludzie, a jedyn± rzecz± która może razić to wła¶nie liczba mundurowych na ulicach (szczególnie je¶li kto¶ pierwszy raz wyjechał na wschód).
_________________
Aquila non capit muscas!
pifko
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 96

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawy wizowe i przekroczenie granicy to żaden problem(pracuje w IC)chodziło mi głównie o czysto wędkarski aspekt takiego wyjazdu.
pifko
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 96

Kraj: Polska
PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze swej strony dodam, że podczas moich krótkich wypadów do Grodna, najniewygodniejsz± spraw± było przekraczanie granicy (kilkugodzinne kolejki w obie strony). wesoly wesoly wesoly .To sie może spotkali¶my Radziu wesoly wesoly wesoly
thomas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 238

Kraj: Polska
Miejscowość: Siedlce
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej proponuję Litwę- kraj o wiele spokojniejszy od Białorusi
_________________
TRAPER
pifko
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 96

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thomas ale ponoć bezrybny!A co do Białorusi to nie przesadzajmy panowie!
thomas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 238

Kraj: Polska
Miejscowość: Siedlce
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pifko napisał:
Thomas ale ponoć bezrybny!A co do Białorusi to nie przesadzajmy panowie!


Dlaczego bezrybny? czyżby kłusownicy a może brudne s± ich rzeki. Czytałem wręcz co¶ innego ale może to były bzdury.
_________________
TRAPER
lecek
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Oct 12, 2002
Posty: 1491

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa-Tarnów
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę to nie jestem pewien czy to warto stoj±c godzinami na granicy podróżowac po kraju będ±c na widelcu jako podejrzany a do tego w kraju gdzie moga zwin±ć człowieka za wszystko bez podawania przyczyny i znikn±ć bez wie¶ci je¶li nie całkiem to na długi czas. Może sobie przypominacie przypadki polaków, którzy zostali zatrzymani za byle co i zabrano im samochód na poczet kary. Troche rozs±dku. Co do krajów bałtyckich, przejeżdżałem wiele razy przez Litwe,Łotwe i Estonię. Małe spokojne kraje. Jad±c Via Baltica w kilka godzin można przelecieć wszystkie te kraje. Widziałem wiele ciekawych rzeczek pstr±gowych jak nasze pomorske a do tego tzw łowiska specjalne. Koszty troche większe przynajmniej paliwa, podobne jak u nas z tym ,że w Estoni gaz jest w cenie benzyny i na cały kraj jest ze sze¶ć dystrybutorów. Na trasie szczę¶liwie trafiłem na jedyny.
WŁW
wiesiek
GliĽdziarz kopacz
GliĽdziarz kopacz


Dołączył: Jan 17, 2006
Posty: 16

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pifko a gdzie Ty chcesz jechać ? czyżby wolno¶ć Ci zbrzydła?? Mało masz w naszym pięknym kraju ciszy i głuszy? Piszesz że mieszkasz blisko granicy to chyba słyszysz co się tam dzieje.Wybierz lepiej inny kraj.
Bartek80
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Mar 20, 2006
Posty: 429

Kraj: Polska
Miejscowość: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba troszkę przesadzacie z tym wielkim ryzykiem zwiazanym z wyjazdem na Białoru¶, jedyne nad czym bym sie zastanowił to wjazd własnym samochodem (chociaz pewnie to tylko pogłoski wymyslone przez wschodofobów). My¶lę że raczej nie ma się czego bać. Znalazłem do¶ć ogólna mapkę ze skazeniami radioaktywnym cezem KLIK, pewnie na krótk± metę przebywanie tam nie powinno zaszkodzić ale ja bym raczej się nie skusił na jedzenie grzybów i ryb z pomarańczowej i czerwonej strefy.
_________________
Aquila non capit muscas!
thomas
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: Feb 01, 2006
Posty: 238

Kraj: Polska
Miejscowość: Siedlce
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powędkować w towarzystkie Łukaszenki i czuć za plecami oddech KGB to sama przyjemno¶ć.
Można też w bardzo prosty sposób zostać terroryst±- (takie modne słowo)
_________________
TRAPER
newrom
Miotacz nęciwa
Miotacz nęciwa


Dołączył: Sep 18, 2005
Posty: 123

Kraj: Polska
Miejscowość: Kraków
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecek napisał:
Tak naprawdę to nie jestem pewien czy to warto stoj±c godzinami na granicy podróżowac po kraju będ±c na widelcu jako podejrzany a do tego w kraju gdzie moga zwin±ć człowieka za wszystko bez podawania przyczyny i znikn±ć bez wie¶ci je¶li nie całkiem to na długi czas.


Czyli bedzie sie czul dokladnie tak samo jak w Polsce, Turcji czy USA :o)

Cytat:

Troche rozs±dku.

Przył±czam się do wołania! usmiech

BTW wiecie ze w Warszawie w latach 80 strzelano do kazdego pod byle pozorem, zamykano jako szpiega bezterminowo i bez powiadomienia kogokolwiek ?
Znajomy niemiec mi opowiadał! ;)

Pozdrawiam
newrom
pifko
Młodszy podbierakowy
Młodszy podbierakowy


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 96

Kraj: Polska
PostWysłany: Sro Mar 22, 2006 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thomas z tego co wiem to kłusownictwo na litwie jest straszne.Ludzie czy kto¶ z Was był kiedykolwiek na Białorusi ,że wypisujecie takie fikołki??!!!Drogi s± lux,tanio jest a do granicy mam tyle co do pracy.Kończę szychtę i heja!Na mazury mam 100 km a na ich"oziora" 30 km.Rozumiecie dlaczego wpadłem na taki pomysł????A z przekroczeniem granicy nie mam żednych problemów.Z tego co sobie kalkulowałem to wyjazd samochodem we 3 osoby na 2 dni to koszt ok 100pln.
radzio
Pogawędkowy twardziel
Pogawędkowy twardziel


Dołączył: May 01, 2005
Posty: 1239

Kraj: Polska
Miejscowość: Białystok
PostWysłany: Czw Mar 23, 2006 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też widzę, że niektórzy pisz± głupoty. Jak kto¶ nie był w tym kraju niech nie opiera swoich przypuszczeń na "gdybaniu" i jak wspomniał już Bartek80 - "wschodofobii". Owszem sytuacja polityczna w tym kraju jest bardzo dziwna (nie będę rozwijał tematu bo to nie miejsce) ale żyj± tam ludzie tacy jak my, z podobnymi problemami. Jak planujemy wyprawę na rybki nie oznacza to że będziemy wwozili jak±¶ "bibułę" wink: . i zaraz nas kto¶ zatrzyma. Trochę ros±dku a nie strachliwego bajania wink: !
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Pogawędki Wędkarskie Strona Główna -> Ogólne
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Za tre¶ci głoszone na forum dyskusyjnym odpowiedzialno¶ć ponosz± ich autorzy.
Korzystaj±c z forum akceptujesz ten REGULAMIN  System pomocy - FAQ

Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Forums ©
Pogawędki Wędkarskie - portal dla wszystkich wędkarzy!
Redakcyjna poczta: redakcja@pogawedki-wedkarskie.pl

Redakcja serwisu w składzie: Jarbas, Marek_b, -, -, -, -

Wszystkie teksty i zdjęcia opublikowane w portalu s± utworami w rozumieniu prawa autorskiego i podlegaj± ochronie prawnej. Kopiowanie, powielanie, "crosslinking" i jakiekolwiek inne formy wykorzystywania cudzej własno¶ci intelektualnej i twórczej bez zgody wła¶cicieli praw autorskich s± zabronione prawem.

Wszelkie znaki towarowe s± własno¶ci± ich prawowitych wła¶cicieli, za¶ ich użycie dozwolone jest wył±cznie po uzyskaniu zgody.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. license.
Tworzenie strony: 0.12 sekund :: Zapytania do SQL: 71